K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 03. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 27. 03. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 19:06:47    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor- Vlada ti odpověděl, tak jej neobviňuj ze sezení na vedení. Spíš bys nám mohl vysvětlit kam jdou tvoje myšlenkové pochody, abychom mohli vyřešit tvůj blok ve vedení...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 19:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal > pokud si prectete prejezdovou debatu od zacatku (resp. staci prispevek, kde je rychlost na prejezdu poprve zminena jakozto omezeni urcite skupiny), bude vam to jasne. A pokud ne, je ponekud marne, aby vam to Doktor vysvetloval.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 19:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michale, já ale nechci, aby mi Vlada749 odpovídal, když otázky jsou adresovány Starému vlkovi. Jestliže nedokážeš z kontextu vyčíst mé myšlenkové pochody, což se domnívám, že není nikterak složité, odpovím ti citací ze seriálu "Jak jsem poznal vaši matku", tedy: Počkej si ;-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 20:52:34    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Číslo příspěvku: 2609: Pane, opravdu mne to unavuje odpovídat tisíckrát na stejný dotaz o maximální povolené rychlosti jízdy silničních vozidel před a na železničním přejezdu. Ale ještě jednou a naposledy, byť na to zde již velmi podrobně odpověděl pan Vlada749. Je to zákon č. 361/2000 Sb., §§ 28 a 29. TAM JE TO OPRAVDU NAPSANÉ.

V mém dnešním příspěvku jsem jasně odpověděl na váš dotaz, jak si představuji nákupy čehokoli kýmkoli. V mém příspěvku JE TO JASNĚ NAPSANÉ.

Jinak ať si jezdí každý jak chce, ale ať pak nelká, když něco provede a ono je to nevratné. Já osobně jezdím podle předpisů jak na železnici, tak na silnici a problémy s tím nemám. Proto jaksi vůbec nechápu myšlenkové pochody osob, kteří naprosto zbytečně a neúčelně vynakládají svoji energii a svůj čas na "vysvětlování" vyslovených ptákovin.
Příklad-když pojede řidič třeba po hnojišti přes označený železniční přejezd a nebude se chovat podle dopravních značek, vystavuje se nebezpečí, že přijde o pár set korun a pár bodů. To v tom lepším případě-v horším se podívá na drážní vozidlo velice zblízka. A to bude dražší a hlavně bolestivější. V tom nejhorším to bude jeho poslední pohled na svět.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 23:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výborně, Starý vlku, takže jste si vědom, že omezení rychlosti nařizuje zákon č. 361/2000 Sb., tedy zákon o provozu na pozemních komunikacích. Budu citovat úvodní ustanovení tohoto zákona, paragraf 1:
Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie a upravuje:
a) práva a povinnosti účastníků provozu na pozemních komunikacích,
b) pravidla provozu na pozemních komunikacích,
c) úpravu a řízení provozu na pozemních komunikacích,
d) řidičská oprávnění a řidičské průkazy,
e) působnost a pravomoc orgánů státní správy a Policie České republiky (dále jen "policie") ve věcech provozu na pozemních komunikacích.

Veškerá nařízení, omezení, povinnosti plynoucí z tohoto zákona, zákona o provozu na pozemních komunikacích, tak platí pouze na pozemních komunikacích ve smyslu zákona o pozemních komunikacích. Tedy i omezení rychlosti před železničním přejezdem plynoucí z tohoto zákona platí jen na pozemních komunikacích. Není-li komunikace pozemní komunikací ve smyslu zákona o pozemních komunikacích, pak, jak plyne z úvodního ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., tento zákon na ní neplatí. Tedy neplatí ani omezení rychlosti před železničním přejezdem dle paragrafu 28 zákona o provozu na pozemních komunikacích. Nebude-li hnojiště z příkladu pozemní komunikací, pak nebezpečí přičtení trestných bodů a pokuta za porušení pravidel provozu na pozemních komunikacích nehrozí, neboť zde tato pravidla prostě naplatí. V případě nehody může být řidič odměněn obviněním z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti či obecného ohrožení. Už jste konečně pochopil, co se vám zde celou dobu snažím vysvětlit? Nebo to všechno plyne okolo vás, aniž by vás to jakkoliv poznamenalo a uvědomil si, že pro platnost či neplatnost pravidel provozu na pozemních komunikacích na dané komunikaci není rozhodující označení přejezdu ani druh křížící železniční dráhy, ale jen a pouze, zda je či není daná komunikace pozemní komunikací?


22michale, jsou ti mé myšlenkové pochody už jasné, chápeš už, kam jsem mířil a je ti už jasné, že blok ve vedení je třeba hledat jinde? Už chápeš, že se celou dobu snažím Starému vlkovi (marně) vysvětlit, že ne každá komunikace je pozemní komunikací, že pravidla provozu na pozemních komunikacích neplatí všude, na všech cestách a že pro určení jejich platnosti není rozhodující označení či neoznačení železničního přejezdu na dotčené komunikaci? Už chápeš, proč jsou reakce Vladi749 a Mladějova mimo? Pravda, ještě se můžeme motat dokolečka u stanovení co je a co není pozemní komunikace ve smyslu zákona o pozemních komunikacích. A vrchní expert Jirkaxxxl mlčí... ;-)


Starý vlku, k nákupům. Ano, ve vašem příspěvku je to opravdu jasně napsáno, no chtěl jsem se o tom raději ujistit. Protože vaše představy realizace nákupů státními podniky či jinými společnostmi ovládanými státem - vyhlédne si to, co potřebuje, kontaktuje toho, kdo to má a je ochoten to prodat, domluví podmínky a zaplatí, nebo se dohodne na splátkovém kalendáři - jsou vlhkým snem všech "kmotrů" a jiných vykuků přisátých na cecíku veřejných financí, včetně příslušných úředníčků prahnoucích po malé domů.

----
Poznámka pod čarou. Kde kdo se dušuje, že jezdí podle pravidel. Ale jezdí skutečně podle pravidel? Když nepochopí význam textu a kontext, když nechápe ani základ, kde pravidla platí, kde je jistota, že chápe samotná pravidla? Toto myslím ve všeobecnosti, nevztaženo na jednu konkrétní osobu.

(Příspěvek byl editován uživatelem doktor.)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4444
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 23:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo nesmí bez povolení provozovatele dráhy vykonávat v obvodu dráhy cinnosti, které se považují za podnikání, vstupovat na dráhu a v obvodu dráhy na místa, která nejsou verejnosti prístupná, pokud zvláštní právní předpis) nestanoví jinak.
Všechna místa na dráze a v obvodu dráhy jsou verejnosti neprístupná s výjimkou

a) dráhy a jejího obvodu, pokud je dráha vedena po pozemní komunikaci,
b) dráhy a jejího obvodu v míste krížení dráhy s pozemní komunikací,
c) prostor urcených pro verejnost, nástupišt a prístupových cest k nim a prostor v budovách nacházejících se v obvodu dráhy, pokud jsou v nich poskytovány služby související s drážní dopravou,
d) verejne prístupných úcelových komunikací v obvodu dráhy,
e) volných ploch vzdálených nejméne 2,5 m od osy krajní koleje dráhy.


Doktore, pokud se tedy přejezd nachází na cestě, která není pozemní komunikací (ať už jakékoliv kategorie), tak tam vlastně ani nemáme co pohledávat. Pak ale pozbývá smyslu řešit rychlost.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pátek, 21. března 2014 - 23:23:01    Odkaz na tento příspěvek  

Doktore, já nejsem znalec zákona o provozu na pozemních komunikacích, ale nemůže to fungovat trochu jinak- že třeba pokud je na železnici umístěno křížení s komunikací, tak se tam musím chovat podle zákona? Tudíž i když se nebude jednat o komunikaci pozemní (dle definice), tak se z ní (alespoň v malém úseku) stává- díky křížení se železnicí?
Co se týče mě osobně, tak to takhle beru- i kdybych jel autem nebo na kole třeba po horské dráze, tak pokud tam je přejezd, budu se chovat jako bych jel po typické pozemní komunikaci.

OK, svoje myšlenkové pochody jsi už odkryl. Nesrovnalost v zákoně tu asi nějaká bude. Ale není to tedy nejlepší doba na oslovení svého poslance, aby začal pracovat tak jak má a onu nesrovnalost odstranil?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 22. března 2014 - 00:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Doktor příspšvek č 2612: Dobře, našel jste další "kličku" v zákoně. Ale v případě "problému" o kterém se tu bavíte ( rychlost na přejezdu), je to stejně jedno. Sice by jste nedostal pokutu od PČR za překročení rychlosti, ale o to větší škodu by jste měl, až by jste zaplatil účet za opravu škody, která by vám vznikla poškozením auta, která by vznikla rychlou jízdou přes takový přejezd o kterých je tu řeč. Myslím polňačka, která není podle zákona "pozemní komunikací". Nebo znáte nějakou takovou komunikaci, která by snesla rychlost větší než 30 km/h ......???? Moc jichj asi u nás nebude ......[crazy][lol].....................Jo a nick Mouka, taky našel jednu "kličku" v zákoně. Ta by se zase dala použít proti vám a tu pokutu by jste stejně dostal .....[lol][crazy][lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2613
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 22. března 2014 - 01:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy, neřekl bych, že jde o kličku v zákoně, ale o výklad zákona ;-) Pravda, řešení rychlosti v uvažovaných případech je ryze teoretické, neboť většinou stav těchto cest (a hlavně železničních přejezdů) skutečně umožňuje jízdu pouze krokem, což jsem již i dříve zmínil. Rovněž tak, že se jedná povětšinou o komunikace volně nedostupné. Gró však bylo vysvětlit, že pravidla provozu na pozemních komunikacích platí jen na pozemních komunikacích ve smyslu zákona o pozemních komunikacích, omezení rychlosti bylo jen jedeno vypíchnuté pravidlo, okolo kterého jsme se motali.

