Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 23. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 23. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 07. prosince 2016 - 08:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 6-2003
Malý_fotograf:
"Mimochodem nechystá Plzeň jako opatření proti námraze zachování nějaké 14trM? [happy] Nebo už problémy s záseky vozidel na namrzlé troleji pominuly, popř. se první výjezdy řeší jízdou na agregát se zvednutými klacky?"
Vozy 26 Tr od čísla 550, které mají nový typ výzbroje, jsou proti námraze odolnější - zjednodušeně řečeno měniče jsou nastaveny tak, aby snesly vyšší proudy při nižším napětí, což tento jev provází.
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 09:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17936
Registrován: 5-2002
Přišel mi sem dotaz od soudruhů ze Sovětského svazu:

http://fotobus.msk.ru/photo/1661622/

Kde přesně je to foceno?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Malý_fotograf
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 10:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6121
Registrován: 5-2002
Martin_j: Tipuju výstupní zastávka NC Černice ještě před výstavbou druhé strany Olympie...
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
T_m
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 10:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3219
Registrován: 5-2002
M_f: Přesně tak.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 13:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6611
Registrován: 12-2005
taky mi to přijde jako podlejzd dálnice směr plzenec
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Učitel
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 13:34:19  
Neregistrovaný host
194.48.241.241
Prosím o upřesnění, na jaká sedla mohu nebo nemohu usadit skupinu mladších školáků ( menších než 150 cm a mladších 12 let ) v autobusech plzeňské MHD. Některá sedadla, např. v zadní části čtyřdveřových autobusů mě přijdou nebezpečnější než první sedadla vpravo za řidičem.
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 14:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6613
Registrován: 12-2005
Na kterýkoli volný sedadlo [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Učitel
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 15:18:53  
Neregistrovaný host
194.48.241.241
Dekuji. Byl jsem svedkem v nedeli odpoledne v autobuse č.503 vykázání maminky s dítětem ze sedadla u prednich dveri. Klukovi mohlo byt tak deset, cca 140 cm. Chápal bych to pred lety v autobusech, kde jsou schody a u sedadel jen tyč, ale takhle mě to přišlo divné. Proto ten dotaz.
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 23:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6614
Registrován: 12-2005
Jo takhle no nevím jak je to teď u karos 700 a 900 se děti na tom sedadle skutečně nesměly přepravovat ale myslím si že to už v dnešní době neplatí.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
509
Pátek, 09. prosince 2016 - 13:07:27  
Neregistrovaný host
89.103.156.245
V nějakejch 15m Solarisech ještě tento zákazový nápis přebývá asi z tehdejších dob, kdy Karosy byly běžný jev (minimálně jsem to viděl v busu 509). Čili je možný, že v 503 to taky je a řidič se sichroval, aby ho v případě průseru náhodou někdo nenabonzoval. Jinak to už asi vzhledem k tomu, že před těma sedačkama sklo, neplatí, v Karose mohlo dítě případně prolítnout pod madlem a spadnout na schůdky.
Pátek, 09. prosince 2016 - 16:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 372
Registrován: 11-2004
No, v leckterých linkových autobusech ČSAD se tato místa nesmějí obsazovat, a to třebaže je tam také sklo, či jiná oddělující přepážka. Není tedy toto opatření spíše kvůli nebezpečí v případě dopravní nehody? Je ale pravda, že u ČSAD mohou platit zcela jiná pravidla než u MHD ve městech...
Neděle, 11. prosince 2016 - 02:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17937
Registrován: 5-2002
Náhodně vybraný odkaz:

http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motoporadna/_zprava/dvanact-let- pro-deti-na-prednich-sedadlech-je-minulost--656633

Nejen že se změnila, ale už vůbec neexistuje. Novela zákona o silničním provozu z roku 2006 totiž dobře známou hranici dvanácti let jednoduše zrušila.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Neděle, 11. prosince 2016 - 11:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 11-2004
No jo, tenhle článek je ale jednoznačně o autech. O autobusech tam není ani slovo. V autech - i z článku patrno - hranice padla z důvodu povinného využívání autosedaček pro děti. V autobusech ale sotva bude někdo z rodičů umisťovat dítě do autosedačky. Navíc tam obvykle nejsou ani bezpečnostní pásy.
A z vlastní zkušenosti vím, že řidiči u ČSAD stále nechtějí, aby se místa vpředu dětmi obsazovala. A dost často je to tam i nápisem potvrzeno.
Tím nechci v žádném případě zpochybňovat ani jednu, ani druhou, možnost, jen píši, jaká je zkušenost v praxi.
Neděle, 11. prosince 2016 - 11:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 1-2009
V dnešní době už městské autobusy mají přední vstup nízkopodlažní, dítě už nepropadne "pod schody". Zato v SORkách je o strach dítě dát na poslední sedačku na levé straně vozu, tam aby dítě šlo po žebříku.
Neděle, 11. prosince 2016 - 13:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5215
Registrován: 9-2005
I když jsou pásy v Recreu na všech sedačkách a cestující by je tedy měl povinně užít, ještě jsem neviděl, že by to někdo dělal. Nicméně, až se zase někde vybourá bus s dětmi na plavání, to zas budou internetové diskuze plné rozhořčených matek požadujících všude pásy...:-)

Otázka omezení sezení na předních sedačkách je zajímavá, příští týden v práci zkusím popátrat...
Petr_k
Neděle, 11. prosince 2016 - 14:05:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11737
Registrován: 4-2003
Pásy jsou povinně na všech místech ve všech nově vyrobených autobusech tuším od roku 2006, pokud mají konstrukční rychlost vyšší tuším jak 80 km/h a nejsou to určením městské autobusy. Zákaz neobsazovat přední sedačky dětmi do 12 let padnul proto, že při téže příležitosti začala platit povinnost všechny autobusy mimo městských vybavovat "pevnou přepážkou" mezi nástupním prostorem a přední řadou sedaček v plné šířce. Samozřejmě existuje hromada výjimek...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
509
Pondělí, 12. prosince 2016 - 18:12:53  
Neregistrovaný host
89.103.156.245
ČSAD SČ má 6 půlek novejch Grozwejů a Grozwejů LE, ale pásy nemají...čím to?
Statnik
Pondělí, 12. prosince 2016 - 21:32:08  
Neregistrovaný host
89.103.42.51
Doufám, že o Vánocích a na Silvestra budou na "enkách" jezdit solarisy, když není posílen noční provoz tramvají a trolejbusů.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 21:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5216
Registrován: 9-2005

ČSAD SČ má 6 půlek novejch Grozwejů a Grozwejů LE, ale pásy nemají...čím to?


Pane osel, pásy jsou povinné na všech sedačkách u "dálkových" verzí, Crosswaye ČSAD jsou příměstské veze.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 22:51:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5943
Registrován: 5-2002
Jezdící z Plzně do Varů.

Jako mě je to jedno, ale jestli tam bude jednou průser a cestující vám proletěj oknem ven, tak vás půjdu nakopat do prdele všechny. Aspoň tohle by jste od těch žlutých mohli okoukat... Jako by to byly tak strašný náklady. A nepočítám že když už na prvních dvou sedadlech pásy jsou tak to beztak nejde vytáhnout nebo zapnout.

Stačí že nějakej kamioňák v protisměru cukne volantem... V buse DPKV jsem to zažil u přehrady - na zrcátka, a stačilo...
Pondělí, 12. prosince 2016 - 23:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17938
Registrován: 5-2002
Co se ti nezdá? Já jednou vezl na zájezd padesát důchodců a dali mi na to městskou Karosu B731 s třiceti sedadly, že nic jiného nemají.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 12. prosince 2016 - 23:23:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5944
Registrován: 5-2002
Ale na pravidelnou dálkovou linku, co provozuju už asi tak 50 let, tak koupim něco s pásama, ne? Abych pak něco nemontoval na špinavým autobusu v Číně, nějakej linkovej MAN, nekoukal na ty pásy, a říkal si - ach jo, tak už i tady - jenom z Plzně do Varů furt ne... :/

Já vim že je ta pravděpodobnost nehody malá, ale stejně... Přijde mi to hloupý, s touhle logikou by se nikdo nemusel poutat ani v autě...

Pomíjím že "svět" řeší systémy na detekci únavu řidičů a tak, o tom bych snad ani nesnil...
Úterý, 13. prosince 2016 - 07:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 946
Registrován: 5-2007
Pásy jsou předepsané podle typu autobusu, ne podle typu linky nebo cestujících.

Asi by to šlo, ale neumím si představit, jak by to vypadalo v autobusu s pásy na všech sedadlech ve školním spoji na lince s více zastávkami, kde je velká výměna cestujících s taškami na zádech.
Úterý, 13. prosince 2016 - 16:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 1-2009
Statnikovo 2 řádky mi nedaly a kouknul jsem se do vánočních jízdních řádů. A skutečně. Velká změna oproti minulým letům, v nocích z 24/25. prosinec a o Silvestru už nebude celonoční provoz tramvají a trolejbusů linek 16 a 13. Provoz bude omezen od 19. až 20. hodiny, poslední spoje pojedou po půl dvanácté, a pak nic. O půlnoci jen X do vozovny a šmitec. Vše ostatní až do rána musí zvládnout eNka. Takže snad budou nasazeny kloubové solarisy. O štědrý večer strach nemám, to se po půlnoci vrací akorát ze mše, ale po půlnoci 1. ledna to asi bude jiné. Jak vůbec ty noční tramvaje a trolejbusy bývaly plné? A v případě že eNko nepobere a lidé zůstanou na zastávce, je přichystaná nějaká posila?
Statnik
Úterý, 13. prosince 2016 - 20:22:04  
Neregistrovaný host
89.103.42.51
13 jezdila většinou prázdná, ale pak kolem 2, když končil silvestr na spilce začínala se plnit
16 jezdila plná jak směr Bory tak Doubravka například i takový spoj ve 23:37 z Doubravky na štědrý večer byl vždy plný cca z 80% většinou zajišťován (25 tr)

1,2,4 jezdilo vždy plno lidí

O enkách ani nemluvě

Tak snad dají aspoň na N1-3 kloubáky pak by se to šiklo i na 6 možná i na 5 a směr Nová Hospoda by možná také nebyl s kloubem na škodu
nereg.pozorovatel
Úterý, 13. prosince 2016 - 23:01:41  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
Jak to vypadá s provozem posledních 14Tr? Přežijí Nový rok a jsou běžně každý den ještě v provozu? [happy]
Středa, 14. prosince 2016 - 11:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 1-2009
Ještě jsem pár 14 Tr v provozu viděl i v posledních pracovních dnech. Určitě je potkáte na linkách 12 a 15.
Středa, 14. prosince 2016 - 12:10:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 2-2005
Na štědrý den to uspání dopravy chápu, lidi mají ležet pod stromečkem a rozjímat.A na půlnoční nejezdí desetitisíce lidí. my půjdeme na půlnoční asi pěšky, možná autem. A že chtějí puberťáčci chlastat i na vánoční svátky? Tak ať si vezmou taxíky. V Plzni je jich dost.
A v případě že eNko nepobere a lidé zůstanou na zastávce, je přichystaná nějaká posila?
viz výše, pojedeš taxíkem.
Středa, 14. prosince 2016 - 12:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6619
Registrován: 12-2005
jestli tam bude jednou průser a cestující vám proletěj oknem ven, tak vás půjdu nakopat do prdele všechny

Ale ty jsi nějakej humorista .... i kdyby tam ty pásy byly kolik kaštanů by je asi použilo he? [yawn]


lidi mají ležet pod stromečkem a rozjímat

Pod jaky stromečkem ty nevěřící pse?! Já jako psrávnej muslim chci ten večer osahávat vaše bílý ženský v kostele na půlnoční [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 14. prosince 2016 - 12:37:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5946
Registrován: 5-2002
Třeba moje žena je používá automaticky - je naučená se Student Agency, tak i v busech ČSAD je marně hledá...

No nic, zpátky o 40 let, o co jde, maximálně se zabije pár lidí. [happy]

Ještě to zrušit v autech (taky se občas lidi nepoutaj), v letadlech (turbulence jsou jenom občas a taky se asiati nepoutaj)... [happy]
Středa, 14. prosince 2016 - 16:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 1-2009
Libor hh: Jakožto abstinent se odvezu sám.
Martin 100: [biggrin] V mešitě si jakožto správný muslim ženský osahávej dle libosti (pozor na žárlivé manžely a tatíky), v kostele se hlavně neodpal [satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem James Bond.)
Středa, 14. prosince 2016 - 17:37:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5217
Registrován: 9-2005
je naučená se Student Agency, tak i v busech ČSAD je marně hledá...

Vánoce jsou za dveřmi, že by pohádky? [happy]
V životě jsem v Recreu s pásy (a že jich nejezdí málo) člověka připoutaného neviděl...
J. Lopata
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 07:49:15  
Neregistrovaný host
192.109.140.184
I já se v autobuse poutám, pokud je čím. Naposled na cestě z Plzně do Varů, pravda, byl jsem jediný, ale nešť.
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 09:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 2-2005
ad H-K.
No nic, zpátky o 40 let, o co jde, maximálně se zabije pár lidí. [happy]

Dnešní společnost je posedlá bezpečností, čidlama, nárazovými testy a já nevím čím dalším. A myslíš si, že to k něčemu je? Dětičky jsou v autech namačkané v debilních jakoby bezpečnostních sedačkách. Pásy v autobusu? K čemu proboha? Když pojedeš na 90 tce 150, tak ti je stejně všechno bezpečnostní k hovnu ( jezdím pravidelně v neděli do ČB a některách úsecích se jezdí i 150 ) je to spíše byznys. Rodiče jsou masírováni, že jejich malé ratolesti potřebují každý rok větší novou sedačku [biggrin]

Lidi jezdí jak čuňata, lidi se chovají jak čuňata. K tomu pásy nepotřebuješ. Své dva synky od mala vozíme bez autosedaček v osobáku i autobusu a vycházím z toho, co se má stát, to se stane.
Takže to není žádný heslo - o 40 let zpátky, jezdi a chovej se slušně a nepotřebuješ žádný pásy, sedačky, čidla............
Pavel2
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 10:44:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14624
Registrován: 8-2002
no, kdyby policajti začali zastavovat dálkový autobusy, který mají pásy (tedy logicky by měly být i z PM do KV) a těm, co nejsou připoutaný by to rozdali po pětibábě, lidi by se to rychle naučili [wink]

jedna věc je, že pás mám a nepřipoutám se a druhá že tam vůbec není... kdybysme se vrátili o 40-50 let a z aut ty pásy vyndali, to by bylo mrtvejch a zraněnejch navíc. takže o jejich užitečnosti je zbytečný diskutovat. to samý platí o pytlích (airbagy). a ne každej ví, že když má v autě pytle a nepřipoutá se, hrozí mu až smrtelný zranění od vystřelenýho airbagu.

samozřejmě pokud jsem vůl a na 70ce kalím 150, může se stát velkej malér. striktně 90 taky nedržím, ale chce to jezdit hlavou, znát trasu a vědět kde se dá jet a kde mám být poslušnej. každej tu hranici má někde jinde. jinak jede důchodce v Thalii, jinak mladej týpek v bavoráku a jinak blondýna v Q7. jó jezdilo by se jinak kdyby státovky nebyly od rána do večera přecpaný autama...
T4783363
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 13:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 2-2006
V životě jsem v Recreu s pásy (a že jich nejezdí málo) člověka připoutaného neviděl...

Možná proto, že do té mezírky mezi dvěma opěradly je třeba se nacpat bočně.[happy]

Jak to vypadá s provozem posledních 14Tr?

Třeba jsem měl jen štěstí, ale nedávno jsem cestou z nádraží k mrakodrapu potkal tři kusy. 435 jezdila na lince 12 i teď v sobotu.
Jva
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 13:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3821
Registrován: 6-2002
Nedávno jsem cestoval busem z PV do OL. Připoután na dálnici jsem byl ve slušně zaplněném buse snad jediný (i přes nápis jak [cunik] o poutání se ve vstupním prostoru). Možná to bude tím, že většinou tam jezdím autem, takže vím, čeho jsou "řidiči" schopni. Běžný cestující - neřidič provoz okolo nesleduje a autobus považuje za bezpečnou almaru, kde se mu nemůže nic stát...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 17:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17940
Registrován: 5-2002
Kdybyste nevěděli, co s penězi, můžete si koupit model 21 Tr číslo T-813 ze Szegedu, což je původně 21 Ab číslo 446 z Plzně. Já už jsem si jí k Ježíšku objednal [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Breník J.
Pátek, 16. prosince 2016 - 21:19:45  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Dnes opět na zkušební jízdě Battery Bus č. 595, zhruba před týdnem jel č. 596.
Statnik
Neděle, 18. prosince 2016 - 22:11:04  
Neregistrovaný host
89.103.42.51
K čemu vlastně pojede 24.12 linka 29, která má trase většinou obchodní centra, když její první spoj jede v 13:03 z B.Polí a v 12:28 z Doubravky?
Pondělí, 19. prosince 2016 - 16:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 1-2009
Linka 29 jede z Doubravky, slouží jako takové rychlejší spojení s Borskými poli (nejede závlekem přes Doudlevce), trošku uleví 30, a končí v továrnách na BP. Jenže ráno se tam lidi budou muset dostat jinudy (30 či 15). Dost lidí jede z končin okolo Čermákovy, Boetingerovy ulice a vystupuje o stanici dál a přestupují na 4. Z těch končin je to na náměstí Míru tak 10 minut pěšky.

Tvůrci jízdních řádů zapomněli na to, že 24.12. je specifický svátek, asi jediný, kdy je dopoledne větší poptávka po provozu než odpoledne a navečer. Těch odpoledních pár spojů tam moc platných nebude, dopoledne budou třeba víc. Minulý štědrý den odpoledne kolem 14. hodiny jsem jel z Doudlevec do Bolevce třicítkou, víc než 10 až 15 lidí najednou v autobuse nebylo.
Zato v neděli jely linky 16 a 11 celé v kloubácích, asi se vyjíždí přebytečné kilometry.

(Příspěvek byl editován uživatelem James Bond.)
Malý_fotograf
Úterý, 20. prosince 2016 - 08:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6135
Registrován: 5-2002
Na Mostu nad nádražím už se údajně objevují převěsy. Mrzí mne, že objízdná trasa dvanáctky povede kolem nádraží dokolečka dokola, namísto přímého směrování z Mostu nad nádražím k Hospicu. Zastávka Sladkovského je dobře obsloužená tramvají, závlek trolejbusu zpět okolo nádraží bude stát čas cestujících i peníze za provoz navíc. [ko] Skoro mě to vybízí k výstupu z trolejbusu na zastávce Hlavní Nádraží, pěšímu průchodu nádraží a nástupu do stejného trolejbusu na zastávce v ulici Železniční. Ve špičce by snad kvůli takovému výkonu člověk nemusel ani běhat.

Když už se staví tento objezd, bude jeho součástí propojení trati přes Most Milénia a možnost objezdu Americké pro trolejbusy?
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
T_m
Úterý, 20. prosince 2016 - 08:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3222
Registrován: 5-2002
Štěpáne, ty bys chtěl v Plzni koncepci? Ty bych snad chtěl, aby někdo při stavbě přemýšlel a hleděl na budoucnost? Tak se kdysi řeklo a tak to bude a basta. A v budoucnu buď trať na *** nehodící se ani k odklonům nebo vedení odklonové rychlíkové linky 17 mimo centrum a mimo cíle. A celkově to dopadne podobně, jako s tramvají na BP, kde se roky ví, že koncepce je blbě a stejně se s tím nic neudělá.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Úterý, 20. prosince 2016 - 09:21:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5073
Registrován: 2-2005
Když už se staví tento objezd, bude jeho součástí propojení trati přes Most Milénia a možnost objezdu Americké pro trolejbusy?

Co já vím, tak právě proto se staví ta trať takto blbě (z pohledu cestujícího v t-12) - aby byla v budoucnu použitelná (samozřejmě s určitými úpravami) pro objezd Americké z Doubravky na Borská Pole.
Novou trať taky neplatí město, ale SŽDC coby investor opravy nádraží. Takže buďme rádi, že nezaplatí do budoucna úplně zbytečnou spojku k Hospicu, ale poslední chybějící úsek chybějící trati.
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
Malý_fotograf
Středa, 21. prosince 2016 - 16:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6137
Registrován: 5-2002
T_m: Tak nějaká koncepce určitě je. Otázka je její aktuálnost - aneb jestli je dnes tak super drátovat ulice nevýznamné pro přepravní proudy ve chvíli, kdy se začínají rozmáhat parciální trolejbusy. Větší část nepojížděné sítě totiž navyšuje výraznost položky fixních nákladů na síť v poměru k dalším nákladovým položkám.

Dodrátovat ten úsek mezi mostem Nad nádražím a Hospicem snad v budoucnu nebude problém. Linka N7 by se tam docela vyjímala.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Kastan
Středa, 21. prosince 2016 - 22:58:57  
Neregistrovaný host
46.135.39.16
Zítra zase mezi 8-13 nepoužitelná 13 do Černic a z Černic, neboť kaštani jedou do kina.
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 08:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2942
Registrován: 5-2002
To je zase výkřik ...
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 12:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5074
Registrován: 2-2005
Pokud "kaštani" jedou do kina, tak asi použitelná je...

Nicméně stojí k zamyšlení, jestli by nestálo za to vypravovat alespoň o víkendu na t-13 kloubáky s DA. Sice by nevyšlo na všechny kurzy, ale lepší než nic. Když můžu jezdit na t-11 k Tescu, kde mají vlastní autobusy, tak proč ne k Olympii...?
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 16:45:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 1-2009
Dneska jsem jel spojem v 9.41 z konečné 1 k Olympii. 13 přijela s mírným zpožděním (bouračka u konečné tramvaje), jeli v ní zejména středoškoláci do multikina. Takže trolejbus plný, naštěstí se všichni vešli. Za dřívějších časů byli menší kina (například Elektra...), dneska tu máme 2 velká multikina (v Plaze a Olympii) a jinak víceméně nic. Zpátky jsme jeli plní tak, že na konečné byla všechna sedadla obsazená + 20 stojících, na dalších zastávkách se to zaplňovalo, a kdyby se omladina v ulici U Školky dobrovolně nerozhodla, že vystoupí a k 1 to dojdou pěšky, tak by tam trolejbus nepobíral. Navíc v Černicích u Olympie jsou i jiné firmy než obchoďák, a taky se tam rozmáhá bytová výstavba.
kv
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 19:18:28  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Potvrzuju přecpané třináctky do a z Olympie teď v předvánočním čase.
Dnes odpoledne okolo půl třetí na zastávce U školky směr město měli všichni co tam stáli smůlu.
Přistál zafuněný přecpaný trolejbus linky 13 s lidma přitisknutýma na dveřích.

A tápání s otočením desítky ve městě pokračuje. Jo, fakt úplně všichni ze Slovan chtějí na Jižní na vlak [crazy]
Byl by asi velkej problém linku ukončit v Goethově u rybárny a otočit to jenom okolo bloku hned zpátky do Černic.
Třináctka se x let točila v centru u spořitelny, ale teď by to bylo na týmy inženýrů moc jednoduchý [lol]
kv
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 19:38:53  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Jeden archivní obrázek, místo se nám mezitím poněkud (hodně) proměnilo...[happy]

Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 19:45:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5954
Registrován: 5-2002
Dnes odpoledne okolo půl třetí na zastávce U školky směr město měli všichni co tam stáli smůlu.
Přistál zafuněný přecpaný trolejbus linky 13 s lidma přitisknutýma na dveřích.


Jenže byl pracovní den, tak jim za chvíli přijela 10 a pak prázdná 13, ne? (Bo to má do Olympie interval 30 minut) Víkendy jsou větší průšvih, když je nějaká větší akce ve skle nebo ta Olympie...
kv
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 19:52:51  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Ano, ta desítka, se kterou teď objedu půl města, když chci do centra...
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 20:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 5-2002
kv > Moc pěkný obrázek ! Mě pobavila ta značka pozor hrboly [happy]
Peta303
Pátek, 23. prosince 2016 - 00:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 6-2005
...a zrovna v Plzni bývala často vylepšována... [happy]
cynický škarohlíd
Pavel2
Pátek, 23. prosince 2016 - 01:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14637
Registrován: 8-2002
lidi se asi zbláznili (tak jako každý vánoce)... v úterý 20.12. už dopoledne fronta aut v Sukovce na parkoviště ke Kauflandu. ve středu 21.12. cca v poledne fronta na to, aby se mohlo zajet před Plazu. pokud je k nějakýmu obchoďáku přecpaná MHD, ani se tomu nedivím. když budu chtít nedejbože ještě něco nakoupit, abych tam byl v 7 ráno anebo aspoň po 21. hodině večer, pakliže je někde otevřeno aspoň do 22h. asi je načase prchnout někam mimo civilizaci [happy]
Pátek, 23. prosince 2016 - 09:02:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 5-2002
Vždyť jsou to veselé svátky lásky k bližním a plné klidu a míru ... [biggrin]
Aby se nám tím adrenalinem neucpala kanalizace [happy]

Ještě k fotce 9Tr - už jsem se na ní se zálibou díval opakovaně (vystupoval jsem tam často a chodil brzo ráno nebo večer stezkou odvahy na nádraží...) - není to úplně typický plzeňský trolejbus - má obě půlky nárazníku [happy]

A taky mi tam chybí trolej tramvajové trati ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_reiser.)
Pátek, 23. prosince 2016 - 11:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 1-2009
Škoda že nevíme přesně z jakého roku je ta fotka. 9 Tr v dobrém stavu, má celý nárazník, oba stěrače a vypadá bez koroze.
Kauflandy by dneska měly být otevřené až do půlnoci.
Akce ve skle takový průšvih není, protože tam v prokladu jezdí bezplatné autobusy, takže tam na slunce ve skle jede něco po 7,5 minutách. Letos lidí tam bylo dost, pravda dost ošklivé počasí, ale autobusy pobíraly docela v pohodě. Alespoň ty, kterými jsem jel.
Pánové, přeji vám krásné vánoční svátky.
1840
Pátek, 23. prosince 2016 - 18:41:24  
Neregistrovaný host
78.136.173.139
James bond: Fotka s 9Tr může být z června 1994, kdy vůz 314 byl už posledním pojízdným svého druhu v Plzni, dost možná je pořízená krátce před jeho odprodejem do severních Čech. Od začátku 90. let byl vůz obvykle využíván pro potřeby autoškoly a často jezdil na dělnickém spoji linky 12 na Jiráskovo nám.[wink]
Pavel reiser: Trolej manipulační tramvajové trati do ÚD byla demontována tuším někdy 1992-1993, upřesní někdo...?
Pátek, 23. prosince 2016 - 23:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 5-2006
Ad přední sedadlo:
Kdo někdy zažil, co se stane, když autobus OPRAVDU zabrzdí, ten svoje dítě na přední sedačky nikdy neposadí. Šanci udržet se má fyzicky zdatný člověk, který navíc sleduje provoz. Já tamodtud vyhazuju jak děti, tak důchodce o berlích, i když na to nejspíš nemám právo. Ale když si rozbijou hlavu o přední sklo, k soudu půjdu já, né ti, co mi to právo sebrali.
Mimochodem, rozdíl mezi dvěma uvedenými skupinami je v tom, že děti neprotestujou a nezkouší to při každé cestě busem...