K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 11. 02. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 11. 02. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12308
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 15:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud by se tisknul arpád v HO, tak bych si také vzal.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 16:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: A kde tyto sehnat? Fox Valley jsou americké (zase nechci platit majlant za poštu) a o Art&Detail jsem moc nenašel.

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 18:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Art&Detail je nemecka firma z Mnichova.
Cely katalog sem vlozit nejde.
Snad pomuze vyrez s dvojkolimi.

Ceny (2014):
standardni 1 EUR
RP25 1,95 EUR
americka RP25 3,75 EUR

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 18:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za pomoc, pak napíšu nebo přihodím fotku, až to bude...

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 21:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět akce na Elriwa.de Jde do toho někdo? Máte zkušenosti s tímto obchodníkem, případně s posíláním do ČR?

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Petr1988
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2015
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 08:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem si objednal. Poštovné zdarma nad 49EUR. Nemáte někdo zkušenost jak se to té DHL platí?? Jestli v EUR nebo v CZK??

Jak byla nedávno akce na Hektora ZSSK tak ho byl potom plný modelbazar [lol] za 3500.

Měl by mi přijít v příštím týdnu. Takže jak dorazí tak poreferuji [happy]
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 9-2013
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 09:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://youtu.be/x6cYvxe2Ryw?list=UUxazVIZPuZTbqbjitanTqtg

Ukázka z provozu na modelovém kolejišti .
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 09:30:21    Odkaz na tento příspěvek  

pěkný!!i to použití některých starších vozidel[ok]
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 10:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pekny, ale tech chyb...
Navestidlo hned u vyhybky pri vyjezdu z tunelu, navic prestavovani vyhybky kdyz je navestidlo na volno. To navestidlo melo byt schovane v tom tunelu.
Pri vjezdu desira sviti odjezd pro patra v opacnem smeru. (za to by mohl jit vypravci brucet) Opet prestavovani vyhybky kdyz je navestidlo na volno.
Pri prijezdu brejlovce z tunelu opet sviti volno v opacnem smeru a kdyz samotny brejlovec odjizdi do druheho tunelu, tak je zase volno na mechanickem navestidle v opacnem smeru. Vypada to, jako by v tomto pripade bylo pouzivano jako ranzirka.
Elektricka masina na neelektrifikovane trati navic s mixem vozu, z nichz nektere se fyzicky nikdy nemohly potkat.
Bobinovy pantak taky projizdi kolem mechanickeho navestidla, na kterem je volno pro opacny smer. Navic je to nemozna kombinace lokomotiv a vozu.
Brejlovec s bastardem opet projizdeji navestidlo, na kterem je volno pro opacny smer.
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 9-2013
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 13:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p
Díky za komentář . U nás v Zelkovicích je možné i to, co ve skutečném světě je nereálné nebo pro odborníka jen těžko pochopitelné . Některé věci vycházejí z nedokonalosti našeho kolejiště a některé zase z naši neznalosti železničních předpisů . Každopádně váš příspěvek začíná slovem „ pěkný“ a to nás těší .
PeMi
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 13:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PeMi: Pekne to je... kolajisko uz ma co to za sebou, je to este analog a to sa dnes len tak nevidi...

J p: Tu sa furt najde niekto, kto si musi rypnut... Ze??? A co koho do toho, ako to funguje, a co na tom jazdi... Ked to ma clovek doma, tak je to uplne jedno... Ide o tu radost z toho, a nie o tieto hovadiny... Ten clovek si natocil video toho, co doma ma, a neslo o to co je kde, co s cim jazdi ani ako co funguje... Hold, niekto nema doma km2 priestoru na superdokonale kolajisko... a nemusim mat doma na kolajisku troleje, aby som si sem tam mohol prebehnut aj elektricku masinku... Skoda pisat... pocitac nitov sa zasa raz prejavil...
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 15:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carman2: Coz takhle si to nejdriv precist misto psani tech hlouposti a zamyslet se nad sebou? To si myslite, ze ja tady ztracim cas "hovadinami" kvuli tomu, abych si do nekoho "rypnul"? Jste ubozak.

Dal jsem si tu praci a vypsal chyby abych na ne autora videa upozornil, aby on mel sanci je odstranit (pokud chce). Vetsina z nich jde odstranit snadno, treba to navestidlo hned u vyhybky nebo to v oblouku, ktere by stacilo otocit obracene. Predpokladam, ze to bylo puvodne staveno na provoz jen jednim smerem. To lze v analogu vyresit prepinacem smeru a par relatky.
Kdyz ho nikdo na chyby neupozorni, tak je sam tezko najde. A pritom ma to kolejiste udelane pekne.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 15:25:12    Odkaz na tento příspěvek  

analog?že se dneska jentak nevidí???tak to bych nikdy neřekl!!!kdo už jednou začal na analogu...ve svém případě,před 35ti lety...už to předělávat nebude...!a co se týče financí,každý taky na to nemá
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 15:30:47    Odkaz na tento příspěvek  

je pravda,že ne všechno jde doma udělat tak jak je tomu ve skutečnosti...a dokonalost sama už je pak nuda..[happy]takže hlavně že to jezdí![happy]a neposlouchejte ty perfekcionisty!a vzpomeňte si,jak jsme před X lety,a s čím,začínali[happy]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7687
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 19:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U mně se kritici můžou přímo ukájet [happy], ale dneska hodím jen odkaz na zkoušku předělaného severního zhlaví. Změnou konfigurace výhybek a volžením jednoho angličana se jednak podařilo prodloužit 3. a 5.SK a hlavně se dá konečně z hlavní trati bezúvraťově zajet do sudé skupiny. Tohle oddělení lichých a sudých mne od začátku co jsem to kolejiště získal provozně vadilo nejvíc. Ovšem položit koleje je jedna věc, teď mi tam všude čumí dráty původní instalace a zapojit to rozumně na nové zhlaví, to bude mazec.

Zkušební jízdy přes nové zhlaví absolvovala i souprava nejrůznějších typů vozidel - http://youtu.be/svVqh4OkAIs

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 19:23:47    Odkaz na tento příspěvek  

ale no..u mě taky[happy]myslím že všude by se něco našlo...ale já to zase až tak neřeším...taky jsem to chtěl dovést kdysi k dokonalosti,až jsem se do toho zamotal,a začal zpět od začátku...a řekl jsem - a dost!![happy]
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 20:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: Nie vsetci sme dokonali... Ja som si to precital a reagoval som na to tak, ako to na mna posobilo...
M2359
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 10-2012
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 21:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J-P : analog ma spousta lidi a i nove kolejiste se stavi na analogu, ne kazdy si muze digital dovolit, zvlast kdyz mas vice vozidel. Ja osobne znam jen jednoho cloveka co ma doma digital, ostatni maji analog. Ja osobne delam tramvaje a nedovedu si predstavit digitalizovat nejakych 200 tramvaji, to bych musel vykrast banku.

www.modelytramvaji.websnadno.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 21:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přeji hezký nedělní večer.
Chtěl bych se zeptat, na vaše zkušenosti s jízdou vozidel obloukem o poloměru 310 mm. Zvláště s ohledem na možnost vykolejení delších parních lokomotiv třeba řady 555 a podobně.
Děkuji za vaše podněty.
Josef
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 9-2013
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 21:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že to všichni děláme pro zábavu a aby nám to přinášelo radost . A to je asi to jediné kritérium které by nás mělo zajímat .
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 21:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozka001: I u těch delších parních lokomotiv se R310 uvádí zpravidla jako minimální průjezdný. Ale ony občas projedou i poloměr menší. Výrobce si nechává rezervu. Např. BR 44 od Roco mi projela i na plechovém kolejivu R286, viz recenze zde: http://www.trainmania.info/clanky.html#br44

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 9-2013
Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 21:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozka001
Němka kupodivu zvládne i oblouky 280 mm když jsou dobře udělané (i staré kolejivo ) s 310 nemáme problém .
http://youtu.be/dc-8Kyx4PDY
Ta má spíše problém do větších stoupání .
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 21:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainmaniak: Díky. Vím, že je to v katalogu tak uváděno, ale šlo mi o osobní zkušenost. Dumám totiž nad tím, že místo "oválu" udělám vratné smyčky. A těch oblouků 310 mm tam asi použiji hodně. Tak jsem si chtěl ověřit, že výrobci moc "nekecají".

