K-report
 

Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 11. 06. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Historie SPZ a PZ » Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 11. 06. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 08:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Joel (2201): U automobilových to nebylo tak markantní. Jedna mě ovšem zaujala. Její autenticitu nejlépe posoudí Feudal:

Feudal ji tu už posuzoval 9.10.2013 a dost si u toho tenkrát „pobrečel” ... Jelikož už příspěvek v archivu není (alespoň já jsem ho tedy nenalezl), připomenu tu moji hořkou zkušenost a pro mne smutný příběh printscreenem obrazovky. Jak dopadly ostatní značky nevím, a asi jsem už o sledování jejich osudu ztratil zájem. Tuhle Č-51.109 si pak majitel (jako párovou) našrouboval na svůj červený vůz Praga Grand.


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 10:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Lovecvraků (1075): Prvně něco do CRVV. Vyfotil jsem veškeré VPZ, na které jsem tam narazil, víc jich tam k vidění nebylo.

Moc ti děkuji za vytěžující report pro CRVV [ok][wink].
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 11:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal : Rádo se stalo [happy]. A ještě přidávám jednu VPZ z toho samého místa formou zápisku, protože mi ujela :

025 03-02 - Volkswagen Transporter T5 vojenské policie, bílé barvy, 2x jednořádek typu 101.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lovecvraků.)

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2955
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 12:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RudýĎábel(595)
Nebyla by fotka té škodovky SOC v lepším rozlišení? Jen kdyby náhodou... Děkuji.

Lovecvraků (1075)
Poslední fotka je z cesty pro kolegu.

Ten Hyundai je stálicí z centra obce Dolní Bučice nedaleko od Čáslavi. Koukám, že ani tentokrát nestál jinde. [wink]

Joel
To zelené MB-čko stává v ulici Barákova v Jičíně:


Rul (9047)
Co se týká opavských M62, tak by jejich posloupnost v tabulce měla být v pořadí OP>OPA>OP-1

Je to možné, ale podle čeho tak soudíš?
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9050
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 13:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peu (2955):

Soudím podle svého fotoalba, protože právě opavskou komoru motocyklových SPZ mám nejplnější a podle stáří strojů to vypadá, na přesně takovouto chronologii výdeje.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 19:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro odlehčení:
Jak se někdy tvrdívá, že série AN nepřišla na řadu chronologicky kvůli shodě iniciál s Antonínem Novotným, nebyla náhodou podobně AI vynechána pro podobnost se súdruhom Alojzem Indru?[lol]

Ve Světě motorů 8/90, s. 26-27 je pěkný článek o tom, jak si v Gottwaldově lidi překotně vyrábějí papundeklové SPZ s novým kódem a jak si dopravní inspektorát neví rady s tím, kdo nové značky, které právě ve Snaze objednal, zaplatí, když pár stojí 40 Kč a vozidel je na okrese 70 tisíc.
dnblistener
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 7-2013

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 20:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BI 93-93

PP-308DD
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4198
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 21:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel: Ve Světě motorů 8/90, s. 26-27 je pěkný článek o tom, jak si v Gottwaldově lidi překotně vyrábějí papundeklové SPZ s novým kódem a jak si dopravní inspektorát neví rady s tím, kdo nové značky, které právě ve Snaze objednal, zaplatí, když pár stojí 40 Kč a vozidel je na okrese 70 tisíc.
Tak to bych si přečetl..[jidlo] Nemohl bys to přefotit a dát tady?

Kolikrát si říkám, kdyby tehdá nebyla povinná přeregistrace, kolik GT/GV spz by dodnes jezdilo..?[uhoh]
Ve Zlíně jdou stále potkat dost stará auta, myslím si, že by jich v provozu ještě několik desítek bylo..

Když ještě vemu v úvahu že by přeregistrace nebyla, myslím si že dost zajímavá by byla 90. léta ve Zlíně, kdy by v provozu jezdila polovina aut s spz ZL a další polovina s GT..

Do kdy vlastně byly všechny GV/GT značky vyměněny..?

