K-report
 

Archiv diskuse Podorlické tratě do 14. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 14. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
754_030
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2013
Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 07:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když měl ještě R 791 šest vozů https://www.youtube.com/watch?v=QjptWyz6k9Y
Václav K.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 20:04:36    Odkaz na tento příspěvek  

754 030: Ať koukám, jak koukám, vidím těch vozů jenom pět...[lol]
754_030
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2013
Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 20:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak se omlouvám vrátím se na zákldadku si to zopakovat tak znova jiné video ale tentokrát 754 030 https://www.youtube.com/watch?v=5s81Kpn47Ow
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3953
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 07:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Žamberku na vlečce Agra by prý měla posunovat 744.502...tuhle lokomotivu jsem u nás ještě nepotkal. Vozy by se měly ložit obilím a část jich stojí i v Letohradě.
754_030
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 12-2013
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 07:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes rano na Mn do Vamberka 750 287!!!!
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2936
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 10:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt: Obilí pojede z Letohradu do Děčína v sobotu nějak po poledni. Měl by na tom býti Siemens, tedy řada 189 od Lokotrainů.
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3955
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 10:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: Díky, osobně bych ale zajel spíše někam pod Karlovice k Mostiskům, pokud budu čas. A k tomu ideálně sníh a pondělní počasí, ať to vynikne.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 10:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jis: 841 - volné jsou 4 ks z Pardubického kraje.
A na to, že jsou volné, pán ráčil přijít jak?
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 11:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na to, že jsou volné, pán ráčil přijít jak?

Pán neráčil a pána se celkem dotýkají tato vaše slova! Slovem "volné" bylo myšleno, že jako jediné nebyly spolufinancovány z ROP a nejsou tudíž vázány na konkrétní kraj. (a že tedy ze všech 840 a 841 připadají jako jediné vůbec v úvahu)
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 17:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už panuje na hraničním přechodu Meziměstí - Mieroszów PKP okurková sezóna, tak alespoň nějaké obrázky z prvního prázdninového dne. Z Mordoru přijely autovozy.


Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 7-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 21:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

připadají jako jediné vůbec v úvahu - upřesním, že jde jen o tři, jeden z ROPů je a je připoutaný k Lanškrounu, ale jinak jde opravdu jen o fantazii, v kontextu s jejich nasazením a tím, čím je dáno, si nedokážu představit, že by se jich Pardubický kraj, jakožto objednatel výkonů na nichž slouží, vzdal.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 21:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kade: No jo, na ten jeden pro Lanškroun jsem zapomněl. (A k tomu jsem teď ještě vypátral, že 2 ks 840 pro Liberecký kraj jsou nejspíš mimo ROP.) Díky. Jinak jde samozřejmě o fantazii - jen jsem psal výčet moderních vozidel, která by TEORETICKY mohla na 026 přijít.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2857
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 21:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Sp 1755

-CH-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.132.217
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 15:24:29    Odkaz na tento příspěvek  

Na Os 5635 do Letohradu řazena modrobílá 814 007.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6278
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 00:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V té smršti novinek [biggrin]přidám něco historie..která se uzavřela..Ke konci ledna se v Týništi uzavře historie stánků v kryté dvoraně mezi budovami..Nastoupí pak unifikovaný Relay na noviny a všude drahý a neosobní Pont na potraviny..jsem zvědav zda bude mít ráno čerstvé koláče třeba za 6Kč..No ,nová doba..[lame]Dále ..v Častolovicích byla odpojena léta nevyužívaná vlečka..historické detaily teď nemám po ruce..A v Rychnově n.K. lehlo pod bagrem nádražní skladiště..zda zůstane rampa..netuším..V letošním roce vůbec bude více pokračovat demoliční činnost SŽDC,tak kdo máte rádi historii dokumentujte co jde..šmahem půjdou strážní domky co se ze zásady neprodávají a další (nepotřebné?)stavby..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6279
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 01:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby to nebylo šotoušům líto..tak teda ještě nějaké ty mašiny..[biggrin]


..pořádná mašina má kotel a komín..
Otovice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.223.217
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 12:32:00    Odkaz na tento příspěvek  

Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6285
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 12:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně že se pan starosta tak opatrnicky téměř bránil i jen myšlence na obnovu trati s několika vlaky za den..Teď mu budou kamiony hučet pod okny furt..Otovicím a vůbec celému výběžku to nepřeju..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 14:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: S obnovou trati to téměř nesouvisí. Naprostou většinu těch kamionových přeprav byste na železnici stejně nedostal. (ona se totiž železnice na kratší přepravy obvykle nevyplatí, ale to asi víte) Nehledě na to, že železnice v trase těch kamionů (alespoň části z nich) existuje: Klodzko - Nowa Ruda - Walbrzych.
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 16:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jis:
Jasně, tak proto kamion jednou překročí hranice v Otovicích a podruhé v Meziměstí [crazy].
Důkazem přeprav šutru po kolejích v Polsku může být návštěva ve stanicích Ścinawka Średnia, Jaworzyna Śląska/Ząbkowice Śląskie (lom Pilawa Górna), nabo občasně i Kamienna Góra.
Lokofan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 17:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otovice: Možná, že jde taky o trochu o hru s těmi co nechtěli obnovení železnice. Možná v Otovicích nebo Broumově změní názor, jen doufejmě, že to nebude zase pozdě...
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 17:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmajchl: Fakt nevím, co jste tím chtěl říct.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 19:29:24    Odkaz na tento příspěvek  

Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 22:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při dopravě PL-ČR-PL přes Otovice a Meziměstí mi to stejně vychází, že se musí vyjet někde ve Wałbrychu (kam ale vede i silnice přes polské území). Jenom se zátěž z polského území přenese na území ČR. Nějaké zkrácení trasy není na pořadu dne, bude to jen o komfortu na polské straně.
Pokud by šlo o dopravu do ČR, pak to je přes Otovice významně kratší v prostoru severně od Náchoda (kam lze dojet kolem Hejšoviny z polské strany).
V případě zprovoznění železnice by stejně byla využívanější trasa do Polska, směrem do ČR to zabíjí také současná nutnost posunu v Meziměstí a poněkud zabitá kapacita z Náchoda do Václavic na jinak relativně dobře průjezdné trati.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 22:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmajchl:
Já mám pocit, že význam Otovic, ať už pro kamiony či nákladní vlaky, je hlavně v tom, aby se Polákovi ulevilo a Češi (resp. obyvatelé Broumovska) to odskákali.

Co se týče železnice - pro peáž přes ČR v relaci Scinawka - Walbrzych (omlouvám se za nepřesný pravopis, fakt nemám čas ani náladu hledat, jak se píšou ty polský písmenka) ta trať nijak výhodná není - přes Nowou Rudu je to kratší a sklony jsou tam, pokud jsem dobře koukal, menší (11,8 vs. 13 promile). Výhodu by to přinášelo jen lomu v Tlumaczówě, kterému by odpadla úvrať ve Scinawce.
Pro relace do ČR (zřejmě někam na sever od HK) by to nějaký smysl mít mohlo, nicméně nevím o tom, že by někdo chtěl v tomto směru realizovat nějaké přepravy.

Co se týče silnice, tak kromě místních přeprav přichází v úvahu využití ve dvou směrech:
1) Klodzko - Broumov - Walbrzych. K tomu ovšem vede paralelní silnice po polské straně, takže nevidím důvod, proč je pouštět přes ČR. Na polské straně tu silnici neznám, takže nevím, jestli jsou nějaké důvody, proč by tudy kamiony nechtěly jezdit. Ovšem silnici v ČR na ně také není zrovna stavěna... (nejen v Otovicích, ale např. i v Hejtmánkovicích)
2) Klodzko / Nowa Ruda - Broumov - Trutnovsko. V tomto směru je ale k dispozici alternativní trasa, a to přes Náchod.

Suma sumárum: Vyjma místních přeprav není v zájmu Broumovska, a koneckonců k tomu ani není vážný důvod v širším kontextu, aby přes Broumovsko jezdila jakákoliv tranzitní nákladní doprava, ať už silniční či železniční.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2943
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 08:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra ráno opět přijedou prázdné vozy s ET22 do Letohradu a do soboty se bude svážet obilí ze Žamberka, kdy to má se 189-kou odjet.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 09:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koneckonců k tomu ani není vážný důvod v širším kontextu, aby přes Broumovsko jezdila jakákoliv tranzitní nákladní doprava
Ale proč si tu cestu nezkrátit,že?Takže od Klodzka pěkně přes Otovice,Mezár na Mieroszów a pak po těch jejich okreskách na Kamiennu Góru.Já nevím jak moc jezdíš po Polsku.Ale divil by ses,kde všude potkáš kamion.Oni jsou to odborníci na zkratky.[wink]Ať už u nich,nebo u nás.A pokud mě paměť neklame,tak o ty Otovice jim jde už delší dobu.
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3959
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 09:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepal: díky...opět je to v režii Lokotrain a mezi Letohradem a Žamberkem bude pendlovat 744.502?
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2944
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 11:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alešt: Řekl bych, že scenář bude úplně stejný jako tuhle sobotu. Zítra by s tím měla přijet ET22-1175.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 12:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Budu se opakovat, protože už se to řešilo xkrát, ale zátěž z kamenolomů ve Ścinawce do polského vnitrozemí jezdí cestou nejmenšího odporu, tj. do Kłodzka (tam se často přepřahá do elektriky), takže z tohoto hlediska nemá trať přes Nowou Rudu příliš velký význam a případná trať přes Otovice už je zcela mimo realitu.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 18:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Já vím. Směr na Walbrzych byl myšlen spíše teoreticky pro případ, že by vozili štěrk někam tímto směrem. Účelem bylo říct, že trať přes Otovice nemá oproti trati přes Nowou Rudu ani pro lom v Tlumaczówě žádnou zásadnější výhodu.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 19:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Účelem bylo říct, že trať přes Otovice nemá oproti trati přes Nowou Rudu ani pro lom v Tlumaczówě žádnou zásadnější výhodu.,

Má, dají se na ní prostavět evrposké peníze, které by bylo nutno utratit tak jako tak, když je teďka ta doba utrácení nad nesmysly [rofl]
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:03:34    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Nechápu, jak by odskákali obyvatelé Broumovska nákladní vlaky. Jsem obyvatel Broumovska a od zmíněné trati bydlím 15 metrů. Zbořilo by mi to domek (když se nebořilo 140 let) nebo bych nevydržel několik minut jistého hluku denně?
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: To vidím, že to zjevně nechápete. Přitom je to jednoduché. Otázka stojí takto: Je pro Broumovsko přínosné umožnit Polákům provoz peážních nákladních vlaků v úseku Otovice st.hr. - Meziměstí st.hr.? A vzápětí si můžete tutéž otázku položit pro souběžnou silnici.

P.S. Váš domeček u výhybky č.57 by to jistě nezbořilo. [happy]
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:51:59    Odkaz na tento příspěvek  

Možná nechápu, ale reagoval jsem na: Já mám pocit, že význam Otovic, ať už pro kamiony či nákladní vlaky, je hlavně v tom, aby se Polákovi ulevilo a Češi (resp. obyvatelé Broumovska) to odskákali.
Tak jsem byl zvědav, co mi odpoví člověk, který by to neodskákal.
Na otázku Je pro Broumovsko přínosné umožnit Polákům provoz peážních nákladních vlaků v úseku Otovice st.hr. - Meziměstí st.hr.? Jsem opravdu nereagova!
Ale i na to zkusím odpovědět. Peážní provoz by přispíval na dopravní cestu. U silnice, kde panují poněkud pokřivené podmínky za platbu bych to viděl poněkud jinak.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem byl zvědav, co mi odpoví člověk, který by to neodskákal.

V okolí tratě by to, více či méně, odskákali všichni. Chápu, že vás jako skalního příznivce železnice by ty nákladní vlaky velmi potěšily, ale obávám se, že naprostá většina obyvatel to nejspíš vidí jinak.

Peážní provoz by přispíval na dopravní cestu.

V čem je pro Broumovsko a jeho obyvatele přínosný poplatek za DC, který skončí v Praze v Dlážděné u SŽDC? Kromě toho si taky musíte uvědomit, že údržba tratě, po které jezdí těžké nákladní vlaky, stojí trochu jiný peníz, než když ji hoblují jen Regiošuky a sem tam nějaký manipulák.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:22:59    Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžu to vydržet, ale zeptám se, jak konkrétně by co kdo odskákal. Otovice jsou 200m od trasy, pak následuje jistý kus v Broumově a to je asi tak vše. Pište konkrétně, vaše poznámka o mojem vztahu ke kolejím dle mého názoru s věcí nesouvisí. Zkuste tedy k věci.
Málem 1,5 století jezdily na 026 těžké nákl. vlaky, nevím, že by se konal jakýkoli protest. Srovnejte se silničním průtahem Náchoda.
Ještě se zeptám, co nebo kdo je ta naprostá většina? Máte nějaký ověřený průzkum?
Poplatek za dopravní cestu dělá ze všech cest smysluplnou věc. Jinak, když budeme chtít v místě osobáy, ty sami o sobě věc nezaplatí a Vy jako první tady budete psát o ekonomickém nesmylu.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale obávám se, že naprostá většina obyvatel to nejspíš vidí jinak.
Co tam bylo dřív?Koleje nebo domy?Já bych řekl,že koleje.A když už si tam někdo postavil dům,tak musí počítat,že tam ty vlaky můžou zase někdy jezdit.
Když se z Polska vozila sůl a jezdilo se i v noci,tak ta dvojice bardotek vpředu (a jedna na postrku) duněla přes Náchod a nevím že by si někdo stěžoval.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Málem 1,5 století jezdily na 026 těžké nákl. vlaky, nevím, že by se konal jakýkoli protest. Srovnejte se silničním průtahem Náchoda.
Když se z Polska vozila sůl a jezdilo se i v noci,tak ta dvojice bardotek vpředu (a jedna na postrku) duněla přes Náchod a nevím že by si někdo stěžoval.

Ale tady vůbec nejde o to, že by si někdo stěžoval. Já nejsem proti nákladní dopravě na 026, naopak. Ale jsem pouze pro nákladní dopravu směřující z Polska do českého vnitrozemí. Prostě nevidím důvod, proč dělat Polákům blbečky a nechat je používat trať Otovice st.hr. - Meziměstí st.hr. jako peáž a ještě jim ji za těžký prachy obnovovat.

Poplatek za dopravní cestu dělá ze všech cest smysluplnou věc.

A za kolik let se z těch poplatků vybere v tomto konkrétním případě investovaná částka? (Nebo lépe, jaká by byla NPV takové investice?)
A máte nějak zajištěno, že tudy budou nějaké nákladní vlaky jezdit, nebo je to jen vaše zbožné přání? (jak už bylo řečeno, z Tlumaczówa se jezdí de facto jen směrem na Klodzko)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jis.)
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 22:06:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ten důvod ani vidět nemůžete, když nechápete, že dopravní cesta je zboží, jako vše ostatní. Tedy že se zaplatí, když se spotřebovává. Blbečky všem děláme na silnicích, protože máme zpoplatněno asi 3% tras.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 22:31:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten důvod ani vidět nemůžete, když nechápete, že dopravní cesta je zboží, jako vše ostatní. Tedy že se zaplatí, když se spotřebovává.

Vaše představy o ekonomice jsou dosti svérázné. Pro začátek bych být vámi začal třeba tím, že bych si pořádně nastudoval, co je to zboží.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 22:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Především by bylo dobré si uvědomit, že tady řešíte nesmysly, když nějaká nákladní doprava přes Otovice, navíc ve směru z Polska do Polska je fantasmagorie.
Dalším nesmyslem je mluvit o nějaké peáži. Pokud by byla obnovena trať do Otovic, tak by pak samozřejmě bylo možné jezdit ze Ścinawky do Wałbrzycha přes Otovice a Meziměstí, ale nejednalo by se o peáž. Stejně tak lze jezdit třeba ze Zebrzydowic do Chałupek přes Dětmarovice a o žádnou peáž se nejedná.
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 22:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 026 a Otovice: ta trať by mohla mít (alespoň sezónní) využití i v osobní dopravě. Nejvíce cestujících do Adršpaských skal jezdí z Polska, tak by se mohli udělat klidně i nějaké spěšňáky Klodzko - Broumov - Meziměstí (popř. Walbrzych - Meziměstí) s přestupem do Adršpachu. A když to jde i jinde (např. tratě do Sklarske Poreby nebo Lubawky), tak nevím proč by to nemělo fungovat i u Broumov - Klodzko.

[fotic] Železniční YouTube kanál - YT kanál s železničními přejezdy [vypravci]
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 22:48:10    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Zbožím se často nazývá i služba. Ale budiž, měl jsem asi použít jiné slovo, obzvláště, když diskutuji s Vámi. Na věci to ale vůbec nic nemění. O co Vám vlastně jde?
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 22:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvíce cestujících do Adršpaských skal jezdí z Polska

Ano, ale jde o to ODKUD z Polska. Naprostá většina z nich je ze severu, takže pro ně by připadala v úvahu osobka z Valbřicha do Meziměstí. Směr na Kladsko je i turistického hlediska mrtvý.

videovlak: O co Vám vlastně jde?

Například o to, abyste si přečetl ještě jednou otázky v mém předcházejícím příspěvku a upřímně mi na ně odpověděl. Pro jistotu je ještě jednou zopakuji: "A za kolik let se z těch poplatků vybere v tomto konkrétním případě investovaná částka? (Nebo lépe, jaká by byla NPV takové investice?) A máte nějak zajištěno, že tudy budou nějaké nákladní vlaky jezdit, nebo je to jen vaše zbožné přání? (jak už bylo řečeno, z Tlumaczówa se jezdí de facto jen směrem na Klodzko)"



(Příspěvek byl editován uživatelem Jis.)
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 23:32:40    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Já odpovím poněku druhého konce. Výběžek je dokola sevřený hranicemi, práce málo, lidi logicky mizí. Dle mého názoru může tento trend zastavit nebo zmírnit cestování za prací. Máme dvě možnosti-koleje nebo silnice. Silnice i při současné podpoře má své limity. Železnice je má sice taky, ale úplně jinde. Jde především o rychlost a pohodlí. Pokud budou rozhodovat lidi Vašeho typu (nic osobního), tak se nainvestuje do betonu, čas se pokrátí o pár minut. Pokud se zainvestuje do kolejí-vysokovská pojka, rovnání oblouků, stanice a Dědov, dojde při použití odpovídajících vozidel ke zlomu. To není fantazie, ale pouze mrknutí tam, kde to jde.
Dnes je u nás silnice-koleje tak nějak nastejno, ale při "geniálním" vyčkávání budou opět lidi s Vaším postojem moci argumentovat: koleje to jen brzdí. A co to má s naší diskusí? Docela dost! Želenice funguje jako síť, tedy jakákoli ukrojená část pohřbívá zbytek. Tady bych souhlasil s názorem, že peáž nikdo nepožaduje a v současnosi bych viděl smysuplnější Praha-HK-NA-WA-Wroclav.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2227
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 08:07:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvíce cestujících do Adršpaských skal jezdí z Polska
To máš sice pravdu,ale většina jede i jinam než jen do Ádru.Oni toho totiž chtějí za ten jeden den vidět víc.Takže daj Ádr a pak pokračujou busem na další místa.(Tchán vozil lidi na jezírku a ty polský průvodce znal.)Tím ovšem neříkám,že by se asi nějaká skupina lidí co by jela vlakem nenašla.[wink]
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 09:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: Já vím, jaké má Broumovsko problémy. Ani nemám nic proti modernizace tratě 026 (včetně vysokovské spojky). Zase to akorát překrucujete a tvrdíte, že jsem proti železnici, což rozhodně není pravda. Já jsem pro železnici, ale jen tam, kde to má smysl.
Proto nerozumím vaší snaze obnovovat Otovice, jejichž význam bude minimální (pro osobku určitě, a ohledně nákladky jsme snad také dospěli k závěru, že by se tudy nejspíš nic nevozilo), v současné situaci, kdy 026 není v kdovíjak dobrém stavu a o trati do Polska přes Mieroszów ani nemluvě.

Želenice funguje jako síť, tedy jakákoli ukrojená část pohřbívá zbytek.

Nezlobte se na mě, ale tyhle hesla jsou akorát k smíchu.

a v současnosi bych viděl smysuplnější Praha-HK-NA-WA-Wroclav

Reálně (teď nemluvím o tom, co bych chtěl či nechtěl) je to podle mého názoru utopie.

ES499.0009:
Tím ovšem neříkám,že by se asi nějaká skupina lidí co by jela vlakem nenašla.

Možná by se i našla, ale jakou jednoznačnou podmínku bych viděl přímé vlaky z Polska (Walbrzychu nebo až Wroclawi) až do Ádru. (samozřejmě se bavíme jen o letní sezoně, a to ještě spíš jen o víkendech)
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 09:54:32    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Proto nerozumím vaší snaze obnovovat Otovice,
Kde to proboha vidíte? Sám píšete o nějaké nákladní peáži, která se urodila asi na měsíci, vypadá to, že jste uvěřil tomu, co předvedli někteří novináři. Zůčasnil jsem se několika jednání i v Polsku a nikdo nikdy o ní ani nemluvil. Tak to aby bylo jasno, prosím dál nepodsouvat podobné koniny.

V jakém stavu je 026?

Nezlobte se na mě, ale tyhle hesla jsou akorát k smíchu. Ve smíchu Vám bránit nebudu, moji větu jasně porvrzuje to, co se stalo v Mezáru. To že klidně může být našlápnuto na další rušení je dle mého názoru reálné.

Spojit velká města železnicí, která je v podstatě přímkou je utopie? Zajímavý názor.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2952
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 10:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a v současnosi bych viděl smysuplnější Praha-HK-NA-WA-Wroclav

To mi tedy řekněte, kdo by se chtěl mlátit z Prahy do Vratislavy přes Hradec, Náchod a Valbřich? Neříkám, že přes Lichkov je to zrovna žůžo, ale alespoň to trošku (nebýt mezi Strzelinem - Źoravinou a Vratislaví té děsivé pomalé) odsýpá i s přestupy. Přímý vlak bych si spíše představoval zde a to je ještě na dlouhou polemiku.

Spojit velká města železnicí, která je v podstatě přímkou je utopie? Zajímavý názor.

Úsekově spojené jsou a tam kde nikdo nejezdí, tedy v přeshraničním úseku, není nutné plánovat jakési vzduchovoziče.

Želenice funguje jako síť, tedy jakákoli ukrojená část pohřbívá zbytek.

A ještě tu která tady dlouho nebyla, tedy o nutnosti meziměstského přechodu v rámci povodňové vozby!
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 10:14:51    Odkaz na tento příspěvek  

Pepa I: Já Vám to neřeknu, mrkněte se na mapu.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2953
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 11:42:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já Vám to neřeknu, mrkněte se na mapu.

Tak to je argument jak noha, jestli všechno posuzujete jen mrknutím na mapu, pak se není čemu divit...
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 11:57:08    Odkaz na tento příspěvek  

Já mám argument alespoň jeden, velká města na trase. Vy s tím nesouhlasíte (normální jev na diskusi), to respektuji. Jinak o přímém vlaku píšete Vy!
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 12:07:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco k tomu argumentu jako noha. Vstoupil jste do diskuse, která nějaký čas probíhá, zjevně jste ji nečetl. Nerad se opakuji, ale pro Vás to napíšu znovu. Praha-Starkoč asi použitelné, potom jsem psal o následných úpravách-v. spojka, rovnání oblouků, stanice, Dědov. Mezi našimi názory je rozdíl v tom, že Vy vycházíte ze současného stavu, já tvrdím, že je třeba investovat. Investovat kvůli propojení měst, ale především kvůli Broumovsku. Takový je můj názor, třeba jako noha.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 12:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: Ano, po trase jsou velká města. Jenomže jaká je mezi nimi přepravní poptávka? * Na kolik je možné zkrátit jízdní doby mezi nimi? Je výhodnější flikovat stávající trať, nebo je lepší rovnou stavět VRT? (která se mimochodem Broumovsku nejspíš vyhne)

* nepochybuji o poptávce ve vnitrostátních relacích, která už je však v dnešní době celkem uspokojivě řešena (tady snad chybí opravdu jen ta vysokovská spojka + nějaká lehčí reko Pha - HK). Ale jaká je přepravní poptávka třeba v relacích: HK - Walbrzych, HK - Wroclaw, Praha - Walbrzych, Náchod - Walbrzych apod., které by ten váš "koridor" Praha - Wroclaw měly ospravedlnit?

Investovat kvůli propojení měst, ale především kvůli Broumovsku.

Upřímně, kvůli pár desítkám tisíc lidí z Broumovska vám nikdo žádnou luxusní dopravní infrastrukturu nepostaví. Prostě se jedná o chudý a odlehlý venkovský region, nikdy z toho nebude Porúří. A já osobně nevidím dlouhodobé řešení v tom, že 90 % lidí bude dojíždět za prací někam bůhvíkam do vnitrozemí.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2954
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 12:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy vycházíte ze současného stavu, já tvrdím, že je třeba investovat. Investovat kvůli propojení měst, ale především kvůli Broumovsku

Investovat do čeho? Do dálkoviny, do přeložek, do zvýšení traťové rychlosti? Jak říká pan Jis, můžete tam mít sebe lepší koridor a třeba i dvoukolejku, ale kde není poptávka ani smrt nebere...
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 12:50:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jis: Všude, kde jsem navštívil místa, kde jezdí VRT jsou zachovány a udržovány stávající tratě. VRT a běžná trať mají naprosto jiná určení a to oba jasně víme. Např. jestli mám dobré informace, tak brzy zprovozní nový Gotthardský tunel, stará trasa bude sloužit regionu nadále.

Na otázku, jestli je na zmíněné trase poptávka neodpovíte ani Vy, ani já, tady na diskuzi je to pouze věc názoru.
Z Vašich příspěvků je vidět, že se řídíte pouze tržním principem, pro Vás je rozhodující poptávka. Já zastávám naopak názor ten, že veřejná doprava je věc v zájmu společnosti. Tedy na Broumovsku žije poměrně málo lidí a když se jim nezajistí podmínky, tak půjdou jinam.

O luxusní inrastruktuře na Broumovsku jsem nikde nepsal, ale ta solidní by se vybudovat mohla. V té souvislosti jsem psal o propojení do Polska- jedna věc podpoří druhou, samo o sobě pochopitelně drahá záležitost. Netuším, kde jsem psal o 90%, vím však naprosto jasně, že jste mistr v podsouvání asi čehokoli.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 13:11:27    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě bych dodal jednu věc. Do KAŽDÉHO zanedbaného regionu míří zástupy těch, co nechtějí makat, což budeme cvakat my všichni ostatní. A bude hůř, přibývají zevitř i z venku. Další důvod, proč jsem pro všechny investice, které podpoří zaměstnanost.
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 13:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všude, kde jsem navštívil místa, kde jezdí VRT jsou zachovány a udržovány stávající tratě.

To samozřejmě ano. Vy jste tady psal o spojení Praha - Wroclaw přes Broumovsko a já se vám snažím oponovat tím, že může existovat výhodnější trasa. Nikde netvrdím, že by pak 026 zanikla, nebo nějakou podobnou blbost. Ta by nadále sloužila svému současnému účelu, jen by tudy nejezdily ty vaše vysněné vlaky Praha - Wroclaw.

Z Vašich příspěvků je vidět, že se řídíte pouze tržním principem, pro Vás je rozhodující poptávka.

Kdybych se řídil pouze tržním principem, tak bych požadoval zrušení cca poloviny české železniční sítě.

Já zastávám naopak názor ten, že veřejná doprava je věc v zájmu společnosti.

Je. Ale stejně tak je v zájmu společnosti, aby se finance určené na veřejnou dopravu využívaly co nejefektivněji.

Tedy na Broumovsku žije poměrně málo lidí a když se jim nezajistí podmínky, tak půjdou jinam.

Ano, ale ty podmínky jim musíte zajistit v místě. Řešení typu "v šest hodin ráno odvezeme celý Broumov do Hradce Králové a v pět odpoledne ho přivezeme zpátky" je podle mého názoru dlouhodobě stejně k ničemu. Zvlášť v podmínkách Broumovska, kdy jsou všechna velká města proklatě daleko (a navíc to - HK, Walbrzych,... - také nejsou zrovna jádrové oblasti).
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 13:53:25    Odkaz na tento příspěvek  

Máme odlišné názory, s Vašimi nesouhlasím ale respektuji je. Mám chuť toho nechat, ale ještě zareaguju na : Řešení typu "v šest hodin ráno odvezeme celý Broumov do Hradce Králové a v pět odpoledne ho přivezeme zpátky" je podle mého názoru dlouhodobě stejně k ničemu.
Předně toto neprosazuji a vaše poznámky už zavání výmysly na každém kroku. Když si tipnu, že je na Broumovsku 20.000 lidí, tak jich z toho pracuje tak několik tisíc. A z toho část dojíždí. Takže opět podsunutá konina! Ale půjdu opět příkladem, byl jsem se takhle jednou mrknout ma Liberecku, taky tam je výběžek. Ráno z Hrádku lidi do Liberce, odpoledne zpět. Solidní, ne suprová trať, solidní, ne suprová vozidla. Jde to ve Švýcu, jde to u nás, Vaše obecné věty mne nepřesvědčíly ani náhodou, tak si nechme každý své. Bohužel to co přijde bude asi po Vašem, je to ale škoda.