Mouka vskutku poukázal na zajímavé souvislosti. Jak je to v případě železničních přejezdů typu "louka - louka", kdy k nim vedou vyježděné cesty, s jejich přístupností? Výpravčíxy, nevěděl byste to? Jsou přístupné jen s povolením pro hospodařící na přilehlých pozemcích, když jste zmínil, že majitelé sousedních pozemků se vyjadřují k případnému zrušení PZZ? Jo, zákon o drahách by šel použít, ale veřejná nepřístupnost se týká pouze vlastního železničního přejezdu a obvodu dráhy, nikoliv už cest k přejezdu vedoucích, ležících mimo obvod dráhy. Ale tam zas může hrozit postih za porušení jiných zákonů, např. zákona o lesích ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem doktor.)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 22. března 2014 - 14:24:17    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor:Pane, strčte si konečně své výklady a úvahy za klobouk. Jsou zbytečné a zde, na fóru o železnici, je stejně nikdo nebere vážně. Prostě tam, kde je označený železniční přejezd tam platí ustanovení o železničním přejezdu. Komu se to nelíbí, ať se někam kousne. Další moji účast v tomto pseudosporu pokládám za naprosto zbytečnou a čas ubírající.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 22. března 2014 - 20:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktore, jak jsem již napsal, diskuse s tebou patří do sféry ztraceného času.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 22. března 2014 - 21:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm přejezdům louka-louka (pole-pole):
Buď to přejezd je, tedy je někým schválen a někde zaznamenán. A protože "přejezd" je pouze na poz. komunikaci, pak ta vyježděná cesta louka-louka je pozemní komunikací. Nebo to schválený není a pak se nejedná o přejezd.

Pak ještě může nastat zdánlivá "absurdita" typu, že ta polňačka není v katastru a tudíž dle výše zmíněnejch zákonů to není pozemní komunikace, ale je na ní schválenej přejezd. A protože podle zákonů přejezd je pouze na pozemní komunikaci, tak v onom případě se ona polňačka "v obvodu dráhy" stává pozemní komunikací. Opět zcela v duchu uvedených zákonů.
(a pak se k onomu přejezdu dá legálně řítit kilem, ale přes něj pouze 30.[biggrin])

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2614
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 00:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlku, tak vy tak? Člověk se vám snaží pomoci, vysvětlit vám věci, ve kterých očividně tápete a vy se mi takto odvděčíte? Trávil jsem s vámi čas, vysvětloval tak, že by to pochopilo i děcko z mateřské školky, ale pan Starý vlk dál jak kolovrátek opakuje tu svoji ohranou písničku, aniž by si z toho všeho vzal vůbec nějaké ponaučení. Nevděk vládne tímto světem! Hanba vám, ničemo!


Jirkoxxxl, když už nedokážeš reagovat věcně, tak mi, prosím, alespoň vysvětli, jaký má mít smysl vkládat do tvého příspěvku výjev, který se zobrazuje s každým mým příspěvkem jako avatar. Já vím, psal jsi, že ti činí těžkosti vysvětlovat, co jsi svými příspěvky myslel, no pro tentokrát se o to pokus. Mimochodem, nevybavuji si, že bych ti udělil svolení k užití mé fotografie. Anebo Jirkaxxxl nectí autorská práva?


Bobiku, železniční přejezd je součástí dráhy nebo součástí pozemní komunikace?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 08:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktore, když tedy budeme všude hledat takovéto kličky, tak soudy nebudou mít opravdu na práci nic jiného, než řešit ptákoviny a mrtvoly. Za našich mladých časů prostě platilo nějaké nařízení, jemuž se tehdy říkalo "vyhláška xx", a ta se prostě dodržovala. Pokud ne, a chytili vás při tom, přišel trest. Pak přišla ale změna a kdejaký imbecil měl připomínky ke kdejaké blbosti a dnes jsme tam, kde jsme. Kdysi jednoduše řešitelné věci, se musí řešit na soudech, což zas v podstatě ubírá z té naší kapsy. Pokud chcete vy nebo jiní vám podobní jezdit tak, jak tu popisujete, nikdo vám v tom nebrání, následky si ponese dotyčný sám. Spoustě lidí chybí pud sebezáchovy, a možná by stalo za to, jim umožnit se vyřadit z genofondu. Jen jedno, dal bych jim povinnost, vytvořit účet, kde by byl dostatek financí na náklady odstranění jejich pozůstatků.
Ono 80 kg, 1000 kg proti 72000 kg [wink]. Třeba.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 09:11:26    Odkaz na tento příspěvek  

Z polí a strání do ulic a silnic! Nahlédl jsem do katastrální mapy (Řevnice/Zadní Třebaň) a zjistil, že "komunikace křížící celostátní dráhu" leží na katastru dráhy (686) a pokračuje k Berounce na pozemku 716 (ostatní komunikace), aby se dále rozvětvila do dvou směrů a několika katastrálních čísel.
Tím chci jen ukázat, že v tom panuje historický chaos a žádné drážní ani silniční předpisy to JEDNOZNAČNĚ nevyřeší. A to je v daném místě přejezd s výstražníky a ne nějaké polní kříže!
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 09:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D,Mimochodem, nevybavuji si, že bych ti udělil svolení k užití mé fotografie. Anebo Jirkaxxxl nectí autorská práva?
===========================
Podobných fotek je na "Gůglu" přehršle , zrovna u téhle žádný autor nebyl uveden.Jen jestli jsi svůj nick také neobšlehl bez svolení. Jinak, jak jsem již napsal, k diskusi jsou potřeba alespoň dva. Na zdejší diskusi je takových většina. Ty tím protějškem ale nejsi, ty posloucháš rád jen sám sebe, takový maličký Narcis. A to opravdu není nic pro mě.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 11:19:46    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Číslo příspěvku: 2614: Strčte si svou pomoc někam hodně hluboko. Já vám o ni vůbec nestojím. V ničem netápu a nikdy jsem netápal, a i kdyby, co vám je po tom? Vysvětlujte si svoje bláboly a poučujte si koho chcete, ale u mne vždycky narazíte. Vy se prostě považujete za génia a spasitele lidí, ale já vám to prostě nežeru. Zásady slušného vyjadřování, které jsem si v životě osvojil, mi brání vás nazvat výstižněji.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 11:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

železniční přejezd je součástí dráhy nebo součástí pozemní komunikace?
No, podle platných zákonů obojího. Myslí na to jak drážní zákon, tak i silniční.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 13:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZÁHADA: Uprostřed lesa našli opuštěnou železnici s lokomotivou s vagony! Kde se tam vzala?

Tak a konec pohádek z Harašení, zajímalo by mne, co je na tom pravdy? Je to ale hodně pěkné, podle fotek. [fotic]

Punk's not dead! blesk happy
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 13:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ross: Zajímavé, jak jednotlivé weby opisují stejný blábol o houbařích jeden od druhého. Jedná se o tzv. Mrtvou trať, viz http://www.mrtvatrat.cz/
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 13:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, trať Salechard - Igarka. To ty houbaři jsou už asi stodvacátý co to "našli". A konkrétně fotka (fotky) tohohle stroje je snad u všech článků, co se o téhle dráze zmiňujou.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 14:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky vám, konečně nějaký normální článek o této železnici.

Punk's not dead! blesk happy
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 18:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Článek opravdu "velice kvalitní" [wink]
Když totiž vezmeme v potaz, že na světě žije 11 miliard lidí... tak snad ani nemá cenu číst dál.
PKUCHTA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.172.134
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 19:41:31    Odkaz na tento příspěvek  

EXISTUJE NĚJAKÁ STRÁNKA O DISLOKACI VŠECH LOKOMOTIV V DEPECH PO CELÉ ČR ??? NAŠEL SEM JEN STAV Z ROKU 2010 ...
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 20:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklonfar, Bobik: Když se podíváte i na jiné železniční přejezdy, tak i ty leží v katastru dráhy. Tedy, pomíjím různé podnikové areály, kde bývají kolejiště, komunikace, volná prostranství, stejně tak i železniční přejezdy vedeny jako jedna plocha. A čeho je železniční přejezd součástí? Na to myslí zákon o pozemních komunikacích, cituji: Součástmi ani příslušenstvím dálnice, silnice a místní komunikace nejsou... úrovňové přejezdy drah bez závor do vzdálenosti 2,5 m od osy krajní koleje a úrovňové přejezdy drah se závorami ve vzdálenosti mezi závorami, zařízení k zabezpečení přejezdů drah, kolejový svršek tramvajové a železniční dopravy v úrovni vozovky do vzdálenosti 0,5 m od vnější hrany kolejnice, samostatná tělesa drah. Takže zákon jasně říká, že železniční přejezdy nejsou součástí dálnic, silnic a místních komunikací. A nabízí se otázka, na kterou neznám odpověď - jak je to u účelových komunikací? V celém zákoně o pozemních komunikacích nejsou ve spojitosti s dráhou zmíněny účelové komunikace. To je výzva za sto bludišťáků.

Vlado749, to ale není hledání kliček, nýbrž výkladu zákona. Jak pak můžeš dodržovat zákon, když nevíš, co vlastně znamená? Vyhlášku nahradil zákon a i ten se musí dodržovat. A zákon jasně říká, kde platí, tedy kde se musí dodržovat, a kde ne, což někteří stále nejsou s to pochopit. Poznámka o imbecilech, připomínkování kdejaké blbosti a stavu, kam jsme došli, je nevěcná a spadá spíše do ranku diskuzí na Novinky.cz. Rovněž tak zmínka o tom, jak mám jezdit, což není vůbec předmětem diskuze a hlavně ani nikde nepopisuji, jak jezdím či chci jezdit.

Jirkoxxxl, co je na netu, to je volně k užití? Koukám, ty jsi expert i na autorské právo. Obrázek avataru není "obšlehnutý bez svolení ", je to taktéž mé dílo. Jirkoxxxl, já bych poslouchal i tebe, no ty máš ve zvyku něco napsat a následné reakce přecházíš mlčením nebo odbýváš poukazováním na ztrátu času se o tom bavit a výpady ad hominem. Tímto odmítáním zpětné vazby pak tvé příspěvky padají na úroveň prázdných výkřiků.

Starý vlku, když něco vím, rád se o to podělím (ostatně, je to i součást mé profese) a nepovažuji se kvůli tomu za génia či spasitele. Stejně tak se i rád dovím něco nového a nechám se poučit, abych neumřel hloupej. Nu což, je na každém, zda si nechá poradit.

Škoda, mohla by to být zajímavá debata. Jak se ukazuje, objevují se v této problematice další souvislosti z různých úhlů pohledu a vyvstávají nové otázky, o kterých bychom mohli věcně diskutovat. Místo toho jeden zatvrzele dokola omílá svůj nesmysl, pro druhého je zpětná vazba rudým hadrem.

(Příspěvek byl editován uživatelem doktor.)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 20:52:51    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Když to, co víte je součást vaší konstrukce, tak si to raději nechte pro sebe. Bude to užitečnější pro všechny. A pokud považujete zákonem stanovené nařízení o bezpečném přejíždění železničního přejezdu za nesmysl, tak zrovna tohle nikomu neraďte. Ono i tak je na přejezdech průserů dost. Na tohle totiž existuje jen jeden úhel pohledu, a není o čem diskutovat: je to nebezpečné místo, zákon jednoznačně upravuje, jak se na něm chovat a vše ostatní je plácání pytlem o rybník.
Pokud narážíte na to, že České dráhy mají v konkurenčním boji dopravců nevýhodné postavení, tak to je holý fakt. Proč tomu tak je, nepřísluší hodnotit ani mně, ani vám. Ale je to špatně.
Rychloběžka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 9-2013

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 21:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takovou otázku, někdy v 50. létech, možná, dřív, nebo později mělo dojít k železničnímu neštěstí v obvodu stanice Řehlovice, mohl by mi někdo k tomu dodat více informací. Jediné, co vím, tak se tam prý měla srazit lokomotiva s brigádnickým vlakem. Díky předem za eventuelní informace.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 21:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Doktore: "V celém zákoně o pozemních komunikacích nejsou ve spojitosti s dráhou zmíněny účelové komunikace. To je výzva za sto bludišťáků."
Např. pozemek syna, přes který vede cesta (byť bez železničního přejezdu), je veden v Katastru nemovitostí následovně: druh pozemku - ostatní plocha, způsob využití: ostatní komunikace.
"Pokud vznikne spor o to, jestli daná cesta je nebo není pozemní komunikace a jestli na ní tedy platí pravidla silničního provozu, je třeba nahlédnout do seznamu pozemních komunikací, který vede místně příslušný silniční správní úřad a tam zjistit, zda se o pozemní komunikaci jedná nebo ne." Tento výklad odborníka na slovo vzatého lze najít serveru www.Autoweb.cz
Jinak si myslím, že pro člověka, který se neživí tvorbou zákonů, je jednodušší řídit se pravidlem daným v zákoně, než špekulací o tom, co je tam "zbytečně" omezující. Z těchto důvodů jsou mi bližší postoje Vašich oponentů zde. Pro někoho jsou pravidla zbytečná, pro jiné nutnost. Za sebe ctím daná pravidla, tj. vidím přejezd, je to pro mě místo rizikové, proto to omezení rychlosti. A vím, že vlak má přednost-zprava i zleva. Nic víc nepotřebuji. [happy]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7677
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 22:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: než špekulací o tom, co je tam "zbytečně" omezující
Maličko jiný příklad: mám křižovatku, před níž je na hlavní silnici menší kopeček zkracující dohlednost. Co je v takovém případě pro bezpečnost na křižovatce důležitější? Omezení rychlosti na hlavní a nebo stopka na vedlejší? A co se domníváte, že policie častěji kontroluje?

Vrátím-li se k přejezdu, tak je přesvědčení se o možnosti vjet alfou a omegou a omezení rychlosti 50 m před přejezdem je v tomto ohledu silně kontraproduktivní, protože zbytečně odvádí pozornost *). Tím spíš, že těch 50 m není nijak vyznačeno a je nutné to odhadovat jako 5/8 vzdálenosti od poslední pruhované značky.

*) předvěstní upozorňovadla a "mlhovky" na dráze slouží jedinému: upravit rytmus těkání fírových očí mezi tratí a přístroji tak, aby měly dost času vnímat znak předvěsti resp. návěstidla.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2616
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 22:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlku, nenarážím na konkurenceschopnost Českých drah, resp. realizaci nákupů Českými dráhami a jinými "státními" podniky. To je váš názor, subjektivní pohled, který vám a ani nikomu jinému nemohu a nechci upírat. Mohu s ním nesouhlasit, mohu s ním polemizovat, obzvláště je-li, jak jste jej prezentoval, tak svérázný, ale rozhodně vám jej nemohu a nechci zakazovat. Narážím na vaši neochotu přijmout, že mimo pozemní komunikace zákon o provozu na pozemních komunikacích neplatí, a to je fakt. Toť vše.

Haan: Jakou má spojitost, jak je v katastru evidována cesta vašeho syna s tím, že se zákon o pozemních komunikacích (ne)zmiňuje o účelových komunikacích ve spojitosti s dráhou? Jak se mohu řídit zákonem v místě, kde daný zákon neplatí? Kde jsou mí oponenti? Já jsem zde oponenturu nezaznamenal. A ano, železniční přejezd je místo se zvýšeným rizikem, však taky nenabádám k podceňování jeho rizik a sám se na něm chovám ostražitě, pozorováním mohu říci, že ostražitěji než jiní.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 22:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Je tohle správná odpověď?

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 22:50:49    Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Žádná moje neochota přijmout fakt, že mimo pozemní komunikace zákon o provozu na pozemních komunikacích neplatí neexistuje. To je jasné i školákům na základce. Ale nehodlám přijmout prezentovaný názor, že u a na železničním přejezdu se bude spekulovat a zkoumat, jestli ten přejezd je na pozemní komunikaci či ne. To je opravdu nesmysl. Prostě je tam přejezd, u něj jsou značky a ty něco nařizují.
Jestli je nařízené omezení rychlosti pro silniční vozidla správné nebo ne nehodlám polemizovat, už se to tu probíralo mockrát. Podle mne je to užitečné, už jen vzhledem k možnosti poruchy či vypnutí PZZ. Je to samozřejmě pohled strojvedoucího, který při spatření auta, jedoucího vysokou rychlostí k přejezdu (zvláště k tomu porouchanému či vypnutému) nemá zrovna příjemné pocity. A právě tak na silnici dodržuji všechna omezení, je to zřejmě profesionální deformace.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 23. března 2014 - 23:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páni oba doktoři, nemám na to, abych Vašim argumentům oponovala. Co se rychlosti přes přejezdy týká, už zde byly názory vysloveny. Někdo jede k přejezdu bezpečně stovkou, jiný třicítkou. Je to o pocitu se kterým není radno argumentovat. Nebylo-li by zákonem dáno omezení, pak je ta nebezpečnost dána jen ne/schopností (či ne/zkušeností) jedinců vnímat či předvídat míru rizika. A tu máme nejen každý jinou, ale jinou ji má i tatáž osoba v různém věku. Na tom se snad shodneme.
Doktor: "Jakou má spojitost, jak je v katastru evidována cesta vašeho syna s tím, že se zákon o pozemních komunikacích (ne)zmiňuje o účelových komunikacích ve spojitosti s dráhou? Jak se mohu řídit zákonem v místě, kde daný zákon neplatí?"
No, chtěla jsem tím naznačit, jak poznám komunikaci, na které zákon o pozemní komunikaci platí, je-li k ní veřejný přístup. A je jedno, je-li nazvána účelovou, či jinak. Beru to laicky, proto se mohu ve své úvaze mýlit. Jako řidiči je mi úplně jedno na jaké komunikaci se nacházím. Značky respektuji na každé.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 08:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor (za sto bludišťáků [proud])
No, tam je vyjmenováno kterých komunikací součástí nejsou atd atd. Tedy logicky (dle mě), jsou ty vyjmenované přejezdy (blablabla) součástmi všech komunikací vyjma těch vyjmenovaných.
Vycházím z toho, že zákon - obecně (a obvykle) - platí na danou oblast jako celek a pokud na nějakou jednotlivost z celku platit nemá, je daná jednotlivost konkrétně vyjmenovaná. (když drobet odbočím pro příklad, Doktor asi bude znát, takový zákon, kde se píše "čin jinak trestný, kterým někdo odvrací....." prostě konkrétně jmenuje situaci, kdy můžu někoho legálně zastřelit, třeba, - tedy dává vyjímku.)

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
751
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 08:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo tady kdyby jel vlak z Prahy hl.n. do Olomouce a zastavoval by v těchto stanicích : Praha hl.n. , Pardubice hl.n. Brno hl.n. Olomouc hl.n. z Brna do Olomouce přes Vyškov a Prostějov jakou jízdní dobu by měl ? Díky

Blog o Autobusech http://www.karosa.blog.cz Icq 492-225-937
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3097
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 09:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

751: Podívejte se do stávajícího jízdního řádu a spočítejte si to.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7679
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 11:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Ne-něco je to taky, ale jinde.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 19:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takto dopadly vozy, které přepravovaly rádoby fanoušky do Ovy a zpět. Škoda vyčíslená na 105 000 korun. foto1 foto2
fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.241
Odesláno Pondělí, 24. března 2014 - 21:39:13    Odkaz na tento příspěvek  

Re: "Lokom" Prosím abyste nepoužíval v souvislosti s pivními prasaty a vymaštěnci slovo fanoušek v jakékoli úpravě !![ko]!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 25. března 2014 - 04:49:49    Odkaz na tento příspěvek  

fíra: "fanoušek" je praktičtější při použití v mluveném i psaném projevu. "Pivní prase a vymaštěnec" (sám bych použil i značně expresivnější výrazy) bude působit problémy zejména v psaném projevu - "vlak s pivními prasaty a vymaštěnci" leckomu způsobí problémy s psaním i/y[proud]
Praktická otázka závěrem - kdo zaplatí opravu zdevastovaných vagonů? Nucené práce pro PPaV by potěšily!
pmracek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2013
Odesláno Úterý, 25. března 2014 - 08:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 25. března 2014 - 10:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pmracek: I tak vám děkujeme za hodnotný příspěvek.

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 25. března 2014 - 10:36:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo tady kdyby jel vlak z Prahy hl.n. do Olomouce a zastavoval by v těchto stanicích : Praha hl.n. , Pardubice hl.n. Brno hl.n. Olomouc hl.n. z Brna do Olomouce přes Vyškov a Prostějov jakou jízdní dobu by měl?

Takové vlaky už "tak trochu" jezdí. Například R906 přechází "plynule" do R864, takže z Olomouce (15:03) do Prahy (20:13) přes Brno to trvá cca 5 hodin. Obdobně v tom směru z Prahy.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 11-2012

Odesláno Úterý, 25. března 2014 - 11:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad bordeláři ve vlaku přisírající se k fotbalu: Možná by bylo zavhodné použít univerzální slovo "p-če", výstižné je dosti a tam na i/y nezáleží.

Ad Regiojet na Slovensko: Spíše by mě zajímalo, jak vyřeší problém přepnutí na střídavou trakci. Esa od ČD asi nepořídí, napadá mě jen nějaký ten Siemens, ale je nějaký k mání?

Nesnaž se takto namazat vexl, je to nemožné. Raději si uvědom pravdu, vexl tu není. Pak snáze pochopíš, že to, co se maže není vexl, jsi to ty sám.
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 25. března 2014 - 11:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo Cargo Esa od Slováků, už si je pronajímá např. AWT a tuším že i polská dcera ČD Cargo.

Nebo třeba Herkulesy, sice diesel, ale 140 jako 140.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3206
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 25. března 2014 - 12:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TRAXX, napriek všetkej propagácii Metransom, nič? [biggrin] Alebo taká 109E? [biggrin] Vozy už RJ Parsu zveril, tak možno uzavrie zmluvu aj s inou časťou ŠT [biggrin]
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 26. března 2014 - 08:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Večeřa - ve Vámi navežené čtyřpísmenné zkratce na i/y záleží a patří tam ypsilon.
Co se týká loko, není třeba dumat, stačí se podívat: zde, zde či zde.

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 26. března 2014 - 09:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík- Dovolím si oponovat i když nejsem jazykovědec. U nás na Moravě se dotyčné slovo píše s měkkým (a krátkým) i. Ale na tom zas tolik nesejde, pro takový hovada je každý výraz slabý.....[kladivo]

[smrt] PIRÁT [smrt]
XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 26. března 2014 - 11:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím zda to tu už zaznělo, ale na dnešním školení jsem se dozvěděl, že GSM-R má jeden velký problém. Pokud bude v obvodu jednoho vysílače spojeno 4-5 vlaků současně (tzv. bude se volat 4-5 vlakům) tak spojení nebude fungovat, dochází přetížení sítě. Přišlo se na to při testování G-Stop, systém nezvládne víc jak 4 vlaky. Dochází k výpadku. Hledá se náprava...
Jinak v do budoucna se vytváří nový datový system. Budou se měnit komunikace přenosu dat a bude úplně změněn systém číslování a zavádění vlaků. A jestli dojde k tomu o čem se dneska mluvilo, tak předem lituji výpravčí, protože to bude neskutečný bordel a hlavně už nebudete vědět skoro nic.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 26. března 2014 - 12:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispecer: No to je moc pěkné, takže např. na hlaváku v případě nutnosti okamžitě zastavit provoz pomocí nouzového skupinového volání, tak má smůlu. Skvěle to vybudovali... By mě zajímalo, kdo by to odskákal v případě nějaké nehody.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 26. března 2014 - 13:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No řekl bych, že to je mega průser. Ale snaží se to rychle napravit... údajně.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3213
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 26. března 2014 - 15:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: Tak, mali by tam mať software, ktorý by im tie informácie, ktoré majú dneska "z hlavy" povie. Ostatne aj dnes môže prísť vlak 47306 a bude to Lv.
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2014
Odesláno Středa, 26. března 2014 - 15:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím ale v případě nouzového skupinového volání to slyší všichni strojvedoucí v obvodu vysílače a po upřesnění příklad "Všechny vlaky ve stanici Praha hlavní okamžitě zastavte" snad síť NEZAHLTÍ i kdyby tam bylo 20 vlaků, a problém nevidím.
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 26. března 2014 - 17:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5168
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Středa, 26. března 2014 - 19:05:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ikarosa.; Pěkné, ale jaká je cena??
7080
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 26. března 2014 - 19:11:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hund: GS se neposílá jako hlasová relace, ale datová a reaguje na ni rovnou lokomotiva(zabezpečovač). Problémem je, že se nejedná o jednosměrný datový přenos,ale je nutná i odpověď a tu systém nezvládne.
Je to podobné, jako když vyjede vlak z tunelu-všem taky najednou nenaběhnou telefony i když jsou fyzicky na signálu.
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 2-2014
Odesláno Středa, 26. března 2014 - 19:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Generální stop je kapitola sama pro sebe.Řeč tu byla o nouzovém skupinovém volání na které musím okamžitě reagovat a zastavit. Je to podobný případ jako při ztrátě napětí v TV. Také se nečeká zda přijde G Stop s datovým přenosem.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2187
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 27. března 2014 - 00:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, za komančů by to bylo snadné. Odpojit od dráhy Temelín a Dukovany a všechno stojí. Teď, když tady opět pod dráty jezdí všechno možné jako kdyby jsme byli Kuwait, je to horší.Nezávislá trakce je holt nezávislá. I na nefunkčním GSM - R [lol]
Hund
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 2-2014
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2014 - 06:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jikoxxxl mýlíš se. GSM-R je téměř 100% a i při hlasové výzvě soukromník s D trakcí zastaví. A fajn je i to, že pokud uvidí na trati třeba prověšené TV nad vedlejší kolejí tak tě pomocí nouzového volání ze svého Kuwaitského dieselu zastaví i kdyby jsi proti jel dřeba se 380 a EC. A neporřebuje žádný G stop [happy]
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 27. března 2014 - 08:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hund

Inu, mýlit se je lidské. Ale parafrázovat biblické " víra tvá tě uzdraví" je v tomhle případě hloupé..