K-report
 

Železniční literatura  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Železniční literatura « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Železniční literatura do 22. 04. 2014Droxa760 22-04-14  21:49
Archiv diskuse Železniční literatura do 10. 07. 2014Johnnyc60 10-07-14  17:56
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Jamesc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 15. července 2014 - 11:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, měl bych prosbu: [uhoh]
U knihy "Průvodce po železnici" (NADAS 1975, kol. autorů) nemáme "seznam obrázkových příloh". Dozvěděl jsem se, že se to někde již dávno ztratilo. [sad]
Proto Vás žádám, neměl by někdo z Vás možnost, zaslat mi to oskenované mailem? Strýček google mi zatím nepomohl. [sad]

Díky moc! [wink]

Bakovští příznivci železnice - http://www.okridlenekolo.euweb.cz/
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 15. července 2014 - 13:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hank: Weisbrod, Müller, Petznick: Dampflok-Archiv 2 (Baureihen 41 bis 59), Transpress 1978
Weisbrod, Petznick: Dampflok-Archiv 4 (Baureihen 97, 98 und 99), Transpress 1981 máš to ještě ?
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.228.45.252
Odesláno Úterý, 15. července 2014 - 19:19:26    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano 1483: Napsal jsem ti e-mail.
zvedavej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.206.109
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2014 - 22:09:26    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, vi nekdo, jestli bude mit torzo na obrazku nejake pokracovani a kdy, nebo to vzdat rovnou. Diky

P.S. Odpoved "Je v procesu vyroby" tu uz byla cca pred 2 lety, jiz tehdy byla zcela bezcenna.
Petr Skalický
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.209.139.129
Odesláno Pátek, 25. července 2014 - 10:58:47    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení přátelé,
nenašla by se tu dobrá duše, která by byla tak laskavá a oskenovala mi a poslala na mail (agamapraha@atlas.cz) článek: 5 let trolejbusů mezi Chomutovem a Jirkovem z časopisu DRÁHA 7/2000 ze strany č. 34?

Nějaký dobrák tuto stranu v časopise z knihovny vytrhl...

Předem děkuji, hezké léto. Petr Skalický
Trojaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 28. července 2014 - 18:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení diskutující,
dovoluji si nabídnout následující dokumenty, ne za peníze, ale výměnou za něco jiného i mimo literaturu.

1) Obsluha přejezdových zabezpečovacích zařízení, účinnost od 1.2.1984

2) Obsluha staničních zabezpečovacích zařízení, účinnost od 1.7.1990

3) Železniční provoz v zimních podmínkách, účinnost od 1.5.1975

4) Dopravní předpisy, účinnost od 29.12.1987

Kontakt je pod nickem. Zdravím všechny

wwwTrojaz - slovem i obrazem nejen o železnici
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6259
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 06. srpna 2014 - 15:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem ve výkladu knikupectví zahlédl toto:
http://www.knihcentrum.cz/fenomen-ckd/d-153091/

http://www.loko-film-tv.cz[vypravci]
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 13. srpna 2014 - 15:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, nově vydanou knihu Fenomén ČKD mohu doporučit. Kromě statí o počátcích jednotlivých odvětví (např. o založení Lokomotivky) obsahuje další zajímavé studie, jako např. Přehled historických lokomotiv ČKD ve sbírkách NTM (Tomáš Kučera), pojednání o parních válcích (Jan Palas), či dosud zcela neznámé věci o podzemních továrnách s vojenskou výrobou (Martin Přibil) - takže snad záruka kvality informací.
Albert74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 20. srpna 2014 - 23:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, neměl by někdo k prodeji nebo naskenování Seznam modelů vyrobených v NDR, vydal ÚKDŽ Praha v půlce 80tých let. Díky.

www.m274.cz
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 17:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě knihy od našich sousedů s tématem pouze těsně přeshraničním:
Kolej Kłodzko - Lądek Zdrój - Stronie Śląskie
Architektura Śląskiej Kolei Górskiej

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Fabec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2014 - 09:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výjde letos Malý atlas lokomotiv 2015?
Ec345
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2014 - 15:17:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.Dá se někde v Plzni koupit Tulák po drahách?
Akordeonista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 10. října 2014 - 19:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Literáti na trati" se jmenuje kniha, kterou vydává v nakladatelství EPIKA skupina píšících železničářů.
Křest knihy spojený s autogramiádou se odbude ve Vládním salónku na Wilsonově nádraží v Praze 22.října v 11.00 hod. Knihu je možné objednat v nakladatelství http://epika.cz/?p=eshop&sk=&detail=79&list nebo též u dobré duše celého projektu Fandy Tylšara frantisek.tylsar@seznam.cz
malý_atlas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.141.244.63
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 19:01:47    Odkaz na tento příspěvek  

Malý atlas snad vyjde až příští rok.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2767
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 14. října 2014 - 09:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A "Tulák" se v Plzni určitě neprodává. (Kdybyste vstoupil do klubu www.drahari.info stanete se zároveň předplatitelem tohoto zpravodaje a bude Vám chodit domů.)
Ec345
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 14. října 2014 - 09:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel děkuji za info
Párař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 15. října 2014 - 16:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proslýchá se už, kdy vyjde třetí díl „České stavby parních lokomotiv“ od Ing. Zeithamera?
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3541
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2014 - 12:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z důvodu rozebrání 1. vydání vyjde náš průvodce pro rok 2015 již koncem letošního října. Změny jsou pouze drobné a spočívají ve výměně některých historických i současných fotografiích [andel]

ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Jacob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2014 - 23:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mastodont
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 5-2012

Odesláno Sobota, 18. října 2014 - 22:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ec345: Tulák se v Plzni neprodává, protože tam dráhaři nemají žádné aktivní členy ani kontakty na prodejny. Pokud byste tam nějakou šotoušskou prodejnu přesvědčil, aby to s Tulákem zkusila, budeme vám velmi zauzlováni.
Ec345
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 23. října 2014 - 15:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mastodont:neznám v Plzni žádnou šotoušskou prodejnu.Na Západě jsem teprv chvilku
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 30. října 2014 - 15:28:50    Odkaz na tento příspěvek  

Právě zakoupeno: Jiří Urban, Martin Navrátil: Stopou dějin Sedlčanky. Asi to bude kvalitní.
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.228.45.252
Odesláno Čtvrtek, 30. října 2014 - 18:51:20    Odkaz na tento příspěvek  

Vagonet: Už ji mám taky doma. Jednou větou: Povedla se.
gilles.82
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.35.138
Odesláno Neděle, 02. listopadu 2014 - 20:24:46    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

Sháním knihu - 120 let trati Čáslav Žleby Třemošnice, cenu respektuji.

gilles.82@seznam.cz

Díky
Honza
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6203
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 03. listopadu 2014 - 01:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkus napsat mail pardubickému spolku historie.. mám pocit,že ji měli v muzeu v Rosicích v sortimentu..A jinak musím fandy kotlů upozornit na nedávnou novinku od polských sousedů.Po myslím veelmi povedené knize o polských lok. Ty2 (německé 52)nyní vyšlo velmi obsažné dílo o amerických lokomotivách dodávaných do Polska.Mnoho fotek,výkresů,tabulek..navíc nevím jak vy,ale já se polštinou jakžtakž prokoušu což se bohužel o jiných jazycích nedá říct[happy][crazy]Já zakoupil hlavně pro moje oblíbené S160..Cvaknu alespoň titul ať máte představu..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 04. listopadu 2014 - 12:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde je odkaz na onu knihu uváděnou Alfem Normalnotorowe parowozy amerykańskie na PKP
gilles.82
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.235.43
Odesláno Středa, 05. listopadu 2014 - 11:51:37    Odkaz na tento příspěvek  

Alf:
Díky, mám objednáno

Honza
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12126
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. listopadu 2014 - 10:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak to vypadá s knížkou o ganzech?

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
U58
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Čtvrtek, 06. listopadu 2014 - 12:59:11    Odkaz na tento příspěvek  

Bobo - už 10 let furt stejně : prý "na Vánoce bude".
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.180.12
Odesláno Čtvrtek, 06. listopadu 2014 - 14:29:32    Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba x let slibovaná publikace Corony o jabloneckých tramvajích?
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 06. listopadu 2014 - 14:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz aktuální příspěvek v diskusi o libereckých tramvajích. [wink]
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. listopadu 2014 - 16:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle posledních info Jablonec brzy, Ganzy do vánoc nee. Rukopis je. Dělá se na plánech. Ale kromě dalšího čísla SŽ něco navíc snad bude.
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 08. listopadu 2014 - 13:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jablonec už byl v prodeji dnes na burze. Je to velmi pěkná knížka a určitě si ji pořídím.

Měj jsem možnost (také na burze) prolistovat knížku pana Lichnera o tatranské električce. Přesný název si už nepamatuji, ale žádná škoda. Knížka totiž nevybočuje z dosavadní tradice autora. Mohl bych podrobněji popsat, co kde opsal. Takže se tam například opakuje tradiční tvrzení, že zastávka Móryho osada na staré zubačce sice vznikla kvůli nově postavenému hotelu Móry, ale přesto byla situována o několik kilometrů jinde v místě dnešního Lieskovce [happy]. Také tam používá výkresy převzaté bez souhlasu autora ze starších publikací.

Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
U58
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Sobota, 08. listopadu 2014 - 20:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Zmar - mám od něho ty kdysi vydané Úzkokolajky.... a víc už mít od něj nemusím, takže souhlas.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4031
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 08:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lichnerobijci, zkuste se na věc podívt ještě jiným pohledem: Jeho knihy se na rozdíl od jiných superodborných pojednání o tématu prodávají i v běžné prodejní síti (např. v suvenýrech na nádraží ve Smokovci), kde jsou ochotni si je zakoupit i nešotouší lidé. Je pak logické, že šotoušům kniha nic nepřináší a jenom všude koukají, kde autor co opsal. Na druhou stranu ta superodborná pojednání jsou pro běžné laiky, kteří se chtějí dozvědět něco o historii TEŽ nebo lesních železnic, obvykle jednak nedostupná, jednak příliš podrobná a tudíž nesrozumitelná. Ne že bych chtěl obhajovat chyby, které v publikacích jsou, toho by se měl autor vyvarovat (pokud se nejedná o šotoprkotiny). Také by neměly být přebírány obrázky bez souhlasu autora a uvedeny aspoň základní prameny (zase ... výčet mnoha desítek publikací, z nichž autor převzal jednu či dvě věty, laického čtenáře nudí a nemíní platit za strany potištěné za z jeho pohledu naprosto zbytečným seznamem).
Tedy zkusme se podívat na Lichnerovy knížky z pohledu širší veřejnosti a teprve potom jednoznačně kritizujme. Zkrátka ty knihy nejsou určeny pro nás šotouše, tedy si je nekupujme a plamenně se o nich nerozhořčujme. Když jsem sepisoval (během 14 dnů...) brožurku k 50 letům žabotlamů, taky to mělo daleko do detailní monografie, taky jsem to v zásadě vše opsal (a citoval hlavní prameny), ale díky tomu má 2000 lidí doma tuhle brožurku. Třem stovkám šotoušů to nic nepřineslo .... ale dalších 1700 lidí se k tomu dostalo a kdyby půlka z nich s v tom aspoň něco přečetla, tak budu rád. Troufnu si říct, že jen málokdo z nich by si koupil monografii za čtyřmístnou sumu (tohle byla příležitost rozdávat zdarma). Osobně jsem tu brožuru cílil spíše na mladší čtenáře. A taky se tu můžete rozčilovat, že ten hajzl -aa- to opsal i s chlupama ... ale jestli to třeba jen 20 mládežníků nebo třeba i dospělých pomohlo přivést k zájmu o železnici ... tak to splnilo svůj účel a autor je spokojen. A spojeni můžou být i ti potenciální autoři budouí monografie ke stejnému tématu nebo možná i těch děl, z nichž jsem opisoval. Těch 20+ zájemců si je jistě časem bude chtít obstarat, aby se dozvěděli víc. A vo to tady jde, ne každá kniha o železnici musí být utně cílená na kovaného šotofandu a znalce[happy] A je to tak správně, jen houšť ... odborných pojednání máme dost, ale pro laika jsou obvykle zcela neuchopitelné. Takhle nové zájemce o obor nezískáme. Rozhodně víc nových šotoušů oslovily knihy pana Schreiera (byť ze šotopohledu neskutečně povrchní a občas tak s nepřesnostmi a zjednodušeními), než díla z nakladatelsví Corona. Takže je dobře, že vychází obojí.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
U58
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 09:22:05    Odkaz na tento příspěvek  

-aa- , - možná ani nevíte, o čem píšete.
V těch Úzkokolajkách... mi třeba vadí, že tam nemá ani slovo o Prešově, asi je to z Žiliny tak moc daleko, že tam nejen nikdy nebyl, ale ani o něm nikdy neslyšel ? A nebo kdyby ho tam přidal, už by knížka byla moc silná, tím pádem i dražší, a už by se pak špatně prodávala v těch trafikách ?
A pokud jde o ty "drahé" knihy, často nejsou svým textem o moc lepší. Nové informace tam člověk marně hledá. Ale komu stačí koukat jen na obrázky, ten je spokojen.
U58
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 09:29:22    Odkaz na tento příspěvek  

aaa- píše : Když jsem sepisoval (během 14 dnů...) brožurku k 50 letům žabotlamů, taky to mělo daleko do detailní monografie, taky jsem to v zásadě vše opsal (a citoval hlavní prameny), ale díky tomu má 2000 lidí doma tuhle brožurku.

A přesně tím opisováním čehokoliv se nesmysly pak šíří geometrickou řadou mezi chudý lid, který nemá na lepší....
Pak jsou ovšem archívy zbytečné, vše se dá doma v pohodlí opsat, popřípadě doplnit vlastní fantazií.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4032
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 12:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U58: Otázka zní, zda takové nedostatky tak zásadně vadí tomu "laickému čtenáři". A možná ho nebude trápit ani velká většina těch nesmyslů, které ze ně označí šotouš. A ani ty archivy bych zase až tak moc nepřeceňoval. Když si vezmu, jak se mnohdy dnes liší skutečnosti zapsané na papír od skutečnosti nebo jak se dnes mnohdy vytvářejí různé statistiky .... budou to mít historici za pár desítek let těžké....

Zkrátka když to shrnu, úplné nesmysly by se neměly objevovat v žádném díle, ať už určeném pro kohokoli (byť je najdeme mnohdy i v dílech označovaných za velmi odborná). V publikacích určených pro širší veřejnost si dovedu představit mnohá zjednodušení (je úplně nutné, aby byla kniha o slovenských úzkokolejkách pro širší veřejnost zcela vyčerpávající ... jasně Prešov by tam jistě měl být, ale ... nemusí, s tím se smiřte, Vaše právo je nekoupit). Ale vlastní fantazie by v tom neměla mít co dělat...

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 14:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- Ne že bych chtěl obhajovat chyby, které v publikacích jsou, toho by se měl autor vyvarovat (pokud se nejedná o šotoprkotiny). Také by neměly být přebírány obrázky bez souhlasu autora a uvedeny aspoň základní prameny

Jenomže pan Lichner tam téměř nic jiného nemá. Kdyby se aspoň obtěžoval ty převzaté informace převyprávět vlastními slovy aby z toho opticky vytvořil něco nového byť se čtyřicet let starými chybami, tak bych to bral. Stejně tak, když mne někdo požádal, jestli může můj výkres někde použít, vždy jsme se domluvili. Jenomže pan Lichner ani tohle neumí.

Ještě ke v diskusi zmíněnému Prešovu. V Lichnerových knížkách Prešov chybí proto, že pan Licher zatím neměl, kde by ho opsal. To není nadsázka, ale smutný fakt.

Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2857
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 15:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom o pionýrské železnici v Prešově někdo ze studentů VŠD určitě kvalitní studentskou odbornou práci sepsal - sám se pamatuji na její prezentaci někdy před >30 lety (cca 1982). Že by ji z VŠ archivu někdo zcizil? [biggrin]
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4034
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 16:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, to akademické prostředí teda funguje. Samozřejmě nejsem schopen posoudit, zda je opsáno slovo od slova nebo nikoli, nemám k dispozici vzpomínané diplomové práce (byť by mě určitě zajímaly). Na druhou stran, když zde čtu názory na dotyčného autora, tak není ono vlastně možná lepší, když je to opsané slovo od slova?

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. listopadu 2014 - 17:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

není ono vlastně možná lepší, když je to opsané slovo od slova?[biggrin]
Ale keby ho aspoň slušnosť neopustila... [uhoh]
Inak na svete je kniha ŽSR "Železnica v kocke" - Kubáček a spol.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2014 - 00:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad -aa- a právě ti, kteří dokážou texty p.Lichnera posoudit, protože třeba opsal i jejich materiál, tak si postěžují alespoň zde, když to jinak nejde...
Pokud by měl p.Lichner psát knihy "nešotoušské", pro "normální" lidi, tak by to mělo být na jiné úrovni. Tím že přejímá (opisuje) odborné texty, tak to posouvá z horizontu "normální čtenář" do pozice "šoto čtenář". Osobně si nejsem jistý, jak si "normální čtenář" který si v trafice za rohem koupil "úzkokolajky...", přežvejká text o úzkorozchodné kolejové dopravě, která je opsaná z původně odborného textu ing.Kladivíka
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.228.45.252
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2014 - 11:56:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tak už mám doma dlooooouho slibovanou publikaci z Corony o historii jablonecké tramvajové sítě kolektivu autorů Grisa - Losos - Krebs. Jednoduše řečeno, paráda, to několikaleté čekání stálo za to. (Škoda, že se jejího vydání nedožil Gisbert Jäkl...)

A rovnou bych měl prosbu: Nemáte prosím někdo ke zveřejnění výkres budovy použité v nákladištích Pulečný, Vrkoslavice a Mšeno? Myslím tím tu jednotnou hrázděnou budovu z režného cihlového zdiva. A taky by mě zajímalo uspořádání kolejiště vlečky a budov obecní plynárny Kokonín.

Děkuji předem za ochotu.
Pro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 18. listopadu 2014 - 10:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 18. listopadu 2014 - 17:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dne to šlo do tiskárny, snad by to mělo být hotovo asi za 2 - 3 týdny.
Martin749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 21. listopadu 2014 - 18:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyklízíme skříň a tyto publikace nabízíme k prodeji:
http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=38692493
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2014 - 18:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zmizelá Praha by podle posledních zpráv měla vyjít 10. 12.
Párař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 16:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Údajně vyšel další (již čtvrtý) speciál Světa železnice z Corony. Je to pravda? A pakliže ano, tak o čem je?
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.228.45.252
Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 20:42:43    Odkaz na tento příspěvek  

Páraři, páraři... Corona má svoje stránky, kuk na ně... [biggrin]

http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=1302
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 07. prosince 2014 - 22:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Saakra já už fakt nějak nestíhám..Supeer.už se těším.. [jidlo]

..pořádná mašina má kotel a komín..
Viajero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 10-2005
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2014 - 08:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřeboval bych jako dárek do zahraničí DVD o provozu na českých železnicích, jedno s pohledem do historie a jedno ze současnosti, nejlépe, aby byly alespoň s anglicky mluvenou audio stopou (španělskou bohužel ani nepředpokládám). Neměl by někdo nějaký tip včetně info, kde se to dá pořídit? Děkuji.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 13:28:17    Odkaz na tento příspěvek  

Speciál SŽ při velmi letmém prolistnutí: hodně fotek, málo textu, z obsahu na první pohled udeřila do oka slova "sex na hradle"[happy]
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6249
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 00:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nemělo to být " s ex. na hradle"?[rofl]Každopádně téma na román či alespoň povídku..Zatím jsem neměl SŽ v ruce tak nemohu soudit..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Nexus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 10:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 20:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem po roce opět našel čas. abych dál omezoval své sbírky. Takže pokud někoho něco osloví
http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=6530695
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 23606
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 21:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hodně fotek, málo textu, z obsahu na první pohled udeřila do oka slova "sex na hradle

Textu tam není zas tak málo a docela dobře se to čte, i když je to smaozřejmě zatíženo takovým tím nádražácko-kryptobolševickým zatrpklým pohledem na dnešní svět (USA jsou špatné, Rusáci jsou špatní bo okupace 1968, dnešní dráha nestojí za nic atd..). Nejlepší je, jak si ten člověk sám odporuje při popisování vlastních (celkem zajímavých i když mnohdy dost drsných) tehdejších zážitků a jejich pozdější idealizací.

Taky mě od dlouholetého výpravčího zaujalo vysvětlení nehody v Nedakonicích a zničení loko 476.002 v roce 1968. Prý že v noci zhasla petrolejka na spodním rameni vjezdového návěstidla a fíra, který viděl jen jednu zelenou to vzal do odbočky plnou rychlostí. Myslím, že tak jednoduché to nebylo a že i tehdejší "primitivní" zabzař bylo trochu blbuvzdornější...

Ale jinak dobrý, určitě koupě nelituju.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
XA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.230.85
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 21:47:48    Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Přečtěte si v některém starším čísle SŽ o nehodě rychlíku v Dyníně. Ne vždy musíte mít pravdu, i když tak dost často vystupujete.......
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 23607
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 12:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přečtěte si v některém starším čísle SŽ o nehodě rychlíku v Dyníně.

Tu nehodu znám a hned jsem si na ní vzpomněl. A tvrdím, že to její "vysvětlení" zacloněním spodního světla na mechanice větví nebo čím je stejná blbost jako zhaslá petrolejka v Nedakonicích. Na tyto eventuality byl tehdejší systém samozřejmě připraven a počítal s nimi.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3536
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 15:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, zda už mají na Masarykově nádraží nebo Coroně k prodeji knihu Železniční nehody na Slovensku díl 3. Díky za odpovědi.. [happy]
XA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.230.85
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 20:54:37    Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Miluji tyhle keci[crazy], byl jste tam v roce 1970 před nehodou, že si dovolíte posuzovat tuto nehodu ? Tyhle keci si laskavě nechte do hospody, nebo do parlamentu [kecal]!![kladivo]
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 23610
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2014 - 09:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miluji tyhle keci

Jaké kecy, pane kolego? Zkuste nám místo osobních sprostých výpadů raději objasnit pojmy "předvěst", "noční návěst", "denní návěst", "pochybná návěst". Pokud víte co znamenají tak je vám určitě jasné, proč zhaslá petrolejka na vjezdovém návěstidle nemůže nikdy způsobit vykolejení mezinárodního expresu ani ničeho jiného. Kapišto?

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Skylix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 07:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Chci se zeptat, jestli někdo nemá zájem o 15 kompletních ročníků Železničního magazínu. Plus nějaká samostatná čísla.
XA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.230.85
Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 11:21:39    Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Bohužel nejsem dopravák, tak Vám to nevysvětlím. Vytáhl jsem spis této nehody, ano spis a zjistil jsem, že moje paměť má těžké výpadky .......[sad] Nehoda se stala z důvodu, předvěst byla zhaslá a četa nerespektovala na návěstidle vjezd odbočkou .........
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 23621
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 20:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda se stala z důvodu, předvěst byla zhaslá a četa nerespektovala na návěstidle vjezd odbočkou .........

No, a je to venku. Jen to mírně poupravím - nehoda se nestala z důvodu zhaslých petrolejek ani na předvěsti ani na vjezdovém návěstidle (ty neměly mít na vznik nehody žádný vliv), ale z důvodu riskování čety, která nedodržela základní předpisy a postupy, jak se v případě zhaslého návěstidla chovat. Protože zhaslá předvěst je taky návěst (a to zcela jednoznačná [kladivo]).

Teď už je to samozřejmě jedno, jen jsem tím chtěl ukázat "kvalitu" závěrů, které ze svých letitých vzpomínek autor vyvozuje.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Martinek_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 8-2011

Odesláno Sobota, 27. prosince 2014 - 08:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pondělí 29.12. je v knihkupectvích Dobrovský sleva 30% na vše, co je skladem na prodejně.

M286.1032
Lajos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2014

Odesláno Úterý, 30. prosince 2014 - 12:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: ta jedna zhaslá petrolejka se tradovala i mezi staničním personálem přímo v Nedakonicích a i mezi lidmi, kteří byli pamětníky té nehody. Sloužil jsem tam s nimi cca 25 let po té.
Stejně tak se celkem dobře zadřela pod kůži "informace", že zavádění zrcadlíků do mechanických návěstidel, aby noční znak "nadvakrát" svítil buď skutečně 2 x nebo vůbec, byla dopadem právě té nedakonické nehody.
Na vjezdu nesvítilo nic. Pokud se topič řídil zelenou na předvěsti v domnění, že jde o vjezd, to už je v rovině spekulace. A ten tam i zůstal, takže se nemohl ani přiznat, ani obhajovat.

http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/