K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 03. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 03. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5401
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 04:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mořepetr - ad místo a budovy - stejně jsou na tom Všetaty, které se po ukončení provozu mění v ruiny i Kralupy, kde už proces taky začal. Při tom obě lokality ideálně blízko Prahy s funkčním napojením na síť SŽDC a dostatkem místa, obě s točnou, dílenskými prostorami, garážemi, ev. rotundou.
Potácí li se zřizovatel ve finančních problémech nebude muzejní část asi tou nejvyšší prioritou. [sad]
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4890
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 06:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle 2: Budeš i nadále obhajovat likvidaci (nejen) parních lokomotiv? Pokud ano, tak z tohoto vlákna raději vypadni. Jseš tu nadbytečný. Likvidace parní lokomotivy či historické lokomotivy motorové i elektrické je něco, co se dnes prostě nedělá. Na skladě nejsou a vyrábět se už nebudou. Tak to laskavě pochop a přestaň dělat idioty z těch, kterým se jednání DHV nelíbí. Je to doufám jasně vysvětlené?
Nikolas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 07:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video ze Dne dětí na Vysočině s "Všudybylkou" 354.195 a "Bardotkou" T 478.1010
https://www.youtube.com/watch?v=ZZ5lkuHJQ0c

Více železničních videí ZDE
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4589
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 08:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: "přestaň dělat idioty z těch, kterým se jednání DHV nelíbí"

Z Vás nikdo idiota nedělá. Pokud chcete, nikdo Vám bránit nebude, abyste si celé DHV koupil a provozoval dle svého. ČD je obchodní firma, muzeum by jí teoreticky mohlo být kdesi...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5402
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Brame polib mi prdel..... Jsi úplně poslední, kdo by mi mohl něco doporučovat ,natož nařizovat. Ano vysvětlil jsi mi ,že jsi jedinec mdlého rozumu. Sni dál své sny o uchování všeho, sežeň na to prostory, peníze a statečně skladuj. Vzhledem k rozdílnému věku, chápání souvislostí si nemáme co sdělit.
A ano budu obhajovat likvidaci vraků, které už k ničemu nejsou, byť by byly z 556.0254. Tobě je po tom ho..no, co, kde a jak obhajuji nebo neobhajuji.
kakao
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.221.50
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:23:54    Odkaz na tento příspěvek  

Nudle je fakt dement.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5403
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - a když už blbě bleješ - kolik jsi zachránil Hektorů, Bardotek, Laminátek, Karkulek, Bobin nulkových, jedničkových, Ganzů a dalších ?Řekni mi kde máš depozitář - přijdu se podívat a zatleskat ti. Kde jsi byl když se šrotovala 524.102, 524.0110,387.016,477.005,498.105,464.057 a desítky, stovky dalších? Povím ti to - v nejlepším případě
jsi si hrál v uhláku na horníka a botolil se po dvorku a slepičinci říkal papů.
A ty bys mi chtěl něco nařizovat ?Nebuď trapnej, idiota ze sebe děláš statečně sám, moji maličkost k této činnosti nepotřebuješ.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5404
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kakao - nesuď nerozvážně podělanej anonyme.
kakao
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.221.50
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 15:01:17    Odkaz na tento příspěvek  

A co když jsem opravil i více vozidel než Ty,který sežral veškerou moudrost.Ty akorát umíš druhým nadávat,tak to Ti fakt jde.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5405
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 15:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kakao - to těžko, ale možné to je. Ano nadávání mi jde, mozek mi funguje celkem dobře i když už bych mohl na počínající demenci mít právo, vzhledem k věku.
Ostatně nebyla řeč o opravách ale o šrotaci vraku. Ty jsi mě první označil za dementa aniž bys věděl kdo jsem. Příšít na hrubý pytel ještě hrubší záplatu mi opravdu potíže nedělá ani nedělalo a to ani u mnohem závažnějších témat a s mnohem výše postavenými osobami než je anonym z káčka. Tak proč by mi to mělo činit potíže?

Solidní část z vás viděla jen muzejní mašiny a o tom, co jejich zachování předcházelo, neví zbla nic,a to ještě z doslechu.

Kdybys nebyl podělanej anonym, našel by sis můj mail a tam bys mi vysvětlil, která bije. Takhle ses zmohl jen na zbabělý výkřik ne netu.
No a cos tedy všechno opravil ?
Jsem zvědav ,jestli se dočkám alespoň tady, protože Bram mi nic neukáže neb nic nemá.

Stejně tak se nedočkám odpovědí na otázky kde vzít peníze, prostory a další náležitosti. Kde vzít lidi na práci.
Ti tu nejsou, až na čestné výjimky jako např. ŽMZ a další. Ti mě ale dementem zatím nenazývají.
Stejně tak jsem nezaznamenal jediného zájemce o vrak 556.0254,vybaveného reálnými potřebami k odkoupení vraku - hotovostí, transportní technikou atd.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 15:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nudle 2, dej si pohov. Ty prostě upíráš ostatním právo na názor, o nic víc tu nejde. A kakao opravilo několik vozidel, na některých jsem mu s opravami pomáhal. A zachránil několik dalších, které na opravu čekají. Třeba se jí nikdy nedočkají, ale existují a to je důležité - mají šanci[wink]. Kdežto štokr 254 přišel i o tu šanci[sad]......

Netahej sem minulost, žijeme v současnosti. A jestliže se v současnosti likvidují parní lokomotivy, je to škoda nenávratná, nedělá se to. Když nic jiného, vrak štokra se dal rozebrat na náhradní díly a zbytek pak sešrotovat, když už to bylo tak nutné a tolik překážel. Pomohl by tak do budoucna těm, co zbyly, pokud by nějaké díly chyběly a i to by se cenilo[wink] Byl bych velmi nerad, kdyby zas někoho napadlo nějakou parní lokomotivu sešrotovat.



Rudolf 33:Z Vás nikdo idiota nedělá. Pokud chcete, nikdo Vám bránit nebude, abyste si celé DHV koupil a provozoval dle svého. ČD je obchodní firma, muzeum by jí teoreticky mohlo být kdesi...

A proč by si kdokoliv měl kupovat DHV? Když to vezmu tak, že by se nikdo do ničeho neměl míchat, tak kolik by bylo dnes existujících parních lokomotiv? Ty v hale na Letné, u ČSD nejspíš žádná, protože nikdo ze zaměstnanců (zejména na těch nižších pozicích jako byli strojvedoucí či ostatní pracovníci depa atd.) neměl právo se do čehokoliv montovat, protože to nebyla jeho věc? Bylo li by to vše na vedení ČSD, tak by se nejspíš parní lokomotiva coby nežádoucí relikt časů minulých nezachovala žádná. Je dobře, že těch, co se montovali do něčeho, do čeho se montovat nikdy neměli, nebylo málo[wink].
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4893
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 15:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2:Ano nadávání mi jde

Plný souhlas[wink].

mozek mi funguje celkem dobře

[rofl][biggrin][crazy][nene][nene][nene][nene][nene]
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3655
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 16:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvíc miluju debaty v kruhu. Proč se to šrotovalo? Není místo pro jiná vozidla a byl to naprostý vrak. A proč se to někomu nenabídlo nebo se z toho nevybraly náhradní díly? Náhradní díly se z toho vzaly. A proč se ten zbytek tedy šrotoval?...
Proč furt majetek nějaké akciovky? Kde jste byli, když jsem ve výběrku přeplácel šrotovací firmy v Hlinsku (poděkování do Rosic za tip), aby nešel nejstarší dochovaný diesel ČKD do šmelce? Neměli jste blbejch 100 tisíc a radíte, co má dělat někdo s vrakem Štokra? Nebo jste názoru, že si mlékárna měla udělat muzeum vlečky?
Prostě něco dělat "na klíč" je moc práce. Vytipovat, dohodnout, zaplatit, naložit, odvézt, složit na svém a pak teprve s tím něco dělat. Takhle někomu poradit, nebo -ještě líp- převzít to zadara vyřízené a připravené, jako tady kdysi na topírně, nebo jako ten neúspěšný pokus v Bezdružicích s Hurvajzem [satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5406
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 16:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - asi nemluvíme stejným jazykem, milý Brame - já mluvím o vraku 556.0254, ze kterého byly potřebné a použitelné díly odebrány, podle mých informací.
Proč bych sem netahal minulost ? Tehdy se rozhodovalo o nesrovna telně vyšších hodnotách než je jeden vrak Štokra ,kterých zřejmě existuje ještě 7, 5 buď provozních nebo kompletních a dva poněkud nekompletní / 0304 a 037/ ale zkompletování schopných.
Co jsi udělal pro to, aby 0254 nebyl sešrotován ? Co uděláš aby nebyla sešrotována 0304. Konkrétně !! Kde máš ten svůj depozitář vrcholového zachránce strojů jen o málo mladších trakce E, T, M ? Tam není škoda nenahraditelná ?
Kdo se ucházel o mazutového Kremáka ?

Na to mi určitě uspokojivě odpovíš.....

