K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 04. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 04. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 00:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemec:
Hele sorry, po několika případech, kdy mělo Cargo brát vlak ČD, protože nebyla jiná možnost. Bylo vše domluvené mezi třemi dispečery i na těch nejvyšších místech. Tak ve finále byl strašný problém ze strany strojvedoucího Carga. Většinou to trvá cca 50 min než se neschopný vlak rozjede a to stoji vedle sebe!! Nejprve to je o tom ..." já žádnou zasranou osobku tahat nebudu" pak ..." nemůžu protože nemám na to zkoušky či seznání" ok ..."dostaneš pilota od té neschopné mašiny osobky" (logické) no a ve finále mu to musí nařídit vedoucí dispečer Carga na směně po telefonu.... Takže asi tak... ano je to o lidech a zatím všechny mimořádnosti co měli tahat mašinky od Carga vypadali přesně takto.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 00:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ono je to vzájemné, za někoho se jezdí a za někoho se stojí... [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
federant
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.36.105
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 00:31:56    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečere, chce to klid. Oni si před smrtí od crachga ještě musí poslední kopnout, než poslední zhasne!
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 01:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po několika případech, kdy mělo Cargo brát vlak ČD, protože nebyla jiná možnost.
Ale ale, zaplatit lidem taxíky a mrtvolu nechat vyhnít poblíž místa skonu (tedy v nejbližší stanici). Oslovit jiného z 80 železničních dopravců (z toho dalších 25 "umí" i osobku).
Až na tu "zasranou osobku" (takového termínu bych nikdy nepoužil) to vidím úplně stejně jako vzpomínaní kolegové. V doplňkovém osvědčení strojvedoucího se mi skví B2 a to na osobní dopravu rozhodně [nene]vypadá[lol]
A na nařízení CARGO dispečera telefonem vidíte něco špatného? Jen pro modré oči* dispečera SŽDC svůj vlak neopustím. Ač si to třeba neuvědomujete, tak za něj někdo musel zaplatit dost nekřesťanské peníze. Jen si porovnejte takové výpalné co pobíráte od nákladních dopravců a od osobky. A to ještě vymyslíte akci "-3 - +10 hod.

*) Ty mi postačí jen v případě stažení vlaku z širé trati. Ovšem za předpokladu, že dotyčný dodá podložky k zajištění odstavovaného vlaku na dálkově řízené trati[kiss]

Hele, federante, už jsem se tu párkrát marně ptal (a opakuju to znovu), proč musí Maceše pomáhat zrovna ČDC? Třeba v těch Hranicích byl první vhodný stroj zrovna Macechy. Co z toho, že měl zrovna cestu opačným směrem, u Carga to taky nikomu moc nevadí.

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3557
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 01:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na nařízení Cargo dispečera nic špatného nevidím, ale když i mu musí volat jeho nadřízený a tím je vedoucí dispečer Carga, protože mu nestačí jeden příkaz. Tak to už je fakt divný....
No já si to uvědomuji moc dobře a navíc sem jen prostředník předání informací jak ústních tak systémových. Pro naše oči SŽDC to bohužel není.To si vymýšlí ČD [wink]. A stažení vlaku z trati to je jiná parketa, tam si sám proti sobě když nepomůžeš. A hlavně na jednokolejkách.
Jo to že si SŽDC vymýšlí hovadiny, to mě taky sere, ale nic s tím neudělám. Na to sem malý pán, jedině co můžu dělat, že ty vlaky pojedou proti nařízením a předpisům i za cenu, že to odseru sám.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3558
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 02:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na peníze se můžeš ze široka vykašlat, že si dopravci mezi sebou něco účtují.... vždyť to nejsou v podstatě tvoje peníze.
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 06:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 200
Zdice - Protivín (a zpět)
Úsek: Březnice - Zdice

Kraj: Středočeský kraj

Počátek: 03.01.2015 05:50
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 03.01.2015 08:50

Zpoždění spojů Os 7947
Vlaky budou z důvodu mimořádnosti opožděny o cca 30-35 min.

Poznámka:
Porucha motorové jednotky na vlaku Os 7947 ve stanici Březnice.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 07:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tu na mé gusto nějak moc poruch vozidel. MH
?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.230.85
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 08:53:12    Odkaz na tento příspěvek  

Proč poslední dobou trvají opravy poruch trolejí desítky hodin? Viz třeba aktuální porucha na 280, plánovaných 25h mi přijde docela dost.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 09:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V doplňkovém osvědčení strojvedoucího se mi skví B2 a to na osobní dopravu rozhodně nevypadá

Bylo vše domluvené mezi třemi dispečery i na těch nejvyšších místech. Tak ve finále byl strašný problém ze strany strojvedoucího Carga.

Pokud si tuto rozum postrádající kastaci vrchnost vymyslela a tak si omezila "použití" strojvedoucích,tak ať si za to také nese odpovědnost .. Pokud opravdu ten fíra nemá oprávnění a nelze předpisově jinak,nelze se divit,že to prostě neudělá ani kdyby mu volat sám pan ministr .. A Pepově rozhořčení se tak vůbec nedivím ..[nene]

P.S. Škoda,že v tom vlaku nesedí Ti,kteří to takto vymysleli ......

[vypravci]

ICQ 237-113-861
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 09:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřesním tu včerejší 144:
1) Jak už Garfield napsal, je to Odra, tzn. to, co loni jezdilo jako EC 142. Rozdíl je jen v tom, že teď tam je kupéčková jednička bez hospody...
2) Ta mašina od Carga přijela už v době našeho nuceného stání sólo od Drahotuš.
3) Poslední zpráva, kterou jsem o celé situaci přímo na místě měl byla, že fíra od ČD udělá pilota, takže s výpravou vlaku by neměl být problém. V Prosenicích měli +41, pak už nevím.

Němec_z_ova: Proč si tu mrtvolu do Prahy neodtáhla třeba mašina z brňáka?
A co s tím brňákem?

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Bulhar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.175.130
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 12:27:52    Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Prosímtě vy tam v tom Chacharově máte nějaký jiný Osvědčení? Já teda v tom našem "Bulharsku" mám na osvědčení kategorii A i B bez nějakých indexů,ale je možný že tam u vás je to asi nějak jinak. Když jsem teď pomáhal kolegovi od vás (víceměně jen radou a morálním povzbuzením) ohledně proplácení svátků tak to ale bude možné že to tam u vás v tom "razovitem regionu" bude asi tak jak píšeš.
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 12:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neschopná 843.023 v Domašově nad Bystřicí výměna za 814.252
Lukys1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 8-2011
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 13:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bulhar: já třeba také v osvědčení nemám osobní dopravu, jsem u ČDC. Na osobní dopravě jsem nikdy nejezdil, tak proč ji tam mít.
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 166.78.162.23
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 14:04:33    Odkaz na tento příspěvek  

Na osobní dopravě jsem nikdy nejezdil, tak proč ji tam mít.
Az cargo zkrachuje, bude se hodit. Ale kazdy sveho stesti strujcem.[happy]
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 14:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 237
Havlíčkův Brod - Humpolec (a zpět)
Úsek: Humpolec - Herálec

Kraj: Kraj Vysočina

Počátek: 03.01.2015 13:20
Příčina: technická závada na trati
Plánovaný konec: 03.01.2015 15:30

Náhradní autobusová doprava: Os 15965, Os 15966 mezi stanicemi Humpolec - Herálec

Poznámka:
lom koleje
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 16:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: V těch penězích jsme si nerozuměli, vypořádání mezi dopravci je mi fuk, já to neplatím. Jde mi o peníze vytažené z řad našich (řídnoucích) zákazníků. Ti za ně něco požadují a záchrana zdechlin Macechy to určitě není.
Mimochodem, když se nechám se uvrtat do odvozu obsazené osobní soupravy někam do tramtárie (nepůjde o uvolnění tratě) a při tom potkám "skokana" či auto na přejezdu, myslíte, že DI při vyšetřování MU nad mou B2 zamhouří oko? Asi ne, že?

Letec: Za mých mladých (vzduchařských) let vznikalo dost neschopností prostým neodkalováním jímek. Při teplotách okolo nuly lehalo takřka vše. Tehdy byl propanbutanový hořák můj nejlepší kamarád[lol]
A jak tak pozoruji na našich lokomotivách, tak se kolegové stále nepoučili[sad]
Ta hranická patálie 151 se ovšem týkala střechy, soudíc dle výkladu kolegy o světelných jevech tam probíhajících[proud]

Láďa: Ahoj Láďo[happy], osobně mi rozdělení dráhy příliš nevadí. Nedostat se do vedení nástupnických společností ten výkvět lidstva[crazy] co tam sedí, tak věřím, že to mohlo fungovat normálně. Jde mi o to, že jsem neměl čest něco takového vézt a nehodlám se to doučovat někde v noci a stresu.

Bulhar: A víš, že jo?[biggrin] Stejně jako Lukys1987 jsem se s osobní dopravou minul v prostoru a čase. Dokonce jsem si mohl říct, zda tu osobku chci. No, nechtěl jsem[wink]

A co s tím brňákem?
Navrhuji klasický postup nesčetněkrát ověřený na soupravách CARGA. Přestavit mimo hlavní kolej, řádně zajistit, odvěsit lokomotivu a přejet na pomoc zdechlině. Po návratu z Olomouce postup v opačném pořadí opakovat[lol] A to píšu s vědomím, že bych v těch Hranicích zkysl a případně se spolupodílel na zkoušce brzdy po návratu Esa zpět.

Dispečer o11, Pilatus: Pánové, a teď se ukažte.
Kolegovi, jež tak hrdinně zachraňoval Macechu v Hranicích, hrozí za tuto akci snížení prémií. Co kdybych vás na začátku příštího měsíce vyzval o doplacení skutečně odebrané částky. Pro každého z vás by šlo o jednotky stokorun. Co říkáte?

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 17:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova - to snížení prémií bude za to, že odtáhl osobku, nebo za to, že se zbytečné zašprajcnul - dost podstatný rozdíl
- proč musí ČD zrovna zachraňovat ČDC ? - protože jsou na to podepsané dohody tak jako např,na postávání cargomašin v depu ve Vrškách a pokud mne paměť neklame, tak se na nich dělá i údržba a rozhodně to není cargodepo...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3559
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 17:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dost by mě zajímalo za co mu hrozí snížení premií. Jestli za to, že odtáhl osobku na něčí příkaz (jeho nadřízených) ze vzájemné dohody mezi dopravci. Tak mile rád přispěji a tomu debilovi který o snížení rozhodl doporučuji navštívení psychiatrie a brzký pořádný průplesk na probuzení.
A jestli povezeš osobku tak na 100% budeš mít pilota a pokuď někoho cestou sundáš a nebude to tvojí vinou a nepožil si alkohol nemůže se ti nic stát. Skokany a auta na přejezdu nijak neovlivníš ať vezeš co vezeš.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3307
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 17:56:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč musí ČD zrovna zachraňovat ČDC ?

Třeba proto, že matka dala dcerce hodně do vínku, tak má co vracet [happy]
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 18:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano peníze zákazníků to chápu. Ono sundání loko z nákladu taky není, že jí sundám z každého nákladu. Musí se uvažovat efektivně. Pokud to bude Porsche a nebo jiný NEX, tak tam určitě mašinu sundavat nebudu. Jedině, že by šlo o lidské životy, tak to sundám mašinu z čehokoliv. Ale uhlí (i když to je nejdůležitější komodita) nebo nějaká směska co dobírá v každé stanici a podobně, tam mašinu sundám. O samotných LV jízdách nemluvě. Taky je důležité jak je na tom fíra s časem, nebudeme otravovat někoho, kdo má za chvíli padla. Všechno se odvíjí od toho zda to jde a chce se pomáhat. Každá ta situace je jiná a každý si umíme poradit jinak.
Bulhar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.175.130
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 18:25:19    Odkaz na tento příspěvek  

Němec,Lukys : Rozumím tomu teda dobře kdo je tzv."mladý kus" a je u ČDC jako u svého prvního zaměstnavatele ,tzn,nepřešel od ČD má v té skládačce B2 a ostatní kteří předtím u ČD,resp.i ČSD jezdili mají kat.A i B bez omezení? Ptám se proto že zrovna nedávno jsme to při vánoční sešlosti zkoumali i s jedním bývlým kolegou co nyní jezdí u AWT a ten tam měl némlich to samé: A ,B bez nějakých indexů.
strejda juvík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.9
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 18:35:56    Odkaz na tento příspěvek  

Bulhar:
U všech ne. Po vaší diskuzi jsem si dovolil do svého osvědčení nahlédnout a spatřil jsem tam světe div se taky jen B2 a to jsem přešel do osobky v době přerozdělování pracovních sil. Správně byste tam i vy měli mít jen B2 nebo snad absolvujete školu kolegů od ČD?

Jinak za sebe můžu do diskuze přidat názor, že kdyby mohlo být jen na mě, klidně bych matce pomohl, ale zaměstnavatel nám svými nařízeními zamezuje podobné konání, krom stažení vlaku neschopného v trati a to jakéhokoliv dopravce. Druhá věc je ta, že po rozdělení školy už to zkrátka moc dobře možné není.
strejda juvík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.9
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 18:37:08    Odkaz na tento příspěvek  

Pardon mělo tam být od osobky
Bulhar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.175.130
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 18:48:14    Odkaz na tento příspěvek  

strejda juvík" Vždyt píšu : BULHAR[crazy]
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 19:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Kolegovi, jež tak hrdinně zachraňoval Macechu v Hranicích, hrozí za tuto akci snížení prémií.

Jak píše Dispečer, zásadní otázka je, ZA CO PŘESNĚ.
A mimochodem - nemají náhodou fírové (a možná i ostatní lidi od ČDC) výhody jako u ČD?

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Lukys1987
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 8-2011
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 19:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: 1.3.2008 jsem nastoupil k ČDC a výhody nemám
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 20:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 010
(Praha -) Kolín - Česká Třebová (a zpět)
Úsek: Česká Třebová - Pardubice hlavní nádraží

Kraj: Pardubický kraj

Počátek: 03.01.2015 19:03
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 03.01.2015 21:03

Zpoždění spojů: Os 5030 o cca 25-30 min.

Poznámka:
Porucha vlaku Os 5030
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 20:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad výhody ČDC - pardon, zdroj dostane na kokos.

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 21:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím ve spolek
Náhodou jsem toho kolegu vezl v noci k domovu.Mluvil něco o tom že v tom chaosu snad nezavolal strojmistrům že lok. poveze osobku.No a někdo mu snad vyhrožoval 500Kč z osobního hodnocení či snad až žlutou kartou.Tak to by mně taky nakrklo dispečeři mezi sebou žhavěj dráty aby to jelo ale ze strojmistry se nedomluví tak to je trochu trapné.Jak tady psal již kolega strejda Juvik vedení nám řeklo že na osobce nemáme co dělat že jsme stratili kvalifikaci.No teď babo raď.Požadavek dispečeru muže být na zlatém podnose zlatým písmem ale informace vedení lok. čet říká jasně nemáš tam co dělat.Co udělá DI když zjistí že s B2 vezu osobní vlak.Toť otázka.Nemusí jít ani o mimořádnost v podobě sebevraha, prostě přijde panáček ukáže bumážku DI a bude chtít vidět mé oprávnění no a já budu ten kdo dostane sprďáka za to že mám za prdelí to co mít nemám.Všichni slavní dispečeři daj od toho v tu chvíli ruce pryč že oni o tom nevěděli že pan fira není oprávněn.Byl bych moc rád aby někdo kdo to má v kompetenci tohle rozlousnul dřív než půjde některý kolega poníženě na DU k novým licenčním zkoškám za porušení pravidel.
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 21:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježiš to je bordel.[crazy] Jak to tak vidím, tak by stálo za úvahu, aby při neschopnosti šel fíra sehnat nějakého koně, asi by to bylo rychlejší než si pučit mašinu carga.[ko][crazy]
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.88
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 22:02:01    Odkaz na tento příspěvek  

