K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 15. 11. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 15. 11. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 18:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD mají poněkud nepořádek v přeshraničních tarifech:

To ale nepořádek není. To je jen vysoké NRT jízdné.

Nepořádek je spíš Včasná jízdenka Evropa, která existuje jen na vybraných relacích a neobsahuje ani takovou samozřejmost, jako je sleva pro dítě.
Zlevnit NRT (popřípadě transparentně skládat vnitostátní tarif) by bylo jednodušší ...
ssd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.217.97.97
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 19:23:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to režijkama v Rakousku/Německu?
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 23:21:08    Odkaz na tento příspěvek  

Adamek: 21 EUR = cca 702Kč, včasná jízdenka Rakousko (třeba Salzburg, Innsbruck, Bregenz) je za 664 Kč
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 23:23:08    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: je to tak, SONE+ společně s příhraničím byla super nabídka. Bohužel nyní již pro Rakousko nedostupná.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 23:40:13    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: 10 x 650 Kč ano, ale +700 místenky za Pendolino

Jak jste říkal vy:
Plzeň - Praha = 10 x 95 Kč x 2 = 1900Kč
Praha - Ostrava = 10 x 190 Kč x 2 = 3800Kč
Místenky (10 x 35 x 2) = 700Kč

Celkem tedy Pendolinem za 6400Kč; tj: 640Kč na osobu s místenkou, tj. ušetříte 80Kč za osobu oproti víkendové jízdence
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 23:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty SC místenky budou nejmíň za 1400 Kč (10 lidí x 2 úseky x 2 směry x 35 Kč).
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 00:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi:
včasná jízdenka Rakousko (třeba Salzburg, Innsbruck, Bregenz) je za 664 Kč
Cenovou politiku ÖBB vůči nám fakt nechápu. Absurdně levná VJE Rakousko vs. minimální slevy v příhraničí. Kolik lidí pojede na otočku (tj. na víkend) do Bregenzu utratit 2,5 tis. Kč za jízdenku a hotel a prosedět 2 dny ve vlaku? Do Vídně by jich na 1 den jelo nepochybně víc a ještě tam utratili peníze za nákupy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 07:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi: Ale 21 eur je za zpáteční. Ta do Bregenzu předpokládám ne.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 10:07:14    Odkaz na tento příspěvek  

Oto:je to tak, místenka do Pendolina Plzeň-Ostrava 70-100Kč za jeden směr. Proč to tak je, když je to jeden vlak?

Nesni: Bregenz je maximum kam se dá dojet, ale za 1328Kč zpáteční můžete klidně jet lyžovat na Zell am See, nebo Pitztal a nemusí to být jen 2 dny. Cestou tu Vídeň nebo i Salzburg a Innsbruck můžete dát v rámci přípojů. A pak se dá rozhodnout, jestli strávit den nakupováním v přeplněné Vídni, nebo se projet v klidu Alpami Railjetem.

Adamek: aha, 664Kč je jen za cestu tam. Pak je to za Vídeň solidní nabídka.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 11:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

ale za 1328Kč zpáteční můžete klidně jet lyžovat na Zell am See, nebo Pitztal
Zajímalo by mě, jestli někdo VJE k cestě za lyžováním využil. Já zatím vždy skončil jen u plánování, protože ubytování v cílové destinaci se mi nepodařilo nalézt za cenu, kterou bych byl ochoten vynaložit.
Problematická je i časová náročnost, ne každý si může dovolit být pryč pět a více dní (kdo má nějakého domácího mazlíčka, zná).

Je škoda, že se nějaká VJE nedá moc využít na jednodenní lyžování, např. z Brna (a především ze Znojma, odkud je to do našich středisek docela daleko) do oblasti Semmering by to bylo reálné, pokud by se zavedlo nějaké sezónní použitelné spojení. A nemuselo by se jednat ani o přímé vlaky jako byl kdysi vlak EZ Wiener Alpen, stačilo by jen o pár kilometrů prodloužit některé regionální spoje (brzy ráno a pozdě večer Znojmo-Retz a Břeclav-Bernhardsthal) a konečně přestat s tím nesmyslným omezováním VJE jen na dálkové vlaky.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 11:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to tak, místenka do Pendolina Plzeň-Ostrava 70-100Kč za jeden směr. Proč to tak je, když je to jeden vlak?

Protože místenky do Pendolína mají cenové úrovně a kontingenty:

A na relaci Plzeň-Ostrava je konkurence slabší (nenabízí přímé spojení), tak zřejmě cena začíná na III. úrovni.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 12:16:11    Odkaz na tento příspěvek  

Marek T.: záleží kam jedete, kdy, kolik vás jede a delší cestování vlakem nesmí být přítěž :-) My jsme zvolili kombinaci ve vedlejší sezóně a značkový hotel nejlevnější kategorie mimo středisko vychází na 425Kč/osoba/noc. Lyžovat ale nejedeme. Přesto přímo od hotelu se dá objednat zdarma dálkový skibus do lyžařské oblasti. Záleží jak jste velký cestovatel, ale jde to.

Na jednodenní cestování to moc není ani to nějak nemůžu doporučit. Jezdil jsem takhle busem a pokud nebyl lůžkový, tak polospánek 2-3 hodiny v sedě. Ráno nazutí do přeskáčů, celodenní tělocvik a odpoledne totéž domů. Náklady kolem 2000Kč (900 nejlevnější doprava + skipas 1100Kč).
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 12:25:31    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: aha, díky. Tak to bych to Pendolino asi oželel
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 12:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi:
pak se dá rozhodnout, jestli strávit den nakupováním v přeplněné Vídni, nebo se projet v klidu Alpami Railjetem
To záleží na tom, jestli se rodinní příslušníci spokojí pod stromečkem s fotkami z Railjetu.[happy]

můžete klidně jet lyžovat
Řekl bych, že lyžaři pojedou raději autobusem nebo autem, které je dovezou až před hotel i s lyžemi a dalším vybavením. Potenciál vlaku spíš vidím na tu městskou lehce nákupní turistiku a jednodenní výlety. Ale Č.Velenice-Vídeň zpáteční EURegio za 872 Kč/osoba je hodně - i když z pohledu železnice dostáváme slevu 1 016 Kč, tak co bychom ještě nechtěli, že...
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 12:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Č.Velenice-Vídeň zpáteční EURegio za 872 Kč/osoba je hodně
Bohužel autem se to dá udělat za nějakých 600 Kč a když jedou dvě a více osob pak už je to zcela bez diskuze...
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 12:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Č.Velenice-Vídeň zpáteční EURegio za 872 Kč/osoba je hodně
Bohužel autem se to dá udělat za nějakých 600 Kč a když jedou dvě a více osob pak už je to zcela bez diskuze...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1865
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 13:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve skupině se místo EURegio vyplatí Einfach-Raus-Ticket za 36 EUR.

Např. 4 lidi České Budějovice-Wien a zpět zaplatí celkem 1400 Kč.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 14:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek:
Hledal jsem informace, ale neúspěšně. To by byla asi dobrá cena i když připočtu mezinárodní místenky? Kolik stojí?

Oto:
Moc díky. Nevím, jestli bude dostupné to, co píše Adamek za 21 eur.
Zatím jsem to simuloval na 12.12. a asi by vyhrál eshop OBB. Jsou dostupné Ostrava-Wien za těch 14 eur. Plus 3 eura za místenku.

Pokud by to nebylo dostupné na vybraný termín, chci se zeptat, k té vždy dostupné variantě za 2943 Kč. Ten Wien CityStar z Gr. koupím u nás na kase?
U té akční a skupinové víkendové + celodenní to předpokládám nakoupit v eshopu.

Btw. Nevíte, kdy začíná předprodej pro nový GVD?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 15:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Wien CityStar z Gr. koupím u nás na kase?

Ano. Lze ho taky zaplatit v EUR a tím trochu ušetřit, pokud seženete EUR za méně, než je JŽK (27.6 Kč). Totéž platí o těch jízdenkách z eShopu ÖBB, pokud má někdo platební kartu a účet vedený v EUR.

Kromě toho si může jedna z nich koupit tříletou In-kartu/RailPlus (pro lidi do 26 let je za 490 Kč) a hned má 276 Kč ušetřených touto jednou jízdou.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 17:51:00    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: z Railjetu se dá v Alpách i vystoupit a já doufám, že u nás se spokojí s fotkou z vánočních trhů v Innsbrucku a Salzburgu s kulisou Alp. To ve Vídni loni nebylo [wink] Čekání půl hodiny i na sednutí v McDonaldu mě odradilo.

To je právě trochu problém. Zase tolik nabídek na to cestování není.
Auto je bez diskuzí největší luxus, ale ne vždy se dá najít parta nebo zkušený řidič, který pojede zasněženou Evropou pod ledovce. My jeli takhle ve třech před dvěma lety a moc výhod jsem v tom neviděl.
Autobusové zájezdy třeba do tyrolských Alp téměř nejsou - buď jednodenní pro otrlé nebo až po sezóně. Můžete jet linkou, ale pak je ta cena do Innsbrucku 650-1000Kč a zase je to cesta v noci. Nedovezou vás před hotel, takže z Innsbrucku do středisek musíte pokračovat vlakem nebo jiným busem. Railjet zastaví v Ötztalu a Pitztalu přímo v údolí, a pak jen přesednete na Skibus do střediska.

V Praze se za nákup také rozdávají jednodenní skipasy na Tyrolské ledovce + se dají stáhnout slevové karty na zapůjčení vybavení ve středisku, takže toho člověk moc netáhne. Těch možností je hodně.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 00:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi:
tolik nabídek na to cestování není
Není, ale VJE Rakousko je hodně dobrá nabídka, pokud chcete odjet někam dál od hranic. V místě se dají využít i nabídky dopravního svazu - tyrolský VVT nabízí celodenní jízdenky i síťovou týdenní pro celé Tirolsko za 58 EUR.

Těch možností je hodně.
Nejjednodušší je cestovat s autobusovým zájezdem. Člověk nastoupí poblíž svého bydliště, zavezou ho až na místo, všechno mu ukážou, odlyžuje si to a zas ho přivezou zpátky. Nemusí umět německy ani kváknout. Při cestě vlakem to přeci jenom bez znalosti němčiny může být problém, hrozí zpoždění a ujetí přípojů, atd. Naštěstí pro šotouše. Kdyby lyžaři objevili vlak, cena jízdenek by patrně nezůstala takhle nízká.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 01:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mě, jestli někdo VJE k cestě za lyžováním využil.

Není problém využít středisek Bad Gastein, Zell am See, St. Anton am Arlberg, Saafelden (bus do Maria Alm), Spital-Milstätersee (bus do Bad Kleinkirchheim) a pro letošní sezónu jsem plánoval Kirchberg im Tirol (přes kopec Kizbühel). A za nějakých 15-17 t. jde pořídit komfortní dovolená bez nutnosti řídit auto (včetně polopenze).

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 08:34:30    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jde o cestu do Tyrolska, tak já ze severu Čech jezdím přes Cheb a Mnichov. Přes Bavorsko platí Bayern ticket popř. BayernTschechien ticket. Třeba pod Zugspitz z tyrolské strany se dá dojet na tyto jízdenky.Dál od hranic na nějakou rakouskou nábídku.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 09:37:21    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: 58 EUR = 1566 Kč za jeden den? To je více, než zpáteční jízdenka z Prahy.

Já bych autobusem klidně jezdil, ale Sölden a Pitztal se jedou jen jednou na konci sezóny, kdy už je kromě ledovců všude tráva. Nebo máte nějaký tip? I Seefeld by se mi líbil.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 09:39:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tirol: to by bylo super. Můžu se zeptat na cenu? Já bych to viděl Praha-Mnichov a Mnichov-GaPa-Seefeld-Innsbruck. To by mělo být za poloviční čas.
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 10:00:14    Odkaz na tento příspěvek  

JNi:Pokud jedeš z Prahy tak nezaponeň že ranní Mnichovy jsou EC.Já jel z Mostu do Kufsteina ve 3 lidech za 37,20.Bayern ticket pro 3 lidi stál 30 Eur z první stanice v Německu.Více najdeš na webu DB i v češtině.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 11:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v čem je podle vás problém s EC Praha-Mnichov?
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 11:33:35    Odkaz na tento příspěvek  

Oto, možná problém s uznáním jízdenky BayernTschechien ticket už z Plzně.Platí pro vlaky Ex a níže.Odpolední mnichováky jsou už Ex.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 12:15:02    Odkaz na tento příspěvek  

Tirol: mrknu na to. Máš pak nějaký tip na pokračování z Kufsteinu od ÖBB? Koukal jsem, že tam jede i ICE přímo z Mnichova do Innsbrucku
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 12:39:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto, možná problém s uznáním jízdenky BayernTschechien ticket už z Plzně.Platí pro vlaky Ex a níže.Odpolední mnichováky jsou už Ex.

V německých podmínkách Bayern-Böhmen-Ticketu sice je, že platí jen v Ex, ale myslím, že prostě jen Němci nepostřehli blbnutí s kategoriemi na naší straně.

V loňském ZUJ bylo "Jízdenky platí ve všech vlacích ČD v 2. vozové třídě". Co je tam letos, nevím, protože plnou verzi nemám (na webu ČD je verze ořezaná).

Každopádně jsem neslyšel, že by s tím měl někdo problém. Ale sám jsem tam letos taky nejel.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 12:47:58    Odkaz na tento příspěvek  

Tirol: Takže bych mohl jet třeba EC Čapkem Plzeň-Mnichov na tento ticket?
http://www.bahn.de/regional/view/regionen/bayern/freizeit/bayern_ boehmen_ticket.shtml

Nevím, jestli se mi to vyplatí, protože ještě musím platit Praha-Plzeň a Kufstein-např.Ötztal.

Railjetem je časově podobné kolem 10 hodin.
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 12:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

JNi:To sice jede,ale tarifně jsi někde jinde. Já pokračoval z Mnichova regionálním vlakem do Kufsteinu(jezdí každou hodinu).Jízdenku Kufstein - Innsbruck lze koupit u nás na kase, cena je přibližně stejná jako v Rakousku dle tarifu VVT nebo obyč.ÖBB.Pokud máš IN kartu s Rail Plus, tak tam nějaká sleva je.Ještě existuje Eifart raus ticket, více najdeš na stránkách ÖBB.I tak ušetříš dost peněz proti tarifu NRT.
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 12:57:45    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Pokud zadám do německého vyhledávače z Plzně do Bavor odjezd z Plzně kolem 11.hodiny, nabídne mi EC, ale ne už jízdenku BayernTschechien ticket.Na německé straně už problém není.Mě se ten problém netýká, jezdím přes Cheb.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 12:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže bych mohl jet třeba EC Čapkem Plzeň-Mnichov na tento ticket?

Mělo by to jít (nejhorší, co se teoreticky může stát, že příliš přísnému průvodčímu doplatíte Plzeň-hranice).

Ovšem pozor taky na to, že Bayern-Böhmen-Ticket (i Bayern-Ticket) neplatí ve všední den před 9h ráno. Takže v Čapkovi platí jen o víkendu, ve Celodenní jízdenku+Německo.

To sice jede,ale tarifně jsi někde jinde.

S Včasnou jízdenkou Evropa to ale vyjde velmi dobře:


(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 13:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Informace jsou tu (pdf).
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 14:06:17    Odkaz na tento příspěvek  

Oto:Tak z Tábora přes. Linz neni co řešit....
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 14:22:03    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: zajímavé, pokud tam zadáte Praha-Ötztal, bude cena stejná, nebo to přeskočí na těch 664Kč?

Tirol: to ano, ale přes Tábor probíhá rekonstrukce koridoru. Pobíhat z vlaku do autobusu, to raději Vídeň nebo Mnichov.
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 14:35:04    Odkaz na tento příspěvek  

JNi:Tak to si dejte pozor na výluky v Německu, dokáží zkomplikovat cestování. Už 2x jsem v Rakousku dojížděl zbytek cesty taxíkem, protoze poslední bus mi ujel.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 14:47:30    Odkaz na tento příspěvek  

Tirol: to bych právě vůbec nerad. Ale link na bahn.de mám, tak kdyžtak bych si nechal rezervy a byl bych informován o aktuální situaci, díky
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 14:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud tam zadáte Praha-Ötztal, bude cena stejná, nebo to přeskočí na těch 664Kč?

Praha je v zóně nad 201 km, Tábor v 0-130 km.


přes Tábor probíhá rekonstrukce koridoru. Pobíhat z vlaku do autobusu, to raději Vídeň nebo Mnichov.

Záleží, kdy jedete. Většinou tam výluka není.
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 15:05:35    Odkaz na tento příspěvek  

JNi:Rezervy jsem měl taky, přesto mi byly k ničemu. Ale opravdu záleží na tom kdy jedete. Ještě si zjistete kdy vám jede poslední bus. Obvykle to bývá v 19 hodin, ale i dříve.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 15:27:46    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: díky moc, já tam jel letos 3x a třikrát byly někde u Olbramovic autobusy. Ale až to bude, to bude paráda

Tirol: to je právě výhoda u těch Railjetů - z Vídně do Innsbrucku jede po hodině a do Ózttalu přijíždí poslední ve 22:48. Ale ta cena přes Německo je super, stejně bych jel brzy ráno s tím, že za Plzní budu po té 9. hodině. Dalo by se obojí.
Ještě se zeptám: u některých vlaků jsou psáni jiní dopravci než DB AG (i u těch z Prahy), tzn. že do nich v Německu s tímto ticketem nesmím nasednout (myslím Alexe, WGL nebo něco podobného)?
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 15:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek:
Moc díky za odkaz.
Nějak z toho však nepobírám, zda je možné zpět jet také Morávií.
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 15:36:32    Odkaz na tento příspěvek  

JNi:Ten Ticket platí na všechny vlaky regionální dopravy bez ohledu na dopravce.Ty busy mě ujeli v Landecku. Do Serfaus jede poslední v 18:05 a do Paznauntal v 19:05.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.50
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 16:32:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tirol: Landeck, Serfaus? To je paráda! Můžete jen napsat, jak to máte s přibližnými náklady na počet dnů? Ubytování, taxy, skipasy + doprava? Tyhle střediska mě také lákají. Díky moc.
Tirol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.241.78
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 16:53:48    Odkaz na tento příspěvek  

JNi: Jezdim tam v létě, v zimě pro me hory nejsou. Pro dva na 10 noclehu + lanovky a místní doprava + cesta asi 30 tisíc. V teto ceně je i utrata. V zimě ta cena bude trochu jina.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 20:39:15    Odkaz na tento příspěvek  

Tirol: jasně, rozumím. Znám to právě ze Söldenu
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 20:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi:
58 EUR = 1566 Kč za jeden den?
Je to na 7 dní pro celé Tirolsko.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.60.147
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 21:59:51    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: i tak nevím, jak to využít. Že bych jako lyžař nebo turista přejížděl ze střediska do střediska? Je to ohromná částka do rozpočtu, navíc stejně musíte vynaložit podobnou sumu za cestu do Prahy, v rámci které mohou být dané úseky zaplacené.

Ani taková suma nepomůže, abyste jezdil mimo hory někam na ubytování, protože sedm dnů lyžování je nad fyzické síly a při 4-denním pobytu je to +400Kč nákladů denně.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 22:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JNi:
i tak nevím, jak to využít
Třeba na výlety po okolí v těch nelyžařských dnech. Jednorázové cesty jsou dost drahé, např. Pitztal - Innsbruck vyjde zpáteční na víc než 25 EUR. Na cesty do jiných středisek nejspíš taky, jestli máte skipassy na 1-2 dny (získané za nákupy), ale do různých míst.
JNi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.46.214.51
Odesláno Úterý, 10. listopadu 2015 - 13:36:23    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: přes léto by to bylo asi fajn, ale právě na túry atd. potřebujete vyrazit brzy ráno a bydlet na jednom místě, abyste netahal vše s sebou. A přesuny vlakem kvůli horským údolím jsou nadlouho.

Bohužel, kéžby ;-) Tohle je jen lákadlo tam vyrazit, max. proplatí jeden den na vybraném ledovci.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 00:39:56    Odkaz na tento příspěvek  

Potřeboval bych na 24.11. sehnat jízdenky z Brna do Berlína pro dvě osoby. Na e-shopu ČD jsem našel nabídku za 1048Kč (Včasná jízdenka). Zdá se mě to docela levné. Tak asi nemá moc cenu se zabývat nějakými dělenými jízdenkami, ne?
A jak je to s rezervací? E-shop mě nabízí místenky za 166Kč- dá se tam určit přesné místo ve vlaku (hlavně aby ty dvě osoby seděli vedle sebe). A jestli to chápu dobře, tak tyhle včasné jízdenky platí jen na jeden konkrétní vlak, který zadám při objednávce?
Díky
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 15:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 22michal: Ano, ta včasná jízdenka souhlasí za těch 1048 kč. Je to aktualní akce českých drah na listopad. Ovšem jak píšete, je nutno použít pouze vlak, který je uveden na jízdence, a to po území čr, po překročení hranic je možné jet dále jakýmkoliv vlakem. Já jel minulý týden do Hamburku z Prahy a zpět za něco málo přes 1000 kč a pro cestu do Berlína jsem využil zadaný EC vlak a dále jsem jel o půl dne pozdějí vlakem ICE.

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 6-2014
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 21:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je nutno použít pouze vlak, který je uveden na jízdence, a to po území čr, po překročení hranic je možné jet dále jakýmkoliv vlakem
Podle mého názoru je to tak, že povinný přeshraniční vlak uvedený na jízdence je nutné použít v celé možné trase. Tzn. že s jízdenkou Praha-Hamburk s přestupem v Berlíně musíte použít povinný vlak z Prahy do Berlína a dál je to jedno, samozřejmě v rámci dodržení platnosti jízdenky. Když ale tím povinným vlakem bude přímý vlak z Prahy do Hamburku, tak by žádné přerušení cesty nemělo být možné. Co neumím posoudit, je situace, kdybyste si naklikal cestu s přestávkou v Berlíně nebo Drážďanech, tj. z povinného vlaku byste vystoupil, ale ten by pokračoval dál po trase. V ZUJ se totiž píše, že ten JŘ má jen informativní charakter.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2015 - 20:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se nějak v eshopu ČD zjistit, do kdy mi platí bonusové body?
Santa Justa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 176.98.110.120
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2015 - 08:02:34    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: nedávno jsem také řešil...

4.9 Platnost každého bodu je 24 měsíců ode dne, kdy jej zákazník může poprvé uplatnit. Body starší 24 měsíců jsou z účtu automaticky vymazány. Smazané body nelze následně využít.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2015 - 09:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, přesně tak to s platností ČD Bodů je, viz odkaz
http://www.cd.cz/cd-body/faq/-22081/
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2015 - 14:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že dotyčný ví, že mu body platí 24 měsíců, ale rád by se dozvěděl, kde zjistí termín uplynutí této lhůty?
(Já když vlezu na svůj účet u letecké společnosti, tak tam expiraci bodů mám hnedle vedle jejich počtu. U ČD je tomu jinak?)

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1871
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2015 - 14:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že první body vyprší až za 13 měsíců, tak asi ještě nikdo neobjednal vytvořit do eShopu daný přehled. Možná ani tu logiku mazání starých bodů tam ještě nemají ...
Mrfik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 11:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevite nekdo, kolik jizdenek VJE Slovensko je urceno pro jeden spoj? 4 dny dopredu hlasi eshop z Blavy uz jen jeden volny spoj. Je to nahoda nebo je pocet jizdenek jen v radu jednotek? Diky