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 4-2011
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 22:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodím to sem, nicméně si myslím, že všechny GT/GV zmizely ještě během roku 1991. Z toho článku vyplývá, že nenáviděné G chtěli změnit především obyvatelé sami. Možná i někteří z těch, kteří stejně tak bojovali za změnu jména města v roce 1949[wink]).
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2959
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 23:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 + Joel
Jednou se tady před pár lety o tomto tématu rozepisoval Dědek. Nemám to čas dohledávat, ale pamatuji si, že tam docela obsáhle psal o tom, že normální tempo výdeje ZLx naběhlo až začátkem roku 1992. Podle mě se v malé míře přeregistrovávalo i poté. Mě by spíš zajímalo, kolik se těch GT/GV registrací mohlo dodnes dochovat na odstavených autech a dalších dopravních prostředcích někde po polozapomenutých garážích, stodolách...
fma_0526
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 11-2004
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 23:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potkáno dnes v(e Frýdku-) Místku u polikliniky ... [blush]


Nejhorší pomluva?! Napsat pravdu ...
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9051
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 23:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí pár skalních fanoušků si původní gottwaldovské registrace ponechalo:

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9052
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 23:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víkendová sjetí z Kravař, Frýdlantu n. O. a z Frýdku:


Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9053
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 00:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prajzská rallye v Kravařích 6.6.2015:











Motocykly:



A ještě Forman z Frýdlantu n. O.:

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 24079
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 10:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal - Jelikož už příspěvek v archivu není (alespoň já jsem ho tedy nenalezl),

Ale je.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 12:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Mnohokrát děkuji ... já jsem nalezl nejstarší Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 31. 12. 2014 a dál jsem to prostě nezvládl, protože nemám zkušenosti s hledáním hóóóóódně starých příspěvků [uhoh]. Ještě jednou díky [ok][wink].
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2960
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 15:39:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul (9053)
No vida, kolik se ještě dá najít zajímavých aut s normálními značkami. Koukám, že jsi se poslední dobou stal vymetačem všech veteránských akcii ve tvém okolí. [ok]
________________________________________________

Já si sem také dovolím dát nějaký ten report. Minulý týden jsem již po několikáté navštívil okres Trutnov. Z města TU jsem v minulosti psal už 2x, takže tentokrát jsem zmapoval jiný kout tohoto zajímavého okresu zasazeného do nádherné podkrkonošské krajiny.

DVŮR KRÁLOVÉ n.L.

Jak je známo, Trutnovsko je dodnes výskytem okresek možná nejlepším okresem H-kraje (RK mu zdatně sekunduje) a nejinak tomu bylo i ve Dvoře Královém. Prakticky v celém městě člověk i v roce 2015 "zakopává" o vozy s okresními registracemi. No a co nejvíc potěší (ale v tomto okrese možná už ani nepřekvapí) je poměrně hojný výskyt O53-ek.

Jak na mnohých místech republiky je už dnes fandovské auto typu Trabant problém najít na SPZ, tak zde byly žně:


Potěšily zejména kousky s poctivými železnými značkami. [jidlo]

Zbytek O53:

I tentokrát se mi podařilo nakonec najít alespoň jedinou O53-ku TUE, vzhledem k počtu pouhých 1000 párů to už dnes není samozřejmost. Bohužel TUB jsem potkal jen na jedné užovce jedoucí v protisměru, takže foto není. Mimochodem zrovna série TUB se mi jeví jako nejtěžší na odchyt. I v Trutnově samotném člověk narazí spíše na nějakou TUA než TUB...

O86:
Jejich výskyt byl celkem uspokojující, ovšem to platí spíše o sériích TUH a TUI, které se vyskytnou někde každých 5-10 minut. Problém je ale se sérii TUE. Ta stejně jako i v jiných místech tohoto okresu pomalu patří mezi ohrožené druhy. To je snad jednodušší vidět starší sérii TUD ve dvojnásobném počtu proti TUE... Ty dva vyfocené kusy jsou také jediné, které jsem za celý den viděl (vím, že Samaru fotil už třeba kolega Jef).



O94:
O těch se moc rozšiřovat asi zatím nemá smysl, je jich hodně. Tak jen pár ilustračních fotek:


Pak mě ještě zaujalo krásné sjetí typu "postupka"; sjetí se sousedním JC a samozřejmě 106-ka, kterou jsem vyfotil na poslední chvíli (proč by při mém štěstí takové vozidlo někde jen tak stálo a nejelo, že?)


Žlutých značek je na okrese taktéž ještě dostatek. Což je ale zajímavé, že je mnohem jednodušší v provozu potkat nějakou N53-ku, než N86-ku. 53-ek jsem potkal tak 3-4, 86-ku jen jedinou.. Reflexních žlutých TUA se všude pohybují na rok 2015 ještě kvanta. I 103-ku jde občas vidět.

Což je ovšem moje meta u TU N53-ek, je odlovit někde sérii TUA v tomto vzoru. Nikdy jsem to na vlastní oči neviděl... Vzhledem k pouhým 200 párům to je ale dost těžký úkol. Nu což, naděje umírá poslední.