Taky by mě velmi s..alo, kdyby chtěl někdo zlikvidovat kompletní nebo skoro komletní lokomotivu, stejně bych viděl i likvidaci 555.3 ač nemá k vraku daleko . Jenže je jediná v ČR. Se šrotací vraku se dokážu smířit, protože už by z něj nikdo nikdy nic neudělal. Neměl by důvod - zachovalo se jich dost.

Nuže ,milý Brame, na rozdíl od tebe můj mozek uvažuje reálně, vědom si situace která panuje a okolností, které ji způsobují.
Pohádkám už jsem, na rozdíl od tebe, odrostl.

Co ti říká jméno B. Bokorný ? Co ti říká jméno I. Bartosch, J. Hošek, J .Rachota ? Ti a jim podobní zachraňovali v době kdy se o DHV ani neuvažovalo, natož aby existovalo. Jediným držitelem mohlo být NTM nebo ČSD a TMA, ovšem zvláštní cestou. Znáš minulost 434.2186,477.043,534.0323,464.053,556.0506, 498.022, 524.1110, 475.179 a okolnosti jak byly zachovány ?
Víš odkud je solidní část slovenských muzejních mašin ? Asi ne....
Takže když to shrneme tak jmenovaní spolu s bezejmenými kamarády, přáteli toho mají na ,, svědomí" dost.
Čím se pochlubíš ty?
A bez minulosti by nebylo současnosti a nebylo by co řešit.
kakao
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.221.50
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 17:10:25    Odkaz na tento příspěvek  

Nudle.Bohouše Pokorného znám velice dobře,jsem s ním často v kontaktu. Nebýt jeho tak u nás a na hlavně na slovensku by nebylo dosti cenných vozidel.
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 17:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

310.0134 návštívila v sobotu trať 020 a to úsek Hradec Králové - Chlumec, zde je video z jízdy atd: https://www.youtube.com/watch?v=R-6VEKreYoc&feature=youtu.be

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3006
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 20:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden snímek z Bohumína [jidlo]


[masinka] 433.002 [satan]

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 06:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kakao - ano souhlas, plánovaný skanzen zachránil hodně.
lupa_nepolisini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2014
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 10:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 16:36:31

Děkuju.. asi tak .. děkuju i pro mé srovnání si věcí v hlavě ...
jagg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 5-2012
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 08:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem zachránce žádného žel. vozidla (ani nebudu), ale ten Štokr se řezat nemusel, chleba to nežralo, dost mě ten krok překvapil.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3659
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 09:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jagg: Také mě ten krok překvapil, nicméně ještě víc mě překvapují tvrzení "nemuselo se to šrotovat" a "chleba to nežralo", kterým se projevují lidé neumějící hospodařit s nemovitostmi ani a movitým majetkem, kterým jsou jakékoli ekonomické a obchodní vazby skryty. Tedy:
1/ Šrotovat se to muselo, protože tak rozhodl vlastník;
2/ Chleba žere. Musíte na to vlastnit prostor a když to tam stojí, nemůžete ten prostor využít jinak. Navíc řady šrotů snižují prožitek návštěvníka a odrazují potenciální sponzory. Ale teoretikům to vysvětlit je marné. Prostě i ušlá příležitost je, že to "chleba žere" [satan]
P.S. Ne, nechválím to, ale je to už mrtvá věc a nemohu bez širší znalosti relevantně soudit krok vlastníka jako nepatřičný. Ze společenského hlediska škoda žádná, jak už tu několikrát zaznělo je řada 556.0 zachována v téměř nevídaném počtu kompletních exemplářů [andel]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.106
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 13:37:47    Odkaz na tento příspěvek  

No, ohledně štokra 556.0254 - léta stál u vchodu do muzea a žádnému běžnému návštěvníkovi, který o mašinkách neví v podstatě nic, nevadilo, že je to v podstatě nekompletní vrak. Já jsem spíše slyšíval takovéto komentáře k malým dětem - hele, tamhle už stojí parní mašinka, pojď se podívat. A že byl nekompletní - k historii páry patří i vytápěcí kotle. A jeden námět na léto - zajeďte se podívat do Strasshofu a tam vzadu, kam už běžný návštěvník nechodí, uvidíte fantastický kovošrot - takové vraky byste jen tak někde nenašli. Ale nikdo je neřeže ( asi v Rakousku nemají kovošroty ) a tyto vraky čekají na svoji budoucí možnost... A nejvíce tam hnije mašin německé řady 52 - a řeklo by se proč, když jich zachovalých a provozních jsou desítky a vystavovatelných stovky.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3660
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 13:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tam vzadu, kam už běžný návštěvník nechodí

To jste napsal přesně, ano, tam vzadu, když tam nepotřebujete zaparkovat něco jiného, tam může stát cokoli, protože to běžný návštěvník nepovažuje za muzeum [happy]

P.S. Jestli jsem to napsal nesrozumitelně, tak u vchodu vrak vidící potenciální návštěvník si prostě v některých případech řekne "TVL, to musí bejt dobrej kovošrot" a nepřijde. O této části se bavím, ne o těch, co tam už stojí u kasy. Mám obdobný problém, akorát jde o hnusnou rozpadající se bránu, ale efekt je stejný [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 13:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodnutí majitele, no. Už s tím beztak nikdo nic nenadělá. Jasně, jako "poutač" před vchodem to pro běžný kaštanstvo bylo dobrý, akorát to stačilo jednou ročně zgenerálkovat štětkou. Ale co my víme, stálo to léta venku na dešti, třeba poločas rozpadu nastal už do té míry, že se z toho stala hromada rzi ve tvaru lokomotivy a fak to nemělo smysl zachraňovat. Jestli třeba šel do kopru rám, pak z toho nezůstalo už opravdu nic a je lepší to případně postavit znova fungl nový.
Což by se, si myslím, při případným "zprovozňování" stejně asi stalo. Mašina by zajela někam do haly, zavřela by se vrata, za nima postavila nová a akorát by se převěsili cedulky. Zbytky "originálu" by pro nepoužitelnost stejně skončili ve šmelcu, akorát šotouštvo by bylo spokojený, jak nám ta mašinka prokoukla a co je na tom "původního" by stejně každej poznal prd. [biggrin]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
jagg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 5-2012
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 16:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: hospodaření s movitým ani nemovitým majetkem mi rozhodně cizí není stejně jako obchodní a ekonomické vazby. Stejně tak, jak mi není neznámo, jak je to zrovna s těmito aspekty u ČD. Neznám pravé důvody sešrotování, ale zde uvedené se mi jeví jako zástupné pokud ne přímo spekulativní (mašina brala prostor jiným mnohem cennějším exemplářům a/nebo odrazovala od návštěvy poutníky, co cestovali půl republiky, aby se kvůli tomu u brány otočili a jeli zpět). Evidentně na to hledíte optikou malého spolku, to ovšem není tento případ.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5413
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 17:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jagg - a mohl byste mi, prosím ,objasnit optiku velkého spolku ?
Nebo mi udělat nějaký ekonomicko technický, potažmo ekonomicko historický rozklad ?
Se zřetelem ke skutečnosti, že byl likvidován vrak lokomotivy, jejíž 7 zástupců / identická konstrukce, lokomotivní typ výrobce/ se nachází na území bývalé ČSFR ve stavu od mírně nekompletního / 3 kusy / přes kompletní, vystavovatelný /2 kusy/ až po provozní /2 kusy/.
Děkuji
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5414
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 17:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jagg - pardon, ze tří mírně nekompletních je jeden v opravě a kompletaci, pravděpodobně do provozního stavu.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 18:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jagg: Kde nic není, ani smrt nebere. Takže naposledy PŘED AREÁLEM TO BYLO PRO OSTUDU, KDYŽ JEDOU LIDI VLAKEM KOLEM. Sám píšete, že ve Strasshofu to maj vzadu (asi jsou blbí a maj si to dát radši ke vstupu) [rofl] Totéž platí u naší brány vůči lidem jedoucím kolem autem - prostě to náhodného neprvoplánovitého návštěvníka odradí. A to je celý, jdu si řídit fyzické muzeum (s tou svou Vámi teoretikem vyvrácenou skutečností) a Vy řiďte internetem virtuální realitu, dle svých teoretických neodborných představ [masinka]

Mad noodle2: Je to jednoduché, prostě kdo ho má většího. Tohle pojetí my 2 určo nepochopíme [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Bohumír_Golda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2015
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 19:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, každé mašinky co v současné době zařve je mi líto. Nicméně k tomu byly asi velmi závažné důvody povahy ekonomické a povahy vytváření pakárny ze strany nějakého velmi snaživého, páně přednosty nadřízeného, úředníka či úřednice , kteří hlava - nehlava tlačili na černá ekonomická čísla. Škoda mašinky, ale již na tom nic nezměníme, stejně jako zařvala koncem šedesátých let v Kralupech naprosto unikátní 265.0 a v Č.L. 524.102.
A prosím neviňme za tyto ztráty paušálně bolševika. Bohužel na nezáchraně těchto exponátů má podíl i dosti renomovaný železniční historik.
A to se prosím jednalo o naprosté unikáty a ne o mašinku, kterou máme vícekráte...,nicméně lidsky si myslím, že je jí škoda, ale pragmaticky, jak bylo řečeno výše........
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3012
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 19:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár snímků Matěja na Opavsku: [fotic]



... více, již brzy v galerii ZDE

[masinka] 433.002 [satan]

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
Bosnak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.91.28
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 21:22:50    Odkaz na tento příspěvek  

Každého sešrotovaného stroje je škoda. Ale spíš než zbytečné výčitky atd. by byla užitečnější debata, proč zmíněný vrak neschopný uvedení do provozu nebyl rozřezán do podoby "funkčního řezu" parní lokomotivou. Angličani toto umějí velmi dobře a vždy se jedná o vděčné exponáty.
I v tomto případě je tedy stroj trvale zneschopněn, ale nikoliv zahozen, jak se stalo tady. Domnívám se, že na tuto úpravu se hodí právě ne úplně dokonalý exemplář řady dalšími kusy solidně zastoupené, než nějaký jedinečný kus (byť zcela jistě nikdy víc provozní). Tohle ovšem není záležitost spolků, ale oficiálních muzejních institucí. Tedy bych (možná naivně) očekával vyjádření od nich, než nějaké dohadování Pepíků a Pavlů z Horní Dolní.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3662
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 21:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bosnak: Ano naivně. Přepokládám, že oficiální muzejní instituce (ať už tím myslíte kohokoli, ač mě fakt nic než NTM nenapadá), se vyjádřit měly možnost. A neračte se zlobit, ale já se tu celou dobu snažím o pohled očima GŘ, páč sem nikdy žádný spolek, který by vlastnil jakákoli kolejová vozidla, nevedl. Ale to Toníci od soustruhu nepochopí [vypravci]

EDIT: Užitečnou debatu, jak využít to torzo dnes již dávno sešrotované lokomotivy, mohl vyvolat kdokoli, i Vy. Akorát v době, kdy tam léta nanicovatě stálo. Teď je vcelku zbytečná. Leda by byla o jiném stroji [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
jagg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 5-2012
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 22:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Heh, vidím, že jsem píchnul do vosího hnízda, nebo do soudruhů, co z nějakých svých důvodů obhajují ČD. Apropos to jsem nebyl já, kdo tvrdil, že kdesi jinde je cosi kdesi vzádu, to jen pro vaši správnou orientaci v diskuzi. No a pokud šlo o to tu mašinu sešrotovat, aby přibyl nějaký relativně mrzký cash za šrot, tak tím spíš je to ubohé. Myslím, že tomu mohla minimálně předejít nabídka. V případě Lužné není protipólem malého spolku velký spolek, ale organizační jednotka v rámci jednoho velkého státního černodírového bordelu. Což dělá ten rozdíl. Čímž vlastně skládám lidem v Lužné a Chomutově a bůhvíkde svým způsobem poklonu. Jak naznačil BG, není ten šlendrián primárně o nich, jen to mají o to těžší.
Friedmann
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 22:45:13    Odkaz na tento příspěvek  

ad Bobik : se z toho stala hromada rzi ...Jestli třeba šel do kopru rám, pak z toho nezůstalo už opravdu nic

viděls někdy rám od štokra ???
To je trochu jinej materiál než shnilá kastle od embéčka !
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3664
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 23:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jagg: Tak teď už melete z cesty naprosto. Jako myslíte mě, že obhajuju z nějakých důvodů ČD? Nic tak pitomého by člověk je s maličkou orientací z huby nevypustil [uhoh] A v Chomutově to s (podle Vás černou dírou) ČD, nemá co společného. Omlouvám se, že jsem Vám přiřkl to rozumné sdělení o nevystavovatelném vzadu, Vámi neučiněné. Prostě tam ten vrak dělal akorát ostudu, vlastník ho nechtěl, využil z něj nějaké užitečné díly a to je tak všechno. Protipólem dnešního vedení ČD jako vlastníka, je předchozí vedení ČD jako vlastníka nebo vláda ČR. S Vaším teoretizováním se divím, že ještě ty spolky malé a velké nedělíte na při depech a soukromé...
Každopádně výkladní skříň tradice podniku (nic jiného Lužná být ani nemůže) NEPOTŘEBUJE poutač v podobě šrotu. BG to napsal dobře, aby Vám podobní nenadávali Jindrovi, ale upřeli pozornost do míst, kam vaše plky nedostřelí. Přejdete na poklonkování "dělnické třídě" a k teorii o blbých šéfech. A mašina? Ta už dávno není, ale to přece nevadí [satan]
Provázej Vás síla [crazy]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 23:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

viděls někdy rám od štokra ???
To je trochu jinej materiál než shnilá kastle od embéčka !


