K-report
 

Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 06. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Historie SPZ a PZ » Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 06. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sběratel_kuriozit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 10-2014
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 18:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, zda je to reálné,ale nemá někdo z Vás fotku auta na kterém "visela" tato spz?Nebo alespoň nějaké bližší rozklíčování? Děkuji.
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 20:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sběratel_kuriozit: Je to stará manipulační značka Východočeského kraje (pro převoz vozidel), takže určitě visela na vícero vozidlech. Zaslal jsem ti email [happy]
Značka byla např. přidělana po zakoupení nového vozu, po následné registraci vozidla, musela být navrácena zpět na příslušný dopravní inspektorát.



(Příspěvek byl editován uživatelem zender.)
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2863
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 20:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Voy (1298): Poslušně hlásím pane Feudal
Ad Jef (5285): Tak zase nějaká armáda
Ad Tomcat (10068): VPZ dnes v Prostějově

Pohov, volno, zpívat ... díky všem za spotting [ok][wink]
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Soooc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 20:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V roce 2015 bych v to ani nedoufal, že někdy uvidím :-D Můžete zkusit získat, mašina je na prodej na fóru nasetraktory.eu.


[new] [bomba]

01-59 JN EO94



Zdroj: http://dum.bazos.cz/inzerat/47211022/Prodam-malotraktor-Skoda.php
Standač
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 22:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen tak pro potěšení dnes v Plzni

Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8959
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 15:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posuny z víkendu:
BZO 16-12 - O94, d.m.i.
HKP 61-22 - O94, d.m.i.
44-KD-28 - V77, h.m.i.
26 RKA-88 - V86, h.m.i.
RK 77-17 - N86, h.m.i.
RKD 43-33 - O86 [blesk] [new]
TUA 40-00 - N94/101 [blesk] [new]
UOH 86-94 - O94, h.m.i.
UOI 70-71 - O94, h.m.i.
ZRA 34-50 - N94/101, a.h.m.i.
ZR-22-95 - T62, d.m.i.
ZRH 25-42 - O86, h.m.i.




Za povšimnutí stojí křivá ražba přední tabulky.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.3.2015
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5355
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 16:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul - ZR-22-95 - T62:

Škoda, že k tomu nesjou i údaje z TP.

Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Vše o historii značek v Česku najdete v knize:
Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 17:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul (8959)
[ok] za úplně poslední duplicitní N94/101 ze Žďárska. To je krásný úlovek.
________________________________

Hned u tří posunů, tě ale musím trochu poopravit. Tak po pořadí:

Jseš jsi opravdu jistý tím HKP 61-22? O94/101-ky v této číselné výši totiž šly takto:
HKP 61-36 - HKP 71-35
Interval HKP 60-96 - HKP 61-35 je neobsazený. Byly tam nějaké nevydané atypy. Stačí když si to projdeš přes ČKP.

Ta RKD 43-43 v tabulce jako O92-ka je bota jako od Bati. Ano, tebou viděná RKD 43-33 je opravu O86-ka, ale není to nový interval. Třeba RKD 43-36 je fialová Škoda 125L. [wink] Ty objednávky byly takto:
RKD 39-01 - RKD 40-00, vynechaný interval - nejspíš PO86
RKD 40-01 - RKD 40-50, O92
RKD 40-51 - RKD 65-50, O86

A do třetice ta TUA 40-00. Tímto kouskem si odlovil ahmi intervalu TUA 37-01 - TUA 40-00, takže to také není [new]. V tabulce je jako hmi uvedená hodnota TUA 37-44. Já na vlastní oči viděl nad touto hodnotou tyto N94/101-ky:
TUA 38-49, TUA 38-64, TUA 39-15 a TUA 39-24.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10070
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 17:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VPZ dnes v Prostějově

081 50-48 - AO87; VW Transporter; bílá
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 10:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z archívu, co už dneska na 100% nejezdí.

Co to bylo? Snina, nebo Spišská Nová Ves?
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2172
Registrován: 4-2011
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 11:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peugeot a další:
Při naší nedávné osobní korespondenci jsi označil okres Semily za jeden z těch, kde už okresních registrací valně ubývá. Přestože znám okres dobře a navzdory námitkám některých pochybovačů si troufnu tvrdit, že na SM už nemáme žádný vzor O92, O94/106 z první objednávky, CO86, CV77 a už jenom jeden CO77 a CO94/101 (protože dopravně nejaktivnější SMA-04-99 nedávno definitivně dojezdilo), zaměřil jsem se v posledních měsících na okresní registrace podrobněji.

