Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 17. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 17. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 05. února 2016 - 18:38:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 11-2012
Tak to já se svou Škodárnou 105 měl pouze problémy v občasné neschopnosti tam zařadit jedničku, takže se za mohutného řevu motoru rozjíždělo ze dvojky.
Stejně největší prdel byla držet nohu na plynu, abych nemusel pouštět sytič a osádka vedle stojícího auta na křižovatce už si myslela, že s nimi chcu závodit. xD
ČMŽO Elektronika.
Luboš_ct
Sobota, 06. února 2016 - 12:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14099
Registrován: 9-2002
Taky mi při přeřazení na dvojku kdysi v mé bývalce Š130 na křižovatce zůstala šaltpáka v ruce. Kvalt zůstal zařazený, ale následovala silnice mírně z kopce a dole prudce doprava do bahna kde jsem jí nechal hnít asi měsíc, než sme jí s kámošama dopravili na parkoviště k bytu. Tam pak už jen odtahovka a rovnou do šmelcu.. zůstávají jen vzpomínky[biggrin]
Above & Beyond - Hello
Above & Beyond - Peace of Mind
*Naprosto nejlepší pohodový TRANCE z Anglie*
Sobota, 06. února 2016 - 14:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7702
Registrován: 9-2002
Taky mi při přeřazení na dvojku kdysi v mé bývalce Š130 na křižovatce zůstala šaltpáka v ruce.

Me se to stalo s mym VW T4 a kvalt mi vypadl. Nesly mi pak zaradit - uz si nevzpominam - sudy nebo lichy kvalty a (urcite) zpatecka, nicmene "rychla oprava dratem" mi umoznila dalsi pohyb. Nasledna oprava rozpadlyho kloubu me stala neco brutalni sily a kousek silikonu za cca 2,50€.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
AveKaros
Neděle, 07. února 2016 - 21:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 9-2014
Dobrý večer, už jsem se tady dlouho na nic neptal, tak to musím napravit: Jak se na HV peršingovité kastle (klasika, žádné WTB) na ARR nastavuje ... (jak jen to formulovat) nárůst akcelerace? poměrného tahu?, no prostě jak rychle mi mašina vystřelí do požadovaného směru. Snad mě alespoň někdo pochopí.
Další přezdívky: ad8am(70)/Trollik/Xuren(17)
Neděle, 07. února 2016 - 21:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10814
Registrován: 5-2002
AK: je tam dvanáctipolohovej kroutík omezovače tažné síly.
4 AK
Neděle, 07. února 2016 - 23:57:05  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
AK: a taky do toho mluví u posledních dvou serií nastavení počtu náprav a přepínač N/O.
Pondělí, 08. února 2016 - 00:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10815
Registrován: 5-2002
4AK: ten přepínač N/O mluví nejen u posledních sérií do maximální strmosti změny poměrného tahu.
Ale ten počet náprav nikoliv, ten neovlivňuje ARR, ale mění ve skluzoffce práh rozhodování, co je ještě uvěřitelné zrychlení a co skluz všech náprav.
Pondělí, 08. února 2016 - 11:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 4-2011
Když se tady řešily ty postrky, zajímalo by mě, jestli elektrická lokomotiva na postrku dlouhého/těžkého nákladu, která má "všechno svoje" (brzdy, světla, komunikaci atd.), je zavěšená a zapojená se vším všudy, nebo jestli se musí fakt snažit a tlačit, aniž by se současně nechala táhnout lokomotivou v čele. Říkám si, že při rozjezdu a brzdění se rychlosti asi dají koordinovat s kolegou v HV a nákladu nějaké cukání asi nevadí.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 08. února 2016 - 12:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5237
Registrován: 8-2007
Focus: Říkám si, že při rozjezdu a brzdění se rychlosti asi dají koordinovat s kolegou v HV a nákladu nějaké cukání asi nevadí.

Asi si to představuješ špatně.Lok.přivěšená na postrku nemusí koordinovat brzdy,protože je ovládá strojvedoucí v čele vlaku(jako u všech ostatních vagonů).
Tlačit má postrk jen tam,kde je to potřeba(do stoupání,při rozjezdu),jindy se jen veze jako vagon.
Aby nevznikalo"cukání",musí strojvedoucí postrku zvyšovat tažnou sílu pomalu,taktéž pomalu jí musí snižovat.
Jinak v tom není žádná věda,žádné "rychlosti" není třeba koordinovat.
Pondělí, 08. února 2016 - 12:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7705
Registrován: 9-2002
Když se tady řešily ty postrky, zajímalo by mě, jestli elektrická lokomotiva na postrku dlouhého/těžkého nákladu, která má "všechno svoje" (brzdy, světla, komunikaci atd.), je zavěšená a zapojená se vším všudy, nebo jestli se musí fakt snažit a tlačit, aniž by se současně nechala táhnout lokomotivou v čele.

Vetsinou to je tak, ze fira na postrku "vi kde je," takze tlaci jen tam, kde to ma vyznam. Aby postrkovej tlacil vlakovyho k navestidlu na stuj, je pitomost. Praxe je takova, ze "postrk roztlaci," a dal si to uz resi fira v cele vlaku. Pokud vlak uz minul navestidlo, postrkovej muze zatlacit znova - obvykle se to tak dela. Brzdu ovlada fira v cele, kdyby si fira vzadu nechal brzdic v "J," tak ten vlak nebude brzdit.

Vlakova a postrkova masina si rozdeli zatez samy - tohle fyzika zvlada tak nejak sama bez toho, aby se firove dohadovali "kdo a kolik" ty svy masine nalozi.

V kazdym pripade dobra znalost trati je nutna.

nákladu nějaké cukání asi nevadí.

Vadi a dost.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 08. února 2016 - 13:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 4-2011
Děkuji. [ok]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
postrkář
Pondělí, 08. února 2016 - 13:40:24  
Neregistrovaný host
37.188.229.195
Agent: To se ale přeci nemůže stát, neboť patřičná zkouška brzdy chybu odhalí.

Ale i kdyby, rychlobrzdou to bude brzdit i tak. Pak se tomu vzadu řekne pár nepublikovatelných slov a on to zavře.
Licence
Pondělí, 08. února 2016 - 18:11:41  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Prý existuje něco jako "Národní rejstřík licencí strojvedoucích". Četl jsem o tom v nějakém rozhovoru, ale nikde to nemohu najít. Je někde veřejně přístupný ? Ví někdo ?
Pondělí, 08. února 2016 - 19:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6930
Registrován: 5-2002
Rejstřík licencí samozřejmě existuje, vede ho DÚ a je neveřejný.
Dále existují Rejstříky Osvědčení, ty vedou jednotliví dopravci a jsou taky neveřejné.
Mladějov
Pondělí, 08. února 2016 - 20:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7825
Registrován: 3-2007
Zaplaťpánbůh neveřejné, jinak by se v nich hrabal každý vořežprut.
Čtvrtek, 11. února 2016 - 18:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 936
Registrován: 4-2005
Osvedceni: ono ouplne staci, ze se v nich, pod zaminkou bezpecnosti, matla DU ;-)
Brilantně distingovaná, z inertních sfér termicky vystresovaná, kauzálně symetrická, bázicky kubistická, senzitivně hyperaktivovaná. Áno, áno to je řada T478.1,2 ...

Evžene, stojíme u vjezdu!
Čtvrtek, 11. února 2016 - 18:38:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6224
Registrován: 5-2007
Mladějov: Vyjma SŽDC, tam sú osvedčenia natvrdo vywebené [kladivo]
Čtvrtek, 11. února 2016 - 21:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2016
Zdravím, rád bych se zeptal, proč nastává situace informování cestujících o tom, že mají na Nádraží Běchovice využívat pouze přední dveře prvního vagonu i když se po sléze ukáže, že lze využít dveří všech? Například dnes na trati Masaryčka - Běchovice.

Děkuji.
Pátek, 12. února 2016 - 05:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 11-2012
Není tam v prostřední (nulté) koleji bez perónů to provizorní nástupišťátko ze sypaného štěrku k jedním dveřím?
To by pak pasovalo na to, že to mělo přijet na nultou kolej, ale v realu to přijelo ke koleji s plnohodnotným perónem.
ČMŽO Elektronika.
Pátek, 12. února 2016 - 06:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10838
Registrován: 5-2002
No včera i předevčírem byla výluka 1. koleje a jezdilo se z Prahy po nulté, pročež ve "starejch" Běchovicích peronek pro jedny dveře a na středu žádnej.
Je ovšem možné, že se stihla výluka ukončit dřív (nebo ten Os dostal v Libni sekeru...?) a tak se nakonec nečekaně jelo normálně.
Pátek, 12. února 2016 - 08:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 9-2011
agentsvr> nastává situace informování cestujících o tom
Vy určitě musíte pracovat na GŘ ČD, tak si to zjistěte po služební linii [crazy]

Například dnes na trati Masaryčka - Běchovice.
Na trati Mas. až D. Počernice lze využít všech dveří. Ve stanici Běchovice byla výluka 1. SK, jezdilo se po nulté, ve které jde vystupovat jen z 1. dveří. Pokud náhodou výluka skončila dřív, jen dobře. Opačný případ - neohlášení a poté odblokování jen 1. dveří - by byl podstatně horší.
Pátek, 12. února 2016 - 10:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2016
Děkuji za odpovědi. Jde mi o to, že výluka je jen pár vybraných spojů. Pokud skutečně v ten den nastala. Jenže hlášení o výstupu z prvních dveří činí i sám fíra v dobách, kdy zastaví normálně.
Pátek, 12. února 2016 - 12:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 9-2011
Opravdu to hlásí fíra?
Ve středu to nehlásil fíra ani masitej, ani křemíkovej. Hlásil to nejspíš informák (páč jako "další stanici" vohlásil rovnou Klánovice a ne Běchovice - Mas. z.). Fíra to moc ovlivnit nemůže.
SŽDC D1
Pátek, 12. února 2016 - 19:40:48  
Neregistrovaný host
188.120.212.54
Dobrý den, měl bych jednu otázku týkající se návěstí a předpisu SŽDC 1.

Ve nově zrekonstruované stanici Častolovice jsou již aktivována všechna návěstidla. Pokud vlak vjíždí od Kostelce, je traťová rychlost 70 km/h a já si všiml, že na vjezdovém návěstidle je výstraha... Následuje cestové návěstidlo, na kterém je už ale návěst rychlost 40 km/h a např. výstraha. Nemělo by vjezdové návěstidlo předvěstit návěst následujícího cestového návěstidla?
Pátek, 12. února 2016 - 20:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5245
Registrován: 8-2007
Následuje cestové návěstidlo, na kterém je už ale návěst rychlost 40 km/h a např. výstraha.

A není tam 40 km/h a výstraha + bílá(na zkrácenou zabrzdnou vzdálenost) ?

V takovém případě musí být na vjezdu výstraha.
Patvor_nereg
Pátek, 12. února 2016 - 20:58:35  
Neregistrovaný host
85.70.237.155
Návěstí se "to horší". Jestli je předmětné cestové návěstidlo v zábrzdné vzdálenosti od vjezdového nebo dále, není na něm po předvěštěné výstraze 40 a ... problém.
Starý Vlk
Pátek, 12. února 2016 - 21:24:36  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Jestli to dobře chápu: Rychlost 40 musí být předvěstěna, je-li na prvním cesťáku za vjezdem, musí být na vjezdu Očekávejte 40, na jeho předvěsti Volno.. Je jedno, jestli je Rychlost 40 (dolní žlutá), doplněná výstrahou (nahoře) nebo jinou návěstí.
Pokud je za návěstidle s návěstí 40 a výstraha nedostatečná zábr.vzdálenost k dalšímu návěstidlu, musí to vypadat jinak: Na vjezdu 40 a výstraha (na předvěsti Očekávejte 40), na cesťáku také 40 a výstraha, ale doplněná klidnou bílou.
Starý Vlk
Pátek, 12. února 2016 - 21:42:26  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Teď jsem si našel Častolovice na plánku. Je tam nějak divnost, tedy u náv. RL (od Rychnova) je poznámka, že rychlost při vjezdu na 1.,1a a 4. kolej je rychlost návěštěna rychlostníkem a na RK je Volno. Ale u návěstidla L (od Kostelce) nic takového není. Jinak rychlost do odbočky je tam 50, jen spojka mezi výměnami 1 a 2 (ještě před cesťákem) je na 60, takže tam by měla být 40 (s tabulkou 5) návěštěna normálně.
4 Apollo_17
Pátek, 12. února 2016 - 22:42:40  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
Apollo_17 Číslo příspěvku: 5245
"A není tam 40 km/h a výstraha + bílá(na zkrácenou zabrzdnou vzdálenost) ?"

Pleteš si zkrácenou a nedostatečnou, což není totéž.
Pokud tomu nerozumíš, tak raději mlč a nešiř nesmysly.
Pátek, 12. února 2016 - 22:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10843
Registrován: 5-2002
SV: Je tam nějak divnost, tedy u náv. RL (od Rychnova) je poznámka, že rychlost při vjezdu na 1.,1a a 4. kolej je rychlost návěštěna rychlostníkem a na RK je Volno.
To se dělá celkem běžně, prostě se traťová rychlost nenávěstí (od Rychnova je podle všeho traťová 60).

Jinak ta výstraha a na dalším návěstidle 40 a opakovaná výstraha je totéž, jako když se v Pardubicích vjíždí od Kostěnic na čtvrtou.
Patvor_nereg
Pátek, 12. února 2016 - 23:08:02  
Neregistrovaný host
85.70.237.155
Hm, na mých pláncích (2015/2016) mám hádám před-rekonstrukční stav, protože tam cestové návěstidlo nemám. Jestli je to na zábrzdnou vzdálenost, po výstraze musí být počítáno s návěstí stůj. Pak 40 a něco je lepší návěst, než stůj. Není-li to k cestovému návěstidlu právě zábrzdná vzdálenost nebo dále, může to být špatně. Ale mám problém uvěřit, že by si toho nikdo z návrhářů, ověřovatelů, schvalovatelů a uživatelů nevšimnl.
ad Hajnej
Pátek, 12. února 2016 - 23:11:42  
Neregistrovaný host
81.7.17.24
"Jinak ta výstraha a na dalším návěstidle 40 a opakovaná výstraha je totéž, jako když se v Pardubicích vjíždí od Kostěnic na čtvrtou."
...samozřejmě za podmínky, že od vjezdu je k tomu cestovému zábrzdná vzdálenost.
Haan
Sobota, 13. února 2016 - 03:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 2-2010
SŽDC D1:"Nemělo by vjezdové návěstidlo předvěstit návěst následujícího cestového návěstidla?" 
Už jsem se s tímtéž před pár lety tady prala taky. Následně byly doupraveny čl. 652, 656 a koukněte na poznámku 13 a 14 pod čarou: 
"Při poruše návěstních obvodů, která nemá vliv na bezpečnost provozování dráhy a drážní dopravy, popřípadě v některých případech trvale, může : 
a) po návěsti, nařizující snížení rychlosti u následujícího hlavního návěstidla, následovat návěst, dovolující jízdu rychlostí vyšší, než byla předvěstěna (např. návěst Rychlost 70 km/h a … se předvěstí návěstí Očekávejte rychlost 60 km/h); 
b) po návěsti, nařizující zastavení u následujícího hlavního návěstidla, následovat návěst, dovolující jízdu.

Takže pokud je mezi vjezdem a cesťákem zábrzdná vzdálenost, pak je to, co jste viděl, v souladu s předpisem D1.
Sobota, 13. února 2016 - 09:01:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 2-2004
Něco podobného je i v Rudolticích od Lanškrouna. AL výstraha, Lc6a rychlost 40km/h a opakování výstrahy.
Starý Vlk
Sobota, 13. února 2016 - 10:31:30  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Děkuji, je to logické. Nachytal jsem se na 1.poznámku v plánku stanic, 2.nikdy jsem to v reálu neviděl a ani o tom neslyšel. Na tratích, kde jsem jezdil a jezdím to nebylo (není). Žil jsem v dobách, kdy platila absolutní nadřazenost návěstidel (v rychlostní soustavě) nad rychlostníky a viděl jsem i to, že rychlost přes výhybky 40 byla návěstěna vj. návěstidlem 40 a výstraha bez rychlostníku. Myslím, že se na to někdo i nachytal, když se domníval, že dvousvětlová návěst automaticky znamená jízdu do odbožky.
Sobota, 13. února 2016 - 22:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10844
Registrován: 5-2002
adH: ano, v obou případech dostatečná ZV je (Častolovice 730 m, Pardubice 1135 m), proto je to v těchto dvou konkrétních případech totéž. Možná jsem měl ty Častolovice zmínit explicitně a ne z kontextu diskuze, aby to bylo jasnější.

