K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 14. 02. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 14. 02. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Balcancar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.149
Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 20:16:07    Odkaz na tento příspěvek  

U tech dveri na hytlacich nevim jak tohle mohl nekdo prevzit,ale kdyz se zaviraji a v pulce zase otevrou-nekdy to zpusobuje fotobunka ktera je nasazena obracene..Problem vetsinou u serie z Parsu.kdyz se oteviraji a strasne drhnou zpusobuje zase uvolnene telisko na ktery je pripevnen retez.Kdyz se oteviraji pomalu staci vyresetovat mozecek..No je toho vic.Nechci delat chytryho,kdyztak nekdo zkusenejsi doplni
Balcancar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.149
Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 20:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

A na reklamace tam jezdi servisaci temer denne..Bohuzel na vice veci..
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4982
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 20:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Interiérové dveře v hitlácích fungujou tak, že když je někdo přetlačí, berou to jako překážku a vypnou se. Resetovat jdou poměrně snadno, pak se často chytí. Jenže i běhající děcka, která zkouší stále klikat na gombíky jim moc nesvědčí.

Průser vidím v tom, že některé dveře nejde uzamknout v otevřeném stavu a tak mohou třeba pobíhající dítě v prudším oblouku úplně klidně srazit.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 20:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno se mi nechtělo vstávat (prázdniny [proud]) tak jsem to nafotil až dnes večer. Omlouvám se za kvalitu, foťák je sice půjčený a lepší, než předchozí, ale i tak to asi v noci nefotí nejlépe. Moc s ním ještě neumím, mám ho pár dnů a nevím, jestli to jde i lépe, tak nevím.



NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 10-2012

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 20:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Tak zlepšení služeb to určitě je, oproti Bmee248. Ale co to takhle přelakovat do Najbrtu? [angry]
Teď bude těžké se rozhodnout, jestli si platit 1.třídu, nebo 2.třídu, když tu jezdí tohle na tomto spoji...[uhoh]

Konkurence na železnici je potřeba!
RegioJet i LEO Express jsou velcí konkurenti Českým drahám!
Konkurence na české železnici
Můj železniční YouTube kanál
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 21:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na lak jdou 4 vozy a tyhle dva zatím zachraňují tohle IC, kde místo něj doposud jezdily klasické B249. Bohumín už snad ani žádné Bmee fyzicky nemá. [happy]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10698
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 21:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
Kdyby tam byly třeba klasické lítačky, tak je funkčnost o 100 % lepší a náklady o 90 % nižší.
Balcancar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.149
Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 21:45:12    Odkaz na tento příspěvek  

Asi vyrobce chtel aby si to mohl do budoucna opravovat sam i po garancce..Proto tak slozity system..
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4984
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 21:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield, Balcancar: S tím souhlasím. Navíc počet šoupaček je až podezřele vysoký.

Vantju: To je rychlost [ok]. Náhodou chválím za brzké nasazení do provozu. Je jasné, že venku je použito minimum samolepek a všechno se předělá až po laku. Kéž by takových vozů byla rozumná série a nezůstalo jen u šesti "atypů".

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 21:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
Které ty dveře nejdou uzamknout?
Problém není až tak v těch dveřích,ale v tom,kdo je tam montuje,jsou určité technologie,které by se měly při montáži dodržet,ale to se očividně neděje,dal jsem o tom řeč s výrobcem u jednoho Bbdgmee a ten jak viděl,jak to někdo "seřídil",tak mu bylo na blití...Takže na vině je lidský zdroj.Je však stále otázkou,jestli ty dveře i po dodržení toho postupu budou spolehlivě fungovat,to jsem ještě neviděl,takže nemohu okomentovat [happy]
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 22:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: První fotka : perfektní autoportrét [ok]


Končí krásnej sen, už se blíží den, ještě kroků pár a bude ti hej ..
..." Do Pekla Máme Blízko "...
wiz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 8-2011
Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 22:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Info o zhoršené kvalitě jízdy vozu Bpee 237 ...021, skákalo to ze strany na stranu při jízdě po rovině i v obloucích, zajímavé bylo, že do oblouků to bylo horší.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2318
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 22:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý fotograf: Ještě před týdnem jsem si za to Aee připlatil 29 Kč, protože zbytek byl hodný autogenu. Teď si za nic připlácet nemusím a navíc se mohu i vyspat! [biggrin]

Anti: Já chtěl být rychlý a netrápí mě, když se někde objevím, takže jsem se tím nezaobíral. [happy]

wiz: Totéž Bee273 101, Bpee237 010,.. spousta vozů mi v tomhle přijde strašná. ČD se chvástaly, že se ve vlaku dá pracovat, ale to se fakt dá při tom kodrcání něco psát? [crazy]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4986
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 23:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CZE: Ty chodbičkový šoupačky na řetízkomotor v Bdgmee. V Syslu jsou stejné, ty zamknout v otevřeném stavu jdou. U Bdgmee je lze pouze vypnout/resetovat čtverhranem vedle nich. Možnost aretace jsem nenašel a myslím, že tam fakt není. Ale jsi větší odborník, možná mě zase poučíš. [happy]

Co se týká lidských zdrojů to je prostě problém. Co jsem slyšel, tak fluktuace zaměstnanců ve Škodovce/Parsu je obrovská a někteří manažeři si neuvědomují, že to může být v neprospěch kvality výrobků na výstupu. O tom jakou zručnost tam někteří experti (zejména ze zahraničí) prokazují už jsem taky slyšel své... [crazy]

Vantju: No... když jsem viděl oběh té soupravy a srovám to s tím co jezdí k nám, tak jsem chtěl napsat cosi o tom, že by na takové pseudo IC mohli nasadit něco horšího a poslat tu vaší EC soupravu tam kde ještě plyšové sedačky neznají. [biggrin]

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 03:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
Nechci poučovat,jen jsem chtěl vědět konkrétní dveře,ať to můžu někde dohledat,no a pak to tady objasnit [happy]
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 09:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
Žádný čtverhran jsem tam nenašel[proud]
Jedině, že by byl pod tím víkem nade dveřmi.




Vantju: tenhle foťák mám taky a v noci se s ním moc dobře nefotí. Ve dne je to jiné kafe.

Vlaky-Lesan
Btx? Děkuji, nechci...
Ostradik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 10:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho kdo ty dveře vymyslel bych přivázal k sedače do velkoprostoru a vozil celý den mezi Bnem a Blanskem aby mu to vymlátilo mozek z hlavy.
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 10:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad dveře: Ona je to také demence lidí. Člověk vidí v metru lidi, jak buší do nerozsvíceného tlačítka a nepochopí, že když nesvítí, že se to otevře samo. Při jízdě v Bbdghmee jsem si všiml, že lidé nejsou ochotni čekat, než se to otevře, takže jakmile zmáčkou tlačítko a dveře se pootevřou tak, aby se tam vešla ruka, rvou za to hlava nehlava..Prostě dobytek[cunik]

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4989
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 11:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CZE: Mě slovo "poučovat" nevadí. Ale klidně to "objasni".

1510015: Možná lepší, když šotouši neví, kde ten čtverhran pro reset je... Ještě by to měli tendenci zkoušet a "opravovat" cestou... [happy]

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
nosorožec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.49.129
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 12:06:06    Odkaz na tento příspěvek  

jj, ale s tím, že mezi uživateli jsou blbci, musí výrobce počítat a zohlednit to při technickém řešení, stejně tak jako výrobce např. laviček musí počítat s vandaly.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4991
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 12:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouši patří mezi uživatele rozvaděčů a dalších věcí? Ne, jen mají hojně kličky a mají potřebu s nima machrovat... Někdo machruje s kličkou, jiný s cedulema kradenýma z provozních mašin v obejváku... Rozhodně se ale tato skupina nemůže řadit mezi uživatele. To by pak totiž nemohly čtverhrany vůbec fungovat a musela by se od každého vozu vždy při nástupu fasovat někde Fabka... [happy]

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2319
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 12:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrcholem tohohle byly vozy Bdmpee233. U prvních vozů, zmáčknu tlačítko dveří (z představku do oddílu)... čekám... čekám... a dveře se otevírají asi po pěti sekundách. Já si počkám, ale většina lidí už po první sekundě horlivě mačkala a otevření dveří pak trvalo akorát déle. Vrchol jsem zažil předevčírem, Bdmpee233 003-5. Slečna ignorovala svítící tlačítko a začala dveře rvát ručně. [rofl] U novějších vozů a některých starších jsou už dveře na fotobuňku, takže se dveře otevřou hodně rychle a to ještě dříve, než se dotknu tlačítka. [ok]

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
kulhající_nosorožec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2012
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 13:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě, jak je možné, že v patnáct let starých vozech B(p)ee apod. dveře fungují bez problémů a v nových už na začátku služby ne? Nemluvě třeba o tom, jak nepříjemné je sedět v jídelním voze z nových sérii, kdy jsou trvale otevřené přechodové dveře, protože se prostě zavřit nedají. Nakonec je asi opravdu nejlepší mít dveře bez elektřiny, než s nefunkční automatikou. Ostatně, výhoda čudlíčku je stejně jenom "vypadá to trendy".
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 11-2008

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 13:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju tá blbosť s foto bunkou je použitá aj v novších Bmpeer, človeku čo ju tam vymyslel by som ju otrieskal o hlavu[kladivo] Ak niekto stojí na predstavku, alebo zvnútra pri dverách, tak tie majú tendenciu sa neustále otvárať.

Ak je v Bdgmee rovnako umiestnené ovládanie dverí ako v Bdghmeer tak je na druhej fotke uprostred nad košom. Mala by sa tam dať ovládať aj rýchlosť zatvárania.

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.131.62.43
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 15:02:43    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám na fotky těch rakouských Bmz a měl bych dotaz proč mají sníženou rychlost z 200 na 160?
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 15:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad HP:

...proč mají sníženou rychlost z 200 na 160?

Tipnul bych to na vliv úředního šimla, ale třeba je to jinak. Jde o to, že u nás musí mít všechna tažená vozidla pro rychlost vyšší než 160 km/h (a samozřejmě také všechna hnací vozidla, zde bez ohledu na rychlost) svůj průkaz způsobilosti (vydaný DÚ), zatímco u vozů do 160 km/h tento průkaz netřeba. Ale je otázkou, jak je to v případě rakouské registrace - vizte to "A-ČD atd." na bočnici...
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 15:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
No člověče nenašel jsem nic,ani na výkrese dveří [happy]asi se nepočítalo s tím,že by to mohlo v oblouku,po vyřazení dveří z provozu,volně popojíždět [happy]
No a k těm vozům s "fotobuňkou",v řídící jednotce je to nastaveno tak,že signál z tlačítka nebo s čidla jsou rovnocenné,záleží pak na úhlu nastavení čidla,kdy spíná,mě se taky stává u Bdmpee,že mě to snímá strašně daleko od dveří,např u rozvaděče,je to pak třeba seřídit,škoda,že to čidlo není napevno,ale takhle variabilní [happy]
vonschirz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2013
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 15:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bmz - Také jsem si povšimnul rakouské registrace, nemají ji jen ČD vozy, ale i RJ. Ví někdo, proč?
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4994
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 15:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vonschirz: Jednodušší administrativa, rychlejší nasazení do provozu. U ex Švýcarských vozů RJ (Amz) je ta registrace v Rakousku prapodivná...

CZE: A nevíš aspoň, jestli ty šoupačky co se používají v Syslu (vchod do prostoru pro cestující od dvojitých dveří) jsou stejný typ s aretací, nebo typ jiný?

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 17:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf:
To bohužel,řídící vůz znám jen z fotky [happy]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4849
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 17:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty průchozí dveře v chodbě Bbdgmee jsou skutečně zlo. Ani se nedivím lidem, že za ně rvou, protože se otevírají neskutečně pomalu. Zbytečně. Pomalu se můžou zavírat, ale otevírat by se naopak měly rychle.
Myslím, že se to s těma tlačítkama moc přehání. Kdyby tam byl například kontakt v klice, jako mají např. Bpee, bylo by to mnohem lepší. Koneckonců, nemůže být problém sestrojit zařízení tak, aby omožnilo po navolení požadavku otevření, těm dveřím pomoct a urychlit tak "panáčkování" a čekání před nimi.
Ta prostá věc zvaná volnoběžka už po světě běhá pár desítek let.

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 11-2008

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 18:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 asi si ešte nevidel čo robia ľudia s klučkami v Bpee, že? Mixujú nimi tak silno, že nakoniec nefungujú, najlepšie riešenia elektornického otvárania sú tie tlačítka, len by mohli byť všade použité rovnaké typy, pretože čo iný typ to iná logika otvárania....

história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK

Nová osobná webgaléria
Balcancar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.227
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 19:19:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak sme se dali do reci se servisaky z Parsu a rikali ze minimalne mesic budou v Praze na Hotelu.Kvuli predelavkam topeni na novych hytlacich.Krom spatne nastavenych klapek zjistili ze maji na cele serii derave topne kanaly.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. února 2014 - 19:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já pravidelně pozoruju jistého průvodčího, který i na Elefantech na lince Praha - Kolín otevírá vnitřní tlačítkové dveře tak, že stiskne tlačítko a pak "škrrrrk" rozrazí dveře silou. A ještě při tom má tak vymachrovaný kukuč, že jen pro ten bych mu nastříkal slzák do xichtu, ne tak za ty dveře...

www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
wiz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2011
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 20:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi čemu se divíte, když to v tom Parsu montují 15 letí kluci jen se základním vzděláním a ví o tom kuloví. Na jednu stranu je to levná pracovní síla, ale na tu druhou, tím že správnost nainstalování jakékoli součástky na těch vozech nikdo z mistrů (kontrolorů) nekontroluje, je do nebe volající. Tím pádem mají jejich servisáci více práce a firma více výdajů. O to horší je přijmout ten fakt, že se pořád do toho Parsu něco vozí na rekonstrukce a opravy.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 20:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balcancar:
Tak toto mě zajímá,napiš mi na cze.sepsa@seznam.cz,na něco se tě pracovně poptám[happy]
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 20:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

wiz:
Už jsem to tady taky řešil,ale co s tím naděláš,je tam nějaká vyšší moc,bohužel,a ta to ty kluky nenaučí,ti co něco věděli tam už nejsou.Ti lidé tam dělají zakázky,kterým vůbec nerozumí,ale to je těm nahoře jedno,když chci něco opravit,musím vědět jak to má fungovat,zažil jsem pár akcí se servisem a stačilo,samo,že ne všichni to ojebávají,ale těch dobrých bych napočítal tak na prstech jedné ruky,což je škoda...Přitom dělají snad všechny větší větší zakázky,něco připadne i na KOS Krnov,ale tam to je úplně gameover...
Ady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 20:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CZE: viz mail[wink]
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 21:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ady:
[happy]
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.239.125
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 22:27:38    Odkaz na tento příspěvek  

Vozy RJ jsou také na 200 km/h a nic se nemuselo přeznačovat na 160. Vozy ČD jsou s registrací v A, tak rychlost 200 km/h by neměla byt problém. Co je tedy za přeznačením?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4948
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 12. února 2014 - 22:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za přeznačeník klidně může být vnitřní předpis ČD, co nařizuje km do revizí a její rozsahy mj.podle max. rychlosti vozů.
Tohle Jančura neřeší a tak tam má namalováno 200 a jezdí 140.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. února 2014 - 13:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mladějov:

Za přeznačení klidně může být vnitřní předpis ČD, co nařizuje km do revizí a její rozsahy mj. podle max. rychlosti vozů.

Kdepak Jirko, ta rychlost s tím nemá co dělat...[nene]...[kladivo]

ČD a.s. totiž mají interně zavedeno dělení osobních vozů do 8 udržovacích skupin:

I. = vozy salonní a společenské
II. = vozy lůžkové a restaurační
III. = vozy pro mezinárodní dopravu
IV. = vozy čtyřnápravové pro vnitrostátní provoz mimo čtyřnápravových vozů služebních
V. = vozy dvounápravové a všechny vozy úzkorozchodné
VI. = vozy čtyřnápravové služební pro vnitrostátní přepravu
VII. = vozy služební pro nákladní vlaky
VIII. = kmenové vozy sanitárního vlaku

Rychlost s tím nemá co dělat a kdyby tě napadlo ušetřit tím, že ty Bmz-ka přeznačíš třeba z mezinárodní dopravy do vnitra - což se asi nabízí - tak protože to vnitro má ty prohlídky častější než "mezinárodka", tak se ti zase nesejde korunka ke korunce (leda, že bys to zrekonstruoval na lůžka nebo restauráky..chichi)...[nene] - koukej níž:

Revize:
a) mezinárodní provoz = 65 PM/125 PV/250 P VY/1000 PH/2000 PG
b) vnitro = 50/100/200/600/1200

Poznámka:
a) čísla jsou v tisících km
PM = periodická prohlídka malá, PV = periodická prohlídka velká, P VY = periodická oprava vyvazovací, PH = periodická oprava hlavní, PG = periodická oprava generální
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. února 2014 - 17:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je i nějaká novinka, od kdy, prosím, platí? Já znám pro skupiny I - III revizní lhůtu 1 rok a pro IV 1,5 roku. Ten 1 rok plynul z předpisu RIC.
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 13. února 2014 - 17:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[new]Konečně pár fotek nově "upraveného" A092. Kvalitu prosím omluvte.. mobil ve spojení se špatným světlem nejde k sobě. Již několikátý den za sebou jede obrat R607/606 Bílina, tedy v soupravě s Bbdgmee.



Jinak co se týče kvality úpravy, nijak závratně to nepůsobí... Místo tradiční červené koženky co se k tomuto druhu potahů dává je dána obyčejná koženka z Béček, sedačky jsou snad ještě nepohodlnější, než předtím, hlavně v podsedácích, kde jakoby nebyl žádný molitan.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. února 2014 - 17:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nejen za ty podhlavníky velké [ko][ko]. Nevím, proč bych si měl připlácet za první třídu, obzvlášť když jezdí vedle Bbdgmee.

Vlaky-Lesan
Btx? Děkuji, nechci...
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 13. února 2014 - 18:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám z toho takové smíšené pocity.. Nechápu, proč alespoň ty sedadla neudělali jako u všech nových humanizací(molitanový podsedák)...Jinak v letech minulých se po kolejích prohánělo toto A151 021 které bylo pohodlné i doladěné do detailů... Ta 092 je spíše taková splácanina, ale alespoň je i něco jiného než samé bílé stěny
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. února 2014 - 18:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mahel: ten 1 a 1,5 roku platí dále, ale je to doba pro provedení technické kontroly dle zákona o drahách (ta se musí provést).
Rozdělení do osmi skupin je zařazení do údržby dle V25 - vnitřního předpisu ČD. Dle toho se provádějí rozsahy oprav.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2321
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. února 2014 - 23:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[rofl] [rofl] [rofl] [crazy] Tak aby se šetřilo i na lidech, co jezdí první třídou.. to už je fakt moc. Ta Béčková koženka je fakt za [ko]. Jinak co sedačky? Furt tak strašně prosezené?

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 08:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mahel:
Platí to, co Vám napsal Javy - rok a rok a půl platí stále dle Přílohy č. 5 k Dopravnímu řádu drah (= vyhlášce č. 173/1995 Sb. v platném znění) - viz níže:

Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 09:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí ještě nějaké celokoženkové rychlíky?
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 09:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zutý petr: Jezdí jich víc, než by bylo záhodno: Pha-Děčín, Pha-Č.Třebová-Brno/Brno-Šumperk, Pha-Plz-Klatovy.

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69406
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 10:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Děčín už taky koženková totalita skončila, minimálně ve většině BDs a na RICových soupravách. Na Klatovy a Šumperk je stav v podstatě nezměněn, na Klatovy se občas humanizace „omylem” podívá. Podobně tomu bude, předpokládám, i na rameni Brno - Břeclav - Olomouc.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
obluda zelená
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.42.87
Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 11:51:45    Odkaz na tento příspěvek  

Brno-Břeclav-Olomouc tam je Sysel a půlený vagon s jedničkou je humanizovaný. Ve zbytku soupravy moc často nejezdím, ale vyskytují se tam i sedadla potažená plyšem, ale bývají často u okna proseděná.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 12:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlíky Brno-Břeclav-Olomouc se nám celkem oplyšatěly, i když potkat koženku není na tomto rameni nic mimořádného.
Co se týče Děčína, tak mi přijdou plyšáky jako náhodný výstřel, stejně jako u Klatov. Hytláky bych zas tak nepočítal, protože jsou přednostně určeny pro rodiny s dětmi a lidi se sníženou pohyblivostí. = běžného cestujícího z nich můžou vyhodit směr "kůže".

(Příspěvek byl editován uživatelem louis_de_mydlaque.)

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 12:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

L_d_m: na děčínských rychlíkách jsou B-ečka cca 60:40 ve prospěch plyše.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 12:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javy: Já teda vyvozuji z toho, co denně vidím v Praze na hlaváku, ale nejezdím touto linkou pravidelně. Takže můžu mít zkreslený pohled, tak kdyžtak se omlouvám.

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Radek558
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 12:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by nebylo na škodu, dočasně přeznačit některá Bbdgmee na první třídu, aspoň v těch soupravách, kde to jezdí s klasickými vozy A. Ale to určitě z onoho, či jiného důvodu nejde.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 69408
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 13:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On tam snad někdo někomu z 1. třídy brání jít?
Když nechci trpět na mučidlech v Aee, tak si taky přejdu na druhou strany sourpavy do B a nepotřebuju nic přeznačovat (horší bude, až tam budou jen Bee).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 13:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

L_d_m: mě se omlouvat nemusíš (-te), já to tak nehrotím.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4956
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 14. února 2014 - 15:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mučidla Aee [biggrin]
Tak Aee s červenými sedadly jsou určitě mučící nástroj, autora bych v tom nechal dřepět třeba z Chebu do Prahy.

Nějak se ty kupátkové jedničky všechny moc nepovedly - tvrdé, plastové okraje, takže se nelze nějak rozvalit v prázdném coupé.
Žádná sláva, to už jsou pararadoxně nejpohodlnější velkoprostory Ampz s barevnými sedadly. (z hlavy neznám indexy).