Semilský okres patří mezi ty raritní regiony, kde největší město není okresní. Hledat primárně v největších městech nejvyšší množství SPZ má logiku tam, kde výdej skončil v nejzazších termínech a kde je z logiky věci nejvíce vozidel. Nicméně taková města zároveň mají nejsilnější ekonomický potenciál a obnova vozidel je zde rychlejší. To u nás platí zejména o Turnovu, zatímco menší města jako Semily, Lomnice nad Popelkou a Jilemnice stále skrývají mnohá překvapení. Pokud v těchto městech vyrazím do ulic každodenně, tak každý nový den objevím nezanedbatelné množství vozidel se vzorem O86 (SMC, SMD, SME), ale výjimkou nejsou ani vozidla se vzorem O53Al (především SMC, ale i SMB). Železo už je raritka (SM, SMA) a troufám si říct, že většinu z těch, které lze potkat venku nebo na srazech, už jsem také pochytal. Vzor ´94 si v našem okrese dosud nedovolím označit za vzácný. Řeč není samozřejmě o atypech, protože např. 106ky houfně zmizely v posledních letech a poslední 105ka z Jilemnice už také nejspíš není mezi námi, neboť byla na vraku Dodge.

Pokud jde o místa odchytu, rozhodně nepostačí lustrace sídlišť ve jmenovaných městech, protože tam se dříve nebo později odloví vše. Chce se to zaměřit na garážovaná auta. Ta mají většinou lidé starší generace, které lze dopoledne odchytit u nákupních středisek (sobotní rána a dny „v akci“ bývají v tomto směru velmi plodné) a všední den především na parkovištích u nemocnic. Turnov, Semily i Jilemnice mají velké funkční nemocnice a například u té turnovské bývají v ranních hodinách okresní registrace ke krajským ve velmi zajímavém poměru.
Venkov pak nabízí stále velké množství traktorů se vzory T62Fe/Al a T86. Vzor T53 už lze označit za výjimečný, ale určitě ne za raritní. Vzory, kterým ovšem zvoní hrana, jsou P53, P86, P94 (u nás pouze neduplicitní), N94/103 (zde pouze neduplicitní), V94 duplicitní, N94/101 (duplicitní). Jde-li o vzor V94 neduplicitní, těch lze potkat ještě relativně hodně, ale ještě víc jsou na silnicích vidět V77 i V86, které lovím všechny ve snaze pokusit se prokázat, zda existoval i vzor PV86.

Většina zkušených analyzátorů už tak učinila, ale mé doporučení jsou nemocnice a nákupáky v dopoledních hodinách, pokud jde o větší centra, a menší města, pokud jde o celodenní odchyt.
Zastoupení okresních značek v semilském okrese přímo úměrně odpovídá již zmíněnému hospodářskému potenciálu regionů. Okres se skládal ze tří nesourodých, historicky, politicky, mentálně i hospodářsky jiných oblastí Turnovska, Semilska a Jilemnicka, což ostatně zohlednila reforma v roce 2002. Výjimkou je Harrachov, který připadl pod ORP Tanvald a který těží především z turistického ruchu, což v jádru znamená, že obměna vozidel zde byla podobná jako ve velkém centru.

S prominutím podám pouze tento stručný report a nebudu jej doplňovat žádnými fotografiemi. Jednak mě focení částečně živí, takže čas strávený úpravou RAW fotek pro zdejší fórum mi nikdo nezaplatí, druhak je toho skutečně hromada. Přestože jsem byl před několika měsíci označen za nežádoucího pro K-report, SPZ vlákno má v poslední době docela kvalitní odpich a okres Semily si zaslouží alespoň takto povrchní rozbor.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4046
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 11:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobesh: SN = Spišská Nová Ves

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 12:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel
Děkuji za pěkný a podle mě ani ne tak povrchní rozbor, jak píšeš. Třeba pro mne je to jasný signál do tvého okresu vyrazit. To, že Semilsko na tom ohledně okresních značek ještě tak úplně špatně nebude, si myslím také. Stačí, když si vzpomenu kolik SM značek lze potkat u mě na Kolínsku. Jasně, některé kusy tu jsou již domácí (a snad nikoho nenapadne je přeregistrovat), ale i cestou po okolí minimálně 1-2 SM někde zahlédnu.

Jakožto člověk, který se snaží kompletně zmapovat ČR i Semilsko patří mezi ty okresy, které bych nesmírně rád navštívil. Za poslední rok-dva si taky začínám uvědomovat přesně to, co píšeš, že sídliště již přestala být "nejtutovějším" místem pro odchyt okresek. Proto se v rámci mých cest kromě nich snažím zaměřit na nejrůznější centra, nákupní střediska (s ranním nákupem v akcích naprosto souhlasím - moje nedávná návštěva Chotěboře to dvakrát potrhla), nemocnice...
Samozřejmě, když mám na návštěvu nějakého okresu pouhý jeden den, tak to nestačí na to, abych tam odchytil vše co se ještě dá vidět. Holt neobjevím auta v garážích, atd. Ono je to i logicky nemyslitelné. To bych musel neustále furt dokola křižovat celou republiku a nedělat nic jiného. To bohužel nejde.

I tak mi to ale poskytne nějaký obraz o četnosti okresních registrací napříč republikou. Zrovna Liberecký kraj je z mého pohledu takový nemastný neslaný. Tvoje východní polovina kraje (okresy JN a SM) je na to relativně dobře (+- stejně je na tom Jičínsko z H-kraje, které jsem si prošel a projel před rokem), kdežto samotný Liberec a okres CL jsou na tom z mého pohledu již docela špatně. Troufnu si říct, že Českolipsko mám prolustrované dost dobře (samozřejmě nějaké mezery by se našly), Liberec již méně. Liberec je ovšem z mého pohledu nerealizovatelný za pouhý jeden den. A to nejen z toho důvodu, že se v jeho případě podle mě jedná o jedno z těch měst, které se nedá logicky prochodit (myslím tím jeho rozlehlost a "stavební nesourodost").

Co se kvality tohoto vlákna v poslední době týká - také si myslím, že po období totální mizérie jsme na to o něco málo lépe. Budu velkohubej, ale napíši to sem na rovinu, že s kolegou Rulem (a samozřejmě několika dalšími) se snažíme co můžeme, aby si to tu udrželo nějaký ten standart.
Předpokládám, že to tu čteš a víš, že nemá jaksi smysl se tu hloubějc zabývat okresní analýzou, páč se tu vlastně nenajde takřka nikdo, kdo by na to sebemíň reagoval. Jedním z důvodů je "neaktualizace" okresních tabulek. Pěkně to tu popsal třeba Vámos... Možná by se i diskutovalo, ale lidi se nemají o co opřít, zájem opadl. Rul se snažil o to aby mohl ty tabulky aktualizovat. Ale kde není vůle... Věř ale tomu, že analytici nevyhynuli, jen holt jejich práci neuvidíš veřejně... To, že si pak někdo myslí, že se nemá smysl se zabývat někým, "kdo si jen analyzuje pro sebe a jen něco" je jeho věc. Já osobně tu nejsem proto abych někomu poskytoval jen ty informace, které se dotyčnému zrovna hodí.

Ti, kteří tě tu označili za nežádoucího na K-reportu, ať se nad sebou také zamyslí. Tvojí osobou totiž toto vlákno přišlo o jednoho z nejschopnějších analytiků. Jen holt někteří mají trochu krátkou paměť...
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4048
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 12:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel: Kazdy kto je schopny spracovat podobnu analyzu si tu zasluzi byt noseny na rukach, nie ze "len sem chodit".
Fuha, to je take vlozenie sa do veci... [kladivo]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8960
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 12:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peu. (2846):

Projel jsem znovu diktafon a není to HKP 61-22, ale HKP 51-22, tudíž nejde o žádná posun, díky za upozornění a omlouvám se za mystifikaci.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.3.2015
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1401
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 13:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Historické vozidlo ani youngtimer to asi není, tak to dám sem jako pěknou N86:

LIA 80-06
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8962
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 13:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobesh (901):

Díky za tu fotku spišskonovoveské škodovky, jsem moc rád za každou fotku slovenské SPZ. [jidlo]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.3.2015
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 14:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostějovské dmi?

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8963
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 14:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 25. dubna se konal na náměstí v Novém Městě nad Metují komorní sraz historických vozidel a motocyklů, a tak se brzo ráno vyrazilo s mezipřistáním V Rokytnici v Orlických Horách:

Rokytnice je pěkné malé ospalé městečko s malým sídlištěm. První značku, kterou jsem v Rokytnici nahlásil byl posun h.m.i. RK 77-17 na hasičské Tatře 148, která jela zrovna někam na výjezd do hor. Všehovšudy za focení stály jen tyto značky, jinak je to klasické maloměsto plné RZ:


Orlické hory se pomalu probouzely do jara, určitě tam ještě zavítám je to překrásná oblast ideální na jarní týdenní dovolenou a pro analytika může ještě leccos zajímavého ještě nabídnout.

Cílovou stanicí bylo právě zmíněné Nové Město nad Metují a tamní sraz historických vozidel.

Hned při vystoupení na náměstí, kde bylo problém najít parkování jsem nestíhal ani fotit a ani hlásit do diktafonu, tolik okresních značek na jednom místě uvodíte snad už jen na uherskohradišťsku. [happy]

Co tedy nabídlo náměstí...




...co nabídl sraz...




(Velorex s BN byl v nálezovém stavu ze stodoly.)


...a co nabídly postranní uličky starého města:



Nové Město nad Metují spadá pod okres Náchod, bohužel moc náchodských SPZ na onom srazu k vidění nebylo, většina veteránů byla na Véčkových RZ. Dál do města jsem se už nevydával, protože nedávno ho kompletně vymetl Mr. Peugeot. [happy]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.3.2015
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5356
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 15:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

transit01:
Prostějovské dmi?

Podle mě ne [nene]
Mnohem pravděpobněji je to Nitra.

Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Vše o historii značek v Česku najdete v knize:
Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 15:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: Sakra, a zrovna v sobotu 25tého jsem měl chuť někam vyrazit, ale o ničem jsem nevěděl...[uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5288
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 16:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Joel a starší značky na Semilsku - já byl v Semilech před rokem a překvapilo mě, že stačila poměrně krátká procházka mezi deštěm mezi nemnoha místními paneláky a potkal jsem poměrně dost O53:




Horší skóre v Turnově je logické kvůli poloze města a snad i kvůli nízké identifikaci místních se SMx...[wink]

Jinak patřím mezi ony "pochybovače", kterým přijde jako velmi odvážné tvrzení, že na celém širém Semilsku už neexistují menšinové vzory. Možná se nevyskytují v provozu a prakticky nedají potkat, ale jistě nějaké postávají někde v garáži nebo na dvorku, ať už u podkrkonošské chalupy, nebo na jiném konci republiky...
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10072
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 17:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VPZ dnes v Přerově
023 93-49 - AN94/101 [fotic]

Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 19:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul (8963)
Tradičně hezké úlovky. [ok] Mě se tam samozřejmě nejvíc líbí ta Chrysler-Simca s KOE (kterou jsem ještě neměl to štěstí naživo vidět) a hned poté ta Mazda 626 s NAE. Ta je v takovém stavu a na O86-kách dnes snad raritnější než některé veterány z toho srazu... [jidlo]

Jinak na tom srazu si vesměs vyfotil ty nejprofláknutější veterány z okolí. Aero s NAA a i Opla Commodore s TUB fotil třeba nedávno kolega Jef ve Dvoře Králové. Ten krásný bílý Saab také vymetá snad všechny podobné podniky. Co je na něm zajímavé, že to je ještě 99-ka z první série s motorem 1.7 Triumph. Kromě toho byl (a snad ještě i je podle ČKP) skoro stejný bílý exemplář s velmi blízkou SPZ ABJ-87-12.

Co se vymetání ulic v Novém Městě nad Metují týká, opravdu tam asi nezůstala jediná, ve které bych nebyl. Okresky tam celkem jsou, ale doopravdy zajímavou jsem tam našel pouze jednu. Železnou NAA na Fiatu 125p, ale už jsem ho sem posílal, když jsem svojí cestu do okresu NA popisoval v tomto vláknu před dvěma měsíci.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 20:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To NAA Areo mám i někde já, je to pravidelný návštěvník "Jawa srazu" v Kvasinách.

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 07:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak...

Škoda, že jsem nepřibral do záběru i tu Filcku vpředu. Ale majitelé povozu sedí na tom klepáči tam a koukali tak nevraživě, tak jsem to střelil jen tak od pasu.
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 08:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef 5288:
Vlastně nic si na poli značek nepřeju tolik, abych tu někde objevil alespoň jednoho zástupce typu, které jsem tu běžně potkával v 90. letech. Bohužel každodenní pohyb napříč okresem, včetně těch podkrkonošských samot, a ČKP hovoří dost výmluvně. Že někde na konci republiky nebo za polorozpadlým špejcharem v horách, anebo v nějaké stodole něco stát může, plně doufám.

A teď trochu znepokojujících dat:
SMC 87-01 – SMC 88-50 (PO86) - určitě vydané do 87-08, pak z.m.p. 87-50, potom nic. Osobně si vzpomínám na červené značky někdy do poloviny roku 1995. Potvrzuje to i databáze odcizených vozidel, která poslední krádeže eviduje právě k tomuto roku. Po roce 2000 už se tu žádná půjčovenská značka neobjevila a případný vzor PO94/101 zůstal nevydán.

SMD 48-51 – SMD 49-01 (O92) – můj nejoblíbenější vzor, poprvé odchycený 16. října 1992. Teprve pak jsem viděl AED, HKK, PUK, které stály u nás v bazaru. Z tohoto intervalu jsem viděl všechny značky. Vesměs to ale byly dotaženiny z Ameriky, které brzy dosloužily, takže po roce 2001 už jsem neodchytil, a tudíž nevyfotil žádnou, ačkoli k 1. 1. 2000 bylo podle ČKP v provozu ještě 9 kusů. V roce 2010 už žádný.

SMD 59-01 – SMD 59-50 (O92) – co do složení vozidel to tady bylo podobné, už ale tolik nepřevládaly osobáky, ale objevilo se víc terénních vozidel, která měla šanci na přežití. Ale 50 aut je pořád malá kapka, takže po dlouhých letech jsem 11. listopadu 2010 zajásal nad SMD 59-04, které jsem pak asi ještě rok potkával na tomtéž místě v Jilemnici. Potom i ta zmizela.

SME 94-51 – SME 95-00 (O94/106) – první interval vzoru O94. Ve svých zápiscích z let 1995 a 1996 jsem našel jen 94-64, 94-69 (Lada) a 94-81. Potom se tenhle vzor vytratil ze zřetele. Předpokládám, že přežíval na offroadech právě v horách, což potvrdil strašlivý držák Isuzu SME 94-93, který se kolem r. 2008 objevil v Semilech, kde jsem ho pak pravidelně potkával, a to až do ledna 2012. Tehdy jsem ho poprvé pořádně vyfotil, aby následně navždy zmizel (pojištěný do 15. října 2012). K roku 2009 zná ČKP kupodivu 94-55, 94-69, 94-72, 94-75, 94-90 a samozřejmě mé Lieblings-Isuzu, takže pevně doufám, že genocida nebyla tak důkladná, jak se zatím zdá.

SMH 25-01 – SMH 26-00 (O94/106) – tady několik posledních mohykánů zůstává. Trochu to zachraňují veteráni (např. Fiaty).

SMI 68-21 – SMI 68-78 (nedovydané O94/106) – několikrát ročně potkávám 68-56 a v posledních čtyřech letech jsem zachytil ještě sedm dalších. Ale i tenhle interval je již povážlivě zubatý.

SMH 71-01 – SMH 71-27 (nedovydané O94/105) – jako zjevení na mě koncem 90. let působil sporťák SMH 71-11 (z.m.p.), protože do té doby jsme tu typ 105 znali akorát z SMD 22-77 (což byl prachsprostý domácí fake na Mercury, přihlášeném ovšem už v době, kdy na skladě byl vzor O92). A to byl až do října 2010 jediný odchycený zástupce. Tehdy jsem v Jilemnici narazil na vrak Dodge RAM SMH 71-04, z něhož ale značky později zmizely. Šance existuje už jenom proto, že se nedávno na webu objevila fotka té 71-11. Buď byla starší, nebo je ta leštěnka někde v garáži. ČKP znalo 71-02, 71-03, 71-07, 71-17, 71-21 a 71-27.

SMI 69-11 – SMI 69-68 (nedovydaný vzor CO94/101) – přestože se tenhle interval objevil podle Jožina někdy v létě 2001, já z něho nikdy neviděl nic. Byly to z velké většiny samé Škodovky nebo Vazy, které zřejmě zmizely nejčastěji kdesi na Slovensku. V listopadu 2010 byla podle ČKP v provozu už pouze Škoda SMI 69-14.

SMA-00-01 – SMA-03-00? (CO77) – vzor, vydávaný až do poloviny 90. let, dnes připomínající Modrého Mauritia. V roce 2004 jsem nevědomky vyfotil SMA-02-90, což jsem zjistil až mnohem později. V Turnově stále žije žlutý Favorit SMA-01-79, kterého potkávám dvakrát do roka, ale bohužel vždy za jízdy. Toho tak odlovit...

SMB-00-01 – SMB-00-09 (CO77) – tohle snad ani nestojí za řeč. Naposledy viděno Jožinem v květnu 1991.

SMA-03-01? – SMA-04-00? (CO86) – znal jsem pouze SMA 03-56 na bílé Škodovce učitele angličtiny z turnovského gymnázia. A to je vše. Škoda pochopitelně dávno neexistuje.

SMA 04-01? – SMA 05-50 (CO94/101) – tady byly ještě před deseti lety velké šance na slušný odchyt, přestože to byl starší interval než výše uvedené SMI. Několik let jsem v Semilech potkával VW SMA 04-99, které bylo ale 2. dubna 2012 sešrotováno bez fotodokumentace. V prosinci 2008 kolem mě projel Forman SMA 04-94, sešrotovaný 29. července 2009, a úplným šokem i novinkou v mezích intervalu byla Suzuki SMA 05-44, viděná za jízdy poprvé a naposledy 26. března 2013 v Lomnici nad Popelkou, tedy městě s největším počtem hlášených Vietnamců. Ta by tam snad ještě někde mohla přebývat.

Velmi zřídka lze potkat vzor Z84 z rozmezí H 12-01 - H 12-50. Vzor Z86 byl na skladě v rozmezí H 16-31 až H 16-60, ale skočilo se rovnou na Z94/101. Vzory Z94/103 (23-41 až 23-45) a ZM94 (28-91 až 29-10) nebyly vydány nikdy.

Exportku jsem poprvé a naposledy zahlédl v květnu 1994 (00-16 SM). Jak ovšem ukazuje nedávný objev Jablonce, naděje umírá poslední.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8964
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 13:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posbíráno na již zde profláknutém Rychnovsku, kde to SPZ zdaleka nevzdaly, konkrétně na trase Opočno-Dobruška-Rychnov nad Kněžnou-Potštejn:

Místní...





Sousedé a přespolní...



Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.3.2015
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 14:26:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: Díky za Fiátka. Toho plánuji nafotit v létě, až zase pojedu na sraz, co se koná nedaleko, snad se povede. Do kdy měl STK a EM? Wartubrga NAB znám taky moc dobře odkaz. A kde se potulovalo to Aleko? díky.

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8965
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 16:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Transit (1546):

Aleko stálo v Opočně ve vilové čtvrti na západě města a Fiat 600 měl technickou do roku 2005.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.3.2015
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8966
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 17:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostrava dnes slavila 70. výročí osvobození, já jsem však slavil nad naprostou raritou ve zdejších končinách [happy]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.3.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.3.2015
kolem-jdoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.201.206
Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 17:15:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 17:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: Krása! I favorit s mostem, i opel - SOD je myslím celkem rarita asi úplně ve všech končinách, včetně svého vlastního kraje, no a na pěkné dobové individuální ojetině...[jidlo]

Já sem dám něco z Prahy, zahájím taky jedním RKE:


Pak mám zase jedno "zátiší 90. let", tentokrát ze Zličína. Bohužel i kvalita fotky je jak sken papírové z 90. let, protože to bylo dost zoufale proti slunci a z druhé strany nikdy nebyly všechny SPZ vidět - snad to bude čitelné.


A ještě k pražským O53. Zatímco Una nebo Sierry se občas ještě potkají, tuzexových Peugeotů 309 GLD je na původních SPZ k potkání jen velmi málo. Navíc se jich (alespoň v Praze) už jen pár trefilo do O53, takže za každý s ADC jsem rád. No a teď koukám, že si jeden už zřejmě delší dobu (STK do 2008) postává přímo u jedné konečné tramvaje a autobusu:


O pár kilometrů dál v sídlišti mě ještě víc dostala jiná O53, tato zřejmě plně provozní:

Skoro si říkám, jestli tyhle Toyoty Cariny liftback neodvezla třeba nějaká "pézetka" v 80. letech hromadně, protože ve Vršovicích byla léta skoro stejná stálice:


A pak ještě pár nedávných ADA plus jeden dost starý favorit:

transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 18:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, Rule [happy]

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. dubna 2015 - 19:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dám sem také pár úlovků [happy]

Něco z Prahy 10 - TPM, SYE, LNE, KVK a jeden odstavený Pontiac AED:




Dva krásné kousky ADA [jidlo], ACY a jedna ABP 42-22:



Jeden drobek pro Míru KMH 55-93, stálice z Edenu:


Z náměstí v Lysé nad Labem:
Na Škodovku NBC tam narazím pokaždé...


Pár kousků z Třebíče:



Na závěr jedna moc pěkná sanitka [ok] [jidlo],
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 23984
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. května 2015 - 12:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef - A pak ještě pár nedávných ADA

Můžu poprosit o lokace? [happy]

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4051
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 01. května 2015 - 13:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BAB-33-03

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 01. května 2015 - 17:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik fotek z Facebookových stránek Hodonín nostalgický. Jelikož odkazy na Facebook nejsou úplně ideální, dám fotky přímo sem.

Něco pro Feudala:


NO 32-54 na autobusu Mercedes-Benz
NR 37-48 zřejmě na Žukovi
BS 41-63 na převrácené Tatře


Embéčko, převrácený Waran a hodně nízká SE.


Snad už sem podobné fotky někdo nedával.. [happy]

Relativní rekordy jihomoravského kraje
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 01. května 2015 - 19:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JCI 95-41 O94/101/dmi odkaz
CRI 02-95 O94/101/dmi odkaz
CLE 22-02 O86/dmi? foto bez druhé tabulky, takže s otazníkem. odkaz
KVK 51-77 O94/106/hmi opět pouze foto ze předu, ovšem zde díky ČKP jsem si jistý, že by mělo jít o typ 106. odkaz

Relativní rekordy jihomoravského kraje
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8970
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 01. května 2015 - 20:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navážu na svůj předchozí report.
Z Rychnovska jsem zamířil na jih přes Ústí nad Orlicí do Litomyšle. Ústí samotné jsem již několikrát v minulosti prošel, tentokrát jsem ho jen projel a i přesto z tama mám dva posuny, okresních značek je v tomto okrese jako máku. Na okresu Ústí nad Orlicí je zajímavé to, že jej potkáte skoro všude po celé ČR, kdežto na Svitavy a na Vyškov téměř skoro nikde nenarazíte, tedy mimo jejich domovinu, např. v Litomyšli první dvě okresní značky, na které jsem narazil, byly právě z UO a až na náměstí se objevily první kousky SY. To samé se dělo při přejezdu z Poličky do Jimramova - poslední SY jsem viděl kousek za Poličkou a v Jimramově už šly vidět jen samé ZR a ani jedna SY, přitom je to jen 5 kilometrů do okresu Svitavy!

V obci Horní Sloupnice stál tento krasavec:


V Litomyšli jsem měl v plánu se ubytovat a druhý den město pořádně projít, nestalo se tak, ve městě i jeho okolí byly všechny hotely obsazeny, protože se otevírala "lázeňská sezóna", jediné, co jsem stihl, tak projít centrum a nafotit zajímavé kousky na náměstí:



Na to, že je Litomyšl v Pardubickém kraji, nezaznamenal jsem tam ani jednu pardubickou SPZ, spíše se to tam hemžilo brněnskými a jihomoravskými značkami.

V Poličce jsem už za tmy zakotvil a druhý den se vydal do zmíněného Jimramova, což bylo první moravské městečko, obklopené překrásnými lesy. Zajímavý tam byl tamní autopark, asi 30% aut mělo žďárské SPZ a auta byla vesměs terénní nebo měla vyvýšené podvozky a hlavně samý Favorit a samá Felicie.



Toho dne bylo v plánu navštívit sraz zemědělských strojů v Bohuňově u Bystřice nad Pernštejnem.
Hned na návsi se začalo fotit:

Samotný sraz byl však zklamáním, traktorů bylo málo, jen dva měly SPZ (z toho již výše uvedený posun d.m.i.) a zbytek na sobě měl převážně RZ, do toho začalo pršet:



Škoda Station se trochu projela ze svého domovského okresu.

Cestou do Bystřice n. P. stál v Domaníně tento traktor na raritní T94 (i když v agro-okrese ZR ne až tak raritní):


V Bystřici samotné toho bylo dost, ale převážně vše na O94kách, O86 jakoby tam byly po smrti.
Tady tedy vše z Bystřice nad Pernštejnem, co se mi přimotalo pod objektiv:


Člověk by čekal v této části Vysočiny větší výskyt SPZ z Jihlavy, no viděl jsem jen jednu jedinou, sem tam pak nějakou třebíčskou a převážně SPZ z okolních jihomoravských okresů. Krásně jde z toho vysledovat, kam do mají lidé geograficky blíže. [kladivo]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2015
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 01. května 2015 - 22:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zdeny (2477): Něco pro Feudala:

Feudal děkuje a tyto stránky zná ... sám na ně přispěl rešerší parního vozu Škoda-Sentinel [wink].
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8972
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 02. května 2015 - 02:19:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A aby to bylo komplet, přidám fotky ze tří revírů zdejších kolegů. [fotic]

Zdenyho revír (Tišnovsko):





Škopkův revír (Kuřimsko):



Krátký průjezd Brnem, tedy Markovým revírem:


Mirův revír (Kroměřížsko):



Tímto je víkendová RULova tour po východě Čech a jihu Moravy uzavřena. [kladivo]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2015
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2014

Odesláno Sobota, 02. května 2015 - 08:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem taky rozšířil svou sbírku SPZ. Děda mi dal SPZ AEZ 07-49, která byla vyrobena dne 24/05/95. Děda to auto v roce asi 2007 přeregistroval, tato SPZ mu zůstala doma. Ještě mám doma SPZ PUH 66-25, kterou mám už od roku 2009.

Můj domov: Pardubický kraj. [happy]
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12580
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 02. května 2015 - 17:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

025 85-15, AN94/103, T810 6x6 valník + plachta, khaki, D1 96.km, 07.04.15
212 11-32, AO94/101, P Boxer tmavězelený s nápisem Dukla na zadních vratech, Sušice 22.03.15
380 98-59, AO94/asi! 103, T815 8x8 valník + plachta, khaki, Jasenná, 07.04.15

tabulka P-rekordů | S-analýza
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 9-2012

Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 08:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Nějaké ty dvojpísemné spz. Bylo jich tam víc, ale limit.

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10080
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 09:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na podívání ...


Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6753
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 13:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PJ 99-72 | N94/101 | vyrobena 5.4.1995

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 20:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normálně sem nechodím, tak se omlouvám, pokud jde o známý kousek, ale dnes jsem z auta zahlédl zachovalý béžový Favorit s neskutečnou SPZ ZL 00-01...

No jo, Zlíňáci, trčí jim sláma z bot a ještě by si chtěli vyskakovat.
LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722
Jožin_z_bažin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 10-2014

Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 22:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peca No sláva, první ZL ještě žije! Kdysi byla i televizi..[happy]
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 23:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi podařilo na inzerát koupit do plejády plechových traktorových značek také konečně jednu hliníkovou [wink].


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Jožin_z_bažin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2014

Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 23:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A přidám jednu hezkou vozíkovou...snad nezahyne.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5291
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. května 2015 - 12:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samotný sraz byl však zklamáním, traktorů bylo málo, jen dva měly SPZ (z toho již výše uvedený posun d.m.i.) a zbytek na sobě měl převážně RZ

To by jen potvrzovalo můj dosavadní dojem - traktorových značek je po venkově spousta, ale většinou se každá pohybuje jen na svých pár kilometrech čtverečních. A srazy nic moc - restaurovaní "krasavci" téměř nikdy nemají původní registrace. Loni jsem byl s dětmi na akci "Historická orba" u Roudnice, traktorů tam bylo dost velké množství, ale ty staré a ještě starší drtivou většinou bez značek, na místě značky zpravidla jen cedulku "Zetor 25" apod. Občas véčka nebo RZ, regulérní SPZ zcela výjimečně.


Mcbain: Můžu poprosit o lokace?

Ale ovšem -
97-76 v jedné z uliček na Zelené lišce, tuším u křižovatky Humpolecká x U Nových domů III.
88-62 Kobylisy, Mirovická
87-82 hned u nové stanice metra Petřiny (viditelná v pozadí).
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8975
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 04. května 2015 - 12:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef (5291):

Zase ale když vezmu v potaz, jak těžký život traktorové SPZ mají, tak je docela zázrak, že se jich ještě tolik dochovalo. Podle mě nebude pole, kde by v zemi nebyla urvaná traktorová tabulka.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2015
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10082
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 04. května 2015 - 12:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dva kozí dechy ...
Už jich velice ubývá ... [uhoh]

McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 23993
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. května 2015 - 22:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef - Ale ovšem -

Dík [wink].

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Sběratel_kuriozit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 10-2014
Odesláno Úterý, 05. května 2015 - 20:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

škoda 120 Olomouc
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 9-2012

Odesláno Úterý, 05. května 2015 - 20:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majitel jich má víc, odkaz

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok]
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10090
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 06. května 2015 - 15:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OCI 50-33 - Škoda Favorit; světle modrá
OCL 37-78 - Mazda 121; červená
OCM 33-53 - Škoda Favorit; červená
OCM 92-41 - Škoda Felicia; tmavě zelená
OCN 23-40 - Škoda Felicia Combi; stříbřitá metal.
PRE-95-55 - Škoda 120L; šedozelená
PRI 18-06 - Škoda Forman; tmavě červená
PRK 88-00 - Škoda Felicia Combi; stříbřitá metal.
PRL 76-34 - Škoda Felicia; tmavě zelená
PVB-88-32 - Škoda 120L; červená
SUH 58-58 - Škoda Felicia; tmavě červená
SUI 05-46 - Škoda Felicia; tmavě červená
SUI 92-08 - Opel Corsa; tmavě modrá metal.
SUJ 45-76 - Opel Corsa; šedá metal.
VSH 15-06 - Škoda Felicia; tmavě červená



Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 06. května 2015 - 18:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VPZ
025 57-01, AN94/101 - Tatra 815 8x8 s radarem, khaki, I/17 za obcí Dolní Bučice (KH)
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2879
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 06. května 2015 - 20:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr._Peugeot: Tak teď by mne opravdu zajímalo, co jsi měl na mysli tím „radarem”. Tamary už asi nefungují, Artur je na podvozku 815-2 4x4, radar ST-68U je na návěsu za 815-2 6x6 a nic jiného mne v této chvíli asi nenapadá ... můžeš, prosím, upřesnit?
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde