K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 22. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 22. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
WLAB 160
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.235.149
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 20:25:45    Odkaz na tento příspěvek  

Bosnak:Tak pokud těmi modrými panáčky(co dělají na dráze),nemáte na mysli výpravčího v Lužné,což není zaměstnanec ČD,tak se jedná asi o vlakvedoucího na vlaku.Jméno není problém zjistit.Byl to jediný pracovník ČD ve službě v soupravě vlaku.A těžko věřit tomu,že se jednalo o někoho z řad tzv.dobrovolníků.
Bosnak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.91.28
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 22:35:27    Odkaz na tento příspěvek  

Hele já se každýho panáka v modrý uniformě neptal, jestli je dobrovolníkem, nebo zaměstnancem. Je mi do toho kulový. To že strojvedoucí Kremáku odmítl bylo slyšet i z hloučku lidí kolem dýzlů (teď už vím co to znamenalo musíš ject ty Michal odmítl). Mě osobně Lužná zklamala velmi. Pár hezky udělaných věcí (Albik, Masaryk a štokr vedle něj). Dobrý kyselý okurky ve stánku s kuřetem.. pár věcí, který mohly by udělaný výrazně líp (naprostá tma na přístupných stanovištích pod střechou), hromada šrotu, za kterou bych se skorem styděl (stav velké většiny vystavených nebo spíš odstavených vozů) a naprosto nestíhající obsluha jídeláku, kvůli které (pokud jsem nechtěl utéct bez placení) jsem nestihl páru do Stochova. Nic proč bych se na místo vracel dvakrát.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5335
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 06:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parní vysloužilec - a můžeš mi sdělit proč by se měl přednosta vyjadřovat k logickému rozhodnutí fíry, měl li po šichtě, hokej nehokej ? Po šichtě nemá co na mašině dělat a všechny případné průšvihy jdou za ním / vyjma zatmění slunce a podobných jevů/. Nech se poučit u DI, jak to dnes chodí.

Bosnak - za rychlost obsluhy ve žracáku odpovídá dozajista taky přednosta, nejlépe životem.
Tato nešťastná planeta nosí na hřbetě divné tvory.
Bosnak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.207
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 07:12:45    Odkaz na tento příspěvek  

Poslouchej Nudle bláznivá, mě je z pozice platícího cestujícího a návštěvníka, který rád prolejzá technická muzea po celý Evropě (když má náhodou tu možnost) zcela u zadele, jestli je to vrchní bydelník, kokrhelník, nebo snad náprdelník, přednosta, nebo ředitel. Výsledek je pro mě ten, že ta organizace funguje špatně počínaje nestíhající obsluhu (která by se hodila někam na Mýtinku) a konče nesplněnými sliby, kdy jediné omluvitelné byla žádná pára v sobotu ráno. Vše ostatní je manažerská neschopnost počítat s jakoukoli poruchou. Lze k tomu přistupovat různě. Třeba se lze plácat po zádech, jaký jsme dobrý a návštěvníci blbý, a vše nechat při starým, nebo taky (a to tady asi není zvykem) věci měnit k lepšímu.
Nikolas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 08:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video z akce "Vlak na Dobříš" subjektivním pohledem "Čtyřkoláka" 434.2186
https://youtu.be/qb0YaDxhE1o

Více železničních videí ZDE
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 08:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


modří už vědí.... na mašině to zvenku nebylo vidět, tak se o tom málo ví...
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 20. května 2015 - 08:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikolas: bych to místo subjektivním nazval onboard [happy]

A k té probíhající několikadenní hádce, nechcete už toho nechat?

Moje vlakovidea na youtube
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.56
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 09:37:12    Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt hrozný ty útoky na Lužnou.

Jsem doufal, že se místní budou po příspěvku pana Šorela cítit náležitě trapně a hloupě, leč opak je pravdou.

Opravdu nechápu kdo co chce z Lužné udělat, ale kdybych řešil všechny "zaručené" zprávy co se tam během dne dozvím, tak nedělám nic jiného. Takové nesmysly. Naštěstí já se z takových zpráv vždy dobře pobavím.

Jinak buďte rádí, že tam ten Brejlovec jel a někdo to zaplatil, mohli jste jet narvaným rychlíkem nebo čekat hodiny na zálohu.

Párovkou jste jeli (v rámci jízdenky Praha-Lužná), tak o co jde? To jste mermomocí chtěli rvát Kremáka (s max. 60km/h) ještě 64km do Prahy?

Jinak Kremák nádherně naleštěný, krásná souprava a ve Strašecí super bago. Docela lituju, že jsem tam v neděli nejel.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 09:50:33    Odkaz na tento příspěvek  

Nikolas: [ok] Jen snad pokud bys to dělal někdy příště, tak (jestli to půjde) umísti kameru dál od kotle, ať je vidět trochu na trať.
Doktorkroupa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 20. května 2015 - 12:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím neberte si nás personál parních lokomotiv do huby, i přesto že jsme atraktivní podívaná pro lidi stále pro nás platí zákonné ustanovení o délce pracovní doby na hnacím vozidle,o předpisech nemluvě. A dále pozor parní lokomotiva neni regionova nebo peršing který opravuje dílna. Sazomety si většinou opravujeme sami, a sami na nich i jezdíme. Pokud tedy není strojvedoucí nejde říct komukoli aby jel.Na regionovu příjde kterýkoli Lojza a jede, s párou je to jiné.

HOLPORT!
[masinka]
Parní vysloužilec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.101.192
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 12:50:03    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji p.Šorelovi za vysvětlení,jinak ktěm ostatním názorům ohledně pracovní doby,já jsem začal jezdit ještě na páře v šedesátém roce, a celkem jsem odjezdil bez mála 43 let, tudíž něco o předpisech vím.To, co jsme si museli sami opravit a s čím vším si poradit, to by dalo na samotnou knihu, ale jedno vím jistě, nikdo jsme nad tím nebrečeli a nikomu si nestěžovali, také nebylo v podstatě komu.Ale nic,ponaučení to dalo oběma stranám, vám mladým nadšencům přeji hodně sil do budoucna a třeba si Lužná v budoucnu svoji reputaci vylepší, budu jí držet palce!
Janick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 13:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konecne to tady nekdo upresnil,ze je potreba taky dodrzovat pracovni predpisy a ze ma kremak omezenou rychlost! Toto se tu melo objevit hned a byl klid driv,a hlavne se to melo objevit na strankach muzea a na facebooku muzea,kde jeste vcera potvrzoval jeden brigadnik z nostalgickeho vlaku nesmysl s hokejem. Jinak stravil jsem v Luzne oba dva dny,jak uz jsem psal vyse,a byl jsem spokojeny. I kazda mimoradnost je zazitek,kdyz ma clove rad zeleznici. A panu Sorelovi patri muj obdiv a velky dik za vse,co pro parovky dela a stejne tak vsem ostatnim. Kdyz je vidim vzdy v Luzne jak jsou spinavi, utahani, a presto venuji temto starym stroju peci, tak si takovou spinu od ostanich nezaslouzi. A vzhledem k tomu,ze pracuju jako manazer,ktery ma pod sebou x lidi tak se priklanim spis k nazoru,ze jestli se nekde stala chyba,tak na manazerske pozici, a otazkou je jestli v muzeu nebo primo na GR CD, v podebe ocesaneho rozpoctu (coz je letos na programu akci vice nez zjevne)
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14771
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 20. května 2015 - 13:06:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší návrat ze zkušební jízdy - ČB ...


ICQ 191300062
Bosnak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.207
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 13:09:42    Odkaz na tento příspěvek  

A vy si prosím uvědomte, jak to vypadá z pozice normálního návštěvníka, který přijde s dětma a kterého nuance drážního provozu zrovna nezajímají a ví jen to, co zaslechne z hovoru personálu, nebo mu tento řekne. To že platí nějaké pracovní podmínky snad organizátor (direktor, přednosta, vrchní poklasnej) ví a má počítat s tím, že může nastat porucha na stroji i lidech, a pokud to jde mít připravenou zálohu. Soudím, že v Lužné není jeden strojvedoucí a jedna provozní pára... Pokud to manager neumí, je to špatnej manager a má být vyhozen...Jinak děkuji JNi za vzorové předvedení tý hlavy v zadeli stran platících... tohle kdybych řekl klientovi mého zcela soukromého zaměstnavatele, letím tak rychle, že si ani nestačím vzít čepici z věšáku.
No Lužnou jsem už viděl a znova tam nepojedu.. na rozdíl třeba od Rovereta....
brouk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.33
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 13:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

Doktorkroupa - je možno, aby fira z papucha mohl hnát kremák?, dyž necha kleknutyho papucha v křovi a firu z kremaka u bedny na hokeji? papiry na paru ma, mašina mu nejede, druhy nemuže, hodiny do konce šichty ma, topiče sebu taky tak povali s jinym sazometem, to snad neni proti předpisum, nebo tedyk co je na tom proti předpisum?

jo a ty keci, že sou páraři taky jen zaměstnanci a keci o tom, že to nende by nebyli, kdyby se už dřive nestalo, že šlo takove věci zařidit a teď to nejde, jaktože nejde připravit na vlak nahradni mašinu, když to šlo, jaktože nejde zatopit jinou mašinu, když to šlo, na to se musik kuknout, s tym sa neda dělat nic, než se nad tym pozastavit, proč už to nende, dyž to šlo, nebo pak navopak, proč to šlo a teď to nende. Pak eště mi to začina cela historia připominat, jak se na platíci lidi dlabe a jedná se jen o hračičkování mašinkářů. Stale se mame třebas od anglánů co učit, prostor eště je, plny depo funkčnich stroju, je tohu třeba naležitě využit, enem se někomu nechce. Tohle neni nic proti klukum od sazometu, před nima smekam klobuk, delat na stroji a eště ne namojim, to moc lidi nemusi ale vy to dělate, fakt smekam, jen tych manažerov je potřeba nakopat řádně do zádele.
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 13:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...třeba si Lužná v budoucnu svoji reputaci vylepší...
Myslím, že řada negativních reakcí (vč. mé) vznikla právě díky tomu, že Lužná má vysokou reputaci a takové "chyby" (pro mě jednoznačně onen najbrt) jsou/byly ve vztahu k ní těžko pochopitelné.
Janick [ok]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5337
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 14:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parní vysloužilec - to je dobře žes tak dlouho jezdil, víš tedy o čem je řeč. Jen bych doplnil, že srovnávat dnešek s pravidelným provozem je poněkud mimózní.
Tenkrát to byl pracovní nástroj, když se podělal každé depo mělo dílnu, náhradní díly, zálohu a pohotovostní fíry nebo fíru.
Taky existovaly velké dílny - Velenice, Č.Lípa, Č.Třebová, Vrútky atd, kde bylo všechno potřebné od lidí až po pikslu s barvou.
Co z toho má dneska k dispozici DHV ať v Lužný nebo v Olomouci ?? Návíc to jsou muzejní exponáty a že jsou provozuschopné je tak trochu navíc.
A rozhodně to není zásluhou zdejších pisálků. 95% z nich udělalo hovno, druhé ví ale kecá jak Palackej.

Brouk - ty ses neučil ve škole češtinu ? Kdybys to napsal alespoň správně foneticky. Nauč se česky, hanácky se na úřadech nemluví a ucházej se o místo přednosty DHV, třeba v Holomócu, Tam můžeš předvést co umíš při realizaci těch svých kydů.

Bosnak - kdo se jako blbec narodil musí tak zákonitě i umřít. A v Lužný už vyvěšujou černý prapor a píšou ti prosebný dopis za účelem obměkčení.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 20. května 2015 - 15:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle- člověče, poslední od toho Brouka vypadá spíš na chacharstán než na Hanou [satan]
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 20. května 2015 - 15:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktorkroupa: správné přirovnání -> regionova vůči páře, ale chytří si stejně najdou nějakou hloupost, jak to okecat... [talker]

Ale mám jinou otázku, myslím, že tušíš jakou... byl jsi u tlakovky Kocúra..? Co bylo příčinou, že se nevydařila? Můžeš mi to napsat klidně SZ, aby to zde "odborníci" nerozebírali, dík.

[masinka] 433.002 [satan]

Matějovy oficiální stránky , Moje fotogalerie
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5338
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 16:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bosnak - ten nemám, nikdy jsem neměl. Jsem li já futrál kreténů pak pro tebe ještě název nevznikl. Mimochodem měli ho i podstatně větší velikáni než V.I.
A chcípák jako ty mě urazit nemůže i kdyby se podělal.
433.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.221.50
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 17:23:51    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové určítí.CHCE SE MĚ Z VÁS BLEJT!
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 20. května 2015 - 18:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý, tady to zase jede. [rofl]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 19:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

433

Musíš specifikovat, jinak si každý z nich bude myslet, že mluvíš o ostatních, ale ne o něm
Henry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 21:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na webu 433.002 byly publikovány fotky z úspěšné tlakovky. K vidění je např. vymývací víčko (viz. zde deklarovaná provozní technická závada 477), nebo netradiční pohled "do kotle" na kotelní rozpěrky.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 20. května 2015 - 21:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není Bosnak náhodou ten kindroš vonHenry nebo jak to bylo? Podle vyjadřování by to odpovídalo. [lol] [ok]

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Henry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 22:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych v této chvíli upozornil, že vonHenry v žádném případě není Henry.
vonHenry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.68.156
Odesláno Středa, 20. května 2015 - 23:33:50    Odkaz na tento příspěvek  

AD HONZINUS. von Henry není kindroš a ví o tom víc než ty a nudle dohromady. A že tady vždy rejpne do vosího hnízda a nějak potrefená husa se ozve, je věc jiná. Ale nikoho vulgárně neuráží, akorát s nějakými názory nesouhlasí. Tak si ho neber do úst.
vonHenry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.68.156
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 00:03:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dodám, proč se třeba neudělá akce v Čechách s 556 z Budějovic. Za chvíli propadne a vykašleme se na ni protože v Lužné děláme dalšího štokra
Atd. Snad to stačilo. A ještě si rejpnu. U nás není ani náhodou náznak koncepce kdežto na Slovensku ji mají už dlouho.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.212.171
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 00:37:51    Odkaz na tento příspěvek  

To jsem si zase naběhl [biggrin]

Bosnak: Já Vám prostě nerozumím. Jste naštvaný kvůli jedné víkendové akci, která nebyla podle Vašich představ, to jsem pochopil. Zbytek ale nechápu. Já tedy jen shrnu události celého dne z mého pohledu a budu se s Vámi tedy bavit jako s VIP zákazníkem v business žargonu, ať to máte jako u Vás ve zcela soukromé firmě.


Byl inzerovaný parní víkend s návštěvou muzea 64km od Prahy, přičemž k cestě bylo možno využít zvláštního osobního vlaku vedeného historickou parní lokomotivou "Papoušek" za zvýšenou sazbu (+55Kč příplatek za dospělého v jednom směru oproti běžnému tarifu).


Co se tedy stalo?
a.) Místo parní lokomotivy dieselová:
Pořadatel akce zajistil vlak s inzerovanou lokomotivou včetně dopravní cesty. Vlivem neočekávané a nepředvídatelné shodě okolností došlo ve výchozí stanici k technické závadě na lokomotivě, která nebyla schopna plánovaného výkonu. Operativně ale zajistil náhradní lokomotivu, která měla sloužit jako podpora výkonu historického stroje a zřejmě právě jako náhrada v případě výpadku.

Jak bylo několikrát uvedeno, daná situace se může stát a nelze argumentovat nutností zajištění odpovídající náhrady. Ve většině případů to také jednoduše nelze - buď je to z hlediska technických možností neuskutečnitelné (zde nelze uvést do provozu rychlíkovou parní lokomotivu během pár hodin a dovézt jí na místo výpadku jiného stroje) nebo daná náhrada několikrát převýší plánované náklady (mít paralelně zatopenou lokomotivu odpovídající kategorie schopné nahradit v krátkém časovém úseku odpovídající výkon je vysoce finančně náročné). Nebo se jedná o věc netypickou, ne-li jedinečnou (parní lokomotiva řady 477.0 přezdívaná Papoušek je jediná provozuschopná parní lokomotiva v České republice).

Jednoduše nejlepším řešením, i vzhledem k Vámi zmíněným dětským návštěvníkům akce, bylo okamžité nasazení lokomotivy nezávislé trakce tak, aby to časově nenarušilo plánované události dané akce. Podle plakátu, který mám před sebou, se totiž jednalo o jednu ze sedmi očekávaných atrakcí.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.212.171
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 00:41:04    Odkaz na tento příspěvek  

b.) Kompenzace stavu událostí
Ve vlaku bylo přes absenci plánované parní lokomotivy vybíráno plné jízdné 150Kč za dospělého cestujícího v jednom směru, což je o 55Kč více než je běžný tarif TR10. Cestujícím ale byla podle mých informací nabídnuta kompenzace ve formě jízdenky na historický vlak tažený parní lokomotivou. Jízdenka na tento vlak stála dospělého 80Kč v obou směrech. Pokud tedy vezmu cenu běžné jízdenky 95Kč, připočtu 80Kč kompenzace od pořadatele a odečtu Vámi zaplacených 150 Kč, zjistíte, že pořadatel Vám daroval 25Kč ze svého rozpočtu jako formu omluvy za události, které nemohl ovlivnit.

Pokud Vašim cílem byla právě jízda s parní lokomotivou Papoušek na zvláštním vlaku, čehož nebylo možné dosáhnout, pak pro Vás byla akce po zjištění skutečností předčasně ukončena.

Jak jsem Vás informoval, daná situace může nastav úplně kdekoliv.

Půjdete na koncert známé (konkrétní) kapely, ale frontman dostane chřipku a koncert zruší, popřípadě poskytnou náhradní termín. Spokojíte se s daným stavem? Budete žádat, aby byla připravena stejně vyhovující kapela v záloze? Nebo snad budete chtít, aby předskokan odvedl podobný výkon?

Uvidíte reklamu se slonem na ZOO, zaplatíte vstupné a zjistíte, že sloni jsou schováni v pavilonu a nehodlají vylézt. Vezmete za vděk ostatními zvířaty, nebo se budete domáhat přivezení dalšího slona z vedlejší ZOO ochotného ten den zapózovat? Nebo si to snad nenecháte jako platící zákazník líbit a půjdete si to s ošetřovatelem vyříkat?

c.) Souprava nebyla podle představ o historických vozech

Typ soupravy není na plakátu uveden ani garantován. Vozy řazeny na daném vlaku spadají svým stářím do kategorie historických, přestože nosí soudobý lak provozovatele a jsou nasazovány během obnovy vozového parku i na pravidelné vlaky.

Vozy se vyrábějí od roku 1965 a stejné vozy byly k vidění za parními lokomotivami za parního provozu.

Tentokrát se Vaše představy o osobním vozu za parní lokomotivou s realitou bohužel neshodly.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.212.171
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 00:42:56    Odkaz na tento příspěvek  

d.) Informace a dezinformace

Ve svých příspěvcích odkazujete na informace poskytnuté neoficiální cestou. Kdekoliv na světě se v žádném případě nelze na neoficiální informace spoléhat, odkazovat nebo se jejich výsledku dožadovat. Všichni víme, jak to v dané situaci bývá a jaké informace se šíří. Skutečnost, že se pořadatel akce snažil vzniklou situaci napravit, je na základě výše uvedených fakt neoddiskutovatelná.

Jak známo situace se mění každým okamžikem. Pokud lidi informujete o jedné skutečnosti, už v té chvíli může být situace zcela jiná. V takové chvíli nelze nic jiného než daný stav respektovat.

Náhradní vlak zajištěn byl, o cestující bylo postaráno. O konečném nasazení stroje nezávislé trakce jste byl oficiální cestou informován, bylo jen na Vás, zda-li nabízených služeb využijete či ne. K dalším neoficiálním a nepodloženým informacím, které poškozují pořadatele, se nebudu vyjadřovat. Dle fundovaných informací se zcela nezakládají na pravdě.


Suma sumárum. Parní víkend narušil výpadek jednoho stroje, jehož výkon byl okamžitě bez odkladu nahrazen dieselovou lokomotivou. Cestující však byly kompenzováni adekvátní náhradou - parní vlak za parní vlak. Zbylé akce se uskutečnily dle plánu.
Bořek K.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.18
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 01:18:15    Odkaz na tento příspěvek  

Henry máte moc pěknou galerii asi to zabere dost času, co?
flignic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.192.88.1
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 01:38:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Bosnak: Už mě nebavý číst neustálé nářky jak je vše v Lužné špatné, něco se pokazilo, a u stroje historického se to dá předpokládat, milý a zřejmě DOKONALÝ frajere, běž za roh, a tam si dej pár facek, a když se ti nelíbí, že ještě něco vůbec jezdí, tak tam raději vůbec nechoď, a nech žít slušné lidi [pozor][pozor][pozor]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5339
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 05:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

von Henry - že toho víš víc je docela možný, nikdo tito nebere. Takovejch lidí, kteří vědí víc než já po světě běhaj milióny. Takže pro tebe z toho žádná sláva nekouká.
A že nejsi sprostej ? Ale jo jsi, jen máš krátkou paměť. Ostatně každý ví, že na hrubej pytel patří hrubá záplata, stejně jako že mi silné výrazy nedělají potíže. A to nejen tady.
Kdyby sis odpustil blbé kecy tak jsem po tobě ani nevzdech.
Bosnak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.207
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 08:28:33    Odkaz na tento příspěvek  

JNi naposled a popořadě...
1. Neschopnost papoucha nikdo nevyčítá
2. náhradní vlak ani stroj odnikud ject nemusel, postrk byl na místě přes noc, jako celá souprava.... jediné co se operativně změnilo, bylo otočení soupravy přes triandl.
3. jsem zvědav, kdy začnou dráhy vybírat speciální jízdné na Kralupákách a městské lince.... žabák moc moderní nebude, že.
4. Pokud mi informaci podá uniformovaný či ovisačkovaný organizátor, považuji ji za oficiální a nepátrám dále (jinde to tak funguje, třeba i u Italů - párkrát jsem jel historickým vlakem z Gorice do Santa Lucia di Piave) - tedy zametat je třeba jinde.
5. V sobotu žádná kompenzace nebyla, naopak byla slibována pára zpět, která taky nebyla.
6. Protože nejsem blázen, který je spokojen pouze tehdy, pokud váha paměťových karet zaplněných jím pořízenými obrázky aspoň dvakrát převýší váhu exponátu, ani se nepotřebuji mnohokrát přesvědčit, že vystavený exponát vypadá stále stejně jako loni, nebo předloni je pro mě Lužná standardní muzejní expozicí "přijel jsem, viděl jsem, odjel jsem" jako spousta jiných (např. Porshe muzeum v Gmundu), co je na tom nepochopitelnýho? A že jsem po zdejších chvalozpěvech čekal víc? Moje chyba.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 08:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VonHenry: ono nemusíš být v náctiletém věku aby ses choval jak kindermafián. Někdy to tak je, i dospělí se chovají jak kindroši. Nic překvapivého.

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Janick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 10:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: pěkně napsáno, to se musí nechat, ale měl bych výhradu k pár věcem.

1) kompenzace byla poskytnuta opravdu až v neděli, v sobotu nikoliv (a to věřím tomu, že na základě nespokojenosti veřejnosti, protože k-report byl v neděli ráno v muzeu poměrně živě diskutován celou skupinou zaměstnanců muzea)

2) vázla informovanost a to dost silně, protože nikdo se v sobotu oficiálně nedověděl, co pojede v neděli za lokomotivu... Probíhalo pouze hlášení, že odpolední vlak poveze do Prahy zamračená. (jinak tedy pro mě ve vší tý smůle důstojná náhrada parní lokomotivy, která se bohužel už v neděli nekonala) Nehledě na to že ještě v neděli odpoledne probíhalo v některých stanicích hlášení, že přijíždí "parní vlak"

Již jsem to tu psal, Lužnou navštěvuji často, bydlím u trati číslo 120, mám to tedy kousek, zážitek jsem měl pozitivní. Chápu ale rozčarování těch, kteří si naplánují jeden výlet za rok a trefí se do takovéto mimořádnosti. To je samozřejmě smutné.

A ještě k oficiálním a neoficiálním informacím. Myslím, že medvědí službu tentokrát udělali i někteří z brigádníků z historického vlaku, kteří šířili nepravdivé informace a ještě si jeden z nich v sobotu večer dělal na Masaryčce legraci, jaká to přijela pěkná pára...
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 12:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pánové jsem rád, že Michal vám zde napsal, jak to doopravdy bylo. Jinak Lužnou nedělá Lužnou žádný vrchní přednosta, ale lidé co tam pracují. A pokud jednou, nedej bože, odejde Michal, tak skončí jedna éra Lužné. No a co se týká nějaké omluvy, tak tu nečekejte. Vrchní přednosta by si tím snižoval svoje ego v informačních prostředcích, tam se přece prezentují jen úspěchy nebo vysněné plány. Ale přece tam nebudeme omlouvat něco, s čím přece musí každý počítat. A pro tiskového mluvčího ČD je taková věc prkotina, ke které se přece nebude vyjadřovat. Prostě to tak dopadlo a lidi měli smůlu. Takže naschledanou někdy v Lužné v Bankomatu.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3616
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 16:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mariane, nezlob se, ale exoti, kteří už dávno měli mít jasný manuál a výklad tarifního návratku při porušení podmínek globální ceny (myslím toho soudruha, co se zrovna se svým soudruhem kolegou fotí za peníze daňových poplatníků na veledůležitém shromáždění osobní přepravy v Pekingu), se běžně flákaj v budově na Nábřeží, nikoli v Lužné. Fakt tohle není práce Jindry, to má být zpracováno v centru. Že z důvodu poruchy nejde o vlak umožňující globální cenu (když ji použiješ bez návratku, porušuješ výměr ministerstva financí o věcně usměrněné ceně v osobní železniční dopravě) a jak s tím naložit (mít krizový plán pro tyto vcelku předvídatelné situace), to skutečně není práce přednosty depa. Všichni maj mít manuál, co v takové situaci dělat, normálně systémově jako čety SC, tak i čety na těchto vlacích [satan]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.10.10
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 18:36:27    Odkaz na tento příspěvek  

V neděli jsem s svezl zmiňovaným vlakem do Lužné. Hned u vstupu do vlaku na P. Mas. jsem byl společně s kamarádem železničářem osloven paní zastupující DHV, že vlak bude tažen z důvodu závady na parní mašince motorovou lokomotivou. Omluvila se nám za DHV a bylo vše vyřešené. Vzhledem k tomu, že kamarád také pamatuje začátek brejlovců u ČSD nám bylo jedno zda pára nebo traktor. V úžasu jsme byli při výstupu v Lužné. Staniční rozhlas upozorňoval na povinnost jít po přístupové cestě do muzea, ale značné množství návštěvníků muzea (i rodiče s dětmi) raději brkala po pražcích a štěrku. Tak to tolik asi k ukázněnosti návštěvníků muzea. Po obědě jsem odjížděl osobním vlakem směr Kladno. Značný houf "šotoušů" jak si nechávají příznivci železnice říkat stála na zhlaví směr Kladno a fotila. U přejezdu do muzea jsou česky řečeno cedule "vstup zakázán na těleso dráhy". Za těmito cedulemi opět skupinky fotografů fotící náš odjíždějící vlak. Jeden dokonce zpříčen v telegrafním sloupu. Odjez byl provázen houkáním mot. vozu 814. Umí si tito fotografové představit pocit toho strojvedoucího, jak mu je, když jede okolo takového houfu? Co si o tom myslet? Lidé ztrácejí soudnost a respekt před kolejemi, vždyť v roce 2013 -216 lidí přejetím. Závěrem se domnívám, že 477.043 bude opět provozní a opět si čuchnete toho kouře.
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 20:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem u posledních 12ti let parního provozu, za tu dobu nepamatuji netěsnost vymývacího víčka, ale budiž i to se může stát. Mašinka z tohoto důvodu tudíž neschopná, četa schodila oheň. Řešní mohlo být i toto. V závěsu Brejle, objedou na vlakovou, zapřáhnou a i s neschopným ptákem odvezou do Lužné. Čumilové by mohli být spokojeni, čoudu na vlaku vidí. Předpokládám, že tam ta paráda mohla být tak kolem 13. hod. a už patřičně vychladlá. Mašinku odstaví do výtopny, tam bude po předešlém vyrozumění připraven maník, který šáhne do ponku pro těsnění, vyrazí k mašince opucuje sedla, nasadí těsnění, utáhne, napustí vodu. Na to tam jistě zařízení budou, vždyť jsou jediní co opraví parní mašinku, pravil Rachota.Četa zatopí a za tři hodiny je pára. Počumí na hokej dá pivko, odpočinutá vstane a pokračuje v pouťákách.
Myslíte, že to je jen fikce? Nebo to mohla být i skutečnost?
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 20:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, už jsem to nechtěl vířit, ale nedá mi to:"Typ soupravy není na plakátu uveden ani garantován. Vozy řazeny na daném vlaku spadají svým stářím do kategorie historických, přestože nosí soudobý lak provozovatele a jsou nasazovány během obnovy vozového parku i na pravidelné vlaky. Vozy se vyrábějí od roku 1965 a stejné vozy byly k vidění za parními lokomotivami za parního provozu."
Máte samozřejmě pravdu. Nestalo se nic protizákonného ani nemorálního. Můj (a zjevně nejen můj) problém spočívá v tom, že takovouto soupravu jsem od Lužné - při vysokém standardu všech akcí, které jsem tak kdy zažil! - vážně nečekal. Byla-li by logika Vaší argumentace uplatněna i v dřívějších letech, úplně vidím, jak např. při víkendu rakousko-uherských lokomotiv pádí buštehradkou hrboun s Bamy. První vozy vznikly v roce 1938, hrbouni dojezdili 1954, tak jaký problém... Prostě když ke standardu luženských akcí patří (a jak je vidět, není to úplně samozřejmé, a zpětně je nutné všechny zúčastněné vděčně ocenit!), že se za hrbouna sežene souprava dvouosých dřeváků (a to ještě od jiného subjektu, jakkoli jsou vazby DHV a KHKD těsné), toto byl prostě nečekaný šok. Pro srovnání: nezaznamenal jsem jedinou zápornou reakci na soupravu, která jela ve stejné době na Moldavu - proč asi?
Že byli v neděli cestující omluvně informováni už na Masaryčce, je samozřejmě správné a svědčí to o zdravém prostředí a také o tom, že vzniklou situaci i organizátor neodbyl mávnutím ruky (tj. chápal to jako problém a ne že ne) a snažil se kompenzovat, co jen lze. Sám to mám do Lužné hodinku jízdy, s chutí tam jezdívám několikrát do roka, takže ojedinělé organizační zaškobrtnutí si vynahradím příště; na druhou stranu dost chápu rozladění lidí třeba z druhého konce republiky, kteří si mohli vytvořit zcela jinou představu, než Lužná zaslouží, a to je mi líto.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3617
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 20:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte samozřejmě pravdu. Nestalo se nic protizákonného ani nemorálního...

Naopak myslím stalo. Nestalo by se nic, kdy jel vlak dle běžného ceníku ČD - TR 10. Která ze zveřejněných podmínek byla splněna, aby směl dopravce použít globální cenu? }283. V případě, že je posilový vlak veden nadstandardními či historickými vozidly nebo není uveden v platném jízdním řádu, platí pro daný vlak nebo období vyhlášená globální cena nebo doplatek k obyčejnému a zvláštnímu jízdnému podle podmínek vyhlášených v čl. 285 – 287 tarifu TR 10. Fakt tu najbrt soupravu chce dopravce vydávat za nadstandarní nebo historickou? [coze] Nemyslím to vážně, ale zkuste požádat Odbor 16 MFČR, resp. oddělení 1602 - Regulace cen a ochrana trhu o stanovisko a uvidíte, jak se budou ČD kroutit [biggrin] Nic ve zlém, stane se, ale rozdíl mezi globální cenou a běžným jízdným by měl dopravce neprodleně vrátit, taktéž umožnit se vzdát další jízdy z důvodů na straně dopravce se vším, co k tomu patří [satan]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
742 290-0 pj-Cv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.75.218.9
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 21:02:40    Odkaz na tento příspěvek  

Musim si trosku rypnut:A kdyz ty vozy budou zelene jako driv za Csd ,tak budete spokojeni a brat to jako historickou soupravu[crazy] rychlikovych vozu???????????
Jni:Co jsem sem chtel napsat ,tak si to napsal presne do puntiku co jsem mnel na mysli .Kdybych to napsal ja tak by to vyznelo blbe.Dekuji zes odepsal za mne.
Jan Tesar
tragédie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.177.21
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 21:08:29    Odkaz na tento příspěvek  

šimek: naprostý souhlas.... ty co měli na starost setkání BR 52, rakousko-uhersko a další jako 2D2, pětasedmy, atd.. jsou odstavení a toto je výsledek nové vlny moderní nostalgie od zubů [happy])) Tak jak nám tu bylo prezentováno... všechna čest v čele s panem vrchním přednostou....
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 21:08:41    Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: znova - tady jsme v České republice, takže ten, kdo by takový požadavek na ten odbor/odd. vznesl, byl by označen za provokatéra či kverulanta. Takové "prkotiny" úřady v ČR prostě neřeší. Mám zkušenosti, že úřady v ČR neřeší ani MNOHEM ZÁVAŽNĚJŠÍ události.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3618
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 21:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

742 290-0 pj-Cv: Toto je oficiální popis vlaku, kterým ČD nabízely svou službu. Takže předem plánované "klamání spotřebitele"?
První parní víkend – sobota 16. 5. 2015, neděle 17. 5. 2015
Trasy zvláštních vlaků: Praha Mas. n. – Lužná u R. a zpět, Lužná u R. – Stochov a zpět
Vozidla: 477.043, vozy Bam (Praha – Lužná u R. a zpět), 534.0323, vozy Bam (Lužná u R. – Stochov a zpět)

Je úžasné, jak dokáží lidé lamentovat nad poruchou, nad kecama, co měl říct jeden strojvůdce, nad operativou... A nemaj elementární znalosti z oblasti obchodního zákoníku ani zákona o cenách [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
742 290-0 pj-Cv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.75.218.9
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 21:30:39    Odkaz na tento příspěvek  

Zmz:Tak to je pak uz jina pisnicka.Toby se mne take nelibilo.To kdyz to tak prirovnam,tak tobude jako kdyz Cd budou mit napsano soupravu s 5-ti becky a v jednom bude oddil jednicky na ktery mam platnu jizdenku a ve finale dojde M152.0. Uz jsem zticha. A kdyz to vemu z te druhe strany co se tyce mne..tak bych to neresil .Ja bych byl za tu soupravu becek rad i stim trojkovym Brejlovcem,ponevadz ja tu moznost uz nemam aby mne svezl velky diesel.A na druhou stranu republiky kvuli Brejlovci cestovat nebudu.Jinak te chapu o co ti jde a ostatnim.
S podravem Jan Tesar z Chomutova
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 21:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"A kdyz ty vozy budou zelene jako driv za Csd ,tak budete spokojeni a brat to jako historickou soupravu[crazy] rychlikovych vozu???????????"

Pokud by nebyla k dispozici souprava historická (nevím, o které konkrétní vozy se jedná), bral bych alespoň historizující vzhled za rozumný kompromis. Jestli je nesmyslné (crazy) očekávat od oficiální, největší apod. muzejní instituce za lokomotivou vzhledu ČSD soupravu ČSD, pak nechť se zkonstruuje redukce a věší se párám na hák třeba pendolino, to se do křivoklátských lesů tuším ještě nepodívalo...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3619
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 22:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

742 290-0 pj-Cv: [happy] jen jsem se snažil naznačit, že za nabízenou a realizovanou službu odpovídá dopravce, ani fíra co má náhodou na sobě montérky a zkoušky na páru, ba ani přednosta depa. Vůbec nikoho nenavádím, aby někde něco reklamoval nebo požadoval nějaký návratek. Je mi vcelku líto personálu (zákazníkovi je fuk, kdo je na šichtě a kdo dobrovolník), že nemá v ruce manuál pro podobné případy, protože se fakt jedná ze strany dopravce o cenově deklarovanou nadstandardní službu a hranici, kdy to ještě nadstandardní je a kdy už je to obyčejnej posilák, nemůže vykládat každý po svém... Ale jak říkám, na to na Nábřeží písařka tarifu nemá čas [nene]
P.S. Kdyby to nebylo poznat, bavím se čistě o zákaznících = lidech, co si na to koupili lístek - co si myslí zadarmiči kolem trati, mě opravdu nebere [wink]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 22:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Frako: Vaše řešení problému je bohužel fikce, nikoliv realita.
točna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 22:59:30    Odkaz na tento příspěvek  

Polabský - brepty.
To co napsal frako, byla před 35 lety běžná realita, tak se to tehdy opravdu dělalo.
To že lidstvo od té doby hodně zdegenerovalo, to je taky realita.
: o )
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.181.207
Odesláno Čtvrtek, 21. května 2015 - 23:44:32    Odkaz na tento příspěvek  

frako: Párovka bez ohně nemá tlak a nemaže.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5340
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 05:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Frako - ,, za třihodiny je pára " trošku rasovské zatápění, určitě by posloužilo kotli jako psovi pastva. A jsme zase tam kde jsme byli - tohle není pravidelný provoz a leťácká mašina.

Udělali mašinu studenou - jo a za chvíli je studenej i válcák v lisu a jak ho pak dostaneš do válců je mi záhadou. Klacky neřeším ale nemusel bys taky sundat ojnice ? Tři ?
Točna - jo před 35 lety možná, a když se mašina kousla dotáhli ji domů po smyku, třeba.
742 290-0 pj-Cv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.42.145
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 06:50:56    Odkaz na tento příspěvek  

Simek:myslim konkretne becka co byly za papuchem v najbrtu.
ČOI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.193.187
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 08:04:24    Odkaz na tento příspěvek  

Není nic jednoduššího, než poslat podnět: http://www.coi.cz/cz/e-podatelna/
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 08:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

742 290-0 pj-Cv: jasně, rozumím; odpověděl jsem už výše. Závorkou jsem chtěl říci, a) že neznám roky výroby dotčených "nynínajbrtů", b) že ani pokud tyto konkrétní nejsou z let 1969-1980 (zahájení výroby až ukončení parního provozu, plus minus, samozřejmě), a tedy u nich není přivěšení za papouška historicky zcela košer (nebude-li se souprava vydávat za třeba za připomínku nostalgických jízd konaných v 80. letech), i tak by mi přišel historizující (byť i to je relativní, jsou-li z let 80., vzezření ČSD by vlastně bylo historické) vzhled ve službách muzea jako rozumný kompromis. Stručněji: pokud by byly zelené s popisy ČSD, nenamítal bych ani ň, pokud by byla v interiéru koženka a umakart, jedná se o relevantní exponát.
Duhový jezdec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.216.118
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 18:13:18    Odkaz na tento příspěvek  

tragédie: Naprostý souhlas. Profesionálové, kteří v nostalgii dokázali opravdu hodně jsou odstaveni, a ti, co mají na GŘ ČD nyní nostalgii na starosti, si myslí, jak nostalgii rozumí, a přitom v nostalgii nedokázali vůbec nic. A navíc se jedná o dost neschopné lidi (oni sami si to vůbec neuvědomují, že jsou neschopní), a tak česká nostalgie díky jejich neschopnosti a navíc naschválům někomu, kdo dělá dobré akce, upadá. A pokud ty lidi, kteří mají nyní nostalgii na GŘ na starosti, někdo nezlikviduje, tak za chvíli dopadne celá česká nostalgie jako výše zmiňovaná akce První parní víkend v Lužné.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 19:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...díky jejich neschopnosti a navíc naschválům někomu, kdo dělá dobré akce...

To je asi takový, jako mít podezření, že porucha papoucha byla sabotáž ze strany konkurence [crazy]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.212.171
Odesláno Pátek, 22. května 2015 - 19:33:53    Odkaz na tento příspěvek  

475.111 návoz do Děčína po 090. V 19:20 projela Kralupama.