K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 19. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 19. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 10:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Postrk bude?

Tohle je Apple , ty vole!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Mipix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 10-2011

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 11:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Kladno - Rozdělovské rozhledy
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10792
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 11:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mipix: ta labuť tomu dodala pomyslnou třešničku na dortu... [happy]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5328
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 12:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Onio v Holomocu taky moc pružnosti neprojevili... [crazy]
bohužel..
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.202.88
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 14:01:04    Odkaz na tento příspěvek  

Porucha na 477.043 ukázala, že dnešní mladí fírové jsou absolutně nezodpovědni.

Nechápu, jak můžou být na stanovišti více než 3 lidi, někdy boudy praskají ve švech..

Nejhorší stav, může prasknout sklo od vodoznaku, může povolit u těsnění u vymývacího víka, může prasknout nějaká trubka..a všechny by to opařilo jak prasata, doufám, že toto je velké ponaučení a na všechny akce začne chodit Drážní inspekce..

A k té poruše, ani bych se nedivil, jsou depa, kde nemění těsnění x let..před zimou vyndají a na jaře zase vrátí prý nejsou finance..
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 14:24:51    Odkaz na tento příspěvek  

Janick: a pohoda je tam (v Lužné) taky

Tak ta tam právě není ani náhodou. Byl jste vůbec v té Lužné na nějaké akci osobně? Lužná a pohoda, to teda prr [lame].
Mph
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 14:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povídání o lokomotivě 556.042 a nejen to [happy]

http://lokomotivy.net/mag/PROVOZ_05_2015.pdf
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5329
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 14:28:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel... - bohužel peněz je čím dál tím míň, na všechno. S hodnocením rizika souhlasím.

O Papouškovi vím dost a pokud to někoho uspokojí tak na problém bylo zaděláno / v zárodcích/ už v roce 1979 ve Velenicích. Mašina byla opravena sice podle předpisů ale zase to pověstné ale.
Byla opravena s výhledem provozu do další hlavní opravy, tedy GO. Na vlastní ucho jsem slyšel slova ing. Sedláčka, určená p. Bartoschovi - ,, Kdybychom věděli, že ji udržíte tak dlouho byli bychom ji udělali mnohem důkladněji." konec citátu.

Tenkrát prostě nikdo nevěřil, že se Pták další GO dožije, protože vše mluvilo proti - nedrážní majitel, fámy o tom či onom, o huntování provozem na vlečce, závist, intriky.

Je to mašina na udržbu náročnější než pětasedma atd.
Podle toho, co vím, měla být víčka na pořadu dne tento rok. Teď už ani jiná možnost není, mašina si důrazně řekla sama....
Janick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 14:59:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mily cmelaku 770, luznou navstevuji pravidelne kazdy rok nekolikrat a prave odtamtud jedu. A kdo chce,tak si tam pohodu udela. A nebyt ultrasotousu hulvatu,tak by byla jeste vetsi. Podotykam,ze tam jezdim jak s rodinou,tak sam kvuli foceni.... Vzdy tam potkam zname i nezname lidi,se kterymi se da rozume popovidat o zeleznici a historii.
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 15:38:03    Odkaz na tento příspěvek  

No, tak to máme každý diametrálně odlišné zážitky. Jinak to není možné [happy].
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5330
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 16:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janick - sdílím Tvůj názor a to tam nejezdím jednou za uherský rok.
Janick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 16:18:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad cmelak 770: mozna mame diametralne odlisny pristup k zivotu. To taky dela hodne...
Doktorkroupa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 17:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad Noodle , v čem myslíš že jsme neprojevili v Olomouci pružnost ?

HOLPORT!
[masinka]
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5332
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 17:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S náhradou neschopné Rosničky. Jen v reakci na onio Brouka co nejso schopny. Vždycky jsem myslel, že hanácký dialekt je jen v mluvené podobě nebo v historických spiscích jako pověsti a pohádky.
A ejhle není tomu tak.
Ad Rosnička - možnost byla, proč se nerealizovala neřeším, stejně jako neřeším neuskutečnění náhrady v Praze. Třeba to bylo, v obou případech, nerealizovatelné.
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 17:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páteční protokolární vlak z Lužné do Prahy. Tehdy byl Papoušek ještě v kondici: http://www.youtube.com/watch?v=aiMZD9L9v3I

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.212.171
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 18:29:15    Odkaz na tento příspěvek  

Několik fotografií z Krušných hor ze včerejška



flignic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.192.88.1
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 20:41:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ahojte, mám dotaz, na žel page je na akci Lednické parní léto již 30.5.2015 uveden brněnský skaličák 433.001, to už je opravdu opraven, zvážen, po revizi atd? Nebo je to jen mýlka?
Janick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 21:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

flignic: stojí v Lužné v hale, je stále bez kotle a všude okolo hromady všech možných součástek... Těžko se to dá stihnout...
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 21:14:56    Odkaz na tento příspěvek  

JNi: hezké fotky [happy] [ok].
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 21:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši jako dobrý po bitvě opět každé generál.....
Jako vážně si někdo z vás myslí že si někdo dovolí po vyjmutí víčka ho vrátit zpět bez nového těsnění? Za každým víčkem se schovává síla 10000 koňskéch sil máte vůbec představu co to je? A to jako vážně že někdo si dovolí něco takového ochcat???
A za další jestli si někdo myslí že když stojí jiné kybl někde v kumbále že je to otázka pár hodin něco nahradit? Jednak Pětasedmu má na povel děčínák určitě někdo honem se posere aby to dal dohromady svolal lidi odkomandoval je z práce nahnal je někam 100 km jinam a tam jako co? Tma libeň zacpaná pantákama a reginama myslíš vážně že mašina půjde hned vytáhnout nachystat nazbrojit uhlím kde kurva vezneš hned jeřábníka a doprdele za tmy zatápět mašinu když je nato hovno vidět a stát se může cokoli je zhovadilost!!!
Tak si někdo konečně vytáhněte hlavu z prdele a začněte rozumě myslet!! Nadávat na neschopnost lužné je velmi snadné, pokud máte někdo představu jak se to dá dělat jinak přińdite mi to ukázat rád se podívám na nevěřitelné věci!!!!

Za lepší zítřky !
PavelHorinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.178.159
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 22:28:23    Odkaz na tento příspěvek  

Stando klid, máš jen jedny nervy... zde se spousta odborníků domnívá, že náhradní mašinu seženeš s posádkou za hodinu a za další hodinu jí máš zatopenou.polovina lidí ani neví co vše to obnáší... ale padají z nich moudra jedno za druhým. [happy]
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 22:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavle já sem naprosto v pohodě a nad věcí mám vedle sebe lahváč a jen se bavím výplody neznalých věcí, to že to proložím jistým slovíčkem no musel bych se zvedat pro slovník abych jej nahradil něčím lidštějším... hihi

Za lepší zítřky !
Doktorkroupa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 23:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja: máš recht, já tady tu žumpu odborníků až na pár vyjímek odmítám komentovat. Nakopat bych je do Mordy , dneska na mě řval chlap změny jsem nevzal jeho a Fakana na rosňu.kam to spěje??????

HOLPORT!
[masinka]
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3609
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 00:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je tak pěkně markeťácký ty modrý vagónky k modrý mašince... Museli bejt papaláši v protokoláru ouplně hotový, božinku... Fakt arogance moci a debility [cunik]
S poruchou mašiny a názorem, jak se s ní operativně nejlépe vypořádat, je protokolár do podnikovýho muzea s párou následovanou vozy v korporátním stylu Najbrt nesrovnatelný amatérizmus o několik levelů vyšší [satan]

TECHNICKÁ: ČD TR 10: "283. V případě, že je posilový vlak veden nadstandardními či historickými vozidly nebo není uveden v platném jízdním řádu, platí pro daný vlak nebo období vyhlášená globální cena nebo doplatek k obyčejnému a zvláštnímu jízdnému podle podmínek vyhlášených v čl. 285 – 287 tarifu TR 10." Já nevím, brejlák s najbrtama, fakt asi nezakládá nárok dopravci vybírat jiné jízdné než běžné, takže návratek bych viděl jako jasnou věc [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5333
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 04:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja - děkuju, já už myslel, že v tom zůstanu sám a že mě Gejzové šlapkové a spol. zašlapou do země.
Janick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 07:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týká kompenzace jízdného, tak v neděli, kdo měl zakoupenou jízdenku na historický vlak v hodnotě 150 Kč, mohl jet párou na Stochov a zpět zdarma. Hlásila to i paní v muzejním rohlasu. Nutno dodat, že toho využilo opravdu hodně osob, 5x Bai byly dost nacpané.
Nikolas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 08:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video: Parně-dieselový víkend.
Ochutnávka z několika akcí, které se konaly o víkendu 16. -17.5.2015: Fotovlak v okolí Prahy, Zahájení sezony v Lužné u Rakovníka a Vlak na Dobříš
https://www.youtube.com/watch?v=CQo7LxIex4I

Více železničních videí ZDE
Janick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 08:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja: Tak samozřejmě, že většina názorů je zde extrémních a každému normálnímu člověku, který si zajímá o historii železnice dojde, že to není jen tak sehnat zálohu. Ale jedna věc která asi napadne každého, že nikdo spolehlivě nevysvětlil, PROČ se na čelo vlaku nedal zatopený Kremák. Třeba tam jsou technická omezení. Obyčejný laik to neví. Akorát to zavdává příčinu k vytváření konstrukcí typu "strojvedoucí to odmítl..." apod.
742 290-0 pj-Cv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.75.218.9
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 08:18:01    Odkaz na tento příspěvek  

Baja:Takovych odborniku je..a jeste si mysli posledni dobou ,ze kdyz jede para tak musi byt hned pripravena daslsi zalozni ve vytopne k okamzitemu vyjezdu na pisknuti..[crazy].A kdyz je nahodou nekde zatopena jina masina a obsluha rekne ze stim pro nekoho nepojede,tak je hned zle.Takove lidi nepochopim.Oni nevi co to obnasi v realu,kolik to stoji penez,casu,prace a usili a starosti.
Na to mam stejny nazor jakomas ty a mad nodle.
Jan Tesar z Chomutova
vonHenry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.68.156
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 09:41:28    Odkaz na tento příspěvek  

V Lužné je v podstatě vždycky pohoda, když si to člověk zářídí podle sebe. Nejlepší pohoda je o těch víkendech, které neorganizuje Rozruch.A s náhradou papouška se v sobotu odpoledne dalo něco dělat, ale to je zase o vztazích mezi lidmi.
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 09:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ony se ty názory asi dají rozdělit do skupin.
a) Lužná kašle na údržbu + proč to přes noc neopraví apod. - tomu se lze jen pousmát a pak to spláchnout do h... a té zmiňované žumpy
b) proč nepošlou jiný stroj - na leckoho se za tohle nelze zlobit, kdo nezná náležitosti ať technické, tak administrativní parní jízdy, vychází z analogií. A když to takto kolikrát šlo, oprávněně se vynoří dotaz, proč teď ne.
c) souprava avizovaného historického vlaku v Najbrtu - no promiňte... Argument, že přece nebudou platit za návrat do Lužné poplatek za cestu. Ekonomicky jistě správný, ale ruku na srdce, parní jízda je přes svoji ekonomickou ztrátovost přínosná jinými aspekty (propagace, výchova k úctě k odkazu předků apod.) Jistý bonmot říká, že jedinou ekonomicky výhodnou formou lásky je prostituce. Myslím, že to plně vystihuje škodlivost této argumentace. Tuším, že řada lidí by skousla diesel na čele, když jede něčím, o čem může dětem říkat, že je to historie
d)zvláštní jízdné (přinejmenším v sobotu) - bez komentáře aneb jak psal p. Čech
A prosím, zvažte, jestli všichni, kteří kritizují, to dělají jen kvůli svému egu. Například mně - jako běžnému fandovi, který by přijel dětem ukázat něco, co už nezažijí - na tom nejvíc vadí, že to celé Lužné prokázalo neuvěřitelnou medvědí službu a devalvovalo to množství obrovské práce, kterou tam odvádějí. A trochu se strachem jsem se ptal, jestli je to shoda nešťastných náhod, nebo - nedej bůh - projev nějakých dlouhodobějších tendencí, tlaku z vyšších míst apod. Takže něco pro luženské: i přes víkendové nedostatky si dovoluju vzkázat velké díky a uznání!
vonHenry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.68.156
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 10:13:08    Odkaz na tento příspěvek  

ŠIMEK: d) je asi správně
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 10:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šimek: Jelikož se zde nedává karma nebo "like", tak velmi rád vyjádřím souhlas textově. A přidám jednu ze soboty s krásným šotostínem přes lokomotivu.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3135
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 10:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stroj 423.009 v odjezdové skupině po absolvované zkoušce okolo České Třebové dne 17.5.2015.

Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Baja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 14:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad šimek

A, ti kluci od papoucha byly na mašině xy času a mají být vzhůru ještě celou noc a další den? Víš jak je to nebezpečné pak na pozornost když máš mašinu dát přes noc dohromady a další den vozit lidi?
B, mašiny nejsou auta kterým je jedno kdy a kam jezdí, a zase budeš honit někoho z kremáku který má svoje za sebou další dny navíc?
C, ukazuješ mašinu a vozy když nejsou tak nejsou
D, zase klobouk dolů že i přes ty nesnáze řekneš děkuju.... jsi jediný!!!!

Za lepší zítřky !
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 14:15:25    Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: TECHNICKÁ: ČD TR 10: "283. V případě, že je posilový vlak veden nadstandardními či historickými vozidly nebo není uveden v platném jízdním řádu,.....

Jenže tady jsme v České repubice, kde si jaksi každý vykládá zákony po svém (což mě velice štve, a jistě nejen mě) [angry].
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.245.185
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 14:16:40    Odkaz na tento příspěvek  

Tím jsem chtěl říct, že s nějakým návratkem ROZHODNĚ nelze počítat (ani s omluvou ne).
šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 15:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baja: nerozuměli jsme si, ad a) snažil jsem se říct, že názory typu "měli papoucha opravit" může pronášet při takovéto závadě jen blb; ad b) nikoho nehoním! jen jsem se snažil vám, lidem od regulátorů, tlumočit, co si, třeba neprávem (protože nejsou zcela od fochu) může říkat běžná více či méně neopoučená veřejnost; proti tomu je však relativně efektivní cesta - co nejvíc informovat, ad c) na tomhle trvám: na plakátech stojí "přijďte se svézt historickým vlakem s parní lokomotivou" - kde byly baiky či bamy v sobotu ráno? Nechci provokovat, jen se mi nedaří smířit s argumentem "a jak by se jinak najbrti vrátili, když ne na ranním historickém! vlaku".
Shrnuto, podtrženo: mělo být spíš obhajoba Lužné tam, kde je v tom nevinně a rozumný člověk musí situaci pochopit, napsaná mj. proto, že mě vždycky mrzí, když vznikají zbytečně konflikty plynoucí z toho, že si jen jinak vyložíme nějakou formulaci toho druhého, přesto že jsme třeba za jedno. ad d) tentokrát jsem nejel (mj. i kvůli představě slz v očích synků, kdyby vpředu nestála pára a jelo se najbrtími béčky), ale na poděkování za počiny minulé a věřím, že i budoucí trvám [ok]
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3610
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 16:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šimek: na plakátech stojí "přijďte se svézt historickým vlakem s parní lokomotivou" - kde byly baiky či bamy v sobotu ráno? Nechci provokovat, jen se mi nedaří smířit s argumentem "a jak by se jinak najbrti vrátili, když ne na ranním historickém! vlaku"

Naprosto přesně [satan] Prostě buďto má dopravce peníze na prohození souprav, nebo musí papalášům vysvětlit, že pojedou v protokoláru historickou soupravou. Rozumný host by to spíš požadoval, protože prostě jede muzejním vlakem do muzea. Nebere mi hlava, kdo potřeboval protokolár v najbrtu. Napadaj mě jedině markeťácké duté hlavy nebo samotní Najbrti, ale to druhé spíš tak v legraci [andel] Ta souprava je ostuda, dokonce plánovaná [cunik]
Porucha mašiny se stát může (hlavně, že nic se nikomu nestalo) a vždycky průběh naruší, ať se už operativně udělá cokoli [happy]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.56
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 17:03:09    Odkaz na tento příspěvek  

Mě spíš už v březnu napadlo, k čemu ty vozy jsou. Připomínají mi vozy z okolí Klatov, které jezdily na osobácích na Rudu a do Plzně, ale k čemu jsou v DHV? Že by přebarvení do původní zelené?
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 18:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: Pak by to jejich zařazení na protokoláru dávalo smysl - připravujeme opravu do historického stavu [happy]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Nicky726
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 3-2015
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 18:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Říkal jsem si, že mají na druhý parní vlak naplánovanou jinou mašinu právě proto, aby v případě, že se s jednou něco stane, mohli zaskočit s druhou. (A že tedy mají vše domluvené s posádkami, případně vyřízená nějaká povolení, jsou-li kvůli změně stroje potřeba, atd.) No, tak jsem se spletl.

Jinak samozřejmě je fajn, že něco jezdí, lidi se o to staraj, a tak...
WLAB 160
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.235.217
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 18:42:28    Odkaz na tento příspěvek  

Jni:K čemu? Za a:Je potřeba zabrat co nejvíce,už tak nedostatku místa na kolejišti.b:Na ONJ v Praze takto cenné exponáty nejsou v bezpečí,což se již prokázalo dříve.Divné je,že se tak stane v depu s nejnákladnější ochranou v rámci ČD.c:Je potřeba zmodernizovat sbírkový fond(přeci jen těch Rybáků měla cestující veřejnost už plný zuby).d:Někomu z řad pracovníků DHV se tyto vozy zdají být ideální volbou.Pěkný lak nedávno po dílnách,tak co.
WLAB 160
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.235.217
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 19:03:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ať se na mě nikdo nezlobí,kdybych před pár lety nalákal cestující do parního vlaku na trati z Klatov do Sušice a místo toho přistavil dvě 262,které tuto trať brousily denně,tak se jim ta souprava,za poněkud dražší jizné nelíbí.V tomto směru ve smyslu omluvy cestujícím,bohužel zklamal i přístup personálu ČD ve vlaku.
WLAB 160
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.239.224
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 19:56:38    Odkaz na tento příspěvek  

Závadu na lokomotivě pochopí i malé dítě,pokud se mu to rozumě vysvětlí.A personál v Lužné bohužel neměl informace pro veřejnost o dalším nasazení vozidel.A nevím prosím na základě čeho,se šíří info,o tom,že strojvedoucí Kremáku odmítl jízdu do Prahy,jen proto,že se chtěl dívat na hokej.To snad nemůže nikdo myslet vážně?
Vorech
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2015
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 20:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas se šimkem, i s problémy to stálo za to.JV

Bosnak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.91.28
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 20:41:42    Odkaz na tento příspěvek  

WLAB: to že se strojvedoucí Kremáku musí dívat na hokej a proto druhá pára Prahu nepojede, dávali k dobrému takoví ti panáčci v modrém, co pracují na dráze (cituji - víte von je ten hokej, přece)
nitram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 2-2015

Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 22:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 09:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
stavba Pernerovy přeložky Ústí nad Orlicí ->> http://martynko.rajce.idnes.cz/
vonschirz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 7-2013
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 09:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosímvás, v kolik vyjíždí Legiovlak z Hlavního nádraží?
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 09:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vonschirz - 12,00
vonschirz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2013
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 10:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, já někde četl, že po desáté, tak se chci ujistit. Teď jste mne zmátl [happy]
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 10:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vonschritz - 10,37 - 12,00 na hlavním. V 10,00 jel z Vršovic.
andy.475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 12-2012
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 10:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravim,bude ve stredu na legiovlaku do mlade boleslavi nejaka pára??popripade jaka,diky
vonschirz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2013
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 12:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec nechápu, kudy jel. Čekal jsem pod tramvajovým mostem v Libni. Slyším a vidím kouř, jak vyjíždí z tunelu NS. Pak nic, a nakonec jsem ho slyšel až někde u Libně. Přitom pokud chci jet z Hlaváku na Vysočany, tak musím použít pouze jižní tunel NS, ne? Sevením se dostanu leda do Libně.
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 12:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No on jel do Libně[happy]
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2449
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 17:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví prosím někdo, v kterém období patřily Čtyřkoláci 434.1100 a 2186 pod výtopnu Těšnov? Díky
Parní vysloužilec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.101.192
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 18:10:57    Odkaz na tento příspěvek  

Hele, když tady čtu ty vaše zasvěcený komentáře, je mi jasný, že jste všichni skutečný odborníci na parní provoz.K tý sobotě v Lužé bych jen dodal, že jsem skutečně na vlastní uši od vlakového personálu slyšel, že nejmenovaný, ale nám všem známý fíra z kremáku jasně řekl, že nikam nepojede, protože musí jako správnej čech sledovat v telce hokej a já bych se jen zeptal, co mu na to odpovědělo jeho parní srdce...
Jestli teda ještě vůbec nějaký má ??
A už vůbec nechápu, proč celá slavná Lužná mlčí,
ať to třeba nejvyšší pán železničář uvede na pravou míru,teda pokud k tomu má vůbec odvahu,
zbytečný plky tady fakt nemaj cenu.
Michal Šorel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.154.59
Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 20:16:48    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer, jen bych reagoval na zaručené informace od parních vysloužilců. Pokud si dobře pamatuji tak z vlakového personálu jsem hovořil pouze s vlakvedoucím a to pouze v souvislosti s vykonáním zkoušky brzdy. Proto by mě zajímalo od koho máte tuto zaručenou informaci. Kromě toho, že jsem s lokomotivou v sobotu jezdil tak jsem jí i brzo ráno zatápěl, tak že po odstavení v depu už toho bylo až až tedy i hodinově. A aby měla dušička pokoj tak sem vlastně neviděl hokej ani v neděli mám bohužel jiné starosti to je vše co vám k tomu můžu říct.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 19. května 2015 - 20:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ta 423.009 byla taky komedie pro papaláše .. a na tohle prachy sou [angry]

fb: Poličská lokálka [wink]