K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 17. 03. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 17. 03. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 10:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad CZE:

Henry tady potil neskutečné nesmysly...

Hele, na Henryho Blakea mi prosím raději nesahej, podepsal mi mezi prvníma petici, takže je nyní pod mými ochrannými křídly...[wink]

A do teda kope do něho, jako kdyby kopal i do mě...[kladivo]
Vystresovaný_otec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 3-2014
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 10:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj. Mám otázečku. Když už se tu řešily ty Bbdgmee, tak neví někdo, jak ČD chystají řešit první třídu u vlaků s vozy Bbdgmee. 27*Ampz OBB odkoupil RJ, tak jak se to bude řešit? Díky za odpověď.
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 13:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všiml jsem si, že Bmz232 020 jezdí s "povytrženými" gumami bezpečnostního vylamování oken (guma v okolí úchytky je vytržená z rámu okna) ve většině oddílů. Přitom při prorovnání s fotkami Bmz stejné série z Rakouska na Vagonwebu jsou úchytky a guma v pořádku, stejně jako u ostatních Xmz ČD ze Studénky a Zličína. To je projev českého vandalismu, záměr, nebo to už převzali rozbité a nikdo to neřeší? [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem samlep.)

380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 13285
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 14:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč sis nezašel na první nástupiště,po peróně se motají výpravčí nebo i dozorčí přepravy,stačí se jen zeptat,proč poslední dobou jezdí tolik Bmz
To je jako vtip, že jo [happy] Myslíš, že výpravčího zajímá, proč na vlaku je Bmz232 místo Bmz234? [rofl]

[happy]

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 21:20:40    Odkaz na tento příspěvek  

Bbdgmee: dnes viděn na Brńáku a PHA-ŽA a ŽA-PHA
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 14. března 2014 - 21:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden pravý vozíčkář:


A papírek s typickou školáckou chybou (přestože je už březen).

Web a fotogalerie
Koženka je fuj[pozor]
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7415
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 11:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1510015: A papírek s typickou školáckou chybou (přestože je už březen).

Jj, bez té 14 to totiž nemůže vyjet na trať.[biggrin]

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 11:15:48    Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mi někdo sdělit sladké tajemství, jakých čísel jsou ty dvě humanizované Bmee234 co se tu nedávno objevily?
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 11:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček a spol: myslete si co chcete ale myslet si že jednička na Ostravu jezdí plná může fakt jenom demagog nebo zaměstnanec G5 který má na očích růžové brýle.
1. buď budu řešit linku Praha-Ostrava jako celek a nebo budu řešit nastoupivší tlupu držitelů jízdních výhod do jedniček.
2. držitelé IN100 jsou vesměs ty největší (doplňte sami) co nemají pro ČD žádný přínos. Dle mého první třída má být prémiovou záležitostí a ne šaškárna kdy vozím nádražáky co potřebujou čtyři místa pro jednoho, popřípadě opičárna pro dojíždění na vzdálenost 99 km.
3. podívejte se co to znamená first klass v letadle. Argument jezdím jedničkou protože se můžu roztáhnout je poněkud špatně. Vozit vagon ve kterém sedí pět nebo deset lidí kteří ve výsledku nepřinesou tržby jako deset lidí ve dvojce je špatně.
4: No a nakonec ten důvod vypuštění hytláků na Ostravách je tak říkajíc......no nemám koncept tak to měním a zkouším koho tím naseru.
Martin Zlivský: Ty skvělé dveře s elektryckým pohonem musel vymyslet nějaký zásadně chorý mozek. To že se závada neprojevuje v depu neznaméná že v obloucích na 260tce ty dveře nemlátí v obloucích jak ztrhané i po dvacátém restartu......a není to jen o dveřích.
Podobně nové velkoprostory. Hlavně že ten zas....ra....ný Pars nechcípne hlady.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 13:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: Ten kto vyplázne za lístok 25 litrov (+ úroky za celý rok/tri roky, bo to platí na začiatku) nemá pre ČD žiadny prínos? [uhoh][coze]
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 13:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: Takže vydejchanej vagon (nebo vymrzlej), obsazenej po všech čtyřkách 4 lidi, kufry v uličkách, lístek za dost peněz a vy si budete chrochtat blahem? Nebo jak si to představujete?

Každý má právo na můj vlastní názor.
Neonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 1-2012
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 14:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik někomu šlápl na kuří oko :-D

Je to tak, 1. třídu už spousta lidí chápe tak, že budou sami v kupé, nebo alespoň na čtyřce. Jenže kolik stojí lístek do první třídy? 150% lístku do druhé. Ne 600%, ne 400%. A když za 4 místa dostanu zaplaceno za 1,5, tak fakt nemá smysl jedničku vypravovat. A jiný důvod jezdit jedničkou bohužel na spoustě vlacích neexistuje, když někdy bývá dokonce horší než dvojka.

Kůň: Vydejchanej? Vymrzlej? Nějak nevidím souvislost s příspěvkem, na který reagujete.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 14:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: Tak to je pěkný, člověk, co zaplatí ročně 25000 Kč je pro váš nepřínosná socka.
Upřímně: podle dnešního systému zaplatí klasický příplatek do 1. tř., stejně jako člověk, co si koupí jednoduchou jízdenku do 1. tř., tak v čem je problém? (navíc zaplatí za roční cestování částku rovnou průměrnému platu v ČR)
Trochu mě uráží, když se najednou na diskuzních forech objeví "hrdinové", co by něco zrušili, protože to saminevyužívají.
Co se týče ekonomiky, tak asi opravdu nejezdíte na 1. koridoru v úseku Pardubice-Praha, jinak byste o prázdné jedničce nemluvil. Někdy je naplněná do posledního místa. Ale jasné, to jsou jen ty "socky", co dojíždějí vlakem (jak nízké, že dojíždět vlakem,že?) a překážejí vám Nadlidem.

Jednička má být pro pravidelně dojíždějící, víc než pro koho jiného, jinak ztrácí smysl (smysl = jet v ve voze s trochu lepšími parametry a službami).

Neonym: Zkuste se zamyslet na významem slova "Prozákaznický přístup", než začnete kalkulovat. Svět není jen o suchých kalkulech (i když já zastávám, že výdělek je důležitý, ale ne za cenu, že si začnu díky výdělku kopat pod svým podnikáním hrob).

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 15:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neonym: Kdy jste jel naposledy vlakem? Mám na mysli obyčejný, průměrný vlak, třeba rychlík z Hradce do Prahy, rychlík do Plzně, Chebu, Brna, Šumperku a tak. Ostatně 16°C v Ampz, když je venku 13 asi taky nebude ono, že?

Každý má právo na můj vlastní názor.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8006
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 16:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak - mám - li jet v pěti v šestimístným kupé tak si za to asi nebudu připlácet polovic. To můžu jet rovnou dvojkou.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 17:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: kolik by takový denodenní dojíždějící zaplatil v leoexpresu nebo u Jančury?
Kůň: Opravdu si myslíte že je zde jízdné drahé? Pokud bylo v Ampz 16 stupňů je něco špatně. Pokud si myslíte že tam bylo 16 stupňů zkuste si příště vzít teploměr. Vlakové čety ho bohužel ve výbavě nemají.
Petr Vlček: Tady jste narazil na jádro pudla.
První třída by měla být prémiovou službou za adekvátní peníze. Pokud chcete sedět v šestimístném kupé první třídy sám nic vám nebrání si zaplatit šest místenek a jízdenek. Tím chci říct že to co zde jezdí jako první třída nepovažuji za prémiovou službu ani tím jak vypadá, ani tím jaké v ní jezdí osazenstvo.
Vlaky typu ostravan a spol by neměly sloužit na dojíždění z Pardubic do Prahy. A tím narazím na problém že je ten systém dopravy nastavený na ho... už od samotného počátku.
PS: opravdu všichni čekáte že když mám jedničku která má cca 60 míst tak pro mně jako majitele vozu bude ok. vozit dvacet a ještě poslouchat že je to přeplněné? Asi nééééé.
Zkuste se zamyslet nad tím co tím chci říct.
Neonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 1-2012
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 17:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: A to je přesně to, o čem jednička být nemá. Jednička má být prostě lepší než dvojka. Hlavně by měla mít nějaké garantované parametry a ne, že na jedné trati lidé platí víc za horší vagony, než kde jinde jezdí na dvojkách(nebo dokonce na stejném vlaku). Z jedničky se opravdu na spoustě spojích stala pouze vidina toho, že člověk pojede sám v kupé a to je opravdu blbost. 1,5 ceny za 6 míst je možná prozákaznické, ovšem ČD je to úplně k ničemu. Chápu, že na Pardubice možná jednička svůj význam plní a jestli jezdí plná, tak je to jedině dobře. Ale když vezmu třeba Pendolino, tak nechápu proč bych si měl připlácet majland za to, že dostanu kafe se zákuskem a sedadlo bude mít červený potah, místo modrého.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8008
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 17:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no a kdyz mam na to abych si za pohodli priplatil (za to ze nebude narvano, nepojedu se rvoucim skolnim vyletem etc) tak nejspis budu mit na to jet autem. A kdyz uz do nej jednou nekdo sedne tak se bude vracet dost obtizne, pokud vubec. A nakonec se zjisti ze zbylo tak malo lidi ze nestoji zato aby to vubec jelo.

A ani za komaru nebyli takovy rovnostari aby tu blesarnu zrusili. A to jezdila daleko prazdnejsi neb zila ze sluzebek nad 200 km.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 17:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaky typu ostravan a spol by neměly sloužit na dojíždění z Pardubic do Prahy.

Vy si děláte srandu, že? Nejdřív tu mluvíte o ekonomice provozu a pak začnete tvrdit, že EC nemá sloužit dojíždění do Pardubic. Kolik vozů by měl vlak pro dálkovou frekvenci?
Jak byste řešil zvýšenou frekvenci dojíždějících Praha - Pardubice, když na trat už žádný vlak neprocpete?

Pokud se chcete vyhnout Pardubákům, jezděte s Leošem, ale uvědomte si, že řešit zvýšenou dojížděcí frekvenci na koridoru za současné propustnosti jinak než pomocí dálkovky řešit nelze.

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 18:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to je jedna z věcí která říká že je vše špatně už v samotném základu. Na některých vlacích to co se tváří jako jednička to prostě prémiová třída není.
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 18:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě když už jsme u té ekonomiky......kolik vozů se vozí třeba na takovém ostravanovi jen kvůli Pardubicím? Tady prostě není žádný systém v přepravě těhle vln. A tohle není jen o ostravanu........
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5048
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 18:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, pánové, co pořád tady házíte termínmy jako "musí to být prémiová třída" "musí být značně komfortnější"..?
Zvedněte pozadí a jeďte se podívat do Německa něbo Švýcarska : Motorová nebo el. jednotka a jednička se liší často jen barvou potahu sedadla a podhlavníku.
Ono totiž /a tady má PV pravdu / jde především o faktory jako nižší obsazenost, "lepší" spolucestující a tak.
Výkřiky o tom, že in100 jsou nepřínosní, jsou už úplně mimo mísu.
Přečtěte si nějakou učebnici marketingu, když už popíráte empirii.
Snem každého prodejce je paušální platba předem, třeba těch 25 000.-Kč za Golda. Peníze jsou v pokladně a jestli ten cestující je "projede" - jeho problém.
To je prostě fakt a cestující šotouši 4x za rok na LIDL lístek jsou přesně na té opačné straně.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 18:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: [ok][ok][ok]
Ostradik: Podle mého jste mimo mísu proto, že de facto hážete přes palubu pendlery (= dobře platící cestující). Prostě si uvědomte, že to, co je na ostravské lince nejlukrativnější je to, že spojuje dojížděcí linku do Pardubic s dálkovou poptávkou. Pardubicím jen R po hodině nestačí a dálková frekvence zas nezaplní EC (at už na Ostravu nebo na Brno).

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 18:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě tady uveďte kolik ta první třída stojí v Německu nebo ve Švýcarsku......A taky jak se ve Švycarsku řeší veřejná doprava. A abychom si rozuměli in100 je zcela ok.....ovšem ne v jedničce.
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 19:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik:

Dresden - Leipzig: 2. třída 23,80 €, 1 třída 38,10 €. Rozdíl 60%. Vlak RE.

Dresden - Berlin: 2. třída 61 €, 1. třída 99 €. Rozdíl 62%. Vlak IC.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7418
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 19:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: A abychom si rozuměli in100 je zcela ok.....ovšem ne v jedničce.

Uvidíme kolik goldenkářů si je nově ochotno tu jedničku připlatit, když nyní je základem pouze třída 2.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 19:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chcete sedět v šestimístném kupé první třídy sám nic vám nebrání si zaplatit šest místenek a jízdenek.

To není až tak pravda, můžete si sice koupit šest místenek a jízdenek, ale ve finále si s nima můžete ([zadnice]) protože ve skutečnosti fyzicky cestuje jen jedna osoba, takže přednost mají další platící fyzické osoby před fiktivními...
Neonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 1-2012
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 19:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jo, asi by se těžko vysvětlovalo zájezdu důchodců, že si tam člověk koupil 6 místenek [happy]

Zapa: Je dobře, že se za tu jedničku bude připlácet. Tím se vyselektují právě lidé, kteří jedničku dostali jako bonus zdarma k IN100. A jsem zvědav, co to s obsazeností jedniček udělá. Já jedničku zatím nevyužívám, protože jako studenta mě nestojí lístek do ní 150% ale 300% a to už si člověk rozmyslí. A stejně na vlacích, které se mě týkají je jednička tvořena Áčky a za to bych si ani nepřiplácel. Jsem zvědav na ABpee, snad se jich dočkáme.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3165
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 21:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: Vás musí strašne srať, že si tú IN100 nemôžete dovoliť [biggrin] Tá závisť sa prenáša aj cez tie internetové linky [biggrin]

Ale dá sa súhlasiť, že vozenie jedničky v kapacite, že sa dá za základnú vlastnosť považovať "pre každého jedno kupé" je pre ČD ekonomický prúser a mal by v čo najmenšej dobe byť odstránený. Ale ak by na niektorých vlakoch malo začať dochádzať k tomu, že lístok do prvej triedy nebude faktickou zárukou miesta na sedenie (mimo najvyťaženejšie dni v roku), tak to už zas začína smrdieť prúserom na opačnú stranu.

Neonym: Keď sa pozriete na ceny starej a novej IN100, tak k nej nikto jednotku ako bonus nedostal, ale naopak ho dráhy donútili zaplatiť si jedničku, aj keď ju ev. nechcel/nepotreboval.[pozor]
LOLÁTOR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.214.231
Odesláno Sobota, 15. března 2014 - 22:29:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ostradik: Ve vašem příspěvku jde vidět jistá míra závisti, já jsem aktuálně ještě dobíhající držitel IN 100% 1.tř, takže mám do této situace trochu vhled a rád bych reagoval na ten Váš ''výplod''...

Předně co se týče ekonomičnosti nabídky IN 100%, kdyby nabídka neměla pro ČD žádný viditelný přínos, už dávno by jí z tarifu vyčlenili a dále jí nenabízeli!

Jinak např. mezi Prahou a Ostravou je frekvence jedničkářů občas velice silná a to i v SCP, rozhodně se nejedná o šaškárnu jen pro jak vy říkáte nádražáky, kteří ovšem tvoří část stabilní skupiny cestujících 1.třídy a je to tak dobře, protože je lepší vozit dejme tomu 10 šotoušů než-li vzduch!.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 00:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A abychom si rozuměli in100 je zcela ok.....ovšem ne v jedničce.

Když se tu oháníte Německem, tak tam BahnCard100 pro jedničku taky je. Sice je pravda, procentuálně dražší, ale věřím, že je dost InGoladřů u nás, co si taky rádi připlatí víc. (jak říká Zapa: uvidíme...)
Co se týče financí, tak ty se počítají dle kupní síly v onom státě, takže finanční srovnání je mimo mísu. Kdyby cena vlaku měla být jako v Německu (a co hůř jako ve Švýcarsku), tak můžete osobní dopravu zrušit úplně.

Jinak si docela protiřečíte: na jedné straně první třída je nevyužitá, na druhé byste to využití srazil k zemi. Tak o co Vám jde: o ekonomický aspekt, nabídnutí určitého druhu cestování, nebo si jen léčíte nějaký komplex?

PS: Nejsem člověk, co by mu vadilo, že jede plný Apee, na to už jsem si celkem zvykl.

(Příspěvek byl editován uživatelem louis_de_mydlaque.)

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3166
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 01:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Louis_de_mydlaque: Mne tiež plný voz prvej triedy nevadí (akokoľvek som za sólo kupé v Áčku pri určitých cestách rád, páč si môžem spraviť lehátkovú úpravu, rozhodne ho nevyžadujem a prípadnú absenciu nepovažujem za zhoršenie služieb). Ale predvčerom som cestoval s nejakým borcom (hádam, že tak starým ako ja), ktorý bol rozvalený na celú štvorku, a keď som si k nemu prisadol, tak bol celý nesvoj, nervózny (až som z toho bol nervózny aj ja), ošíval sa, hmýril, nevedel ako si sadnúť a kam dať nohy...
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 01:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: To je holt problém toho borce. Sedačky jsou tam 4 a on je jeden.
Taky jsem nejradši, když jedu sám na sedačku/kupé, ale holt to v některých časech na některých tratích nejde. V tom má zas Ostradik pravdu, že vozit principielně vagon pro 10 lidí je moc velký luxus. To, že prostě někde pojede plný a někde poloprázdný, to je i ve dvojce a moc se s tím dělat nedá. [happy]
.... Ale setkávám se čas od času s lidmi, co si připadají dotčeni, že si k nim sednu, takže si případ s "nervozním" spolucestujícím dokážu živě představit.[biggrin]

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69488
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 03:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"hrdinové", co by něco zrušili, protože to saminevyužívají.

Podobně je to ale i naopak - pak zase někdo platí i to, co nechce. [wink] Pokud se platí něco víc, může být na výběr vícero výhod oproti nepřiplacení a každý si pak může vybrat, zda dá něco navíc. (Jo, najde se obrovská skupina těch, co a) nadávají, jak je to na hovno a že už tak platí dost, příp. b) co platit nic navíc nebudou a dělají blbý, že nevěděli - po úbytku a při neaktivitě čet jim to navíc prochází)

Na mnoha ramenech je pak "výhodou" 1. třídy fakt, že se prvního kontaktu s vlakovou četou takový cestující dočká jako poslední, protože na vlaku skoro nikdo není a kutloch má četa vedle jedničky, tak "logicky" začne dvojkama. To ale asi moc lidí nepřiláká - zatím teda hlavně ty, co chtějí podvádět a divit se, nebo jezdit úplně bez jízdenky.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69489
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 03:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neonym, Zapa:
Ano, to zajímavé bude, ale dá se to brát i jako logický konec akční nabídky (efekt přinesla docela velký - což zejména některým kovaným nádražníkům dost pije krev, stejně jako dost lidí nemůže rozdejchat tohle zdražení s možností platit méně, ale jen za dovjku).
Ale např. na táborské lince i po nasazení Bbdgmee lidí s doplatkem přibývá a časem pravděpodobně převáží nad "starými" IN 100. Třeba do Pbic/Kolína si myslím, že doplatků určitě ubude, když kapacita 1. třídy je na mnoha spojích nedostačující a obsazenost 2. třídy často nižší (typicky v denních špičkách), aniž by se to nějak řešilo (pár posil se objevilo, to je fakt).

A že se vozí vzduch? Rozhodně méně než před existencí této nabídky. Navíc je to problém i 2. třídy, jen tam se do dá obvykle snáze regulovat aspoň v rámci dne (v rámci trasy minimálně). Kdo chce, dokáže toho využít, kdo toho využít nemůže (typicky kolínští/benešovští/atd.), snaží se to těm druhým občas aspoň řádně dát najevo - viz nedávný konflikt na R 658, kdy jednomu z Tábora bouchly saze, když mu tam vlezly dvě, začly drbat a rozsvítily si na to, i když měly volno vedle (kam také byly odeslány ještě před "agresí" (schytala to bohužel akorát vlakvedoucí, co zrovna byla na opačném konci 5vozového vlaku a nebyla k sehnání - v tomto případě ne vlastní vinou, jak je bohužel také časté).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69490
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 03:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Bbdgmee a ohřevu vody...

Je to (bohužel) zřejmě přesně tak, jak jsem si myslel - ve vrúteckých 05x a spol. teplá voda teče, v jiných ne. Vyzkoušeno na celkem 7 kusech.

Takže buď to tam Vrútky osadily samy od sebe a může je to akorát těšit, nebo se na to nejmenovaný jiný výrobce vyflákl, ČD je to ukradené a ve Vrútkách si můžou vyčítat, že se na to nevyflákli taky.

Jistě ale u ČD není nikdo tak blbej, aby na to nepřišel sám. [wink]

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
ID 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.121.191
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 09:33:00    Odkaz na tento příspěvek  

K "Martin Zlivský" - S těmi Bbdgmee - není to náhodou Trnava místo Vrútek? Pokud čtu text dobře, tak renomovaný opravce se sídlem v CZ - který se na to vyflákl - měl dělat tu druhou půlku modernizací? Patrně se jedná o ty s provozovnou nedaleko Petrových kamenů. ID 2
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 11:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Takhle, z mého pohledu to byl od ČD dobrý tah zrušit starou IN100 do jedničky a udělat levnější do dvojky s dražším příplatkem. Já jsem si už jist, že ten doplatek si po vypršení starého In100 koupím, i když mě to přijde o 2 litry dráž, protože jsem si prostě na tu jedničku docela zvykl a lépe se mi v ní cestou pracuje. A pokud ubude lidí na trase Pha-Pce a přibude na rychlíkových linkách, jak píšeš, tak to bude mít kladný efekt.

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 13:13:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf,Lolátor: no argumentace na úrovni.
Jednička plná šotoušů je opravdu přínosná.....
Chci říct že jednička jaká tady je není jedničkou. Pouze za opravdu směšný příplatek se vě většině vlaků roztáhnou lidi na čtyři sedačky pro jednoho.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8009
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 13:27:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v podstatny casti vlaku se lze roztahnout na 4 sedacky i ve dvojce.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 14:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, Ostradik je v mnoha věcech „extrémista“, ale v jednom mu přece jenom musím dát za pravdu. Rozhodně je špatně, že dálkové vlaky na Ostravu (ale i Vídeň a Bratislavu), jsou přeplňovány frekvencí z Prahy do Pardubic (a často i Kolína a České Třebové), ale i na opačné straně vlaky na Berlín, sloužící pro dopravu lidí do Ústí nad Labem a Děčína, už jen proto, že dopravce musí s touto frekvencí počítat a pak mu ve zbytku trasy jezdí vlaky o poznání prázdnější. Otázka je, jak to řešit. Jedním z řešení je samozřejmě zkulturnění rychlíků, ale ani to není všespásné a protože povinné místenkování či znovuzavedení příplatků je u ČD utopie (v tom prvním případě naštěstí, v tom druhém bohužel), tak si myslím, že jedním z možných řešení by mohlo být hojnější využívání poznámky „pouze pro nástup/výstup“. Ale i to je v době, kdy ubývá vlakových čet a výpravčí jsou zaměstnanci SŽDC, takže nástup a výstup cestujících nehlídají, problematické řešení. A teď babo raď.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 14:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Stále tu ale zůstává otázka: co s těmi Kolínáky, Pardubičáky, Ústečáky. NA 010/011 můžete rychlíky zkulturnit jak chcete, ale dnes jsou i ty pětivozové rychlíky plné a tím, že přidáte 2-3 vozy si moc nepomůžete, když odříznete dva celé vlaky (EC/IC Ova a Brno). A přidávat vlaky na trasu Praha-Pardubice by narazilo na kapacitu koryta, které je už nyní přeplněné. Navíc je otázka, jestli by toto bylo cenově výhodné (navíc opravdu dokáže pouze dálková frekvence uživit celou soupravu? Kolik by takové EC na Žilinu, W, Budapest mělo mít pak vozů? Dva?).
Prostě problém je, že většina dálkových tras má problém s nestejnorodou frekvencí v celé trase a není to jen tady, ale v celé Evropě.

(Příspěvek byl editován uživatelem louis_de_mydlaque.)

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8010
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 15:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uz vidim jak na Ousti je ve spickach hodina ex a k tomu jedou 3x denne trivozovy ec Praha-Dresden. Neb dal nemec neni debil aby provozoval soubezne silny vnitro a extra vlak pro par zahranicnich cest.

Aneb navrh "jak nepreplnovat usekovkou a zazdit mezinarodku". Tyka se vsech prechodu bez vyjimky.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5050
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 15:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>většina dálkových tras má problém s nestejnorodou frekvencí v celé trase

Jistě. Třeba ty zde zmiňované vlaky na Berlín. Vinitrofrekvence Ústí, Děčín, pak pokles a v Drážďanech se to naplní na 80-90-100-110%, podle časové polohy vlaku, dne v týdnu a sezony.
Normální a běžná věc a pánové Ostraváci, vážně byste chtěli třeba každé druhé EC od Prahy přes Ostravu do Žiliny (a třeba i dál) v té Ově ukončit ?
Tak tady neblbněte, proboha. EC se 4x 2.tř., jedním BD něco, hospodou a jedničkou je sestava, kterou už není dobré omezovat. Ono pak stačí výprava 30-40 třeba japonských turistů a cestuje se jako v dobytčáku, kufry všude, klopýtá se přes lidi..
Prostě musí zůstat nějaká rezerva v kapacitě. To je třeba u vlaků vedených solo 810 nebo jiným solo motorem taky problém, ovšem tam ta přeplněnost je třeba půlhodinová. Jet v narvaném EC v létě ve vedru je zážitek, které mnohé cestující (a v EC jsou to ti dálkoví a dojížděcí okolo 100km) postrčí zas někam jinam od železnice.
To chcete ?
Jako snažit se zachovat letitá a VYUŽÍVANÁ spojení naprosto OK, proto jsem také třeba (velmi tvrdě) pro zachování třeba toho Excelsioru i s lůžky a lehátky. Jezdí s tím lidi ? Jezdí. Zaplaťpámbu. Tam snad vyhodnotit třeba celoroční obsazenost lůžka/lehátka a podle toho třeba to Bc řadit jen ve dnech/období vyšší vytíženosti (což bylo třeba na těch Chebech už učiněno).
Jo, když něco vozí skoro pořád vzduch, tak klidně omezit až zrušit. Opatrný bych byl u posledních večerních R spojů, které tvoří jakousi "jistotu" a klidně (když nejsou peníze) bych vynechal raději taktový R před ním a nechal ty "půlnočáky", třeba Praha-Plzeň/Budějovice/Ústí a podobně u dalších velkých měst se zdrojem frekvence.

Nevím, komu tak staršně vadí, že se z Prahy hodinu (!!!!) veze s Hradubáky. Já mám radost, že ti lidé jedou vlakem a ne třeba busem.
A že preferují EC třeba stavící do Prahy či opačně až tam a pohodlnější než koženka ? Naprosto přirozené a logické.
EC to nepobíraj nebo co ??
Tak neřešte wolowiny. V nejhorším majitelům zlevněných jízdenek (studenti) zakážeme přepravu v EC mezi Pa a Prahou. Chcete to ? Taky řešení : Jsi socka ? Tak jeď sockou [proud]

(ale je to zbytečné, jen příklad).
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 16:27:51    Odkaz na tento příspěvek  

Mě přijde spíš zajímavé, že tady žádný aktivista ještě tu petici za zachování Excelsioru (tak aby jezdil v celé trase Cheb-Pha-Košice) neudělal. Hlavně že nedávno byla petice aby dráhy jasně řekly, co mají v úmyslu s Bmee234... [ko]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 16:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J Kučera: Autor petície za Bmee234 zjavne Excelsior nevyužíva [biggrin]

Ostradik: Ja už začínam rozmýšľať či som sa zasa raz nechal nachytať na trolling, alebo ste fakt taký páprda. [crazy] Aký je rozdiel medzi jedničkou plnou šotoušov a jedničkou plnou nešotoušov (zaplatili rovnako)? Ja som si IN100 tiež nekúpil z povinnosti preto, že som šotouš, ale preto, že lietam vlakom hore dole po republike a oplatí sa mi to. A keď ma stretnete vo vlaku, na 99% u seba nebudem mať foťák, ale notebook a namiesto čumenia z okna sa budem venovať práci.
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 18:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bbdgmee robí Trnava a nie Vrutky.

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 18:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, pánové, co pořád tady házíte termínmy jako "musí to být prémiová třída" "musí být značně komfortnější"..?
Zvedněte pozadí a jeďte se podívat do Německa něbo Švýcarska : Motorová nebo el. jednotka a jednička se liší často jen barvou potahu sedadla a podhlavníku.


Ano, v regionálních vlacích to tak bývá. My se však bavíme o vlacích kategorie R. A já si osobně myslím, že když už si je cestující ochoten za něco připlatit, tak by mu měl být poskytnut co největší nadstandart oproti 2.třídě. Argument, že od 1.třídy je možné očekávat jen menší obsazenost, je smutný.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5063
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 19:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noa já si zese "osobně myslím", že má být slušný standard v 21 století na R ve dvojce textilní sedadla, 6 míst v kupé,a nevím, co bych měl do té jedničky teda nacpat, aby se to "výrazně lišilo".
Fixi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 19:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťouchanec do diskuse o zkracování Ex: dnešní nedělní Ex 541 z Prahy - 1. tř. 7 cestujících, jídelní vůz 0. ARmpee by bodlo ;-)
R_206
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 20:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

petici za zachování Excelsioru (tak aby jezdil v celé trase Cheb-Pha-Košice)

Ono už něco bylo řečeno oficiálně? Co to tu čtu, tak se někdo zmínil, že ČD uvažuje nad možností zrušení nějakých vlaků, mezi kterými je i Exelsior. A najednou budeme psát petici?

Ad přetěžování určité části trasy.

Pokud vím, tak stát dotuje EC vlaky na trase Praha - Ústí nebo třeba Praha - Brno i za účelem vnitrostátní dopravy. Pokud se podíváte do JŘ na Ústí, uvidíte hodinový takt "jednou R, jednou EC". Proč? Protože se předpokládají cestující vlakem EC na této části trasy.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8012
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 20:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fixi: a jste si jistej ze zitra (a az do patku) bude v ty jednicce taky jen 7 lidi? To je asi jako kdyz reknu ze patecni posilovy vozy jsou k hovnu protoze v sobotu jede malo lidi.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 23:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 206: Právě teď je ta nejlepší doba začít psát petice a apelovat na ty, kteří o tom rozhodují, protože až bude rozhodnuto, bude pozdě.

Luis de Mydlaque, Mladějov: Zajímavé, že před zrušením příplatků ta EC a IC fungovala a dokonce jezdila s více vagóny, než dnes. Kde je chyba, že dnes (podle vás, pánové) se bez lokální frekvence neuživí?
A také jsem se dost zasmál těm plným R mezi Prahou a Pardubicemi. Mé zkušenosti mluví jinak, od zrušení příplatků se tyto R jen dále vyprazdňují.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 16. března 2014 - 23:51:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noa já si zese "osobně myslím", že má být slušný standard v 21 století na R ve dvojce textilní sedadla, 6 míst v kupé,a nevím, co bych měl do té jedničky teda nacpat, aby se to "výrazně lišilo".

Více prostoru pro nohy, polštářky, větší sklopitelnost sedadel, lepší typ sedadel (nebo použitý materiál), delší pracovní stolky, jiné obložení stěn. No, to by pro rychlíky stačilo.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2336
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 02:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov 5050: Pánové Ostraváci...[biggrin] Možná ukončit všechny v Bohumíně/Třinci...
Pokud by 320 nemusela být nutně v taktu, tak by se nějak vykoumat dalo, aby byly i přípoje v Žilině...
13 EC se Praha Žilina neuživí a Ostrava Slovač za Žilinu nikdo kvuli tomu, že bude čekat 2hodiny i více v Žilině nepojede...[uhoh]
To řazení od 1.4. je na úsek Žilina Ova ještě značně předimenzované...
Proti vozbě Hradubáků nic nemám. Myslím, že se obecně ví kdy je jednička víc vytížená a že nebude nasazená půlka jedničky, která jindy postačuje...
Za rozdělení IN100 jsem rád a o levnější variantě uvažuji...

Petici za zachování Excela podporuji...
V uvozovkách řečeno, opravdu není smysluplnější vlak...
Řekl bych, že v případě rušení vlaků do nuly, by měl být zrušen poslední...

Fixi: Tak ten stav v 541 je těžko uvěřitelný na jednu stranu. A na druhou stranu proč ne. Jedni zkrátka ubírají vozy, protože je to jak to je. No a druzí zase přidávají, protože...
O barvách dopravců, kteří přidávají či ubírají není třeba spekulovat...
Kde jsou ty časy, kdy Hutnik měl i 14 vozů........[vypravci]
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5596
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 09:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ty časy, kdy Hutnik měl i 14 vozů
No jo,doby, kdy se jezdilo houfně do Tater či za prací, jsou (zatím?) pryč. Kdo chce do Tater dnes, jede většinou autem (nebo si ho bere do vlaku) Obsazenost Excelu je zhusta taková, že když si ve Svinově ustelete v B, tak až v Pardubicích si musíte sednout. Po rozdělení v Praze je v obou větvích víceméně jen úseková frekvence, taky malá.
Takže je otázka, zda ho ponechat tak jak je nebo v jeho poloze vést jiné vlaky. Osobně bych raději Excela ponechal, snad jen by se dal zkrátit jen z Prahy do Košic, s tím, že by byl kratší mimo sezonu, připadně i úterý-čtvrtek.
Přímé lehátka a lůžka až do Chebu na něčem jiném.

ubírají vozy, protože je to jak to je- to samé co výš. Není takový zájem o cestování.
No a druzí zase přidávají, protože jim nevadí vozit prázdné vozy do Žiliny. Za tuto ztrátu pochopitelně mohou jiní.[proud]
Ohledně EC,IC- stačí 3 dvojky,jeden Bbdgmee Za -OVa. Žrádlo a jedničku, případně víc vozů připojit v Bohumíně.
Nebo zrušit úplně, zavést Sp s přípoji v Žilině a Ostravě.

320 nemusela být nutně v taktu
Musí být. Jen by se daly ty časy u IC posunout podle přípojů v Źilině. Jenže zas kolidují časy od Ostravy směr Praha s dalšími dopravci.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69491
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 09:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matus7532, ID 2:
Máte pravdu. Ale na věci to nic nemění, vozy ze slovenské dodávky mívají funkční ohřev, zatímco ty z české ne.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 09:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Pokud máte zkušenosti ze sedla, tak tam jsou prázdnější, ale zkuste jet z Prahy kteroukoliv hodinu mezi 14:52 - 18:52. Můžete si teoretizovat o příplatcích a arogantně se tu smát, ale prostě to chce vidět každý den.
Co se příplatků týče, tak neznám, kolik lidí jezdilo v době příplatků (tedy jsem na té trase ještě nejezdil). Sám si ale myslím, že tím, že dáte Hradubákům jeden přervaný rychlík po hodině, vyženete dost lidí a EC bude jezdit poloprázdné a nerentabilní. Prostě zase šototeorie o nadvlacích, kde nemají co dělat pendleři.

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 11-2012

Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 12:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad jednička: Nástřelová situace - plný Bohumínský rychlík a já potřebuji z Neza do Brna. Vydržel jsem stát na chodbě do Ivanovic, pak jsem vzal útokem jedničku a byl jsem rád, že tam je, i kdyby to bylo pouhé Béčko přebarvené na jedničku.
Pak je tu ještě "alternativní jednička" a tou je jídelní vůz (pravidelně využíváno na trase Přerov-Olomouc-Praha), za vynaložené peníze mám místo, klid a ještě mohu píti, abych neuschnul na placku. xD
V tomto jsem měl nejraději rychlík Chodovar v roce 2006, když jsem zatáhl školu o dvě hodiny dříve, to došlo i na oběd. A jako Holešovičáka mě nejvíce těšilo zónové jízdné, kdy mě to stálo stejné prachy jak z Holešovic, tak z Hlavního.

Nesnaž se takto namazat vexl, je to nemožné. Raději si uvědom pravdu, vexl tu není. Pak snáze pochopíš, že to, co se maže není vexl, jsi to ty sám.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8014
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 17. března 2014 - 13:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zrovna dnesni brnici pomalik v jednu z pernikova ku prase ac to tedy spicka neni veze 3-4 ks v kupe.