Haan, D1: "Nemělo by vjezdové návěstidlo předvěstit návěst následujícího cestového návěstidla?"
Mělo, ale ono současně musí předvěstit návěst přespříštího (zde odjezdového) návěstidla, které stojí od toho cestového na NZV, protože i jeho návěstní znak, pokud je více omezující než na jemu předcházejícím návěstidle, musí být někde vypředvěstěn (ciwe, to je slovo...) na dostatečnou ZV. Takže se oba návěstní znaky perou o předvěstění na vjezdu a vyhrát musí menší.

Spíš mi není jasné, proč je v těch Častolovicích návěstěna 40 (50), když se (aspoň podle plánků) zdá být výhybka č. 6 při jízdě na 2. kolej do rovného (míněno dostatečně rychlá). Že by se někdo touto cestou snažil o upozornění na zastavení ještě před přechodem? Co tam vlastně svítí při postaveném průjezdu po 2. koleji? 50 a 50?
Haan
Sobota, 13. února 2016 - 23:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 2-2010
Hajnej: Já citovala dotaz SŽDC D1 Neregistrovaného hosta 188.120.212.54 z 12. února 2016 - 19:40:48 (jeho poslední větu) a na tu jsem reagovala. Mně to návěstění (tak, jak se na něj ptá) přijde předpisově v pořádku-viz citace D1, kterou jsem uvedla.
Sobota, 13. února 2016 - 23:50:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10847
Registrován: 5-2002
Haan: jj, já vás tam napsal oba.
Mmch do toho předpisu je to napsáno tak trochu zvláštně, někdo by z toho možná dokázal vykoukat, že se může skoro spolehnout na to, že to bude lepší (já bych to tedy rozhodně takto nepsal).
Haan
Neděle, 14. února 2016 - 00:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 2-2010
Hajnej: když jsem se tady před léty divila, jak může být po návěsti "Výstraha" jiná návěst, než "Stůj", tak mi bylo vysvětlováno, že stejně musí na návěst "Výstraha" fíra očekávat "Stůj", takže k němu taky tak jede. Nebude-li tam Stůj, jen dobře pro něho, ale spoléhat se na to zcela jistě nebude. Ony když se staví automaticky VC (promiňte mi můj neodborný výraz), tak taky nemusí vidět po Výstraze "Stůj", jede-li něco před ním. A myslím, že je vcelku jedno, jestli na návěstidle, ke kterému musí jet jako ke "Stůj", bude příznivější návěst jednosvětlová, nebo dvousvětlová. A zdá se mi, že se o tom píše taky v některé z tabulek návěstění v TS a TNŽ, leč jista si nejsem a hledat se mi to nechce.
Ty poznámky pod čarou v mém odkazu se objevily v předpise D1 od změny č.2. Do té doby platilo tvrzení, že po návěsti "Výstraha" následuje vždy návěst "Stůj", což nemusí být vždy pravda, ikdyž s ní fíra musí vždy počítat a nesmí se nechat ovlivnit svými možnými představami a přáními (postaví x nepostaví).
dotaz zdvorily
Neděle, 14. února 2016 - 06:50:03  
Neregistrovaný host
82.202.112.231
V teto veci si dovolim dotaz:
Proc se na Vysehrade pred mostem navesti "40 a vystraha" a za mostem "40 a opakovani vystrahy", je-li na vjezdu do Smichova navest stuj? Nestacila by v tomto pripade jen obycejna vystraha, resp. opakovani vystrahy?
Totiz po postaveni smichovskeho vjezdu se na Vysehrade zmeni navest na "volno".
Neděle, 14. února 2016 - 07:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10849
Registrován: 5-2002
dz: Obecně se to používá tam, kde by se to Stůj mohlo změnit na 40 a opakovaná výstraha. Pak je před tímto návěstidlem lepší návěstit 40 a výstraha než tu opakovanou výstrahu tahat až bůhvíkam. A aby nedošlo ke změně z opakované výstrahy na 40 a výstraha (snížení dolního světla), tak se ta opakovaná výstraha dává se čtyřicítkou.
Ale jestli zrovna na vjezdu na Smíchov, ať už osobní nebo společné, ta 40 a opakovaná výstraha opravdu hrozí, tak to opravdu nevím...
Neděle, 14. února 2016 - 16:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2016
Dobrý den jenom bych se chtel zeptat jestly a jak dlouho budou jeste jezdit . gorily , persingy,esa,zehlicky,bastardi,potkani ... slysel sem ze ty lokomotivy rekonstrojujou a muzou jezdit i klidne 20-30 let ja bych byl rad kdybi zustaly ve stejne karesorii ... je mi 13 let tak se chci zeptat jake predmety bych mel znat abych se dostal na skolu dekuji predem za odpovedi uz se to snazim zjistit dlouhou dobu dekuji moc [happy] [biggrin] [uhoh]}
Neděle, 14. února 2016 - 17:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 2-2006
jestly, rekonstrojujou,kdybi, karesorii
Hlavně se nauč český jazyk !!!
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
Neděle, 14. února 2016 - 22:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 4-2014
Roman.m:
350 - dokud nepřijde adekvátní náhrada tak tu strašit budou
163 - v syslografech tu jestě nějaký pátek budou, v kombinaci s klasikou těžko říct
362 - taky nějaký čas vydrží,
110 - jsou téměř mimo
111 a 210 tu ještě asi chvíli budou
371 - po schválení 380 do D, to vidim bledě
151 - do nákupu nových lokomotiv pro 160 tu budou
150.2 - otázka času, lze nahradit přebývajícími 162

