Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 15. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 15. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 08. října 2016 - 20:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 4-2014
Arakain, asi jste potkal neveřejnou jízdu Výtopny Zlíchov (Praha - Poříčany - Sadská - Poděbrady - Lysá - Všetaty - Praha)
Sobota, 08. října 2016 - 21:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 5-2002
Líza, teď Tisícovka - držím palce pánové [masinka] .
Vašut
Neděle, 09. října 2016 - 09:29:14  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 5-2002
Sice je to diskuze o parních lokomotivách, ale ono to tak trochu souvisí, protože můžu mít sebekrásnější věc a když ji nebudu prezentovat, můžu si jí strčit akorát tak za klobouk...:
S tím hodnocením licoknígy souhlasím a třikrát podepisuju. Tato "věc" je jen pro tlachání závisláků a ne pro předávání informací. Když se tam člověk snažil něco najít, stejně mu to tam cpalo něco jiného... prostě již nikdy více. Proto si tímto dovolím apelovat na všechny pořadatele akcí a podobně - nevěřte tomu, že tato "věc" Vás spasí a věnujte trochu prostředků vytvoření a údržbě jednoduchých a přehledných webových stránek... Síla není v barvičkách a různých blikajících a na připojení náročných ptákovinách, síla je v přehlednosti a možnosti RYCHLE najít požadovanou informaci.

Do Veselí a Lípy [ok][masinka]
Kdo spí, nezlobí...
vlečka
Neděle, 09. října 2016 - 10:09:34  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
teď koukám že to je ona,co jsem kdysi fotil v Kořenově....tak to je pěkné![ok]
Neděle, 09. října 2016 - 13:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 10-2011
Já si pánové Borisi, Vašute a další na FB ohledně přísunu informací ohledně aktuálních informací nejen o železnici a třeba o různých akcích nemohu stěžovat. Sám jsem měl podobné názory jako vy, dokud jsem FB nezačal využívat. Sleduji jen to co chci já, informace o sobě poskytnu také jen ty, co chci já. Barvičky a různé blikající ptákoviny? Kam to lezete? To tam neznám. Vyskakující okna? To neznám. Lidé co píší o hovnech? Proč se s nimi přátelíte? Takové já neznám. Klasické weby nebo diskuzní fóra jako je třeba Káčko jsou dávno mrtvé, lezeme sem ze setrvačnosti. Možnosti aktuálnosti a interakce s ostatními lidmi stejného zájmu je na FB nepřekonatelná. Objem informací, že někde jede nebo jela třeba pára (včetně fotek) je z FB 99,5 procenta, jinak se to prostě nikde a nikdy nedozvím. Takže vážení pořadatelé, děláte to na FB dobře. A jen tak namátkou, mrkněte na FB Výtopna Zlíchov, MPŽ nebo třeba Mladějovská dráha, fakt vám připadá, že tam někdo píše, že právě udělal zelené hovno? Vy tam někdo vidíte barvičky nebo blikající ptákoviny? Neobhajuji FB, ale dovolil jsem si vyjádřit protinázor k využívání FB.
Neděle, 09. října 2016 - 13:20:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 1-2006
Mipix : s objemem informací na FB musím souhlasit, problém vidím v tom, že dost věcí na FB jest přístupno (dle info od kamaráda, já to ani nezkouším) pouze po přihlášení. Kdysi dávno jsem se tam zkoušel registrovat, ale když TO po mně chtělo pořád další a další osobní údaje, registraci jsem utnul. A s "mrtvými" weby je to bohužel taky pravda, znám jich dost... Ale ani odumření dalších webů mně nedonutí TOHLE používat... [vypravci]
Neděle, 09. října 2016 - 13:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 9-2008
Pod to, co píše MIPIX se klidně podepíšu. Nesmíte věřit všemu, co Vám kdo napovídá - ono FB je jen natolik vlezlý, kolik mu sami dovolíte a osobních údajů mu ,,musíte" sdělit taky jen tolik, co uznáte za vhodné. Ono totiž jediné, co musí být skutečné, je mail, na který svůj profil registrujete a nikdo nikomu nebrání si prostě založit jednu mailovou schránku jen za tímto účelem a pak tam vystupovat třeba jako František Skočdopole nebo Eduard Užtamsem, pokud se někdo bojí o svou identitu...Já osobně jsem se FB také dost bránil, ale z hlediska množství informací a hlavně jejich aktuálnosti je to velký pomocník.
Neděle, 09. října 2016 - 14:07:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6797
Registrován: 9-2003
Netušil jsem jakou bouři názorů zde vyvolám..ano taky jsem se fb bránil,navíc nejsem v pc technice vůbec nijak zdatný uživatel..ale je fakt že jak si to člověk nastaví tak to má..a byl jsem překvapen kolik lidí i starších než já tam je a komunikují..Oproti K repu a podobným je aktuálnost příspěvků opravdu okamžitá..Marast okolo si člověk musí umět odfiltrovat..a je fakt že se tam najdou aktuální údaje co jinde nejsou.. třeba příklad fotky z renovace mašin u slovenských kolegů co jinde "normálně " nejsou..na druhé straně je jistá povrchnost..zajímavá směs lidí např. v tématické skupině Parní lokomotivy..a to jednak lidi od mašin,modeláři a někteří historici..kteří prostě "vědí" a pak druhá skupina různých šotoušů kteří tam mnohdy dávají naprosto diletantské a naivní dotazy a poznámky..někdy je to docela sranda číst..Takže je to nutné vyvážit..brát informace z obou stran..
[wink]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Neděle, 09. října 2016 - 16:45:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 8-2003
a to je takovy problem na fb dat do refistrace nesmslne nebo zkreslene udaje!!
Vašut
Neděle, 09. října 2016 - 17:26:30  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 5-2002
Nemám tolik času, abych mohl sedět na FB a filtrovat zprávy, která se mi hodí a která ne. Ty barvičky nebyly myšleny na FB, ale obecně na prezentacích - spousta autorů tím bohužel nahrazuje kvalitní obsah.
A vy, co fejsbukujete, ruku na srdce - kolik času na něm denně strávíte? Jaké informace jste schopní nalézt? Opravdu ty, co potřebujete, nebo si to jenom myslíte, protože je to in? Sám profil na FB mám, takže to není, že bych nevěděl o čem je řeč. Ale po zhodnocení pozitiv a negativ jsem usoudil, že ho nepotřebuju a od cca května nepoužívám. A ejhle, svět se nezbořil a mám i víc času... Navíc, jestli FB požaduje přihlášení i na stránku, která je prezentovaná jako veřejná, tak ať si trhne nohou...
Tímto opět apeluji na ostatní - nezavrhujte dobře zpracované webowky!

a to je takovy problem na fb dat do refistrace nesmslne nebo zkreslene udaje!! Takže budeme lhát už od samého počátku?
Kdo spí, nezlobí...
Neděle, 09. října 2016 - 17:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 6-2010
Video: Fotovlak s 555.0153 a patrovou jednotkou Bp 930 na trati 120 a 122
https://youtu.be/KeJ34j3ZLeU


Neděle, 09. října 2016 - 19:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 10-2005
Kolešovka z mojí střižny v podání 423.094

https://www.youtube.com/watch?v=j8gAkEUduxQ


Neděle, 09. října 2016 - 21:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3285
Registrován: 7-2011
Alf:
"..Oproti K repu a podobným je aktuálnost příspěvků opravdu okamžitá.. ..a je fakt že se tam najdou aktuální údaje co jinde nejsou.."
Dovolím si otázečku - proč ty informace jinde nejsou? Proč to lidi raději dávají na FB a ne na Káčko (třeba)?
Osobně si myslím, že to je tím, protože to je hlavně IN, dále proto, protože se to může hned olajkovat a to, přiznejme si narovinu, zahřeje dušičku. Kdo z nás má blbej pocit, když ho někdo pochválí, že? [proud]
No a druhá věc je pravděpodobně snadnost nahrávání a sdílení fotografií či příspěvků obecně. Doba poněkud pokročila, dneska málokdo fotí foťákem, pak to doma upravuje v PC a teprve potom někam nahrává a prezentuje. Většina rychle něco cvakne mobilem, okamžitě nahrává na FB a sdílí. A právě v oné okamžitosti bych řekl, je to kouzlo. Upřímně, zkuste si někde něco vyfotit mobilem a pak to hned z toho mobilu poslat na FB a na Káčko. Sázim jehlu proti lokomotivě [biggrin] že Káčko, co se "snadnosti" týče, na celé čáře prohraje.

Jinak spousta spolků samozřejmě má jak webovky, tak i FB, nicméně spousta spolků jsou nadšenci, co to dělají ve svém volném čase a na nějakou tvorbu webovek a hlavně starání se o ně, se většinou času moc nedostává. Zatímco něco plácnout na FB je záležitost chvilky. Sám to znám od nás.[uhoh]

Nakonec za mě - já FB taky nemusím právě kvůli tomu blátu, co tam je. Nebaví mě se prohrabávat tím marastem, než něco najdu. Stejně jako mě nebaví hrát si s nějakým fitrováním, přátelema, nepřátelema, přátelema přátel a nepřátelema nepřátel a tak podobně. [crazy] Neumím to a učit se to nechci. Byť samozřejmě profil mám, tedy vlastně dva.[proud] Jednoho toho "Frantu Vomáčku" na běžný prolejzání a pak vlastní, abych, pokud už někde chci něco napsat, psal pod svým jménem. Ale stejně tam lezu velmi nerad.
Neděle, 09. října 2016 - 22:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 5-2013
Alfe, tak zrovna Vámi zmíněná veřejná "tematická skupina Parní lokomotivy" je názorná ukázka, jak solidní téma dokáže dojebat přístup lajcké veřejnosti, s potřebou kompenzace svého veřejného deficitu, smajlíkama a vzdechy v "komentářích" začínaje, nestydatým tapetováním z cizích webových stránek postahovanýma fotkama, či "vlastnodílama" z daleka nekonče, těch pár solidně odkomentovaných příspěvků se v tom ostatním balastu snadno ztratí.

Bobik: Ještě že to tady tak snadné není, představ si, kdyby se tady mohl každý okamžitě "umělecky" a pocitově vyblít, tak jako to může na FB. Momentky z mobilu a počteníčko bez diakritiky toto, jak mnozí míní, umírající fórum k jeho oživení nepotřebuje.
Neděle, 09. října 2016 - 22:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 4-2004
Dnešní aktualizace na našich stránkách plně patří parní lokomotivě 464.201 [jidlo]
Za zpracování patří velký dík Michalovi Štrublíkovi.
http://www.strojvedouciplzen.cz/index.php?page=galerie&id=5249
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
Plzeňští strojvůdci - popisy, rady, návody a fotogalerie
Pondělí, 10. října 2016 - 13:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 11-2011
Je k pobavení číst kritické příspěvky na fakebook. Po chvilce se dotyční přiznají, že přeci jen profil založený mají. Připadá mi to, jako kdybych byl zapřísáhlý pravičák, ale pro jistotu měl červenou knížku v šupleti. Občas kouknu přes profil manželky do skupiny parní lokomotivy a najít tam to, co chci, je na dlouho. Absolutní směsice všeho nepřehledně vedená...

Zpět k tématu. Nedávno jsem třídil nasbírané fotografie řady 498.0 a doslova mě zaskočil fakt, že od čísla 498.021 mám pouze jedinou fotografii nevalné kvality. I v padesátých letech po nehodách zrušené 498.019 a 024 mám snad každou na pěti snímcích. Ani v nové fotoknize od Corony není fotka tohoto stroje . Existují nějaké snímky této lokomotivy, nebo nebyla focena? Díky
hank
Pondělí, 10. října 2016 - 15:38:40  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
spacula 208: Neházej nás prosím do jednoho pytle. Já FB profil nemám a dá-li pámbu nebo jiná vyšší moc, ani nikdy nebudu. Přesněji řečeno si neumím představit, co by to muselo být, aby mě to donutilo si ho zřídit...
Pondělí, 10. října 2016 - 16:03:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 11-2011
hanku, nikoho už ze zásady nejmenuju... Jen mě to pobavilo :-) Je mi u řiti celý fakebook. Nepotřebuju ho a to, že nemám přístup k informacím na něm, je můj problém. Vím, že se dá využít i prakticky, že někomu vyhovuje, je to každého věc. Ale raději zpět k mašinám...

Martin475: Prosím tě, ty máš blízko k té partě z Veselí? Já jen že jsem se tu kdysi dotazoval na lokomotivu 475.122. Když přišla z Veselí do HK měla údajně jako jediná dyšnu Giesl. Není nějaká možnost tuto informaci ověřit? Už nevím na koho se obrátit :-( Za případnou reakci díky. Nebo kdyby někdo z depa neměl fotku, která by to potvrdila. Já z toho období nějaké mám, ale komín na nich není vidět...
Pondělí, 10. října 2016 - 16:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 10-2007
K diskusi na téma FB lze říci asi toto. FB profil jakéhokoli spolku bude z podstaty guláš, protože FB to prostě nedovolí jakkoli organizovat. Na druhou stranu se ale FB hodí ke snadnému a pravidelnému informování o novinkách, sdílení fotografií a videí a usadnění dalšího šíření, pokud lidi obsah zaujme. Na druhou stranu by každý spolek měl mít též přehledné webové stránky, kde se dají snadno dohledat informace, pokud člověk hledá konkrétní informaci (kontakty, data, vozidla).
Úterý, 11. října 2016 - 02:26:15  
Neregistrovaný host
217.30.65.82
Malá vzpomínka na Den železnice v Příbrami.


a pár zajímavých detailů

Vašut
Úterý, 11. října 2016 - 08:16:57  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 5-2002
Je k pobavení číst kritické příspěvky na fakebook. Po chvilce se dotyční přiznají, že přeci jen profil založený mají.
A proč k pobavení?
Založil + ozkoušel => nevyhovuje (slušně řečeno) = nepoužívám. Takže na rozdíl od těch, kteří nezkusili, vím o čem je řeč... Naopak, kdybych odsuzoval něco, co jsem ani nevyzkoušel, připadal bych si jako pokrytec.
Kdo spí, nezlobí...
hank
Úterý, 11. října 2016 - 08:55:25  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Vašut 1787: Myslím, že k posouzení, jestli mi FB bude vyhovovat nebo ne, stačí párkrát ho navštívit i bez založení vlastního profilu, zvlášť když člověk hledá něco konkrétního.

Ona je hlavní otázka, co s tímhle médiem člověk vlastně chce dělat. Zatím mě nic nedonutilo změnit názor, že pro vážnou práci a výměnu seriózních informací je FB jako médium naprosto nevyhovující. A to se týká i možnosti rychlé mobilizace velkého množství lidí, čímž řada obhájců FB argumentuje jako jeho velkou výhodou. I pro tento účel existují na netu srovnatelně vhodné formáty.

Ale nechci tady fušovat do řemesla mediálním teoretikům ani nikomu vnucovat svůj názor. A kromě toho už jsme hodně daleko od tématu tohoto vlákna.
Vašut
Úterý, 11. října 2016 - 14:51:11  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 5-2002
hank Naprostý souhlas s celým příspěvkem.
(možná to blbě vyznělo vůči lidem, kteří profil nemají a hodnotí)
Kdo spí, nezlobí...
Úterý, 11. října 2016 - 14:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 10-2007
hank:

Vy jste se zbláznil? Jít na Facebook hledat "něco konkrétního"?
M_g
Úterý, 11. října 2016 - 15:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 6-2006
Colonel32: Vy jste se zbláznil? Jít na Facebook hledat "něco konkrétního"?

Ale no ták. Nešlo by ubrat na výrazivu?
hank
Úterý, 11. října 2016 - 16:24:08  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Colonel32 1189: [rofl]
Martin475
Úterý, 11. října 2016 - 16:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 6-2009
spacula Jsem přímo členem ve spolku podílející se na opravě. Zkusím se poptat, nejsem zase takový pamětník [wink] Když tak dám vědět.Ale brzy to nebude. Takže předem se omlouvám za pozdní odpověď.
Středa, 12. října 2016 - 02:40:11  
Neregistrovaný host
217.30.65.82
Věděl by zde někdo o nějakém dobrém fotofleku v úseku Praha, Ruzyně - Praha, Dejvice ve směru na Masaryčku a ideálně aby se dalo fotit odpoledne v nějakém solidním násvitu.
Středa, 12. října 2016 - 09:03:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 7-2011
Dobře se dá fotit na hrázi Libockýho rybníku, nicméně vlak je z podhledu. Pak mě ještě napadá z ul. Kladenská, kousek pod Veleslavínským nádrem směrem k Dejvicím. Jinak moc nevím, trať se docela kroutí a je dost zarostlá.
Ale násvit nevím, slunce zapadá směrem k Ruzyni, takže podle toho, jak pozdní bude odpoledne (a roční období), tak velký bude protisvětlo.
Facebook
Středa, 12. října 2016 - 09:35:43  
Neregistrovaný host
37.48.40.108
Dozvěděl jsem se tady kdo má a nemá účet na FB, kdo ho umí a neumí používat, ale o parních lokomotivách nic moc. Tak a teď nevím co je přehlednější - FB nebo gay report? [biggrin]
Středa, 12. října 2016 - 09:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6527
Registrován: 2-2009
FB - ani jedno ani druhý. Protože na obou jsou nesmyslné blafy, pohříchu s parními lokomotivami naprosto nesouvisejícími.
Středa, 12. října 2016 - 10:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 7-2008
Co je přehlednější, tak asi takhle, pak už by nás ani ty čoudy nezajímaly:

Kdyby pivo píču mělo,
tak by nám nic
NECHYBĚLO !

[proud][proud][proud][proud]
Středa, 12. října 2016 - 13:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 11-2011
Martin475 Budu ti vděčný za každou informaci. Ve Veselí byla lokomotiva pouhé tři roky. Přišla tam z Bratislavy. Ptám se, protože jsem osobně mluvil se strojvedoucím, který na lokomotivě jezdil, když byla v hradeckém depu. Ve Veselí byla údajně stranou a nikdo s ní nechtěl jezdit, prý špatně vařila. Kdyby se něco podařilo zjistit, klidně na mail... Předem díky za ochotu.
Středa, 12. října 2016 - 17:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 7-2008
Dobře, tak teď něco málo o mašinkách, co jsme připravili o prodlouženém víkendu pro fotografy z celé Evropy na Buštěhradce a horním Pacifiku [wink][wink]. Foto Alex L.


Boris
Středa, 12. října 2016 - 19:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3044
Registrován: 6-2002
Nebylo by nějaké video toho čtyřkoláka s umouněnou hvězdou?
Čtvrtek, 13. října 2016 - 07:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 7-2008
Ano, je i s němkou.. [happy]

https://youtu.be/pgUaiD6yv0I
Blanka
Čtvrtek, 13. října 2016 - 20:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 12-2014
Dnešní cesta domů kolem zlíchovské výtopny mě potěšila [happy]
https://youtu.be/-Bxt2BmVWSg

Můj Youtube kanál s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Pátek, 14. října 2016 - 00:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6801
Registrován: 9-2003
Tak amíci nekecají a dělají..Bigboy opravdu bude![ok][satan]
http://www.up.com/aboutup/community/inside_track/steam-update-10- 12-2016.htm
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 14. října 2016 - 05:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 864
Registrován: 9-2008
Krátké video zlíchovského ,,sazometu" [happy]
https://www.youtube.com/watch?v=O0eRi2CAgRQ
Igkmann
Pátek, 14. října 2016 - 13:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 2-2005
A je tu opět skvěle odvedená organizační práce pracovníků GŘ!!!

Podle kmenových stránek ČD jede o víkendu do Kolešovic motorový vlak, viz.: http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/984-posledni-parni-vikend-v -luzne-u-rakovnika

Podle stránek muzea a plakátu jede ale vlak parní, viz.: http://www.cdmuzeum.cz/muzeum/aktuality/-27713/

A návštěvníci mají opět o čem přemýšlet[ok]

Poslední parní víkend s motorovým vlakem do Kolešovic = opravdu výborný marketing ČD [proud]
IGKmann
Pátek, 14. října 2016 - 14:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 5-2002
Tak hlavně ať se na té jednokolejce nepotkají...
Blanka
Pátek, 14. října 2016 - 15:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 12-2014
Ad Kolešovice: Právě před chvílí jsem na to také narazila... Pokud někdo jede vyloženě za párou, tak je to dost podstatný "detail".
Můj Youtube kanál s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Pepi
Pátek, 14. října 2016 - 15:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 8-2008
V sobotu i v neděli jede do Kolešovic 534.0323[fotic]
843.004-3,843.005-0,843.007-6,843.009-2,843.015-9,843.016-7,843.017-5,843.018-3 Apolla z depa Chomutov
J. Kučera nereg.
Pátek, 14. října 2016 - 16:01:45  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Tak jestli pojede za párou, snad bude spokojen. Praha - Lužná - Praha po oba dny 477.043 (v sobotu Pha-Lu s pk (T478.3101), Lužná - Praha bez pk; v neděli Praha - Lužná bez pk, Lužná - Praha s pk).
Kolešovka v sobotu 534.0323 a v neděli 354.195.
Pátek, 14. října 2016 - 17:45:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 3-2015
Zdravím, někde jsem zahlédl inzerovanou na akci v Lužné jednotku Bpjo. Co je na tom pravdy (zejména vůči vlakům Praha--Lužná/zpět)? Nebo bude spíš klasická souprava s červenobílými vozy?
Pátek, 14. října 2016 - 17:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2008
Patra už jsou zazimována v Kralupech, takže bude klasika... Navíc patra nesmí mezi Bicími a Dejvicemi. [happy]
J. Kučera nereg.
Pátek, 14. října 2016 - 18:40:36  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Nicky: Ano, pojedou vozy Bam.
Pátek, 14. října 2016 - 18:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2008
Ve značném předstihu jsme pro vás připravili zatím dvě akce na příští rok. Podmínkou ovšem je dostatečný počet cestujících. Záleží jen na vás.... [happy] [happy]

http://www.steamstoryagency.eu/cz/akce/
Blanka
Pátek, 14. října 2016 - 21:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 12-2014
Kolemjdoucí: Můžu se zeptat, proč tam patra nesmí?

J.Kučera: Tak to jsou skvělé zprávy [happy] Nevíte náhodou, jestli se Papoušek v neděli odpoledne z Prahy vrací stejnou cestou do Lužné nebo jestli jede jinam? Jestli by mělo smysl si na něj ještě někde počkat...
Můj Youtube kanál s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Pátek, 14. října 2016 - 22:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 10-2007
Blanka: Proč patra nesmí Stromovkou - no je zde tunel s určitými parametry a je v oblouku, že...

Jestli se bude vracet Papoušek v neděli vpodvečer z Prahy do Lužné... No pokud nepojede z Lužné
do Prahy v neděli odpoledne parní vlak v čele s brejlovcem (jak se občas stává), tak by se teoreticky
pára mohla kolem 17:15 vracet zpět z Prahy. [proud]
Pátek, 14. října 2016 - 23:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 865
Registrován: 9-2008
Jen to nedělní Sv Praha - Lužná bude pravděpodobně s brejlí v čele....
J. Kučera nereg.
Sobota, 15. října 2016 - 08:15:32  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Co by kdyby necháme na aktuální provozní situaci, nicméně jak jsem psal, v neděli z Lužné s postrkem Brejlovce... hádejte proč...
Blanka
Sobota, 15. října 2016 - 10:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 12-2014
Pro: Díky za odpověď, to jsem nevěděla. Rozumím správně, že pro vozy Bpjo má oblouk příliš malý poloměr vzhledem ke způsobu spojení vagónů?

J.Kučera: Díky. Šlo mi jen o to, jestli se rovnou vrací stejnou cestou. Mašinou napřed je to samozřejmě lepší, ale já mám radost i z páry na postrku [happy]
Můj Youtube kanál s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Sobota, 15. října 2016 - 13:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 11-2006
Blanka: Jako pravděpodobnější se mi zdá nedostatečný průjezdný profil tunelu. Ona ta patra přece jen vyplňují povolený profil víc než vozy klasické stavby. Navíc ve spojení s obloukem se tyto podmínky ještě zhoršují.
Jsem první a zároveň i poslední ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Sobota, 15. října 2016 - 15:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 727
Registrován: 5-2012
Moravské Budějovice 16. srpna 1996.
Foto: Richard Cila

Video: https://www.youtube.com/watch?v=h1SwowDHjJA


https://www.youtube.com/channel/UCvsf5ZjWmqtR9uja_IMivDg
Sobota, 15. října 2016 - 20:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 3-2015
Ad kolemjdoucí a pro: Díky za odpověď, ten zákaz je najaký nový? Mám pocit, že jsem někde fotku s Bpjo z Buštěhradky v Praze viděl...

A ještě jeden dotaz, papouch večer dorazil do Prahy v pořádku? Do pěti jsem se ho u Masaryčky nedočkal a kvůli zhoršení počasí jsem to pak zabalil...
JNi
Sobota, 15. října 2016 - 20:36:55  
Neregistrovaný host
89.102.60.147
Nicky726: Ano, s papouškem jsme dorazili krátce po 18. hodině. Už bylo šero. Zítra to bude s počasím lepší. Jinak Buštěhradka si dneska opravdu užila. Zítra snad bude klid.
Jindřich Rosa
Sobota, 15. října 2016 - 21:39:48  
Neregistrovaný host
195.113.180.178
Nicky726:
"Luženské" vlaky 19770/771 si můžete najít pomocí obyčejné SMS (dotaz na pozici vlaku) i z úplně hloupého mobilního telefonu. V pět hodin projížděl papouch Pavlovem.

Ale když jsem koukal do Grappu, tak mě zaujalo, že v Řevničově byla oproti notoricky známému SJŘ jakási plánovaná pauza 27 min, a pak ve všech stanicích, kde se staví, tak byly plánované totožné časy příjezdu i odjezdu...
To už byla tímto způsobem zadávána (upravována) improvizovaná trasa s ohledem na očekávané problémy nebo se jen jednalo o nějaký omyl?
pajik.s
Sobota, 15. října 2016 - 21:52:13  
Neregistrovaný host
89.203.220.98
Ty časy v Grappu se změnily nejspíš ve chvíli, kdy byl zrušen již nastavený neplánovaný odklon přes Pražský Semmering (kvůli jiné MU u Ruzyně). Ovšem co bylo za problém, že vlak zůstal viset takovou dobu v Řevničově, nevím.
David Hanousek
Sobota, 15. října 2016 - 22:03:19  
Neregistrovaný host
185.71.41.199
Video z dnešního posledního parního víkendu v Lužné u Rakovníka [vypravci]

https://www.youtube.com/watch?v=-oGjLzLJPtk