Jistě. Není to embasovej šusplech. To ale znamená, že to nepodléhá korozi? I třicítka pancíř se po čase rozpadne na prach, akorát to drvá drobet dýl, než u dvojky plechu. Ale rozpadne se stejně. Nebo snad ne?
A že je to na pohled bytelný, ještě neznamená, že to i splňuje pevnostní normy, třeba.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Friedmann
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 23:43:53    Odkaz na tento příspěvek  

Bobik - embéčko nemělo dvojku plech, leda tak pancéřovaný pro nějaká (j)elita. Klasika byla 0,7.
A "třicítka pancíř" - je trochu tlustší alobal.
V 45. to jeden kremák dostal ve Vrškách do pece a druhou stranou šel projektil ven, a ta pec byla skoro nová, neopálená. tak si spočítej kolik cm železa prostřelil. A podobně byly prostřeleny obruče - kolik to je cm ?
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 00:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele Friedman, vo co ti jde? Jestli se chceš hádat, najdi si někoho jinýho, jo? Myslím že smysl mýho sdělení byl jasněj. Rejpat se v malichernost a slovíčkách nehodlám, z toho už jsem vyrost a nehodlám si s tebou poměřovat, kdo ho má delšího. [wink] [biggrin]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5415
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 06:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jagg - no tak to jsem se toho o tématu ekonomicko . historickém dozvěděl... asi lysohlávky nebo podobná dobrota.

Bohouš Golda - Bohouši, ty sám víš ,co to obnáší starat se o mašinu velmi dobře. Protože tě znám léta letoucí zkus mi vysvětlit Ty v čem je ztráta vraku 556.0254 tak tragická. Třeba to pochopím.
Ivan

Ostatní názory jsou spíš k pláči než k smíchu - kolik z vás, vážení teoretici vidělo útroby vraku nebo zjišťovalo korozní napadení kotle, trubek ? o rámu nemluvím, stejně jako o nápravách.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5416
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 06:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad páry pro NTm - proč jsi zbytečně tajemnej, Bohoušku ?
Páry pro NTM / jejich výběr/ měl v popisu práce ing.J.Bek. Seznam byl kdysi dávno velmi rozsáhlý. Včetně tedy 524.102. Co se týká 265.0 ta ani nikdy v seznamech nefigurovala, což bylo dáno tím, že její existence zkončila dříve, podstatně dříve, než se začal nějaký seznam tvořit.
Taky jsem, jako mladý nadšenec, nemohl v mnoha případech přijít ing. Bekovi na jméno, bezpečně jsem věděl, co zkur..l, co měl jak udělat.
Časem jsem přišel na to, že jsem toho věděl příliš málo, abych mohl objektivně soudit. Prostě někdy to bylo trochu jinak. Např s 387.016, 414.0, 477.0 první serie a další.
Mirek_2037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 5-2012

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 07:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 556.0254. Posílám fotku štokra z 18. června 1993, kde jsem jeho stav fotil v depu Brno dolní. Už tehdy bylo jasné, že jeho záchrana je nerealizovatelná.

https://www.youtube.com/channel/UCvsf5ZjWmqtR9uja_IMivDg
drake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.32.61
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 10:20:11    Odkaz na tento příspěvek  

pal: Ve Strasshofu to mám také hrozně rád, naposledy jsem si to prolezl v pondělí. Ale růžové brýle dolů, velká část těch vraků vzhledem k vlastnickým a finančním poměrům zatím žádnou budoucnost nemá. Strasshof má výhodu v obrovské ploše a hnít to tam může dlouho.
jagg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 5-2012
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 10:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: takže ten stroj se likvidoval, protože na svém místě dělal ostudu a protože ho vlastník nechtěl. Dobrá, to mi stačí.
Mad_noodle2: historicko-technicko-ekonomicko rozbory vám neudělám, na to, abych pochopil zbytečnost některých kroků, jejich souvisloti nebo rozdíl mezi malým spolkem a Lužnou apod. takové rozbory není třeba. Stačí normální rozum.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5417
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 11:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jagg - kterýžto si u vás vzal zřejmě dovolenou.
Jak prosté a účinné - vyhnout se prezentaci inzerované dovednosti......
Nuže není li k dispozici rozklad / předpokládal jsem ,že nebude /poprosil bych o nástin myšlekových pochodů , kterým říkáte normální rozum ve vztahu k likvidaci vraku 556.0254.
Ale prosil bych adresně, za použití relevantních argumentů.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6439
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 12:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původně jsem do zdejšího chumlu nechtěl psát..ale foto kolegy Mirek 2037 s komentářem "bylo jasné, že jeho záchrana je nerealizovatelná" mi znovu dodalo odvahy.. na uvedené fotce je i 475.194,prakticky v shodném stavu(napadá mě..jak se od pohledu pozná že je něco nerealizovatelné?)a světe div se..ta pětasedma prostě existuje v soukromém majetku a má někdy v budoucnu šanci..štokr tu šanci nedostal i když přežil rok 2000 a mohlo se zdát že již žádná parní lokomotiva pod autogen nepůjde..mimochodem zmiňovaný rám 254 byl v místech páté nápravy bez ořezání autogenem,takže použitelný..leč..stalo se..je to pryč..Takže můj závěr(názor) Vlastník si tedy jistě může likvidovat co chce ale v případě "nadnormativních" vozidel ČD(DHV) by bylo fér-solidní stejně jako třeba u nemovitostí nabídnout seznam vozidel za reálnou cenu (srovnatelnou s výkupem šrotu) a pokud se nenajde zájemce tak poté již opravdu šrotace.Dráždit ale výroky o šrotaci "veřejnost" ze spolků i jednotlivců bez jasné koncepce pak jen plodí fámy a nadávky ze všech stran..viz zdejší debata..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 13:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: v případě "nadnormativních" vozidel ČD(DHV) by bylo fér-solidní stejně jako třeba u nemovitostí nabídnout seznam vozidel za reálnou cenu (srovnatelnou s výkupem šrotu) a pokud se nenajde zájemce tak poté již opravdu šrotace

Naprostý souhlas [ok]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
jagg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 5-2012
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 14:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Psal jsem totéž, šrotaci měla předcházet minimálně nabídka.
Mad_noodle2: diskuze od začátku není vedena z vaší strany tónem, který by mi byl blízký. Spíš naopak. Kromě ramenatých výzev jsem se nedověděl vůbec nic konkrétního o tom, proč ta likvidace tedy nebyla zbytečná a proč té mašiny není škoda. Že už jich je dost, a že není unikátní dle mého není akceptovatelný argument. A argumenty páně Žmz mi přijdou takové, za jaké jsem je označil už v předchozích příspěvcích. V kontextu "show" vás dvou (viz výše) musím ocenit příspěvěk BG, který bez urážek, povyšování a arogance napsal to, co si myslím i já.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3667
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 16:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jagg: Ničemu evidentně nerozumíte, neustále se oháníte znalostmi čehosi, které stejně nepodložíte argumenty. Kdo nenaslouchá, nic se nedoví. Jak Vám připadají moje argumenty? To je fakt už zoufalství, co s tím jako? Moje argumenty vycházejí z příslušného odborného vzdělání a dlouhodobé praxe v relevantních funkcích. Rozumět jim Vy nemůžete, to je jasné. Musel byste být schopen vnímat.
V té Vaší nabubřelosti je až naprosto hloupé, jak oceníte příspěvek BG. Sice s ním relativně souhlasím, ale co když tu mašinu sešrotovalo vedení DHV bez "nátlaku" ze stany vedení ČD? Vy to od někud jinud víte? Nebo prostě Bohouš má provozní mašinu, tak má pravdu? Jste jen takovej počítačovej soudruh, co při svalení viny na "zlé úředníky z Prahy" už nic neřeší a je nadšen. Zachránci lokomotiv byli očištěni, zlé je to hloupé vedení. Z mého pohledu tu "mašinu" nepotřebovaly ČD, ani jejich součást DHV, ani MK ČR ani MK SR. Ale mašina beztak dávno neexistuje. Vám blízký tón prostě nemá nic společného s realitou. Protože Vás realita nebere, Vy chcete aby s Vašimi tóny bylo souzněno.
Jediný rozumný požadavek jsem tu nepřímo naznačil (když sem psal, že mám místo na 1 vagon a 1 malou mašinu), taky Mořepetr o tom psal a i v jiných příspěvcích to bylo. Alf to napsal obecně a krátce - to už musí pochopit každej. Páč prostě o dávno neexistující věc (vrak štokra) prapůvodně nešlo. Šlo o to, jak bude probíhat další zbavování se zbytného majetku ze strany ČD, resp. DHV, resp. o zamyšlení, zda ten stroj neměl být prodán (pokud by byl zájemce) už někdy dávno.
Takže -na rozloučenou- těším se, až mě budete v Lužné přeplácet ve výběrovém řízení a zachráníte něco Tou svou ekonomickou a obchodní silou velkého ... [crazy]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5418
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 16:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jagg - za prvé nevšiml jsem si, že bych vás nějak urazil. za druhé nikde jsem nepsal a nepolemizoval o zbytečnosti, či nezbytečnosti likvidace. Jediné, co jsem psal a píšu stále je fakt, že likvidace vraku vzbudila zbytečné a nemístné emoce a hlavně pak adresné, sprosté, urážlivé a osočující útoky na přednostu DHV. ÚTOKY OD INDIVIDUÍ, KTERÉ MU NESAHAJÍ ANI PO KOTNÍKY, CO SE ZÁSLUH O ZACHOVÁNÍ PARNÍCH LOKOMOTIV TÝKÁ.
Já jsem přesvědčen, že vraku není škoda, jiní ,že je škoda. I to je běžné.
Pokud se někdo povyšoval, byl jste to vy se svým 315 a 316. To čemu říkáte ramenatá výzva byla normální žádost o osvětlení vašich úvah a myšlenkových pochodů právě v souvislosti s vašimi 315 a 316, kde se holedbáte znalostí ekonomických vztahů a pravidel. Já je neznám. Mě selský rozum říká, že se nestala žádná katastrofa, chtěl jsem vědět , jak to pojímá váš normální rozum.
Nicméně už to nepotřebuji.
Že jste zřejmě nemístně přecitlivělý k vlastní osobě, ne tak už k ostatním, je váš problém.

Alf - ano, to beru, to se udělat mohlo a mělo. Otázka zní, čí to bylo rozhodnutí, jestli přednosty DHV, nadřízených složek, či koho.
Ad 475.194 - řekl bych, že byla v lepším stavu a uvidíme, co se s ní bude dít dál. Bude li se něco dít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8028
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 16:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při hloubání v archivu jsem našel fotky z výstavy 150 let železnice na brněnském výstavišti v roce 1989. Snad neurazí.


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3668
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 17:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: [ok] Alespoň jednu k nim - mimo výstaviště...

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
atoris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 9-2014

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 20:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_2037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 5-2012

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 20:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně je té 556.0254 také líto, protože si ji pamatuji ještě počátkem 70. let v provozu. A když zde byla zmíněna 475.194, v té době byla v Brně ještě jedna pětasedma 475.141. Fotku a video jsem dal již dříve zde:https://www.k-report.net/discus/messages/28/264352.html#POST327996 2
Ta byla v mnohem lepším stavu než ty vraky štokrů a 475.194. Proč byla 475.141 sešrotovaná v roce 1993? Když by dneska mohla sloužit jako neprovozní ve vystavovatelném stavu! Další otázkou je co bude v budoucnu např. s 475.194 nebo 556.0210, 433.025, 498.112? Běžte se podívat v jakém stavu jsou a pak si položte otázku, jestli má smysl vůbec uvažovat o jejich vrácení na koleje. Nevím, ale myslím, že budou chátrat pořád dál. Rád jsem si přečetl všechna názory na tuto problematiku, žádné neodsuzuji.

https://www.youtube.com/channel/UCvsf5ZjWmqtR9uja_IMivDg
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8029
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 22:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem našel jednu prehistorickou historickou akci. Je to někdy na přelomu let 1988/9 ve Skalici n. Sv. a v Brně. Kvalita odpovídá mému tehdejšímu umu a vybavení [sad].


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5419
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 06:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek 2037 - právě té 141 je škoda, výrobní blok končící číslem 475.155 se bohužel nedochoval. A to stála v Brně hodně dlouho.
Mirek_2037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 5-2012

Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 07:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Máte pravdu 475.141 je opravdu škoda, navíc měla, nevím od kdy a proč, kouřové plechy jiné výrobní série. Neví někdo?

https://www.youtube.com/channel/UCvsf5ZjWmqtR9uja_IMivDg
Nováček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 151.237.224.70
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 13:44:05    Odkaz na tento příspěvek  

Mirek 2037: A včempak byla 475.141 v mnohem lepším stavu než např. válečková 475.194 ? Vždyť ani usměrňovací kouřové plechy neměla originální, byly ze stroje čtvrté série. A z hlediska kompletnosti na tom byly úplně stejně.
Mirek_2037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 5-2012

Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 17:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nováček: Podívejte se důkladně na tyto dvě fotky. Kdybyste měl možnost, kterou mašinku by jste si vybral?

https://www.youtube.com/channel/UCvsf5ZjWmqtR9uja_IMivDg
jos.nem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2014
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 18:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli ta mašina bez kouřových plechů má valivá ložiska na tyčích (zdá se, že ano), tak tu! I když by mě zajímal názor praktiků na provoz - hlavně údržhu valivých ložisek na tyčích. Proč na jedničkových albatrosech, vyráběných až po 475.1 a po 477.0 jsou valivá ložiska pouze na ojničních čepech ale ne na čepech spojničních?
Stefan Batak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 54.164.142.31
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 18:27:51    Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_2037: bral bych obě!