Toť subjektivní názor člověka z provozu.
Practicus
Pondělí, 15. února 2016 - 01:03:17  
Neregistrovaný host
89.103.184.182
K12V170DR - no, 380 se do říše hned tak nepodívaj, a kdo ví, jestli vůbec někdy, bo štempl
Majkl007
Pondělí, 15. února 2016 - 10:37:24  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Já si myslím, že věta "dokud nepřijde adekvátní náhrada tak tu strašit budou" se dá tak nějak univerzálně použít pro všechny typy starších lokomotiv, a dál už to není třeba rozebírat. Co a jak bude, to ukáže čas.
Pondělí, 15. února 2016 - 18:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 2-2016
ad Practicus : čí štempl ??? Že by vídeňští hófráti či uherští grófové byli tolerantnější než EBA ?
Pondělí, 15. února 2016 - 18:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5027
Registrován: 8-2006
Tak ono je to celkem jedno, jestli do Říše bude jezdit Zátopek, nebo Vectron, nebo něco jiného na 200km/hod. A pokud by tam jezdil Zátopek, co by jezdilo do Budapešti?[uhoh] 20 loko je na všechny ty výkony prostě málo.
Pondělí, 15. února 2016 - 22:58:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10854
Registrován: 5-2002
MZ: Že by vídeňští hófráti či uherští grófové byli tolerantnější než EBA ?
Budíčéééék...!
Štempl od EBA mají 380 už od loňského jara, ten co chybí je odjinud.
Practicus
Úterý, 16. února 2016 - 02:31:53  
Neregistrovaný host
89.103.184.182
Miroslav_ Zikmund - od DB Netz

ale za tu arbitráž jim to patří

čelakovičan - uvažovalo se o tom, že se dá zakázka na 30 dalších, takhle má schadefabrik smůlu, resp. páni konstruktéři (to jsou ti, se kterými se nedá ani bavit, natož po nich chtít, aby si uvědomili, že ten stroj obsluhuje a udržuje člověk a ne automat)

PS.: posledními skutečně slušnými mašinami vyrobenými v Plzni byly 184
Úterý, 16. února 2016 - 05:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10855
Registrován: 5-2002
Pract: ale za tu arbitráž jim to patří
Takže až se budete handrkovat s řemeslníkem, tak mu prostě nezaplatíte, ačkoliv jste si žádné zádržné do smlouvy nedal, a až u Vás zazvoní exekutor, tak bude ošklivej ten řemeslník...?

takhle má schadefabrik smůlu
To už se tu taky řešilo - pokud by příští výběrko vyhrála, tak žádnou smůlu mít nesmí, to by bylo zase porušení zákona.

Právní bezvědomí některých jedinců je zdá se nevyčerpatelné a soudce Lynch jest u veliké obliby...
Úterý, 16. února 2016 - 06:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 7-2012
Pamatuje někdo kudy vedla vlečka na Káraný? kdysi byl záměr opravit vlečku a udělat triangl okolo Lysé nad Labem přes vodárnu Káraný? Propojit bez úvrati trať 072 a 231. Myslím si, že to byl dobrý nápad, ale vlečka je nyní snesená.

