Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Polsko » Archiv diskuse Polsko do 13. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Polsko do 13. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 14. května 2016 - 22:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 12-2007
psík Albi: No jo, ale:
a) Uživí se ten vlak komerčně, nebo chcete nahrazovat komerční busy dotovaným vlakem? Pokud myslíte, že uživí, tak napište do LE, jestli ho nechtějí zavést. [wink]

b) Když bude spojení jen v letní sezoně, co budete dělat s tím FLIRTem po zbytek roku? Nebo opačně: ze které linky je možné na letní sezonu uvolnit FLIRT?
psík Albi
Neděle, 15. května 2016 - 21:59:35  
Neregistrovaný host
85.71.77.196
Jis: Myslím, že stejně jako mnoho jiných vlaků se ani tento neuživí komerčně[nene]
Ne, že bych chtěl nahrazovat autobusy vlaky za každou cenu, ale myslím, že přímé železniční spojení Praha-Wroclaw má opodstatnění a výše jsem napsal, že minimálně v turistické sezóně tomu tak je. Pokud se podíváte na silniční infrastrukturu do Wroclawi, tak v nejbližších několika letech se nebude stavět žádná "ekspresówka" z Wroclawi do Klodzka, poslední dobou se mluví jen o postupném rozšiřování existující silnice. O (ne)stavění dálnice do Jaroměře snad nemá smysl psát. Při dobrém stavu železnice Pha-Wroclaw a především Miedzylesie-Wroclaw jde dosáhnout podstatně lepších jízdních dob než nyní, ale nezbytné je přímé spojení a moderní anebo aspoň zmodernizované vozidlo.
Co se týče námitky ohledně využití vozidla jen v létě nebo sezóně (a netrvám na Flirtu, 162 + klimatizované vozy by stačily), pro železniční organismus to není neznámá situace a umí si s tím poradit...
Pondělí, 16. května 2016 - 21:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4830
Registrován: 12-2011
Jeden vtípek k tématu polských přejezdů [biggrin]

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Úterý, 17. května 2016 - 11:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 12-2007
Nejaky vlak na prazdniny by snad najit slo, stejne jako muzou KM o vikendu s volnou soupravou jezdit expres Warszawa-Krakow (nebo ceska Arriva do Trencina) a tak.
Východní Evropa jste vy.
Úterý, 17. května 2016 - 12:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10342
Registrován: 5-2004
1) u relace Praha - Wroclaw nejde o nějakou čtvrthodinu. To není každodenní dojíždění do práce.
2) vlaky na polským úseku jsou solidně vytížený i v současným "polským" technickým stavu "kýbl v oraništi".
3) na českým se taky (někdy když náhodou není výluka...) jezdí.

Tudíž se nabízí to "učesat". Klidně tak, že skrzovej rychlík bude dělat od Klodzka po Letohrad místní vymeták. S použitím toho co jezdí přes čáru dnes by se daly vydolovat 3-4 páry vlaků. Problém je u nás kam to nacpat mezi ten vlakodrom na koridoru.
Úterý, 17. května 2016 - 12:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3283
Registrován: 8-2012
kam to nacpat mezi ten vlakodrom na koridoru
Proč by zrovna "doprahismus" takového vlaku musel být nutný pro jeho existenci? Mi to někdo vysvětlete, proč nestačí přestup v ÚnOru na cokoliv okolojedoucího, krom toho, že navrhovatelé jsou obyvateli Nadměsta popř. blízkého okolí, a proto musí všechno řešit z tohoto hlediska (viz např. i návrh rozqedlání SV Čech kvůli co nejrychlejšímu "doprahismu" z Tanvaldu po 070)...
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 17. května 2016 - 13:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10343
Registrován: 5-2004
Nutný to samosebou není a přestup tam bejt může.

Jen to pak nebude spojení Praha - Wroclaw ale Ústí - Wroclav. A jelikož přes čáru to asi co hodinu nebude tak riskovat shnití pár hodin v Kerharticích na mrtvým nádraží při ujetí přípoje dost lidí od dálkovky odradí.

Přestup nevadí tam, kde to "jezdí furt". U relací 3x denně to je dost riziko.
Úterý, 17. května 2016 - 13:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1264
Registrován: 12-2007
Presne proto treba ten zmineny PolskiBus zastavi v Klodzku, Nachode, Jaromeri, Hradci a jeste si zajede do Podebrad a Nymburka a skonci na Cernem Moste, bo to staci. Az na to, ze samozrejme, nestavi nikde a jede az na Florenc, protoze nikoho normalniho vazne nic mezi tim nezajima.

A jasne, ze prestup v Usti nebo Pardubicich nikoho nepolozi, stejne jako se lidi psychicky nehrouti z prestupu treba ve Frankfurtu nebo Lyonu, kdyz nekam leti, stejne tak netvrdim, ze ten vlak nema nikde stavet jako bus, neb zatimco u busu je to zajizdka v radu klidne desitek minut, vlak pres to jede stejne tak jako tak jede a tech par minut se na tehle trase ztrati. Ale furt se bavime o spojeni Praha-Wroclaw. Zadny Wroclaw-Spodni Kozomrdy. To nikoho nezajima.

(Příspěvek byl editován uživatelem thingie.)
Východní Evropa jste vy.
Úterý, 17. května 2016 - 14:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10344
Registrován: 5-2004
Jinak to spojení Ústí - Wroclaw už je teď. Dokonce koncipovaný pro pragofoby tak, aby z Prahy nešlo použít. Ráno se na Glacidet dá dostat akorát v kladiva s přídavným přestupem v Perníkově. Večer zpět je pro změnu přímej přípoj na Prahu panterem, leč jen v sobotu a neděli, tedy pro ty co se tam ráno nedostali. V kladiva se musí přesednout v Oustí i Perníkově.

Perlou je pak polední osobák z Wroclawi co končí v Lichkově ve 13.22 a dolů to od něj jede už v 15.05.

Vše za předpokladu že zrovna omylem není někde výluka což je každoročně dobrej půlrok. Pak to jezdí všelijak jinak na čemž se občas nedohodne ani Idos s Hafasem a vejvěskama na nádražích co a v kolik že jede nebo ne.
Úterý, 17. května 2016 - 14:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3285
Registrován: 8-2012
furt se bavime o spojeni Praha-Wroclaw. Zadny Wroclaw-Spodni Kozomrdy. To nikoho nezajima
OK, tak v tom případě to prostě nebude, protože na korytu není pro kozomrdný vlak jedoucí jen kvůli doprahismu (a jsoucí ve srovnání s ostatními zde jedoucími vzduchovozič) prostě místo. Takže vám musí stačit PolskiBus, JančuryBus, UkrajinskiBus, BěloruskiBus a další.

aby z Prahy nešlo použít
No tak to už je megaspiknutí proti utiskovaným chudákům z Capital, oni dokonce musí přestoupit dvakrát!!! Přitom kdyby tomu nebylo, najednou by tu Pražáci přepadávali z oken, jak by takový vlak narvali k prasknutí... Přímák doprahák prostě (doufám) s ohledem na přetížení koryta nebude, se s tím smiřte. Nebo si ho vyvztekejte přímej přes Týniště-Letohrad.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 17. května 2016 - 15:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5705
Registrován: 4-2003
Někteří jedinci dosud nepochopili, že jediná cesta k použitelnému železničnímu spojení Prahy a Vratislavi vede přes čtyři páry vlaků Ústí nad Orlicí - Vratislav spojených s adekvátním zlepšením infrastruktury na polské straně. Tj. dostatečně často a dostatečně rychle, aby si této možnosti začali všímat i normální cestující. Přestup v Ústí nad Orlicí je to nejmenší - jezdí zde každou hodinu (s jedinou výjimkou) na Prahu rychlík, přičemž nasazováni jsou zde čím dál častěji interpanteři.

Tak v čem je problém? Jen v tom, že by to nejelo až do Prahy???
Úterý, 17. května 2016 - 20:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5223
Registrován: 8-2006
No to bude lákadlo jak [cunik], hodinu čumákovat v ÚnO.[crazy] To je fakt takovej problém dojet do Těch Správných Pardubic, kde zastavuje všechno a všichni?
Středa, 18. května 2016 - 06:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 9-2005
Nebo si ho vyvztekejte přímej přes Týniště-Letohrad.

Nebo vyhlídkový přes Týniště, Choceň a Ústí jak jezdívala blahé paměti Bohemka [crazy]
Pár obrázků ode mne...
PeM
Středa, 18. května 2016 - 08:56:08  
Neregistrovaný host
89.102.186.108
Nebo si ho vyvztekejte přímej přes Týniště-Letohrad.
S jízdní dobou 6:30 by to byl jistě trhák. Kdo potřebuje, tak využije současné nabídky autobusů a není důvod pro šotouše a režisty zavádět nějakou obludnost s Béčkama jedoucí půl dne, která by do roka a do dne stejně skončila.
Středa, 18. května 2016 - 10:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3289
Registrován: 8-2012
S jízdní dobou 6:30 by to byl jistě trhák
Jistě, jen už mě nenapadla lepší odpověď k setrvávání na pozici "vlak, který nejede z Prahy, nemá smysl" [happy]
není důvod pro šotouše a režisty zavádět
...když by s tím stejně nejeli (ale hlavně že "to" jezdí), maximálně tak jednou za rok.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Středa, 18. května 2016 - 10:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5706
Registrován: 4-2003
čelákovičan:No to bude lákadlo jak [cunik], hodinu čumákovat v ÚnO.


Kolikrát do roka by tato situace nastala, pokud by se dal rozumný čas na přestup okolo barabizny v Ústí v podobě deseti minut?
Středa, 18. května 2016 - 21:03:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5226
Registrován: 8-2006
A když dám v ÚnO na přestup 10-15 minut, jak mi budou vycházet další přestupní uzly na dalších místech po cestě? Měl by být přestup v ÚnO na prvním místě? Nebo jsou jinde důležitější vazby?
psík Albi
Středa, 18. května 2016 - 22:03:04  
Neregistrovaný host
85.71.77.196
T.H.:
Dovolím si připomenout, že
1) přednedávnem ještě nejezdily do Prahy červené busy. Jak je tedy možné, že jsou "najednou" slušně obsazené? Proto, že Praha je pro Poláky magnet po celou turistickou sezónu. Množství zájezdových autobusů a aut překračujících hranici v Náchodě ani nezmiňuji, čili je tady množství lidí, kteří by v prodloužené sezóně rádi dojeli z Dolního Slezska do Prahy a zpět. Firma PolskiBus si toho všimla, dráhy zatím ne.
2) Při dobrém technickém stavu trati je možnost trasování rychlého přímého spoje s několika málo zastaveními v Polsku. Spěšný vlak Wroclaw - Ústí nad Orlicí zastavující málem všude není správným řešením (množství rozjezdů a brzdění, delší jízdní doba, nutnost přestupu v Ústí nad Orlicí). Loni jsem stávající pomalé spojení vyzkoušel několikrát a je to dobré snad jen pro ty šotouše, nespěchající lidi a ty, kteří nemají jinou volbu.
3) O jakých penězích se tu bavíme? Nikdo tu nechce kupovat flotilu TGV, jde jen o dva páry rychlíků jezdících denně řekněme od května do září a jinak o víkendech a svátcích. Polonizované 162 existují, modernizované vozy též. Až se divím, že tato představa vzbuzuje takové kontroverze[crazy]
4) Mezinárodní spoje jsou pro lidi z obou stran hranice. Tento rychlík (rychlíky) by navíc zajistil přímé spojení Prahy a východních Čech a na polské straně převezl frekvenci z Klodzka do Wroclawi.
5) Přestupování vadí z více důvodů, pokaždé je ale komplikací, která navíc prodlužuje dobu jízdy a snižuje komfort cestování... Názorný příklad: Deset minut před příjezdem do Ústí si začněte balit a sundejte kufr z police, oblečte se a zkontrolujte, zda jste si nic nezapomněl. Po výstupu zjistíte, že je venku chladno. Vás ale čeká procházka po dlouhých schodech a podchodech na druhou stranu kolejiště do relativního tepla nové staniční budovy a poté zase zpět (musíte se ale vrátit na perón s předstihem, aby Vám přípoj neujel, na to je třeba myslet).
Po nastoupení do přípoje hledejte místo a znovu si zacvičte se zavazadlem. Senzace, že?

Podtrženo sečteno: Přímý rychlík s odpovídajícím komfortem by měl své opodstatnění, byl by časově konkurenceschopný vůči automobilům i autobusům a jeho zavedení by při rozumném provozním konceptu nestálo kdovíkolik peněz. Nutnou podmínkou je zlepšení infrastruktury v PL, což ale letos bude minimálně zčásti splněno.
Středa, 18. května 2016 - 22:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 12-2007
Tento rychlík (rychlíky) by navíc zajistil přímé spojení Prahy a východních Čech

A která že obrovská města v těch východních Čechách leží? Letohrad a Jablonné?

Firma PolskiBus si toho všimla, dráhy zatím ne.

Tak znova: komerčně se takový vlak na 100 % neuživí. Takže by ho musel někdo objednat a zaplatit. A k čemu je dobré takový vlak platit, když stávající frekvenci v pohodě poberou NEDOTOVANÉ busy s PODOBNOU JÍZDNÍ DOBOU?
Protože vlak je super a autobus je fuj?
M 250.0
Středa, 18. května 2016 - 23:09:58  
Neregistrovaný host
78.80.31.145
A k čemu je dobré takový vlak platit, když stávající frekvenci v pohodě poberou NEDOTOVANÉ busy s PODOBNOU JÍZDNÍ DOBOU?

Pokud tenhle přístup nezastává ministerstvo ve vztahu k Mnichovu, Linci nebo Klatovům (?vám?), proč ho má zastávat ve vztahu k Vratislavi?
Čtvrtek, 19. května 2016 - 20:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3293
Registrován: 8-2012
přednedávnem ještě nejezdily do Prahy červené busy
Jenže ježdění "červených busů" je právě argument PROTI zbytečné dotované státní konkurenci něčemu, co pro těch několik desítek potřebných funguje i bez dotací, akorát holt šotoušky obtěžuje, že se to nerealizuje po kolejích...
přímé spojení Prahy a východních Čech a na polské straně převezl frekvenci z Klodzka do Wroclawi
Jakých východních Čech? Letohradu a Jablonného? Opravdu jsme tak bohatí a máme vše ostatní vyřešené, že musíme zajišťovat přímé spojení s takovými "vesnicemi"? A v Polsku nemají vyřešené spojení Kłodzko-Wrocław a nedokážou ji řešit jinak než mezinárodním vlakem?
Názorný příklad
No jo, jedno voko nezůstane suchý. Naštěstí místo "rumunského" konceptu přímých vlaků odkudkoli kamkoli dvakrát denně, aby chudinka nemusel sundávat kufr z police, jde česká železnice opačným směrem - směrem pravidelných, opakovaných (zapamatovatelných) a dostatečně hustých spojů byť s přestupem. Já doufám, že to tak zůstane, protože rumunská verze je možná zajímavá pro šotouše, že je co fotit v atypických destinacích a s čím kvedlat podle šotopožadavků, ale běžný substrát na to hodí bobek.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Censůra
Čtvrtek, 19. května 2016 - 22:33:41  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Nedotované busy by zajisté dokázaly pobrat i lidi do Tábora nebo Budějek, přesto souběžný vlak platíme.

Do Wroclavi tedy stejný důvod.
Pátek, 20. května 2016 - 10:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 3-2012
Podle mě má smysl pouze vlak s cílovou stanicí Praha.Vůbec se mi nelíbí současný stav,kdy jede 4 páry Sp/Os vlaků z Ústí,které pak staví všude,tím prostě normální člověk nepojede-navrhuji je rovnou zrušit,poněvadž obsluhují dle mého názoru"mrtvé"území,kde v principu nic není-není za čím tam jezdit.A provozovat mezinárodní vlak pro obsluhu vesnic typu Suszka mi připadne zbytečné.Největší magnet pro Poláky-Adršpach zůstává i nadále bez dopravního spojení z Polska,tak mohou parkoviště v Ádru vesele rejžovat na nehorázným parkovným.Ale z pět k rychlíku-v Polsku právě přežívá ten "rumunský"koncept,kdy jsou lidé zvyklí dostat se vždy pokud možno něčím přímým na místo.Zatímco Češi jsou mistři v cestování vlakem a nevadí jim 3-4 přestupy,tak Poláci by asi na rychlík do Ústí(toto slovo rozhodně většina z nich nikdy neslyšela),kde by byl nejistý přestup neskočili...Nevím-cesta přes Mezilesí je sice nejrychlejší,ale území,kterým vlak jede mi nepřipadne příliš atraktivní.Cestou Praha-Týniště-Náchod-Walbrzych-Wroclaw by se navíc obsloužil již zmiňovaný Adršpach,Hradec,stotisícový Walbrzych+Ksiaz...Ale legislativních problémů by tady bylo taky dost,takže zůstane jen u teorie...Ale přechod Meziměstí by si podle mě zasloužil mezinárodní přepravu ze všech tří(Královec,Meziměstí,Lichkov)nejvíc,bohužel opak je pravdou.Královéhradecký kraj i nadále zůstává jediným příhraničním krajem v ČR,který nemá pravidelné celoroční spojení vlakem za hranice k sousedům...
Pátek, 20. května 2016 - 11:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3295
Registrován: 8-2012
Cestou Praha-Týniště-Náchod-Walbrzych-Wroclaw
Jo, tenhle vzduchovozič se tu probírá asi tak čtyřikrát ročně - ring volný, další kolo šotopředstav "by se vyplatil"... (Mezáro by se mi líbilo sezónně jako Lubawka, cokoli navíc je blbost.)
zůstává jediným příhraničním krajem v ČR,který nemá pravidelné celoroční spojení vlakem za hranice k sousedům
A to se musí kvůli statistice, nebo se takové spojení zavádí spíš v případě smysluplnosti takového počinu? (Ostatně má ho autobusem, jen to holt pro šotoušky není akceptovatelné kvůli jejich postižení.)

(Příspěvek byl editován uživatelem t_._h_..)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Z F J
Pátek, 20. května 2016 - 12:02:22  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Mezáro by se mi líbilo sezónně jako Lubawka, cokoli navíc je blbost

Máte-li na mysli PŘÍMÉ sezónní spoje Adršpach-Walbrzych, pak souhlas.
Pátek, 20. května 2016 - 13:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4842
Registrován: 12-2011
Ještě tu nikoho nenapadla šotoverze přímých vozů, kdy se béčka od Wr. připlesknou na nějaký vnitrostátní rychlík do Prahy [happy]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Pátek, 20. května 2016 - 17:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 12-2007
VitaHa: Vůbec se mi nelíbí současný stav,kdy jede 4 páry Sp/Os vlaků z Ústí... navrhuji je rovnou zrušit

To, že mají dané vlaky koncovou stanici Wroclaw ještě neznamená, že mají sloužit primárně pro spojení Ústí s Wroclawí.

Jak tedy řešit přechod Lichkov?
a) Mít v ČR linku Ústí - Letohrad - Králíky (- Mor. Karlov) v hodinovém taktu (kříže Letohrad, Lichkov) a v Polsku linku Mezilesí - Klodzko - Wroclaw s tím, že vybrané spoje by byly protažené z Mezilesí do Lichkova (4-5 denně). Pokud by se Polákovi chtěl dělat takt, tak by celkem pěkně vycházely uzly Lichkov (volně), Domaszków, Klodzko Miasto, Kamieniec, Strzelin.
Výhodou je solidně zajištěné vnitro na obou stranách hranice, které je preferované před mezinárodním, které stejně vozí vzduch. Nevýhodou jsou dva přestupy při cestě z Polska (Lichkov, Ústí) a jízda v dieselu Ústí - Lichkov.

b) Vybrané vlaky vést přímo Ústí - Polsko. Tzn. víceméně dnešní stav, jen trochu uhladit takt. Nevýhodou je přestup do Králíků (kde pokud má železnice nějak fungovat, tak je třeba přímé spojení minimálně do Ústí) a pravděpodobně nárůst počtu vozidel.
Pátek, 20. května 2016 - 19:44:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 3-2012
Jis:Úplně by stačila varianta a-zajizdeni metrokyblu cca 4 krát denně do Lichkova.Pocet mezinárodních dobrodruhů na tomto přechodu by zůstal plus mínus stejný.
Pátek, 20. května 2016 - 20:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5231
Registrován: 8-2006
Koukám, že se místní Experti dostali z jednoho přestupu ( Ústí ) už na přestupy dva.[crazy] Jen tak dál...
Pátek, 20. května 2016 - 21:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 3-2012
Ty 2 přestupy:Pokud přes Lichkov budou jezdit vlaky,co stavi i v Suszce,nebo Lawici,pak stačí varianta a.Takovy vlak má význam max.na výlet do Klodzka.Wroclaw vydrží jen ti nejvytrvalejsi.
Bkp
Sobota, 21. května 2016 - 11:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 8-2003
Když se tak dívám, že na JŘ 2017 na navržený "letní" expres Praha - Krakow s jízdní dobou téměř sedm hodin a odjezdy kolem desáté dopoledne, fakt se ptám, k čemu to je dobré, jestli dokázat, že když to nejde, tak to nejde, nebo je za tím něco jiného. Ne že bych měl něco proti přímému dennímu spojení Praha - Krakow, naopak, ale s jinou jízdní dobou a raději "klasicky" s ranníma odpoledním odjezdem.

Ale dotaz na znalejší, v jakém stavu je polská infrastruktura a jaké jsou plány, ať jízdní doba z Bohumína do Katovic není 1:30 a do Krakova skoro tři hodiny... Zas tak daleko to není.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Nesni
Sobota, 21. května 2016 - 11:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 6-2014
odjezdy kolem desáté dopoledne, fakt se ptám, k čemu to je dobré, jestli dokázat, že když to nejde, tak to nejde
Vidím to přesně obráceně. Vlak nejspíš cílí na turisty a pro ně jsou časy odjezdů i příjezdů v podstatě ideální. Ráno se v hotelu klidu nasnídají a dojedou na nádraží, naopak odpoledne přijedou tak akorát, aby se stihli pohodlně ubytovat a ještě si užili případný večerní program.
Sobota, 21. května 2016 - 11:43:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10352
Registrován: 5-2004
Vzhledem k tomu jak jezdej vytizeny v lete turistaky do mnichova, vidne, budapesti a berlina je evidentni ze je to cileno jak pise nesni.

Japonci radsi pojedou primo vlakem nez nekde blbnout s prestupem na bus a usetrenim hodiny. Dyk takhle jezdi "zahranici" i z prahy do krumlova neb ma predstavu ze neni v africe kde se jezdej dalky zebrinakem.
Sobota, 21. května 2016 - 12:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4846
Registrován: 12-2011
Bkp: Infrastruktura je hodně špatná, rychlost do třiceti kilometrů velmi častá a na dlouhých úsecích. Mezi Zebrzydowicema a Czechowicema to ještě na polské poměry celkem jde.

Jsou plány na rekonstrukci tratě Katowice - Kraków, ale ta nejspíš nikdy nezačne. Úsek Katowice - Zebrzydowice by se měl časem rekonstruovat na koridor.


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Sobota, 21. května 2016 - 13:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3694
Registrován: 4-2006
Jsou plány na rekonstrukci tratě Katowice - Kraków, ale ta nejspíš nikdy nezačne.
Rekonstrukce probíhá, některé úseky už jsou hotové, např. Mysłowice (mimo) - Sosnowiec Jęzor - Jaworzno Szczakowa (mimo).
Sobota, 21. května 2016 - 13:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 8-2009
v jakém stavu je polská infrastruktura a jaké jsou plány, ať jízdní doba z Bohumína do Katovic není 1:30 a do Krakova skoro tři hodiny... Zas tak daleko to není.

Tak ono zase z Bohumína do Katovic je to taky 90 km, takže jízdní doba 1:18 za jakou jí jezdí vlaky EC není zas tak strašná. Je sice fakt, že z Bohumína do Přerova je to stejně a EC vlak z Polska s minimálním počtem zastávek jí ujede za 57 minut, ale žádná tragédie to není. Rychlost je vysoká v celé délce trati, jen dost často jsou omezení přes stanice, ale jinak 120 km/h na dost dlouhých úsecích.

Nejhůře na tom po rekonstrukci úseku Katowice - Kraków ale asi nadále zůstane úsek Czechowice Dziedzice - Trzebinia, kde je dnes většinou rychlost 30 km/h. Osobní doprava minimální a tak se na to dlabe. Je to škoda, protože takhle asi nikdy nedojde k nalákání lidí do vlaku z ČR do Krakova.
http://www.train-traveling.nafoceno.cz

Marek Gajdács.
Bkp
Sobota, 21. května 2016 - 13:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 8-2003
Díky za odpovědi.
Po silnici je to 90 km z Katowic do Ostravy, jízdní doba cca jedna hodina. To že koleje vedou oklikou cestující nezajímá. 1:18 z nepříliš významného Bohumína je ještě jakštakš akceptovatelné, ale se čtvrthodinovým pobytem v Bohumíně je cestovní doba z Ostravy do Polska těžce nekonkurenceschopná. V dálkové dopravě se to ještě tak nějak ztratí, ale v meziregionální ne.
Turistickej vlak v 10 dopoledne je naprosto v pořádku, pokud ale tomu bude odpovídat jízdní doba. Což v krakovském případě těžce neodpovídá.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Sobota, 21. května 2016 - 21:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2149
Registrován: 8-2010
Ten letní expres by mohly ČD vypravit do Krakova už letos v červenci u příležitosti setkání mládeže s Papežem které je letos v Krakově. Zájemců hlavně z Moravy bude dost [happy]

(Už se těším až si tohle přečte Cogwheel se svou antikatolickou obsesí [biggrin] )
Upozornění: Mé příspěvky vyjadřují jen mé názory [happy]
Tento přípěvek není určen uživatelům "Mimoň" a "honza ...." a neočekává se od nich žadná reakce na tento příspěvek [pozor]
Mašinfíra Palivec
Sobota, 21. května 2016 - 21:45:14  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
Honza7887: cestující jako cestující. Třebas katolík. Zaplať si a jeď ! [biggrin]
Pondělí, 23. května 2016 - 08:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 9-2008
lady sa hýbu, zajtra plánovaný príchod polskeho vlaku (motorak) zo Zagroza cez Lupkow do Medzilaboriec a spat, zrejme aktivita za ucelom obnovenia letnej premavku osobnych vlakov cez lupkowsky tunel a poznania trate.
Obrat v Medzilaborciach cca 9:00 - 11:00.[fotic]
Miloš_jonák
Pondělí, 23. května 2016 - 20:00:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2007
Japonci radsi pojedou primo vlakem nez nekde blbnout s prestupem na bus a usetrenim hodiny.

Dokazují to i často posílené Ex z Mnichova, kvůli vymístenkované kmenové soupravě a to vlak jede o hodinu déle (případě jízdy odklonem přes Klatovy o dvě) než bus...
Úterý, 24. května 2016 - 12:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 9-2008
podla info dnes dosla podla planu do Medzilaboriec na otocku z Polska cez Lupkow s delegaciou táto jednotka SA 134 022

foto: net

uvidime ake budu nasledujuce dalsie kroky na obnovenie cezhranicnej dopravy Medzilaborce - Lupkow
Z F J
Středa, 25. května 2016 - 16:38:47  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Podrobnosti o opravě (a tříměsíční výluce) trati Wroclaw-Klodzko:

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/komunikacja-zastepcza-na- linii-z-wroclawia-do-klodzka-76731.html
Pátek, 27. května 2016 - 23:03:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 10-2007
Pokud bude zavrena trat na Klodzko, neude sutr z lomu jezdit odklonem na Walbrzych? Nebo nebude jezdit nic?
Troy_McClure
Sobota, 28. května 2016 - 18:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2016
Vyloučený bude úsek KZ - Strzelin, takže náklady budou jezdit klasicky do Kamieńca a pak buď na Nysu nebo Jaworzynu.
Pondělí, 30. května 2016 - 08:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 6-2007
Něco málo z putování napříč Polskem za diesly...

Nurci

Eszelon

Braniewo

Ostbahn


Jedna z posledních dvou provozních Bip se dočkala opět v Chojnicích opravy a revize na další dva roky...

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Z F J
Pondělí, 30. května 2016 - 20:34:06  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
Tak v jízdním řádu stanice Bialystok se objevily ty avizované víkendové vlaky do Litvy - zatím mají jezdit v sobotu a neděli od 18.VI. do 3.IX. Odjezd z Bialystoku v 7,43 a 15,19. Jako cílová stanice je uvedena Mockava, ale mají jezdit až do Kaunasu (asi se čeká na oficiální litevský štempl).

Zato Hańcza furt jen do Suwalek ...

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Logitech/Dokumenty/Download s/Plakat_2016_BIALYSTOK_Odjazdy_Wazny_Od_2016.06.12_Do_2016.09.03 _PL_[2016.05.30_20.28].pdf
Z F J
Úterý, 31. května 2016 - 11:24:45  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Tak vlaky Bialystok-Kaunas jsou potvrzeny:

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/od-17-czerwca-pociagi-na- litwe-jest-umowa-76795.html
Úterý, 31. května 2016 - 16:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 8-2012
Jedna z posledních dvou provozních Bip se dočkala opět v Chojnicích opravy a revize na další dva roky...
Chojnická bipa by (snad) měla jezdit zase v létě na Hel (na trati 450 jako 90509/55074). "Patra" tam pojedou i na obratech 90503/90538, 90511/90544 a 90517/90552 (čili nejspíš szynobus nebo dva s bohunou, uvidíme jak se PR postaví k loňskému průseru s přeplněnými soupravami, což nakonec vyšetřoval i UTK). K tomu nově vlaky Arriva RP, která přijede z Bydhoště dopoledne, udělá ještě dvakrát obrat Hel - Władysławowo a pojede zpět do Bydhoště.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 31. května 2016 - 17:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 10-2008
Loňský průser? Na Helu je to snad klasika[lol]
Nezapomenutelný pohled a pocit, když člověk s dalšími 600 lidmi vystupuje z SA138[satan]
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Úterý, 31. května 2016 - 21:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 6-2007
Právě proto se snaží udržet ty patráky zuby nehty i přes jejich věk. Druhá jednotka bude do léta taky po revizi, tak budou jezdit asi dokud se nezlomí v půl [biggrin] Jinak jezdí bipa často na Turu z Chojnic do Gdyni, tam lze potkat taky několik bohun z Krzyźa, které jsou aktuálně v Cho. A taky by do léta měly být minimálně čtyři bonanzy hotové, tož snad bude posílených souprav dost. Jen teda s mašinama je problém, v současné době mají PR jediný velký stroj - SU45-079, a počty provozích stonek a polsatů nejsou taky nijak velké...

Nicméně atraktivním šotovýkonem bude v létě taky noční TLK na Hel po staré weglowce s Nurkem v čele
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 31. května 2016 - 21:59:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4865
Registrován: 12-2011
Tamější personál je na nadávky už zvyklý, jak jsem viděl. Já jim však nenadával, ale tlestal se slovy: Brawo przewozy [biggrin] V Polsku to s vlaky prostě umí no.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Úterý, 31. května 2016 - 22:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3363
Registrován: 8-2012
bipa často na Turu z Chojnic do Gdyni
Jo, právě Tur pojede v létě až na Helskou kosu (v JŘ je to teda směrem tam bůhvíproč rozlomené v Gdyni, ale zpět už to má skrzové číslo 55074). No a nějaké zaszynobusy snad taky budou [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Z F J
Čtvrtek, 02. června 2016 - 13:29:40  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Arriva pojedzie na Hel. Codzienny pociąg z Bydgoszczy przez całe wakacje

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/arriva-pojedzie-na-hel-co dzienny-pociag-z-bydgoszczy-przez-cale-wakacje-76825.html
Radekedar
Neděle, 05. června 2016 - 21:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 6-2008
Takové normální odpoledne v Kladském Levíně (Lewinie Kłodzkim)… Trať Kłodzko – Szczytna (1890) byla v roce 1905 prodloužena o úsek Szczytna – Kudowa-Zdrój (a v roce 1906 do Slaného). V obci Lewin Kłodzki bylo kromě notoricky známého viaduktu postaveno i nádraží (3 koleje dopravní, 1 manipulační), které je dnes pouhou zastávkou.




Na fotkách z 16.4.2013 (kniha P. Dominas: Kolej Kłodzko – Kudowa Zdrój) lze spatřit ještě zděnou budovu skladiště. Bohužel, ta již nestojí.

(Příspěvek byl editován uživatelem radekedar.)
www.atlasvozu.cz
Neděle, 05. června 2016 - 22:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10378
Registrován: 5-2004
V Lewině mám zapamatovanou zastávku bez kolejovýho rozvětvení už někdy z roku 78. Tehdy se ještě křižovalo a dobírala voda v Kulině.
Pondělí, 06. června 2016 - 18:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4878
Registrován: 12-2011
Koleje Dolnoslaskie začínají uznávat mezinárodní jízdné http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/27948/honorowanie-biletow-mi edzynarodowych-w-pociagach-kd.html

[ok]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
ex fíra
Sobota, 11. června 2016 - 17:35:56  
Neregistrovaný host
89.29.9.122
Jedno EC z Bohumína.
Radekedar
Neděle, 12. června 2016 - 21:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 6-2008
Upozornění pro cestovatele směr Wałbrzych:
V úseku Golińsk státní hranice – Mieroszów nejezdí žádné spoje soukromých dopravců typu Wujda, Sienkowiec, Krupa. Podle domorodců bylo kursowanie zawieszone v souvislosti se zahájením provozu MHD Wałbrzych až do Golińska (tam bohužel jezdí jen dva páry denně). Pak by měl ještě jezdit bezplatný bus gminy Mieroszów, http://bip.mieroszow.pl/_downloads/aktualnosci/20150918_nowy_rozk lad_jazdy.pdf (ten jsem ale dnes neměl tu čest spatřit, takže nemohu potvrdit)

A co z toho vyplývá? Nevěřte http://www.e-podroznik.pl/, vítejte ve světě, kde se jízdní řády šíří lidovou slovesností.

V úseku Mieroszów–Wałbrzych pak nějaké maršrutky jezdí (a taky 6 párů MHD Wałbrzych).
www.atlasvozu.cz
Pondělí, 13. června 2016 - 11:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 3-2012
V sobotu jsem jel přes Mieroszów a kolem přejezdu u st.hranice byly cca 5 metrů vytrhány koleje na obě strany+složené nové pražce.Je dobře,že se tam něco investuje,a že se s touto tratí prozatím počítá...