K-report
 

Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 17. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Tratě pod Jedlovou » Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 17. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.132
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:37:33    Odkaz na tento příspěvek  

jo a jel jsem tam z Liberce "na režijku" - bez potvrzení a bez problémů

přidám perličku: autobusy "křižují" v zastávce Křižany horní ves [crazy]

spoj do Liberce čekal několik minut na příjezd zpožděného kolegy z opačného směru - zřejmě ho nijak nelákala představa, že by se měli potkat v následujícím úseku, který svými parametry vyhovuje tak akorát míjení protijedoucích škodovek - ale autobusy by měly dost velký problém (a to zde zatím chybí sníh na krajnicích...)
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.132
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:44:44    Odkaz na tento příspěvek  

ještě poznámka k avizované náhradě vlaků "POSÍLENOU" linkou MHD z Liberce...

asi něco dělám špatně, ale IDOS mi PO POSÍLENÍ (???) nabízí na zítřek v časech pro turistu přijatelných 3 (slovy TŘI) páry autobusů - za celý den pak čtyři; kde mám hledat slibovanou náhradu vlaků (do prosince takt 120 minut) ?
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2012
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že bez starejch dobrejch vejtřasek se žádná stavba neobejde.A to se za Havla do nich kopalo.Prej komunistickej šmejd......
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 21:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi něco dělám špatně, ale IDOS mi PO POSÍLENÍ (???) nabízí na zítřek v časech pro turistu přijatelných 3 (slovy TŘI) páry autobusů - za celý den pak čtyři; kde mám hledat slibovanou náhradu vlaků (do prosince takt 120 minut) ?
Víkendové spojení bylo "posíleno" dle přání obce (do té doby linka 16 jela jen dvakrát denně). Na celodenní interval 120 min. do Kryštofova Údolí není poptávka.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 13:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kaer_morhen: Když po pádu se neumí udělat bilance "tohle bylo dobře, tohle bylo špatně", ale automaticky všechno bylo špatně a všechno musí být jinak...

Otto_pospíšil: Jinými slovy, ne za každý vlak v KJŘ je náhrada..., to aby si cestující dávali pozor, ještě že máme ten IDOS.

Osobně si nemyslím, že ne všem cestujícím stávající stav vyhovuje. Z takových Křižan nebo Zdislavy to musí být autobusem docela očistec.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 15:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z takových Křižan nebo Zdislavy to musí být autobusem docela očistec.
Chcete-li něco nazývat očistcem, odstěhujte se do Křižan (či ještě lépe Žibřidic) a choďte každý den na nádraží na vlak. Pak teprve porozumíte významu tohoto slova a třeba pochopíte, proč v minulosti obec tolik prahla po autobusech.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7777
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 16:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vzhledem k tomu, ze bus ma jizdni dobu do Jablonnyho o 25 minut delsi nez osobak tak pri dochazce na nadro 2 km to je jedno:-). Zavaznejsi je nemoznost se dostat z Krystofaku smer Jablonne a Pipa.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 16:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vzhledem k tomu, ze bus ma jizdni dobu do Jablonnyho o 25 minut delsi nez osobak

Jízdní dobu odkud ?
Který bus ? Ty normální linky, používané lidmi, nebo vyhlídkové jízdy pro režisty a skororežisty "cik-cak po dědinách v okolí železniční trati a pak ještě okruh po městě", co jsou vytištěny coby "Os" v KJŘ trati 086 ?
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 16:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vzhledem k tomu, ze bus ma jizdni dobu do Jablonnyho o 25 minut delsi nez osobak tak pri dochazce na nadro 2 km to je jedno
Jízdní doba Křižany - Jablonné:
- obvykle 19 minut vlak
- 33 až 35 minut autobus, který ale zastavuje v centru Křižan i Jablonného (počítáno ze zast. Křižany,ObÚ)

Jízdní doba Křižany - Liberec:
- 23 až 24 minut vlak
- 31 až 32 minut bus zastavující v centru obce

Ať počítám, jak počítám - autobus je pro Křižany lepší. Tím spíš pro horní ves a Žibřidice.

A jestli srovnáváte relaci Liberec - Jablonné, tak spěchající mají možnost využít přímých autobusů s jízdní dobou 30 až 35 minut, tedy srovnatelnou s rychlíkem.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7779
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 17:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bus jede z Liberce +/-v pul, vlak v xx.57.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 18:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bus jede z Liberce +/-v pul, vlak v xx.57

Normální člověk nepojede z Liberce do Jablonného okružním autobusem vyznačeným v KJŘ jako náhrada Os, ale autobusem přímým, který tu trasu zvládá podstatně rychleji než vlaky (před výlukou i po ní).
vejpravka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.240.175.43
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 08:01:35    Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo by řešením při obsluze Křížan, případně Žibřidic aby od a k osobákům pendloval z obce mikrobus pro cca 10-12 lidí ? Mohlo by to být relativně rychlé a levné spojení. Samozřejmně by musel platit jeden jízdní doklad.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 08:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby cestující onoho mikrobusů měli v ceně jízdného zaplatit mzdu a odvody řidiče, cenu mikrobusu, naftu, pneumatiky, údržbu, ... tak to pro ně rozhodně žádná láce nebude. Dtto pro každého, kdo by to měl platit místo nich.
vejpravka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.240.175.43
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 13:10:03    Odkaz na tento příspěvek  

Já to myslel tak, že by se tímto způsobem nahradil vyhlídkový, okružní autobus který jezdí za os údajně skoro prázdný a takto by se dalo ušetřit. Provozoval by to v rámci dopravní obslužnosti tentýž dopravce.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže by jezdil k prázdnému nádraží, na kterém by nebyl žádný vlak ?
(protože okružní bus jezdí místo vlaku = když by peníze z něj šly na minibus, tak vlak by jel za co ?)
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Ale z Křižan do Liberce té trati nic není.
vejpravka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.240.175.43
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:48:31    Odkaz na tento příspěvek  

V příspěvku jsem psal že by mikrobus jezdil od a k osobákům, z toho vyplývá že by to mělo smysl kdyby osobáky LB - CL a zpět jezdily. Já vím, je to trochu začarovaný kruh, hlavně ohledně financování, ale když už se trať opraví měla by se podle mne využívat.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že trati nic není znamená, že vlaky by po ní jezdily zdarma, na ranní rosu místo nafty a s bezdomovci místo placených zaměstnanců ?

Mmch, pro cestování mezi Křižany (přesněji nádražím na kopci daleko mimo ves) a Libercem tu trať nikdo nepotřebuje - autobus totéž zvládne přímo bez přestupování v pustině, s lepším pokrytím Liberce a ještě k tomu levněji.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:58:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale když už se trať opraví měla by se podle mne využívat

Domnívám se, že smysl veřejné dopravy je poněkud jiný, než sebeúčelně ošoupávat koleje jen proto, že někde zrovna leží.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7790
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 18:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pomaleji. Což kupodivu vadí jen v případě vlaku. U autobusu je asi jeho pomalost výhoda - což je vidět na frekvenci.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 20:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pomaleji.

Pro šotouše cestujícího od jedné nádražní budovy k druhé pomaleji.
Ovšem pro lidi, co se nejdřív musí dostat z domova na vzdálené nádraží, pak od cílového nádraží tam, kam ve městě doopravdy jedou a potom zase to samé v opačném pořadí cestou zpět je "ode dveří ke dveřím" rychlejší cesta autobusem stavícím přímo ve vsi a na druhé straně na více místech Liberce.
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.132
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 20:53:15    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry bear:

v zásadě máte pravdu - jen odkazuji na příspěvek z 11. ledna 2014 - 21:37:33
Tady není Polabí - už dnes se autobusy na mnoha místech trasy nevyhnou (analogicky atobus - traktor atd.)
Samozřejmě souhlasím s tím, že v Křižanech bych na nádraží chodit nechtěl - ale proč nefunguje svoz z vesnic k "páteřním" vlakům nechápu...
Znám Postbusy (takové malé, žluté [wink] ), které to zvládnou - čili když se chce, tak to jde
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 21:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě souhlasím s tím, že v Křižanech bych na nádraží chodit nechtěl - ale proč nefunguje svoz z vesnic k "páteřním" vlakům nechápu...
Tak pro Vaší informaci, za "standardního režimu" je svozem k nádraží linka 276. Využití je tak malé, že není obhajitelný provoz celodenně celotýdenně. On totiž ten řidič i autobus něco stojí bez ohledu na výkon.
A Postbusy? Jasně, domluvíme s poštou, aby schránky objížděli třeba v jedenáct večer a cestou vzali zbloudilou duši z vlaku.[ok]
Ale abych to nezlehčoval - máme představu, že by mohla navazovat na vlak mikrobusí linka Křižany - Stráž p. R. Otázka zní: Co je lepší pro obec? Sám jsem zvědav, co se dozvíme...

což je vidět na frekvenci
Nevím, co na frekvenci vidíte Vy, ale faktem je, že už od sesuvu zmizela velká část cestujících, kteří neměli zájem o dvojí přestup mezi vlakem a autobusem. Lidé z Liberce do Jablonného jezdí rychlými autobusy a ve vlacích, resp. nyní v lince 086 zbyli jen lidé ze Zdislavy a Křižan a to při vší dobré vůli není a ani nemůže být kasovní trhák.
Jestliže se někdo opovažuje kritizovat počet lidí v autobuse od prosince, bylo by fér dodat, že před změnou jezdilo i v období školní špičky ve spěšňáku z Křižan do Liberce cca 15 lidí! (Měl jsem tu možnost toho být svědkem.) Ty ostatní davy se nám nacpali do autobusů, co jedou do Liberce přímo (nebo přes Chrastavu).

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
malý bobeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.57.132
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 21:29:00    Odkaz na tento příspěvek  

ad frekvence:
na to, jaké bylo v sobotu počasí (a vzhledem k celkem "plonkovému" času) byl autobus ve 13 hod z Křižan obsazen ještě poměrně slušně = přesně 50% kapacity, na každé dvousedačce jeden pasažér

K argumentu "více zastávek v Liberci":
1 člověk vystoupil pod Hanychovským kostelem, část na Kubelíkově u Horizontu (což odpovídá stanici Horní Růžodol) a zbytek na konečné - tedy na nádraží...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7794
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 22:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Lidé z Liberce do Jablonného jezdí rychlými autobusy"

Tak to je snad samozřejmý že když jede SOUČASNĚ rychlej přímej bus do Jablonnýho a courák skrz[zadnice][zadnice][zadnice] o půlhodinu dýl že i pro případné pokračování z Jablonného courákem radši pojedou tím rychlým a tam počkaj. Zejména když jak praví JŘ na sebe vlaky a NAD za Os nečekaj.
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 1-2012
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 22:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlaté časy před sesuvem.Když ujel rychlík,jel za ním courák.Mimochodem....tím couradlem to sice byla mlátička ale lidi jezdili.Vysloveně prázdný to nebylo nikdy.Pro cykloturisty k nezaplacení.Kdyby se vyřešilo křižování.....
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 23:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto_pospíšil: od sesuvu zmizela velká část cestujících
Cestující mizí sesuvem? Ono když to nejede, tak na to nikdo nečeká, že... prostě začala Goebbelsova dělostřelecká příprava pro zachování busů, bez ohledu na původní kecy o navrácení osobáků po opravě trati. Smiřte se s tím, vážení.

(Příspěvek byl editován uživatelem t_._h_..)
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 07:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je snad samozřejmý že když jede SOUČASNĚ rychlej přímej bus do Jablonnýho
Já měl ale na mysli krom rychlíků též pravidelné linky (240, 440, 540 a 940).

Zejména když jak praví JŘ na sebe vlaky a NAD za Os nečekaj.
A který jízdní řád to praví? V žel. stanici Jablonné v Podještědí jsou oboustranně domluveny čekací doby, dokonce autobusy do Křižan (a Liberce) vypravuje výpravčí.

T.H.:
Ale jistě, poslužte si... Hlavně když to pomůže k léčbě Vaší psychózy.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 08:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já měl ale na mysli krom rychlíků též pravidelné linky (240, 440, 540 a 940).

Na ty neplatí IN-100, takže neexistují. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 11:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ty neplatí IN-100, takže neexistují.
Omyl. Na všech linkách IDOL v úseku Liberec - Jablonné v Podještědí platí též tarif TR 10 - viz odkaz.
(Nechtěli jsme v tom dělat hokej, kde platí a kde ne.)

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
vejpravka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.240.175.43
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 12:19:35    Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že by měl fungovat ten způsob dopravy, který vyhovuje cestujícím. Začátek konce osobáků na této trati ale podle mne není samotný sesuv, ale to , jak někdo zprasil NAD za ně. Nechápu proč Os nemohly končit ve Zdislavě a autobus NAD by pendloval pouze v úseku Zdislava - Křižany. Není to daleko a nedocházelo by k velkému zpoždění.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 13:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ty neplatí IN-100, takže neexistují
Platnost IN-100 s papírovým potvrzením do té zprávy KORID dodatečně dal. Neměly by tam platit akorát režimky (ty nejsou v Tr10), ale očividně se tam dá jezdit i na lístek od poplatku za použití WC.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7811
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 15:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což je novinka od ledna pokud vím, protože od platnosti JŘ na MHD16 se snad i někde tady psalo že TR10 neplatí.

Co je IN100 s papírovým potvrzením? IN100 je aplikace na kartě.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 15:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IN100 s papírovým potvrzením o zaplacení té IN100 (řidič prostě nemá POPku, aby si mohl platnost všech těch kouzelných průkazek ověřit, to je celé). To se tam dodatečně dopsalo.
O neplatnosti na MHD č. 16 je to napsané ještě i v tištěném KJŘ, i když to měl Pospíšil od počátku dlouhodobě a strategicky připravené [happy]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7812
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 15:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vzhledem k tomu, že potvrzení leží doma v šupleti aby z něj nebyl salát v případě problému s kartou tak beru na vědomí že tam vlastně neplatí (a pochybuju že ho někdo vozí s sebou). Přičemž samosebou by šla udělat kopie ale to zas není potvrzení a hádat se s někým nehodlám.

Neboli pokud už bych tam musel a nešlo se Liberci vyhnout tak prostě NAD za R.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7815
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 16:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apropo jak kontrolujou že dotyčnej má k "poloviční" IN50?[lol]

Jinak třeba ředitel AE POPkou nedisponuje leč kartu mu přečte busácká kasa. Vyzkoušeno před Vánocema.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 18:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což je novinka od ledna pokud vím, protože od platnosti JŘ na MHD16 se snad i někde tady psalo že TR10 neplatí.
V knižním jízdním řádu je uvedeno, že na linkách MHD neplatí tarif TR 10. Důvod je prostý: v době uzávěrky KJŘ SŽDC neexistovala dohoda mezi LK a DPMLJ o uznávání drážního tarifu, protože se přednostně řešila "NAD" pravidelnou linkou.

vzhledem k tomu, že potvrzení leží doma v šupleti aby z něj nebyl salát v případě problému s kartou tak beru na vědomí že tam vlastně neplatí
Vaše věc. Šťastnou cestu.

Apropo jak kontrolujou že dotyčnej má k "poloviční" IN50
Papírovým dokladem je jízdenka.

Je pravda, že by měl fungovat ten způsob dopravy, který vyhovuje cestujícím. ... Nechápu proč Os nemohly končit ve Zdislavě a autobus NAD by pendloval pouze v úseku Zdislava - Křižany.
Zkuste mi vysvětlit, komu by toto řešení vyhovovalo? Odliv lidí z vlaku po sesuvu byl způsoben tím, že lidé nuceně museli přesedat, v příp. cesty za Jablonné dokonce dvakrát.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 23:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý otto Pospischille, tvé argumenty mi silně připomínají systém, kde je vše dáno na papíře a když se vyskytne jiný nepopsaný problém tak nejde vyřešit. Befehl ist Befehl und über den Befehl kann man nicht scheißen. Ja?
567594
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 23:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marian P 297 [ok]
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 00:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

567594 dík
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 06:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tvé argumenty mi silně připomínají systém, kde je vše dáno na papíře a když se vyskytne jiný nepopsaný problém tak nejde vyřešit
Za prvé, netykáme si. Husy jsme spolu nepásli.
Dále mi můžete zkusit vysvětlit, který problém se podle Vás nepodařilo vyřešit?
NAD jezdí v režii kraje, tedy levněji. (Nevím, že by někdo někdy něco podobného udělal "über Befehl" jinde v republice.)
TR 10 je uznávána v běžné linkové dopravě. (Opět nevím, že to "über Befehl" fungovalo jinde v republice.)
Vlaky a autobusy na sebe čekají. Autobus je (nebo alespoň má být) vypravován výpravčím.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
os
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.229
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 09:46:12    Odkaz na tento příspěvek  

Když už tady probíráte čekání busů na vlak, tak pokud zadám přes IDOS spojení např. Liberec - Pertoltice p. R., nikdy mi to nevyhodí spojení busem linky 086 a navazující os. vlak. Vždy se objeví spojení NAD rychlíkem a po-té čekání v Jablonném v P. Jak mám tedy jako neznalý vědět že jede nějaký bus, když to nenajde ani vyhledávač.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 11:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když to nenajde ani vyhledávač

Vyhledávač pro úsek Liberec-Jablonné vcelku logicky najde spoj, který z Liberce vyjíždí později a zároveň do Jablonného přijíždí dříve než "okružní NAD" za Os. Ta totiž pro tranzitující cestující moc smyslu nedává.
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 11:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm husy jsme spolu opravdu nepásli, to by dost dobře nešlo, protože v té době se ještě mladí všemu rozumnějící manažeři nerodili.
vejpravka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.240.175.43
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 13:00:00    Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil: Pokusím se vysvětlit. Ideélně by to asi nevyhovovalo nikomu, ale normální člověk pochopí, že pokud se sesune trať tak se tam jet nedá a musí se to objet, ale pokud možno nejkratší cestou. A vy vysvětlete lidem jedoucím od Č. Lípy do Lvové , Rynoltic a Zdislavy proč musí v Jablonném přesedat do busu když je trať až do Zdislavy v pořádku.Pravda, moc jich asi nebude ale i tak je to zbytečná nepříjemnost
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 13:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím jak dobrodružné byly cesty za skutečné zimy autobusem ze Světlé p.J. do Liberce, z Křižan to nebude o moc lepší. To pak by za pouhou NAD Zdislava-Křižany byli cestující docela rádi.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 19:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokusím se vysvětlit. Ideélně by to asi nevyhovovalo nikomu, ale normální člověk pochopí, že pokud se sesune trať tak se tam jet nedá a musí se to objet, ale pokud možno nejkratší cestou. A vy vysvětlete lidem jedoucím od Č. Lípy do Lvové , Rynoltic a Zdislavy proč musí v Jablonném přesedat do busu když je trať až do Zdislavy v pořádku.Pravda, moc jich asi nebude ale i tak je to zbytečná nepříjemnost
Děkuji za tento názor, vážím si Vaší snahy jej slušně prezentovat.
Máte pravdu, že pro uvedenou skupinu cestujících jedoucích ze Zdislavy, Rynoltic dál za Jablonné je tento přestup "opruz".
Na druhou stranu - přestup v Křižanech by byl opruz pro cestující hlavně z Křižan (a Žibřidic), ale i pro Zdislavské jedoucí do Liberce. Pokud by NAD končila ve Zdislavě, tak by lidé z Křižan do Jablonného na krátkém úseku taky přesedali...
Zkrátka úplně ideální to nebude nikdy. Přesto se domníváme, že z možných variant byla vybrána ta nejlepší.

Marian_P :
Těžko mohu diskutovat s někým, kdo s žádnými argumenty nepřišel.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 19:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen poznámka: NAD cestou mohla zastavovat v Křižanech a Žibřidicích a Zdislavě "centru", zas o tolik delší by to nebylo a pak by to pro cestující z Křižan a Žibřidic a Zdislavy vopruz nebyl. A lidé by to více chápali, protože se to tam prostě rozbilo...Ale zas pruda pro cestující skrz NAD by to pruda byla vždycky a zpozdily by se ty osobáky, takže by mohl být problém s přípoji a GVD. Jo nikdy to nejde dokonale. Vlastně jde, nejdokonalejší by bylo, kdyby se to začalo opravovat hned v červnu, ale to bychom chtěli moc [crazy]
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 19:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastně jde, nejdokonalejší by bylo, kdyby se to začalo opravovat hned v červnu, ale to bychom chtěli moc
Mě by zajímalo, kde je pravda... SŽDC v podstatě tvrdí, že se nemohlo začít dříve, když se svah ještě hýbal... Tomu rozumím, ale opravdu přišla na trať taková smršť, jaká se opakuje max. jednou za sto let, nebo se zkrátka jen neudržují tratě, jak by měly? Nutno přihlédnout i k faktu, že podobně (byť naštěstí na kratší dobu) dopadla trať u Sedlejovic a jinde po republice jsou další tratě, kde se dodnes nejezdí... Já osobně takovým náhodám prostě nevěřím!

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 20:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To: Otto pospíšil
Problém u Sedlejovic byl zcela jiný než u Křížan. U Sedlejovic se vědělo proč to ujelo, ale u Křížan nikoliv. To samé ujetí u Křížan tam bylo okolo roku 1925 a pak ještě jednou. Z provedených sond se přesně nezjistil důvod ujetí, proto trval tak dlouho projekt, pak soutěž a máme tu konec roku a zimu na krku.
567594
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 11:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celá akce červen 2013 a následná NAD za osobní vlaky na trati 086 v úseku Jablonné v P. - Křižany a od GVD 2014 zastavení os.dopravy vede k zamyšlení. Kdo rozhodl o podivné NAD z Jablonného v P., když trať je sjízdná do žst. Zdislava. R a Sp vlaky bez diskuse.Nebojím se napsat, ryba smrdí od hlavy. Je veřejným tajemstvím jak si finančně stojí LK po MS v lyžování a z čerpání respektive refundace ROP. Není toto hlavní důvod zastavení, tedy okleštění osobní dopravy na 086 a jejího následného umoření. Kdy už konečně úředníci z LK a KORIDU přestanou mlžit a vyjdou s pravdou ven. Asi až se X kráte obmění vládnoucí garnitura. Smutný, velmi smutný příběh tratě 086 a to nám nebylo řečeno vše ( viz. plán výluk, modernizace atd.), můj respekt k předkům jejíchž pracovním prostředkem byla lopata, krumpáč a kolečko, kdy trať UTD v délce několika metrů neopravovali a v celé délce budovali.[kladivo]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7820
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 11:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kam ujel ten můstek v jedný koleji na 140 u Nebanic? A kam ujela 012 v Plaňanech? Tam se taky nějakých 6-7 měsíců nejezdí a na tý 140 se ani nic neděje.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9217
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 18:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

567594:
Odkdy je Zdislava žst.? Uvědomil jste si třeba při svém dštění síry, že je zastávka Zdislava v přibližováku přejezdu?

Otto Pospíšil:
Podle neověřených informací je jedním z hlavních viníků zdržení snaha využít na financování opravy dotace z EU ... že je to (navíc ve spojení se státem a státní organizací) na dlouhé lokte asi netřeba nijak zvlášť zdůrazňovat. To, že se dlouho nic neděje i jinde, tuto hypotézu spíš potvrzuje.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Hife
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 3-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 19:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic: "NAD cestou mohla zastavovat v Křižanech a Žibřidicích a Zdislavě "centru", zas o tolik delší by to nebylo a pak by to pro cestující z Křižan a Žibřidic a Zdislavy vopruz nebyl. A lidé by to více chápali, protože se to tam prostě rozbilo..."


Ale ona tam do 27. 6. do 14. 12. 2013 skutečně zastavovala.
application/pdf
VJR 086 _LBC-JVP_ v2.pdf (190.1 k)
}
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7823
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 19:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš odkdy Zdislava žst není[lol]
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9220
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 19:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlčk:
Dobře, odkdy je obnovena žst. Zdislava ... [happy]
(Ono zrušena je už také nějaký ten pátek.)

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
567594
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. ledna 2014 - 22:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch 9217 - tonoucí se stébla chytá - nedštím síru, jen jsem čekal fundovanou odpověď pověřených a znalých problematiky, jenom pro Vaší info, místo NAD u stanice bylo a je označeno žel. stanice, proto tak popsáno, jinak 552125 ( ev.č.). Jsem rád za bezvýznamné chytání se čehokoliv, jen ten co mohl vše osvětlit mlčí. Hrochu mnoho zdaru a příště nejdříve zašlu Vám k recenzi a pak možná uveřejníme.[lol] Jste pro ????[happy]
qpLucas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2013
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 14:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Liberce se možná do Pardubic vlakem nedostaneme http://www.podnikovyzpravodaj.cz/rychla-zprava/zeleznicni-tendry- nebudou
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 15:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Liberce se možná do Pardubic vlakem nedostaneme
Věta "Podle nejhoršího scénáře ministerstvo v tak krátké době nestihne žádného dopravce vybrat a provoz na obou důležitých linkách skončí." je pokus o chabý bulvár. Hned za ní však následuje "Rezort dopravy spatřuje jediné řešení v přímém oslovení firem bez výběrového řízení."
A přímým zadáním to na 99% dopadne. Nabízí se však několik otázek:
1. Bude to za stejných podmínek (vzpomeňme na dumpingové ceny), nebo bude cena řádově vyšší?
2. Bude mít stát peníze na objednání rozsahu dle SQ?

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 17. ledna 2014 - 18:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A přímým zadáním to na 99% dopadne.

Samozřejmě - z vítězství v soutěži nemají správci penězovodů žádný užitek. Teď jen uvidíme, zda bude silnější v pozicích zakopaná ČD-mafie nebo zda už to ANO dokáže na oplátku přihrát Jančurovi.

1. Bude to za stejných podmínek (vzpomeňme na dumpingové ceny), nebo bude cena řádově vyšší?

Probůh, proč si kazit kšeft nějakou pitomou historickou nerozvážností ?


2. Bude mít stát peníze na objednání rozsahu dle SQ?

Když míří do správné kapsy, tak se těch pár drobných ve státní kase vždycky najde.