K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 09. 03. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 09. 03. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2014
Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 21:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha: Vždyť to nevadí, ne? Jasně mě bylo řečeno, že teď ty "paskvily" RZ jsou k hov*u, tak proč by měl dostat M, když má H a neplýtvá tím série? [bomba] Ať si říká kdo che co chce, ale když si chce MR. PEUGEOT nechat A, nechť si ho nechá, já mu to neberu a NIC mu nepřikazuji. Já zde píši POUZE svůj názor na ten "nový" zákon!! Když Vám to nevadí, prosím, nevadí. Stejně je mě ale jasný záměr: sjednotit celou ČR do jednoho celku, aby lidé neměly averze proti A, B, U... . Prostě sjednotit. A je teď úplně jedno, odkud kdo je, hlavně že je sjednoceno.

Můj domov: Pardubický kraj.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 21:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal 7208
No tak se z toho nepos.... Já jsem jen také napsal svůj názor. [kiss]
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 22:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal 7208 (27):
Máš pravdu v tom, že pokud to majitel auta neřeší a jemu jedno jakou má RZ, tak mu nový zákon ušetří čas a peníze. Na druhou stranu je pravda, že málokdo ví, že si tu RZ nechat nemusí. Takže pokud je patriot, tak bude určitě zvažovat výměnu. Podle mě mělo rozdělení podle krajů svůj význam,ale možná je to tím, že jsem se narodil v době , kdy se dělilo podle okresů a přišlo mi normální a logické, že je poznat ,kdo kam patří.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8826
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 25. února 2015 - 01:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u toho, tak známá z práce do poloviny ledna jezdila s novou Oktávkou 4AK 6283 a ve finále ji přeregistrovala na 9T5 8539 s tím "že přece nebude jezdit po Ostravě s pražskou značkou". Zkrátka je to čistě na lidech. [happy]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2015
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 25. února 2015 - 08:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

umyté česko,vyklubaly se z toho krásné kousky!


Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
domin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2015
Odesláno Středa, 25. února 2015 - 12:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, jsem tady nově registrovaný, ale fórum pročítám už několik let. Přispěji tedy taky svým názorem do pranice.

Mě se krajské RZ líbí. Znaky jsou velké, dobře čitelné. Pravda kombinace jsou trochu hůř zapamatovatelné, ale nemyslím, že až zase tolik od okresních formátů. Systém bych tedy neměnil. Dostatečný počet kombinací bych zajistil vrácením trvale vyřazených kombinací opět "do hry".

Podle mě je prd komu do toho, odkud pocházím nebo kde mám registrovaný vůz. Krajská identifikace je dostatečná. Nevím, proč by měl celý svět vědět, že jsem třeba z Českého Těšína. Pokud je někdo na svoje město tak hrdý, že to potřebuje ostatním sdělit, tak existuje spousta jiných možností jako jsou různé nálepky, podložky pod RZ atd...
Navíc, ruku na srdce, ty naše samosprávné kraje zase tak velké nejsou. Teda kromě StčK a JčK. To ostatně dokazuje spojování do různých regionů soudržnosti aby se mohly čerpat evropské peníze.

Co se týká NEvýměny RZ při změně registračního místa do jiného samosprávného kraje, tak toto jako skoro veteránista kvituji. Zakoupil jsem zachovalé vozidlo s SPZkama mimo můj rodný kraj, které mělo od novoty, tedy 32 let a přidělením nové RZ, by původní vzhled značně utrpěl. SPZky jsou krásné, zachovalé prostě k tomu autu sedí.


A jen tak pro zajímavost, hranice vstupem do Schengenského prostoru, zrušeny nebyly. Zrušeny byly pouze kontroly na vnitřních hraničních přechodech uvnitř "Schengenu". Hranice smluvních států jinak stále existují a nikdo je rušit nehodlá.
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 25. února 2015 - 16:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že na starém autě vypadá RZ s EU proužkem nepěkně. Ale myslím si, že by nebyl problém udělat nějaké veteránské RZ BEZ EU proužku. Nebo ano?

Já také patřím do generace, kdy bylo jasné, odkud kdo je. Tenkrát v roce 2009 jsme si koupili auto, které mělo 4B9 9914. Když jsme s tím přijeli domů, další týden jsme šli na úřad a dostali normálně 3E0 2584. Přišlo nám to úplně samozřejmé. To samé náš soused- koupil si auto s RZ S-kraje, šel na úřad a přinesl si 3E6 0483. To bylo v roce 2010.

Už jezdí spousty aut s jinými RZ, než s E, ale zase jezdí i několik starých aut s novými RZ Pardubického kraje, za což jsem velmi rád.

Můj domov: Pardubický kraj.
domin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2015
Odesláno Středa, 25. února 2015 - 17:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: Nejde o EU proužek, ten mi nevadí, jde o to, že pokud se mi podaří sehnat starý, zachovalý vůz, který se celých 32 let vyvaroval jakýmkoliv zásahům kutila českého a podobným znehodnocujícím vlivům, nevidím důvod, proč by mu v rámci dobovosti, nemohla být zachována jeho původní SPZ, se kterou celou svou existenci brázdil silnice. Je to jen kus plechu s písmenky a čísly, ale dotváří celkový dojem z historické atmosféry vozu. Ne samotný obsah. Je jedno jestli je tam ADY, BML, FMC, ale to, že jde o dobový doplněk. Pokud si projedete veteránistnické fóra, dotazů jak zachovat původní SPZ z jiného kraje tam není zrovna málo. Takže, určité části motoristů vyšlo touto změnou MD vstříc.
dnblistener
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 7-2013

Odesláno Středa, 25. února 2015 - 17:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

516 T2E

PP-308DD
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 25. února 2015 - 20:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím. Tak to bylo, je a bude. Nikdy nebude spokojeno všech 100% lidí. Vždy to bude alespoň 50x50, nebo odchylky. Je pravda, že ti veteránisté jsou teď spokojení. Teď jsou spokojeni oni a dalších cca 64% lidí, zbytek je určitě nespokojených.

Vím, že to sem nepatří, ale něco podobného bylo u nás ve městě se semafory. Nikdy nejdou v sobotu odpoledne, neděli a o svátcích. Po zhotovení nové silnice však semafory šli pořád, kromě noci. Prý se špatně vyjíždělo z vedlejších silnic. Tento stav vydržel asi 14 dní, pak se vše vrátilo do normálu, protože to tak strašné nebylo.

Co se týče RZ, starý systém POVINNÉ výměny RZ se už nikdy nevrátí, což zde spousty lidí chválí. Dnes je výměna POUZE na základě ztráty, poškození či odcizení. V jiném případě RZ nelze vyměnit. Už jsem zde psal několikrát, že bych nahlásil ztrátu a vzal bych si novou svého kraje.

MOŽNÁ bych přežil písmenka B, J, H, L, Z, T a jednoznačně E. V žádném případě A, K, U, C, S, M a P. Ale stejně bych pak šel na úřad s 450,- Kč a "koupil" bych si novou RZ s E.

Já vím, toto téma je už mnohonásobně prodebatované, je to už všem jasné, a proto jsem se rozhodl, že je toto můj poslední příspěvek k problematice tohoto skvělého nového zákona. Nemá to cenu řešit, stejně se nic už nezmění.

A mám dotaz: Jak sem dáváte velké fotky? Mě sem totiž jdou dát jen malinké, které nestojí ani za řeč.

Chtěl bych také vložit nějaké okresní RZ, protože i u nás v Pardubickém kraji jich stále ještě jezdí dost.

Můj domov: Pardubický kraj.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 25. února 2015 - 23:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už někdo konečně šulinovi poradil, jak to je správně....
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3279770
domin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2015
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 16:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobesh:
To měl vepředu?

Já osobně, když lze na RZ/SPZ postrádat zelenou emisní známku, si myslím, že lze postrádat i známku TK. Kor když v dnešní době, jsou policisté online a platnost TK a ME si mohou při kontrole ověřit. Majitel má velký techničák a zbytku světa je to jedno. Lidí co koukají na platnost kontrol u cizích aut je minimum.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 17:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, měl ji vpředu. Značky sice dal do pořádku, ale žárovku v zadním levém světle nevyměnil. Na co? No ni?
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 18:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou začínají mizet i červené TK známky [ok]


Oddechovka na protrénování zraku: Najdi značku [wink]


Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 19:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender : Asi jsem slepej nebo blbej, ale vidím jen tu na poslední fotce [lol]. Ty musej bejt důmyslně schovaný [happy].

A za sebe taky přikládám jednu fotku na téma "najdi značku" [happy]. A nemyslím tu na autě [wink].

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 19:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovecvraků: Pěkné... někdy mohou růst i přímo ze sloupu [wink]

Sparky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 11-2013
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 19:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender: Fotku nemám, ale podobně na mě trčela značka z hromady napluženého sněhu u D5ky :-))
Roman812
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2014
Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 20:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dcera mi poslala značku na obchodě [coze])
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11305
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2015 - 22:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Karviné už takhle několik let leží na vrátnici ČSAD nějaká 5T5 xxxx (nepamatuju si přesně a ze street view to tež nejde nejlíp přečíst - viz odkaz
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 19:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli má někdo chuť zachránit značku, tak v Praze u Bulhara již od rána leží jedna, přesně zde:
https://www.mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4392765&y=50.08728 43&z=16&base=ophoto&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9hDK2xXxBM&ud=ulice%20H ybernsk%C3%A1%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20 Praha

Leží na šrafování u semaforu, takže možná ani nebude tak zhuntovaná.
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 20:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mr.peugeot: budu u ni za 5 min. snad tam jeste bude .)
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 27. února 2015 - 21:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender
Snad jo, byla tam ráno a i odpoledne po 17h, tak doufejme vydrží (přesně na tebe jsem tím zachráncem myslel [wink])
Pak napiš, zda se povedlo.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. února 2015 - 14:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: ..kdyby nějaký blb nedostal nápad řešit nedostatek kapacity systému tzv. dupicitou (přiřazování jedné a té samé alfanumeriky více kategoriím vozidel).
Když jsem se o této praxi dozvěděl, byl jsem šokován. Je to flagrantní popření základní funkce registrace vozidel, kdy každé vozidlo má mít unikátní, nezaměnitelnou evidenci.

Dlouho jsem chtěl na tento tvůj příspěvek reagovat, dnes mám konečně čas..
Popravdě když jsem se poprvé dověděl o tom že naše spz jsou duplicitní, považoval jsem to stejně jako ty za totální stupiditu. Ale čím víc jsem od té chvíle o tom systému dumal, tím víc mi ta duplicita přišla dokonalá, ale pouze u systému 53 a teoreticky ještě 86.
Dokonalá je to v tom, že ikdyž jsou ta čísla stejná, tak stejně jsou rozdílná díky svému barevnému a tvarovému provedení a díky jasnému dělení spz na kategorie.
Já si nemůžu pomoct, ale na tehdejší dobu 60. let kdy tento systém začal, mi to příjde jako dokonale jednoduchý systém s dost velkou kapacitou (kromě osobních vozidel kdy se přidalo sériové písmeno za okres), kdy se stále mohlo kódovat ve standartním formátu AB-12-34.

Duplicita je u pz trochu stupidní, ale pokud se v duplicitě utvoří nějaké kategorie které se dodržují a které jsou nezaměnitelné (osobní auta - bíle tabulky, nákladní auta - žluté tabulky s dvouřádkem, vleky - žlutá dvouřádková tabulka atd..) tak je ten systém opravdu dokonalý a nevidím důvod proč by duplicita nemohla fungovat.

Z mého pohledu, mi systém 64 příjde opravdu vychytaný. Jak provedení tabulek, kdy byly tabulky pohledné, čitelné a jednoduše zapamatovatelné, tak i systémem okresů, systémem kategorií vozidel a hlavně systém kdy spz odpovídá stanovišti vozidla.
Mylím si, že ten kdo tento systém vymyslel, dokázal v rámci daných mezí jednotného kódovaní AB-12-34 maximum.

Samozřejmě pro dnešní dobu je tento systém už asi nedokonalý, skrz pojištění vozidel a hlavně skrz to že už se vozidla nedělí na kategorie. Ale pro dobu komunismu, mi tento systém příjde opravdu dokonale jednoduchý a pro tehdejší vozový park ideální

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 28. února 2015 - 17:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2Z5 0409:
Znáš? [happy]
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4336
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 10:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender: Tak co zachranils tu spzku?
Mohl by ses mi prosim ozvat treba na fb? DIKY
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 11:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 2z5 0409
Shodneme se, že nástupce systému 53 svým okresním rozlišováním, provedením tabulek i rozdělením kategorií vozidel byl na svou dobu skoro exportní artikl (leckde se líbil).
Základní funkce poznávací (registrační) značky, spočívající v její nezaměnitelnosti je ovšem logický imperativ, jehož porušení může mít za určitých okolností i tragické následky.
Popisuješ nezaměnitelnost nosiče informace u různých kategorií vozidel, tedy provedení tabulky (tvar, barva), což byl tehdy asi hlavní argument toho, kdo to navrhl. Nedomyslel ovšem situace, kdy by identifikace konkrétního vozidla mohla být duplicitou zkomplikována (zpožděna). Příkladem může být např. noční průjezd neosvětleným místem vozidla stejné kategorie ale odlišného zařazení (os. auto kombi vers. sanitka) použité pro tehdy velmi oblíbené "čórky" nedostatkového zboží. Souhlasím, že provedení a předpis umístění zadních tabulek bylo tehdy natolik jednoznačné, že zaměnitelnost téměř vylučovalo a tedy duplicitě dodalo argument.
Ovšem ponechání duplicity až do doby nástupu a rozšíření hromadné motorizace považuju za chybný krok.
Obecně se ve světě toleruje spojení tažného vozidla s lehkým přívěsem, kdy přívěs nese evidenci tažného vozidla, ale to je tak maximum.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 4-2014

Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 13:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smutný konec jedné RZ. A nejen jí.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2262
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 14:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to to fáro v kterém se jistý postarší ponikatel kasal před mladou holkou, kterou při té nehodě zabil také, cca. 2012?

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 4-2014

Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 20:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak. Těch fotek mi přišlo víc, je tam i nějaké ohořelé tělo. Není to pěkný pohled. Smutné.
Sparky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 20:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta nehoda se stala mezi Chomutovem a Mostem, v létě 2006. Byla zrovna na autodromu v Mostě nějaká akce. On s tím autem lítal po třináctce už den před tou nehodou docela nebezpečně... [ko]
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 01. března 2015 - 22:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zradila mě technika, a tak píši až teď, je zachráněna, a jak píše 363eso, skutečně se jedná o SPZku [happy]

Roman812: A jaký osud měla tato značka? Byla zachráněna?

(Příspěvek byl editován uživatelem zender.)
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 1-2013

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 07:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender: prozradíš nám aspoň o jakou značku jde či později dodáš foto?

jinak k Romanovi812 psal jsem mu mail a prý mu fotku poslala dcera s několika denním spožděním tudíž osud značky neni znám

(Příspěvek byl editován uživatelem JohnyTDI.)

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Roman812
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2014
Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 07:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender: Fotka byla ze dne 20.2., ale dcera mi ji poslala až 25.2., to už jsem tam nejel.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6675
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 09:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409: Dokonalá je to v tom, že ikdyž jsou ta čísla stejná, tak stejně jsou rozdílná díky svému barevnému a tvarovému provedení a díky jasnému dělení spz na kategorie. (...)
Duplicita je u pz trochu stupidní, ale pokud se v duplicitě utvoří nějaké kategorie které se dodržují a které jsou nezaměnitelné (osobní auta - bíle tabulky, nákladní auta - žluté tabulky s dvouřádkem, vleky - žlutá dvouřádková tabulka atd..) tak je ten systém opravdu dokonalý a nevidím důvod proč by duplicita nemohla fungovat.


Ano, počátkem šedesátých let se duplicita alfanumerických kombinací mohla zdát vhodným řešením pro zvýšení kapacity systému a v tehdejších podmínkách to mohlo i fungovat. Problém nastal až později, počátkem devadesátých let. Tehdy se začala proměňovat struktura vozového parku, kdy přibylo mnoho lehkých užitkových vozidel a navíc se chvíli tápalo s tím, jestli mají mít značky bílé nebo žluté. Zavedly se variantní tvary tabulek SPZ, takže dva jednořádky mohly být i žluté, dvouřádek zase i bílý. To všechno vedlo k tomu, že ono přehledné dělení do kategorií se stalo nepřehledným, podivně nastavené daňové odpočty pak způsobily to, že dvě téměř totožná vozidla měla jednou bílé a podruhé žluté značky. Velký problém z toho nevznikl jen kvůli tomu, že jednotlivé číselné řady byly v druhé polovině devadesátých let už natolik vzájemně odskočené, že se reálná praktická duplicita nevyskytovala (snad s výjimkou Zlína a Jeseníku), ale systémovým řešením bylo správné zrušení přidělování SPZ v duplicitních řadách a sloučení do jedné. Ony třeba automatizované systémy na čtení poznávací značky (např. pro ověření zaplacení dálničních poplatků v Maďarsku) mají s rozlišováním barev značky trochu problém.

Z mého pohledu, mi systém 64 příjde opravdu vychytaný. Jak provedení tabulek, kdy byly tabulky pohledné, čitelné a jednoduše zapamatovatelné, tak i systémem okresů, systémem kategorií vozidel a hlavně systém kdy spz odpovídá stanovišti vozidla.
Mylím si, že ten kdo tento systém vymyslel, dokázal v rámci daných mezí jednotného kódovaní AB-12-34 maximum. (...)
Ale pro dobu komunismu, mi tento systém příjde opravdu dokonale jednoduchý a pro tehdejší vozový park ideální


Máš pravdu, že vizuálním provedením tabulek, intuitivností okresních kódů i jednoduchou a zapamatovatelnou strukturou byl okresní systém v polovině šedesátých let asi to nejpovedenější, co se dalo vymyslet. Ale tak ideální bych to zase neviděl[wink]. Pokud si vezmeme, že okresní systém jako jediný způsob registrace začal platit od 1.1.1966 (do konce roku 1965 se vyměňovaly značky systému předchozího), tak už v roce následujícím musel být učiněn zásah do systému kvůli vyčerpání kombinací přidáním třetího písmene. I když šlo o poměrně rozumný krok, tak to vůbec neladilo s tím, že motocyklové značky používaly už nějakou dobu pátou číslici, takže to působí trochu nesystémově. A mám dojem, že tam někde jsou základy principu, že se vždy lepí akutní problém bez ohledu na systém jako celek, což je patrné na českých RZ dodnes.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2668
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 09:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender
To sem rád, že je zachráněná. Asi kdybych věděl, že to je SPZ-ka a ne jen nějaká RZ-ta, tak jí vemu...
Je pražská?
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 15:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman812: To je škoda [sad]

Jedná se o pražskou AHH, foto dodám později.
Mr._Peugeot poslal jsem ti email.
Mamuti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 18:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už se míchání RZ dostalo i k nám. Vzhledem k naší poloze na hranicích krajů,jsme na promíchanost s S zvyklí. Už delší dobu jezdí sousedka s 8U2 8687 a v pátek k nám do firmy přivezli nové "referentské" vozdlo s RZ 4AK 6371
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 12-2014

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 19:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mamuti: A z jakého jsi kraje? Podle fotografie jsi opravdu z J-kraje? Tato promíchanost není jen u Vás, je už po CELÉ ČR. Už se toho nezbavíme, to je jasné.

Můj domov: Pardubický kraj. [happy]
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 9-2012

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 20:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to taky je, dokonce i se SPZtkama, viz historická komora. Když třeba potkám PUL, PUO, HKL, AHL, tak jenom dobře, ale když vidím př. 4AH 4761 na autě co má soused tak to je něco strašnýho...

(IQ+Love= Škoda Auto)
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Je to velký špatný..
Mamuti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 02. března 2015 - 21:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208 :

Jsem z J kraje na samých hranicích s eSkem.
Proto S beru téměř jako domácí RZ,máme jich tady fakt hodně.
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 03. března 2015 - 10:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

díky moc zdejšímu Mr._Peugeot za výměnu!

tímto mám konečně ve své sbírce značek značku se svým rokem narození! [ok]


Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 03. března 2015 - 11:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JohnyTDI
Fajn, jsem zvědav, kdy dorazí můj balík.
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 03. března 2015 - 18:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin I (6675)):že se reálná praktická duplicita nevyskytovala (snad s výjimkou Zlína a Jeseníku)

Proč se vlastně v souvislosti s přejmenováním Gottwaldova na Zlín a později také se vznikem okresu Jeseník nešlo rovnou do třípísmenných kombinací SPZ? Řekněme, že značka ZL xx-xx vzoru 86 vypadala ještě celkem normálně (dle mého názoru), ale alfanumer JE xx-xx na tabulce vzoru 93 už podle mě byl jako pěst na oko. Tedy alespoň na mě to tehdy působilo strašně rušivě.

Obě tyto série by teoreticky mohly mít docela slušnou sběratelskou hodnotu, když ne teď, tak třeba časem. Přeci jen šlo v obou případech jen o, pokud správně počítám, 9998 vydaných párů tabulek.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6679
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 03. března 2015 - 21:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dan_g: Proč se vlastně v souvislosti s přejmenováním Gottwaldova na Zlín a později také se vznikem okresu Jeseník nešlo rovnou do třípísmenných kombinací SPZ?

Pokud by tomu tak bylo, tak by byla podle mě porušena jedna ze základních zásad okresního systému, tedy že SPZ tvoří dvoupísmenný kód okresu a číselná kombinace v rozsahu 00-01 až 99-99 a teprve po vyčerpání tohoto intervalu se přidá třetí sériové písmeno. V roce 1990 při zahájení výdeje značek ZL byly dvoupísmenné kombinace ještě poměrně běžné, především na nákladních autech (ve většině okresů včetně Prahy), na přívěsech a traktorech byly zcela dominantní a v případě některých zapadlejších slovenských okresů i na osobních autech. V podstatě nebyl důvod, aby Zlín začal vydávat značky od ZLA a ne ZL (kromě malých přívěsů, ale tam to tak bylo všude). I o šest let později v případě Jeseníku platilo, že jde stále o stejný okresní systém, takže proč začínat JEA...

alfanumer JE xx-xx na tabulce vzoru 93 už podle mě byl jako pěst na oko. Tedy alespoň na mě to tehdy působilo strašně rušivě.

U nás na západě Čech jsme potkávali jakékoliv jesenické značky zcela minimálně, takže mě nikdy nenapadlo u těchto rarit přemýšlet nad tím, jestli vypadají rušivě[happy]. Ale šestiznaková značka ve vzoru ´94 pro mě nikdy nebyla ničím výjimečným, pokud jde o žlutočernou variantu. DO, PJ, RO, TC - tam všude byly ve své době běžné.

Obě tyto série by teoreticky mohly mít docela slušnou sběratelskou hodnotu, když ne teď, tak třeba časem. Přeci jen šlo v obou případech jen o, pokud správně počítám, 9998 vydaných párů tabulek.

Já bych řekl, že jich bylo ještě o jednu více od každého okresu[wink]. Ale ta sběratelská hodnota je tam značná, to nepochybně.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mamuti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 03. března 2015 - 21:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes absolvována TK na jednom z mých aut.
Dopadlo to lépe,než jsem si myslel viz.foto

Nesloupnutá zelená [happy]
Příští týden jedu s druhým a na stejné místo.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4339
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 03. března 2015 - 22:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemel by nekdo zajem o koupi nejakych starych nemeckych prevozek nebo francouzskych znacek?
Nabizim take k prodeji spz USA.
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2014

Odesláno Středa, 04. března 2015 - 14:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes jsem viděl úplně nový Hyundai i20. Měl RZ 4AL 7601, jeho sídlo Auto Hyundai HB, Dražkovice 53, Pardubice. To už ani nová (předváděcí) auta nedostanou RZ svého kraje? Jakto, že má A, když ho mají v Pardubicích?

Můj domov: Pardubický kraj. [happy]
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6682
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 04. března 2015 - 14:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: To už ani nová (předváděcí) auta nedostanou RZ svého kraje? Jakto, že má A, když ho mají v Pardubicích?

Název subjektu: Hyundai HB a.s.
Identifikační číslo: 01435451
Spisová značka: B 18939 vedená u Městského soudu v Praze
Den zápisu: 21. února 2013
Sídlo: Trojická 1910/7, Nové Město, 128 00 Praha 2


Michale, neplašte...[wink]

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 04. března 2015 - 16:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze serveru iDnes.cz
Vsadím boty, že vyhraje opět Hicon.. [ko]

Relativní rekordy jihomoravského kraje
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 04. března 2015 - 22:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ale nestydatost ! .... [ko]



a v zadu bez značky.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2015 - 07:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zezadu to kryje přívěs [lol]
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8699
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 06. března 2015 - 20:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blažovice

http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
dnblistener
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 7-2013

Odesláno Sobota, 07. března 2015 - 16:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4Z4 9999

018 XX76

PP-308DD
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 4-2014

Odesláno Sobota, 07. března 2015 - 18:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Karviné už takhle několik let leží na vrátnici ČSAD nějaká 5T5 xxxx (nepamatuju si přesně a ze street view to tež nejde nejlíp přečíst.

Včera vnoci jsem tam naproti jezdil k diskotéce, tak jsem si na to vzpomněl, ale potmě na fotkách nebylo nic vidět. Tak jsem vyrazil dneska.


A jedna převozka k tomu.
Combaynista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 12-2013
Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 12:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prvá Fabia 3 v premávke, ktorú som odfotil.
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 14:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo jakou RZ typu 103 (popř. 101) lze dostat při současné registraci v jednotlivých ORP v KV kraji? Předem díky [happy]
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 12-2014

Odesláno Pondělí, 09. března 2015 - 15:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to nevíš, tak si napiš email na své ORP a zeptej se, jakou vydávají sérii a máš to. Je to jednoduché!

Můj domov: Pardubický kraj. [happy]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 1-2013

Odesláno Pondělí, 09. března 2015 - 19:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat mi dneska něco dovezl,díky! [happy]


Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 12-2014

Odesláno Pondělí, 09. března 2015 - 20:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat: kde nacházíte ty SPZ/ RZ? Jak se vám to podaří? Díky!

Můj domov: Pardubický kraj. [happy]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 1-2013

Odesláno Pondělí, 09. března 2015 - 20:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nalezené u cest,dílny známých či kovošroty

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji