K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 13. 05. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 13. 05. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 12:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Prahy je o jedno spojení více.
http://vlakem.net/praha-amsterdam-3
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.178.163
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 12:52:10    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za informace a odkaz.
Dnes večer budeme vybírat.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.18.251
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 14:11:59    Odkaz na tento příspěvek  

Oto (1743): díky, to jsem vše našel, ale podstatné informace tam chybí, tak ještě budu zjišťovat.

V ČR tedy nejde koupit např. CITYstar Slovensko - Ukrajina?
mistráll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.87.134
Odesláno Sobota, 02. května 2015 - 15:19:06    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.Prosím o radu při cestě s kolem do Villachu.Konkrétně úsek Praha-Linz kde je povinná rezervace.Stačí koupit rezervaci za 3E,s tím že ve vlaku koupím Praha-Gr.Rakouský úsek pojedu bez placení neb za kolo se neplatí.Nebo musí být jízdenka na kolo za 10E?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 02. května 2015 - 23:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o radu při cestě s kolem do Villachu.

A kterými vlaky chcete jet mezi Lincem a Villachem?

Konkrétně úsek Praha-Linz kde je povinná rezervace.Stačí koupit rezervaci za 3E,s tím že ve vlaku koupím Praha-Gr.

Jízdenka pro kolo by vám měli prodat za 10 EUR v mezinárodní pokladně na celou cestu Praha-Villach (ale zcela přesně to nevím, protože jsem ji nikdy nekupoval). Patrně vás budou nutit si zároveň koupit i ty rezervace, viz ZUJ kapitola 63.2.

Rezervaci určitě potřebujete. Teoreticky by mohla stačit jen za 35 Kč do poslední české stanice, protože podle rakouského JŘ povinná není, ale pokladní se bude řidit spíš tím českým.

Na rakouské dálkové vlaky je potřeba každopádně (taktéž za 3 EUR).

Rakouský úsek pojedu bez placení neb za kolo se neplatí.

Jak jste přišel na to, že se za kolo neplatí?
mistráll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.87.134
Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 08:38:39    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za odpověď.Použité vlakyR1541+IC690-zde rezervace není.
Platba za kolo-několikrát jsem použil regionální vlak+IC a na kolo se nikdo neptal.
To že na rakouském úseku není povinná rezervace nevím-koukám do IDOSu a tam je to pro celou trasu.
To by ale danou situaci vyřešilo.Rezervačku si koupím do H.D.za 35.kč jak píšete.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 09:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC690-zde rezervace není.

Je tam povinná rezervace, je třeba se podívat do rakouského JŘ ("Fahrradmitnahme: Reservierungspflicht").
Navíc jsou v tom vlaku pouze 4 místa pro kolo, takže ta rezervace má i smysl.

Platba za kolo-několikrát jsem použil regionální vlak+IC a na kolo se nikdo neptal.

Že to zrovna průvodčí neřešil, neznamená, že se za kolo v Rakousku neplatí. Viz jejich stránky (které jim teď zrovna nejedou [happy] )
mistráll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.87.134
Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 14:05:12    Odkaz na tento příspěvek  

Upozornění na tu povinnou rezervaci na IC690 je dost cenné.

Keždopádně to situaci vyřešilo=2x3EUR+10EUR.

Děkuji.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Neděle, 03. května 2015 - 18:04:22    Odkaz na tento příspěvek  

Z Budějovic do Lince a zpět použijte "Vltava-Dunaj Tiket". Jedná se o čtyřdenní zpáteční jízdenku ČB - Linz (-Aigen/Schlägl), jízdní kola vezete bezplatně, rezervaci rovněž neplatíte. Cena s inkartou 335,- Kč
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. května 2015 - 10:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Díky moc za rady na nákup jízdenky Wien-Praha s koly.