Ještě nějací přespolňáci z cesty tam a zpátky:


Musím se přiznat, že ta 103-ka CKE v Trutnovském bazaru mě lehce překvapila. Jak jsem projel kolem, moc jsem neváhal a otočil jsem se kvůli ní. Bazar byl zavřený, takže to šlo jedině jako "přesplotovka obecní". Až doma pohledem do analýzy jsem si uvědomil jak zajímavou značku jsem to viděl. 90 párů neduplicitních 103-ek není moc - a hlavně, kolik se jich dožilo dneška? Mám ovšem trochu obavy ohledně osudu tohoto kousku. Rád bych se mýlil!
__________________________________________

Zde nějaké posuny, které jsem nasbíral za uplynulých +- 10 dní:

KO-24-52, T62 (fe), dmi – Zetor 40, světle modrá, Zásmuky – foto
PSH 26-88, O94/101, hmi – Fiat Brava, tmavě červená, Kožlany-Větrná ul.
PSH 48-77, O94/101, hmi – Opel Astra F 5dv., stříbrná, Kožlany-Pražská ul. – foto
PSH 81-11, O94/101, dmi – Škoda Octavia I Combi, stříbrná, Kožlany-Pražská ul.
RAC 93-39, O86, hmi – Škoda Forman, velmi tmavě modrá, Rakovník-Tyršova ul.
RAE 56-92, N94/101, hmi – Mazda Tribute, tmavě zelená, Lubná (RA)
ROD 71-98, O94/101, hmi – Citroën ZX 5dv. Tonic, vínová metalíza, Radnice-Sídliště – foto
TUJ 39-10, O94/101, dmi – Škoda Felicia Combi GLXi, tmavě zelená, Dvůr Králové-Erbenova ul. – foto
TUK 30-89, O94/101, hmi – Ford Transit, červená, Dvůr Králové-Krkonošská ul.
27 TUA-82, V86, hmi – vozík s dřevěnou výplní, kovová + hnědá, Dvůr Králové-Rokycanova ul. – foto




Jak je z místa odchytu některých posunů patrné, před několika dny jsem se vydal i poněkud jiným směrem než jen na východ Čech. Tak a o tom bude následující report (jakmile dovolí limit obrázků [wink])
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2961
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 15:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a ještě jedna taková menší sranda nakonec. Zde něco trochu nesedí, že?

A ano, je to regulérně pojištěné. [lol]
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 16:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peugeot:
CKE 07-77 ještě koncem minulého roku běžně jezdila v okolí Jilemnice a Vrchlabí. Byl to někdo místní.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 24082
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 20:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CKE 07-77 ještě koncem minulého roku běžně jezdila v okolí Jilemnice a Vrchlabí. Byl to někdo místní.

Mám pocit, že tohle [auto] jsem v Krkonoších taky někdy viděl.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
RudýĎábel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 20:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr._Peugeot
omlouvám se do dnes jsem tu nebyl
co jde?
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2962
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 21:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RudýĎábel
Jestli náhodou nemáš tu škodovku s SOC ve větším rozlišení. Dík.
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 23:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobky z posledních dnů

´53





´86



´94





Varia
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9055
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 00:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joeli, na těch burzách náhradních dílů a všelijakých blešácích jsou skutečné žně, díky za fotky, docela jsi mě nakopl něco podobného navštívit. [ok][happy]



Já tady mám něco ze včerejšího Havířova:



Mám náramnou radost z jedné z posledních frýdeckomísteckých SPZ, dle ČKP už žije jen FMS 56-30, těch posledních 15 je už po smrti.

Konečně se mi podařilo vyfotit vzácnou FM neduplicitní žlutou sérii:


A traktorškola křižující ulice Havířova:


Jediný posun, zato významný:
KIS 29-91 - O94, h.m.i.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 01:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul:
Určitě někam vyraž. Vždycky je tam nějaké překvapení. Já pravidelně navštěvuji dvě burzy, takže špeky pomalu docházejí, protože to obrážejí stále titíž lidé, ale odhadem 35% vozidel tam má stále okresní registrace.
Kromě burz doporučuji ještě víkendové trhy různých prodejců a zelinářů.
Plošně by to chtělo zaútočit také na areály bývalých (nebo i současných) zemědělských družstev. Ale tam to většinou chce nějaký spřízněný kontakt.
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 09:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(Joel) Jakou espézetku má ten poslední pařez?

kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 09:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem tuhle v krabici fotografii z jara roku 1978, na které jsem se svým super Trabantem 601C po výměně poznávací značky HKC-12-50 za totálně shnilou HKB-23-27, vydanou 20.11.1975. Jízda v tomto speciálu nutně vyžadovala užití tzv. anti G obleku pro piloty nadzvukových letadel [wink].



(Příspěvek byl editován uživatelem feudal.)