Johnson: no je to hrozný, taky je mi z toho trudno, když to čtu. A horší je, že takhle debilně, aby nic nešlo a nefungovalo, se to dnes dělá nejen na dráze, ale tak nějak skoro všude.
Svět se v [zadnice] obrací... [uhoh]
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 22:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnson
Nejde o mašinu ale o četu která dle kategorizace zákona o drahách nemá oprávněni k vedení osobního vlaku.O to tady kráčí to není porušení interního předpisu dopravce ale porušení zákona a to už není žadná prdel.
Přebor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 10-2014
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 22:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 301
Úsek: Olomouc hlavní nádraží - Blatec
Provoz zastaven
Počátek: 21:36
Plánovaný konec: 23:30
Střet vlaku Os 24729 s osobou
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 22:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť říkám, že je to bordel....[happy]
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 22:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přebor: Tak mě tak napadá, že ty střety jsou jen když nesleduji... Aspoň ty špatný zprávy nemusím kopírovat já...
ČT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.90.22
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 23:07:13    Odkaz na tento příspěvek  

Problém v CDC je v jejich interních normách,to je jedna věc a druhá je,že funkce dispečer na Cargu je naprosto zbytečné pracovní místo!!!!Dříve vše řešil výpravčí v dané stanici a dle potřeby, a dle mé zkušenosti stejně dále řeší a hlavně řídí(alespoň u nás)Dispečer Carga je jen papoušek,nějaké příkazy velení od Třebové,kde se nachází asi elitní výběr blbců(vedoucí posunu,disponenti,bohužel i posunovači)a jen málo lidí,kteří vědí o čem to je(výpravčí a strojvedoucí a schopní)
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 23:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok: Co udělá DI když zjistí že s B2 vezu osobní vlak.

Pokud vím, tak podmínkou byl fíra od ČD (samo že z Ex 144) jako pilot. Tak by to snad mělo být ok, ne?

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
strejda juvík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.9
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 23:13:08    Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna nedávno se stalo kolegovi, jenž se vracel z České Třebové strojově s 363.066 do Brna, že ho zastavili v Letovicích, kde zdechla na osobním vlaku 362.039 ČD. Od dispečerů došla objednávka na půjčení a tak se loko půjčila. V požadavku byla loko+četa. Ale předpokládám (zatím jsem s ním nemluvil), že se řízení zřekl a maximálně loko předal kolegovi od ČD. Právě z výše uvedených důvodů. Na podrobnosti se ho někdy optám.
Je to samozřejmě jiný případ, než se kolega Němec z ova původně čertil. Naše loko nešla z vlaku.

Johnson:
Stačilo by jen udržovat společnou školu jako tomu bylo ještě relativně nedávno, ale při té společné to mělo taky své nevýhody a dopadlo to rozdělením.

ČT:
Dříve vše řešil výpravčí
On výpravčí určoval, která četa odveze který vlak? Kde se budou případně lidi střídat a podobně? Nepletete si to z funkcí dozorčí provozu? Nebo jsem to jen špatně pochopil?
strejda juvík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.9
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 23:18:17    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, tak podmínkou byl fíra od ČD (samo že z Ex 144) jako pilot. Tak by to snad mělo být ok, ne?
Já se přiznám, že ani toto nevím a je spousta dalších kolegů co to zřejmě neví. Osobně si ale myslím, že by si s tím měl jet kolega od ČD sám když už k půjčení dojde. Ačkoliv z hlediska proveditelnosti by v tom neměl být vůbec žádný problém samozřejmě.
ČT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.90.22
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 23:22:20    Odkaz na tento příspěvek  

strejda juvík:Bavíme se o stroji!
Přebor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 10-2014
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 23:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Longermann:Věř,že bych byl radši,kdyby tyhle události nebyly..
strejda juvík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.9
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 23:28:49    Odkaz na tento příspěvek  

ČT:
Přečtu si to raději zítra. Teď tomu už nerozumím vůbec. Asi to je pozdní večerní hodinou a jistým stádiem unavenosti[happy]
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 00:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

strejda juvík: jo, ta varianta s pouhým půjčením mašiny taky padla. Ale prej to má nějak předělaný řízení či co, zkrátka s touhle cargáckou mašinou náš fíra nemohl jet. Jo a opakuju znovu - ke staniční budově přijela sólo, bez nákladu.

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 06:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus
Pilot nic nemění na tom že mám v papírech B2 a osobní vlak jsem třeba nikdy nevezl.Co umí kotoučovky v zimě zkušení vědí ale ne kluk co má rok papíry a v životě s tím nepřišel do styku.Až s tím proletí peron či šajbu je v tom on a né Ti co mu to nařídili a pilot ho v tom taky nezachrání.Pokud jsi fira viš o čem mluvím pokud ne tak to neřeš protože to nemá cenu diskutovat s někým kdo nemá tucha o čem tu je řeč.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 07:31:41    Odkaz na tento příspěvek  

No teda pánové nevím, ale nedojde to za chvíli tak daleko, že když pojede pára, jejíž fíra nebude mít seznání na určitý úsek, tak mu budou muset dát pilota jen s párařskými zkouškami?? [sad]

Nehledě na to, že ten fíra ČD je tam přece právě proto v roli pilota, aby svému kolegovi z Carga mohl říct anomálie (co jiného taky, o problému se seznáním trati tohle ve většině případů nejni). Kde je Podroužek? [kecal]
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3308
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 07:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždycky je něco jednou poprvé, třeba i ten vlak s kotoučema...však to nemusíš rvát na plnej knedlík, abys profrčel šajbu nebo perón, za to Ti nikdo nadávat nebude, protože v tomto případě je důležitější, že se kola vůbec točí [happy]
Jak píše Jára, trochu to s tím alibismem přeháníte, páni strojvedoucí...
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 08:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta
Každej si holt chrání svoji prdel.Až mně bude živit pěstování růži a firování bude pouze zábavka na zpestření tak mi to bude jedno že mně někdo tlačí do kouta.Kdyby se jednalo o Vaši obživu taky Vám to nebude jedno teda pokud nejste uplný flegmoš.Chytračit na K-rep jako v hospodě u piva umí každý.Zatím mi ale nikdo neodpověděl co na to drážní zákon.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 08:15:55    Odkaz na tento příspěvek  

No, on ten Přednosta (byť jeho nick napovídá trochu něco jiného) toho taky něco už najezdil (a není myšleno jen pod taktovkou LG)
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 08:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč Přednosta píše tak jak píše viz jeho příspěvek 3308.Je opravdu rozdíl se tím živit a nebo jezdit s nějakým spolkem jen tak pro zabavku.

Každy se tu naváží do Carga potažmo nás cargo firu.My ale nechodíme do práce aby jsme utirali maceše pokakinkanou prdélku.My máme své zákazníky a povinnosti vůči nim.Ono i to odstavené uhlí stojí potom dva dny protože fira musel zachranit cizí neschopnost.Zajímalo by mně kolik z Vás místních odborníku ví jak funguje komandování a nasazování prostředků carga.Ono totiž sehnat fíru navíc něco stojí ale o tom vy tu vesměs nemáte ani tuchy.Hlavně že se kola točí u osobky a cargo ať si klidně krachne.Přístup machru od píva z 5 cenové skupiny.Prostě co čech to bůh a odborník na všechno od fotbalu až po těžbu uhlí a jeho dopravu.

(Příspěvek byl editován uživatelem kilofok.)
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 08:43:05    Odkaz na tento příspěvek  

Možná do toho nevidím tak moc jako páni Bohové fírové z Carga, ale rozhodně do toho vidím asi víc, než tušíte. Ale škoda slov. Milý Kilofoku, neznám Tě, nevím kolik Ti je (tak snad nevadí ani tykání od "mladého cucáka"), ale dost možná toho přednosta s nákladama odjezdil víc než Ty.
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 08:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J. Kučera nereg.
U firmy jsem 30 let a 22 z toho firuju.Mně zamrzela jeho formulace o alibismu s oslovením páni strojvedoucí... V psané formě to totiž může vyznít dost jináč než v mluvené.Je v tom lehce cítit pohrdání proto také reaguju jak reaguju.No ale už končím je to diskuze o ničem každý máme svou pravdu a jen tu plevelíme.Kdysi jsem se zařek že už tu psát nebudu takže dobře mi tak měl jsem držet prsty dál od klabosnice.Dražní zákon jste mi stejně neosvětlili.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 08:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus - jak jsem psal výše - podepsané dohody, a v ten moment je ČD taky zákazník
kotouče bych sem radši netahal, mám dojem, že ty bedny od Continentalu mají pod sebou taky kotouče....
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4219
Registrován: 5-2003
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 09:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mě z toho tak nějak úzko, jak to tu čtu. Zatím jen pozoruju, že celý systém po rozdělení je tak dokonale řízen, že nikdo ani pořádně neví, co může/nemůže/musí/nesmí, všichni jsou rozhádaní a co bylo dřív jednoduché, je dnes neřešitelný problém. Svatoplukovy tři pruty, rozdělit, rozhádat. A daří se dobře.
Bulhar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.175.130
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 09:50:39    Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok: Děláš z toho hochu zbytečné drámo. Jsi 30 let u dráhy a netroufneš si na osobák nebo jsi ho snad nevezl nikdy? Myslím že přednosta to vystihnul s tím alibismem dobře.Nebudem tady s tím ale plevelit diskusi,takový Zájmy ,pardon Nářky ,strojvůdce by ti mohly poskytnout prostor,tam takovejch keců čtu každých 14 dní hafo. Až si někdy říkám co já jsem to za zločince,když tam čtu co ostatní uplakánci řeší a mají za "problém".Zduř!
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.88
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 09:59:47    Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls: souhlas, má z toho naprosto stejný pocit.
K tomuhle se dá říci jen jedno - když se chce, tak to jde. Ale když se nechce, tak je to mnohdy ještě horší, než kdyby to opravdu nešlo. Howgh!
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 10:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

500 a dost
Tak teda definitívně poslední příspěvek na K-rep.Šlo mi jen o to aby tu někdo znalejši případně i s DI jestli se zde někdo kouká řekl co bude následovat když mně chytí s B2 za kopytem osobního vlaku.No a jak se chovat v případě požadavku na takový výkon.Vše ostatní byly jen momentální přiklady co by bylo kdyby.Vídim ale že vite stejně hodně jako ja.Díky všem.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 10:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šlo mi jen o to aby tu někdo znalejši případně i s DI jestli se zde někdo kouká řekl co bude následovat když mně chytí s B2 za kopytem osobního vlaku

Pokud je s tebou na mašině fíra z osobky, pak by neměl být žáden problém, on má odpovědnost za vedení vlaku po dopravní stránce. A nějaké obavy z kotoučů bych zase až takové neměl, pilot z osobky ve vlastním zájmu určitě nezkušenému kolegovi poradí co a jak.... A nikdo po tobě určitě nebude chtít trefit zastavení s naprostou přesností na první nabrždění z maximální rychlosti.
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 11:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,

jenom několik poznámek k tomu, co se tady napsalo:

1. i nejvyšší manažeři zmiňovaných nástupnických organizací ČSD mají své šéfy a musí je poslouchat. Těmi šéfy jsou politici.

2. řada nařízení a ustanovení může vypadat nelogicky až protismyslně, když neznáme okolnosti, za kterých vznikaly. Ledasco musí schvalovatel pustit ven s těžkým srdcem: někdy i nejlepší řešení není dobré.

3. kamarád právník říká: buďte rádi za vaše drážní předpisy. Ve srovnání s džunglí zákonů a vyhlášek jsou ty vaše předpisy jasné a konzistentní a je na nich vidět, že je psal někdo, komu šlo v první řadě o to, aby to fungovalo.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10655
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 11:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek: je smutné, jak se (nejen v tomhle) směru "pokrok" na dráze projevil.[sad] Není tomu zase tak dávno, co mohli a taky většinou i uměli fíři odvézt vlastně cokoli (že strejda, co třeba 10 let před důchodem v poklidu "dožíval" na nějakých bumlácích a když byl náhle povolán, aby odvezl rychlík, jel víceméně pořád svých obvyklých 50 je druhá věc) a dnes?! Vše je strašný problém, rčení, že "když se nechce, je to horší, než když to nejde" se zde ukazuje v plné síle. Je to škoda, sám dobře víš, že dřív tyhle problémy prostě nebyly a kdyby se chtělo, ani by být nemusely (vlak je pořád vlak a návěsti platí pro všechny taky stejné).

Ale tohle není problém jen dráhy, u sebe v práci taky vidím, jak to jde všechno do [zadnice]. Místo aby se díky vývoji IT vše zjednodušilo, spíše se jde přesně opačnou cestou, kde dříve stačil jeden papír, dnes jich potřebuješ 10... [uhoh]