K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 10. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 10. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 19:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_2037: Samozřejmě 141 [ok] To je ale tím, že to posuzuju jako muzejní exponát [happy]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mirek_2037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 5-2012

Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 19:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: Já jsem se na to díval už tenkrát úplně stejně. Ta 141 mohla být dnes neprovozní muzejní exponát. Mě by tehdy nenapadlo, že bude za dva měsíce potom co jsem ji fotil sešrotovaná. Bohužel.

https://www.youtube.com/channel/UCvsf5ZjWmqtR9uja_IMivDg
Nováček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.143.190
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 20:37:10    Odkaz na tento příspěvek  

Mirek 2037: A proč jste tedy tu 475.141 nekoupil ? Mohl jste ji zachránit. Už po několikáté zde na k-reportu plačete, že se chudák zlikvidovala v roce 1993. A potvora 475.194, to je vrak, ta si záchranu nezaslouží. Stejně jako 556.0254. Ubezpečuji Vás, že mám doma dokumentace obou lokomotiv, včetně kotlových knih, tudíž mohu posoudit jejich technický stav. Lokomotiva 475.194 obdržela mimo jiné v roce 1991 kotlovou opravu K3 v Českých Velenicích, zkušební přetlak při tlakové zkoušce 2,1 MPa. Její kotel nebyl nikdy po opravě zatopen. A lokomotiva 556.0254 šla z Brna do Lužné proto, že byla proti ostatním káčkům, kterých byly v té době po republice ještě desítky, ve velmi dobrém stavu (zejména také kotlově). Přednosta brněnského depa Ing. Bojanovský ji chtěl po 475.101 rovněž zprovoznit, ale bohužel to již nestihl, zemřel. Lokomotiva 556.0254 nebyla žádný vrak, jak se zde účelově lže.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 21:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejjednuší řešení bude to, že zastavíme výrobu el.lokomotiv, tramvají a jiné havěti ve Skoda Werke Pilsen a o5 začneme vyrábět všechny ty Štokry, Šlechtičny a jiné; šotoušstvo bude spokojeno a nemusí brečet, proč místo mašiny A byla sešrotovaná mašina B.
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 5-2013
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 22:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janku lemochu, šotoušstvo bude spokojeno a ty budeš první, kdo se tu bude vyptávat na výrobní čísla těch nově vyrobených strojů...[kecal]

Nováček: A nestal se náhodou z 254 vrak až v Lužné, po kanibalizaci dílů na 271 ?

jos.nem: Valivá ložiska tyčoví na 94? [nene] Jinak, co vedlo k vaší hypotetické volbě "válečků" bez ponětí o názoru praktiků?

(Příspěvek byl editován uživatelem Sey.)
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 23:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

by mě zajímal názor praktiků na provoz - hlavně údržbu valivých ložisek na tyčích

právě té 141 je škoda, výrobní blok končící číslem 475.155 se bohužel nedochoval

Předem hlásím, že to co napíšu nemyslím ani zle ani proti nikomu. Jen tyhle dvě věci jsou přesnou ukázkou rozdílného pojetí "světa". Chápu, že někdo hodnotí parní mašinu podle toho, jaká je na ježdění, tedy jako vozidlo v běžném provozu. A někdo prostě jako exponát k zajištění uchování části dějin, tedy jeho unikátnost.
Samozřejmě ještě existuje osobní vztah - každej miluje nejvíce tu, na které jezdil, ale to je jasné. Je zbytečné se kvůli tomu hádat. Každopádně já se kloním k té historické rovině, tedy unikátnosti. Kdybych tak nečinil, byl bych blízký praktickému názoru, že nejdříve se měla sešrotovat Mikáda, páč se topí lopatou a ještě to jeden nestíhá [andel] Nekloním, ačkoli bych to topení samozřejmě nedal [satan]
A ještě jednou - je to smírčí úvaha, ne provokace [vypravci]


