Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 04. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 04. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Slim
Čtvrtek, 08. září 2016 - 00:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5461
Registrován: 2-2005
Souhlas s Huplesem, sedačku naprcnutou na sousedním cestujícím po dvě a půl nebo víc hodin nevyváží žádná stewardka a služba. Tohle je fakt seriózní argument, proč s Jančurou ne, tedy pokud by totéž konkurence nabízela, a ne kafe zadarmo.
Michal 7
Čtvrtek, 08. září 2016 - 07:53:39  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
slim: v tomhle s Vámi souhlasim, vysouvací sedačky ano, ale taky to má svý mouchy, na 2-3 hodiny se bez toho bez problému obejdu, ale třeba před 10 lety sem občas jezdil do Barcelony, 24-26 hodin, den,noc. Jenže mě za noc x-krát někdo budil, když chtěl projít na WC nebo pokecat s někým,k tomu každý 4 hodiny zastávka, raději nakonec sem to vzdal. Takže ono jak kdy, jak co. Dneska na tyhle vzdálenosti už jen letadlo.
Tommy01
Čtvrtek, 08. září 2016 - 09:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 5-2008
Davka: Hezké počtení [jidlo] Nemá náhodou někdo detailní fotky interiéru těch Ayatsů? Především by mě zajímaly ty obrazovky v sedadlech... [fotic]

Nějaké fotky jsem našel zde: http://galerie-autobusu.cz/Fotka~Ayats~Atlantis~5~6/

Obrazovky byly pouze v té první třídě, vypadaly skoro stejně jako jsou nyní ve F&R, nebyly dotykové a promítal se na nich stejný obraz jako byl na hlavních monitorech. Sice je v letáku výběr z více filmů, ale co si pamatuji od řidičů, tak to fungovalo prvních pár týdnů a byly s tím takové technické potíže, že to přepojovali na společný obraz. Tedy to nebylo interaktivní jako nyní. Ale když jsem do SA nastoupil jako stew v roce 2007, tak už v žádném banánu (takto se Ayats Atlantis říkalo) nefungovaly.

Mám stejný leták ze zahájení KV-PHA z února 2007, tak naskenuji. [happy]

Vysouvací sedačky byly pro stew peklo, téměř se pak nedalo projít...

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommy01.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommy01.)
Michal 7
Pátek, 09. září 2016 - 23:50:07  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Nejsem v žádným případě příznivec nebo fanda jakékoliv společnosti,je mi to úplně někde,jezdim s tím co mě vyhovuje a má aspoň nějakou úroveň, ale když tady někdy čtu narážky na žlutýho, tak se bavim. Zítra jedu nočním flixbusem do Mnichova a jak tak sleduju, tak neni dne, aby neměl zpoždění 100 minut, 60, včera 35, dneska to ještě zjistim. Jsem tedy zvědav zda mě letadlo uletí nebo ne a to mám slušnou časovou rezervu. Se žlutým se mě to ještě nestalo, asi mám kliku. V takovém případě jsou diskuse o kavě,stewardkách,sedadlech a podobně úplně na nic. Konkurenci bych si představoval o stupen lepší a ne horší. Jenže ji jaksi ne a ne najít, nebo hledám blbě? Rád se poučim.
Michal 7
Sobota, 10. září 2016 - 00:23:17  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Tak dnes jen 25 minut, to je slušný, to bych bral.
Nesni
Sobota, 10. září 2016 - 10:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 6-2014
Michal 7:
"neni dne, aby neměl zpoždění"
Spoj je výchozí z Berlína, cestou se může přihodit ledacos, ale tak velké zpoždění?
Michal 7:
"Jenže ji jaksi ne a ne najít"
Můžete jet také IC Busem Deutsche Bahn, Eurolines (2 dopravci), Autobusy VKJ a Autobus Oberbayern (pro Flixbus). To je docela velká nabídka, nebo ne?
Michal 7
Sobota, 10. září 2016 - 11:13:03  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
nesni, že jede z Berlina to vim taky, a je mě to celkem jedno, na těch 100 minut a časté zpoždění upozornoval sám prodejce, jinak Vaše nabídka je docela velká a já jí pochopitelně znám, jenže když máte odbavení na let v 10.30 tak Vám je tahle nabídka k ničemu, stačí nahlédnout do jízdních řádů, takže jediná solidní možnost byl právě Flixbus a čekání přes 5 hodin, ale i tak díky za tuhle možnost, ty ostatní byly daleko nevýhodnější, viz celou noc na letišti. Já sem jen chtěl poukázat, že jak ukazovaly odjezdy, Flixbus má dost často zpoždění a prakticky denně i na jiných spojích.Stát se pochopitelně může ledacos, jen to nemusí být pravidlo. Ale je fakt že do té půlhodiny to neni žádná tragedie, nejsem detailista. To jen tak poznámka o konkurenci, která to někomu natře. Ale v každým případě jsem spokojen s tím, že konkurence existuje. Jsem zákazník a ne fanda jako třeba v případě fotbalu.
Sobota, 10. září 2016 - 14:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 1-2016
Co ten Slim s Huplesem ještě nevymyslí, proč je žlutej špatnej. U ostatních dopravců, které mi tu jeden nebo druhej minule tak nadšeně doporučovali (Icom apod.), se taky nedají většinou ty sedačky vytáhnout do uličky, ale chápu, tam to nevadí. Já nejsem taky žádný "drobek", ale snad kromě jednoho korpulentějšího cestujícího nebyla nikdy nemožnost dát sedačku do uličky na úkor pohodlí... pánové, to jsem zvědav, co vymyslíte příště, proč je zase žlutej a každej kdo s tím jezdí, špatnej... komedianti.
Sobota, 10. září 2016 - 14:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 1-2016
Slimáku, neděláte v Aholdu? Tím by se leccos vysvětlovalo.
Slim
Sobota, 10. září 2016 - 21:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5463
Registrován: 2-2005
Tn26: co Ty si ještě nepřekroutíš, aby z toho vyšlo, že každej, kdo řekne slovo proti Jančurovi, je blb...von Ti tady někdo doporučoval ICOM jako variantu k Jančurovi? A někdo tady tvrdil, že kdo jezdí s Jančurou, je špatnej?
Aneb Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo, jak říkával jinej známej demagog jménem Vasil Biľak...
Pátek, 16. září 2016 - 20:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 1-2016
No, tak zatím ti kdo tu plivou proti Jančurovi, blbové jsou, ty jsi toho krásným příkladem. A ano, ten Icom tu někdo uváděl jako variantu, stejně tak o tom, že cestující co jezdí s Jančurou, jsou ovce apod. Najdi si to.
Děláš v tom Aholdu nebo ne? Jestli ano, tak jen že bych už netrácel s tebou čas, protože mám takové tušení, o koho jde, pokud je to tato firma. Ale i pokud ne, tak to asi stejně nemá cenu, před lety se s tebou dalo normálně diskutovat, ta doba je už jak je vidět nenávratně pryč (škoda docela).
Jinak třeba aktuálně přijde na OL a KM Jančurovi konkurence Arrivy a představ si, vůbec mi to nevadí, naopak se na to těším. Akorát tím zase nezapadnu do kategorií zdejších blbečků, kdy každý, kdo neplive na Jančuru je automaticky žlutofil a nechal se opít instatním kafem.
Slim
Sobota, 17. září 2016 - 00:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5467
Registrován: 2-2005
TN26: Bez ohledu na to, jestli dělám nebo nedělám v Aholdu nebo v Kauflandu, je můj čas příliš vzácný na to, abych na tenhle výblitek reagoval.
Neděle, 18. září 2016 - 14:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 9-2006
Mě se už několikrát stalo že měl MeinfernBus-Flixbus významné zpoždění už z výchozí zastávky a to proto, že bylo velké zpoždění na předešlém spoji. Oni obecně při tvorbě jízdních řádů a oběhů na to asi docela pečou (krátké obraty, nereálně krátká jízdní doba). Pak to takhle dopadá... a je fakt že u Jančury se toto moc nestává, ale zase na druhou stranu drtivá většina jeho linek jsou oproti Flixbusím defacto "regionální" spoje [happy].
Pajzák
Neděle, 18. září 2016 - 18:36:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 6-2015
Hlavně to není síť linek, jediná místa, kde může nastat zpoždění z důvodu zpožděného předchozího spoje, jsou při přestupech z vlaků na Moravě.
Jan262
Neděle, 18. září 2016 - 19:39:39  
Neregistrovaný host
82.202.112.231
Netušíte někdo na jakých spojích z Brna do Prahy lze potkat ty nové Irizary? Zatím to asi vidím na ty, které vyjíždí z Vídně.
// SA
Pondělí, 19. září 2016 - 03:25:38  
Neregistrovaný host
109.81.209.99
Jan262: Nové Irizary I8 lze potkat na všech zahraničních linkách. [happy] Tedy na spojích z Budapešti / Vídně a Žiaru nad Hronom. Neplatí pro linky z/do Košic. V současné době jsou ale tři I8 v servisu,konkrétně 282, 283 a 290, tak na některých spojích jsou PB.
Michal 7
Pondělí, 19. září 2016 - 22:52:10  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Tak jsem měl já a moji kolegové v posledních 19 dnech možnost cestovat 3 společnostmi do Mnichova a zpět (žlutej, DB bus a Flix bus). Tedy co se týče přesnosti, tak klobouk dolů, všichni jeli na čas i navzdory prohlídkám německý policie. Pokud se týče komfortu, tak asi někoho naštvu, ale žlutej vede jasně,(kafe fakt nerozhoduje), pak hned DB bus, poslední Flixbus, ale žádná tragedie to taky neni, jen už trochu ošuntělý, nicméně stále v relaci. Když bych měl volit, tak jedině podle časů a pak i ceny v některých časech.Cenově byl noční Flixbus o 1/2 levnější. U žlutýho sem uvítal cca 2 krátký zastávky, který u ostatních nebyly. Nevýhoda u všech společností jsou intervaly odjezdů z Prahy, lety kolem poledne v Mnichově se dají stihnout pouze odjezdem z Prahy před půlnocí a 5-6 hodinovým čekáním, ale to je jinej problém. Třeva Vídeň má ideálnější návaznost. Ale v každým případě spokojenost. Nemůže být vše tak akorát.
Středa, 21. září 2016 - 14:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 5-2010
TURANCAR je má taky (a mimochodem je měl o půl roku dříve, než Jan Čura s velkou slávou prezentoval na Florenci první F&R), a sedačky vysouvat JDOU. Poslední zkušenost z konce června 2016 (s Turancarem samozřejmě).
No co jsem jel s Turancarem letos v létě úsek Brno - Nitra a zpět, tak v jednom směru jsme jeli autobusem i s těmi monitory pro každého cestujícího (patrně Setra S419 GT-HD), zpět nikoliv, ale nějak jsem si nevšiml, že by se sedačky daly vysunout.

Každopádně v souvislosti se zítřejší akcí v Brně "Hlavas BEZ AUT" dojde k zajímavé situaci - kolem hlavního nádraží neprojede žádný autobus od Nových Sadů, v praxi to tedy bude tak, že nejen žluté autobusy budou muset jet po Kolišti, odbočit doleva na Malinovského náměstí a pak se vytočit na nádraží...

Celkem zajímavé na [fotic]
Nesni
Středa, 21. září 2016 - 21:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 6-2014
Michal 7:
"Když bych měl volit, tak jedině podle časů"
Jenže právě Student Agency převzala model, kdy autobus vyrazí párkrát za týden na noční linku. Proti tomu Flixbus a DB IC Bus stavějí plnohodnotnou síť se spoji jedoucími každý den a častěji během dne. Student Agency má tenhle model jen na lince do Berlína. Samozřejmě může cestujícímu vyhovovat nějaký konkrétní občasný spoj, potom se asi rozhodne podle pohodlí, přestávek během jízdy apod.
Michal 7
Čtvrtek, 22. září 2016 - 01:28:37  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Pokud cestujete na odlet (a zpět přílet) tak vždy zvolíte možnou variantu s nejkratším čekáním a nějakou rezervou, nic jiného v tom nerozhoduje. Když vám doba cestování z domova do hotelu v destinaci trvá kolem 20 hodin, jdou všechna ostatní hlediska stranou, snažíte se jen zkrátit prostoje. Já sem si jen tak pro sebe hodnotil tyhle 3 společnosti a příště zas jen podle nejvhodnějších časů, ne podle firmy. Jediné trochu mínus je u Flixbusu neexistence místenek, kdy poněkud tmavší exotická komunita obsadí všechny dvousedačky jedním už na hlaváku a na Florenci předstírá tvrdý spánek. Ale i to sme vyřešili raz dva, s tímhle si problémy nedělám.
Čtvrtek, 22. září 2016 - 09:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3909
Registrován: 12-2004
New pár spojů: Podle mě je 4:00h z Holomóca do Kometova moc brzo.
Třeba to má nějaký význam, o kterém netuším.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L721308_161101_183448.pdf

Možná by nebylo od věci, hodit ten jeden solo spoj na Brno - Vídeň co zbude, jako pokračování na Olomouc/z olomouce.....

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Čtvrtek, 22. září 2016 - 09:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 4-2011
Podle mě je 4:00h z Holomóca do Kometova moc brzo. Třeba to má nějaký význam, o kterém netuším.

Řekl bych, že to je nejčasnější možný obrat od toho příjezdu do OL den předtím těsně před půlnocí. Ani bych se nedivil, kdyby tam nejezdila stew. Řidič si na necelé 4 hodiny "zdřímne" (to se ani nedá říct "vyspí") ve voze a ráno jede zpátky.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 22. září 2016 - 17:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 12-2004
Ještě k té 22:40 z Brna. V tomto čase už by zastávka v Prostějově moc lidí neodradila, možná by se to dalo přežít i s Vyškovem, kam v té době jede jen couravý vlak a ještě couravější bus 602/730..
Samotná relace Brno - Olomouc zase tolik lidí v tuto dobu nevygeneruje, podle mne tedy....
Nesni
Čtvrtek, 22. září 2016 - 22:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 6-2014
Michal 7:
"Když vám doba cestování z domova do hotelu v destinaci trvá kolem 20 hodin, jdou všechna ostatní hlediska stranou, snažíte se jen zkrátit prostoje."
Hlediska jsou individuální. Další důležité jsou prachy. Jedna známá čekala nedávno na přestupu 18 hodin, protože tak jí letenka vyšla nejlevněji. Proto zas může někdo jiný jet autobusem přes den, přespat v cílovém městě a na poledne dorazit na letiště.
Michal 7:
"i to sme vyřešili raz dva"
A není pak nepříjemné vedle takového člověka celou cestu sedět? Teda jestli tím řešením bylo, že jste si sedl k němu.
Čtvrtek, 22. září 2016 - 23:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 4-2011
Zzz:
"Ještě k té 22:40 z Brna. V tomto čase už by zastávka v Prostějově moc lidí neodradila, možná by se to dalo přežít i s Vyškovem, kam v té době jede jen couravý vlak a ještě couravější bus 602/730.. Samotná relace Brno - Olomouc zase tolik lidí v tuto dobu nevygeneruje, podle mne tedy...."

V Olomouci je návaznost na vlak směr Ova a Košice. S Vyškovem a PV po cestě by se to nestíhalo.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Michal 7
Pátek, 23. září 2016 - 08:41:44  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
nesni: no nepříjemné, prostě nutnost, co nadělám,on si nakonec stejně přesedl ke svýmu kolegoci za ním,se kterým stále něco hlasitě řešili, takže byl klid, proto sem taky psal, že je to určité minus neexistence místenek. Ale tyhle věci mě náladu nezkazí.
Pátek, 23. září 2016 - 18:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 12-2004
Focus: S tím Prostějovem by se to stíhalo, v noci navíc dálnice maže...
Navíc jde posunout spoj např. o 5 min. dopředu.
I s tou Vídní by to šlo při troše práce spojit. Stejně se
do Praha - (Znojmo) - Brno - Wien pořád šije a je to nakonec nic moc....
Pondělí, 26. září 2016 - 21:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 11-2007
Ten návoz z Brna na vlak do Košic dává tušit další omezení autobusů z Prahy do Košic
Pondělí, 26. září 2016 - 21:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 12-2004
Zdenda999:Taky mě to napadlo, přitom to jezdilo vždy dost plný[crazy]
Na rozdíl od Vídně nebo linky Bratislava - Nitra, kterážto je dosti předimenzovaná...
Ale zase je to šance pro jiný dopravce....

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Úterý, 27. září 2016 - 17:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 11-2007
Zzz: v rezervačním systému jsou navíc autobusy jen do 31. 10., takže to opravdu minimálně na změnu JŘ vypadá. Nedivil bych se zrušení linky úplně, ono autobusy jezdí plné a "kradou" cestující poloprázdným vlakům
Úterý, 27. září 2016 - 18:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 12-2004
Zdenda999: Jenže plno lidí se vykašle na to, aby někde v Holomóco přestupovali v noci na vlak.
Snad se toho chytne jiná firma, pokud večerní spoj SA zruší....
Pokud by ta linka jezdila poloprázdná, tak bych to pochopil, takhle ale[ko]
Středa, 28. září 2016 - 12:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 12-2004
http://ekonomika.idnes.cz/test-autobusu-regiojet-a-flixbus-dqp-/e ko-doprava.aspx?c=A160927_161942_eko-doprava_rts
Nesni
Středa, 28. září 2016 - 12:32:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 6-2014
Ten test p. Sůry by chtěl ještě dopracovat. Především výsledek srovnání je skandální - jaký je pak přínos článku pro čtenáře? Některé věci by asi bylo dobré trochu rozvinout. Například občerstvení u Flixbusu - je možnost si ho koupit během jízdy? Někde jsem četl, že u dveří mají automaty na kávu. Je možné si koupit u řidiče v zastávce chlazený nápoj a dojít si pro něj do ledničky během cesty? Opravdu nevím, škoda, že tohle téma p. Sůra trochu nerozvedl. Taky mi chybí srovnání stylu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu. Nebo čistota a použitelnost WC. Možnost koupě jízdenky - jakým způsobem si lze koupit lístky v zahraničí? - tiskárnu s sebou samozřejmě nenosím. Nebo kvalita zázemí pro přespání posádek vozidel...
Středa, 28. září 2016 - 12:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 12-2004
Nesni: Ano, mohl to více rozvinout. Ale chápu to jako test z pohledu cestujícího a toho absolutně nemusí zajímat, jestli se měla posádka busu kde vyspat.
Ml636
Středa, 28. září 2016 - 13:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5687
Registrován: 11-2006
Styl jízdy bych raději nerozváděl, protože by v něm musel žlutomor jasně propadnout.[proud]
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
Fkam
Středa, 28. září 2016 - 15:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2449
Registrován: 3-2011
Ve stylu jízdy by propadla většina dopravců v Praze a okolí.
Žlutý nebo zelený, oba mají nedostatky.

A koukal jsem, že od listopadu končí linka do Essenu a od října další šachy na lince do Vídně.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
žlutý anděl
Středa, 28. září 2016 - 16:01:15  
Neregistrovaný host
46.135.220.252
Po prohlédnutí fotek v Blesku se musím všem žlutým omluvit.
Text omluvy: Omlouvám se, že jsem považoval potraviny u Jančury za nekvalitní. Fotky mě přesvědčily, že jsou kvalitní a dokonce i léčivé svým obsahem penicilinu.
Proto se Sračkojetu omlouvám.
Uvažoval jsem o smajlíku, ale takový není.
Neděle, 02. října 2016 - 01:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 11-2007
Takže autobusové Košice zrušeny nebudou, ovšem zůstane již jen pár spojů...
Pondělí, 03. října 2016 - 09:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 4-2011
A tohle, prosím pěkně, mělo být už aspoň tři roky. Takhle má vypadat konkurence SA [ok]



Anděli, chválím Arrivu. Asi zamrzlo peklo, co? [lol]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
žlutý anděl
Pondělí, 03. října 2016 - 14:01:08  
Neregistrovaný host
46.135.139.10
Ad Focus a proč myslíš, pokud teda myslíš. Za čas si stejně najdeš důvod, jak říci, jak ti Arriva nevyhovuje. Pozor je to bývalé ČSAD Ostrava. Aby si se nějak nenakazil. Já to chválím, že Arriva se pouští do boje s Jančurovým monopolem. A jsem rád, že u Arrivy nebudou otravovat jakési stewardky. Ještě by mohli mít svrab.
Jen na okraj náš nejskvělejší podnikatel se opět pustil do boje s Jihomoravským hejtmanem. Bohužel je moc okaté, že mu to poradil Babša. Je to až trapné, spíše hodno hlupáka než rozumného podnikatele.
Pondělí, 03. října 2016 - 15:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 12-2004
Arrivě v dálkovce taky fandím. Řekl bych, že nepůjde o boj s Regiojetem, ale s ČD, Regiojetem, Tourbusem, Čsad Vsetín, Krodosem, Psotou a FTL.
Na druhou stranu, úsekovka, která jezdila na Ol - Brno s Arrivou, teď může pomoci linkám ostatních dopravců.

Co se stew týká, tak většinu lidí to neotravuje, naopak to vnímají jako + .
Ml636
Pondělí, 03. října 2016 - 15:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5695
Registrován: 11-2006
Akorát by mě zajímalo, kdo bude ten snack bar obsluhovat. To budou jezdit řidiči ve dvou? ...Nebo se možná vydali cestou automatů.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Pondělí, 03. října 2016 - 15:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 1-2009
Zaujalo mne zarazeni spojů, které nejsou vedeny ve "standardu Arriva Expres" - to bude kecu od nespokojených kaštanů co tím pojedou :-)

Viz.kecy u posil nebo u zaskoku u SA/RJ

U SA/RJ si někteří lide stěžují i když je spoj veden ve žlutém standartu ne F&R :-)
žlutý anděl
Pondělí, 03. října 2016 - 15:52:22  
Neregistrovaný host
46.135.139.10
Také bych to tam nedával, bude to první, na co budou konzumenti nadávat.
Pondělí, 03. října 2016 - 17:15:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 4-2011
Ad anděl: Důvody pro subjektivní kritiku si fakt za každou cenu hledat nebudu. Jak píšu, takhle má (podle toho "inzerátu") nějak vypadat konkurence bez stew, a já to chválím. A určitě sem nebudu psát pokaždé, když jim nepůjde internet. Od začátku tady píšu o nějaké snaze a prozákaznickém přístupu, nikoliv jen "přistav, kasíruj a jeď". Takže za mě [ok]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Slim
Pondělí, 03. října 2016 - 17:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5479
Registrován: 2-2005
Focus: za mne teda dneska [ok]pro Vás.
žlutý anděl
Pondělí, 03. října 2016 - 17:58:43  
Neregistrovaný host
46.135.139.10
Ad Focus jsem zvědav jak dlouho ti to vydrží. Já to vidím do vánoc.
Pondělí, 03. října 2016 - 20:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2013
Ml636:
všechny nové autobusy ARRIVA mají instalované prodejní automaty FRENZEL
(káva, čaj, 6x chlazenné nápoje, 3xsnack)


Pondělí, 03. října 2016 - 23:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 1-2016
Když ty debilní anděli už něco píšeš, tak zkus na těch pěti nebo kolika řádkách aspoň několikrát nelhat. Řekl jsem si, že na tvé choré výplody a urážky nemá cenu reagovat, ale to už se nedá, ty morální chudáku a nulo, když tady tak vyslimtáváš.

1) Jančura monopol nemá ani na Olomouci ani na Přerově, tam dokonce ty blbečku ani nejezdí, jen projíždí busem od vlaku z OL.

2) ČSAD Ostrava to dávno není, mezitím to byla úplně jiná firma, ale dobře, kdysi dávno se Connex a spol. vyvinula z ČSAD, tak to ti uznám pouze jako poloviční lež

3) Pokud tě otravuje stewardka tím, že asi 3x projde okolo, tak jsi asi vadný, stačí si jí nevšímat. Svrab máš asi ty, v palici, jak zde předvádíš. Můžeš klidně něco chytnou i v buse bez stewardky, stačí aby nějaké prase jako ty sedělo na té sedačce dřív.

4) Jančura už Babiše hezkých pár měsíců zdaleka nepodporuje, lehce dohledatelná informace, máš ji dokonce v článku o Haškovi na ivčera.cz Odmítl za ANOfert i jít do voleb, přestože mu to Babiš opakovaně nabízel včetně podpory. Jediné co Jančura řekl, že podpoří jiného kandidáta a zdaleka ne jen z ANO, proti Haškovi. Ale chápu, ty máš své jednoduché myšlení, že když ho před volbama otevřeně podporoval, tak je to tak pořád. Hašek je dobytek, co tam nemá co dělat, ale i za to asi může Babiš s Jančurou podle tebe. Řval jsi stejně, když před minulými krajskými volbami byly podobné plakáty o Haškově prokazatelném lhaní, se kterými neměl Jančura tenkrát vůbec nic společného? Neřval, co, pokrytče.

Mimochodem, Arrivě fandím, protože výrazně rozšiřuje spojení mezi těmi městy a je to rychlé spojení, žádné přežité couráky od Krodosu či Tourbusu, ovšem protože moc dobře vím, co sedí v přerovské provozovně za některé lidi, tak se obávám toho, že to časem dopadne blbě, pokud si to nebudou řídit přímo někde z centrály. Navíc špatná propagace, neví o tom ani lidi, co na těch trasách jezdí pravidelně. V časech, kdy jede i SA, budou sbírat drobky. Ostatní časy by se jim mohlo dařit, na Olomouc moc jiných rychlých spojů nejezdí.

Ad Focus a proč myslíš, pokud teda myslíš. Za čas si stejně najdeš důvod, jak říci, jak ti Arriva nevyhovuje. Pozor je to bývalé ČSAD Ostrava. Aby si se nějak nenakazil. Já to chválím, že Arriva se pouští do boje s Jančurovým monopolem. A jsem rád, že u Arrivy nebudou otravovat jakési stewardky. Ještě by mohli mít svrab.
Jen na okraj náš nejskvělejší podnikatel se opět pustil do boje s Jihomoravským hejtmanem. Bohužel je moc okaté, že mu to poradil Babša. Je to až trapné, spíše hodno hlupáka než rozumného podnikatele.
žlutý anděl
Úterý, 04. října 2016 - 04:41:37  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
umíš chudáku TN 26 něco jiného, než urážet? Co se sereš do hovoru jiného.
Reagovat na tvé nesmysly nemá cenu, jsou to jen výplody fantazie postiženého člověka.
Úterý, 04. října 2016 - 13:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 1-2009
Hoši uberte plyn v tech osobních "invektivech" pls... :-)

Pro pobavení uvedu pár stížností na posádky SA/RJ bus:
vážení, jel jsem spojem xx v yy:YYH z a do b a pan řidič se celou cestu nudil! Zjednejte prosím nápravu!

Cesta byla fajn,akorát stewardka pri ceste kolem mne ulickou celou cestu do mne zduchala kozama a to zejména v zatáčkách!


:-))))}
Úterý, 04. října 2016 - 16:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 12-2004
http://budejovice.idnes.cz/jancura-a-zimola-o-autobusech-djl-/bud ejovice-zpravy.aspx?c=A161004_132234_budejovice-zpravy_jkr

V tomto případě fandím Regiojetu...
Ta hláška o obsluze vesniček je vytržena z kontextu, nebo je Zimola totálně mimo[ko].
Martinmarilynmanson
Úterý, 04. října 2016 - 16:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10236
Registrován: 12-2007
odkaz třeba zde: "A musí zhodnotit, jestli je pro lidi výhodnější jezdit s námi z Krumlova do Budějovic za 35 minut, nebo je chtějí nahnat do linkového autobusu, který jede 50 minut," poznamenal Jančura." - zběžně jsem koukl na idos a jak Regiojet, tak ostatní bus spoje jedou ponejvíc 40 - 45 minut. Tedy fakticky bez rozdílu...
Be clever - use public transport!
žlutý anděl
Úterý, 04. října 2016 - 17:23:27  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad zzz jenže tady jde o úplně něco jiného. Politici mu nedávají, tak kope jak děcko. Navíc tady jde o boj mezi ANO a ČSSD. To je příčina toho všeho. To, že Jančura nepodporuje Ano pravda není.
Je to obyčejný boj mezi politiky a podnikateli. Jenže obávám se, že je to medvědí služba.
Obávám se, že ČSSD dokonce tím posílí.
Úterý, 04. října 2016 - 17:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10564
Registrován: 5-2004
LC: to druhy je stiznost nebo pochvala?:-D
Úterý, 04. října 2016 - 17:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 12-2004
anděl: Mě je celkem jedno, s kým se víc kamarádí lidi od ČSAD ČB nebo Regiojetu, vždy tu budou nějaké spojitosti a i samotný pol. strany budou mít frakce.

Ale nevěřím tomu, že pokud by na chlup stejnou linku jezdili Budějováci, tak by teď někdo z KU došel, že se musí omezit ČB - ČK...

K jak zásadnímu posílení došlo(jsem to nestudoval) ze strany KU?

A proč došlo najednou k posílení, jezdilo moc lidí NA STÁVAJÍCÍCH DOTOVANÝCH spojích?

ČK je jedno z nejnavštěvovanějších míst zahr. turistama a linka Regiojetu je vnímaná celkem všeobecně jakožto velice solidní možnost přepravy z Prahy. Nevěřím tomu, pokud by odešelo SA, že to někdo převezme na stejné úrovni. To bych se rád spletl... Ale pokud i ano, třeba Arriva, tak to bude stejný o čem dnes Zimola žvaní. A pokud by začlo nějaký ČB ČSAD jezdit ve velkým dálkovku z ČK do Prahéé, tak určitě vadit politikům na KU nebude, že odčerpává cestující z dotovaných linek...

Všeobecně mě ty paragrafy a omezení přijdou často uhozený a jen zhoršující obslužnost.
V tomhle mi přijde symp. přístup JMK.

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
žlutý anděl
Úterý, 04. října 2016 - 18:48:31  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Zzz já neobhajuji Zimolu. Jen říkám, že je to špinavá politika z obou stran.
Zatahují do svých čachrů voliče. Navíc se obávám, že tady vůbec nejde o tu linku.
Ta je až na druhém místě.
Kraj má především si udělat kvalitní dopravu, která podle mě v JČ moc není.
Ovšem zásadní problém je v tom, že Jančura žádá Zimolu, aby zasáhl do práce jakých-si úředníků.
Ale to zákona nejde, je rozdíl mezi voleným zastupitelem a úředníkem, který je tam na prac. smlouvu.
To je absolutně nepřípustné. Platí už 2 roky zákon o státní službě. Ten zákon, který politici strašně nechtěli, protože jim bere hůl na úředníky. Když neuděláš co chci, tak tě vyrazím.
A teď přijde jakýsi klaun a chce, aby platil jen pro někoho. Uvidíš, že se po volbách to vše vypaří.
Co mě překvapuje, že JANČURA jeden rok podporuje TOP 09, pak Ano, a kdo bude příště.
Takovej politickej turista. Ale turismus je zdravý, to zas jo. Nebo spíš prebendy.....
carte
Úterý, 04. října 2016 - 19:25:32  
Neregistrovaný host
78.136.172.134
Zzz: jo, jo... Zimola je dlouhodobě mimo realitu, v článku říká "Autobusy i vlaky ovšem musí jezdit po celém regionu rovnoměrně tak, aby obhospodařovaly celé území včetně těch nejmenších měst a odlehlých obcí. Nedovolím, aby jeden vyděrač, který chce jen ten lukrativní byznys, tento fungující systém zničil".
Aha... že mu po kraji jezdí souběhy bus-vlak, bus-bus a pak dlouho nic, je asi podle něj v pořádku.A o jakým fungujícím systému to mluví, je pro mne záhadou... ano linky jezdí, ale systém se za poslední roky jaksi zadrhává...
Úterý, 04. října 2016 - 22:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 7-2009
ad Zimola a jeho kecy. Samozřejmě, že pokud bude zájem tak SA licenci nedostane a co pak bude pak chlapec dělat. Poslední SA na PI,ČB jede v 21:00. Posledni spoj Busem (bývalé ČSAD ČB) jede na Prachatice v 16:15, pak Probobus do PI v 17:30. Dva páry ČK-ČB-Pha jsou zatím do prosince zrušeny (18:05)z Pha. Dopoledne na ČB nejede skoro nic. Už vidím jak spřízněná Busem nebo Jihotrans bude nahrazovat SA, aby bylo nějaké rozumné spojení na dálkovce. Bohužel staré vazby kdy ODS měla kraj v lénu stále fungují ale pod novou značkou.
Slim
Úterý, 04. října 2016 - 22:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5481
Registrován: 2-2005
Kraj má hlavně problém s úsekem z Českých Budějovic do Českého Krumlova. O licenci nakonec bude rozhodovat dopravní úřad pražského magistrátu a pokud se přikloní k názoru kraje, dojde k omezení. Autobusy by na cestě z Prahy nesměly nabírat cestující v Českých Budějovicích a vézt je do Českého Krumlova.

Prosím všechny, co tady blábolí o dopravě mezi Prahou a jihem, aby si přečetli tohle. Tady je jádro pudla. Jančura odebírá tržby frekvenci mezi ČK a ČB, nikdo mu nechce brát možnost vozit turisty z Prahy tam a odtud zase do Prahy. Zcela logicky pokud má být zachována obslužnost vesnic po cestě (Kamenný Újezd, Třebonín, Přísečná a pár dalších zastávek, odkud cestující pokračují dál pěšky), musí se na úhradě těchto spojů podílet buď cestující jedoucí mezi ČK a ČB nebo holt ten kraj...

Z tohoto pohledu se Zimola chová naprosto logicky a s péčí řádného hospodáře (kterou Jančura tak rád mlátí po palici ČD, třeba když nechtěly jeho peníze za myčku) chce udělat opatření, které kraji ušetří peníze při zachování dopravní obslužnosti. Všechno je holt kompromis.

Podotýkám, že Zimolu ani socany nemůžu jinak ani cítit. A čistě mezi námi - Zabili jste mně strejčka, tady máte přes držku. Kydá sračky proti Haškovi (což je jinak tisíckrát větší šmejd než celej Zimola, ale jeho kamarád z Lán), tak holt se mu to asi taky trošku vrátilo...Kdysi napsali v HN, že Jančura má vzácnou vlastnost urážet a pomlouvat lidi, se kterými za pár dní bude potřebovat sednout k jednacímu stolu. Bych řekl, že tady máme taky aspoň trošku příklad toho...