Naštěstí to zatím mám jen na papíře a když to nevyjde, tak vytáhnu šablonku na eNko [lol]
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 21:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PeMi: Díky. Pěkná videa.

Já totiž ohledně oblouků neudělal dobrou zkušenost s kolejivem od PIKO a BR 41 od Fleischmanna. Jezdila moc pěkně, ale když jsem měl hlavu dole, tak jsem zjistil, že se vnitřní nehnané nápravy tendru při průjezdu obloukem zasekávají. Naštěstí nápeče nevznikaly [wink]
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 08. února 2015 - 23:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poněkud rychlejší jehlou vytvořená představa toho nad čím dumám [happy]
Nepřesnosti doufám opravit při finálním provedení.

PS. Koukám, že se mi pěkně třásly ruce [lol]
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 01:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2359: analog ma spousta lidi a i nove kolejiste se stavi na analogu, ne kazdy si muze digital dovolit, zvlast kdyz mas vice vozidel. Ja osobne znam jen jednoho cloveka co ma doma digital, ostatni maji analog. Ja osobne delam tramvaje a nedovedu si predstavit digitalizovat nejakych 200 tramvaji, to bych musel vykrast banku.

Ja mam taky analog a zustane u toho, protoze nektere masiny digitalizovat ani nejdou bez toho, abych musel kompletne prekopat pojezd. A ty uplne nejstarsi si mozna zaslouzi zachovat vcetne puvodniho motoru. Vzdyt moji nejstarsi masince uz bude 70 let.
Vsak k analogu jsem taky nemel zadnou poznamku.
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 11:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J p: Výhybky EW 1 vadí, protože nejsou modelové, nebo proto, že se na nich nedá jezdit? Ta první možnost by mi až tolik nevadila, když neuvažuji o modelu, ale ta druhá...
Josef
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 15:06:46    Odkaz na tento příspěvek  

přesně ták...taky dělám v analogu,některé pojezdy by se ani mě nechtělo překopávat!nota bene že by se tam nevešly ani dekodéry..ani na to nejsou peníze..
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 15:07:25    Odkaz na tento příspěvek  

maximálně bych něco pouze remotorizoval!...to jo...[ok]
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 15:22:19    Odkaz na tento příspěvek  

PeMi (ale i jiní), jak děláte jízdu vlaků s postrkem? To je na digitálu??
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 15:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poštovné zdarma nad 49EUR. A není to jenom po Německu? A do ČR 12.90 Eur?

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 16:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych jeden malý dotaz, dokážete někdo říci, jak se v digitálu napájí srdcovky v trojcestné výhybce, nebo ve výhybce EW 2, obě od Tilliga?
Díky.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 17:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozka001: J p: Výhybky EW 1 vadí, protože nejsou modelové, nebo proto, že se na nich nedá jezdit? Ta první možnost by mi až tolik nevadila, když neuvažuji o modelu, ale ta druhá...
Josef


To byla odpoved ohledne dvojkoli RP25.
Ale i vozidla s dvojkolimi s vysokymi okolky podle NEM maji nekdy problemy s EW1. Nejvic to vadi dvojnapravovym motorakum a kratkym masinam obecne, protoze EW1 ma plastovou srdcovku a tak se motorak muze na vyhybce zastavit, protoze nema kontakt. Dvojkoli vetsiny modelu nejsou odpruzena, takze motorak miva kontakt s kolejnici jen ve 3 bodech. A kdyz dva z nich jsou na jedne strane vozu na kolejnici a treti je na druhe strane na plastove srdcovce (a ctvrte kolo je v luftu) tak to moc dobre nepojede.
Ale necht o tom poreferuji ti, kteri EW1 pouzivaji. Ja jsem nejake EW1 mel, ale neosvedcily se. EW2 a EW3 jsou lepsi, u tech staci pilnikem opravit "zuby".
Radula63
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 17:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jozka001 Srdcovky v digitálu se napájí úplně stejně jako v analogu!!!!!!!! Je lhostejné co do kolejí pouštíš, analog či digi. Důležité je to zapojit tak, aby se ti nedělal zkrat.}
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 17:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radula63: Jsem ohledně daného napájení úplné telátko. Znamená to tedy, že přivedu digitál na kontakty modrý a hnědý a následně připojím srdcovku k bílému kontaktu motorického přestavníku (uvažované Pilz, nebo Tillig)? Tedy v případě použití motorových přestavníků.
Jak to ale udělám v případě továrních obyčejných přestavníků? Tam se musí použít nějaké další relé?
Uvažuji o možném umístění dvou, tří trojcestných výhybek, tak nad tím dumám, jestli to na mě nebude moc složité. Jinak už asi jinde budou ty EW 1 a i oblokovky mám s umělými srdcovkami.
Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem jozka001.)
Jozka001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 17:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J p: Tak to asi budu muset zapomenout na 810, Rosničku a podobné. Díky za postřeh.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 18:13:41    Odkaz na tento příspěvek  

postrky já nepoužívám...tak dlouhé soupravy neprovozuju...
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 18:20:10    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono to nemusí být o délce soupravy, ale když třeba budu mít 853+Btn a na závěsu by měla jet nějaká 810... Nebo, jako to měl PeMi, pára i ve skutečnosti má při pár vozech motorový postrk, nebo "postrk"...
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 19:00:54    Odkaz na tento příspěvek  

tak to já toho zase tolik nemám...resp.hotovýho[happy]a mě zase ůplně stačí motor s vlekem..já nějak postrky neřeším...jiní třeba jo...
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 20:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na svém "prozatímním pseudopanelokolejišti" mám dvě EW1 s podložím a problém nemám s žádným vozidlem - od Xmz Tillig po LPH vozy. Ale je pravda, že přes ně nejezdím pomalu.

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
PostrkyTT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.243
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 21:31:34    Odkaz na tento příspěvek  

Postrky se nejlépe dělají tak,že se vezmou 2 a více lokomotiv,co mají +- stejnou modelovou rychlost,tak nedojde k vytlačení prvních vozů za vlakovou lokomotivou.
Posílám video,bohužel kvalita poplatná době vziku...https://www.youtube.com/watch?v=CuttsXFVZDU
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 5-2013
Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 23:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PostrkTT: A kolik takových vhodných párů máš? Prošlo mi rukama 5 Sergejů od Roco a každý byl jinak svižný na rozjezd, stejně tak u Brejlovců či němek od Tilliga, při zkouškách jezdit v analogu přípřeží to občas odnesly bandáže, na postrk jsem rovnou zapomněl, abych nemusel uklízet nějaké "mimořádné události" [lol]. Analog na to není stavěný a výjimky jsou dílem náhody.
Murten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 07:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hello,

a little fun on our exhibition last weekend. Two IV K in HOe pull a freight train loaded with two IV K in TTe.

H0e meets TTe

Ahoj Martin

FOD v TTe
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.144.20
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 08:20:23    Odkaz na tento příspěvek  

A není lepší mít vlakovou nebo postrkovou loko bez pohonu? Funguje to bezvadně [happy]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 08:26:27    Odkaz na tento příspěvek  

no!to je další varianta!![ok]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 08:29:19    Odkaz na tento příspěvek  

Sey má naprostou pravdu...[ok]
PostrkyTT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.243
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 08:31:35    Odkaz na tento příspěvek  

Sey: Nevim kolik párů bych dal dohromady,to jsem nezkoušel...ale tohle spojení vyšlo na první dobrou,poloměry R310 a stoupání 3cm/1m.
Ale souhlasim,že najít vhodný pár je celkem složité,nicméně to lze.Analog na to sice stavěný neni,ale to samé digitál,pokud tedy nemáš novou centrálu Z21,ale s obyčejnou základní od Roca je postrk také spíše loterie ( ale lze to sladit )
Ten postrk nebo přípřež lze také dělat tak,že se mašinka určená na postrky zbaví ozubených koleček a nechá se pouze jedno poháněné,pak lokomotiva má sílu max. na to,aby se "uvezla" sama,max. pár vozejků...ale pořád je třeba mít ty lokomotivy +- stejně rychlé.
Až bude na čem dělat videa,určitě nějaké s postrkem zase udělám.
Východočech
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 2-2012
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 09:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád neúspěšně sháním někoho kdo by mi udělal na zakázku vozy bmx (050) velikostï tt, ČSD polomáčené , nevíte o někom ?? vzhledem k tomu že mam obě ruce levé , sháním nějakého udatného modeláře , kterej by se toho ujal.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7690
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 09:28:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se mi sešlo víc vozidel, tak jsem taky postrky zkusil, ale stejnou rychlostí jezdily jen dva Herkulesy od Pika. Staré BTTB stroje jezdí každý jinak, ale taky je pravda že při pulsní regulaci jsou rozdíly od nuly do cca 70% maximálky menší než při klasickém napájení. Ale i tak místo postrků raději přípřeže ... třeba tahle nesourodá souprava z nedávného videa jede relativně stejně rychle.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
LachTTan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.127.234
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 21:34:13    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si odpovědět/komentovat několik příspěvků najednou

Návěstidla: "... se umisťují vpravo od koleje(skupiny kolejí) pro kterou platí. Ve vyjímečných případech (pravý oblouk) možno i vlevo. Jde o viditelnost. Na dvoukolejce na vnější straně. ..."
Parafrázuji J. d. C. "Zkuste to bez návěstidel..." Spousta lokálek je řízena telefonicky "dálkově" a nejsou tam žádná návěstidla ...
Pokud trváme na návěstidlech, tak u malých stanic stačí vjezdová dvouznaková, tj. jednoramenná mechanická, nebo jejich světelná náhrada č, z. Odjezdová tam nejsou, nebo také dvouznak.

Vícenásobná trakce jde asi jen na digitálu, ale jen u plnohodnotných centrál. Já mám Lenz Compact, který to neumí[sad] . Jde snad až čtyři lok najednou. Jedno jaké, elektronika si to srovná a jedou stejně.

Jak návěstidla, tak digitál doporučuji obrátit se na povolanější.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 22:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Murten: Excellent! Multiple traction in reality. Plus some spare engines, if something goes wrong :-)

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 23:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja jsem taky odbjednal od Elriwa.de
Ale postovne bylo 12,90 EUR.

Edit:
Jeste mam jednu otazku:
Potreboval bych ctyrnapravovy pojezd k motoraku, vzdalenost otocnych cepu 11,5 m, rozvor podvozku 2 m.
ve velikosti TT.
V TT me zadny vhodny zdroj pojezdu nenapada, slo by to udelat z nejake N masiny?



(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
Blekk1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 13:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JP: aky typ motoraku to je z tym rozvorom?

http://blekk1.rajce.idnes.cz/
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 15:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blekk1: aky typ motoraku to je z tym rozvorom?

Je to VLTJ YM15
Jeho skrin jsem objevil na Shapeways.
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 18:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdu s postrky provozujeme na klubovém kolejišti (pravda, ve velikosti H0, ale to by nemělo mít zásadní vliv) s analogovým ovládáním bez problémů za dvou předpokladů:
1) vozy v soupravě musí být takové, aby zvládly přenos tlačných sil (např. mají-li čtyřnápravové vozy spřáhla upevněná na podvozcích, mají při sunutí vnitřní nápravy tendenci se zvedat a vyskočit z kolejí); k tomu patří náležité výškové seřízení spřáhel
2) dostatečný počet vozů ve vlaku, aby se obě lokomotivy o zátěž podělily.
Máme-li vlak s přibližně 25 - 30 dvounápravovými nákladními vozy, je prakticky jedno, jaká lokomotiva je vlaková a jaká postrková a jaké jsou jejich trakční charakteristiky. Ověřeno ve stoupání cca 30 promile např. s vlakovou BN150 (T 211.0) a postrkovou ES 499.0...
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 9-2013
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 20:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J. Kučera nereg.
Je to jak tu píší ostatní , dvě nebo tři stejně rychlé lokomotivy , dobře udělané koleje bez hluchých míst a jde to i s analogem .
http://youtu.be/AqSUvxOeDww
PostrkyTT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.243
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 21:07:25    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si hodit do placu jeden atyp....
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 21:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Postrky: vidím dobře, že je to duté?
Mimochodem, v Německu se takové používaly i doopravdy [biggrin]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
PostrkyTT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.243
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 22:16:11    Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík: Nene,je tam klasická přepážka, fotka asi ze špatného úhlu.I když u druhého okna ( od pomocníka strojvedoucího) je vidět ona zelená přepážka.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 22:46:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mysle, že to máte na ty fiktivní postrky... Pěkné je to, tady jsou další možnosti: http://www.zelpage.cz/zpravy/7461 [bomba]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz