K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 01. 11. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 01. 11. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 17:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych byl pro kdyby se také udělaly, nebo ještě lépe koupily nějaké nové solidní jedničky. Aby se pak nestávalo, že Apee a Aee budou nejhorší vozy na soupravách, což nastat může [uhoh]

Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2541
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 19:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kutipe: To už tu někdo (nebyl jste to přímo Vy?) psal i v případě informace o zkrácení vlaků Brno – Hodonín (– Olomouc), ale já tomu moc nevěřím. Je pravda, že na rozdíl od výše zmíněných vlaků, kde dnes jezdí AB, na Klatovácích dojde k výměně A za ABpee, takže bude o půl dvojky více (ale také o půl jedničky méně, nevím, jak moc velký problém to na těchto vlacích bude), ale i tak nevím, jak se lidé, kteří se dnes vejdou do tři a půl dvojky, vejdou do tří dvojek. Předpokládám ovšem, že Bbdgmee má zůstat. Pokud má být také nahrazeno Bdtee, pak by neměl být problém, protože pak jsme na dnešním stavu tři a půl dvojky, ale je otázka, jestli by pak nebyl problém s koly a hlavně vozíčky.
Ale u těch mnou zmíněných vlaků Brno – Hodonín (– Olomouc) nic takového nehrozí, protože jak už jsem napsal, tam dnes jezdí AB+B+3×Bd+Sysel, ale má jezdit, jestli jsem to správně pochopil, ABpee+3×Bdtee+Sysel, takže prachsprosté snížení kapacity, které prostě nechápu, kterého, promiňte mi ten výraz, vola na nábřeží to napadlo. To se už počítá s tím, že díky odsunu B a Bdt na Slovensko a zároveň zahájení modernizace Bp nebudou vozy a proto se zkracují soupravy?

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
kutipe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 4-2012
Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 20:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se tyce Brno - Olomouc tak ja urcite ne, to je pro me hodne z ruky. Tady na vlacich by to vsak vzhledem k vytizenosti nic zavazneho prinest nemelo. Uvazim-li ze 2xB se nahradi Bdtee = velkoprostor a vepredu bude ABpee s dalsimi misty. Pricemz v useku Praha - Plzen bude posila (nejspis B) tak vlastne mista ve 2.tride pribudou. Horsi to bude s prvni tridou rano na Prahu a odpoledne zpet...
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 21:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kutipe: Na rychlících Pha-HK(-Trut/Letorad) se poté, co tam začalo místo A jezdit AB, začalo do HK posilovat ve špičce Áčkem. Pokud budou klatováky přecpané, očekával bych podobné opatření v úseku Pha-Plz.

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 25. října 2014 - 23:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: ABpee+3×Bdtee+Sysel, takže prachsprosté snížení kapacity
Pokud se nepletu, tak se něco ušetří na poplatcích za dopravní cestu (méně náprav). A hlavním důvodem zkracování souprav na rychlíkových linkách po celé republice bude i úspora personálu, protože po zkrácení se vlakvedoucímu hodí na hřbet celá souprava a je tedy na vlaku sám, v obsazení 1/0. [uhoh]

Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 a 442 PJ Bohumín
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.99
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 08:23:27    Odkaz na tento příspěvek  

Vzpomněl jsem si na nějaký film (nebo co to bylo) Proč. Jak si mohl tehdejší režim dovolit rozbít vagon? Co se s ním pak stalo, zná někdo jeho osud?
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 10:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes:
Této noci v tomto vlaku
26. 10. 2014, 21:50 - ČT 1
Film, ČR (1984), 70 min
Režie: J. Svoboda
Krimifilm ČR (1984). Napínavý příběh o jedné loupeži odehrávající se ve vlaku. (65 min)

Lukáš Vaculík v napínavém příběhu o jedné loupeži (1984). Dále hrají: S. Skopal, Z. U. Keslerová, V. Mareš, V. Vlčková, J. Schmid, L. Skopalová, J. Synková, J. Přeučil a další.
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 10:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emil Švec: tak kvůli propagandě snad šlo rozbít i poměrně starý vagón (ale asi byl i opraven) z produkce tehdejší vagónky v Maďarské lidové republice (oddílová obdoba bývalého Bh).
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5155
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 11:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně snad probíhá nějaká vlna redislokace osobních vozů. (tipuji souvislost se zápůjčkou na Slovensko)

Aspoň v Plzni jsou vidět vozy Btee z Děčína, z Českých Budějovic jsem viděl 188-4 a 193-4 druhý zmiňovaný kousek je s čalouněnými sedadly. (bohužel asi bude v plzeňském regionu jedinou světlou vyjímkou).