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2015 - 10:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak poprvé aplikován nový opruz s předhlašováním skupiny. Bezplatná rezervace je moc fajn, akorát že když natrefíme výluku Tábor - Olbramovice, tak je rezervace jen z Budějc do Tábora a za Olbramkama si můžem políbit [zadnice].
Existuje nějaký fyzikální důvod, proč nelze rezervaci zabezpečit i v návazné soupravě z Olbramovic do Prahy?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 71067
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2015 - 10:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych se ptal spíš tady: http://domino.cd.cz/forms.nsf/EntryDialog?OpenForm

Tohle vypadá, že buď je v aplikaci nějaká chyba, anebo k vyblokování míst v Olbramovicích z nějakého důvodu nedošlo, ač mělo.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2015 - 17:40:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tak stále více populární Jízdenka na léto bude v nabídce i toto léto [ok]
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/8B1C3FAE-45A7-4139-A6D3-CEBA00922 755/0/150504_PTV08.pdf
Marek Skluz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.137.220
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2015 - 18:27:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem, mám jeden dotaz k tarifu.

Mám zakoupený Doplatek do 1. třídy na In-Kartě ČD a pražské zóny na Opencard. Můžu tedy ve vlacích S využít první třídy bez dalšího poplatku? Nebo tento doplatek platí pouze k jízdnému zakoupenému u Českých drah?
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2015 - 18:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek Skluz: Ano, můžete. S časovým doplatkem lze využít libovolnou platnou jízdenku.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Lidl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.224.67
Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 13:35:44    Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo, proč nejsou letos "Lidlenky" či něco podobného?

- lidi to nekupovali, nevyužívali? (nemá zájem prodejce ani ČD se dělit o provizi)
- lidi to využívali až moc? (tak to pro jistotu zrušíme)
- Lidlu nestačila marže resp. ČD se to zdálo levné oproti srovnatelné jízdence přímo od ČD?
- jiný důvod?

Díky
Poznamka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.224.67
Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 13:48:16    Odkaz na tento příspěvek  

U těch slev mají jednou napsané COOP Dobrá karta a pak v textu ČSOB Dobrá karta...
Pezos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 4-2014
Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 14:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sleva zřejmě bude jen na předplacenou verzi "COOP Dobré karty", což je v podstatě předplacená platební karta od ČSOB.

Mimochodem, podle přihlášky do věrnostního programu vydává Dobré karty jen asi čtvrtina družstev COOP v ČR.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pezos.)
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 20:37:25    Odkaz na tento příspěvek  

Lidl: tradiční termíny, na které se prodávají jízdenky z Lidlu jsou listopadové soboty. Takže zatím není třeba být znepokojený, že jejich nabídka ještě není avizována.
Mě spíš zaujala ta publikace Poznej Česko s ČD a Bleskem. Nepořídil už někdo? Kolik obsahuje publikace kuponů na slevy?

http://www.blesk.cz/clanek/system/316803/poznej-cesko-50-hradu-a- zamku.html
Vodnihad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2007
Odesláno Pátek, 08. května 2015 - 20:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek T: obasuhe 25% slevu a to jednou celostátní jízdenka, bývalá SONE a 4 krát regionální dle Vašeho výběru.Je to pod nějakým kodem, co se setře a bud zadá na Eshopu a nebo u pokladny
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.137.240
Odesláno Neděle, 10. května 2015 - 21:41:59    Odkaz na tento příspěvek  

Postup vrácení dokladu: kamarádům jsem vymyslel a koupil jízdenku ze Žiliny do Prahy + lehátka. Samozřejmě nejlevněji vyšla jedna jízdenka na hranice a další z hranic. Z důvodu špatného počasí zkrátili program v přírodě a vraceli se už dnes přes den, nikoli až v noci. Lístek z hranic měli ovšem platný až na zítra. Průvodčí jim tedy prodal 3x SONE jako nejlevnější variantu. Dá se přes eshop vystornovat původní jízdenka, kterou jsem jim koupil? Eshop po mně furt chtěl kód nové transakce, tak jsem tam napsal (ručně do textu) čísla nových lístků, které mi nadiktovali.
U lehátek už vůbec nevím, zda se dají zrušit, zkusil jsem tam dát možnost připsání na EPIK. Věděl by někdo správný postup? Mně dycky přijde, že to maj schválně strašně složitý....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3136
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 09:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll > nedavno jsem se dostal do podobne situace - kolega jel s dalsim kolegou kupovat auto a mne pozadal, jestli mu zaridim jizdenky na cestu tam.
OK, no problem ... koupena na jeden usek dvojice vcasnych (nebo akcnich nebo co to bylo) + na dalsi usek skupinovka pro dva + mistenky ... ovsem druhemu kolegovi nakonec sluzebni zalezitosti cestu neumoznily.
Takze ze dvou listku udelat jeden ... teoreticky storno 30 korun na jeden listek ... ale jak to zaridit, kdyz je vice dokladu (vcetne tech akcnich neskupinovych) koupeno najednou a v eshopu jde stornovat bud vsechno nebo nic? Poradil helpdesk na telefonu:
- koupit nove listky
- opsat si z nich kod transakce
- "reklamovat" v eshopu patricne polozky:
- vybrat uplne nevyuziti jizdniho dokladu (nebo tak nejak to tam bylo, nemam to pred sebou)
- do prislusne kolonky (nebo do textu, to uz taky nevim presne) vypsat kod transakce tech nahradnich jizdenek
- v pripade nejake zasmodrchane situace se snazit v textu popsat, o co jde
- ve stanovene lhute (tusim ctvrt roku) by melo prijit vyrozumeni + zbyle penize zvolenym zpusobem

... me to taky prijde jako docela divocina, ale kupodivu to vcelku funguje - vyrozumeni i penize dorazily za necely mesic (a ne jako pri reklamaci pred par lety, kdy sem na ne cekal dva a pul mesice). Samosebou jednoduchosti stornovani libovolne jizdenky u zlutych to nedosahuje ani nahodou :-(

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 19:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak debaty o tom, že by se za použití vybraných vlaků v některé dny mohlo dávat více bodů, byly nejspíš vyslyšeny. Akce dvojnásobek bodů

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 19:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akce dvojnásobek bodů: Není nad jednoduchá pravidla.[uhoh]
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3145
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 21:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to skoro vypada, ze se pruvodci v tech vybranych vlacich nudili :-D ... ta podminka, ze si cestujici musi nechat aktivne zkontrolovat doklady je dobra divocina. Misto usednuti na sve misto a cestovani v klidu a pohode je cilem hon na pruvodciho?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 21:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je slovenský průvodčí schopen zkontrolovat českou IN kartu?

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Jednoduššímu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 154.127.59.79
Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 21:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

ta podminka, ze si cestujici musi nechat aktivne zkontrolovat doklady je dobra divocina

Ono by stačilo číst pořádně a zapojit tu kouli na hlavě. Normální cestující si prostě sednou, jen Sim bude plašit a běhat po vlaku....
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 22:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akce dvojnásobek bodů: Není nad jednoduchá pravidla.[uhoh]

Na tom je horší, že eShop by potřeboval důležitější změny, než takto složitě definovaný počet nějakých věrnostních bodů. Např. přednabitý kredit, jednodušší storno dokladů, přehození místenky na jiný spoj, nebo formulář rovnou na titulní stránce cd.cz.

A kapacita vývojářů je jistě omezená ...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3146
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 22:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slozitejsi rypavy anonym > asi cteme kazdy neco jineho, ja tam vidim: "Pokud si cestující jízdní doklad vlakovou četou nenechá aktivně sám zkontrolovat, pak se mu dvojnásobek na věrnostní účet nepřičte."

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4459
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 22:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto - pracuje se na tom. Je třeba ale vše důkladně ověřit.

Jednoduššímu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 170.75.163.131
Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 22:29:09    Odkaz na tento příspěvek  

Sim - to platí logicky jen v případě, pokud by se například průvodčí nedostavil, například pokud jedeš jen nějaký krátký mezistaniční úsek. jinak stačí normálně vyčkat na standardní kontrolu lístků. Viz bod 5. Zbytečně plašíš a slovíčkaříš. Nebo spíš se jako obvykle snažíš najít problém u modrých tam, kde žádný není...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3147
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 22:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC > blyska se na lepsi casy i v takovych "detailech", aby system vybiral defaultne moji aplikaci?

Slozitejsi anonym > pokud Olomouc / Ostrava povazujete za kratky mezistanicni usek, asi fakt plasim zbytecne.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 11. května 2015 - 22:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi cteme kazdy neco jineho
Čtěte podmínky, ne příklad. Prostě pokud průvodčí nepřijde, musíte si ho najít sám.

Mně spíš přijde otravné, že musím kupovat jízdenku přes vyhledávač na konkrétní vlak.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 07:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není nad jednoduchá pravidla
Třeba se to ještě zjednoduší na úroveň pravidel Leo Expressu. A nedivil bych se, kdyby se přidala i trasa Praha - Brno.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3149
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 10:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon > tak jizdenku na konkretni (= pravdepodobne) vlak beru vzdy uz z principu, kvuli mistence, tady je tedy to ubrane pohodli jen v tom, ze covek bude muset mit ve vedlejsim okne seznam bonusovych vlaku a porovnavat - tedy za predpokladu, ze to nebude primo ve vypise vlaku nejak zdurazneno. Resp. pokud nebude zvyrazneno, vyuziji toho jen sotousi a ti, kteri by tim vlakem jeli tak jako tak.

No a pokud pruvodci neprijde, je ponekud pozde ho zacit hledat, kdyz mam vystupovat.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 11:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Co jsem se díval do eShopu, tak u spojů, na které platí bonus v podobě dvojnásobku bodů, už ta informace je zahrnuta.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3150
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 11:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro > to je dobra zprava ... takze ted jeste zbyva zaridit, aby se rozsiril seznam uplatnitelnosti becek o dalsi, pokud mozno vyuzitelnejsi polozky.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 17:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Pokud si cestující jízdní doklad vlakovou četou nenechá aktivně sám zkontrolovat, pak se mu dvojnásobek na věrnostní účet nepřičte."

Tahle myšlenka mi přijde celkově postavená na hlavu, protože zájmem dopravce by měla být pohodlná a bezpečná přeprava a to pobíhání po soupravě a nahánění štíplístka určitě nebude.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3255
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 23:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz k VJE. Dejme tomu, že mám jízdenku na vlaky A, B, C*, D. Z důvodu na straně cestujícího vlak A nestihnu, čímž následně nestihnu ani přestup na C.
*povinný přeshraniční vlak

Taková jízdenka je
a) zcela neplatná
b) platná v úseku vlaků A, B i na pozdější spoje
c) platná v úseku vlaků A, B, D i na pozdější spoje

Odpovědi jsem seřadil sestupně podle pravděpodobné správnosti, ale explicitně napsané se mi to nikde nepodařilo najít.

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 12. května 2015 - 23:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Podle logiky by mělo být správně b)
Ve vlaku A a B by neměl průvodčí řešit, jak chcete přejet hranice, i když vlak C nemáte šanci stihnout. No a ve vlaku D vám to může být jedno, ne? Ale myslím, že toto ani nebude nikde jasně řešeno, spíš bude záviset, jak se k tomu každý průvodčí postaví.

Mám taky dotaz na VJE a nákup v eshopu.
Jedná se toho busu z Ostravy do Krakowa. Nevíte, proč nejde na eshopu koupit jízdenka 1 dospělý + 1 dítě do 6 let?
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 09:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ač jsem si již několikrát kupoval jízdenku dle tarifu IREDO a platil ji elektronickou peněženkou na Inkartě, včera mi pokladní v žst. Hradec Králové hl. n. odmítla platbu peněženkou za jízdenku IREDO, prý je to proti předpisům ...

Tak nevím, co je to za blbost ... Nebo zda je to konce pravda!

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5770
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 09:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts: To bych takový předpis chtěl vidět. Měl jste si opsat číslo a napsat stížnost. A zrovna na pokladně na hlavním nádraží v krajském městě bych očekával, že se s tím občas setkávají.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5771
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 09:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro představu, už jsem z In-karty platil i jízdenky IDSJMK a ty vůbec nejsou na tiskopisu jízdenky ČD, jsou tištěny na úplně jiné tiskárně. Myslím, že snad i jízdní řád můžete zaplatit In-kartou.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 09:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka > pokud predpokladam spravne, sluzebni cislo zamestnance neni pro stiznost nutne - system by mel umoznit rozklicovat, ktera pokladna a ktery zamestnanec jizdenku vydal.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 09:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts: Ve Vašem případě bych přešel o pár kroků vedle a poptal bych se v ČD Centru.

Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 10:19:34    Odkaz na tento příspěvek  

Máte prosím někdo zkušenosti s nočními vlaky ve Švédsku? Jedná se o noční vlak NZ 76 ze Stockholmu do Ostersund. Na kolik vyjde rezervace k jízdence Interrail, je možné ji koupit na pokladně v Česku? V přehledu rezervací jsem našel pouze rezervace na denní vlaky SJ AB Swedish Railway za 7 eur. Jenže tenhle noční vlak je sestaven pouze z lůžek a lehátek. Na webu dopravce se mi ukázala cena 230 SEK. Díky za info.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 11:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123
Rezervaci si koupíte stejně jako jízdenku na webu SJ, jen v sekci Traveller information v nabídce Customer card zvolíte Pass 2 cl. Bacha, funguje to jen v anglické verzi, asi proto, že interrail neplatí v domovské zemi cestujícího.
Na pokladnu ČD bych se vykašlal. Jednak proto, že to počítají přes hodně nevýhodný kurs eura, druhak proto, že to nikdy nebude tak spolehlivé, jako koupě přímo u zdroje (i když v případě Švédska to asi nebude tak hrozné, jako u rezervací na balkánské vlaky)
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 12:53:58    Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych se podíval za polární kruh, jednu cestu do Narviku, druhou z Bodo (Fauske)

Spoj zhruba takto:
Praha hl.n. 18:30 EN 456
Dortmund 4:47 5:25 IC 2228
Hamburg 8:32 9:28 ICE 33
Koebenhavn 14:13 15:12 OTU 1066
Malmo 15:46 16:04 R 3942
Stockholm 21:31 22:40 NZ 92
Ostersund 6:30 7:05 Inlandbahn
Gallivare 21:46 13:53 IC 96
Narvik 18:02


Bodoe 21:10 REG 476
Trondheim S 7:47 8:23 REG 42
Oslo S 15:03 15:25 REG 63
Bergen(N) 22:02

Bergen(N) 22:59 REG 606
Oslo S 6:25 7:02 R 105
Göteborg Central 10:40 11:40 OTU 1069
Koebenhavn 15:28 15:43 ICE 32
Hamburg Hbf 20:16 21:21 ICE 905
Berlin Hbf (tief) 23:14


Takhle to vychází na Interrail global 5 z 10 dní. Rezervace je nutná pouze u vlaku do Ostersund.

Kdybych chtěl ušetřit jeden den z pěti, musel bych jet ze Stokholmu do Narviku přes Boden. Tam je sice taky potřeba zakoupit rezervaci, vlak veze i vozy k sezení.

V Norsku a Německu jsou rezervace pouze doporučené, jediné, kde je třeba platit, jsou ve Švédsku noční vlaky a vlaky SJ 2000
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 13:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čistě ze zájmu - jak plánujete přesun mezi Narvikem a Bodoe?
A nevychází to náhodou na 4 dny?
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 13:33:35    Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123: Kdybyste chtěl nějaké dny na IR ušetřit, tak stojí za úvahu také letecké spojení do Skandinávie. Ceny začínají na stokorunách. Nejlevnější bývá spojení z Polska (Wroclaw, Katowice, Krakow) do Osla, ale i z Prahy lze najít občas zajímavé ceny. Pro hledání lze použít například tento vyhledávač.
http://www.azair.cz/
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 13:47:36    Odkaz na tento příspěvek  

Adamek:
0. den se dostanu někde za Berlín
1. den do Stokholmu
2. den do Gallivare
3. den do Narviku
4. den Bodo - Bergen
5. den Bergen - Berlin

při jízdě mimo Ostersund a mimo Inlandbahn to vychází na 4 dny
těch 300 km z Narviku do Fauske bych rád zajel stopem

dvx: díky za inspiraci, ty ceny mi přijdou příliš nízké, máte odzkoušené, že to funguje?
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 16:00:38    Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123: Skutečně to funguje. Tedy takto, za uvedenou cenu poletíte s příručním zavazadlem, za odbavené zavazadlo (např. velký kufr, každá společnost má trochu jiné podmínky v povolených rozměrech a váze, najdete je na jejich webu) se připlácí v závislosti na společnosti a sezóně částka zpravidla v rozsahu 10-25€.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 16:04:29    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak si ceny můžete ověřit přímo u dopravce, lze tam naklikat případně i velké zavazadlo a zjistit celkovou cenu... mezi nejvíce zastoupené dopravce do Skandinávie patří tyto:

http://www.ryanair.com/
https://wizzair.com/cs-CZ/Search
https://www.norwegian.com/
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 16:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuts:
Jestli si to nespletla s tím, že pokud chcete doklad Iredo nahrát na In-kartu ČD, tam se píše, že
...placení jednoduché jízdenky IREDO, ukládané do aplikace IREDO na In-kartu – zde bude platba umožněna výhradně v hotovosti.

Předpis Tarif IDS IREDO, článek III., odstavec 22 (str. 3).

Mouka: Ano, kartou lze platit i jízdní řád [wink]
V podstatě vše, co je v Unipoku.
Akorát jsem slyšel, že doplatky (za cílovou stanici, změna trasy, změna jednosměrné na zpáteční) nelze.

Jak striktně se v Iredu (u jednotlivých dopravců) uplatňuje pravidlo
c) na kontaktních místech, obsazených stanicích a v zapojených autobusech lze vkládat na BČK částku v násobcích 10 Kč.
?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 18:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice jsem to v životě nepoužil, ale předpokládám, že stejně jako u jakýchkoliv předchozích karet, co v KHK byly, ne? U Veolie nebo ČSAD Semily se dalo běžně dobíjet od 10/20/50 výše, tak teď na tu jejich kartu to jde od 10 Kč...

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 19:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kůň:
Ne, minimální vklad 50,- Kč.
Podle předpisů lze "kvantovat" po 10 Kč do max. 3500.
Otázka zněla, jestli lze v praxi nabít např. 51,- Kč.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 19:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo takhle... [wink]

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
VESNIČAN
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 4-2014
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 22:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do odvolání lze opět odbavovat skupiny cestujících nad 6 osob i bez objednávky a platby nejpozději 48 hodin před nastoupením jízdy . Po dlouhé době krok správným směrem . [happy]
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 13. května 2015 - 23:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vesničan: Kde se dá tato informace najít?

Pokud by to byla pravda, pak už se asi nedivím ničemu. Já to jako krok správným směrem nepovažuju, jen vytváření chaosu. Vždyť i dnes skupinu hlásit nemusíte a můžete si koupit skupinky po 6. Když je 1 skupina takto rozdělená třeba do 4 skupin po 6, tak tam ani není skoro žádný cenový rozdíl (holt daň za flexibilitu). A pokud to je skupina ještě větší, tak je snad OK, že se o ní ví dopředu. Sejde-li se tam pak takových skupin víc, tak už vůbec to nemůžu kvitovat s povděkem.
Já už takovou cestu absolvoval a byl jsem až na jednu výjimku spokojen. Všude o skupině věděli, vše polepeno (vyhrazeno), skupina pěkně při sobě a pro ostatní pravidelně jezdící minimální narušení. Jednalo se o přestupy, takže bez vyhrazení míst by skupina po 2 po 3 hledala místa po celém vlaku. Nebýt teda jednoho průvodčího IQ tykve, který aby si ulehčil práci, to polepil na dveře, které nechal otevřené, čili si toho nikdo nevšiml a když to lidi začali obsazovat, tak radši mizel a odmítl to po našem příchodu řešit. (řešil to tak, že celkem neurvale těm lidem sdělil, že to je zadané, oni to nechtěli pochopit (celkem logicky), tak to slovy vidíte, že s některými lidmi není domluva možná ukončil. Ale byl to jediný exces, jinak jsem byl až celkem dost překvapený, protože jsem čekal, že většinou nikdo nic vědět nebude.
VESNIČAN
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 4-2014
Odesláno Středa, 13. května 2015 - 23:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza : Jedná se o interní informaci ČD . Taky jsem byl překvapen , když jsem ji četl .
Cestující , kteří vyžadují vyhrazení míst , použijí objednávkový formulář.
Cestující , kteří nevyžadují vyhrazení míst , tak si mohou zakoupit jízdenku ve výdejně , u průvodčího nebo na eShop ČD .