(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 06:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ag valivá ložiska - hlavní problém byl v dostupnosti neb byla z imperialistické ciziny.
Nováček - je hezké, že máš obě kotelní knihy ale tady se řešilo zastoupení výrobních bloků, pak až technický stav. Ne všechno musí být provozuschopné. Uši se dají vyměnit za nově zhotovené původního tvaru a rozměrů. To zas tak děsivá investice není.
Účelově se zde nelže neb v době sešrotování to byl vrak. Byly i horší z kategorie ,, stříbrný válec". Co vedlo k tomu, že byla zkompletována 271 a ne třeba 254 nevím, soudil bych že celkový stav.
O ing .Bojanovském jsem slyšel, škoda že odešel tak brzy.
Jo a Nováčku dotaz proč někdo něco nekoupil - asi na to neměl. Proč jsi Ty nekoupil 0254 když byl tak vynikající ? Asi proto, žes na něj neměl a nebo měl jiné priority... Nebo že bych se pletl ?
jos.nem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 3-2014
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 07:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Sey: Podmiňovací způsob: "Jestli ta mašina bez kouřových plechů má valivá ložiska na tyčích...Jasně, jestli je na fotce 94, tak valivé ne.
ad Mad noodle2: díky. Výkresy válečků na tyčích sice mám, ale zajímalo by mě provedení ložisek: Šlo o dvouřadé válečky s masivní mosaznou klecí, nebo mají jinou úpravu proti působení oscilačních (odstředivých) sil? Pro americké lokomotivy dodávala firma TIMKEN. Pro naše páry SKF?
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 07:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro naše páry SKF?
Ano, SKF. Jak píše MN2, byl to problém, bo byla za valuty. A náš průmysl je v potřebné kvalitě vyrobit nedokázal, byť snahy byly.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 09:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jos.nem -blíže sloužit nemohu, neviděl jsem ho vyndané ven. SKF potvrzuji. Jestli se pokoušel čs. průmysl vyrobit náhradu nevím, ale vzhledem k tomu, že 556.0 jezdily na kluzných / Od 030 a do 030 jen běhoun/ tak se asi moc nevedlo....
Bilbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 5-2012

Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 10:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proboha co bylo, bylo, nelze odehrát znovu, jen prosím, přestaňme bezmyšlenkovitě šrotovat historické dochovanosti, žádné další již nejsou a nebudou, čím víc toho sešrotujeme, tím méně nám toho zbude....

nudlo, přestaň se ohlížet do minulosti, takové ty keci měli jsme zachovat a pod. už nech, teď musíme jednat, ABY JSME VŮBEC NĚCO ZACHOVALI!!! rád bych pomohl, leč ekonomická situace nejenom mne dohání do kouta s práznou šrajtoflí... spíše mne překvapuje, jak se stále půjčuje nejenom z €U prostředků, rakonstuuje a staví, a na druhý straně zase chátrá, likviduje se, tuneluje a pod, prostě náš český kocourkov...

stejně mohu pokračovat, tedy když už se vyzískal ze šrotu peníz, proč nešli na opravu dejme tomu nějaké větší mašiny, stále se kecalo, jak se albík dá znovu do provozu, léta ubíhaní a nic se neděje, stejně tak jako byli keci o mikádu... takže pokud se bude šrotovat, jsem za to, aby ty peníze šli ihned do opravy strojů, které mohou trochu jezdit a dělat radost ostatním, né že se to pak hned prochlastá, s takoovu můžeme muzejnictví uzavřít.

PS: jak tak pozoruji, již spousta provozních mašin potřebuje nutné opravy a údržby, viz 475.101, leč opět song o penězích.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3671
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 10:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nudlo, přestaň se ohlížet do minulosti, takové ty keci měli jsme zachovat a pod. už nech, teď musíme jednat, ABY JSME VŮBEC NĚCO ZACHOVALI!!! rád bych pomohl, leč ekonomická situace nejenom mne dohání do kouta s práznou šrajtoflí

takže pokud se bude šrotovat, jsem za to, aby ty peníze šli ihned do opravy strojů, které mohou trochu jezdit

Takže kdo své peníze neprobendil má povinnost něco zachránit/koupit a když nekoupí, tak se to holt sešrotuje, ale jedině ve prospěch šotoušení [crazy] Dost děsné uvažování [smrt]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 10:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[lol] [lol] Tak to určo nebudu, když by se vyrobily pod původními v.č.
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 14:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechápu ty výkřiky "proč si to teda nekoupil ty", když nikdo nevěděl, že mašině hrozí akutní fyzická likvidace. Jsem si na 99 procent jistý, že kdyby DHV řeklo, že to je na prodej za cenu šrotu, měsíc času na odkoupení a odvezení, tak by ta mašina nového vlastníka našla. Ale navážet se do lidí, že to nezachránili, když nevěděli, že to zachraňovat mají, to je padlé na hlavu.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3672
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 14:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32: navážet se do lidí, že to nezachránili, když nevěděli, že to zachraňovat mají, to je padlé na hlavu

Přesně tak. Jestli má něčeho tato diskuse dosáhnout tak vžití se morální povinnosti nabídnout za stejnou cenu jako šrotovačce nejprve někomu, u koho je vysoká míra pravděpodobnosti, že předmět uchová pro budoucí generace, byť třeba v "nálezovém" stavu. Třeba seznam "Máte na to měsíc". Je ale průšvih, že blafouni hned začnou ječet "vyhoďte ho, on šrotuje nebo prodává konkurenci"... Problém pro nás normální je většinou v tom vůbec zjistit, že teď právě udeřila ta poslední hodinka. A to zdaleka neplatí jen pro parní lokomotivy. Naopak mnohem víc to bije do očí třeba v oblasti zabezpečovacího zařízení, kde cena šrotu nepřeleze mnohdy ani 3 místnou částku, tedy na to má opravdu každej.
Když jsem neměl na kolejnice pro mašiny do garáže, pustil jsem duplicitní drezínu Vm52, když jsem neměl na střechu pro tu ponechanou si Vm52, pustil jsem cisternu. Ale ne do šrotu. A nikdy bych to neudělal pro zprovoznění čehokoli - na to maj být peníze od sponzorů, to s uchováním historického předmětu nemá nic společného, na rozdíl třeba od té střechy nebo cesty pod ní. Na ekonomické tísni není nic divného. Divné je se nepokusit prodat někomu, u koho se dané věci bude dařit přežít [andel]
P.S. Fakt nemluvím o již neexistujícím Štokrovi ani o DHV. Jde mi o obecnou budoucnost [vypravci] Když bude v seznamu kohokoli něco, co mi systémově chybí nebo je alespoň kompatibilní a hrozí likvidace nezájmem jiných, tak do toho jdu. Ale živit tým špionů mě opravdu nebaví [satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5423
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 16:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bilbo - oni se teď probudili, vašnosto ? Tož vítejte.....

Colonel - já už si nejsem jist vůbec ničím. Snad jen, tím, že zde mnozí nahlas spí jak jezevec v zimě.
Ohledně 0254 se to tu probralo ze všech stran, shora dolů a naopak. Já se svým vrakem, další s historickým předmětem atd. jsme zakopáni na svých pozicích.

Vrak není, mašina není, železo je ve šrotu, takže všechno jsou to dneska plané výkřiky.

Což se začít zajímat, ovšem aktivně, nejen platonicky a na Káčku, o osud a perspektivy 0304, která snad stále existuje ?


Já ji ,předem hlásím, ponechávám osudu - nemám ani peníze, ani místo, ani čas ,ani síly na to, abych se mohl angažovat.
A v neposlední řadě nemám ani chuť protože věk je znát, neduhy se hlásí a takovej bourák ,jako je majitel Výtopny Kladno, ing. Kříž, nejsem. PŘED NÍM POUZE UCTIVĚ SMEKÁM i když nemá páry v portfoliu.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5424
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 16:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bilbo - a máš v tom trochu hokej - Mikádo je NTM, 0254 byl majetek ČD,potažmo DHV.
Takže dvou různých organizací. Ergo peníze byly ČD a pochybuju, že by je NTM cpali.
A Albík 022 jezdit bude, ne zítra, ne za týden, ale bude. Na to dám poslední boty. Možná se toho ještě dožiju.
opravár
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.76.158
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 09:25:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nováček: a nemávol riaditeľ DHV rukou nad 254 aj preto, že tá dokumentácia je u Vás a nie v DHV? Je to tuším dosť podstatné pre možnosť schválenia tech.spôsobilosti kotla. Bez nej naozaj nemal ten stroj "ružové výhľady".Aspoň tu teda uverejnite dokedy mal platnú poslednú skúšku. Taktiež by ma zaujímalo ako ju chcel v Brně pan Ing.Bojanovský oživiť (priznávam, že pre mňa je to novinka!). To mal poslednú os a iné komponenty niekde schované alebo by boli z iného K ?
  • ad 556:Ako to v súčastnosti vyzerá s opravou 298? Tuším, že ako historická odjazdila len jednu "tlakovú". Na rozdiel od 506 je to celkom rozdielny pomer. Možno by objednávky jázd 556 vzrástli pri zfunkčnení 298 a uložení 506 do zaslúžilého nostalgického odpočinku...
vonHenry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.68.156
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 09:47:47    Odkaz na tento příspěvek  

V Mostě bylo taky kdysi káčko bez 5.nápravy a byl o něj zájem z NDR v rámci přeshraničního projektu. A kde skončilo? A do sešití 464.2 TM moc nedalo, hlavně nadace a ČD. A aby se někdy zprovoznila 22 chce asi více liší. No a papoušek už toho asi moc nenajezdí jako řídící viz pro 101.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3014
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 11:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby jste si někdo chtěli OBJEDNAT [proud]

[masinka] 433.002 [satan]

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
Rejpal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 11:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vonHenry vrak v Mostě 556.498 bývalá rekondmanka nešel opravit vše bylo ořezáno autogenem rám v místě nápravy vyříznut pro lepší vyhrnování popela beznadějně neopravitelné mám fota někdy je sem dám aby byl klid od fantastů.Ta 254 také byla zasažena autogenem a oprava by vyšla sakra draho(rám a kotel v pořádku)nyní stojí v zadu 304to bych viděl jako šanci pro nějakou akci.Jinak mě by zajímalo jestli se počítá s nějakým štokrem pro Olomouc
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 11:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobi: Dělám různý "pitomosti", ale tohle je opravdu luxusní [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5425
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 14:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také by se mohla ještě vyskytovat ,, umělecky upravená" 0210 v Plzni či okolí.
Teoretičtí nákupci kupředu, než bude pozdě.
0304 netáhne ? Žádné svaté nadšení ? Že by to bylo tím, že v tomto případě by se záchrana a odkup mohli stát realitou ? Že by se pak muselo přejít od slov k činům ?[coze][uhoh]
Jeník_H..
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 3-2015

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 14:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady ode mě několik fotek Šlechtičny 475.111 ze včerejška z Rysích slavností v Železné Rudě,první je z Rudy města druhá ze Špičáku a ty ostatní přímo v dějišti konání slavností v Alžbětíně.

scotsman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.177.21
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 14:43:22    Odkaz na tento příspěvek  

Rejpal: vše se dá opravit, dokonce i kus rámu s parním strojem, viz Flying Scotsman:

https://www.flickr.com/photos/82887550@N00/2097606529/in/pool-flyingscotsman/

https://www.flickr.com/photos/82887550@N00/393212174/in/pool-flyingscotsman/

fotky až ke konci [happy]

http://www.flyingscotsman.org.uk/see/photos.aspx

Když se chce, tak jde vše....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5426
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 14:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad hypotetická záchrana 0254.
Udělal jsem si velmi neúplný přehled toho, co by zájemce musel mít:
1/ peníze na šrot - při váze Štokra bez tendru podle stavu očesanosti - při ceně 5 Kč/kg /šrot starý, těžký/ 400 - 450 000Kč.
2/ pokud stál stále za hradlem u vchodu do DHV- musel by se přepravit do stanice aby s ním bylo možno manipulovat - cena ??
3/peníze na naložení, převoz,složení - cena ??
Jeřáb silniční Liebherr 120, který by ho na základním vyložení zvedl - 4000Kč/hod, počítá se doba od zapatkování, plus příprava . Cena za 1km cesty jeřábu na akci 190 Kč/km.
Cenu použitelných drážních EDK s patřičnou nosností jsem nenašel.
železniční vůz nebo silniční podvalník. Mám ale dojem, že by to z Lužné po silnici nešlo.
4/ Jelikož se jedná o nadměrný náklad / váha přes 50 tun/, pak po silnici by zachránce zaplatil vyjma dopravy ještě za stanovení trasy s ohledem na nosnost mostů, schválení této trasy, technická ,bezpečnostní a organizační opatření. / Doprovodná vozidla, spolupráce s PČR
Po dráze nevím nebyl li by třeba speciální vůz, pokud by nebyla realizovatelná přeprava po ose. Po ose - příprava na přepravu, zavedení vlaku, doprovod patrně i s nářaďovým vozem. V cíli cesty opětovná rozcvička s jeřábem nebo posun po ose.
Takže si moc neumím představit kam by vyšplhaly náklady ale umím si představit, že málo to nebude.
Máte na to někdo ? Já ne.

Viktor Sitta realizoval, tuším, přepravu 365.0, ten by představu mohl mít i když 365.0 je shruba poloviční váha.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 14:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

scotsman - za peníze se dá všechno, i postavit repliku jako v Anglii.......
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 15:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, co je na tom pravdy, že 433.002 a 03 měly prohozena v.č.? Díky
scotsman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.177.21
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 15:24:50    Odkaz na tento příspěvek  

Mad Noodle2: Ano dá, třeba i další lokomotivu nějaké řady, jako je 60163 Tornádo. Ale to neznamená,že za peníze se dá zhotovit vše, že se má zničit něco, co se tu dochovalo a je jedno jakým způsobem se to dochovalo, v jakém stavu a je úplně jedno, zda to už existuje v jiných exemplářích. Jednou to tu je a je to něco po našich předcích a toho by jsme si měli vážit... Dovedu pochopit, jak se likvidovaly parní mašiny, když končily v pravidelném provozu, dovedu pochopit, že se teď likvidují motorové a elektrické mašiny na konci svého provozu, ale nedovedu pochopit, že se likviduje parní mašina, nebo její neúplný zbytek po 30 letech skončení parního provozu u nás... potažmo, když se pak zachraňuje z kovošrotu třeba jen rezavý blok parního stroje mikáda. To rozřezání beru něco jako velké selhání vedení DHV a klasickou podělanost z nadřízených... A nemám problém s tím, že mě tu bude někdo za můj názor bude nadávat, ten nemám důvod měnit. Spíš by chtělo změnit něco jiného...[biggrin]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 15:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodatek - pokud by zachránce zvolil přepravu v rozmontovaném stavu ušetřil by asi na přepravě a přeprava by byla snáze realizovatelná jak po silnici, tak po dráze ale naskočily by solidně náklady na demontáž a zpětnou montáž, pokud by k ní někdy došlo.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5429
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 15:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

scotsman - taky názor. Máš na něj právo. Jak je to s uchováváním všeho po předcích už jsem tady nečetněkrát psal.
Neznám na světě zemi ,kde by se uchovalo všechno, byť by to všechno se mělo týkat jen lokomotiv parní trakce.
Co se týče podělanosti z nadřízených - už tě někdo vyhodil z práce pro neuposlechnutí příkazu, ergo hrubé porušení pracovní kázně ? Doporučuji to nejdřív zkusit sám na sobě a pak hodnotit. Na papíře je hrdina každý, praxe bývá odlišná.
A pak ještě jedna nesmělá otázečka - připusťme, že by se přednosta vzepřel a nepodělal se z nadřízených, byl by odvolán, propuštěn. Co pak ?
Přišel by jiný a příkaz by splnil, možná že by i něco iniciativně přidal.
A nebo by mu nikdo už žádný příkaz nedával. Přijela by firma, rozřezala to, naložila a odvezla. Na základě přikazu vlastníka.
Mám za to, že jsi asi mladý, když tohle neznáš.
scotsman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.177.21
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 16:07:10    Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2. takže odzadu, mladý nejsem a znám to velice dobře. Potýkám se s tím dnes a denně.
Nechápeme se, napsal jsem jasně, že chápu, když se likvidují jakákoliv vozidla na konci svého pravidelného provozu a nemám s tím problém (zde jasně napsáno, že není možné zachovat vše od všeho), ale mám problém s tím, když je tu něco zachováno, tak dlouho od skončení pravidelného provozu a i to málo zachovaného se musí zlikvidovat. Prostě blbost na entou... Proč se třeba nezlikvidoval sergej 202 v Třebové, který tam stál x-let a pak se prodal do Polska ???
Ano, už mě někdo vyhodil z práce, více není třeba psát, že...doufám, že chápete. Jenže ona se nesešrotovala jen 254, on to byl též německý pošťák, který stával dlouhou dobu ve Vršovicích, to je i teď několik vozů Bai (osmidveřky a čtyřdveřky), Bt (maďarů), co byly v Pardubicích, ono je to několik rybáků atd... Lidi není pomalu v čem vozit (viz krásné najbrty při zahájení sezony v Lužné, jak se všem tak moc líbily). Hlavně, že se plní šrotovací plán, je z toho nějaká nevýznamná ušmudlaná finance, ale hlavně, že se tím zavděčíme nadřízeným a ti nás ponechají ve funkci... [happy], protože jsme poslušní a plníme jejich příkazy. Jak krátkozraké. No vlastně, máte naprostou pravdu, omlouvám se, teď jsem to pochopil, protože ono možná to do důchodu někoho vystačí.[happy].
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 18:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár záběrů z oslav 160ti let Buštěhradské dráhy:
Parní vlak Lužná - Praha - Lužná: http://www.youtube.com/watch?v=R6q-xHM21Ms

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 18:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár záběrů z oslav 160ti let Buštěhradské dráhy:
Kavalkkáda parních lokomotiv: http://www.youtube.com/watch?v=sPh9hFyM3ls

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
ID 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.63.246
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 18:59:27    Odkaz na tento příspěvek  

