K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 28. 11. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 28. 11. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 15:33:04    Odkaz na tento příspěvek  

To se dá vyřešit CD přehrávačem, který by byl umístěn někde u ovládacího pultu a repro pak ideálně pod stanicí - budovou. Dá se tak pouštět třeba rozhlas, nebo různé příjezdy a odjezdy nahraných a vybraných vlaků. Člověk by si musel jen dané zvuky nahrát ( asi na nádraží ) a pak je vypálit na CD třeba jako formát MP3. Pak si stačí vytvořit seznam a dle něj dané zvuky hledat a tím vlastní "skladby" pouštět...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 15:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, myslel jsem zařízení, kde by člověk navolil zvuk (řadu, případně třeba zátěž) a celé by to fungovalo (přidávalo a ubíralo) podle napětí, jdoucího do koleje od regulátoru (stejně jako u toho digitálu).

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 16:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut : Doporučuji k samostůůdiu si vygůůglit : www.zajic.cz/zeleznice/zvukove%20moduly/zvukmodul.htm
Pojezdy_eu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 17:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

davat zvukac do kazde masiny je (pardon za to slovo) minimalne nerozvaznost. brzy to omrzi, pripadne rovnou zacne cloveka stvat.
je to pekny do dvou, tri masinek aby se dalo neco predvadet navstevam, jinak je to zbytecne vyhazovani penez. stejne to z tech vestavenych reproduktoru zadne zazraky nepredvede.

http://www.pojezdy.eu
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 18:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem to nenapsal zcela jasně: Nemyslím švába do každé loko, ale "krabičku", co by se zapojila mezi ovladač a kolej a na ní se dalo navolit, jakou chci řadu, případně by to mohlo mít i ovládání na houkačku a pod. No a výstup by mohl být do nějakých bedniček u kolejiště... Neříkejte mi, že nic takového neexistuje??? [coze]

Pojezdy: S tím naprosto souhlasím, proto bych radši něco, o čem píšu výše... a hlavně, aby to šlo vypnout... což šváb v každé mašině, použitý na analogu, neumí...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Digitál
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.250
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 18:56:17    Odkaz na tento příspěvek  

Nevim,ale za sebe mohu říct,že ty zvuky mě nijak nevadí,naopak... ale v tomhle záleží také na zvoleném kolejišti.Je jasné, že kdybych měl "klasické kolečko" tak bych zvukáče nevolil.Mám však kolejiště které modeluje trať z bodu A do koncové stanice (B) a v provozu je jedna lokomotiva,max. dvě ( druhá posunuje ve stanici ). Tak že ohlušující a nepřehledné brumlání, kdy jede mračena, pak brejlák, do toho duní 850 apod. se nekoná...to by bylo opravdu na mašli.

Vašut: Zainvestuj do obyčejného chytrého telefonu s paměťovkou, kup repráček (ideálně Bloototh )a pouštěj zvuky jak je libo,ale v žádném případě z toho nebudeš mít takovou radost, jako když tebou daná lokomotiva jezdí a brumlá jak ty přidáváš nebo ubíráš na trafu.
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 19:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut, já teda ještě něco takového nenašel. Taky jsem o něčem takovém přemýšlel. Když jede vlak z kopce, tak jede na volnoběh a mašina nehučí ve výkonu... houkat je taky potřeba v určitý moment a né náhodně. Prostě to musí být nezávislé na odběru proudu modelu, když bude potřeba. Kdo by to ale programoval.
749_262-2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2015
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 19:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že se tu rozproudila diskuse čistě na digitál [happy]. Může mi někdo poradit, jak je to s mou otázkou na zvuky na analogu výše, či jestli by si někdo ještě vzpomněl na pojezd pod Papouška?
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 19:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akoze... mozno som zaspal dobu, rad sa necham poucit, ale zvuk a analog??? Uslo mi nieco???
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 5-2013
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 20:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sedmsetčtyřicetdevítko: A ono taky z té diskuse snad nevyplývá, že provozovat zvuk v analogu "lze", ale jaksi to nemá smysl?

Pojezd na papoucha? Vem si výkresy nebo alespoň průměry dvojkolí mašin uvažovaných ke konverzi, kalkulačku, šupléru a chvíli si nad tím zauvažuj, jaký kompromis je pro tebe ještě přijatelný, nejlepší je to oměřovat rovnou z modelů, pokud je máš v ruce, protože i ty jsou oproti skutečnosti rozměrově zjednodušené. Přijdeš na skutečnost, že škála není vůbec pestrá.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 20:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ono taky z té diskuse snad nevyplývá, že provozovat zvuk v analogu "lze", ale jaksi to nemá smysl?
Proč by to nemělo smysl? Zamračená se hezky rozjíždí, hezky prdí, brzdí... prostě dle napětí na regulátoru. Samozřejmě tam jsou omezení... ale že by to bylo zcela beze smyslu není pravda...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 5-2013
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 21:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co ten start motoru při každém rozjezdu? Bavíme se o digi mašině postavené na analog? Co tam sehraje vazby pohybu a zvuku, aby to netahalo za uši a oči zároveň? Mrkni se k Jackovi na stránky jak se s tím piplá.
Pokud někomu postačuje, že mašinka za jízdy vrčí, budiž, ale kupovat si digi mašiny se zvukem a mučit je analogem ? Zhýralost, možná jednu na zkoušku a ujasnění si volby do budoucna, rozhodně ne na dlouhodobý provoz.

Ale to se zase můžou vyrojit tucty názorů, že to někomu takto bohatě postačuje a že nevidí důvod, proč by si to takto nemohl provozovat...To jsme zase u tolerance, kompromisu a smyslovém vnímání jedince.
Digitál
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.250
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 21:51:29    Odkaz na tento příspěvek  

Analogová mašina se zvukovým dekodérem je blbost... to je jako pořizovat si Porsche na polní cestu.. taky ho budeš mít v garáži ( auto ) ale nikdy jeho možnosti nezkusíš a budeš jen otrávenej...

Já jsem dělal pro kamaráda test ozvučené digi mašiny na analog... jde to,ale opravdu neni to ono,navíc ty zvuky,jak zde psal kolega SEY,nejsou sladěny s rychlostí lokomotivy.
A zase pravda..jak dlouho se to bude onomu dekodéru líbit,jezdit na analog...
Golemklusacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 22:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 749_262-2:Ještě jsem si vzpomněl, že jsem dělal 423 001 ze V36 - jen jsem posunul jednu nápravu o kousek dál a stáhl okolky. Celkový rozvor je kratší, než u Br 92. V podstatě by se dala udělat i 434. 1 i 2. U mých mašinek to zamrzlo na čekání na lept rozvodu. Možná časem vyhrabu i nějaké foto.
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 23:46:46    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Napadlo mě možná řešení oné "krabičky". Co toho "švába" co už máte doma z mašiny vyndat a trvale ho umístit pod desku se zapojením na regulátor ale navíc s vypínačem. Pak by jste si pořídil nějaký další zvuk ( třeba hydru - to je jedno co ), ale jako normální zvukový dekodér ( Zimo ) a také ho dát pod desku, zapojit na trafo a také přes další vypínač. Pak by jste měl "2" zvuky pro více mašin....ovládané dle trafa s možností úplného vypnutí...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12767
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 11:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já zvuky odposlouchával na výstavě, a za sebe řikám, že je nechci.
1. mini reprák nic moc, hlavně basy.
2. průběh zvuku závisí na rychlosti, což je systémová kravina. třeba berta, když rozjíždí wapy, tak ve skutečnosti řve celou dobu, v modelu se to tak nějak rozbublává.
bzrdění v žst, ve skutečnosti jede vl výběhem a tak v půlce koleje je slyšet brzdu. model jede furt pod výkonem a na konec trochu kníknou brzdy.
dle rychlosti je zvuk možná u parničky a u loko s mech. přenosem výkonu, u obojího s možností nastavit výběh.
další problém je, že modelovej rozjedz/zastavení trvá podstatně kratší dobu než ve skutečnosti, neb žst a tratě nejsou v měřítku.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12768
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 11:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ono by to chtělo model ovládat kontrolérem+ brzdičem. pak by NĚCO tyto pokyny převedlo na rychlost (dle nastavené váhy, výkonu stoupání a pod) a to NĚCO by taky řikalo zvuk. modulu, jak má zvučit, nebo by to mělo přímo reprovýstup.
a fčíl mudrujte [kladivo][masinka]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 11:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sey: A co ten start motoru při každém rozjezdu?

Snad by byl lepsi volnobeh? Masina se nastartuje jednou rano v depu. Zamracenou z provozu neznam, ale nektere masinky co mame v klubu potrebuji minimalne 15 minut pripravy k nastartovani. A kdyz se nedari, tak vic.

V analogu to ovsem znamena nezavisle napajeni dekoderu kablikem od vlaku a u solo masiny to samozrejme fungovat nebude.

Uz se mi seslo 10 dekoderu ruznych vyrobcu, tak ted jeste ovladac... kolejiste pripojuje analogove ovladace k jednotlivym usekum podle postavene vlakove cesty. Tak si myslim, ze totez muze delat s ovladacem digitalnim. Jediny rozdil nejspis bude v napajeni useku pred navestidlem na stuj.
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 12:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo:

je třeba si to vyzkoušet v ruce doma a ne poslouchat v davu lidí, kde je slyšet všechno jen ne ten model.
Ad rozjezdy, brždění, to všechno dekodér umí, už jsem to tu psal i s ukázkami.
Brzdné dráhy.. vždyť to je právě to co jde nastavit reálně, omezení je jen v délce kolejí. Klidně se může vlak rozjíždět nebo brzdit několik metrů. A zvuky tomu budou odpovídat.

Tady aktuálně ragulin, nechce se mi hledat videa se všemi funkcemi:
https://www.youtube.com/watch?v=Ld4qw3eJ3O8

Zkrátka názor je třeba si udělat až po osahání vlastníma rukama, ani to video není dost vypovídající, zvuk z kamery je jak z plechovky.

Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
749_262-2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2015
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 15:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se nám to tu rozdmýchává... Digitál by se mi nevyplatil na jednu jedinou ozvučenou loko, to mi asi potvrdíte. Takže abych to shrnul (říkám jen za sebe, názor ostatních může být zcela odlišný): pokud pořídím digitál, budu mít možnost zvuku, světel bez poblikávání (které se dá v analogu vymyslet, např. geniálními nápady na osvětlení od Zejmiho), možnost provozu víc lokomotiv. Na mém kolejišti (nemám okruh, ale také kolejiště z bodu A do B) provoz víc lokomotiv nevyužiju, osvětlení jsem řešil a teď zbývá ten zvuk. Samozřejmě znám zvukáče od p. Zajíce, ale upřímně, to se nedá použít snad do ničeho, co by mělo podobný zvuk, hlavně u těch parniček [nene]... Ptal jsem se ho a nic kromě těch dvou "dekodérů" prý nebude, a když chci tedy nějaký aspoň trochu autentický zvuk, nic jiného než normál digitál asi nevymyslím- kromě Vašutova nápadu na krabičku se zvuky... Proto jsem se ptal, jen aby to nevypadalo, že se digitálu za každou cenu bráním, aspoň mám důvody [happy].
Teď k páře- mockrát díky ještě jednou Golemklusackovi za rady! Samozřejmě jsem rozměry zkoušel porovnat a přišlo mi, že BR 86 by mohla na Papoucha vyhovovat, což mi vyvrátil jeden z diskutujících (vím, že na 464.0 jde právě zmíněná šestaosmdesátka, a průměry dvojkolí u 464.0 a 477.0 jsou rozdílné asi o pět centimetrů, což v TT nebude poznatelné), proto se ptám...
Ještě se omlouvám za plenění této sekce řečmi o digi, ale když už to někdo zmínil, také jsem se připojil.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 16:24:18    Odkaz na tento příspěvek  

no,digitál pěkný je,to ano,ale zkrátka a jednoduše - kdo je svobodný a v paneláku,není problém,ale kdo má rodinu,barák a auto - rozmyslí si co je priorita...[happy]o tom není debat
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.103.199
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 19:55:35    Odkaz na tento příspěvek  

749 262-2: Teď střelím od boku: Nejsou náhodou kola 464.0 a 477.0 stejná? Nevzniknul rozdíl udáním průměrů kol u první s 50mm a u druhé se 75mm obručemi?
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 21:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkný den,
BR86 má pro 464 poněkud menší kola. Pokud nebudete porovnávat s originálem, nebo s kolově "věrnějším" modelem, tak by to nemělo vadit.

Ukázka


Nedělal jsem ani jeden z těchto modelů, jen je mám ve své moci.
Pro jistotu, ta spodní je z BR86.
Modelově by měly být ještě o něco větší, než horní.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_G.)
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2015 - 23:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749_262-2: ...možnost provozu víc lokomotiv.

To umi i analog, ale jsou k tomu potreba relatka [happy]
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 06:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já provoz více souprav na analogu realizuju pomocí 1x FZ1 a několika pulzních regulátorů, kterými ovládám jednotlivé úseky kolejiště.
Otázku podvozku parních lokomotiv se pokusím vznést ještě z opačné strany: Když mám podvozek z BR86, na kterou z českých parních lokomotiv se hodí nejlépe?
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.103.199
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 08:02:55    Odkaz na tento příspěvek  

V podstatě na žádnou, aspoň z těch typických. Nákladní mašiny měly už od Rakouska kola 1308 mm, resp. 1258 s obručemi 50 mm. Větší kola měla 52 a štokr.
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 11:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov:
jen na dvě, 456.1 a 459.0

Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
749_262-2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 11-2015
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 17:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS.: Nevím, mám to z jednoho atlasu lokomotiv, takže bych čekal, že to už bude nějakým způsobem sjednoceno...
M_g: [ok][ok][ok] za výborné porovnání, myslím, že bez věrného modelu vedle toho méně přesného to téměř nikdo (takže já už vůbec) nepozná.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 18:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On ten na kola věrnější model má taky svoje muchy, ale na této fotce to není moc vidět.

Ale pozná. Každý, kdo má trošku "nakoukanou" ušatou. Ale bez přímé konfrontace, z mírného nadhledu a vzdálenosti nad jeden metr to není až tak moc rušivé.
Mirek_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 18. listopadu 2015 - 21:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Vašut Noch v minulosti vyráběl něco co by částečně splňovalo tvůj požadavek "Asi jsem to nenapsal zcela jasně: Nemyslím švába do každé loko, ale "krabičku", co by se zapojila mezi ovladač a kolej a na ní se dalo navolit, jakou chci řadu, případně by to mohlo mít i ovládání na houkačku a pod. No a výstup by mohl být do nějakých bedniček u kolejiště... Neříkejte mi, že nic takového neexistuje???
Jednalo se o synchonizovaný zvuk podle rychlosti . Byly verze pro parní kod 60260 a dieslovou lokomotivu kod 60250. Popis jsem našel na jednom shopu
Parní zvuk
Murten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 09:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hello,

I nearly finished the model of polish Px48 in TTe. The body is from Shapeways (3D printing) and the Chassis from Märklin BR 55 Z.

Ahoj Martin




FOD v TTe
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 13:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pozná. Každý, kdo má trošku "nakoukanou" ušatou. Ale bez přímé konfrontace, z mírného nadhledu a vzdálenosti nad jeden metr to není až tak moc rušivé. Ono tam bude trochu hrát roli i to, že to menší kolo (z BR86) bude díky velikosti okolků působit trochu větší... Sám na to spoléhám, už nějakou dobu mám rozdělanou 464.001 na pojezdu BR 86... Jenže stavba byla přerušena, protože jsem potřeboval vyřešit něco, co se mi nelíbilo... myslím, že to bylo (pro změnu) spřáhlo... a zatím ji přeskočily jiné modely... Jsem holt takový "modelář do šuplíku" (teda aspoň u některých modelů)...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 13:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_m Jo, něco takového... Škoda, že už to nejde sehnat. Tak třeba to nějaký zdejší šikovný elektronik vymyslí :-) (Ikdyž chápu, že digitál je velká konkurence).

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Schotek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 20:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Jako zvukový "modul" by šlo využít i starší PC s doplněným AD převodníkem (např. tady) a podle naměřené hodnoty napětí pouštět různé wav či mp3 soubory.
Bohužel jsem nenašel hotový AD převodník a bastlení složitějšího HW a k tomu programování je asi mimo odbornost většiny modelářů. Ale třeba se někdo najde a dá řešení k dispozici ostatním.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2015 - 23:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Murten: thanks for the photos. Good to see what Shapeways can do (and where are the limitations). Nevertheless, good work though [ok]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Murten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2015 - 09:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@ Zlámalík Thanks for your comment. I know that the material (white strong flexible) is not optimal. Frosted detail ultra is much better. But unfortenaly the constructor doesn't offer the kit for Px48 in better materials.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2015 - 21:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anyway, with flexible plastic you can easier bend the engine into the curves :-)

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.167.35
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2015 - 21:54:36    Odkaz na tento příspěvek  

Uměl by někdo najít na internetu pro mě pochopitelně popsané zapojení bargrafu? Chtěl bych svítící stupnici od cca 8V-14V. Má někdo zkušenost?
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 20. listopadu 2015 - 22:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohlo by být toto?

odkaz
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2015 - 14:08:53    Odkaz na tento příspěvek  

Pohrávám si s myšlenkou na výměnu mého "Husarze" v českých národních barvách - limitka Tillig, kat. č. 04959. Jako nový, nejetý, celou dobu uschován v krabičce, dolepovací doplňky součástí.

A co bych si za něj představoval? Kdyby někomu "přebývala" Němka, je jedno jestli DR 52 nebo ČSD 555.0 (případně DR 50/ČSD 555.1) nebo ČSD 455.2 (příp. DR 56) - tyto dvě s doplatkem. Případně něco zajímavého z páté epochy, např. cisternové vozy od Roca, vozy 053 Btn, vozy B/AB. Vše je na domluvě.
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.167.35
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2015 - 20:13:37    Odkaz na tento příspěvek  

M_g: Díky, snad seženu a postavím [ok]
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2015 - 22:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emil Švec: v GM jako stavebice VU-metr 15 LED a VU-metr 5 LED, jinej návod zde. Vhodný LED pásek se taky dělá: bargrafy

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2015 - 22:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emil Švec: To by snad neměl být problém. Na stránkách GES i GM electronic jsou broučci skladem na všech pobočkách.
Takže i kdyby vám zrovna před nosem někdo brouka vyfoukl, tak cca do týdne by měl být. (přeposlaný z jiné pobočky nebo z centrálního skladu)
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.167.35
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 06:49:00    Odkaz na tento příspěvek  

Včera večer jsem se tím zabýval a skutečně jej oba obchody mají. Děkuji oběma
modres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 8-2015

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 19:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednomístná remíza s vodárnou v Mikulášovicích
http://obchod.resinovemodely.cz/Remiza-s-vodarnou-Mikulasovice-d1 47.htm
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2015 - 15:56:55    Odkaz na tento příspěvek  

hmmm...to je pěkný[ok]
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.103.199
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2015 - 22:56:50    Odkaz na tento příspěvek  

Něco na oživení. Ale jde to pomalu, tak nečekejte, že do vánoc to bude hotové. Možná do těch příštích.
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.67.245
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2015 - 23:13:28    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny,

potřeboval bych zkušenosti všech, kteří si koupili cisterny ERMEWA od Roca.

Koupil jsem set cisternových vozů Ermewa 37616 Roco a ty potvory nejezdí. Myslím to tak, že všechny zakoupené předešlé (klubové i mé vlastní: GATX,NACCO,VTG) krásně jezdí a pokud máte jen trochu skloněnou trať, tak mají mají chování bublinky do vodováhy. Ne tak ERMEWY: samy se na sklonu 4:100 nerozjedou, v případě "pošťuchování" na rovině zastaví prakticky ihned. Podrobně jsem si prohlédl podvozky, ale zdá se, že jim nic nechybí, jednotlivá dvojkolí jsou správně v lůžcích a relativně volně se otáčejí. Kinematika jim v pohybu nepřekáží. Chovají se tak všechny 3 v setu. (Olej nebo vazelímu do hrotového ložiska dávat nebudu, na to je ještě čas). Podíval bych se jim na zoubek pořádně, ale nechal jsem si nádobíčko a udělátka u kolejiště na chalupě.

Jaké máte zkušenosti Vy??

Papa_chubby
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 07:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chlupac
Skus pozret otocenie brzdovych klatikov na podvozkoch, na voznoch co ti jazdia bez problemov a problemovymi. V klube sme to tiez riesili, jedna trojica mala "splaky" a cele brzdy otocene co sposobovalo drhnutie kolies. Na pohlad sa dokzali kolesa otacat, avsak pri polozeni na kolaje to uz drhlo. Zial, nemam ich teraz po ruke tak ti to nemozem odfotit.

www.vagonmodel.ic.cz
Jirka Smid
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.245.98
Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 09:51:57    Odkaz na tento příspěvek  

chlupac:
Dobrý den,
podobný problém jsem měl u cisteren ČD od Tilliga v H0. Brzdění vozu způsobovaly otřepy v hrotovém uložení dvojkolí v podvozku. Po jemném ručním odvrtání jsou vozy použitelné v provozu.
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 13:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, na http://www.trainmania.info/vozy.html#uaoos-y jsme dal recenzi vlzu Uaoos-y od Kuehna.


------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Petr1988
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2015
Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 14:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Trainmaniak:

Můžu se zeptat za jakých podmínek je toto vyfoceno?

Díky Petr
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 16:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petr1988: Fotostan, 4 fotolampy s denním světlem, černé pozadí, podklad černé sklo. A pak samozřejmě editace.

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Rosťopiš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2014

Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 20:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cisterny Roco: Problém jsem měl naprosto stejný. Celé je to způsobeno tím, že Roco začalo do modelů dávat z naprosto nepochopitelného důvodu dvojkolí s průměrem 8.0 mm místo původních 7.7 mm. Tyhle novější kola se dají poznat taky odlišným vzhledem (víc se lesknou, mají hladkou "rubovou" stranu). vzhledem k tomu jak přesně a detailně jsou tyhle vagony konstruovány už je tahle drobnost pro provoz problém. Nepomůže tedy nic jiného než vyměnit dvojkolí za průměr 7.7 mm (brzdy jsem na nějakém modelu měl otočené taky, ale to na jízdu vliv skoro nemá), já prostě kola proházel mezi vagony, kterým rozdíl těch tří destin nevadí [happy] A tenhle problém se netýká jen vozů Ermewa, stejné to mám i u jiného setu kupovaného v posledním půlroce.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1264
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 22:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS: co model, ten má slušně našlápnuto, ale vidím, že máš vybraný vkus i v knihovně :-)

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 22:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťopiš: to snad nemyslíš vážně, že by se Roco tak zhoršilo? Co reklamace?

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Rosťopiš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2014

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 09:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak jak píšu, na mou duši [happy] Prostě v posledních vozech, co jsem kupoval, jsou tyhle novější dvojkolí. Ermewa a myslím že vozy vybrané ze startsetu. S reklamací jsem to nehrotil, protože to šlo snadno napravit a nestálo mě to nic (jenom jsem proházel kola mezi vagonky, co už doma byly) a ve všech ostatních ohledech jsou ty vozy stejně špičkové, jako dřív. Težko říct, co za to může, jestli zmatky při přesunu výroby zpátky do Evropy...
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 22:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to bude klasický zmatek. Dojedeme kolečka, co máme, pak ať si to dělají, jak chtějí, řekl Číňan.

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 21:29:26    Odkaz na tento příspěvek  

je pravda že jsem koupil Silberlingy od Tilliga,dvojka jezdila ůžasně,zatímco 1/2 byla tuhá,potřebovaly rozhýbat jak dvojkolí tak i uložení čepů podvozku...no a řidičák taky nic moc....
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 9-2013
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 13:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

https://youtu.be/qOAgfuHNXAw

Modely TT a jejích přehlídka .