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcel_Štancl.)
Úterý, 16. února 2016 - 08:33:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 9-2011
posledními skutečně slušnými mašinami vyrobenými v Plzni byly 184
A je to i názor těch, co s nimi denně jezděj?

Pamatuje někdo kudy vedla vlečka na Káraný?
Ano, pozůstatky dodnes patrny.

udělat triangl okolo Lysé nad Labem přes vodárnu Káraný
Tomu moc nevěřím. Vlečka jednak vede nevhodným směrem a druhak je zaústěna "proti srsti". A vodárníci by byli urkitě celí nadšení z toho, aby jim skrz území s nejvyšším stupněm ochrany jezdily hnojící záchody, kapající cisterny a sypající Wapky s potenciálním nebezpečím tam čas od času něco srazit a vylejt úplně.

Myslím si, že to byl dobrý nápad,
Já si to nemyslím.
Úterý, 16. února 2016 - 10:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 7-2012
Nikdo nechce, aby triangl šel ochraným pásmem pitné vody.Absence trianglu je znát při výlukách. Mělo by se dořešit eletrické spojení Praha - Mělník - Litoměřice bez úvrati.
Mladějov
Úterý, 16. února 2016 - 10:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7846
Registrován: 3-2007
Mělo by se dořešit eletrické spojení Praha - Mělník - Litoměřice bez úvrati.

A proč, proboha ? Když mám na sever z Prahy hotovou rekonstruovanou dvojkolejku (090) po rovině a přes Lysou na ty vaše kontejneráky potřebuju stejně postrk a je to velmi zatížená příměstská trať.
Ona se totiž paradoxně ta úvrať i hodí.
Chcete budovat za těžké prachy triangl (nevíte ani kudy - je v ÚP vůbec územní rezerva ?), aby se to využilo akorát při nějaké nehodě ?

Nojo, cizí prachy utrácet umíte, jako každej.
Vedle chce pár lidí za "pitomých" 10 mld ročně VRT, v tramvajové diskusi nové tramvaje, na dálničním fóru dálnice..vážně si nepřipadáte někdy až směšně s tím věčným utrácením z cizího ?
Leinad
Úterý, 16. února 2016 - 11:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 8-2009
Já si myslím, že věta "dokud nepřijde adekvátní náhrada tak tu strašit budou" se dá tak nějak univerzálně použít pro všechny typy starších lokomotiv, a dál už to není třeba rozebírat - adekvátní náhrada je nutná, nikoli postačující podmínka. Náhrada za 62 kusů 45x by docela stačilo 83 kusů 471.
Practicus
Úterý, 16. února 2016 - 14:32:04  
Neregistrovaný host
89.103.184.182
Hajnej - škodovka momentálně nemá ve výrobním programu žádnou lok. která smí jezdit v říši v běžném provozu
Úterý, 16. února 2016 - 17:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2016
ad Practicus : a co má společného arbitráž s DB NETZ ... "postiženým" je dopravce ... nepochybně do toho vidíte, tak prozraďte proč je třeba štempl od DB NETZ, když je lokomotiva schválena od nezávislého drážního úřadu ...
Středa, 17. února 2016 - 01:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10858
Registrován: 5-2002
Pract: škodovka momentálně nemá ve výrobním programu žádnou lok. která smí jezdit v říši v běžném provozu
Aby to nakonec nebylo blíž k tomu, že sice mám auto schválený pro celou Evropu, ale nekoupil jsem si dálniční známku...
Středa, 17. února 2016 - 01:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2942
Registrován: 8-2012
pokud by příští výběrko vyhrála, tak žádnou smůlu mít nesmí
To by se prodejcům hrnců jistě líbilo, ale cestičky pro vyloučení šmejdů samozřejmě existují i podle ZVZ (certifikáty, reference). S novelizací (v procesu) by to mělo být ještě jednodušší.
Teda když se chce! Počítám, že v případě kyperských hrnců se ale chtít nesmí.

prozraďte proč je třeba štempl od DB NETZ
On ten Zázrak může v Rajchu nejspíš jezdit i bez něj - jenže třeba jen 140 km/h a to je, oč tu teď kráčí, stejně jako české podmínky pro ne/přístupnost konkrétní infrastruktury pro traxxy, vectrony nebo třeba i štádlery prostě stanovuje SŽDC, nikoli DÚČR.
No a samozřejmě je to celé nacionalistické spiknutí, že.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu