Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 20. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 20. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
754049
Čtvrtek, 10. listopadu 2016 - 08:43:43  
Neregistrovaný host
188.120.212.56
Ale mně jde zatím o letošní a co bude za rok neřeším [wink]
Čtvrtek, 10. listopadu 2016 - 10:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 5-2008
Spojka Tršnice - F. Lázně je vyloučená? že odklony do Vojtanova jezdí přes Cheb ?
Bobo
Čtvrtek, 10. listopadu 2016 - 15:29:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13295
Registrován: 5-2002
spojka spojkuje. asi §1
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 11. listopadu 2016 - 06:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 3-2006
Ono je potřeba taky někde přepřáhnout. Ve Vojtanově, Frantovkách, Tršnicích obsazením dlouhé koleje blokujete peron osobce.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pátek, 11. listopadu 2016 - 14:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 5-2008
Mikulda: aha a dík
Bobo
Pátek, 11. listopadu 2016 - 15:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13296
Registrován: 5-2002
v trhlích je kolejí dost 4-10, něco na 3. franty, vojta stačí 1 peron.
ve vojta sou jen 3 dopr.koleje
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 11. listopadu 2016 - 17:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7377
Registrován: 5-2002
V Tršnici je jedna kolej a to šestá.

8 - 12 jsou podměrečné.
Na čtvrtou musí jezdit Luby, takže 3, 1, 2, 4 jsou mimo.

Františkovy Lázně čistá nula.
Kolej 3 u budovy je nejdelší a má pouze 584 metrů.

Vojtanov - druhá by šla. Ale výměna s protivlakem již ne. Na to ty Desira jezdí dost blbě, byť jich není moc.
A od Adorfu normativ 700 tun pro ER 20.
Majkl007
Pátek, 11. listopadu 2016 - 20:51:41  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
P. Šimral: nojo no, když vy máte ty vlaky moc dlouhý a těžký! To si je nemůžete rozdělit každej na dva? [biggrin]
(To je ftip, samozřejmě![wink])
Sobota, 12. listopadu 2016 - 10:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 1-2014
Naše firma tahá přes Vojtanov max. délku 520m, přesto není nikdo schopen zařídit obrat mimo Cheb. Včera kvůli totální neschopnosti Carga čekačka ve Vojtanově 14 hodin.
Bobo
Sobota, 12. listopadu 2016 - 11:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13298
Registrován: 5-2002
lubák může na 2. na 3. něco, co se vejde před přechod.
vy ste extrém na dýlku......
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pruzinsky
Sobota, 12. listopadu 2016 - 11:57:25  
Neregistrovaný host
213.151.213.220
Bobo: Mě se na to ptal tel. zpracovatel před pár týdny. Podle mě není problém preprahat na 4 a 6 SK dlouhe nad 600 m (vojtanovy) a luby po ten týden výluky přestavit na jinou kolej. Ostatne mezinárodní nex má vyšší prioritu nez os. Proč to dopadlo jinak nevím, ale rád si to dodatečné vyslechnu...
Gruss z haluskistanu.
753,606
Neděle, 13. listopadu 2016 - 16:01:58  
Neregistrovaný host
93.91.150.4
Má prosím někdo zkušenost s jízdou vlaku >2500t s nekovo špalíky na 20ti km spádu 12-16prom.?
Děkuji
Starý Vlk
Neděle, 13. listopadu 2016 - 21:44:01  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Jenže od Lubů u Ch. se na druhou ani třetí kolej se nedá vjet-nejsou tam výhybky. Lze využít možnosti přestavit soupravu posunem, ale znamená to vyjet za krajní výhybku v obou směrech. Což je dost nereálné, je tam přejezd a znamená to zablokování obou traťových kolejí.
Pruzinsky
Neděle, 13. listopadu 2016 - 21:59:41  
Neregistrovaný host
213.151.213.220
5 minut posunu, no a? To umíme běžně, rozhodně lepší než rozložit na týden mezistatni tranzit na atomy....
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 00:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7382
Registrován: 5-2002

Má prosím někdo zkušenost s jízdou vlaku >2500t s nekovo špalíky na 20ti km spádu 12-16prom.?
Děkuji


První stupeň samočinné brzdy trvale (4,7 nebo 4,6 bar podle brzdiče) a přibrzďovat EDB, lze - li.

Nelze - li, pak cca 4,5 baru trvale. Začne - li rychlost narůstat, pak snížit tlak na 4,3 baru, počkat až klesne rychlost někam na 50 km/h, odbrzdit a v osmdesáti znovu zahájit mírné brzdění podle předchozího návodu.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 07:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5771
Registrován: 7-2007
Petr_Šimral: neblbni...Se šprckama brzdit razantně a pilově jet. Jinak ne. Takhle jak popisuješ, tak akorát něco zmrví. Bych chtěl vidět ty vozy (špalky, kola), když pojede 30 km s přibrzděným vlakem...

Bez urážky, kolego, to co říká Petr si mohou dovolit jen zkušení a i ani oni ne vždy.
První stupeň brzdy je snížení tlaku o 0,4 Bar. Jestliže je BS 2 je nutno většinou nejméně zadat 2, či třetí zoubek. Respektive vždy tolik, aby první snížení tlaku bylo minimálně o 0,4 Bar. Doporučuji více snížení, díky vozům s "zrychlovacími komorami". Vždy to nechat dosyčet a nekvedlat s tím. Na hraběcí rady s mírným přibrzděním se vykašli, to si mohou dovolit jen Metrans s jejich supr vozy s Knorem , ale i tak to není dobře.
Jízda dle pilového diagramu /80/50/80/50, když to bude více (rozdíl) neřeš, prostě to tak je... A zrovna v tomto počasí bych s EDB byl dost opatrný (teploty kolem 0°C). Vždy šahat do vzduchu, EDB jen na doladění rychlosti. Pokud jízda na ARR, tak omezit EDB na malou míru, (aby to ARR muselo šahat do vzduchu). A po zastavení počkat s povolenou vzduchovou brzdou, až to vychladne, (já vím, debilní předpis), ale pořád lepší, než jít otloukat špalky (přimrznou ke kolům). Až bude poletovat mokrý (lepivý) sníh, tak spíše varianta u nekovů ála Šimral. Ty šprcky se dokáží obalit sněhem a nebrzdí. A v tomto (že to není možné) nevěř žádnému ing koumesovi! Je to možné a vím o několika případech, doložených a zatutlaných, jen aby se mohlo šprckovat. Co s nekovy udělá (pokud bude) velký mráz, to si netroufám odhadovat. Já jim prostě nevěřím. (Je to možná tím, že jsem zažil Rubos).
Bohužel, ničitelé železnice (ekoteroristi) mají v tomto velké slovo. Takže nekovy (se svými nectnostmi) jsou jako mor...stejně to skončí u kotoučovek a ty svojí cenou atd. totálně zlikvidují nákladní železnici, tak jak ji známe. Ale to já už doufám budu neaktivní anebo pod drnem..
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 08:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4399
Registrován: 9-2011
budu... pod drnem.
A co na to Drn? [wink]
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:07:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12397
Registrován: 5-2002
OC: Doporučuji více snížení, díky vozům s "zrychlovacími komorami".
Ježíšmarjá, Ty v tom zase děláš guláš - přečetl sis to po sobě...?
Zrychlovací komory mají už desítky let i ty vozy, se kterými nemáš vůbec žádné problémy - protože jsou dobře sladěny s délkou vozu. Potíže dělají extrémně dlouhé vozy, kdy jsou komory na samé hranici svých schopností obnovovat strmost poklesu tlaku.
A ty uvozovky psát nemusíš, ono se to tak opravdu jmenuje.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 11-2008
Drn se asi k tomu moc vyjadřovat nebude. Pokud vím jezdí na osobní dopravě .....[lol]
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12400
Registrován: 5-2002
Vxy: Drn se asi k tomu moc vyjadřovat nebude.
Tak on měl AL na mysli Drnovo vyjádření nikoliv k brzdění nákladů, ale k tomu, že by měl být OC pod ním - jak znám Drna, tak ten pod sebou snese jenom dva druhy objektů: baby a motorky. [biggrin]
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 12:23:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7383
Registrován: 5-2002
Se šprckama brzdit razantně a pilově jet. Jinak ne. Takhle jak popisuješ, tak akorát něco zmrví. Bych chtěl vidět ty vozy (špalky, kola), když pojede 30 km s přibrzděným vlakem...

Ty neblbni.
Brzdič není masturbátor a pak vše bez problémů funguje. A vzhledem k nižšímu účinku brzdy při mírném snížení tlaku máš podstatně více možností regulace brzdné síly.

Chce to jediné: již započatý úkon (například snížení tlaku z 5,0 na 4,6) je potřeba nechat bezpečně dokončit a pak teprve vykonat další úkon. A z Vlkova do Tišnova je úplně jedno, když nějaký vůz zůstane trvale přibrzděný, stačí to opravit až v Tišnově.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 05:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5772
Registrován: 7-2007
Hajnej: Milej zlatej, guláš v tom děláte vy koumesové. protože jsou dobře sladěny s délkou vozu. Potíže dělají extrémně dlouhé vozy, kdy jsou komory na samé hranici svých schopností obnovovat strmost poklesu tlaku. Ano, kolega se ptal na konkrétní věc, ale já to popsal obecně. Protože už to znám. Co platí pro jedno neplatí pro druhé.."Ale tam psali, ale tam říkali...". Uvozovky jsou tam proto, že u těch vozů přesně jak píšeš, jsou zrychlovací...se rychle proběhneš...[lol]. Mají dvojí význam.
Jo a mmch..České uvozovky se používají pro ohraničení přímé řeči, názvy nebo nadsazené výrazy. Pravidla českého pravopisu.
Petr_Šimral: potřeba nechat bezpečně dokončit Ale to si v prvním příspěvku nenapsal a to je velmi podstatné! A 100% s BS2 i když necháš první (mnohdy i druhý) zoubek ("stupeň") dokončit, tak z toho máš hejno syčících kober. Ty voe, jestli je učíš jet 30 km s přibrzděným vlakem, tak to jdi do někam. Ty, až potáhne směsku s litinou, tak se budeš divit. Co platí pro vaše supr kočáry, neplatí obecně. Po 16 km s 0,4 Bar s litinou v BV = plamen jasný. Ale každý je svého štěstí strůjce. A že brzdič není kvedlačka, to se naprosto shodujeme. Jenže si si jist, že to všichni ví? No musím vyzkoušet ty vaše šprckovozy, jak vypadají po 30 km s 0,5 Bar v BV. Je pravda, že takhle jsem nikdy nejel a třeba přehodnotím svůj názor. Ale případné dokurvení máš k náhradě ty..."Dyť si písal, že mám takhle jet."[rofl]
Úterý, 15. listopadu 2016 - 08:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4545
Registrován: 3-2004
Ty, až potáhne směsku s litinou, tak se budeš divit. Co platí pro vaše supr kočáry, neplatí obecně.

Nejsem vzdělán v oboru, nejsem fíra, nechci do toho mluvit. Ale když jsem si tohle četl, představil jsem kluka, co prošel autoškolou na Céčko s nějakým Ivecem EuroCargem a v práci ho zaškolí na novou Scanii s ABS a retardérem atd.... a staří borci na dílně diskutují.... "až pojedeš s Lízinou s tandemem přes Červenohorské sedlo, budeš se divit.." [happy]
Úterý, 15. listopadu 2016 - 09:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 3-2010
Je to docela legrace číst, jak kancelářští šimlové[crazy] jako IM a AL poučují praktiky, jak mají brzdit.
Raquac
Úterý, 15. listopadu 2016 - 11:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 12-2007
Oldcerry: Zeptam se laicky - jak se brzdi tezky vlak na opravdu dlouhem a velkem spadu bez EDB? Dejme tomu na Gotthardu, kde je na cca. 40 km prumerny spad pres 20 promile.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 13:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2016
Raquac: Předpokládám, že "extrémní pilou", tedy např. 80kmh/20kmh. Průměrná rychlost bude sice nižší, než při jízdě do stoupání, ale co už. Pro příklad však není třeba chodit až na Gotthard. Pár hezkých kopečků máme i v ČR a vozba beden s moderním HV o dostatečném výkonu na jízdu/brzdu tvoří celkem malé procento všech nákladních vlaků. S 2400 tunama obilí z Třebovic do Zábřehu na Moravě už je potřeba taky trochu myslet. Stejně jako s jakýmkoliv těžkým vlakem v úsecích jako Hájek - Vojkovice nebo Kařízek - Hořovice. S trochou "šikovnosti" se dají na vozech vyhřát kola i na houpačce Veselí nad Lužnicí-Praha.
Železnice z první ruky. [ok]

www.facebook.cz/vblondyn
Úterý, 15. listopadu 2016 - 15:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4406
Registrován: 9-2011
jako IM a AL poučují praktiky, jak mají brzdit.
Ale vás to se*e, co?
A jistě nám tu vykopírujete, kde tady poučujeme staré praktiky o brzdění. Jsem jedno ucho!
Úterý, 15. listopadu 2016 - 15:16:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12403
Registrován: 5-2002
JxL: jak kancelářští šimlové[crazy] jako IM a AL poučují praktiky, jak mají brzdit.
A kde píšu něco o tom, jak se má brzdit...? [coze]
Já Oldcerrymu píšu jenom to, že to napsal trochu zmatečně - pokud totiž napíše, že "díky zrychlovacím komorám je potřeba snížit tlak hodně", tak se najde fůra tydýtů, kteří z toho obratem vyvodí, že kdyby tam ty zrychlovací komory nebyly, tak se to tak hodně snižovat nemusí.

Raquac: na opravdu dlouhem a velkem spadu bez EDB? Dejme tomu na Gotthardu
Nejsem si jist, jestli je Gotthard zrovna vhodný příklad pro velký kopec sjížděný bez EDB...
Ale jinak je to tak, jak píše Big Blond - pilou, aby se čas od času srovnaly rozváděče.
Plus nedávno diskutované knick-ventily, které u vysokoobrzděných vozů částečně potlačují dílčí účinek.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 16:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 8-2006
Pánové ,já když tady čtu ty vaše údivy nad bržděním ,tak se nestačím divit.Podle některých z vás, kdybych měl brzdit, jak píšete ,tak např. z Horního Slavkova do Lokte bych asi fičel jako formule. Tady bylo 32promilí a do K.Jezu 33 promilí. Když se spojily vozy v H.Slavkově s vozama ze Stasisu, měl vlak i dvacet kočárů. Rychlost byla 25 km/h. Vyrazil jsem ,nabrzdil a jelose. Co se děje zamnou mi bylo celkem fuk. Když to moc brzdilo,tak jsem si povolil a opět přibrzdil. Občas se stalo ,že vozy brzdily naprt a zastavila souprava, no tak se zase rozjela. Ale kdybych měl povolit do odbrždění ,tak vlak už nezastavím a můžu se jen modlit. To samé bylo s uhlím z Perninku do Johanu nebo Lubebec -Chýše i když tady bylo kolem 25promilí. Nebo s pětadvaceti kočárama z Ovesných Kladrub do M.Lázní nebo z Březové do K.Varů na dolní . Nebo jak myslíte ,že jsem jel s nákladem ve Varech na dolní? A že na dolní chodily balíky a samé šmízo. Na dolním se šibovalo jen to fičelo.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 16:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5773
Registrován: 7-2007
Já Gothard neznám vůbec z provozního hlediska. (Mohout tam jezdit lok bez EDB?) Ale jak píše Big_Blond - asi by to jinak nešlo. Troufal bych si tam trochu s Metrans (Knorr) vozy na menší rozdíl max/min rychlost, ale to jen uvažuji. Nevím.
Hajnej: Píši já:Jestliže je BS 2 je nutno většinou nejméně zadat 2, či třetí zoubek. Respektive vždy tolik, aby první snížení tlaku bylo minimálně o 0,4 Bar. Doporučuji více snížení, díky vozům s
"zrychlovacími komorami". Vždy to nechat dosyčet a nekvedlat s tím.

Ty si tuto větu přeložíš: pokud totiž napíše, že "díky zrychlovacím komorám je potřeba snížit tlak hodně", tak se najde fůra tydýtů, kteří z toho obratem vyvodí, že kdyby tam ty zrychlovací komory nebyly, tak se to tak hodně snižovat nemusí.
A pak se divím, jak ty předpisy vypadají...
Raquac
Úterý, 15. listopadu 2016 - 16:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 12-2007
Ale jinak je to tak, jak píše Big Blond - pilou, aby se čas od času srovnaly rozváděče.

Nějak si nedovedu představit u těžkého a dlouhého vlaku na velkém spádu úplné odbrždění a přitom ještě udržet rozumnou průměrnou rychlost. Nebo to chápu špatně? O Gotthardu píšu proto, že ten velký spád je tam 40 km v kuse. Určitě by jsme našli po světě i delší a strmnější rampy.
Raquac
Úterý, 15. listopadu 2016 - 16:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 12-2007
Ještě pro zajímavost - OTIF definuje výkon brzdové soustavy na jednom kole 920 mm nákladního vozu na 45 kW po dobu 34 minut - referenční je jízda s 22,5t na nápravu rychlostí70 km/h na spádu 21 ‰ na vzdálenost 40 km. Takže by se kolo ani špalek neměly jen tak vyhřát.
Úterý, 15. listopadu 2016 - 17:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12408
Registrován: 5-2002
OC: Ty si tuto větu přeložíš
O mě ani tak nejde - tak si ji může přeložit kdekdo, nejen já.
První věc je, že "díky" se všeobecně doporučuje používat jenom u pozitivních souvislostí (asi nenapíšeme "díky náledí jsem si zlomil dohu", že...).
Druhá věc je ta, že to mělo být spíš nějak jako "aby byla zajištěna správná funkce zrychlovacích komor, zejména na vlacích s velkou vzdáleností mezi rozváděči, je vhodné poprvé snížit ještě o něco víc" - tam už je totiž ta kauzalita jasná.

Jsa inspirován Tvým pojmem "soubor komponentů" si totiž dovoluji tvrdit, že bez uvědomění si kauzality jsou jakékoliv (a tedy i fírovské) profesní zkušenosti jenom "souborem zážitků"...
Úterý, 15. listopadu 2016 - 18:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 6-2016
Raquac: Ono těch faktorů ovlivňujících styl jízdy je mnoho. Už jen druh brzdiče na mašině a skutečná brzdící procenta vlaku hrají obrovskou roli. Např. si nedovedu představit sjíždět Gotthard na bangládě s rozhašenou BS2 na vlaku v režimu G s bzrdícími procenty na knop. Nejspíš by každých 10 km musela být bezpečnostní zastávka na dofoukání rozvaděčů a dochlazení kol.

Nechci nijak snižovat schopnosti konstruktérů z fi Dako, ale ani současné brzdiče Dako BSE nestojí za nic ve srovnání s konkurencí. Porovnám-li jízdu po spádu se soupravou třiceti ložených Wapů (režim P) s BSE vs Knorr, rozdíl je neuvěřitelný. S BSE v čele se souprava chová skoro jako brzděna v režimu G - dlouhé odbrzďovací doby, pomalé dofoukávání rozvaděčů (na vozech je Dako), velká náchylnost k neodbrzdění některých vozů. Brzdič Knorr dokáže dofoukat potrubí velmi rychle, vlak (cca 480 m) odbrzďuje téměř okamžitě. Na dlouhém spádu okolo 15 promile si s Knorrkou mohu dovolit nechat brzdění zcela v rukou AFB s občasným manuálním pilovým probrzděním, neboť brzdič pracuje rychle, rozvaděče vozů se dofoukají celkem svižně a nedochází ani k přehřívání zdrží a kol. Knorr má prostě ostřejší nástup a plnění, tudíž i starší vozy reagují celkem dobře na malé snížení tlaku v HP.

Ad úplné odbrzdění - s BS2 by to byla nejspíš nutnost, protože brzdič moc dobře nereagoval na pomalé navyšování tlaku. Ale švýcarské brzdiče neznám a na Gotthard nejezdím [biggrin].

Lakro - tak na Slavkov také nebyla příliš vysoká traťová rychlost a uvedené tratě jsou vesměs lokálky. Nějak si nedokážu představit, že by se ve švajcu na vytížené trati courali 25 km/h na spádu dlouhém cca 40 km.

(Příspěvek byl editován uživatelem Big_blond.)
Železnice z první ruky. [ok]

www.facebook.cz/vblondyn
Úterý, 15. listopadu 2016 - 20:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12410
Registrován: 5-2002
BB: Nejspíš by každých 10 km musela být bezpečnostní zastávka na dofoukání rozvaděčů a dochlazení kol.
Ta by byla potřeba jedině v případě, že by se rozváděče "rozešly" a některé vozy si na sebe vzaly víc energie ke zmaření, než jim náleží. Jinak to kola vydrží, viz ty Raquacem citované podmínky OTIF, které se té Gotthardské rampě dost nápadně podobají.

ale ani současné brzdiče Dako BSE
Současný brzdič se principiálně nijak neliší od prvního BSEčka někdy odhadem ze 70.let (impulsem k vývoji elektricky řízeného brzdiče byly potřeby ARR ovládat průběžnou brzdu), jediný podstatný rozdíl je v panelové montáži a v zaintegrovaném rychlobrzdném šoupátku.

Brzdič Knorr dokáže dofoukat potrubí velmi rychle
Něco mí říká, že to Dako původně umělo taky, ale bylo nutné to uškrtit, protože to nestíhala záchranná brzda nebo ventil VZ. Vzpomínám si, že jsme na to při zkouškách hnacích vozidel narazili. Ale možná něco pletu dohromady, tyhle detaily nejsou úplně moje parketa.
Středa, 16. listopadu 2016 - 01:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2014
Zdravím koukám zrovna na Nově na Peacemarkera a nikdy předtím jsem nějak nezaregistroval, že jsou zde české lokomotivy, vagony atd. Víte někdo kde se film natáčel? dík K.
Středa, 16. listopadu 2016 - 05:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5774
Registrován: 7-2007
Hajnej: Jéžiš...
asi nenapíšeme "díky náledí jsem si zlomil dohu", že...)
A proč by ne? Jen bych doplnil.. díky náledí a mojí kopytóznosti jsem...[lol].
..aby byla zajištěna správná funkce zrychlovacích komor, zejména na vlacích s velkou vzdáleností mezi rozváděči, je vhodné poprvé snížit ještě o něco víc"
Tak se vyjadřuje vědátor, (ale to umím taky a upravil bych větu, kdyby se nejednalo o kecálek, ale offiko).
...aby byla zajištěna správná funkce zrychlovacích komor, zejména na vlacích (spíše na vozech, ne?) s velkou(lépe - délkou brzdového obvodu/potrubí např Cargo Sgrm....) vzdáleností mezi rozváděči, je vhodné (lépe - nutné) poprvé snížit (lépe - tlak v hlavním potrubí minimálně o 0,4 Bar).
Jenže, když to napíší takto, tak většina nebude tušit o co go.
Takže musím obecněji a tupco uhlákovsky.
Via výše: vždy tolik, aby první snížení tlaku bylo minimálně o 0,4 Bar. Doporučuji více: (oprava větší) snížení, díky vozům s "zrychlovacími komorami". Celý proces zabrzdění příslušného brzdového stupně (první supeň musí být o 0,4 Bar) ponechat dokončit, bez zásahu do nastavení (větší počáteční brzdový stupeň je vhodný). (Jednoduše tupcouhlákovsky: Vždy to nechat dosyčet a nekvedlat s tím.).
Tak nějak... narychlo upraveno.
Takových "pindů" jsem už četl: Takže by se kolo ani špalek neměly jen tak vyhřát. A ono jo. Neměly by zabrzdit. A ono jo. Měly by vypnout HV. A ono ne. Neměly by zaparkovat. A ono jo. Měly by stáhnout sběrač. A ono ne. Neměli by....A ono jo. Měly by...A ono ne... Vypočtené, naučené, vyzkoušené a stejně se to chová dle sebe, jinak, než si kde kdo myslel. Ne samozřejmě vždy. Ale vždy, kdy je to nejméně vhodné a nikdy to neodskákal vědátor (koumes), ale vždy ten, který k tomu přijde s tím, že vědátoři říkali, písali, nařídili..
Brzdič Knorr dokáže dofoukat potrubí velmi rychle No nevím, ale moje zkušenost (velmi malá) byla, že s BS2 (dost vyšlehanou ř. 240) supr jízda s vlakem s rozvaděči Knorr. A s BSE (ř. 363.5) více jak A1+. V brzdiči to není...si myslím..
Ale já už jsem v kategorii na dožití a odstavení, mě neberte vážně..
Středa, 16. listopadu 2016 - 08:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4408
Registrován: 9-2011
KarlF> tento "hodnotný" snímek jsem viděl kdysi hodně dávno (a snad jsem ani nevydržel do konce, ostatně jako u většiny amerických slátanin "U.S. boys jsou nejlepší"), tuším se nejednalo o "české" mašiny, ale o slovenského Sergeje a štokra. Točilo se to snad mezi Martinem a Diviaky. Bez záruky, snad někdo bude vědět víc.
Středa, 16. listopadu 2016 - 08:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12415
Registrován: 5-2002
OC: A proč by ne?
Proto, že i čeština má svoje určitá pravidla.

Tak se vyjadřuje vědátor
Zajímavý je, že se vědátoři (ti techničtí) díky tomu celkem snadno domluví, a to třeba i když jsou z různých zemí...
Zato různá zadání psaná "obecně srozumitelným" jazykem - darmo mluvit. V lepším případě to končí sáhodlouhým dohadováním, co tím vlastně dotyčný myslí (není náhodou, že si "lidová" zadání protiřečí častěji než ta "vědecká"), v horším nekonečnými předělávkami a licitováním, kdo co zkonil.

spíše na vozech, ne?
Ne. Když budeš mít vlak z krátkých vozů, kde bude každej druhej vůz vypnutej, nastane to taky.

Jenže, když to napíší takto, tak většina nebude tušit o co go.
To záleží na tom, co všechno je o brzdách učíte. Pokud jen "tehdy a tehdy s tím kvedlej tak a tak", tak se nediv. Už jsem to tu psal jednou: přiměřené zjednodušení je pomoc, přílišné zjednodušení je zločin.

Takže by se kolo ani špalek neměly jen tak vyhřát
Byl jsi někdy v Letňanech na "padostroji" nebo na jiné podobné zkušebně? Tam se brzdové materiály zkoušejí docela drsně a právě simulace dlouhodobého zatížení se tam dají dělat (a taky dělají) velmi důkladně.

Vypočtené, naučené, vyzkoušené
Výpočty fungují velmi dobře, když se do nich vloží ty správné údaje. Nevěřil bys ale, jak obtížné je získávat je. Dost často to končí tak, že je něco přichystáno, ale čeká to právě na ty reálné údaje, někdy i navěky...
A k tomu třetímu slovu: na ničem se dnes nešetří tolik, jako na zkoušení. Z pohledu některých manažerů jsou to vyhozené peníze, protože v jejich očích je samozřejmost, že věci fungují, jak mají. Hlavně těch, co umějí jen "Nike, nike, nike" (= odškrtávat fajfky).
Mezi námi vývojáři se to už zformulovalo do varování "Děs se okamžiku, kdy Ti mašina začne jezdit. Seberou Ti ji a už nic pořádně neuděláš".
Martin2
Středa, 16. listopadu 2016 - 09:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3558
Registrován: 8-2005
ad OC: v brzdiči to je, to mi věř. Brzdič na 1116 nebo i na Metrans Traxech je někde úplně jinde než na pětkovém esu. Párkrát jsem vezl s 363.5 bedny do Uhří a když jsem jen viděl jak si s tím hraje brzdič na Traxu, tak jsem jen žasl. A to mi stačilo koukání z líného kouta.

S 1116 jsem si hrál a taky nebe a dudy. Už jenom to, že nemusíš koukat na budík a sledovat, jak moc jsi zabrzdil. Prostě dáš páku do nějaké polohy a víš, že v potrubí je přesně xbaru a nehne se to. Jo a změny tlaku v potrubí byly fakt hodně rychlé, že jsem měl 500metrů dlouhej vlak jsem z pohledu brzdy ani moc nepostřehl a to jsem měl mašinu přeplou do G.
Martin
Bubák2003
Středa, 16. listopadu 2016 - 11:21:46  
Neregistrovaný host
85.70.107.39
Jestli můžu,na Větrníkovy(193)při odbrždění automaticky přetlačí na 5,2 a pak hezky srovná na 5,tady si myslím,že soudruzi z NDR chybu neudělali[ok][happy]
Practicus
Středa, 16. listopadu 2016 - 15:40:20  
Neregistrovaný host
89.103.184.177
upřímě pánové, zkušenosti mám jen s BS2 a BSE a není brzdič, jako brzdič, na jedné mašině paráda (obrazně) - stačí se jen na něj podívat a šup, tlak jde rychle dolů (třeba jen o 0,4b) a souprava brzdí jak divá, to samé s odbržděním, na jiné mašině pak brzdiče, které horko těžko ten tlak v HP snižují/zvyšují, jak jsou lenošné - proto jsem se naučil dávat na odbrždění na 1-2 vteřiny (podle délky vlaku) švih, popř. dopněné na krátkou dobu nízkotlakým přebitím, když se brzdiči nechce a poslední 2 desetiny do HP doplňuje i 5 min. po odbrždění - a to při relativně krátkejch vlacích (od 50 do 300m)

- tipoval bych zajetelený trubky, sítka a ztvrdlý membrány
Středa, 16. listopadu 2016 - 21:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 7-2014
Aleši díky KarelF
Ps taky jsem nevydržel [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem KarelF.)
Starý Vlk
Středa, 16. listopadu 2016 - 21:46:25  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Opravdu není brzdič jako brzdič. Pokud budete, pánové, jako zdatní důchodci jezdit na zkrácený úvazek s pracovními vlaky na vyloučených nebo technologických kolejích, rychle se naučíte, že tam platí tohle: brzdí se rychlobrzdou (na to, aby se čekalo, až si brzdič, jak BS 2 tak BSE, sníží tlak tak, aby to zastavilo, čas není, to byste se na požadované místo většinou netrefili) a povoluje se do švihu tak na sekundu dvě, pak jízdní-BS 2, nebo odbrďovací-BSE, poloha. Je to podobné jako při posunu, jen ty pracovní vozy jsou trochu starší a lokomotiva zpravidla trochu menší. Existují i jiné finty, jak to dělat s průběžnou brzdou, ale o nich radši nemluvit.
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 10:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7223
Registrován: 5-2007
KarelF, Aleš_Liesk.: Tesne vedľa, točil sa medzi Diviakmi a Hornou Štubňou, rozhodujúca scéna, kde sa tie dva vlaky zlezú je z odbočky Dolná Štubňa.
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 11:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 742
Registrován: 9-2014
Karel F : Medzi Odb. Dolná Štubňa a Diviaky. Údajne použili aj odbočné koľaje 6 a 8 na Odb. DŠ.
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 16:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2016
Dobrý den,
prosím - můžete mi poradit nějakou nevelkou ŽST se skupinovým návěstidlem? (světelným)

Myslím něco jako bylo tady (našel jsem na internetu).
Foto datované r 2007, Praha-Braník
(z webu pacifikem.cz)

Podle plánků stanic (http://www.gvd.cz/cz) již foto neodpovídá dnešnímu stavu a skupinové návěstidlo již neexistuje:


Já hledám podobné nádraží - pro plánek...
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 16:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 2-2010
Modrej: zkuste na téže adrese trať 543-žst. Františkovy Lázně ve směru Hazlov/Vojtanov-skupinové návěstidlo L2-6 (doufám, že stále existuje).
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 16:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3019
Registrován: 5-2002
Rychnov u Jablonce n. N., Bakov nad Jizerou, Vlašim, Heřmaničky (votické zhlaví), Neratovice a Turnov jsou už asi moc velké.
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 17:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2016
Mockrát díky!!!
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 20:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12427
Registrován: 5-2002
Modrej: Nebo stanice na Slezským Semmeringu - Jindřichov, Branná, Ostružná, Horní Lipová, případně původní Jeseník.
Tajemný_em
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 22:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3230
Registrován: 5-2002
Modrej: Děčín východ horní ("osobní" nádraží).
"S ohněm se prý nemá hrát. Ale těm, kdo by si chtěli zahrávat se mnou, upřímně radím: hrajte si raději s ohněm."
Šmajchl
Pátek, 18. listopadu 2016 - 00:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 9-2011
Náchod, Trutnov, Opočno, Doudleby nad Orlicí, Litice nad Orlicí, Vamberk, Hradec Králové-Slezské Předměstí
Bobo
Pátek, 18. listopadu 2016 - 11:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13307
Registrován: 5-2002
vary d.n.
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
wlk
Pátek, 18. listopadu 2016 - 11:46:34  
Neregistrovaný host
88.102.232.65
Též Bechyně,Hýskov,Hřivice.
Pátek, 18. listopadu 2016 - 12:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 1-2013
Malá Hraštice - do obou směrů jsou na skupinových odjezdových návěstidlech světelné kříže neplatnosti.
Sobota, 19. listopadu 2016 - 14:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 7-2012
Je možné vidět 140 079-5 v pravidlné osobní dopravě?
Neděle, 20. listopadu 2016 - 09:46:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 7-2012
Realita nebo jen přání? http://www.railpage.net/140-079-5-e-499-0079-arriva-pripravena-ve -stanici-sumperk/
Neděle, 20. listopadu 2016 - 17:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 11-2012
Ta mašina v tom laku skutečně existuje, viděno na vlastní bulvy.
Tak a teď už budu zase hodný...
ČMŽO Elektronika.
Neděle, 20. listopadu 2016 - 17:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 6-2015
Škoda že se nějak nepodařilo zakomponovat do nátěru ten ozdobný šípový útvar na čelech mašiny. Takhle přestříkané to vypadá divně.
Ale na tom svět nestojí, hlavně že mašinka jezdí[ok]...

(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)