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 10:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

můj okresní přírustek z posledních dnů


Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 12:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta rozrezavělá, domlácená mrcha z burzy je JC 53-87. Žádný posun[sad]
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 12:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(Joel) Díkes.

kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 13:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předchozí obrázkovou reportáž jsem zakončil tím, že jsem se tentokrát na rozdíl od několika minulých cest na východ Čech vydal směrem opačným, a to do okresu

PLZEŇ – SEVER



Proč tento okres? Vedlo mě k tomu několik důvodů. Za prvé, zajímalo mě jak to tam je v roce 2015 s výskytem SPZ (PSx za hranicemi P-kraje opravdu potkáte jen výjimečně), chtěl jsem si toho nafotit co možná nejvíc (protože na K-reportu za poslední roky patřil tento okres mezi ty nejopomíjenější) a pak upřímně řečeno jsem byl opravdu zvědav, kde tento okres složený z vesnických pr… byl schopen nasbírat PSI, tak, že vlastně ani jedno z měst nemá přes 8-9 tisíc obyvatel …

Cestu do tohoto okresu jsem se snažil naplánovat tak, abych nevynechal nic důležitého a projel toho co možná nejvíc. Trasa tedy vedla následujícími obcemi a městy: Rakovník – Kožlany – Kralovice – Manětín – Úněšov – Dolní/Horní Bělá – Plasy – Kaznějov – Horní Bříza – Všeruby – Město Touškov – Nýřany – Tlučná – Vejprnice – Plzeň – Třemošná – Zruč-Senec – Chrást – Břasy – Radnice – Zbiroh.
Nejdřív to směrem od Rakovníka vypadalo, že okres PS s ním ani nesousedí, protože cestou tam jsem mimo P-kraj potkal jedinou Feldu s PSE co jela naproti. Situace se ovšem obratem změnila po překročení krajských hranic. Jednak jsem vjel do opravdu zajímavého okresu s krásnou přírodou a zajímavými kulturními památkami (viz „uvítací“ foto manětínského zámku) a pak okresních značek tam je velmi slušný počet.
O tom, že tento kraj je co do SPZ totálně pomíchaný, se rozepíši později, ale teď k věci.

Vzor O53:
Výskyt nejstaršího vzoru našich SPZ byl v tomto okrese až překvapivě dobrý. Těšil jsem se vlastně na každý objevený kus, jelikož jsem PSx v tomto vzoru předtím snad ani neviděl na vlastní oči… Hned z kraje okresu, v Kralovicích na mě čekal jeden z nejhezčích úlovků dne – železná PSA.

Asi 15 minut jsme si povídali s majitelem, postarším pánem, jenž mi prozradil, že auto bylo registrované v roce 1972 a kromě jedné výměny karoserie v roce 1984 s ním denně jezdí doteď. Podle jeho slov jsem však toto auto odchytil na poslední chvíli, jelikož po listopadu letošního roku, kdy mu končí STK, už s největší pravděpodobností kontrolou neprojde…

Jinak nejhojněji se vyskytující O53-kovou sérii je PSB, kterou jsem viděl snad v každém městě okresu minimálně jednou. Naopak PSC jako O53-ka je už dosti nedostatková série – viděl jsem pouze dva exempláře. Jak zajímavé srovnání s nedávno popisovaným okresem SY, kde byl vydán navlas stejný počet O53-ek (do xxC-51-00) a kde člověk SYC v tomto vzoru potkával prakticky všude…



Vzor O86:
Zde jsem víceméně sledoval to samé co i v mnoha jiných okresech, tedy že ačkoliv se tyto značky pořád objevují v uspokojivém počtu, už se u nich začínají objevovat první markantnější díry. Série PSC je díky množství Favoritů a 120-cítek velice pěkně zastoupená, stejně jako nejnovější série PSE, z níž tento vzor patřil první čtvrtině kombinací.
Bohužel však série PSD pomalu ustupuje do dějin. Týká se to zejména její první části, tak do PSD 4x-xx. Jak jsem doma při zpracování zápisků zjistil, pod touto číselnou hodnotu jsem neviděl žádnou značku! Od čtyřicítek výš se to lepší, ale PSD 7x-xx je zase poměrně hluchý interval. Rád bych se přesvědčil, že jsem měl smůlu, ale v porovnání s dalšími okresy mi pomalu ale jistě vychází, že registrace z let 1990/91 a pak 1993/94 se nám kamsi vytratily…






Vzor O94:
Reflexní značky podobně jako i jinde, jasně vévodí stavu okresek. Nejrozšířenější je asi série PSH. Pokud je něco těžší odlovit, tak to je cokoli z první objednávky PSE 26-01 – PSE 31-00. Z té jsem za celý den viděl pouhé dva kusy. Pak ještě kupodivu dá docela práci vidět něco z poslední 500 párové objednávky PSI 52-01 – PSI 57-00. Ne že by nešly vidět, ale rozhodně ne tolik co zbytek PSI. I proto mám takovou radost z toho, co je na posledním obrázku:


Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 13:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atypy
V-čka:
V77-ky a V86-ky jsou zastoupené poměrně slušným počtem kusů, ale jak i jindy, reflexní V94 ať už duplicitní nebo neduplicitní zase ani omylem…


Žluté:
Nevím, zda to bylo jen štěstí, ale při mé cestě do PS jsem potkal hned několik N53-ek (samozřejmě vše hliníkové). O N86-ky také nebyla nouze, jen lituji, že se mi nepodařilo si vyfotit PSA ve vzoru N86. N92-ka žádná, stejně jako ani 103-ka.
Co mě ovšem zarazilo, byl fakt malý výskyt jakéhokoli reflexního N-ka! Z duplicitních PSA 2 kusy a z neduplicitních jsem z 5ti vydaných sérii potkal pouhé 4 kusy… I ty až jak jsem se blížil k Plzni. Už jsem si chvílemi myslel, že je ani neuvidím. Suma sumárum, je jich jak šafránu.





Traktory a vlečky:
Pokud je někde poznat v čem je síla tohoto okresu, tak to je nejspíš zemědělství. Za pouhý jeden den jsem již dlouho nepotkal tolik T62-ek a T86-ek. Občas jsem si říkal, že je divné, že ty traktory nedošly ještě výš. Nebyla obec, ve které by alespoň ve 2-3 dvorech nestál nějaký traktor. Dokonce mi přišlo, že ačkoliv píšeme rok 2015, většina z nich měla okresní registrace.
U vleků už byla situace horší, třeba P94-ku jsem neviděl vůbec, ale i tak jsem něco málo našel. P86-ku jsem ještě na fotce žádnou z PS neměl. Celkem jsem se pak zasmál v obci Žilov, kde jsem se kvůli BSS-ce otočil, protože jsem si nebyl jist, zda to, co jsem viděl, byla P53-ka, nebo jen její místo (viz předposlední foto) [lol]





Toliko okres Plzeň-sever, kde jsem strávil jeden, řekl bych, velice plodný den v hezkém prostředí, plném okresních značek. Ještě ale není konec, příště napíši něco o ostatních okresech, které lze v PS běžné potkat. Vydá to totiž na další samostatnou reportáž. [wink]
Jožin_z_bažin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 10-2014

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 15:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal ten Traboš je krásně vytuněnej[ok], úplně stejně takto měl soused vylepšenou Octavii[happy]
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2967
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 17:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden celkem překvapivý posun z dneška:

KO 96-90, P94/104, dmi:


Začínám už mít celkem pochybnosti o tom, že ta KO 96-11 v tabulce je opravdu 102-ka...
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9059
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 17:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peu:

Díky za parádní fotky z bohem zapomenutého okresu, čučím jako tele na nová vrata na ty značky, netuším, zda jsem vůbec někdy viděl nějakou O53 z okresu PS naživo. Nejvíce se mi líbí to sjetí dvou PSD. [jidlo]

Já z dneška přidám jen dva mrzké úlovky, na sídlišti Pískové Doly už není jinak nic zajímavého k focení...

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 18:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul
Za to ty dva úlovky jsou luxusní. [jidlo] Ta americká verze Corolly, která by byla jasným adeptem na O92-ku mi také jen potvrzuje tezi, že jste v Ostravě do příchodu první pidisérie 30ti O92-ek OVT 17-01 - OVT 17-30 neměli ani jednu ucelenou sérii dvouřádků. Tato nízká OVS byla vydaná na přelomu 1994/95, čili těsně před použitím těch O92-ek OVT.
O to víc by zajímalo, kdy byla objednaná ta 500 párová série OVT 77-31 - OVT 82-30, vydávaná +- od léta 1995, když víme, že Snaha Bardejov ty značky pro ČR razila právě tak max. do roku 1995. Řekl bych, že ražba těch 500 dvouřádků patřila mezi to poslední, co tam udělali.

Nejvíce se mi líbí to sjetí dvou PSD.
Že jsi to ty:

[wink]

Jinak sám jsem za tohle nesmírně rád. Fotil jsem to ještě Kralovicích, tedy na začátku výletu a žádné další sjetí PS O86-ek jsem už celý zbytek dne neviděl...
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 18:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze svého minulého reportu jsem ještě řádně neoznačil toto:
00-LI-06, V77, d.m.i.