Ta 556 0254 by už vydala na knihu. Je možné, že její osud vždy jednou za čas vzedme vlnu diskuzí o všem možném. Já sám nejsem příznivcem toho, co se s ním stalo, protože jsem se svého času podílel také na její záchraně - období nebudu raději specifikovat -. Plně souhlasím s tím, co píše Mad noodle 2 v diskuzi versus scotsman. Ono je záchrana lokomotivy a záchrana. Nejhorší je potom, co s ní. Pravdou je, že pokud se předmětu ( zde lokomotivy a jejího osudu) dnes chytí movití, tak jde ledacos. Musíme ale počítat s tím, že ve Velenicích už páru neudělají, pro SEA je to dost rozměrově velké a td.
Já osobně po zkušenostech zastávám názor, že pokud se podaří udržet v provozu sice méně exponátů, ale pořádně, je to lepší, než mít dvůr vraků. Pak je z toho to, co je ve Strasshofu.
Dále zastávám názor, že vybrané exponáty (zde parní lokomotivy) mají mít odpovídající depozitář a pro "muzeální provoz" ať slouží jiné lokomotivy, ale ne exponáty.
Jo a ještě s p. Ing. Bojanovským : Ta úvaha tam byla, ale protože sami ji tak zohizdili, tak tato informace se vydávala v rámci přípravy přepravy do Lužné. Ing. Bojanovský udělal obecně pro lokomotivy moc a tak ho nechte na pokoji. Byl to můj letitý dobrý kolega a kamarád.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 20:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2:
... Máte na to někdo ? Já ne.

0304 netáhne ? Žádné svaté nadšení ? Že by to bylo tím, že v tomto případě by se záchrana a odkup mohli stát realitou ? Že by se pak muselo přejít od slov k činům

Vy ale zlobíte [proud] Vždyť je tolik důvodů, proč to nejde přece. Každej by to rád udělal, ale... Ještě snad v tom seznamu chybí pozemek a na něm postavit kolej, nebo mít nějakou tu vlečku/depo. To má ale vlastně ze zachránců teoretiků každej [satan]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3015
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 06:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: S tímto nemáme nic společného, jen jednání o použití fotky na potisk povlečení....[biggrin]

[masinka] 433.002 [satan]

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 06:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobi - ale to bych měl těžké spaní - Matěj není muší váha.[proud]
Scotsman- OK - jak říkám, je to Tvůj názor. Některéré scénáře jsi neokomentoval, i na to máš právo.
Přednostu DHV znám od roku 1980, kdy dávno nebylo ani DHV a ani nemělo žádného přednostu.
Nikdy jsem netvrdil, že je superman, měli jsme spolu i půtky. Ale protože ho znám tak dlouho, vím dost dobře, jaký je.
A proto se ho budu zastávat. Nemá to lehké a sám se na tomto fóru moc bránit nemůže.
Hlavně ne pisálkům všeho druhu, kterých se tu vyskytuje dost...
O 0304 jsem psal schválně - výsledek jsem předpokládal.
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 07:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak po delší době to vezmu trochu zpět, MN2 namazat tříválcovku, to byla skutečně fuška, párkrát jsem si to užil jako topič elev. O tom už jsem se zmiňoval asi před dvěma lety.
Také jsem se dozvěděl spustu zajímavostí ohledně konstrukce 477, peripetie okolo,zajímavé.
Pak jsem byl osočen panem Coudym z nadměrné konzumace, což o to svých 5 piv mé kmetské tělo v pohodě snese,zato u Vás se projevuje nedostatek kritického myšlení, i když, na druhé straně tak hloupý nemůžete být, když jste skoro rozluštil můj nick, jak se holedbáte. Možná v Bletchley Parku by jste se uplatnil.
Pak jsem viděl dost fotek s tehdejšího parního provozu, autory chválím, některé vypadají jako špionážní (MN2)
Kdo by to řekl, tehdy banální fotky čoudy a dnes mají ohromnou historickou hodnotu.
Pak se rozvinula rozsáhlá diskuze, zachovat vrak, dát dohromady, šrotovat nešrotovat. Myslím, že rozumný názor má NM2 a ŽMC, tak k tomu by se klonil také. Ještě malou znínku o našich dvou Sokolovských mašinkách 524 206, (s ní jsem rok hobloval 1. zál.) byla snaha ji zachovat, nepodařilo se, zachovala se alespoň kniha ve které jsou záznamy o rekonstrukcích od samotného ing. Rihoska.
Rovněž i zde zmiňovaná 304, (s ní jsem coby tehdy leťák odvezl pěkných pár forek) co bylo projeveno snahy na její uchování, ale ještě žije, no chtěl bych tu připomenout její poslední jízdu za pár dní to bude 34 let, bylo to 11.7. 1981. Mám fotky, bohužel nejsem jejich autorem.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4812
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 07:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U37.002 stoupá s Os 230 k zastávce Horní Skrýchov https://www.youtube.com/watch?v=cr1oPEf9ORQ&list=UUZLfCbOdpRSRGh- cid8_t_A

FOTOGALERIE a VIDEA
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3676
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 12:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O 0304 jsem psal schválně - výsledek jsem předpokládal.

Výsledek je stejnej u Jindry teď, jako před 20ti lety u Jirky - ač tehdy s třetinovou hmotností a pětinovými náklady v tehdejších cenách [satan]
Zrovna včera byla zase na ČT1, tak jsem si na to vzpomněl. Stál jsem před otázkou, zda dát veškeré úspory za mašinu a ještě si někde půjčit 5 tisíc (drobnost). Neudělal jsem to, protože jsem neměl, kam bych ji dal a (jak časem potvrdilo harakiri jednoho známého sběratele z Ústí nad Labem) deponie na hubu zadarmo je ta nejdražší a nakonec člověka dostane [kladivo]

P.S. I tehdy to nakonec dopadlo ve prospěch unikátnosti a ne technického stavu. Do šrotu šla mnohem zachovalejší z Hracholusk a zůstala horší, ale unikátní z KND. A jak jí to v Lužné dneska sluší [ok]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 13:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz - no to jsou právě ty malé drobnosti,které zdejším velkozachráncům zcela unikají...
Vono se to, nějak by se to udělalo... Samo se nikdy nic neudělalo, neudělá.
Ad CS 500 - mám v tom nějak polojasno až nejasno..
Tu označenou 317.053 jsem poprvé registroval na velkoakci v Děčíně, pak se všelijak přesouvala až jsem ji přestal sledovat. Je to snad ta u cyklostezky, či co to je u hlavního tahu ? Další by měla stát u Viktora Sitty na Zlíchově, třetí pak v Lužné.
Naposledy provozní CS 500 jsem viděl v chemických závodech Sokolov někdy v roce, tuším, 1976- 77.

S tou 0304 jsem to myslel tak, že u té ještě pozdě není ale její další směřování na Káčku nikdo neřeší, nevede zasvěcené hovory, nemá úžasné nápady bez realizace.
POdle mého přesvědčení supi nečinně ale trpělivě čekají na její případný konec, aby pak spustili koncert ala 0254.
Do té doby to nebude v jejich myslích exponát ale obrovské hovado, kterým lze jen těžko manipulovat, není ho za co koupit a kde ho zadara uskladnit. Vono se to, nějak by se to...
Pendrek, vono by se nic. Někdo to musí udělat, tak jak to dělá KHKD,výtopna Jaroměř, výtopna Zlíchov,Zdice,Valmez a další.
Nikolas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 15:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video z jízdy plzeňské "Pětasedmy" 475.111 na Rysí slavnosti v Železné Rudě https://www.youtube.com/watch?v=NNDR1UvEGck

Více železničních videí ZDE
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3677
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 16:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2:
CS 500: Prostě všechny jsou (ta z Hracholusk též byla) určené pro vlečky. Jen ta v Lužné je KND 29 (jediná co zbyla z dodávky pro KND) = v některých detailech odlišná. Tehdy, když se jich Jirka chtěl/musel zbavit a rozhodl se, že napřed pustí jednu a pak se uvidí, kdekdo ječel, že ta z Hracholusk je v lepším stavu a tudíž by jako první měl pustit tu KND. Ale on podržel radši ten shnilejší kus, který byl unikátní, což ale většina radilů ani netuší [happy]

556.0304: Já tomu rozumím, jak je to myšleno. A také se přikláním k názoru, že dokud se něco nestane, bude ticho. A pak už jen naprosto zbytečný řev. Jinak přesně, jsou i tací, kteří to dělají. Každej jinak, v jiným rozsahu a kvalitě, ale prostě dělají [wink]

P.S. Kdyby bylo nejhůř, pozemek i matroš na kolej mám. Když kupující dohodne místo předání od prodávajícího Zlonice, myslím, že na ty 2 jeřáby, co to vrhnou z tati přes zeď, dohodnu u Švestků slevu. 10 let za pozemek nechci nic a zavazuju se kolem zdarma sekat trávu. Jde dojít i k dohodě, že by nový majitel instaloval místo zdi "polovlaštovky" aby byla mašina pod střechou. Jedinou podmínkou je, že to musí minimálně mírně obrousit a naštětkovat. Jo a tu kolej si musí sešroubovat sám [andel] Bane, já vím, lepší je to dát někam na kolejově připojený místo, to u tak velkého stroje myslím naprosto vážně. Přesto by to sem umístit šlo. Jen se prostě snažím vysvětlit, že napřed je plac, pak kolej, pak samozřejmě jak to dopravit - to může být v klidu cca polovina celkové ceny. Zakoupení exponát bez stabilního místa na uložení je v podstatě nic [vypravci]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jeník_H..
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 3-2015

