Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší » Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 19. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 19. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
mirek55
Úterý, 11. října 2016 - 11:23:32  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
Ano
Počet cestujících na 042 byl rok od roku snižován, možná z neznalosti toku cestujících, možná systematicky, možná jsou i jiné důvody.
Příčiny:
a) postupné rozvázáním busových přípojů od vlaků do dalších destinací včetně turistických.
b) postupnými úpravami jízdních řádů tak, aby se jízda autobusy zrychlila bez ohledu na návaznosti nejen mezi vlaky ale i samotnými autobusy.
c) postupné snižování vlakových spojů, především dělnických a školních.
d) vytvoření taktové dopravy nejprve v hodinovém taktu s rozvázáním vazby směr Trutnov.
e) Zprvu též zrušení obsužnosti vlakové zastávky ve Branné, kterou později začaly obsluhovat Sp.
f) Zrušení přímých Os Jaroměř - St. Paka - Martinice - Rokytnice a zpět, které sic jezdili v taktu, ale v nevhodných polohách, bohužel bez autobusových návazností, proto tak méně využívané. Tím i rozvázání návazných spojení od Os od Liberce. .
g) Náhrada některých vlakových spojů 042 autobusy, což nepřineslo kýžený úspěch ve vytíženosti.
atd. atd. ale to je stále stejná písnička.
Snížení počtu cestujících též zapříčinilo zlatokopectví některých podnikatelů, kteří zde začali podnikat v bývalých rekreačních objektech a nasadili ceny, že to odradilo potenciální klientelu (i tu zahraniční) a ta zamířila do jiných destinací. Naštěstí se to začíná obracet k lepšímu a frekvence skutečně na této trati začíná být od roku 2013 se stoupající tendencí, především v turisticky atraktivních obdobích. Bohužel čísla, která má k dispozici KORID tomu z různých příčin neodpovídají.
Právě proběhlo sčítání. Bohužel přesně po ukončení turistické sezony. Navíc při výluce Pardubice -Hradec, což značně zkreslilo počty, zvláště, když Sp nečekal v Pace na zpožděný R od Pardubic. Tím pádem přestupovalo například v pátek v 15 hodin v Martinicích na lokálku 56 cestujících. Cca 20 cestujících si zavolalo ze Staré Paky odvoz rodinnými auty. No kdo by čekal takřka dvě hodiny. Jinak z Martinic v tuto dobu odvážejí tři OS auta cestující od SP vlaků směr Benecko, Vítkovice, Mísečky z důvodů naprosté absence přípojů.
Někdo řekne pro tak málo lidí zavádět spoj. Ale když si někdo dá do vyhledávače spojení tímto směrem a zjistí že je nulové, jaké bude jeho další rozhodnutí?
Úterý, 11. října 2016 - 11:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 12-2007
Hajnej: Na druhou stranu považujeme za vysoce nepravděpodobné, že by 042 přetáhla zástupy lyžařů, které dnes jezdí auty.
Vy si hodně sedíte na vedení. A nebo jste totální demagog. O pár příspěvků výše, což si můžete ověřit, píši, že většina lidí jezdí autem a že vlakem jezdí jen nepatrná část. O žádných masových přesunech nemluvím.
Mladějov: Proč bych lidem, kteří jeli vlakem jednou za deset nadával, že mají líné [zadnice]? Naopak jsem ocenil, že tím vlakem jedou. Nebo ještě jinak: Měli možnost účastnit se perfektně zorganizované akce nebo sedět doma.
No a zatímco dle vyjádření některých "odborníků" výše by jel do Krkonoš po 042 jen ultrašotouš (někteří začínají připouštět, že se najdou ojedinělé případy, kdy výjimka potvrzuje pravidlo), tak po 042 jezdí dálkoví cestující z celé republiky i skupiny přesouvající se do Prahy. Neb ten vlak je se zavazadly mnohem pohodlější, než lézt do busu se zavazadly. Jak již zmiňoval kolega Vlček, odpadají hádky s řidičem, zda za zavazadlo platit či nikoliv. Noa nevím, zda se dá autobusem dostat z Hrabačova do Prahy i se zavazadlem za 115 kč na osobu.
application/pdf
hrabacov.pdf (182.3 k)


(Příspěvek byl editován uživatelem R 1463Úpa.)
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 11. října 2016 - 12:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12142
Registrován: 5-2002
Via: nad domkem prarodičů v Pilišťatech
Jéé, když jste měl prarodiče v Pilišťatech, neříká vám čistě náhodou něco jméno Parolkovi (rodiče + 3 dcery)...?
Úterý, 11. října 2016 - 14:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 10-2005
Ad Hajnej: Ahoj Ivo (na nebožce jsme si vždycky tykali - pravda měl jsem tam jinej nick), vytanují mi na mysli Cihelkovi naproti, Plamínkovi, Kobrovi.... Parolkovi nevím, ale nejsem žádnej pamětník[wink]. Naši bydleli až na konci Pilišťat nedaleko od zářezu 042; vždycky jsem vyběhl a koukal nahoru na supícího oře.
déja vu
Úterý, 11. října 2016 - 15:22:00  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Viajero: jaký jsme to od sociku udělali pokrok
mirek55: Příčiny:
Které písmenko je v abecedě před A?
písmenkopředA) automobil se z pozice luxusního zboží a člena rodiny v "zlatých socíkových" časech let osmdesátých posunul (tak jako v západoevropských zemích o dvacet, třicet let dříve) do funkce spotřebního předmětu pro přemisťování se z A do B, přičemž tuto změnu ČD nezachytily a nepochopily. Takže dnes je to doprava pro cenově citlivé a ty, které prostě nikdo neodveze.
Takže vám zbývá jediná možnost: zakázat auta. Udělejte třeba z Rokytnice krkonošský Zermatt [happy]
Úterý, 11. října 2016 - 15:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12144
Registrován: 5-2002
Via: na nebožce jsme si vždycky tykali
A jóóó, já se nepodíval pod nick...
Úterý, 11. října 2016 - 16:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 276
Registrován: 10-2005
K tomu pokroku, na druhou stranu, zase, abychom ČD tak nekřivdili. Díval jsem se na spojení HK - Poniklá a to je několikrát denně za (pro mne) neuvěřitelných 2 hod a 2 min. Nejrychlejší za nejsvětějšího režimu bylo, pokud se pamatuju, za 2:26 s 10Kčs spěšného příplatku, což bylo pro čtyřčlennou rodinu prostě moc. O busu ani nemluvě, ten to lehce ke dvěma hodinám jezdil, ale jednou denně. Dnes není bus žádnej.

Mně z toho vychází, že ta 042 by pro nadlokální dopravu mrtvá být nemusela. O té úplně místní, na které se, jak jsem vyrozuměl, úděl dráhy v systému staví, bych si naopak iluze nedělal. A pak samozřejmě přiměřeně (mochileros z Prahy, nutně kolo a lyžaři na sjezdovky opravu ne) rekreační, ale tam by musely být alespoň ty Mísečky z Jilemnice a stejně jako u té nadlokální Harrachov/Rokytnice z Jablonečka.
Úterý, 11. října 2016 - 19:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 3-2011
Tak opět něco z provozu,v Čepru Cerekvice n/B 2 soupravy beček,dole ve stanici další,dopravcem bylo ČDC.

Do Opatovic n/L míří AWT s 20 Easy k nakládce šrotu z naporcovaných vagonů.

Do Dvora Králové dnes dorazil vlak se štěrkem,na plánovanou výluku,která vypukne zítra[vypravci]
Úterý, 11. října 2016 - 20:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11169
Registrován: 8-2004
Musím říct, že už několik dní se tu pěkně bavím.

Vymyslet jako jednu z příčin odlivu cestujících z 042 odrazení zahraniční klientely vysokými cenami, to by mne nenapadlo.[biggrin]
Nebo vymyslet vlak na Benecko, do Vítkovic nebo Míseček [proud] (co jiného si myslet o zmínění vlaku při cestování do těchto míst z Martinic) ... to bývala moje činnost zhruba tak krátce poté, co jsem přestal "tahat kačera".
Jen pokračujte a nenechte se rušit.[andel]

R_1463Úpa:
"odpadají hádky s řidičem, zda za zavazadlo platit či nikoliv"
Je-li poplatek v tarifu, není proč se hádat. A že by mi někdy zachránilo život ušetření poplatku za batoh ... [crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
mirek55
Úterý, 11. října 2016 - 22:00:13  
Neregistrovaný host
85.132.166.252
Hrochu
Mýlíte se. Těmi vlaky skutečně dojížděla i zahraniční klientela, především Holanďané, ale i Němci a ne jen jako jednotlivci, ale i ve skupinách. Navíc využívali v rámci týdne k přemísťování nejen vlakové spoje, ale i místní autobusové linky.
Pravděpodobně nevíte, že i z Jilemnice nezávisle na vlaku se dnes dostat směr Mísečky je problematické.
O víkendu:
Ještě do 30.10. v 8:20 od ČSAD (tak je zastávka stále vedená v JŘ), 8:21 z pod nádraží ČD (samozřejmě bez přípoje do vlaků), z autobusového nádraží v 8:25.
Další spoj pouze v neděli mimo státní svátky v 10:30 z autobusáku.
Další spoj pouze v sobotu a některé svátky s odjezdem v 19:15 od ČSAD, 19:16 z pod železniční stanice (jediný s návazností na vlak), ale pouze do Vítkovic k obecnímu úřadu. Navíc na tomto spoji neplatí IDOL.
V kladiva:
z autobusáku v 5:45, 10:30, 14:14, 17:25 ten jede z Hrabačova křiž. 17:32, přičemž v 18 hodin oficiálně končí denní směna v nepřetržitém provozu v Devru (Cutisin).
Vlaky k výše uvedeným spojům přijíždějí od Martinic na nádraží Jilemnice v lichou:08 (těsně před lichou do Martinic).
Čím dle vás mají dojíždět študáci domů směr Vítkovice, Mísečky přijíždějící do Martinic na 13 a především 15 hodin? Zkuste tedy vymyslet něco lepšího, než to auto.
Mladějov
Úterý, 11. října 2016 - 23:50:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8843
Registrován: 3-2007
Ježíšmarjá, to je pořád dokola mantra : Vlak je mnohem pohodlnější, zavazadla, blablabla.
On to tady napsal Vijajero, BL, dežaví, Hroch, Hajnej, já a stejně si budete tady někteří mlít svou, vrcholem je trvzení, že lidí na 042 přibývá, když ofiko ubývá.
Mnohem pohodlnější je pro dálkové cestující přímý autobus, protože bez i několika přestupů (jo, to jsou ty zavazadla a pohodlí) a jaksi železniční síť je zrovna v Podkrkonoší nevýhodně umístěná.

Lidi hlasujou nohama, tedy vlakem moc nejezdí.
Potřetí : Nikdo vám 042 nebere ani nechce rušit, ale křečovitá snaha přesvědčit jiné přátele vlaku, že je 042 nedoceněná a ten potenciál..je opravdu směšný.

Přesvědčte si kraj [biggrin].
Středa, 12. října 2016 - 07:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 9-2009
Viajero:
Občas sem chodí nějakej koordinátor, ne? Třeba nám to po lopatě vysvětlí, jaký jsme to od sociku udělali pokrok...
Jo, občas sem chodí nějakej Pospíšil... Ale to není technolog oblasti.
Jinak kdybych měl reagovat na všechny "Mirečkovy pohádky", tak tím zabiju víc času než Božena Němcová sepsáním Babičky...
Ale shazovat odpovědnost za mizerné vytížení t. 042 na nenávaznost směrem na Tříč, to mi přijde už spíš jako veselohra. (Na Tříč se dá dostat od Jilemnice přes uzel Vysoké.) Lidé už ale na nějaké přestupy zvědaví nejsou a je to názorně vidět třeba na té Rokytnici. Místní mají auto a s lyžemi nikdo - až na pár "fajnšmekrů" - nebude chtít přestupovat třikrát. A to, že se Ti "fajnšmekři" sejdou tady na diskuzi na reálném světě nic nezmění.


mirek55:
Navíc na tomto spoji neplatí IDOL.
Pro Vaši informaci: IDOL platí ve směru Mísečky na všech linkách a spojích s výjimkou jedné, a tou je skibus, který jezdí zdarma.
...
Kolikrát nám ještě předhodíte využití vlaku v pátek, když dávno víme, že slušná obsazenost je na dvou až třech vlacích za týden (a jeden z nich je pátek v 15h)...??
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Středa, 12. října 2016 - 09:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 12-2007
Mladějov: heleďte, za týden jedu se skupinou 38 lidí do Krkonoš a z Krkonoš vlakem.(Kopie jízdenky proč část skupiny výše). Měli na výběr buď přímý bus nebo vlak s přestupy. Pro bus nebyl vůbec nikdo, protože nikdo se nechce rvát s báglem do zavazadlového prostoru busu a ještě riskovat, že mu jej vezme jiný cestující. A ještě za to zaplatit. Když jsme měli strategickou poradu, tak se ozývali názory, že si nebudou mačkat kolena o sedačku před nima, že je jim ze zatáček v busu na blití, že nebudou moct 3 hodiny čůrat, že si nebudou moct natáhnout nohy atd atd.
Víte, rozdíl mezi Vámi a mnou je ten, že já mám opravdu hodně dobrých přátel, s kterými si vyměňuji názory. Já nesoudím podle svého názoru, ale dle názoru zhruba 100 lidí v mém okolí. Že by všichni byli šotouši? I když z nich je cca 70 holek? Bus je možná pohodlnější a možná pro Vás, když jedete v žabkách a s lop ťopem v ruce, ale pro výletníky je rozhodně ve většině případů lepší vlak. Zatímco Hajnej zobecňuje na svatou pravdu co si myslí jen on a on a ani nepředloží jediný důkaz, já zobecňuji to, co mám ze zpětné vazby ze svého okolí. A místo planejch keců dám jasný důkaz, že i velké skupiny turistů jezdí do Krkonoš vlakem.
Mladějov podává výbornou práci pro JLV, za což jej uznávám, ale to zobecňování leckdy obsukrních názorů Vijajero, BL, dežaví, Hroch, Hajnej mohu max brát v potaz, že je to názor opačného pólu, nikoliv obecná pravda, kterou se nám snaží čas od času tito autoři vnutit i v jiných vláknech. Musíte se smířit, že svět je černobílej. Ne jen bílej nebo černej. Dost si pánové stojíte na vedení. Nikdo tady neobhajuje, že je 042 brána jako hlavní přepravní proud cestujících v Krkonoších. Tento názor jen podsouvají někteří výše. Pokud budu brát názor výše, že zde cestují jen fajnšmekři, tak upozorním, že jen moje skupina fajnšmekrů nechá v Krkonoších díky dopravě po 042 cca 40 000 útratu za jediný víkend. Minimálně. Těší mě, že mě berete jako jedinečného, ale je jistě blbost, abych byl jediný člověk na světě, který jezdí se skupinami turistů do Krkonoš vlakem.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 12. října 2016 - 09:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 947
Registrován: 9-2007
Mám pocit, že to tady pořádně polarizujete. Pro mě jako cestujícího bude podstatný komfort pro většinu času na cestě. To znamená vlak do vhodného uzlu. A pak do cíle (k chalupě) bus, kde bude garantován přestup. Bohužel tohle zatím v Podkrkonoší moc nefunguje. Existuje pár relací, kde právě kombinace je/by byla nejrychlejší. Pokud bude spojení vlak-bus garantováno, nevidím jediný důvod resuscitovat lokálku s traťovou rychlostí kolem 50 km/h, neboť zastávkový vlak jede stejně rychle/pomaleji než ten bus. Narozdíl od busu ale nestaví "u každé chalupy"
Středa, 12. října 2016 - 11:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10585
Registrován: 5-2004
On ten bus tim ze u kazdy chalupy stavi je pomalejsi nez ten sukafoun. Tim padem je pak pouziti toho busu opruz i na vzdalenosti typu rokytnice - semile. Sklenarice, bozkov a jizdni doba kolem 1:20. K tomu nejaka dochazka k busu 10 minut, 5 minut od busu qlaku v semilech "kanalem". Vysledek je nad 1,5 hodiny. Vlak desnou oklikou a vsude stavici to z jablonecka da za 1:45 a za tutez dobu to da od chalupy i linej cyklista co bude kolo pulku trice tlacit.

Tak mi reknete jakou ze klientelu do tech busu chcete dostat.
Středa, 12. října 2016 - 12:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 10-2005
R_1463Úpa:
"Když jsme měli strategickou poradu, tak se ozývali názory, že si nebudou mačkat kolena o sedačku před nima, že je jim ze zatáček v busu na blití, že nebudou moct 3 hodiny čůrat, že si nebudou moct natáhnout nohy atd atd."

No hlavně, že jste měli strategickou poradu... Vážně si myslíte, že strategicky se radící tuto trať vytrhnou z mizérie?[proud] Asi ne, že? Ta bude mít smysl jedině v každodenní použitelnosti a možná víkendové přidané hodnotě. Škoda, že pan Pospíšil shora generálně setřel šotoušské chiméry a la Tříč, kterými serioznější proud opravdu, ale opravdu, neoperuje, avšak pozapomněl se vyjádřit k tomu propojení z Jbc na Rokytnici/Harrachov (nejlépe na jedinou jízdenku - existuje vůbec něco takového?).


... zobecňování leckdy obsukrních názorů Vijajero, BL, dežaví, Hroch, Hajnej .... jen moje skupina fajnšmekrů nechá v Krkonoších díky dopravě po 042 cca 40 000 útratu za jediný víkend. Minimálně. Tak realita je obskurní názor, asi se s tím musím smířit, alespoň že v jedné skupině s Hajným. Ale za těch 40 litrů Vám Krkonoše poděkují, jen by to chtělo dát trochu do kontextu s útratama těch, co přijeli autem.

Hlavně, každý ze shora diskutujících by byl asi nerad, kdy tahle krásná lokálka šla do háje. Ale na rozdíl od Vás si uvědomuje, že bez nějaké smysluplné použitelnosti pro dnešního jájínka to nepůjde.
Nechic
Středa, 12. října 2016 - 12:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1871
Registrován: 4-2010
Viajero: Na vytrhnutí tratě z mizérie jsou jiní, ale R_1463 celkem dobře shrnul proč obecně veřejnost vnímá vlak pohodlnější než autobus i na delší vzdálenost i za cenu přestupu i za cenu toho, že to je šukafon. Je to prostě pohodlnější a má to určitou celkem dobrou pověst. Krom toho přestupu vlak-bus pokud nebudou oba stejné barvy/společnosti věří opravdu málo lidí (nebo věří jen opravdu velké rezervě). Lokálky asi vytrhne jedině začlenění do nějakého systému, který bude víc pro veřejnost než s lokální opuskartou.

Jinak je sice fajn, že každý má auto, ale z takové Moravy (nebo teprv Vysočiny) to řízení opravdu žádná radost není a zatímco koridor snad nějakou šanci na zrychlení má, R35 v Mohelnici je v říši snů. Lidí co na to přichází je čím dál víc, parkování kdekoliv je čím dál horší a tempo výstavby a oprav silnic je vražedně pomalé. A co zvolíte, autobus, který trpí stejnými problémy s kterými bojujete denně v autě nebo vlak na své trase?

Mimochodem líbí se mi jak LE a Regiojet (nebo i OBB, Trenitalia) doplňují své vlaky autobusy, aby síť tvořila jeden celek a rozvíjela se. Proč by to nešlo na lokální úrovni s ČD a objednat od nich pár doplňko TR10/IDOL/IREDO busů co by byly defacto "vlaky na silnici"?

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Středa, 12. října 2016 - 14:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 9-2009
Proč by to nešlo na lokální úrovni s ČD
Protože objednávka BUSu u ČD by byla jedině skrze subdodavatele (ČD neumí vlastní autobusy) za nepředvídatelnou cenu (elektronická aukce) s dvojí marží (pro bus i drážního dopravce).

Kdyby měl stát zájem o celostátní IDS, dávno tu byl.
Kdyby měla Matka dráha zájem o platnost TR 10 v autobusech, stačí jen zprůhlednit drážní clearing a my bychom umožnili uznávání TR 10 v autobusech ve velkém.

Tak, a teď mi řekněte, proč by měly kraje (za více peněz) zametat cestičku státnímu molochu, který z vlastní iniciativy pro cestující nehne ani prstem.(??)
Já pořád poslouchám, jak by to stát řešil líp nebo jak by dopravu dělali líp dopravci, ale za mnoho let jsem nějakou aktivitu "pro cestující" nezaznamenal ani od MD, ani od ČD.

Hlavně, každý ze shora diskutujících by byl asi nerad, kdy tahle krásná lokálka šla do háje. Ale na rozdíl od Vás si uvědomuje, že bez nějaké smysluplné použitelnosti pro dnešního jájínka to nepůjde.
[ok]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Středa, 12. října 2016 - 14:57:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 12-2007
Ono nejen riskantní přestup bus/vlak jiných dopravců. Jsem zvědav, jak bude fungovat centrální dispečink IDOL. Zrovna v neděli jedu Brno-Hrabačov (a pak pěšky na Benecko). A je plánována výluka Jaroměř-Alt. Paka. Pokud bude zpožděn bus NAD, počká ve Staré Pace Spěšný vlak do Martinic nebo nás tam nechají dvě hodny hnít?

Dále, jsem samozřejmě pro co největš tarifní integraci regionu. Tam bych ale neházel špínu jen na ČD. Nepřestupní jízdenky (bez opruz karty) byť jen mezi busy stejného dopravce mezi Harrachovem a Jablonečkem jsou ostudou. Nedej bože, abych jel busem trasu Harrachov-Jilemnice vlakem a busem n jednu jízdenku koupenou u řidiče [crazy]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 12. října 2016 - 16:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 9-2009
Nepřestupní jízdenky (bez opruz karty) byť jen mezi busy stejného dopravce mezi Harrachovem a Jablonečkem jsou ostudou.
Heleďte, já opakovaně tvrdím, že nejlepším nosičem jízdenky je papír, ale ten jde zkrátka nejlépe zfalšovat, a proto "sofistikované nosiče jízdenek" nejsou ostudou, ale trendem, který přinesla doba. Dneska to je čipová karta, za nějaký čas bude standard dost možná platební karta, kdy Vám banka sama spočítá, kolik jste projel (porovnejte pořízení čipové karty s měsíčním vedením účtu, protože banka není charita)... Vám se nelíbí čipovka, kterou já beru ještě jako přijatelný opruz, ale svou platební kartu já s veřejnou dopravu nespojím nikdy. To si radši koupím taky auto. Každý máme hranice nastaveny jinak.

Jinak je vtipné, že na karty nadávají nejčastěji uživatelé In-karty. Takže nakonec není překážkou až tolik ta karta, jako to, která je ta správná síťová a jsme zase u MD a ČD. (Jenže pochopitelně se nějaké sjednocení nechce, vždyť by dodavatelé "chytrých systémů" neměli co žrát. Čím větší bordel, tím větší byznys.)
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Středa, 12. října 2016 - 18:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 1-2010
Dnes nás v Jičíně navštívilo toto moderní vozidlo, zřejmě cestou do Liberce.
-ds-
Středa, 12. října 2016 - 18:17:03  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Tak mi reknete jakou ze klientelu do tech busu chcete dostat.

Vás, pane Vlčku, nechám zřídit trestní tribunál, který Vás nepodmíněně odsoudí k ročnímu ježdění v autobusech [crazy]

Vám se nelíbí čipovka, kterou já beru ještě jako přijatelný opruz, ale svou platební kartu já s veřejnou dopravu nespojím nikdy

dokud jich nemám v peněžence 5... a to nepočítám tu platební. Uvidíme, jaké budou možnosti s platebními kartami, určitě to je jedna z cest, jak zpřístupnit IDS daného kraje lidem z druhého konce republiky (když celostátní IDS je nedostižná meta a část veřejné dopravy se ponechává trhu, tedy je obtížně "integrovatelná"). Zda slepá, já neodhadnu. Na rozdíl od těch dopravních, to za slepou cestu považuji. Ale co, všechno má své místo v dějinách, třeba v roce 1988 jsem byl také vyjukaný, když se nám domu podařilo ze západu pořídit starší video ...
Nechic
Středa, 12. října 2016 - 19:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 4-2010
R_1463: Ač opuskarta je trochu opruz, tak vzhledem k vašemu častému lamentování jste si ji dávno mohl pořídit a dá se na ně pořizovat i více dokladů.

Otto_Pospíšil: To nebyla narážka na kraj, spíš na ČD. Zaspává dobu, ze své pozice tu měla spoustu let krajských monopolů a mohla ovlivnit i autobusovou dopravu, a to výrazně. Nenapadlo je to [sad]

Jo je super mít od každého kraje kartičku (v mém případě už by to byly 4 systémy). A proč ta kartička musí stát 95 korun a většina lidí ji vůbec nezná? Beru argumenty ohledně nosiče, ale měla by být možnost ji dostat rovnou v autobuse nebo vlaku za drobný poplatek do 50 korun.
Středa, 12. října 2016 - 20:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 9-2007
Otto_pospíšil - problém karet je ten, že je jich až příliš. A ten kdo se pohybuje ve 2-3 oblastech toho začíná mít tak dost. Potom jsou to opravdu opruz karty a neustálé hlídání zůstatků na pohodě příliš nepřidá. Papír je slušný nosič. Stač definovat povinné ochranné prvky a je vystaráno. PID a JMK to umí...

Platební karty jako medium pro jízdenky je blízká budoucnost. A pokud máte strach o bezpečnost, není problém si vlastní "dopravní" účet s kartou, kterou nebudete mít svazanou s běžným účtem. Mnohé banky to už dnes umí bez poplatků.

Pokud jde o zúčtování, všude jsou náklady na vedení jízdenek. U papíru se také nevede evidence a prodej není zdarma... Pokud se dohodnou rozumné podmínky s karetní asociací, nevidím jediný problém používat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Petr_hradecký
Středa, 12. října 2016 - 20:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 4-2015
Když po mně pokladní ČD chtěla o 105 Kč více, neb na rozdíl od KHK kraje jsou i vlakové jízdenky IDOL nepřestupní (což jsem nevěděl, přes LBC kraj obvykle jen projíždím z hor do HK), považoval jsem to za nepřijatelný opruz. Proč bych si měl na nějaké dvě cesty ročně pořizovat kartičku každého kraje za kilo? Proto, aby si nějaká soukromá společnost (v každém kraji jiná) namastila kapsu? Když to je integrovaná doprava, proč neudělat jeden nosič a nechat na držiteli, co si na něj nechá nahrát? A čím víc krajů by měl, tím by klesal poplatek, aby to lidi motivovalo.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 12. října 2016 - 20:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 12-2007
Já pracuji s Monitorovacím systémem evropských fondů MS 2014. Stát stál miliardu, další miliardu stát bude provoz a udržitelnost do roku 2032. Ten systém moc nefunguje. Nedělám si iluzi, že ostatní státní systémy jsou na tom jinak. Proto by bylo ideální, kdyby byla jedna karta pro celou republiku. Toho se asi nedočkáme. Jak už bylo zmíněno, u PID a IDS JMK jsou i papírové přestupní jízdenky. Nevím, proč by v IDOL nemohla být paralelní papírová jízdenka k OPRUZ kartě.
Připojuji se i k dalšímu komentáři. Už se mi další karta do peněženky nevejde. To máte občanský průkaz, řidičák, techničák, karta pojišťovny, lízačka, in karta, debetní karta, kreditní karta, karta do práce, karta na přechod kolejí, karta do druhé práce, karta do makra....o každou kartu míň lépe.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 12. října 2016 - 21:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 838
Registrován: 5-2006
Sato: doplním tě, šlo o 003. Ode dneška je delší výluka na 030, takže přetah do Lbc. Škoda, že toto vozidlo po naši trati nejezdí. V Ostroměři mezi těmi RN a 810 vypadalo majestátně.
Ostroměř, 17.05 (mobilní rychlovka):
-ds-
Středa, 12. října 2016 - 21:20:13  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
u PID a IDS JMK jsou i papírové přestupní jízdenky

pokud se nepletu, tak ještě u IDS OK a DUK lze přestupovat na papírové jízdenky. Nedávno jsem jel spojem 930207/12 a v Chromči se nahrnulo do busu cca 20 lidí, pro pana Vlčka to vypíšu slovy "dvacet cestujících", aby si nemyslel, že jsem tu nulu napsal omylem, z toho cca 3/4 s papírovou jízdenkou. Byl tam pěkný uzel se 4 busy [happy]
qwe
Středa, 12. října 2016 - 21:20:23  
Neregistrovaný host
85.119.88.145
není problém si vlastní "dopravní" účet s kartou, kterou nebudete mít svazanou s běžným účtem. Mnohé banky to už dnes umí bez poplatků.
Myslel jsem, že banky žijí z poplatků za transakce a ne že je to charita pro cestující...
Která banka nabízí bez poplatků kartu, na které bude několik plateb měsíčně v řádu desetikorun, které v součtu dosáhnou třeba 200 Kč za měsíc ?
qwe
Středa, 12. října 2016 - 21:34:09  
Neregistrovaný host
85.119.88.145
Papír je slušný nosič. Stač definovat povinné ochranné prvky a je vystaráno.
No úplně vystaráno ne. Pokud se bude jízdenka tisknout na odbavovacím zařízení, pak ochranné prvky buď budou takové, že si jízdenku vytiskne každý šikovný cestující doma anebo tak drahé, že se to vůbec nevyplatí. A u systémů s více zónami je potřeba pořešit taky kontrolu platnosti, aby její spolehlivost a rychlost odpovídala době potřebné na čtení čipovky a aby to nedopadlo jako v některých IDS, kde s trochou nadsázky stačí libovolná papírová jízdenka pro jízdu odkudkoliv kamkoliv kdykoliv (vězte, že v systémech jako je v ústeckém nebo hradeckém kraji, tj. řádově se stovkami zón, desetitisíci jejich kombinací a z toho vyplývajícím stanovením povolených tras to takto v praxi funguje, reálně není v silách řidičů ani průvodčích kontrolovat platnost pohledem na papírek a porovnáním s "databází" v hlavě...)
Středa, 12. října 2016 - 22:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12150
Registrován: 5-2002
Úpa: Zatímco Hajnej zobecňuje na svatou pravdu co si myslí jen on a on a ani nepředloží jediný důkaz
Hajnej tady nic nezobecňuje, pouze konstatuje, že zatímco s běžkama mu nevadí se trakat vlakem a dokonce to párkrát do roka dělá (kupodivu taky s partou) a vyhovuje mu na tom i to, že se občas může vrátit z jinýho místa, tak se sjezdovkama a s rodinou se na něco takovýho může vysrat a pojede autem a ještě k tomu ne do Krkonoš, ale do Alp.
Důkaz přitom nemusí předkládat, protože kdo má oči pro koukání, tak prostě vidí plný parkoviště pod sjezdovkama, ať už je to v Rokytnici (kam před lety jezdil na jarňáky, když byly děti ještě malý na dlouhou cestu) nebo na Kaprunu či jinde pod Alpou (kam jezdí teď). V mezidobí ještě Hajnej jezdil zájezdovým autobusem, ale tam ho buď bolela [zadnice] a/nebo nebyl ve spacím autobuse kdovíjak odvázanej z představy, co by asi tak ta tuna lidí ležících za sebou udělala, kdyby bus do něčeho narazil...

Hajnej dále zmínil, že rád (a dřív i docela hodně) jezdí na kole. Jenomže protože nejde s davem a nemá bajka, ale silničku, bo se mu líbí, jak to sviští po asfaltu 30+ (míněno po rovině), tak jezdí spíš nalehko - čili toho s sebou pobere leda na krátkej pobyt, kde ho při větší vzdálenosti vlak s kolem vyjde docela draho, takže si za ty samý prachy na dopravu může vyjet autem na delší dobu, čímž ho to poježdění vyjde relativně levněji, nemluvě o tom, že za ty samý prachy vyvenčí i drahou polovičku a získá tak body do soutěže.

Hajnej též položil otázku, která zůstala nezodpovězena, a sice tu, jestli je výlet na lyže ještě pořád základní dopravní obslužnost...
Mladějov
Středa, 12. října 2016 - 23:02:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8844
Registrován: 3-2007
Úpo, já nechápu vaši logiku nadávat tady lidem, co všichni jezděj nadstandardně vlakem - včetně mne.
Vlak je často super na klasickou pěší turistiku, na běžky, ale na sjezdovky je to tragédie a pro cestování Praha- Krkonoše, když nechcete přijet v sobotu v poledne a za 24h se vracet, taky.
I P.T. Bram tady spolu se mnou konstatoval, že pokud jede vlak ke sjezdovce (Špičák), lidi s ním pojedou. Na tři přestupy nejsou lidi zvědaví.

Jestli to nechcete slyšet, budiž. Lidi hlasují ovšem nohama a tak je 042 bída.
Čtvrtek, 13. října 2016 - 07:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 12-2007
Z diskuse regiojet:
Sůra dokola opakuje, že soutěž na Liberecku přinesla menší dotace a lepší vlaky.

Není to pravda. Kdyby nevyhrály ČD, tak došlo i k výraznému zdražení jízdného!!!

IDOL tarif:
-nemá slevu pro seniory z jednotlivého jízdného (výrazné zdražení vlaků pro tuto skupinu)
-je dražší než IN25 a to i při použití Opuscard
-není přestupní pro lidi, kteří nemají Opuscard (pro většinu lidí v republice to v podstatě není IDS)
-jízdné v IDOLu bez Opuscard, pokud přestupujete, je dokonce dražší než Obyčejné jízdné ČD (např. relace Jablonec-Frýdlant), neexistuje ani symbolická zpáteční sleva
-IDOL nemá žádnou slevu pro skupiny na kratší vzdálenosti (zcela nevýhodné je jet na IDOL ve 4 lidech z pouhého Liberce do Jablonce)

Nic z tohoto nepožadoval kraj v tendru zachovat!

To ale už novinář Sůra nezmiňuje, jaký by toto mělo dopad na počet cestujícíh.

Říká o tendrech polopravdy.

Dosud se nestalo, aby kraj v tendrech požadoval zachovat rozsah slev alá ČD, vždy je nechána volnost dopravci a tedy i hrozba výrazného zdražení, pokud v kraji neexistuje dobré IDS, což IDOL není.

Kdyby nevyhrály ČD, tak sice jsou také nové vlaky, ale kraj by ušetřil na úkor cestujících.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Honzalb
Čtvrtek, 13. října 2016 - 08:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 11-2010
úpa: a že tam nezkopírujete i moji odpověď na toho anonymního odvážlivce. ale je to přesně tak, jak píše ten anonymní génius, co to hodil asi do dvaceti vláken. na vysoutěžených tratích jezdí výrazně méně lidí, lidé sepisují petice proti extrémně vysokým cenám, kraj platí mnohonásobně více peněz, idol je dražší, než TR10 a hlavně, někdo konečně hlídá dodržování smlouvy, to je ta největší hrůza.
Čtvrtek, 13. října 2016 - 12:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 788
Registrován: 1-2010
Dnes se v Jičíně objevil tento stroj, který s krátkou přestávkou pokračoval směr Turnov.
Pátek, 14. října 2016 - 10:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2014
Sato-K čemu to slouží,to je na nějakou diagnostiku či co?[coze]
Petr_hradecký
Pátek, 14. října 2016 - 11:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 4-2015
R ÚPA: systém, který neumožňuje bez nějaké stupidní karty přestup alespoň jen mezi vlaky ČD nebo busy, není IDS. Protože toto je proti samotnému konceptu integrace a je to jen prosté vydělávání prachů na úkor klienta. IDOL je paskvil, stvořený někým po požití něčeho silně nelegálního.
Sorry za ostré výrazy, ale to se nedá jinak.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 14. října 2016 - 12:05:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 6-2002
šelma:

Měřicí drezína MD.1 TÚDC pro měření geometrické polohy koleje. Výrobce MTH Praha, r.v. 1993. Trakčně to vychází z DELTY, ale má to jen jednu hnací nápravu.
Pátek, 14. října 2016 - 12:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 1-2010
V roce 2007 už to v Jičíně bylo, včera asi po modernizaci.


(Příspěvek byl editován uživatelem SaTo.)
mot
Neděle, 16. října 2016 - 14:56:32  
Neregistrovaný host
109.81.210.170
Info ČD: Sp 1809 veden z Chlumce do Trutnova NAD. Porucha vozidla.
mot
Neděle, 16. října 2016 - 16:22:32  
Neregistrovaný host
109.81.210.199
Ke Trutnovu 742+854+954+854+954 (Sp 1809+1811). Podle mňoukání Kocoura to vypadá na oba chcíplé motory.
qwertzy
Pondělí, 17. října 2016 - 23:20:52  
Neregistrovaný host
37.221.244.155
To tak asi nebude... Je nepravděpodobné že by na dvou vlacích za sebou lehnul stroj. Spíš, že to vyšlo náhodou tak, že se chcíplej kočkopes a kocour přivěsil k jedoucímu Sp.....
Úterý, 18. října 2016 - 07:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 1-2010
V Jičíně přenocoval stroj 714.205
Úterý, 18. října 2016 - 08:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 12-2007
Včera Sp 1814: 742 210 + 954 +854.854 činná. Sp 1813 - jen sólo 810, zpoždění 15 min, křižování se Sp 1814 v Rozkrokách. Na Sp 1814 v Alt. Pace přivěšen Btn 753 a 810. Ze Sp 1814 odvěšen kocour 742 210 v Ostroměři, kam přijel Sp 1815 od Chlumce v řazení 854+954+854+954. 1* 854+954 činná, zbytek nečinnný, zamknutý, zhasnutý. Na Sp 1815 přivěšen kocour od Sp 1814 tak, aby to Sp 1815 vyječel nahoru dokopce. Sp 1814 dojel v řazení 954+854+Btn 753+810 až do konečné do Chlumce, ale bohužel Vmax jen 80 kvůli šukafonu, takže zpoždění dál rostlo.. Pražák i Hradečák ale počkaly.

(Příspěvek byl editován uživatelem R 1463Úpa.)
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 18. října 2016 - 08:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 12-2013
Zdravím,ma někdo info co jezdi na Mn Jaromeř-Trutnov?Diky moc
chlupac
Úterý, 18. října 2016 - 08:57:57  
Neregistrovaný host
93.89.144.130
Šotouši pozor: V sovislosti s přesunem T426.0 na oslavy 120. výročí ozubnicové trati Tisovec - Zbojská - Pohronská Polhora, viz.tady bude její pohyb v prostoru "našich tratí" následjící:

Dne 19.10.2016 (středa)
09:12 St.Paka
09:19 N.Paka
09:33-10:11 L.Bělohrad
10:23-11:14 Ostroměř
11:26-11:43 Hořice
12:11 Všestary
12:20-12:24 Hr.Králové

Netuším, jak se jim do toho podaří trefit. Tak se snažte ověřit si to místně.
Nechic
Úterý, 18. října 2016 - 09:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1881
Registrován: 4-2010
chlupac: Hustý, nemáš tucha kdy by mohla projíždět Olomoucí?
Úterý, 18. října 2016 - 11:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 12-2007
042: V neděli 16. 10. 2016 na 15505 (Jablonec n Jiz. 10.15 - Martinice 10.54) skupina cca 20 cestujících, přestup směr Trutnov. Domorodců v Martinicích výstup 12 Ks. Na to, že neděli ráno lidé obecně moc nejezdí, je to slušná frekvence.
Mno a lidé opravdu nepoužívají vlak na cesty do/z Krkonoš

Navíc na zemi viděna jízdenka v 15513 (18.15 z Jablonce) z Olomouce do Jablonce. Nejsem takový fajnšmekr, abych jí z té země zvedal a fotil [proud] Fakt je, že 042 má výhodu, že se na ni dá rozumě dostat z větší části republiky. Snad největší extrém je dostat se na ní třeba z jiného koutu LB kraje, a to nejen vlakem, ale i busem. jet Česká Lípa - Jilemnice VHD je očistec.
Včera 17.10. na ranním 15502 "proti srsti" mezi Horní Sytovou a Poniklou 15 ks. Slušná frekvence ve srovnání v podobný čas a stejný směr vzhledem k busu.
Při včerejší jízdě Vítkovice-Hrabačov-Vysoké n Jiz a zpět jsem si uvědomil, že se mi nestalo, aby mi v šukafonu na 042 byla zima. Včera ráno bylo kolem 3-4°C a v sorech bylo jen tolik, na kolik se to zadýchalo. Iveco topilo docela pěkně.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
chlupac
Úterý, 18. října 2016 - 13:21:07  
Neregistrovaný host
93.89.144.130
Nechic:

...bohužel nevím. Už se k podrobnostem nedostanu. Sorry.
Úterý, 18. října 2016 - 17:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 5-2007
Když už se o té 042 tady tak básní, tak si dovolím pár pohledů na první část stanic a zastávek z podzimně zataženého víkendu.

Jilemnice

Hrabačov


Víchová

Horní Sytová


V Horní Sytové jsem si moc pěkně popovídal s pánem co zastávku ještě obývá a jezdíval na ní hromadu let jako vlakvedoucí. Informace k nezaplacení. :-)
Po kolejích Českého ráje - http://www.vlakregion.cz
vlečka
Úterý, 18. října 2016 - 19:00:20  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
ten Hrabačov,co je to za normálii??zajímaná kombinace budovy a boční verandy...
Úterý, 18. října 2016 - 19:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 12-2011
vlečka: Poniklá je stejná jako Jilemnice a Jabloneček.
Úterý, 18. října 2016 - 19:39:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 12-2007
Njorloj:[jidlo] skvělá fotodokumentace[pozor]
Jinak doplním, že včera stál v Jilemnici jeden dřevem ložený Eanol-t, další dva ložené vozy této řady v Hrabačově. V Hrabačově byly taktéž vyloženy 2 vozy Es do tamních uhelných skladů. Jestli něco stojí i v Rokytnici a Jablonečku, tak to vypadá v nejbližší době na menší ucelenku :-)
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Mathius
Středa, 19. října 2016 - 07:05:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 10-2009
Ač počasí zatím nevypadá ideálně na focení a na dnešek je v plánu měřící vlak z Turnova do Hradce Králové. V čele stane 749 019-6. [fotic]
Středa, 19. října 2016 - 07:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 791
Registrován: 1-2010
Mathius - ten měřící vlak přes Jičín?
Mathius
Středa, 19. října 2016 - 08:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 10-2009
Ano, po 041. Dle plánu má odjíždět v 10.48 z Turnova. Jičín je psán v 11.47.
Mathius
Středa, 19. října 2016 - 08:37:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 10-2009
A ještě je momentálně na cestě rakušanka T 426.003. Cestou na Slovensko. Aktuálně odjela ze Železného Brodu směr Stará Paka, Ostroměř, HK a Pardubice. [fotic]
Středa, 19. října 2016 - 11:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 3-2011
Ta Barča 749 019 vyrazila z Turnova a Rakušanka projížděla Dohalicemi v cca 10.50[jidlo]chlapům díky za pozdrav[vypravci]ted bude křižovat ve Všestarech [wink]
Středa, 19. října 2016 - 11:10:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 3-2011
A ta T426 003 má za sebou Daak+Bix(bistro vůz)[jidlo]
Středa, 19. října 2016 - 11:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 1-2010
Vzácná návštěva dorazila do Jičína v cca 11.25 za průtrže mračen.