K-report
 

Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 18. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tratě pod Jedlovou » Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 18. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
obilí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.166.33
Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 10:12:01    Odkaz na tento příspěvek  

Hezky si to klucí z Prahéé objednali.Ani info nedají...Tak aspoň mobilovka,dokumentačně.
JakubJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.143.102
Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 10:28:04    Odkaz na tento příspěvek  

To je naše Varské dvojče [blush], co dělalo u Vás pod Jedlovou? Že by zas nějaká akce po vzoru těch dřívějších? Mám na mysli 751.354 nebo 742.395.[ok] To si někdo z Prahy zaplatil, ten z Ropidu?
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 11:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám,že za Benešovem nesvítilo.Aspoň že před jo.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17138
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 11:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prcek
Tak to mě docela i to dvoče štve..
když jsem dojel do Lípy, tak jsem viděl v žst tu kolonu "rakviček" ale zdálo se mi, že na tom je jedna loko a myslel jsem si, že jde o písek Jestřebí..tak jsem ani nikam dál nejel a svítilo, bylo pěkně[satan]
Tak aspoň 742 116 z žst

a pak ještě 753 752[vypravci]

Tichá voda...však to známe[happy]
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 11:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No v malých rakvičkách už z Je písek nechodí.Naposledy jezdil snad před 3 rokama nebo tak nějak do TZZ.

(Příspěvek byl editován uživatelem Prcekzlipy.)
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 09. května 2015 - 17:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes obilí BFL z Mimoně.Teď jsem ho viděl ve Stružnici.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 09. května 2015 - 20:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno na 6024 v úseku Doksy - Česká Lípa 814.086 + 810.340

"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
očko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.62.241
Odesláno Sobota, 09. května 2015 - 21:53:29    Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Desiro Vogtlandbahnu v Rumburku.Bohužel zrovna začala bouřka, takže snímek nic moc.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10136
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 14:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z výluky Křižany - Karlov pod Ještědem:



"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Kubais
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 15:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nik_5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2013
Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 19:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli čtu dobře, má to jet 23.5.2015. Prosím, kudy pojede z Děčína do Liberce, když do 15.6.2015 je mezi Křížany a Libercem výluka.
Vlasta51
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.14.202
Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 20:09:16    Odkaz na tento příspěvek  

nik 5:Nemusím umět německy ale je tam napsaná celá trasa,to jest přes Č.Lípu,Bakov,Turnov,Sychrov atd.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 20:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch či kdokoli další: Nemáte ponětí, zda se plánuje výstavba normovaných nástupišť například v Novině, Kryštofáku nebo jinde?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10139
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 20:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek:
Ano - na obou zastávkách dotčeného mezistaničního úseku. Jiná nástupiště v řešeném úseku nejsou.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
MatesL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.100.57
Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 22:56:46    Odkaz na tento příspěvek  

Podělím se o páteční zkušenost s rychlíkem R1110, jel jsem z Bakova do Svoru. Byl státní svátek, dost turistů, rodin s dětmi, cyklistů. Skupina cyklistů musela v Lípě překládat kola z odpojeného cyklovozu do motoráku, v řidičáku bylo kol taky plno. Souprava 854+954 jela nahoru plná tak, že na Střelnici nemohlo asi 7 cyklistů nastoupit do vlaku, souprava by je s koly nepobrala. To by byl takový problém operativně neodpojit cyklovůz a vzít ho nahoru? Cestující by se tolik nemačkali a i ta kola by se vešla. Jazykem běžných cestujících to ,, dráha moc nezvládala'', zpoždění bylo docela velké. Možná byl extrémně exponovaný den, ale mohli to zvládnout lépe. Máte s tímto vlakem podobnou zkušenost?
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 23:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, právě proto je ten vagon Bvt řazen hned za 854 + 954, aby ho v takovémto případě brali s sebou dál za Lípu...

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Lípák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 14:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to maj udělat tak, aby ten kolovagon jezdil přes ČL do Rbk stále a bylo by po problémech na furt
MatesL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.100.57
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 14:36:40    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem tuhle nevěřil Lípákovi, že to takhle v sobotu a ve svátek vypadá a je to přesně tak, jak říkal. V motoráku lidi stáli, od Bakova minimálně na Jedlovou. Podotýkám, že nejel žádný velký oddíl nebo školní výprava. Proč cyklovagon končí v Lípě, když je další cyklistická oblast nahoře v Lužických horách a k tomu i Český Švýcarsko. Řazení vlaků evidentně dělají ti, kteří tím spojem nikdy nejeli.Dal bych někam podnět, ale nevím přesně kam..
očko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.153.81
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 17:13:32    Odkaz na tento příspěvek  

On problém je částečně v tom, že Jedlová je na kopci, takže jízdní doby úplně neodpovídají, takže rychlík by do Rumburka nepřijel se zpožděním 12 min, ale 14. Další věc je, že u 1110 by to problém nebyl, ale 1108 o víkendu a 1106 každý den jezdí až do Šluknova. Obrat v RBK 4 min. To bychom s vagónem asi nestíhali. Moc bych do toho nerejpal, mám v paměti z minulosti rychlík do Prahy. To bylo stížností jak je nevytopenej a bez vody... Jak to dopadlo? Byl zrušen.
Matijak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 17:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

očko: Až do Šluknova jezdí o víkendu právě ten 1110, 1108 vždy končí v Rbk.
Jak jsem tu už zmiňoval několikrát, minimálně o letních víkendech a svátcích by si hlavně ty nejvytíženější vlaky 1110 a 1109 zasloužily ještě posílit a možná i klasickou soupravu, ale jak se říká - komu není rady, tomu není pomoci...

Brejlovce [fotic]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
očko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.153.81
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 17:50:34    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se omlouvám. Já si popletl čísla. Nicméně to ještě víc potvrzuje můj argument. Ale před časem tu někdo tvrdil, že od května budou na Kolínech klasy. I čísla brejlovců tu proběhly. Je půlka května a nic.
Lípák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 18:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dříve to jezdilo s dvouma kočárama běžně, tak nevím proč by to nemohlo jezdit znova, no tak by o něco prodloužil JD, když už takhle to prodlužuje cestou a to že zajížděj do Šluknova by se dalo řešit Desirem, které tam stejně stojí a když je nějaké zpoždění tak jede jako náhrada a byl by pak i čas na objetí/odstavení vozu na odpolední vlak, ale hlavně by se něco pro ty lidi udělalo, aby se nemačkali a to jak dopoledne, tak i odpoledne

očko: To myslíš asi tu posilu, která jela výjmečně, o té se tu mluvilo i s číslama

(Příspěvek byl editován uživatelem Lípák.)
Matijak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 19:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

očko: Pokud jste nemyslel to co napsal Lípák, nějaký troll co psal že klasy jezdit budou se tu vyskytl, ale samozřejmě to nešlo brát vážně
Lípák, ad. klasika: Tak to zajíždění do Šluknova by se dalo řešit nejen desirem, dala by se tam i poslat 854+954 co by v Rbk stála, dojela by na 1110 do Šluknova a pak rovnou na 1105 Šluknov-Kolín. Variant je samozřejmě víc, ale myslím že při aktuální ochotě něco posilovat, nebo nedejbože měnit oběhy a nasazení vozidel, je tohle spíš scifi.

Brejlovce [fotic]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
očko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.153.81
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 19:38:57    Odkaz na tento příspěvek  

bezděz 10.3.2015 nedávno jsem slyšel rozhovor dvou papalášů, že si cestoši furt stěžujou o sezoně na přecpanost rumburáků tak prej květen až září se na některý R vrací klasika s brejlema už to odklepli. Se nedivim,davy lidí, vlaková cyklistika a batoháři ,kde by na to stačil kočkopes s bajmem. Prej seženou ňáký vozy z onj ,měly by to bejt 4vozovky tak uvidíme.
očko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.153.81
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 19:42:02    Odkaz na tento příspěvek  

manemb:a lokomotivy na to vyčlenili také...
a to jsou 754 020,064,078[satan]
očko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.153.81
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 19:43:35    Odkaz na tento příspěvek  

archiv do 31.3.15 .
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4350
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 07:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lípák: Dříve to jezdilo s dvouma kočárama běžně, tak nevím proč by to nemohlo jezdit znova

Už to tady zaznělo. Protože se to podepisovalo na jízdních dobách R a "poněkud" negativně i na samotném stavu hyder a jejich správkovém procentu. Jsem tedy celkem zvědav, jak dlouho v létě vydržej rvát přes Bezděz ten Bvt.
Prostě hydra není mašina, ale jen motorák s nějakou adhezní hmotností, počtem hnaných dvojkolí a výkonem. Ale hlavně, že tohle musí za každou cenu jezdit v klasice.
Matijak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 07:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik: Souhlas, s tím Bvt je to dobrý paskvil, ale to cos nalinkoval není zrovna nejlepší příklad, tyhle náhrady na švejcích jsou bohužel jen důsledek trvalého nedostatku hyder v Praze, v pravidle to jezdí jen 4 vlaky týdně

Brejlovce [fotic]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4352
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 08:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem se špatně vyjádřil. Myšleno to bylo tak, že na tento vlak, kde kapacitně stačí souprava BDs+Bt, by stačil i ten náš hydrant s vlekem. případě R Ko-Rbk je to často naopak. Ale vzato objektivně - zas jen v určité dny.
Ale je to tak, jak píšeš, to by někdo musel chtít sáhnout do oběhů. V Praze hydra chybí, řeší se to 754 se směšnou soupravou. Tady zase hydry tahají zátěž, se kterou mají problémy a ještě to kapacitně nestačí. Řešení je takové, že se vagón odvěsí. Přitom řešení je nasnadě.
Zdenek Stepanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.63.207.121
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 08:15:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jý jsem moc na severu a co se děje v Lípě jsem neviděl, ale ony ty kolínský rychlíky jezdej s oranžovým obludným Bvt? Vídal jsem je složení 854+954+Bdtn. Podle řazení na želpage k tomu přidávaj Bvt až do Rumburku. Zde se píše, že končí v Lípě. Ať už je to jakkoliv, tři kočáry jsou na hydru do hor moc... To se asi někdo na nábřeží klepe aby se to odjezdilo, lidi moc neřvali ale hlavně aby nemuseli cokoliv měnit a řešit...

To už je lepší jezdit s klasikou a nebo dát na vlak dvě hydry místo řidičáku a nemusej nic objíždět. Jen nevím jestli to jde řídit společně skrze kabel v Bvt... To už asi moc fantazíruju.
MatesL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.100.57
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 08:46:01    Odkaz na tento příspěvek  

A chtěl jsem se pánové zeptat, když chci vznést podnět ohledně tohoto složení vlaku, jako klasickou ,,stížnost cestujícího'', kam to mám poslat. Kdo má tohle řazení vlaků v kompetenci, aby si to tak konkrétní osoba přečetla a neskončilo to někde v šuplíku na nábřeží v Praze? Díky.
Matijak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 08:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ony na těch švejcích jezdí hydry turnusově, ale bohužel jich je v Praze trvale málo a když se jich musí najednou víc odstavit kvůli údržbě, už se na Budějovice vypravuje souprava s mašinou... V Trutnově je hyder víceméně dostatek, takže svoje výkony odjezdí a náhrady jsou skutečně výjimečné (čas od času jsem ale zaznamenal třeba 742 na Sp Trutnov-Chlumec a zpět).
Jenže tenhle výkon není o nedostatku hyder, ale nedostatečné kapacitě těch souprav a hlavně i trakčních vlastnostech motoráků, který prostě do toho kopce na Jedlovou nemůžou tahat tři vleky a ani posilování na tom "rovnějším" úseku ČL-Kolín a zpět nejde donekonečna. Klasika by vše vyřešila, nejblíž to do Kolína mají 754 z Prahy a pak i Havlbrodu, v Lípě i Rbk se lidi co s ní umí najdou a může se jet... Menší problém je vhodná souprava, z Havlbrodu by se teoreticky dala přivézt souprava BDs-patro-BDs-patro, která tam přes víkend stojí, nebo případně hradecké/pražské honeckery (je to zvěrstvo, ale pořád lepší než tohle). Ještě je problém s jedničkou, ale to by někdo musel zvážit jestli je vůbec důvod ji na ty vlaky dávat, když největší davy samozřejmě pojedou dvojkou a se spoustou báglů, kol atd.

Takže asi tak...

Brejlovce [fotic]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 09:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud objednatel bez námitek platí "za kilometr", proč by si kdokoli u ČD přidělával práci a firemní výdaje posilováním soupravy?
Však substrát časem pochopí a přestane otravovat svou přítomností.
Motoluban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 11:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MatesL: Když dáš podání(stížnost) tak to určitě v šuplíku neskončí. Mají povinnost, do 3o dnů ti odpovědět. Otázka je, co ti nakukaj.

Průjezdy vlaků kolem mne na YT
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 13:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm dobré názory, ale v které stanici je dnes posunovač, natož vozmistr? A četa (obsluha vlaku) nic takového nemůže dělat
Lukys1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 8-2011
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 13:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I strojvedoucí má ruce... jen by se museli měnit ty zažité předpisy, opuštění hnacího vozidla a tak ... jenže toho se tady v naší matičce zemi asi jen tak nedočkáme... ne u státních dopravců
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 13:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm každý dopravce má možnost si upravit předpis v rámci možností. A řekni některému strojvůdce, že bude půl hodiny sám posunovat, když tam má tolik času, že když si zajde na toaletu, tak odjíždí zpožděný.
Lukys1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 8-2011
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 13:47:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč sám posunovat ? Odvěsit, objet, přivěsit, JZB na prvním voze.... ty časy jsou pak věc druhá ...
Jaydeesq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 14:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak by to chtělo poslat podnět spíš k objednateli, je jasný, že čd s tím nebudou chtít nic dělat, dyť se jim zvednou akorát náklady

a z jiného soudku: četa opravdu nemůže v koncové stanici odvěsit, objet soupravu a zas přivěsit? a dát bvt doprostřed mezi hydru a řidičák? myslím, že bvt kabel má
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 15:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A četa (obsluha vlaku) nic takového nemůže dělat

Což ovšem není dáno zákony přírodními ani lidskými, nýbrž pouze vrozenou hloupostí nadkritického množství vedoucích pracovníků jednoho konkrétního naddopravce (či přesněji penězovodu kombinovaného se sociální zaopatřovnou, za dopravce se maskujícího).
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. května 2015 - 22:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hungry Bear:
Dokud objednatel bez námitek platí "za kilometr", proč by si kdokoli u ČD přidělával práci a firemní výdaje posilováním soupravy?
Aha, takže třeba vlaky R 1146 a 1108 dne 23.4. a R 1149 a 1109 se dne 26.4. posílily samy navzdory zaměstnancům ČD a.s.?

Ad.A četa (obsluha vlaku) nic takového nemůže dělat
Právě páteční (8.5.) četa (obsluha) vlaku byla zřejmě příčinou, proč kolovůz nepokračoval až do Rumburka a skončil dle §1DD v Lípě (já vím, na "panáčky v Praze" se lépe nadává).
To, že na vlaku není kolovůz až do Rumburka nasazen vždy je proto, že za nízké poptávky obecenstva (za deště, zimy) by do kopců jel opravdu zbytečně a souprava by tak zbytečně prodlužovala jízdní doby (rozumím tomu, že dá-li se zaměstnancům v provozu možnost samostatného rozhodnutí o tom, jestli posilový vagon vézt/nevézt, zvýší se zpočátku pravděpodobnost, že to někdo pochopí po svém).

Ad posunování:
Doby, kdy na každém nádražíčku bylo hafo ČSD igráčků v v oranžovém a posunovali jsou dávno tytam (protože každý posunovač zvyšuje náklady dopravce), například v Turnově se posilové vozy k rychlíkům od/do Prahy přidávají běžně tak, že se v Turnově sejde motoráček od Boleslavi a od Hradce, jeden z nich s posilovým vozem posunuje a strojvedoucí toho druhého mu dělá "posunovače". V Lípě je to velmi podobné.
ČD a.s. (tedy osobka) má dnes extra posunovače opravdu jen v několika místech (z okolí mě napadá snad jen 1 posunovač "osobky" v Mladé Boleslavi hl.n., to je vše).

Jestli to v jiných částech republiky "nejde" nevím, na sever od Prahy to jde.



Pokusím se zde diskutujícím vnést trochu osvěty, (no, oni už si mě pak ultrass pořeší sami):

Máme tu rameno Kolín - Rumburk:
Vlaky v taktu 120 minut, potkávají se v Poděbradech, Bělé pod Bezdězem a Novém Boru => potřebujete 4 shodné soupravy, aby byly vlaky na lince obsazeny. (nyní 4x 854 + 954 nebo alternativně třeba 4x VT 642 DB, nebo 4x 844)

Rameno Trutnov - Kolín:
Vlaky v taktu 120 minut, potkávají se ve výhybně Kanín, v Ostroměři a v Martinicích => potřebujete 4 shodné soupravy, aby byly vlaky na lince obsazeny. (nyní 4x 854 + 954 nebo alternativně třeba 4x VT 642 DB, nebo 4x 844)

Dneska je však oběh vozidel postaven tak, že na rameni Rumburk - Kolín - Trutnov jezdí vozidla tím způsobem, že souprava od Sp Trutnov - Kolín v Kolíně přechází na R Kolín - Rumburk a naopak (prostoj mezi vlaky cca 30 minut), má to pro 3 objednatele (MD, Stč. kraj, KHkraj) a tedy i pro kapsy daňových poplatníků ten efekt, že na obě linky potřebujete o jedny náležitosti méně, tedy celkem sedm souprav (celková dotace na provoz obou linek dohromady je tedy nižší a děti ve škole se mohou učit že za jistých podmínek 4 + 4 = 7 [happy]). Pokud by obě linky jezdily každá svými vlastními vozidly, potřebujete o soupravu a personál více a prostoj v Kolíně na obratu bude 2x 1h a 30 minut.
(Člověk takového rozhledu a zkušeností, jako má ctihodný hladový medvěd jistě ví, co by to udělalo s ekonomikou provozu).


Chceme-li některý úsek na této "dvojlince" posílit, máme pár možností:

1. Nejlevnější: Tahat v části trasy vagon (eventuelně druhou 642, 844...) - to se nyní děje na vlacích v úseku Kolín - Česká Lípa (v případě potřeby až do Rumburka). Vzhledem k cca třicetiminutovému prostoji v Kolíně a co nejkratšímu pobytu v České Lípě je jediným schůdným řešením vozit posilový vůz (vozy) na konci vlaku. Chápu, že souprava 854 + 054 + 954 je vratná a fotitelná z obou stran, ale doba na její sestavení a rozebrání je o mnoho vyšší než prosté přibrání vozu na konec soupravy 854+954 / odvěšení z konce soupravy (a do Šluknova se pak cestou tam vagon v Rumburce jen odvěsí a "podjede" a cestou zpátky jen v Rumburce dobere najetím).

2. Vložit ve špičkové dny do celku další soupravu: To se například děje na rameni Praha - Tanvald, na jednom rychlíku jede o víkendu lokomotiva a "zelené" vozy (které jinak jezdí v pracovní dny na jiné lince a o víkendu pro ně není na té lince práce) a s takto nahrazenými náležitostmi (854 + 2x 054) je posílen druhý rychlík.
Pokud však takovou posilovou soupravu nemáte k dispozici v místě, musíte ji odněkud navézt a někam ji pak vrátit a to taky stojí peníze.

3. Mít v šuplíku (= v depu) jinou soupravu pro dny slabší poptávky (která ve špičce bez využití stojí) a mít jinou soupravu pro dny silné poptávky (která v sedlech bez využití stojí) a tyto soupravy dle nějakého klíče nasazovat metodou buď jedna nebo druhá. (Ale to je zdaleka nejdražší možnost - a proto se tak neděje).

Tedy je-li potřeba soupravu mezi Kolínem a Rumburkem posílit tak, že to jedna 854 neuveze, potom je nejlepším řešením posílit o druhou 854 a jeden - dva vozy Bdtn. Vyžaduje to však mít onu záložní 854 k dispozici stále v Kolíně a ne v depu v Trutnově. Ano, uznávám, to už tu mohlo být dávno...


Btw. Onen zmiňovaný R 1109 mohl býti posílen lokomotivou s vozy m.j. právě proto, že po dobu výluky Osek - Chlumec prohazování soupravy mezi linkami není a posílená souprava se tak po jednom obratu vrátila tam, odkud vyjela (a mohla tak hned v pondělí odvézt svůj pravidelný vlak).

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2979
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 16. května 2015 - 12:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní 630m dlouhý Mn z Mimoně s 0.061,2.135+396
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10145
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 16. května 2015 - 12:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva:
Že by v úseku Kolín - ČL nějak pravidelněji nestačila třívozová souprava (854+954+054) jsem nezaznamenal (ano, dvouvozová souprava 854+954 je málo velmi často). Mám jen štěstí na slabší dny?
Posílení v další části úseku (ČL - Jedlová - Rumburk) je podle mě "jen" o tom vykašlat se na zájezdy do Šluknova.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
750061
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.230.184
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 05:59:05    Odkaz na tento příspěvek  

Nejpozději v pondělí pojede do České Lípy nějaký nákladní vlak.
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 09:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já bych dokonce řekl,že už se tam blíží a brzo tam bude...
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10447
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 10:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se zase někomu ta info nepovedla,že 750061!

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Matijak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 10:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Taky si osobně myslím že by se ten Šluknov dal oželet, nebo ten zájezd udělat třeba desirem (které tam stejně stojí) s tím, že v Rbk bude mezi Os do/z Šluknova a kolínským R přípoj a raději ony nejvíce vytížené vlaky posílit (a v tom půlhodinovém prostoji, kdy jede desiro do Šluknova a zpátky, ten případný připojený kolák odpojit a odstavit do depa, nebo objet případnou klasickou soupravu s mašinou).
A k vytíženosti: Zrovna včera jsem jel domů večerní 1102, jela jen "krátká" souprava 854+954 a po nástupu skupin lidí v Poděbradech a Nymburku se totálně přeplnila, to samé v Doksech a Splavech, odkud jelo poměrně dost lidí z Mácháče domů do Lípy, naštěstí za ČL střelnicí už se to celkem vyprázdnilo... Tam by třeba ten 054 aspoň do ČL určitě bodnul, ale asi to záleží i na počasí a okolnostech, jestli jsou nějaké výlety větších skupin atd., však to známe [happy]

A ať jen neblekotám, opožděně jeden ucelený korporát [satan]


(Příspěvek byl editován uživatelem Matijak.)

Brejlovce [fotic]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11960
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 11:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kolikpak cestujících v těch přeplněných 854 + 954 jelo v oddíle 1. třídy? [happy]

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Matijak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 11:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Víceméně dost, vlakvedoucí výjimečně povolila části skupiny si tam sednout, ona skupina stejně jela jen z Nymburka do Bakova, kde přestupovala na turnovský R...

Brejlovce [fotic]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11961
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 11:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a kolik cestujících by v onom tzv. oddílu 1. třídy bylo, nebýt tohoto výjimečného opatření?
A jak moc by byly ty samé rychlíky přeplněné, kdyby tam žádný oddíl 1. třídy nebyl a tím pádem by běžní cestující (kteří opravdu nemají potřebu jedzit 1. třídou) mohli využít i tohoto oddílu? [happy]

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Matijak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 11:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel málo, jezdím R Rumburk - Kolín minimálně jednou do týdne a v životě jsem v jedničce neviděl víc lidí než 3-4, a i tak to jsou většinou IN100kaři, nebo režijkáři. Určitě by ten oddíl 1.třídy stačil menší, ale bohužel, už je to v 954.2 takhle... Už jsem tu dřív psal že na těch nejvíc vytížených vlacích (víkendové 1110, 1109 a někdy i jiné) by se dala jednička i zrušit, protože téměř všichni, co cestují na Mácháč nebo jinam na výlet, jedou samozřejmě dvojkou.

Brejlovce [fotic]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.
Prcekzlipy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 12:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo,tady to není jako v Prahééé,kde mohla jezdit souprava 854+054+954 prázdná dopoledne Na Kl.Ostrovec.To samé před několika roky dopol.Os z Brna do Náměště n.O,kde jsou ještě větší krpály jak tady.
Pokud se furt omýlá prodlužování jízdních dob je zajímavý,že ta 4-vozová souprava má stejný jíz.doby jako 3-vz...Jediný,kde dochází k prodlevě je při nástupu a výstupu kolařů,což je ale stejný jako u každýho jinýho vlaku
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10149
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 18:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matijak:
ten případný připojený kolák odpojit a odstavit do depa, nebo objet případnou klasickou soupravu s mašinou).
Myslím, že by bohatě stačilo objet vůz navíc tou "jednotkou" 854+954.

David, Matijak:
Myslím, že problém není existence 1.třídy. Je pravda, že v 954 je poněkud naddimenzovanější než by bylo potřeba. Spíš je škoda, že není nějaký oddíl 1. třídy i na rychlících Praha-Tanvald a Pardubice-Liberec.

Prcekzlipy:
tady to není jako v Prahééé
Jste už trapný.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 19:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a kolik cestujících by v onom tzv. oddílu 1. třídy bylo, nebýt tohoto výjimečného opatření?
A jak moc by byly ty samé rychlíky přeplněné, kdyby tam žádný oddíl 1. třídy nebyl a tím pádem by běžní cestující (kteří opravdu nemají potřebu jedzit 1. třídou) mohli využít i tohoto oddílu?

Tak vy už rozjíždíte flame proti první třídě i pod Jedlovou?
Dodal bych jen: to, že vy nemáte potřebu jezdit první třídou, neznamená, že ji nemá někdo jiný.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11966
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 19:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodal bych jen: to, že vy nemáte potřebu jezdit první třídou, neznamená, že ji nemá někdo jiný.
Však jo, z odpovědí očitých svědků (jakož i z mých zkušeností zejména v letní sezóně na t-040) to vyplývá, že ten zájem o 1. třídu je tam obrovský a ta potřeba využívat 1. třídu tam je značná. [crazy]

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10448
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 19:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dlouho se budou nasírat lidi, až se na cestování vlakem vyse...rou. Jako by nestačilo zbourání přípojů CL-Turnov, bo prý tam není sp-áá-dovost jak nám bylo tehdy sděleno...

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 20:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak zrovna na t-040 není nijak závratný zájem ani o cestování ve třídě druhé, co jsem měl zase možnost pozorovat já.
Z mých zkušeností: Cestující si připláceli první třídu na kolínských rychlících např. viděli-li na nástupišti početné školní skupiny či skupiny trampů. Prodával jsem jízdenky např. lidem jedoucím od Mácháče do Prahy na letiště (dokonce byla negativně kritizovaná absence první třídy v navazujícím rychlíku). Další skupinou jedničkářů jsou ti na služební cestě.
Pochopitelně cestujících v jedničce bude vždy menšina, což je ale také jedna z jejích výhod. Ale souhlasím, že kdyby byla kapacita jedničky na těchto rychlících o něco menší, nic zásadního by se taky nestalo.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11967
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 20:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak zrovna na t-040 není nijak závratný zájem ani o cestování ve třídě druhé, co jsem měl zase možnost pozorovat já.
Ovšem právě stačí větší skupinka turistů a už to je (viz ostatně i váš příspěvek).

Cestující si připláceli první třídu na kolínských rychlících např. viděli-li na nástupišti početné školní skupiny či skupiny trampů.
Ano, ta nelogika "nechceš-li se tlačit ve dvojce, připlať si za jedničku" (která je v tu chvíli prázdná nebo v ní sedí jedna osoba v uniformě - viz opět moje zkušenosti).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3752
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 17. května 2015 - 23:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový zvědavý dotaz: Proč má nádraží Jiříkov tak zvláštní uspořádání, resp. proč kolej do Německa nevychází ze stanice normálně?

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4552
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 18. května 2015 - 07:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: protože původní tratí je spoj mezi (dnešními) PPS Rumburk a Ebersbach. Stanice v Jiříkově vznikla desítky let po vzniku původní trati (třicátá léta) proto, aby se vnitrozboží do Česka nemuselo vozit k odbavení do Ebersbachu a nebo do vzdálenějšího Rumburka.