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 17:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikolas:moc pěkný to v těch Janovicích je nádhera s těmi mechanikami,mrzí mě že to zmizí tohle by si zasloužilo zachovat a nějaká náhrada to zničí uplně kruci,páru jsem v Rudě taky fotil jelikož bylo na mostíku dost lidí na ten první vlak šel jsem kousek jinam
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3412
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 18:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem myslel, že se v Jizeře trochu ochladím, ale voda byla jak kafe [happy] :
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5436
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 06:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza o - Tak černá nebo horká ?[biggrin] Jizera bývala hodně studená ale letos je to moc i na ni.
Scotsman - jestli mám pravdu nevím,ale snažím se domýšlet dál než za první patník.
Je li nějaký šrotovací plán taky nevím. Důvody neznám, neptal jsem se.
Jedno ale platí - peníze dnes rozhodují o všem.
Buhužel ,dětské úvahy o supersponzorech, sypajících do Lužné, ale i jinam, mega a mega jsou zcela scestné.
Zájemců zástupy, sponzorů pár. A za co pak opravovat, zprovozňovat, opatřovat provozní hmoty, platit elektriku, materiál na opravy, dodavatele a další ? Za suchý z nosu ?
Zprovozněte Mikádo, Albíka, Matyldu a další a další se snadno řekne ale hůř realizuje.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 07:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horká [biggrin] . Kamenice byla přeci jen chladnější.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 11:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V neděli 12.7.2015 na trati 281 (Valašské Meziříčí-Rožnov pod Radhoštěm) vyrazí 2 páry zvl. vlaků v čele s lok. [masinka] 433.002 u příležitosti akce: "Lázeňská neděle", jízdní řád ZDE [wink]

[masinka] 433.002 [satan]

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
Dejda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 10-2013
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 19:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úzkokolejná parní lokomotiva JHMD U46.101 - záběry odjezdu z nádraží JHMD v Jindřichově Hradci, Blažejov, Kunžak-Lomy a Hůrka
5.7.2015

https://youtu.be/4ASXIS_ZgA4


Youtube kanál
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 20:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, neví někdo v kterém roce dostal luženský Kremák 323 svůj dlouhý tendr a jaké tendry měly 301 a 323?

534.0301/818.0314
534.0323/818.0322

Díky
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 21:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janek lemoch: 323 by měla mít velký tendr již z výroby odkaz

Vraťte 842, patří na Protivínku.
Mad_noodle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 22:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A a nemyslel Janek náhodou kdy ho dostala v rámci muzejního provozu? Tam ji jako malej pamatuju s malým tendrem.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3679
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 22:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, například v roce 1995 tlačil vlak do Moldavy s tendrem 818kou [happy]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 22:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A o rok dřív při akci Kladno - vlečka Libušín měla velký tendr.
Našel jsem na netu i jako důkaz toto odkaz
A tady s ním v roce 1981 v Lužné odkaz
Takže malý tendr byl asi v roce 95 připojen, aby se lépe mohla otočít na krátkých točnách při při akcích k 150 výročí Olomouc - Praha.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)

Vraťte 842, patří na Protivínku.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3680
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 23:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vida, to je konečně dobrý téma - prohazování tendrů na muzejních lokomotivách - to nikoho neurazí [proud]
Na Moldavu s velkými tendry opatrně [wink]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
TheMartin542
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2012

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 23:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny.
Konečně jsem se dostal k sestříhání dalšího videa... [fotic]

Parní vlak Mácha v čele s 475.111 a 35 1097-1 projíždí zastávkou Malá Veleň dne 23.5.2015. [vypravci]

475.111 + 35 1097-1, Parní vlak Mácha, Malá Veleň, 23.5.2015 [FullHD]

Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5448
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 10. července 2015 - 03:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

534.0323 - v letech 1970 - 1984 měla nejčastěji tendr 935.117
Po reinkarnaci jezdila první akce s 818.0, později se vrátila k 935.1/0/
Mad_noodle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 10. července 2015 - 05:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mořepetr: Zase špatně, při oslavách 150 let Olomoucko-Pražské dráhy v roce 95 jezdil zrovna s velkým tendrem a střídal se (mimojiné) s 534.0432 a ,,dvouhlavým drakem" 464.202 a 475.1142 na vlacích po Pražském semmeringu Naopak při oslavách Pražsko-Duchcovské dráhy v roce 94 jezdil s malým tendrem, na jednom vlaku společně s lounským Mikádem, vše doložitelné fotkami (pokud se bude tátovi chtít je najít).
Joska
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.64.40.28
Odesláno Pátek, 10. července 2015 - 07:14:29    Odkaz na tento příspěvek  

V pravidelném provozu jezdila 534.0323 vždy s tendrem 935.117. Teprve po svém znovuzprovoznění se začala objevovat s tendrem 818.0322 od kladenského stroje 534.0392.