Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Železniční literatura » Archiv diskuse Železniční literatura do 25. 05. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční literatura do 25. 05. 2016

dolů
   autor příspěvek
Bewek
Neděle, 13. března 2016 - 20:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 12-2008
@Alf: Díky
Igkmann
Úterý, 15. března 2016 - 17:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2005
Kniha: By mě tedy zajímalo, když v Dráha Revue 2015 žádný článek o těžkotonážním hnutí není, jak by tam mohl být ten Vámi inzerovaný "starý text" s "novými fotkami"? Je to docela vážné obvinění na adresu redakce, tak to prosím nějak doložte, či konkretizujte! Děkuji
IGKmann
Středa, 16. března 2016 - 23:47:28  
Neregistrovaný host
37.48.47.36
Se Světem železnice není nutno čekat na stánek . je možno i zde
Kniha
Pondělí, 21. března 2016 - 11:33:12  
Neregistrovaný host
85.71.8.157
jak ten čas letí...

cena asi už bude jiná, a kvalita ? Narostla taky ?
Filípek
Pondělí, 21. března 2016 - 13:33:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 12-2013
Kniho, co to je za knihu ?
Cogwheel
Pondělí, 21. března 2016 - 14:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4015
Registrován: 1-2012
Kniha, která neexistuje, už asi 8 let předstírá, že existuje. [wink]

Ještě ke knihám: Sháním tuto knihu o historii potápění v ČR (vyšla v malém nákladu, možná bude druhé, vylepšené vydání), viz článek: http://www.hdsczech.cz/clanek-publikace-historie-potapeni-a-co-da l-7-222 Článek obsahuje zajímavé zmínky o cenových praktikách nakladatelství a tiskáren. V závěru článku zmiňované posmrtně vydané dvoudílné arcidílo K. Absolona o Moravském krasu se mi minulý měsíc podařilo koupit v ošuntělém antikvariátu a vetešnictví na bývalém autobusáku v Berouně, kam přinášejí knihy místní bezdomovci, za pouhé dvě stovky - to jsem asi měl docela štěstí, že? (Knížku "Začalo to koněspřežkou", která údajně po letech také stoupla v ceně, pochopitelně vlastním také.)
Kniha
Pondělí, 21. března 2016 - 15:40:55  
Neregistrovaný host
85.71.8.157
Cogwheel - velice poučné a pravdivé.
Autor asi nastoupil do penze, když to zvládnul "jen" za 7 a 1/2 roku. Někdy i 20 let je málo. A nakonec tam pečlivý čtenář najde chybu : "uplynulo 60 let od..." - že prý to je špatně, že prý správně mělo být 62 let. Ono ty 2 roky trvalo, než rukopis se změnil v knihu, a tento "chybný" údaj už nikdo před tiskem neopravil.
Jsou dvě možnosti, jak něco vytvořit : buď 10 až 20 let hrabat po archívech a třídit materiály, nebo si sednout a něco rychle opsat a trochu upravit. Těch trpělivých je málo. Pak to dopadne jako zde :
Cogwheel
Úterý, 22. března 2016 - 11:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 1-2012
V tom článku z mého odkazu přeci jen určitá nepřesnost je: Koukal jsem se na ty stěžejní 2 knihy prof. Absolona o Moravském krasu - a v roce vydání (1970) stály 105+90=195,- Kčs. Já je nedávno koupil za 200 Kč. "Tržně" se nyní ten soubor 2 knih asi dá sehnat zhruba za částku, jaká je uvedena na stránce: http://www.antikwariat.cz/mobile.php?416,cz_zzzz86-karel-absolon- moravsky-kras-i-ii-jeskyne-krasologie-speleologie-speleolog-krapn ik-moravsky-kras-1-moravsky-kras-2-zdenek-burian-box11 dole. Ovšem v dnešní době už asi málokdo takovouto důkladnou a komplexní práci ocení.
Setkal jsem se i s názorem takovým, že dnešní mladá generace povrchních "šotoušů" raději zaplatí vyšší cenu za fotoknihu s nicmoc výběrem a kvalitou reprodukce fotek a s minimem textu (pak ty fotky kritizují), než aby podobnou částku vydali za pečlivě připravené historické pojednámí s množstvím faktů. Asi už jsou líní číst, natož soustředit se na text a při čtení přemýšlet. Na koho asi bude zaměřena ta léta chystaná kniha o "albatrosech" 498.1 - na starší či mladší generaci čtenářů?
Kniha
Úterý, 22. března 2016 - 16:19:54  
Neregistrovaný host
85.71.8.157
ad Cogwheel:dnešní mladá generace ...už jsou líní číst, natož soustředit se na text...

Tak tohle jsem už slyšel moc dávno, už nějakých 16 a víc let. A k tomu radu :"zbytečně se sereš s tím textem, stejně to nikdo nebude číst. Všichni chtějí jen obrázky, velké a barevné. A 95% čtenářů o tom nemá ani šajn, těm je jedno, co tam napíšeš. A těch 5%, co o tom něco vědí, ti vydavatele neuživí !".
Bohužel musí přiznat, že onen "prorok" měl pravdu, stačí prolistovat různá "díla".
Pro toho kdo o tom pochybuje, doporučuji vzít do ruky ty naše odborné i Luxusní knihy, a hezky pomalu si v nich něco přečíst o řadě 354.0 a jejích rekonstrukcích. Jak píše Cogwheel - soustředit se na text a při čtení přemýšlet (a porovnávat text s fotografiemi).
Středa, 23. března 2016 - 09:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 9-2005
Setkal jsem se i s názorem takovým, že dnešní mladá generace povrchních "šotoušů" raději zaplatí vyšší cenu za fotoknihu s nicmoc výběrem a kvalitou reprodukce fotek a s minimem textu

To je otázka. Pokud však budem shrnovat mladé povrchní šotouše do jednoho pytle jako osoby jejímž koníčkem je železnice a věk nepřekročil 30 let, tak by to třeba postihlo i mě [rofl]. Pokud však někdo rád fotografuje, tak si koupí fotoknihu, pokud se někdo zajímá o historii pak si koupí historickou literaturu. Já osobně si kupuju jen literaturu (a to spíše výjimečně a ještě ne o lokomotivách) která mi něco dá a neopisuje se v ní pořád, dokola a s chybami to již napsané. Spíše do své skromné knihovničky nakupuji staré předpisy, příručky atd., ze kterých kdyby někteří autoři občas čerpali, tak...
Pár obrázků ode mne...
Středa, 23. března 2016 - 12:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6648
Registrován: 9-2003
Šotouše historie nezajímá,a když tak jen povrchně a vytržená ze souvislostí..navíc když to nenajdou na internetu jako by nebylo..Stačí vidět některé neuvěřitelně naivní dotazy na facebooku například..s tím čtením to bude asi bohužel pravda..A fotoknihy..no můj názor že je to trochu tržní plácnutí do vody.."něco" se vydá..když už nic jiného nemáme,tak alespoň něco..(např.brejlovce jsem si nekoupil..)Já bych raději uvítal formát klasické monografie kde si i počtu a něco se dozvím..a fotek tam bude taky požehnaně..Leč je to náročnější na přípravu,byť vím že se leccos chystá ale pak to trvá roky..Samozřejmě fotoknihy neberu doslova jako něco špatného,viz tématické věci jako Durrant [jidlo]a jeho parní lokomotivy[ok],nebo již dříve vydaná historie železnic na Slovensku atd..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Středa, 23. března 2016 - 13:59:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3188
Registrován: 8-2012
Asi už jsou líní číst, natož soustředit se na text a při čtení přemýšlet
Tak ono na línou a úpadkovou mládež si stěžoval už svého času nějaký pan Sókratés. Nihil novi sub sole. (Neboli nihil dictum quod non dictum prius.)

P.S. Možná vás to překvapí, ale "vyrábí" se to, co se prodá. "Na koho asi bude zaměřena ta léta chystaná kniha o "albatrosech" 498.1" - to si právě musí říct vydavatel už na začátku (a proto to asi je už deset let jen jako vize). Že se vydávaly sebrané spisy bolševických klasiků, které pak šly netknuté do stoupy, ta doba už k obrovské lítosti mnohých NAŠTĚSTÍ skončila.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Středa, 23. března 2016 - 19:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2015
Pro T.H. : ale není to jen vize, v současné době probíhají finální korektury. Ono je to otázka financí a ty se musí alespoň někde zčásti sehnat (formou inzerce apod.). Pro Vaši představu náklad 600 stránkové knihy v námi požadované kvalitě je o cca 1 mil. Kč investici(tisk, DTP, design, fotografie a aut. text, jazykové korektury a překlady. Tak jestli máte cca na září volné megíčko, titulů k zpracování a vydání máme v zásobě habaděj. Jen pro Vaši představu se na DTP pracích monografie 498.1. k dnešnímu dni odpracovalo 1567 hodin.
Mladějov
Středa, 23. března 2016 - 19:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8038
Registrován: 3-2007
Možná vás to překvapí, ale "vyrábí" se to, co se prodá.

No..tady by mne vcelku zajímalo, jak se prodává třeba úzce specializovaná série Česká stavba parních lokomotiv (Zeithammer).
Čtvrtek, 24. března 2016 - 08:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 7-2005
Škoda, že vydavatel je taky jen podnikatel a nemůže si říct - vydám 2-3 obrazové knížky, které mi finančně zajistí, to že pak vydám jednu "více písmenkovou", kterých logicky neprodám tolik, ale nebude mě to tolik bolet, protože budu mít finanční rezervu z obrázkových ...

Ono v důsledku je problém vydat jakékoliv pojednání k výročím železnic které u nás začaly fungovat před 150-170 lety, protože to je obrazově nedostatečné. Pryč je tomu doba, kdy kvýročím 100 let SNDVB či ATE vyšly knihy formátu A5, kde na konci bylo cca 20 stránek fotopřílohy a to často byly jen reprodukce dokumentů...

Česká stavba parních lokomotiv - taky jsem si o tom přemýšlel. Myslím si, že tam bude rozdíl v jednotlivých svazcích. To nejstarší období bude nejslabší. Naopak novější, kde jsou vozidla, jenž stále existují a hlavně jezdí, bude atraktivnější. Podle reakcí známých si dovolím odhadnout, byť asi dost neodborně, že v první vlně se prodalo 200-300 kusů, pak prodej asi začal klesat. Titul se bude jistě prodávat dál, protože cena, byť kvalitní literatury, je opravdu vysoká a lidé si na ní postupně musí našetřit. Pak samozřejmě prodej k sousedům, hlavně nemecky mluvícím, ale i z této strany mám reakci, že knha "ok", ale i po přepočtu na eura se i tam o knihách přemýšlí.
Čtvrtek, 24. března 2016 - 10:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3195
Registrován: 8-2012
Tak jestli máte cca na září volné megíčko
Ne, já nejsem cílová skupina, pára mě prostě minula - ale doufám, že v tom, "na koho asi bude zaměřena" máte jasno a náklad prodáte, přeju vám to. Ten trh tady není největší a fňuky o tom, že "líní a povrchní šotouši" nekoupí každou vysoce specializovanou knížku, byť stála spoustu let práce a je informačně hodnotná a objevná, ničemu nepomůžou.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Nádraží
Čtvrtek, 24. března 2016 - 13:00:48  
Neregistrovaný host
217.66.170.1
Pane Golda,kdy tedy ta kniha vyjde? Peníze už mám na ni odložené.
Jiří Adamec
Úterý, 29. března 2016 - 15:59:29  
Neregistrovaný host
88.102.92.144
Dobrý den. Nevíte prosím někdo v jakém stádiu je příprava knihy 70 let motorového vozu M 260.0 "Stříbrný šíp" ? Předem díky za info. [happy]
Středa, 30. března 2016 - 09:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2015
Nevíte prosím někdo v jakém stádiu je příprava knihy 70 let motorového vozu M 260.0 "Stříbrný šíp" ?

Myslím, že na samém začátku.
„souhláska-samohláska“, tedy pro BA, BE, BI(Y), BO, BU, CA, CE, … atd.
Středa, 30. března 2016 - 18:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2010
Po redukci v domácí knihovně se zbavuji několika knih.
Kyklop lokomotiva řady T499.0
Borek-Parní lokomotiva 475.0,476.1 a 477.0 jak první tak druhý díl.
Borek-Řepka obrázková-Parní lokomotiva 475.0,476.1 a 477.0.
Knihy jsou skoro nové, nepoškozené a dohromady za 3.000 Kč
Středa, 30. března 2016 - 19:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2015
Takže pánové, Stříbrný šíp musí být venku na začátku května, ale kdy půjde do distribuce rozhodne zadavatel tedy VUZ. Albatrosy již čekají pouze na dohotovení výkresu a rendry pro barevné kamufláže. Taktéž se ještě musí udělat závěrečná jazyková korektura. Tak odhaduji květen. Ale po mnoha letech usilovné práce autora a jeho spolupracovníků jdeme do finále.
Ono je nejhorší, že když se do něčeho takového pustíte, tak najednou "vybublávají" další dosud zapomenuté skutečnosti a na světlo světa se dostávají tucty nepublikovaného obrazového materiálu.
Mno a konečně již ve fázi scanů je i dlouho odkládané dílo z pera KZ a to KND.
hank
Středa, 30. března 2016 - 20:05:09  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
B. Golda 32: No to se zase šrajtofle provětrají... [satan] Zvlášť ty naše důchodcovské... [biggrin]
Středa, 30. března 2016 - 22:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6655
Registrován: 9-2003
Výýborně[ok][happy]Nestíhám číst už teď[masinka][satan]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Sehule
Pátek, 01. dubna 2016 - 08:49:23  
Neregistrovaný host
188.75.139.98
Jen se zeptám? Kdy asi +/- vyjde kniha, To bylo nádraží Praha-Těšnov
TomasHaviar
Pátek, 01. dubna 2016 - 18:11:38  
Neregistrovaný host
95.103.62.162
Na susednom vlákne sa pred časom objavila informácia o knihe pojednávajúcej o LŽ Topoľčianky. Oficiálne sa už predáva v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene, cena je 12,- Eur. Dôslednosť spracovania témy je na hlbší rozbor, najslabšie sú popisy fotografií a celkovo ich výber. Tak sa napríklad môžete dozvedieť pod fotkou normálnerozchodnej lokomotívy T 211.0678, že ide o úzkorozchodnú lokomotívu Montánia... ale zase tam je niekoľko neokukaných fotografií. Zdatnejší si popisy domyslia. Autor, dnes už na dôchodku, Josef Šabo vychádzal okrem svojich poznatkov z textu druhého pána Gregora Turana (taktiež bývalého zamestnanca lesov). formát A5, počet strán 104, fotiek 120, náklad 250 ks, z toho 110 ks je na reprezentačné účely LZ Topoľčianky. Spracovaním ide o edíciu s PLŽ od Bizuba.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 03:34:48  
Neregistrovaný host
195.91.10.84
Ešte by som doplnil Tomáša, že knihu je možné objednať aj na dobierku. Cena je potom 12,- EUR + poštovné a balné 4,- EUR. Objednávky smerovať na adresu: marieta.hrkova@lesy.sk.
A ešte malá oprava mena - ide o pána Gregora Turčana.
Kapitola o lokomotívach je skutočne najslabšia časť knihy, pretože okrem toho čo písal Tomáš sú chybne identifikované aj ostatné lokomotívy.
Hodnota knihy podľa môjho názoru spočíva v tom, že predstavuje pohľad lesníka na prevádzku LŽ. Preto v knihe nájdete aj kapitoly o približovaní dreva k hlavnej trati (šmyky, pomocné trate), prepojenie dopravy na LŽ s diplomatickými poľovačkami. V kapitole o hospodárení v lesoch a ťažbe dreva je zasa veľmi dobre vysvetlené prečo musel LŽ vykúpiť štát. Pretože na LŽ bola aj doprava uhlia a hliny pre tehelne venujú sa dve kapitoly aj tomuto. Ako bonusy tam sú krátke pojednania o štátnej železnici Šurany - Zlaté Moravce - Topoľčianky, kde zaujmú fotografie T.G. Masaryka a stručné popisy dvoch úzkorozchodných železníc z druhej strany pohoria Tribeč a to Bošany - Klátová Nová Ves - Cibajky a Hrušovany - Oponice - Kovarce - Tribeč. Tieto informácie sú v podstate prevzaté z monografií príslušných obcí aj z chybami. U tej Klátovskej sú trochu pomleté mená lokomotív.
Celkovo klady knihy prevyšujú nedostatky a kniha podľa mňa stojí za kúpu.
hank
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 09:00:11  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Já k tomu ještě podotknu, že mi to posílají na dobírku i do ČR za cenu 16,50 EUR včetně poštovného. Až mi to přijde, dám sem stručnou informaci.
FG
Pondělí, 11. dubna 2016 - 13:06:44  
Neregistrovaný host
165.225.72.110
Dobrý den,

sbírám články z ŽM od Ing. Pohla (seriál rychlá osobní železniční doprava). Schází mi čísla 43 a 52. Nemůžete mi prosím někdo říct v jakých číslech ŽM se nacházeli (měsíc/rok)?

Děkuji
Pondělí, 11. dubna 2016 - 13:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2015
Díl 43 v 4/2013
Díl 52 v 8/2014
FG
Pondělí, 11. dubna 2016 - 13:56:44  
Neregistrovaný host
165.225.72.110
hradlar: díky moc :-)
Vagonet
Sobota, 23. dubna 2016 - 21:51:56  
Neregistrovaný host
82.144.143.27
V týdnu zakoupena LŽ Topolčianky v Masnašotostánku. Cena za takovou knížečku nemalá, ale menší než celkové náklady při poslání z Báňské Bystrice.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 09:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 5-2009
Vagonet: nejlepší je nechat si to poslat přímo od lesáků. Umějí to poslat i do ČR na dobírku (cena je v Eurech, ale platí se přepočet na Kč) a cena je velmi rozumná.

K obsahu knížky by se dalo sestavit víc připomínek, než tu napsal Tomáš Haviar. Ale v každém případě považuji za pozitivní, že autor publikoval to, co se mu podařilo shromáždit.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Středa, 27. dubna 2016 - 23:26:36  
Neregistrovaný host
195.91.6.28
zmar:

Úplná pravda vo všetkom.

Knižka by bola možno lepšia, keby autora uprostred práce nezastihli skutočne vážne rodinné problémy.
Středa, 04. května 2016 - 20:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4275
Registrován: 5-2002
Přátelé, už někomu z předplatitelů dorazilo ŽM 3/2016?
Nám tedy nějak zatím [nene], a to máme květen, prosím [uhoh]
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
Středa, 04. května 2016 - 21:21:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 6-2015
Rosta kolomix: Ano, již došel. [happy]
,,Naučili jsme se létat v povětří jako ptáci, potápět jako ryby. Zbývá jediné: Naučit se žít na Zemi jako lidé." (G. B. Shaw)

Středa, 04. května 2016 - 21:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4276
Registrován: 5-2002
Hmmm, tak mají asi bordel na poště (minule ho dali sousedovi, který mi ale časopis poctivě přinesl)...
A kdy dorazil, teď někdy, nebo je to už déle?
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
Čtvrtek, 05. května 2016 - 06:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 6-2015
Bude to tak týden až 14 dní, ale úplně přesně si to nepamatuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_E.)
,,Naučili jsme se létat v povětří jako ptáci, potápět jako ryby. Zbývá jediné: Naučit se žít na Zemi jako lidé." (G. B. Shaw)

Čtvrtek, 05. května 2016 - 22:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 5-2004
Mě došlo ŽM až tuto neděli večer. Nevím, co to ta pošta vymýšlí v takovouto šílenou dobu doručovat dopisy. Nebylo to poprvé.
Jinak jsem ale už nevydržel a v pátek volal do ŽM. Tam mi říkali, že měli sice nějaké zdržení, ale posílali to snad minulé pondělí (25.4.).
Náhradník
Pondělí, 16. května 2016 - 21:51:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 4-2011
Zdravím. Hledám literaturu o historii železnice v Africe. Víte o něčem takovém? Česky, Anglicky nebo Německy. Děkuji předem.
Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Úterý, 17. května 2016 - 00:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6682
Registrován: 9-2003
Se divím,že to zde ještě není.. [ok][masinka][satan]

..pořádná mašina má kotel a komín..
Úterý, 17. května 2016 - 08:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 11-2011
Alf - včera mi do schránky přišel nový díl SŽ - na poslední straně jsem si v rubrice PŘIPRAVUJEME také všiml této novinky. Ono už to je na pultech?
SkodaTrolejbus
Úterý, 17. května 2016 - 15:29:55  
Neregistrovaný host
178.209.134.41
Najde se tu dobrá duše, která by mi oskenovala jednu stránku, konkrétně stranu číslo 11 z časopisu ŽELEZNICE 3/1994 (článek o trolejbusech)? Nějaký dobrák ji v časopise v knihovně vytrhl. Děkuji předem za odeslání na mail: skodatrolejbus@email.cz
hank
Úterý, 17. května 2016 - 17:18:19  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Mě v šéfredaktorském úvodníku aktuálního čísla SŽ zaujaly nejbližší ediční plány Corony.

Máte někdo představu, kterému dalšímu městu bude věnována ještě na letošek avizovaná publikace z edice úzkorozchodných tramvajových provozů? (Doufám a věřím, že to bude Ústí nad Labem...)

A čímpak asi bude pokračovat Encyklopedie železnice?
hank
Úterý, 17. května 2016 - 17:39:31  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Spolu se SŽ mi tu přistála i nová Dráha a musím říct, že díky Poctivému nostalgikovi jsem se opět mohutně nasmál.

Právě vychází nová publikace! Bohumil Augusta, Václav Haas: 130 let sklářské lokálky Česká Kamenice - Kamenický Šenov.

Ctuji z textu upoutávky: "Jedná se o první komplexní dílo zaměřené na železniční trať Česká Kamenice - Kamenický Šenov(-Česká Lípa)."

Dotyčnému zřejmě zapomněli (nebo se báli? [satan] ) připomenout, že už v r. 2001 vyšly k tématu publikace rovnou dvě. Jednu vydali SAXI spolu s KPL (autoři M. Fogl, R. Říha, P. Kříž - P.K. už u Poctivých nostalgiků není, aby své minulé působení nejvyššímu připomněl...), druhou - dle mého názoru velice kvalitní - VYDOL (autoři L. Čada, J. Koutný, R. Sedláček, J. Strnad, lektoroval M. Kunt) v edici Pohledy do dějin zrušených tratí.

Že by ani ta druhá bohatě fundovaná monografie nebyla pro někoho dost komplexní? Nebo je to jednodušší a v marketingu se může bohapustě a beztrestně lhát? [smrt]

Vím, že někteří zmínění autoři sem chodí. Je na nich, jak moc jim to stojí za to, aby se ohradili sami.
Středa, 18. května 2016 - 06:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 9-2005
Že by ani ta druhá bohatě fundovaná monografie nebyla pro někoho dost komplexní? Nebo je to jednodušší a v marketingu se může bohapustě a beztrestně lhát?

Já se divím, že se tomu ještě někdo diví. Pravděpodobně ty dvě předchozí knihy nebyly tak poctivě nostalgické, aby vůbec stály za zmínku (myšleno samozřejmě ironicky) [crazy]
Pár obrázků ode mne...
Nádraží
Pátek, 20. května 2016 - 21:40:51  
Neregistrovaný host
217.66.170.1
Pane Golda,kdy vyjdou ty vaše Albatrosy - 498.1 ?
-aa-
Sobota, 21. května 2016 - 07:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4452
Registrován: 12-2007
hank: Kniha od VYDOLu se zabývala pouze děním do ukončení provozu, v novější době se omezila pouze na popis pozůstatků trati. Muzejní historii popsala jednou krátkou větou. Nerozporuji to, téma knihy nebylo tím směrem zaměřeno. Brožura od SAXI pojala historii velmi stručně. Nicméně obě zmíněné publikace mají svůj význam a místo. A konec konců byly i zdrojem zajímavých informací.

Marketing s mírnou nadsázkou pracuje běžně, to jste si ještě nevšiml? Nebo si myslíte, že existuje na světě tolik druhů nejlepších automobilů, nejlepších piv (titulem pivo roku se honosí minimálně každý druhý pivovar) atd. Tady to navíc není tak úplně mimo realitu (natož aby se jednalo o lež), jak je naznačeno výše.

Nicméně nezoufejte, nikdo není nucen knihu kupovat či číst. Byť budu rád, když tak učiní co nejvíce lidí, tak povinné to opravdu není. Třeba kniha vydaná VYDOLem je opravdu dobrá pro toho, koho zajímá čistě historie trati. Možná bych řekl, že i lepší, než aktuálně vydávané dílo, jehož účelem primárně nebylo vytvořit detailní popis historie pro nadšence do železniční historie, nýbrž dílo v rámci možností srozumitelné pro širší veřejnost.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Sobota, 21. května 2016 - 09:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3303
Registrován: 8-2012
To´s psal ty, že tak bojuješ? [happy]
On to očividně není až tak problém té knihy, ale kontroverzní osoby Poctivého Nostalgika (a jeho firmy), neštítící se ledasjakého podrazu, bonzu, slizounství. Každý, kdo se byť jen ochomejtnul kolem nostalgie, s ním má nějakou negativní zkušenost (včetně mě). Proto je tak rovnou očekávána (odmítána) i kniha, jakkoli ji nejspíš ještě nikdo z pisatelů neviděl... ostatně statě o Poctivém Nostalgikovi jako zachránci všehomíra a Šenovky zvláště před neschopnými muzejníky (= všemi kromě něj) tam nepochybně budou, na to si klidně vsadím.
No, někdo na to ten žaludek holt má.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
-aa-
Sobota, 21. května 2016 - 17:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4453
Registrován: 12-2007
TH: Reklamu ne, knihu z nemalé části ano (a myslím že bude i pro jen mírně zasvěcené snadno poznatelné, které části jsem psal já a které spoluautor[happy]). A samozřejmě ... obvyklé slovní obraty, tak dráždící všechny "nepoctivé" nostalgiky, se v knize též objeví, bez toho by to snad ani nešlo[happy]
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Sobota, 21. května 2016 - 18:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3313
Registrován: 8-2012
Jo, už jsem si to mezitím stačil najít... tak se právě nediv, že všichni automaticky očekávají "obvyklé slovní obraty", nabubřelost a kecy o "nápravě škod způsobených předchozím nájemníkem". Ostatně i v mém případě nemám potřebu takovou "knihu kupovat či číst"...
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
hank
Sobota, 21. května 2016 - 18:37:45  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
-aa-: V posledním zaměstnání před důchodem jsem se podílel na exportu velkých strojů a investičních celků. Tam se opravdu dělá marketing trochu jinak... Pracoval jsem v žoldu konkrétního majitele, kterého jsem vídal skoro denně, takže o tom, co si člověk může v zájmu přežití ve firmě dovolit, vím taky svoje. (Mj. to byl jeden z důvodů, proč jsem radši předčasně odešel do toho důchodu.)

Člověk občas musí vážit, jestli a do jaké míry ze sebe chce nechat dělat vola nebo šaška, zvlášť když jde o živobytí. Nikoho za to nehodlám soudit - vždyť už 2000 let stojí psáno "Nolite iudicare, ut non iudicemini". Nicméně to ještě neznamená, že si z toho třeba nemůžu dělat srandu... [biggrin]
-aa-
Neděle, 22. května 2016 - 06:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4454
Registrován: 12-2007
hank: Podněty pro podráždění bránice jistě budou. Například můžu slíbit jednoho vzorového drvoštěpa[happy]
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Úterý, 24. května 2016 - 11:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 817
Registrován: 2-2006
aa: A máte to zapotřebí, spojit se s takovým gaunerem?
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
-aa-
Úterý, 24. května 2016 - 11:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4457
Registrován: 12-2007
Jáchym a stroj: Jak to říká klasik? "Padouch nebo hrdina - vždyť jsme jedna rodina". Ono to v tom našem šotoušském hnutí (a nejen v něm) bude trošku složitější, rozklíčovat kdo je kdo. Nejspíš je to tak, že každý má od obého kus....
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
NKÚ
Úterý, 24. května 2016 - 12:47:13  
Neregistrovaný host
37.48.20.95
-aa-: Doufám, že na tu knihu dostane KŽC taky bohatou dotaci od Ropidu. Ledacos by to vysvětlilo. [crazy]
S34
Úterý, 24. května 2016 - 22:06:46  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Ono to v tom našem šotoušském hnutí (a nejen v něm) bude trošku složitější
Sorry, ale já bych řekl, že je to úplně jednoduché.
malý bobeš
Úterý, 24. května 2016 - 22:49:50  
Neregistrovaný host
81.200.57.135
"... rozklíčovat kdo je kdo"

Osobně používám jednoduché rozklíčování (prověřené generacemi předků):
1) kdo lže, ten krade
2) rovný rovného si hledá
takže asi tak - přidám vzpomínku na Lokálku v éře před poctivým nostalgikem:

hank
Středa, 25. května 2016 - 00:32:26  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
malý bobeš: Sice jsem napsal, že nikoho nehodlám soudit, ale po malé rešerši se musím ztotožnit s tvým bodem 2) a doplnit svůj dříve vyřčený názor o domněnku, že to snad přece jen -aa- neměl zapotřebí... [crazy]
trafika
Středa, 25. května 2016 - 13:01:25  
Neregistrovaný host
195.146.7.21
Vrána k vráně sedá, 4% si vždycky navzájem podrží.
-aa-
Středa, 25. května 2016 - 15:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4458
Registrován: 12-2007
A jéje, tady se zas vynořilo hrdinných diskutérů s plamennými řečmi....

malý bobeš: Tak co si budeme povídat, asi kdybyste se v KPL kdysi nerozhádali, dopadlo by to třeba v Šenově úplně jinak. Ale holt asi rovný si našel rovného, který možná kradl a tím pádem i lhal. A činili tak i ostatní rovní? Jestli ono v tom nemáte trošku chybičku.

hank: Proč by to -aa- neměl mít zapotřebí? Holt někdy se z padouchů stávají hrdinové a z hrdinů padouši. Záleží na úhlu pohledu. A bohužel ten zdejší anonymové značně zkreslují. Stačí si přečíst minimálně dva z pěti předchozích příspěvků a použít selský rozum.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!