K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 29. 04. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 29. 04. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2015 - 20:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg: Pošlete svoji zkušenost obálce, běží pilotní provoz; to, co dnes drhne, se dá pro příště odstranit.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 20. dubna 2015 - 21:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg:
dnes dopoledne se ČD se ozvalo se zamítavým požadavkem na přepravu skupiny, ale s tím, že při nástupu do NAD, R máme vyhledat četu k vyhrazeným místům ve vlaku.

Tomu nějak nerozumím. Když dojde zamítavé stanovisko a já tu skupinu prostě přepravit potřebuju, tak možnost naklikat si to po skupinách po 5 lidech je pro ně OK?
Máte se hlásit v rychlíku v Poděbradech, kde mít místa vyhrazená budete?
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11349
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 20. dubna 2015 - 22:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon:
Díky. [ok]
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3079
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 10:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon > jeste neni od veci upozornit na jeden detail - se zapomenutou skrabkou lze ve vlaku poridit prakticky vzdy pouze zakladni jizdne, takze ve vysledku me takove zapomenuti stoji zpravidla podstatne vice, nez zminovana pokuta 50 korun.
Treba na trati Plzen - Praha se bezne s inkartou jezdi za 80 korun ... ve vlaku se zapomenutou inkartou to bude za dalsich 160 korun + lejstro na pokutu. Na prepazce potom +50 a puvodni pokuta leti do kose.

Ale co se deje s puvodni zaplacenou jizdenkou? Tu je mozno jakozto nevyuzitou zpetne stornovat?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4988
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 10:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Ja som náhradné preukázanie zľavy použil raz, nikdy som nič nekupoval vždy som mal lístok z pokladne a k tomu som mal na konci 4 potvrdenky na náhradné preukázanie zľavy, došiel som do pokladne, všetky 4 potvrdenky som predložil, zaplatil 50,- a bolo.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 71043
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 11:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg, Fucza:
Taky tomu nějak nerozumím - skupinová jízdenka lze i nadále bez problémů koupit, minimálně v e-shopu.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2623
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 11:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

skupinová jízdenka lze i nadále bez problémů koupit
Zkušební provoz, kdy lze kupovat skupinovky i po staru, by měl skončit na konci dubna.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3086
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 16:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf > to vas pruvodci nechal jet s tim "neplatnym" listkem a "jen" vam vydal nejaky lejstra k tomu?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 17:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"jen" vam vydal nejaky lejstra k tomu?
Těmi "lejstry" je pohledávka na 1000 Kč + jízdné.[happy]
T4783363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 17:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Treba na trati Plzen - Praha se bezne s inkartou jezdi za 80 korun ... ve vlaku se zapomenutou inkartou to bude za dalsich 160 korun + lejstro na pokutu. Na prepazce potom +50 a puvodni pokuta leti do kose.

Přesně tohle se mi stalo před 14 dny. Koupil jsem si jízdenku na In25 za 80 Kč z drobných v kapse a po odjezdu vlaku z Plzně jsem zjistil, že jsem nechal peněženku doma. Vysvětlil jsem to průvodčí a ta mi řekla, že můžu doplatit do plné ceny. Dostal jsem doplatek za 20 Kč (obyčejná relační sleva Plzeň - Praha je za stovku), na doplatkové jízdence bylo opsané číslo mé jízdenky za 80 Kč a nějaký text ve smyslu "doplatek In25 - obyčejná".

Takže když se chce, lze to řešit i jinak, než popisujete...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4990
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 18:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim, Babilon: Tak, a v pokladni mi to potom zamenili za jedno potvrdenie o úhrade poplatku 50,- za dodatočné preukázanie zľavy.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 19:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže když se chce, lze to řešit i jinak, než popisujete...
To je příjemná zpráva, že to jde i takhle. V SPPO tato možnost buď není anebo jsem ji prostě nenašel.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3089
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 19:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4783363 > osobni zkusenost s tim nastesti nemam, ale je jedine dobre, ze to takhle funguje. Otazkou je, zda - presne jak pise Robert - to ma oporu v SPPO, nebo zda je to na libovuli pruvodciho ... pripadne, zda za toto jednani nakonec nemuze byt pruvodci jeste potrestan (coz bohuzel trochu ocekavam, kdyz nikde nezminujete zminovany poplatek 50Kc, ktery je v SPPO zminen).

Ke me se dostaly informace o dvou pripadech z meho okoli, ktere byly reseny zaplacenim plne ceny (resp. tedy asi zrejme doplatkem do plne cenyú, v obou pripadech tedy do zakladniho jizdneho (prestoze relacni slevy na dane spojeni CD ma i bez inkarty) ... a kdyz to dotycny poslal na obalku, odpovedi mu bylo, ze je to tak zcela spravne a v souladu s prepravnimi podminkami (druhy kolega uz pak nikam nepsal).

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 20:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co když znám číslo Inkarty? Může si průvodčí zjistit na POPce jméno držitele či platnost nahrané aplikace? Nebo se to eviduje jen fyzicky na kartě?

!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 20:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fuzca, Martin_zlivský: jelikož jsem objednával skupinu o týden dříve a vše proběhlo bez problému (hlavně výhoda místenky v R), tak jsem to chtěl i na druhou skupinovku a očekával jsem hladký průběh i po druhé, ale tak tomu nebylo. Dostal jsem od ČD zamítnutí objednávky, u které však bylo napsáno, že při nástupu do NAD, R máme vyhledat četu k vyhrazeným místům ve vlaku, jízdenka byla zakoupena klasicky. Jen nerozumím tomu, že když je něco zamítnuto, tak na témže papíře nabízejí vyhrazená místa (beru to, že je to prozatím zkušební provoz).
Jinak při dnešní jízdě kromě cesty NAD z Chlumce do Poděbrad o žádném vyhrazeném místě zaměstnanci nevěděli.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 21:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg: Já pojedu se skupinou počátkem května. Plánuju to nahlásit přes formulář a zaplatit asi na kase, když to na eshopu zatím nejde. Po cestě máme i sólo šukafon, tak jsem na ta vyhrazená místa zvědav. Dám pak vědět. Třeba mi to taky zamítnou:-)
Vozejk78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 21:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzabalak 687 - aplikace si můžeš sám najít na moje.inkarta.cz, takže jenom fyzicky na kartě se to neeviduje.
Wartg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 21:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: nám to zamítli asi z toho důvodu, že se asi v pátek odpoledne a o víkendu v některých oddělení nepracuje (objednávka podána v pátek dopoledne). Doporučuji objednávku s předstihem provést a nenechat to na víkend, i když možná, že už od 1. 5., kdy to bude ofiko, jim budou fungovat některé oddělení i o víkendu, aby objednávka proběhla bez problémů. Navíc NAD jsem řešil s ROC HK, kdy mi vyšli vstříc a posílili busy při cestování s oběma skupinami při cestě na Phu a zpět kromě jednoho busu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9208
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 21. dubna 2015 - 22:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zažil že průvodčí ověřovala aplikaci telefonem (paní měla den propadlou IN50). Paní se kála a nabízela doplacení, průvodčí vyřešila upozorněním aby si ji dokoupila s tím, že ji nic účtovat jako dobrýmu zákazníkovi nebude. Tudíž nevíme kdy a kde to bylo aby nedostala za ten prozákaznickej přístup po hubě[lol]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 22. dubna 2015 - 13:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Info z Povedu k uznávání jízdenek v okr. Plzeň sever:

Linka 460334 v úseku Plasy,,žel.st. – Blatno
Linka 460790 v úseku Kralovice (žel.st.) – Mladotice (žel.st.)
Linka 460810 v úseku Žihle,,žel.st. – Blatno.

U linky 460790 není (z neznámých důvodů) informace uvedena na JŘ)

Linky jsou uvedeny i v předpise TR 10 (str. 10 bod 13)
http://www.cd.cz/assets/infoservis/cim-se-ridime/tr-10-zmena-14.p df

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Jezovec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2004
Odesláno Středa, 22. dubna 2015 - 13:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapomenutá InKarta: osobní zkušenost z 171 asi před rokem - pouze doplatek cenového rozdilu bez další sankce. Takže jde asi o systémový přístup.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 22. dubna 2015 - 16:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wartg: Dnes mi tu hromadnou přijali a při každém nástupu do dalšího vlaku máme vyhledat vlakovou četu, která naši skupinu navede na vyhrazená místa. Jsem na to zvědavý. V pilotním provozu určitě půjde něco odpustit, ale neumím si představit po spuštění ostrého provozu, že podstoupíte to objednání předem a žádná místa vyhrazena nebudou a ani četa o ničem vědět nebude.
Mmch. Jak je to v případě, když nakonec jede méně, než je zaplaceno lidí? Je tam možnost nějaké návratky?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 71048
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 22. dubna 2015 - 18:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzabalak:
Už jsme jednou zapomněl komplet doklady (těžko zapomenu jen in-kartu...) a díky tomu, že jsem si číslo pamatoval, objel jsem s kolem nakonec docela slušnou část republiky, ač de-jure jsem měl být záhy vysazen, případně „zjištěn” PČR.
Takže když se chce, lze leccos, i když předpisovou oporu to skutečně moc nemělo.


Wartg:
Zajímavé. Jinak mohu potvrdit, že KCOD/ROC HK je v tomto ohledu velmi vstřícné, když se člověk ozve (bohužel jako jeden z mála...). Snad to tak bude i v případě tohoto systému.


Fucza:
Na to jsem taky zvědav, ale měla by snad platit obvyklá pravidla pro návratek.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2015 - 10:42:08    Odkaz na tento příspěvek  

Mám zajímavý problém. Na 30.4. máme zakoupené lístky na EN445 Slovakia z Pardubic do Spišské n. Vsi. pro 8 osob. Nyní se ukázalo, že 2 osoby by potřebovaly jet již z Prahy. Jak to nyní co nejlépe vyřešit? Pokud možno ne tak, aby jeli již ve 21:02 z Prahy do Pardubic. Myslíte, že jet případně R899 ve 22:05 se 100% stíhá? Nejlepší by bylo řešení, aby mohli jet lehátkem v EN445 již z Prahy, ale ne za cenu dodatečných přehnaných poplatků. Počítáme s tím, že z Pardubic budeme mít skupinovou jízdenku.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2015 - 10:43:37    Odkaz na tento příspěvek  

Pozn.: Máme zatím koupené jen lehátkové lístky Pardubice - Spišská n . Ves pro 8 osob.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2015 - 12:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vybavil bych ty dva těmi lehátkovými lístky, tou skupinovou jízdenkou z Pardubic, a jízdenkou Praha-Pardubice (259 Kč). Pak podle mě mohou bez problémů jet v sousedním voze k sezení (č. 370), protože i když je v Pardubicích zakázán výstup, oni mají doklady na to, že jedou dál. Pokud bude v lehátkovém voze rozumná obsluha, možná je tam pustí už v Praze.

Popřípadě je možné pro jistotu koupit i 2 místenky (70Kč) Praha-Olomouc do toho vozu k sezení.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2015 - 18:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to v případě, když nakonec jede méně, než je zaplaceno lidí? Je tam možnost nějaké návratky?
Při částečném nevyužití potvrzeném od průvodčího lze peníze získat zpět.
Vlakous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 10:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 01.05.2015 platí pro skupiny odkaz
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 15:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řeknu Vám jednu zajímavost: Zítra jedeme skupina 50 lidí vlakem Jičín-Turnov (7:30-8:30) a informovali jsme o tom ČD a oni nám řekli, že je nás málo, že nebudou dělat posilu a to jede jedna regionova. Tak mi může někdo říct, k čemu je potom ta dopředu nutná informovanost ČD pro více jak 6 lidí, když jim tohle nepříjde hodně.

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
YT kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
batat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 15:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důvod je, aby byla administrativní překážka a jeli jste něčím jiným a neotravovali ČD
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:05:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na pokladně ČD v Kroměříži:

Kupuju včasnou jízdenku Česko z Kroměříže do Prahy. Pokladní mi ji vydala s tím, že musím jet přes Kojetín, Nezamyslice a Prostějov s tím, že tato trasa je pevně dána. Aplikace Můj vlak pres internet však umožňuje nákup včasné jízdenky do Prahy přes Hulín, což je kratší a tudíž i logická cesta.
Otázka zní, proč mě na pokladně nutí jet delší trasu?
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych to tak viděl, že de o zbytečně obstrukce. Pokud by šlo o to vědět že vlakem(který je možné posílit) jede skupina, tak: skupinová sleva při nákupu v e-shopu s předstihem. Kdo si kupuje pozdě, tak platí 50*normální jízdné. Kdo má a zvětší skupinu na poslední chvíli - ti navíc platí něco mezi cenou skupinovky a plným jízným. Zmenšení skupiny - stornopoplatek.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: Buď je vyprodaný kontingent nebo pokladní nechce abys ji otravoval a chtěl po ni, aby to tiskla.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2690
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak snad kontingent je na jízdenku a ne trasu?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavlík.)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka zní, proč mě na pokladně nutí jet delší trasu?
Protože nezná příslušná ustanovení o tom, že včasná jízdenka platí i kratší trasou, než jaká je na jízdence.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:55:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže chyba na straně pokladní? Děkuji za fundovanou odpověď.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:55:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, nevím co řešíte. Včasná jízdenka (jako každá jiná vnitrostátní jízdenka), platí i kteroukoliv kratší trasou. Na pokladní napište stížnost.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2692
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 16:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jednou díky. Stížnost už je na cestě.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 24. dubna 2015 - 18:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona je nějaká skupinová sleva pro mladší 15? Já že nejvíc si stěžují na novou povinnost dětské skupiny, kde zvýhodnění není ne?
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 26. dubna 2015 - 12:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic: V tomto případě je asi největší výhodou, že se nemusí prokazovat věk žádným průkazem (10-15 let).
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 26. dubna 2015 - 12:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opatřit si průkaz a potvrzení ze škola je otázka pár chvil, dát to na začátku roku jako podmínku pro cestování na výlety (ať už školní nebo skautské) přece nemůže nikoho tak uškodit.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 26. dubna 2015 - 12:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kvůli jednomu výletu za rok to nikdo řešit nebude. V mém případě nikdo nikam nedojíždí, kamkoliv se jede s rodiči, tak gumokolem. Tak ten jeden výlet za rok je něco jako z jiného světa. Většina má sice pasy, ale když ráno u vlaku zjistím, že je 3 osoby zapoměli doma, tak ta výše popisovaná výhoda je pro mě docela opravdu výhoda. Navíc většina alternativních dopravců (až na výjimky včetně busů) akceptuje školou potvrzený seznam s daty narození.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 13:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže prosté upozornění "Kdo nemá kartičku, nemá slevu" vyřeší všechny problémy dětských skupin. Horší to je u mladistvých, kde se opravdu s dodržením čehokoli nedá počítat.
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 15:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke skupinovým jízdenkám: průměrná sleva pro skupinu 15 lidí je cca 45%, průměrná sleva po rozsekání na 3x5 lidí je asi 35%.

Stojí těch 10% za ten opruzz, nutnost se vázat na konkrétní spoj, vybírat peníze předem apod.? Za sebe si odpovídám - ne. Prostě akceptuji zdražení skupinových jízd o 10%.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5645
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 15:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinec: Pokud se jízdenka z (100-45) 55 zdraží na (100-35) 65, tak je to zdražení o 18 %, ale to už je detail. Jen pro upřesnění.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 15:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U víkendových skupin dětí má taky smysl spočítat si variantu se SONE.

Např. výlet z Prahy na Karlštejn.
Dnešní zpáteční skupinová pro 15 lidí: 1054 Kč
3x SONE: 900 Kč

A např. do Příbrami se SONE vyplatí i jednosměrně a v jiných krajích je SONE levnější.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 15:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A u skupiny 16 lidí to není 18 %, ale dokonce 23 %.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 15:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U víkendových skupin dětí má taky smysl spočítat si variantu se SONE.
Obávám se, že to nenapadne ani vedoucího výpravy ani pokladní u přepážky.
Chtěl jsem vyzkoušet, jestli variantu několik SONE nabídne nová skupinová rezervace, ale v eshopu jsem to nenašel a ani při nákupu 15 jízdenek na sobotu se neobjevilo žádné upozornění či odkaz.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 17:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen SONE. IREDO 400, LIBNET5+,IDOL5+,ERGONET,LABE-ELBE,IDSJMK,PID síťovky
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 20:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, správně mělo být "snížení slevy o zhruba 10 procentních bodů" [happy]. Nic to ale nemění na faktu, že v porovnání s cenou výletu o prodlouženém víkendu (u skautů máme cca 500 - 600 Kč) je zdražení jízdenky vlivem úpravy slevy tak malé, že málokterého vedoucího bude motivovat k přihláškovému harakri.

Prostě pouhá mikrokomplikace zejm. pro zaměstance ČD, kteří budou muset vydat víc jízdenek, jako tomu bylo dřív. Podobné omezení už jednou platilo - pár let nazpět byla skupinová sleva omezena 15 cestujícími, takže dělení na 15 + X bylo běžné...

Mimochodem, zhruba v polovině případů jezdíme stejně autobusem, a tam taky neřešíme, jestli je to levné nebo drahé. Prostě se někam chceme dostat, tak jedeme. Odhaduji, že takto k tomu přistoupí většina "neškolních" skupin.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.137.240
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 23:11:57    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o radu: hledám informace o cestě do Kyjeva lůžkem z Bratislavy (cesta nejspíš z Košic). Nedaří se mi na jizdenka.cz naťukat citystar pro skupinu z Košic do Kijeva a nikde jsem nenašel cenu toho lůžka z Blavy. Věděl by někdo? Díky.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 23:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jizdenka.cz ukazuje jen to, co dokáže prodat pokladna ČD.

ZSSK uvádějí jen 1 příklad ceny CityStaru pro 4 lidi Bratislava-Kiev. Jak se cena počítá, se z toho dá jen odhadovat, takže na přesnou cenu z Košic se asi musíte zeptat jich.
http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/zahranicie/produkty-a-z lavy1/ukrajina-rusko.html

Ani cenu lůžkového příplatku tam nemají. Dokud ještě jezdil do Kyjeva vlak z ČR, tak stál 24 EUR v T3:
http://web.archive.org/web/20110630021839/http://www.cd.cz/mezina rodni-cestovani/jizdenka/ceniky-jizdneho/-4073/
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 08:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlevněji jet v pondělí 4.5. z Vídně do Prahy ve dvou a dvěma koly. Děkuji moc!

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 11:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes Břeclav asi takto za 1604 Kč (do Břeclavi nějakým osobním vlakem, pak některým EC/RJ, co bere kola, což nejsou úplně všechny). Do EC/RJ je nutná rezervace místa pro kolo. Bez rezervace lze jen rychlíky přes Třebovou.

916 Kč Břeclav <> Wien EURegio v pokladně u ČD předem, kolo je v ceně, využijete jen zpáteční směr jízdenky
140 Kč Břeclav > Praha samostatná jízdenka pro kola v eShopu ČD
138 Kč Břeclav > Brno v eShopu ČD, včetně rezervace pro kolo zdarma
410 Kč Brno > Praha v eShopu ČD, včetně rezervace pro kolo zdarma
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 13:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestujících v mezistátní dopravě přibývá, na internetu najdou i více mezinárodních jízdenek - tak po této tiskovce už nevěřím tomu, že by se snad levné jízdenky do Rakouska (z Brna do Bregenzu za lidových 400 Kč) zrušily [satan]

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 13:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyjmenovaná slova jim moc nejdou :-)
Ve srovnání s rokem 2011 přibilo loni skoro 800 tisíc cestujících.

Docela by mě zajímalo, zda si ten příklad s Bregenz někdo předem uvědomoval, nebo ho pak jen náhodou našli v diskuzi na K-Reportu.
Ani by mě to nepřekvapilo :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 14:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: to je fakt. Jinak se ale nabízí otázka, proč zrovna rok 2011 je tak významný, že se na něj odvolávají [happy]

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Úterý, 28. dubna 2015 - 22:24:56    Odkaz na tento příspěvek  

Prosba, dotaz (asi hlavně na Oty)- existuje rozumné spojení z Brna či Prahy do Amsterodamu? Spíš s ohledem na rychlost (bez nutnosti jet nočním vlakem).
Původně jsme chtěli letět, ale díky zavazadlům to není vůbec výhodné. Tak nás napadla alternativa vlaku.
Cesta tam buď 19.7. (neděle) nebo 20.7. (pondělí), cesta nazpět nejraději 31.7. (pátek), ne později.
Tři dospelí, bez žádných slev.
Kdyžtak na mail michal.22(uzenáč)centrum.cz (abychom to tady nezaplavili).
Díky moc za pomoc.
Michal
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 11:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denní spojení s jedním přestupem je např. toto:
--------------------------
05:41 Brno hl.n. (lze o o 2h později)
13:15 Berlin Hbf (tief)

14:36 Berlin Hbf
21:00 Amsterdam Centraal
--------------------------
05:02 Amsterdam Centraal (lze o o 2h později, ale o 1 přestup navíc)
11:23 Berlin Hbf

12:47 Berlin Hbf (tief)
20:19 Brno hl.n.
--------------------------

Ideální rozdělení jízdenek mi vychází (jeden směr, na osobu) na cca 1730 Kč.

199 Kč Brno-Praha (eShop ČD)
  74 Kč Praha-Roudnice (eShop ČD)
34 EUR Roudnice-Minden(Westf) (eShop ČD)
19 EUR Minden(Westf)-Amsterdam (eShop DB)
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.178.163
Odesláno Středa, 29. dubna 2015 - 11:23:24    Odkaz na tento příspěvek  

Oto- díky moc.
Byla by ještě nějaká jiná varianta z Prahy? Můžeme z Brna jet o den dřív a přespat v Praze u rodiny.
Jinak cena vypadá opravdu dobře.