Taky jsou v Plzni (asi na zápůjčce) nějaké pražské kopřivové B249 (2## a jedno ex fotbalové). Celkem jsem viděl čtyři kousky.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Karkule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 12-2010

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 13:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže Btee289 z ČB odešly do Plzně?

Miluji železnici..[happy]
jirka.lokotka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.20.61
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 16:55:27    Odkaz na tento příspěvek  

Já nevidím problém ve zkrácení souprav na R Brno-HO-Olomouc. Ta obsazenost teď rozhodně nebývá 100% a bavme se o reálné obsazenosti kupé 8 lidmi vs. velkoprostor. Navíc dálkové pantery pro tuto linku mají být také pouze 5-ti vozové.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 19:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té redislokaci, nemá někdo, moc prosím, údaje co kam jde teď a pak od nového GVD? [andel]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5156
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 20:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Také se přimlouvám. Dneska z Plzně na 355 2x B 777 a 752 s určením pro ZSSK.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2542
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 20:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka.lokotka: Buď těmi vlaky nejezdíte ve špičce, nebo jimi jezdíte ve špatném úseku. Je pravda, že nejhorší je úsek Brno – Šakvice resp. hlavně v ranní špičce obráceně, tam se opravdu sedí po osmi v kupé a ještě i někteří stojí. A co mám vypozorováno, tak ani v úseku Staré Město – Hulín se nedá zrovna říct, že by kapacita nějak extra přebývala.
Pokud jde o Pantery, tak jednak nemají být jen pětivozové, ale i třívozové a ty předpokládám, budou sloužit pro posílení kapacity ve špičkách. Navíc nikdo zatím stoprocentně nepotvrdil, že mají jít sem, takže dokud je na vlastní oči neuvidím v pravidelném (ne testovacím) provozu na těchto vlacích, tak neuvěřím. Už mám své zkušenosti. A také znám Škodovku, takže kdo ví, jak dlouho bude trvat jejich dodání. I proto mě zajímá stav od příštího GVD, ne ten za rok, dva nebo ještě déle.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4460
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 21:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že nejhorší je úsek Brno – Šakvice resp. hlavně v ranní špičce obráceně, tam se opravdu sedí po osmi v kupé a ještě i někteří stojí.

Jak dlouho se jede Šakvice-Brno?

ale i třívozové a ty předpokládám, budou sloužit pro posílení kapacity ve špičkách.

To si myslíte,že někdo koupí jednotku za 150 milionů Kč,aby v úseku Šakvice-Brno nemuseli sedět lidi po osmi(nebo někteří stát)?To je značně najivní.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 21:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brno - Šakvice jede R 22 minut.

Web - seznamy 242, 362, 363, 841, 842, 843, 943
YouTube - VlakyLesan
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2543
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 21:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17: To jsem mohl čekat, že se toho někdo chytí. Pokud se v nějakém vlaku stojí pravidelně každý den, je to prostě špatně, to se stávat nesmí i kdyby to bylo jen malé procento z celkové trasy toho vlaku. A přesně to se dnes a denně děje v úseku Brno – Šakvice. V pondělky do Brna a pátky z Brna je pak situace ještě horší, to se občas stojí už z/až do Břeclavi.
A pokud jde o třívozové pantery, proč by ČD jinak kupovali soupravy, o kterých musejí předem vědět, že jsou kapacitně nedostatečné pro tyto vlaky (nemluvím teď jen o Brno – Hodonín (– Olomouc), ale i o Praha – Česká Třebová – Brno, kde si také nedokáži třívozové soupravy představit), než že s nimi předem počítají buď na připojení k běžným vlakům v nejvytíženějších úsecích a časech nebo pro vytvoření úplně nových posilových spojů. Druhou variantu ale považuji za méně pravděpodobnou a spíše to vidím tak, že dojde ke spojení obou ramen a třívozovky budou k vlakům připojeny ve špičce v úseku Pardubice – Břeclav a zpět. Pokud budou mít automatická spřáhla, neměl by to být problém. Ale zatím je to jen spekulace, a dokud všichni rychlíkoví panteři nebudou jezdit a nebude jasné kde, tak to nemá ani moc smysl řešit.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 22:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emil Švec práve ten film beží na ČT. Smutné na to je že tie vozne čo sa tam vyskytujú stále jazdia...

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 22:34:47    Odkaz na tento příspěvek  

pokud jde o třívozové pantery, proč by ČD jinak kupovali soupravy, o kterých musejí předem vědět, že jsou kapacitně nedostatečné

Tak pokud vím, tak se ještě moc neví, kde přesně budou jezdit, ale třeba na Ústí - Kolín by byla třívozová jednotka ideální
jirka.lokotka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.20.61
Odesláno Neděle, 26. října 2014 - 23:12:02    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že žádné spojování nebude a kapacita bude dostačující. Těch 20 minut stát chvíli není problém. Ty R 5 jsou plné pouze tedy asi ve vašem úseku. Já mám vypozorováno od HO do Olmu a tam je plno pouze ráno mezi Přerovem a Olomoucí, kde je nespočet dalších vlaků, jinak je prázdno. Teda samozřejmě nedělní večer je plno v celé trase. Také zapomínáte na to, že většina těch béček má vždy jedno kupé upravené na přepravu kol, takže kapacita je 72 míst a Bdtee má míst 80.
A ekonomika provozu mluví jasně. Je jednodušší, když pár lidí chvíli postojí, než kdyby ty soupravy jezdily prázdné. Kdo je chytrý, má místenku.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2544
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 00:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka.lokotka: Toto je přesně to modrogumní myšlení (které se ale bohužel často uplatňuje i v autobusové dopravě) za které bych nejraději fackoval, jak jsem jinak odpůrcem tělesných trestů. Zkuste si každý den stát dvacet minut cestou do práce a v pondělky a pátky se modlit, abyste se vůbec do toho vlaku vešel. To by Vás asi rychle přešla chuť jezdit vlakem a sedl do auta. Pravda, pokud to tak udělá mezi Šakvicemi a Brnem každý, pak ty pětivozové soupravy mohou stačit. Ale já chci stále věřit, že cílem ČD je pohodlná přeprava cestujících, ne jejich vyhánění každodenní cestou na stojáka.
A teď ještě trochu počtů, když už jste s tím začal. Současné soupravy Sysel+3×Bd+B+AB mají 407 míst k sezení druhé třídy a 24 míst k sezení první třídy. Soupravy Sysel+3×Bdtee+ABpee mají 351 míst k sezení druhé třídy a 30 míst první třídy. A teď to nejlepší na konec, pětivozové rychlíkové pantery prý mají mít 350 míst k sezení komplet, tedy první i druhá třída, z toho 12% tedy 42 míst k sezení má být první třída. V druhé třídě nám tedy zbývá 308 míst k sezení, jenže to ještě také není všechno, protože po vzoru RailJetů má prý být i v rychlíkových panterech speciální koutek pro cestující s dětmi a v něm 30 míst k sezení. Jestli tedy počítám dobře, tak pro normální cestující zbude 278 míst druhé třídy k sezení. A v tom případě prostě ČD posilovat budou muset, pokud nechtějí, aby jim cestující houfně utíkali k jiným druhům dopravy.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 01:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/134003-teto-noci-v-tomto-vl aku/28331073738/

To skutečně bylo normální, že průvodčí prodával domácí samohonky a cpaly se mu do kapsy stovky Kčs?

Pokud to zjednoduším, tak v zásadě by šlo za ty vyřčené částky přidat nulu. Dal by někdo průvodčímu dneska 3 000 Kč úplatek?
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5157
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 09:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Tento názor podpořím. Když někdo vybral soupravy do kterých se těžko přidává vůz navíc na trasu, která by to potřebovala, je to chyba. Ono se dá vůbec polemizovat je-li nějaká výhra mít jeden vlak pro úsek Brno-Břeclav-Olomouc. (syslové jsou tam kvůli úvrati)

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
jirka.lokotka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.20.61
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 15:16:47    Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotogra: tak ono je to z toho důvodu, že dříve přímé vlakové spojení HO a Brna nebylo, to se zavedlo s příchodem IDS JMK na Hodonínsko. Jinak dříve snad nebyly ani R mezi Brnem a Břeclaví, pouze Sp. A na Olomouc jezdily pouze R Břeclav-Olomouc/Praha
Peno: Tak v tom případě je možné spojování některých souprav s těmi 3 vozovým, s tím, že v mezi čase obslouží jiné vlaky a zvýši tak kulturu cestování i v jiné trase, nebo v nejvytíženější úsecích budou posilové vlaky. Otázkou je, jaké jsou požadavky objednavatelů na kapacitu vlaků.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 16:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno - v neděli se v pendolinech od Chebu stojí už z Mariánek. A to se stojí hodinu, navíc v naklápěcí soupravě, což je i docela nebezpečné. (tady by to v NE chtělo posílit, bohužel nelze jinak, než vloženým spojem)

No a páteční R z Prahy do Plzně (hodina a půl) - to je na stojáka z 90 %. (dlouhodobě chybí aspoň jeden vůz navíc, u některých spojů dva)

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2458
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 16:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sedím v Bdmpee jedoucím na EC 146 Kysuca, za Českou Třebovou míjíme EC 279 do Grazu a pohled na rakouské Bmz mi vnukl myšlenku, jestli fakt s Bmee nešlo udělat nic lepšího. Fajn, má to IS, zásuvky, docela pohodlné sedačky a klimu, ale fakt to nemohlo mít max. pov. rychlost 200 km/h a vypadat líp, než rakouský RegioShuttle (Bmpz-l), jak to vypadá teď? Do toho i barevné provedení není nic extra, ta bílá všude okolo působí strašně levným dojmem. Zkrátka, měli jsme skvělé vozy, ze kterých jsme mohli mít něco fakt dobrého, ale máme Bdmpee. A to je docela škoda.

A vůbec, když už je tedy ta dvoustovka povolena od 1.7. či odkdy i pro netlakotěsné vozy, proč se nezačala trochu víc rozšiřovat? Přece se říká, že úseky na 200 km/h máme, stačí jen formality k tomu, aby se tam mohlo víc, jak 160 km/h.
Posláno z mobilu.

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4209
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 16:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Úseky na 200 máme, ale v miestach kde za súčasných podmienok nie je účelné jazdiť viac ako 160km/h. A k tomu nasadeniu tej 200km/h tým úsekom chýba drobná investičná akcia v podobe odstránenia všetkých úrovňových krížení (čož je nejaká tá miliardička hore dole, dva až tri roky príprav a rok až dva stavieb).
czmarda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 1-2013
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 17:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Já bych na Bdmpee zlepšil tyto věci: normální příjem GSM, vzduch bez zápachu (asi to smrdí novotou nebo co [happy]), lepší osvětlení, Wifi a možná hezčí interiér (barvy). Vyšší konstrukční rychlost (>160) má u nás z hlediska zákazníka zatím nulový význam, protože se nepromítne do jízdní doby, maximálně jako lepší chodové vlastnosti či nižší hluk.

Ale hlavně si myslím, že ty vozy už jsou dobré teď. [happy]

Asdf: Souhlas.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 17:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vzhledem k tomu, že tohle bude jezdit od příštího GVD na Berlín (nedostatek Bmz - na 178/179 pojede souprava 3x Bdmpee, Bmz, Bbdgmee, WRmee a Ampz), tak by ta dvoustovka smysl měla. : -) Ale signál je fakt peklo, předchozí příspěvek jsem odesílal na několik pokusů.
Posláno z mobilu.

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 17:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vantju,czmarda:

Je nutno malinko rozlišovat mezi novostavbou a rekonstrukcí. Od rekonstrukce nečekám zázrak,ale to,že se v rámci rozumně vynaložených peněz zlepší funkční vlastnosti vozidla.To je celé. U novostavby očekávávám vozidlo,které vyhovuje všem soudobým trendům.
czmarda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2013
Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 18:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul_red_adair: Tak aspoň tu wifinu, třeba to vytahá študáky od RJ [biggrin]

Nebo si koupím vlastní 3G router a budu ho vozit vlakem vždy s sebou a provozovat vlastní ČD Wifi jako odboj [biggrin]
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 27. října 2014 - 19:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ale takové rakouské Bmz 21-90 je taky rekonstrukce. A zrychlením ze 160 na 200 prošlo.. zbytek už je pak o výši investice a snaze, aby to nějak vypadalo. :-)
Posláno z mobilu.

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
pepa114
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.43.111
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 00:24:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ten zmiňovaný smrad v Bdmpee je mi fakt záhadou. Když jsem tím jel poprvé, vypadalo to, že na předchozí stanici musela vystoupit pořádná smečka houmlesů. Jenže podruhé i potřetí to nebylo o nic lepší, tudíž chyba asi bude někde jinde...navíc z prvních kousků už by mohla ona "novota" začít poněkud "vyprchávat"...
slawe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2013

Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 09:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé, já jsem v Bdmpee jel minimálně 3x a nikdy jsem žádný smrad necítil..

www.slawe.eu
czmarda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2013
Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 10:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to cítil v létě, když běžela klimatizace, teď už ne. Zatímco Bpee bylo teplejší, vlhké a zatuchlé, tak Bdmpee bylo studenejší a chemické. Líp to popsat nedokážu.[lol]
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11183
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 11:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju:
Ale signál je fakt peklo, předchozí příspěvek jsem odesílal na několik pokusů.

Měl jsem naposledy v Bdmpee podobný problém, telefon se nechtěl chytnout i na jinak bezproblémových místech. Jsou ty vozy nějak víc odstíněné nebo kde může být problém?

10 let na k-reportu[satan]
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 28. října 2014 - 11:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield kvalitnejšie pokovenie skiel + samozrejme skriňa vozňa

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
J. Lopata
Neregistrovaný host
Odeslán z: 192.109.140.190
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 07:48:03    Odkaz na tento příspěvek  

Jako doplnění k tématu větrání/topení/klimatizace vozů Bee a Bpee (chebské rychlíky) vkládám odpověď "obálky".

Odpověď na stížnost ze dne 16.10.2014 zaslaná 27. 10. 2014

Udržet stejné mikroklima v celém voze není jednoduchá
záležitost. Celý systém větrání pracuje s určitou
setrvačností, to znamená, že než dojde k ochlazení čidla na
požadovanou teplotu, může se cestujícímu zdát, že výstup
vzduchu z mřížek pod okny je nefunkční, protože systém chvíli
chladí a naopak. Navíc krajní výdechy jsou výrobcem směrovány
přímo do prostoru sedadel a proudící vzduch cestující může
obtěžovat. Proto se postupně u těchto vozů krajní výdechy
redukují, abychom tento jev eliminovali.

Není pravdou, že teplotní pohodu nelze ve vozech regulovat.
Každý vůz je ve smyslu platných předpisů vybaven regulací ±2°C
od střední teploty 22°C. To znamená, že v prostoru pro
cestující lze nastavit teplotu mezi 20°C až 24°C. Tuto teplotu
hlídá teplotní čidlo. Ve vozech řady Bee si tuto teplotu může
regulovat cestující sám v každém oddíle (regulační prvek
umístěn nade dveřmi).


Jak poznám, kolik je nastaveno, když se regulační prvek protáčí kolem své osy na obě strany? Očekával bych nějaké dorazy...}


Ve vozech řady Bpee, které jsou
velkoprostorového uspořádání, se teplota reguluje regulačním
prvkem umístěným v elektrorozvaděči, kam má přístup pouze
vlakový doprovod, který by měl reagovat na potřeby
cestujících, které však mohou být někdy protichůdné.

Vozmistr nemůže zkontrolovat správnou funkci systému topení,
větrání a chlazení. Je pouze schopen provést kontrolu
kontrolek v rozvaděči, zda jsou příslušné agregáty funkční.
Komplexní kontrola funkce celého systému (kalibrace čidel,
rozložení teplot v jednotlivých prostorech vozu, předepsané
rychlosti dosažení předepsaných teplot a tak dále) se vzhledem
k náročnosti provádí u externí údržby v rámci pravidelných
oprav vozů. Celý systém je navržen tak, aby jeho správná
funkčnost byla zachována po celé mezidobí mezi těmito
periodickými opravami. Protože se však jedná pouze o techniku,
může dojít i v tomto mezidobí k selhání některého z prvků.
Poté se v DKV provádí kontrola systému, ale pouze v případech
avizované poruchy zjištěné při jízdě vozu, kterou nahlásí a
zapíše vlakový personál do knihy závad vozu.


Věříme, že naše vysvětlení přijmete jako dostatečné. V případě
nedostatečné teplotní nepohody se obraťte na vlakový doprovod,
který má nastaveny postupy, jak tyto nesoulady řešit.