Odloveno v libereckém Františkově. Pořád někdo z vozíku něco vykládal, tak to chvíli trvalo, než jsem mohl z otevřeného okýnka nenápadně zaparkovaného auta fláknout fotku. Po zmáčknutí spouště přišel majitel a asi za 15 vteřin odjel. To bylo o fous. A dneska, pouhých 100 m od téhož místa, tahle krása. Žádný posun, ale tohle už se v Liberci nevidí, takže o to větší radost:
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4202
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 21:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel: Z toho článku vyplývá, že nenáviděné G chtěli změnit především obyvatelé sami.
Vidiš, to mě ani netrklo, že ve změně spz mohla hrát roli také neobliba kombinace GT/GV a že lidé už chtěli mít ve svém novém Zlíně i nové ZL kombinace..

Ale i tak by mě zajímalo, kolik lidí šlo opravdu dobrovolně značky přeregistrovat, kolik spz teda mělo šanci přežít divoká 90. léta..

Mr. Peugeot: Jednou se tady před pár lety o tomto tématu rozepisoval Dědek. Nemám to čas dohledávat, ale pamatuji si, že tam docela obsáhle psal o tom, že normální tempo výdeje ZLx naběhlo až začátkem roku 1992.
Jo, jeho psaní si dodnes docela podrobně pamatuji.. Pro mě to byla tehdá asi nejzajímavější informace co jsem ohledně GT/GV značek dostal..

Rul: Naštěstí pár skalních fanoušků si původní gottwaldovské registrace ponechalo:
No nevím jestli si zrovna tento fanoušek té spz až tak váží.. Foceno minulý týden..[uhoh]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4204
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 21:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár zajímavých zlínských spz za měsíc květen a minulý týden[fotic]






Díky práci jsem se dostal do dalších částí Zlína a okolí, tím mám zase zmapovanou větší část, bohužel v práci nemám až tak čas fotit, takže oblasti které jsem projel pracovně mám v plánu znovu projet na kole a vše co jsem nestihl dodatečně vyfotit.

Nyní zlínská databáze obsahuje:
Neduplicitní (bílé spz): 1119 fotek
Duplicitní (barevné spz): 157 fotek

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
NOVĚ!!!
Okres Zlín - databáze všech typů spz..
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2969
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 09. června 2015 - 21:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5
Některé úlovky tam jsou opravdu zajímavé. [ok] Přiznám se, že vždy se mi líbily O86-ky na starých autech s plechovými nárazníky. Zejména, je-li to auto v tak pěkném stavu jak tebou zachycený sytě žlutý Žigul...

Blbá otázka, ale nemáš náhodou lepší fotku toho nádherného Peugeotu 305 S5? Tak luxusní 305-ku a ještě ke všemu s benzínovým motorem jsem již dlouho neviděl! Mimochodem to je také dmi. [wink]
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9062
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 00:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira (4202):

No to si děláš srandu, že majitel tu Cortinu obětoval tzv. "rat tuningu" spolu s tak lukrativními značkami... za to bych vraždil [ko][angry]



Mr. Peu (2968):

Toť otázka, třeba už v té době něco dvouřádkového na OV výdejně měli, ale majitel nevěděl, že něco podobného může vůbec požadovat, koneckonců to v té době byla na poli SPZ velká novinka mít možnost po 50 letech jednořádkových SPZ nafasovat dvouřádek.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6827
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 10. června 2015 - 08:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409: Vidiš, to mě ani netrklo, že ve změně spz mohla hrát roli také neobliba kombinace GT/GV a že lidé už chtěli mít ve svém novém Zlíně i nové ZL kombinace..

Někdy by bylo fajn umět cestovat časem[happy]. Atmosféra prvních měsíců a let po revoluci byla velmi specifická a neopakovatelná a z dnešního pohledu i obtížně chápatelná. Vžít se do pocitů obyvatel Zlína, kteří mohli po desítkách let opět nazývat své město pravým jménem (se vším, co k tomu patří, tedy včetně okresní zkratky na SPZ) je pro dnešního člověka téměř nemožné. Dnes bychom určitě uvítali, kdyby po silnicích jezdili automobiloví pamětníci s původními značkami GT/GV, ale tehdy bylo tak nějak samozřejmé, že tyto symboly (stejně jako mnoho dalších) co nejrychleji zmizí.

Rul: netuším, zda jsem vůbec někdy viděl nějakou O53 z okresu PS naživo.

Pro nás tady denní, nebo teď už možná týdenní chleba[wink]. Já jsem zase asi nikdy nepotkal žádné živé O53 třeba z BR nebo NJ...[wink]

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 10:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem podrobně rozebral okres PS, ale nedá mi nezmínit se ještě o zbytku okresních registrací, které se ve zmíněném okresu pohybuji. Jednak by bez nich nebyl obrázek stavu SPZ v tom místě úplný, a pak mám také pocit, že „přespolní“ okresky tvořily minimálně polovinu počtu tamějších SPZ, ne-li víc…

Začnu okresem Rokycany, kterým jsem projížděl až cestou domů. V tomto malém okrese (který i dnes tvoří vlastně jen jedinou ORP) jsem už byl na podzim 2013, přímo v Rokycanech. Tehdy to tam vůbec nevypadalo špatně. Teď jsem vzal severní část okresu – městečka Břasy, Radnice a Zbiroh.
Musím říct, že ani tentokrát jsem nebyl zklamán. Kromě toho, že jsem značky ROx potkával prakticky v celém okrese PS, byl jejich stav slušný i ve výše zmíněných městech. Jediné co člověk už tak trochu loví „pod lupou“, jsou O86-ky. Bohužel to není nic divného, když si uvědomíme, že tento vzor tam byl vydáván jen necelých 5 let a celkem jich existovalo pouhých 7000.
Co mě pak zaujalo, že jakmile jsem se dostal za hranice Rokycanska, značky s PSx prostě zmizely, jak by to ani nebyl sousední okres…




+ něco málo atypů:


P53-ka i T62-ka, byť hliníkové, mě velice potěšily, viděl jsem je asi prvně z RO.
____________________________________________

Teď ten „zbytek“. [lol] Jak jsem uvedl na začátku předchozí reportáže, PS byl doslova remix všech okresů P-kraje a nejen jich. Je pravda, že jak se v rámci kraje nemusely okresky měnit ani před rokem 2015, tak určitá míchanice nastala ve všech krajích, ovšem to, co jsem viděl v PS, mi přišlo místy až extrémní…
Snad nebylo ani jedno město nebo větší obec v okrese, kde bych nepotkal z každého okresu kraje alespoň jednu značku. Nejmíň byly možná vidět Domažlice (to mě vlastně díky odlehlosti té oblasti ani tolik nepřekvapilo), pak následovaly okresy KT a PJ, z nichž se už daly pohodlně odlovit všechny 3 automobilové vzory.




Ta nádherná železná PJ byla nejstarší SPZ, kterou jsem během výletu odlovil (+- z roku 1965, čili 50 let…). Nečekal jsem, že něco takového bude jen tak stát v roce 2015 na ulici.

Další okres kraje, Tachov, byl vlastně tím prvním, který mě přivítal hned při vjezdu do Kožlan na začátku okresu. Tachovské SPZ tvořily docela slušné % okresních registrací v PS. Ovšem největším zadostučiněním bylo najít hned dvě O53-ky (jednu dokonce železnou), které jsme loni na podzim s kolegou Rul-em marně hledali po celém Tachovsku.


Korunu okresní míchanici ovšem podle očekávání nasadil okres Plzeň-město. PMx jsem potkával na každém kroku a občas jsem měl pocit, že analyzuji Plzeň samotnou víc než PS… Něco podobného byl i sever okresu PJ, takže zase až tak mě to nepřekvapilo. Je ovšem pravda, čím severněji jsem byl v okrese PS, tím bylo Plzeňských okresek míň a bylo víc PS-ek.
Plzeňských okresek jsem také vyfotil kvanta, zde výběr těch starších:



Od série PMC výš už pak snad ani nebyla série, kterou bych z PM nepotkal. Vím, že minimálně Volvo a Favorit PMI už odlovené byly, ale bylo pěkné je vidět naživo. Celkově, na PM O53-ky nebyl absolutně problém narazit. Poslední věc, která mě ohledně Plzně zaujala, že série, která se dala v PS potkat nejvíc, byla zajímavým způsobem nejstarší série O94-ek PMP. Těch tam opravdu jezdilo jak máku.

Lépe než slova ale stav okresek v PS ilustruje toto sjetí:
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2972
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 10:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde nějaký ten zbytek z K-kraje a U-kraje (jenž šel potkat zejména v okolí Kralovic):


Zaujalo mě, že ačkoliv je PS nejblíž LN, šlo spíše potkat vzdálenější MO a podobně. Zase na druhou stranu, když si uvědomím, jaká okresní mizérie byla v nejbližších Podbořanech, tak kdo by se tomu divil…

Nakonec ještě pár myšlenek k sousednímu S-kraji. Ačkoliv P-kraj sousedí hned se třemi okresy Středních Čech, moc je tam vidět nejde. Občas na severu se ještě vyskytl nějaký Rakovník a pak pár příbramských SPZ. Co je ale totálně zabitý okres, to je Beroun. Z toho potkat něco mimo domovský okres začíná být pomalu ale jistě oříšek. No ono v Berouně samotném to je také již docela bída. Řekl bych, že je to asi nejhorší okres S-kraje na výskyt SPZ…


Úplně nakonec největší přespolňák ze všech, odlovený v Radnicích:
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5747
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 13:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úplně nakonec největší přespolňák ze všech, odlovený v Radnicích:

Jojo strašnej přespolňák ... tu astru vlastnila cca 2 roky známá tady v plzni .. teď to vyměnila za BMW [lol]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 14:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ROE se konečně našlo?[wink][biggrin]

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod, a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Jsem řiditel tohohle autobusu, a ty mi se svym kolem neruš moje kruhy. (The Tap Tap - Řiditel autobusu)


Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 14:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB-86-46 V86 hmi

Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Vše o historii značek v Česku najdete v knize:
Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 15:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100
Moc dobře víš, jak jsem to myslel. [lol] Hlavně, že tu značku nikdo nevyměnil za P-čko. Ve Zbirohu jsem viděl ještě vzdálenější VSI, ale přiznám se, že jsem to už byl línej vyfotit...

218
Ne nenašlo a nikdy se nenajde. Podobně jako ani PMX a BON. Přijde ještě tato již 6-7 let stará historka někomu vtipná?
Speciálně pro Tebe jedna z poslední stovky vydaných rokycanských automobilových značek:

_________________________

Dneska jsem měl to štěstí vidět jednu z nejvyšších duplicitních kolínských V94-ek:

Schválně píši, že jednu z nejvyšších, protože ta 45 KOA-69 v tabulce je bota. Ahmi je na 43 KOA-00.

+ zde jeden výjev hodný naší vesnické [zadnice]

Moc často je tu již člověk nepotká...
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 10. června 2015 - 20:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Něco na téma nečitelné RZety.. Na starších autobusech jsem to v podobném stavu viděl několikrát a ani nefotil, ale takhle na autě to vidím prvně..

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
RnK - Rychnov nad Kněžnou - můj rajon [biggrin]
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 09:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna pěkná vojenská pro pana Feudala. Zachyceno v Brně-Pisárkách.

mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 12:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://neofolk.blogosphere.cz
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9063
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 13:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mardob (466):

Překrásná ukázka lidové tvořivosti [rofl]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 13:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi je moto používáno k rozvozu picy...

http://neofolk.blogosphere.cz
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 18:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záměrné pozměnění registrační značky a flák ho, už by měl na krku pokutu za 50 tisíc a deset bodů dolů. Já bych tu chamraď anarchistickou naučil...
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2979
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 21:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě takovou poměrně vzácnou značku, viď? Také bych jim ruce lámal...
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2335
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 21:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

transit01
Něco na téma nečitelné RZety.. Na starších autobusech jsem to v podobném stavu viděl několikrát a ani nefotil, ale takhle na autě to vidím prvně..

Výrobce má garantovat 7 let dokonalou čitelnost...Pravidelným (1x týdně) protahováním myčkou se znaky postupně vytrácí - obzvláště odfkáknuté šarže
je můžou ztratit i při méně frekventovaném mytí ještě dřív. Poznatek u typů tabulek po r. 2004 - nápadně mizející znaky a horší kvalita podkladové folie
jdou často ruku v ruce, semo tamo dokonce folie zcela prostá VST nebo Ensure...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 21:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké data z TP:

Fiat Croma TD, CVE 66-10, 3.3.1993
Fiat Croma TD, BNI 12-85, 4.11.2002
Mercedes Benz 240 D, BOA 12-77, 11.9.2000 (mj. přesně rok před teror.útokem na "dvojčata")

Všimněte si toho červeného C před označením SPZ ve starém technickém průkazu ...


V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BE 1BF 1BH 1BI
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BMP
[new] ---> MCDLXXX <---[new]
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9064
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 22:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BMC (1450):

Fiat Croma TD, BNI 12-85, 4.11.2002

Skvěle, takže zaručeně poslední cizinecká značka registrovaná v okrese Benešov, zbytek šel do pece.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 22:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

88 JCI-85, V94, d.m.i.

Koukám do liberecké tabulky a nějak se mi nezdá ten obří interval LIB 16-01 - LIB 51-00. Tam snad musejí být nějaké mezery.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9066
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 22:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde původní rožňavská SPZ tohoto vozidla. Jen by mě zajímalo, co se stalo s původními značkami, musím se poptat majitele, poslední dobou ho vídám na všech místních srazech.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.5.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.5.2015