S pozdravem

Jarmila Němečková
KNOD-oddělení kvality a kontroly
Generální ředitelství ČD, a.s.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 29. října 2014 - 09:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"vlakový doprovod, který má nastaveny postupy"

To je věta skoro jak z futuramy. [lol] Je vlakový doprovod vlastně člověk, nebo se jedná v očích GŘ ČD o programovatelné humanoidní jednotky?

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 29. října 2014 - 11:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím jediné v republice [wink]

Web - seznamy 242, 362, 363, 841, 842, 843, 943
YouTube - VlakyLesan
fotografovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.39.200
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 11:51:21    Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf: Přesně tak, na nábřeží mají jasné představy o tom, jak by měl vypadat zaměstnanec doprovodu-žádné potřeby-jídlo, pití, odpočinek nedej bože nějaké zázemí(služební oddíl např.), 3 hodiny v kuse na nohách(v těch lepších případech), aby mohl být ještě víc prozákaznický než už je..
Vasek011
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2012
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 16:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár postřehů ze včerejší jízdy Bmpz od Regiojetu :
- Celkem značně vydýchaný vzduch, obsazenost cca 80%
- Chodové vlastnosti a hlučnost tak nějak standardní, nezaznamenal jsem větší rozdíl oproti současným rekonstrukcím ČD nebo třeba LEO. Není to úplný propadák, ale ani bomba.
- Mnoho velkých ploch z materiálů náchylných na upatlání a poškrábání. Takové WC ke konci své trasy (do Žiliny) rozhodně příliš vábně nevypadalo. Jsem zvědavý, jak to celé bude vypadat za pár let.
- Zpracování tak nějak průměrné, ne vše lícuje na 100 %, vedle mé sedačky se například ze spáry klubalo černé gumové těsnění. Mezi sklem okna a obložením je zvláštní mezera, přičemž pohled do ní nijak extra vábný není. Automatické dveře do salónu zdaleka nemají neslyšný chod, cestující sedící poblíž to dozajista ocení.
- Kladně hodnotím zábavný systém, fungoval bez chyby naplněn celkem solidním obsahem.
- Dalším velkým plusem je noční osvětlení, kdy svítí jen modré světlo a v případě potřeby lze místo oběma individuálními lampičkami zcela dostatečně nasvítit.
Davca
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.227.207
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 17:19:29    Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf : Jaký člověk? Dnes je to jen lidský zdroj ... https://dspace.upce.cz/bitstream/10195/38360/1/MajerF_RizeniLidsk ych_PL_2010.pdf [sad]

Máte někdo přehled, kolik se zachovalo (v jakémkoli stavu) kompletních (tedy čtyřdílných) souprav Bpjo v ČR nebo na Slovensku ?

Předem děkuji za případnou odpověď.

David
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 29. října 2014 - 20:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Davca: v ČR jedna, na Slovensku asi žádná
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. října 2014 - 09:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasek011: Dalším velkým plusem je noční osvětlení, kdy svítí jen modré světlo

Čili Jančura se nemusí řídit nějakým tím nesmyslným nařízením, že je nutné svítit zářivkami na 100% i za jasného letního poledne? [happy]

Stránky o mém modelovém kolejišti
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5161
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. října 2014 - 11:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: To je tuším pouze opatření ČD, které snad navíc platí jen pro rychlíky a vyšší kategorie vlaků. Snad se to zavádělo kvůli krádežím v tunelech, když někdo z čety zapomněl rozsvítit.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. října 2014 - 11:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč se svítí naplno v pravé poledne za jasného dne i v City Elefantech z Kralup do Prahy, kde žádný tunel není?

Stránky o mém modelovém kolejišti
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. října 2014 - 14:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1510015: došly A149, tak musí jezdit "náhrada" :-)
Ruprecht
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.61.251
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 13:39:30    Odkaz na tento příspěvek  

Nezvažuje se v současné době nějaká humanizace vozů Bdmtee? Já si říkám, vždyť ty vozy mají dobrý potenciál, větší než nějaká blbá Bp. Kdyby měly slušnější sedačky tak to budou výborné vozy na rychlíky (ne EC ale R co staví každých 20 minut) - mají široké dveře (které myslím by výrazně mohly zkrátit pobyty, protože když vždycky vidím jak se lidi pomalu soukají ven z Béček...), rychlost 160 km/h a tři menší velkoprostory vevnitř považuju za dobrý kompromis mezi kupé pro 6 (8) osob a dobytčákem pro 96. Případně z prostředního oddílu by se u pár kusů mohly sedačky vyhodit úplně a udělat tam prostor na kola.
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.165.138
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 13:53:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ruprecht: Když už velké prostory pro kola, tak bych je v Bdmtee udělal z krajních částí. Sezení u přechodových dveří, ze kterých po otevření jde velký hluk a případně i chlad je nic moc. Prostřední oddíl je v tom voze nejtišší mj. i proto, že pod ním nejsou podvozky. Tohoto prostoru je pro kola dle mého názoru škoda. Bdmtee je co se týká podvozků pěkný vůz, ale ta jeho skříň je dost nešťastná. A její úplné překopání tak aby se z něj dal udělat kalsický vůz pro dálkovou dopravu by asi vyšlo na dost peněz. Ale nějaké kombinované vozy na kola s tím, že by se tomuto účelu využily ty mizerné kraje by se z toho udělat snad daly.
UBL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.81.5
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 13:57:18    Odkaz na tento příspěvek  

Neni k dispozici od noveho GVD, razeni pro 2015 ?
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 13:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale obávám se, že málokterý cyklista bude ochoten nechat svoje kolo bez dozoru v krajním oddílu a přitom sám sedět v prostředním.

Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 a 442 PJ Bohumín
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.165.138
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 14:17:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ve vozech Bd si na ta kola také z kupé nevidí a mám dojem, že to má pod kontrolou ještě méně. To už bych snad raději dal na jednu stranu každého krajního oddílu háky na kola a na druhou sedačky ať si u toho cyklisté sedí. Prostřední oddíl bych nechal pro cestující, kteří touží cestovat v klidu a tichu. Už tak nadělají cyklisté ve vlacích a na nádražích dost zmatků. Plýtvat pro ně nejkomfortnější částí vozu je dle mého škoda.
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 14:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RŠ: A nemá Bd u krajního oddílu okénko z plexiskla, právě proto, aby cyklisté měli kola na očích? Nevím, jestli to je u všech, ale určitě tam něco takového bylo.

Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 a 442 PJ Bohumín
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 16:26:57    Odkaz na tento příspěvek  

No nic nemá na Bbdgmee, kde obzvláště při jízdě Podkrušnohořím nutno v každé zastávce vstát a jít na představek dohlédnout na kolo (případně nezapomenout zámek).
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 11-2012

Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 16:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůz řady Bd opravdu má okénka na špízování (nejen) vlastních kol.

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Jako nádražák jsem jezdil zadarmo vlakem, doufám, že jako elektrikář budu mít zadarmo proud.
Bymák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2014
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 17:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bd opravdu pleksisklo má, narozdíl od Bbdgmee, které je nemá - no zajímavé každou zatávku muset vylízat, aby si zkontroloval kola. Nevíte, proč ho tam nedali?
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 18:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy si necháváte nezamčená kola někde v terénu?Tak kde je problém?A plexi v Bbdgmee?A co když bude plný ten dvojoddíl a já budu muset do jednoho z klasických oddílů?To dáme plexi do každé příčky? [happy]
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 18:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo kam, když jsou všude věšáky.
Mimochodem jsem se dneska za ty držáky na kola při vystupování přidržel. Vypadají pevně, ale fakt nejsou. Do strany mají "výkyv" asi tak 5cm.
Edit: z jiného oddílu vás vyhodí. Já si sednul do dětského - 3 místa obsazená, 3 volná. Přišel chlápek s dvěma dětmi a nějakou ženskou (nějaká pseudoprůvodčí, s nimi nejela) a všichni tři jsme dostali vyhazov, přestože tři místa byla volná [ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem 1510015.)

Web - seznamy 242, 362, 363, 841, 842, 843, 943
YouTube - VlakyLesan
Zejmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 01. listopadu 2014 - 12:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stalo se mi něco podobného. Průvodčí na nás v kupé, že je všude napsané na dveřích a tak, že je to oddíl pro děti do 10 let, tichý, dámský a kdoví co je ještě. S dovětkem, že se máme naučit číst. Prošel jsem si více vozů a nikde jsem nic takového nenašel, maximálně štítek ohledně toho, že místa jsou přednostně určena pro cyklisty, ale o ostatním ani čárka. Jedná se tedy o nepsané pravidlo nebo jsem jen neviděl? Jedná se o českobudějovické hytláky.

www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.