K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 26. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 26. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
GRAVITAČNÍ ČOČKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 14:55:13    Odkaz na tento příspěvek  

Můj vlastní názor=trollování????Pravda=trollování?Provokace?Ne jen pohled z jiného úhlu,než vašeho ale to je pro vás též trollování že?HOWGH!!!!!!!!
Sominus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 18:00:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brněnské 15Tr08 jsou z roku 1991.

Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 19:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sominus: A jo, na ty jsem zapoměl. A co vlastně mají za nápravy? HN2, jako mají 15Tr 08/6?
Sominus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 20:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny 15Tr08 mají nápravy HN2. Akorát brněnské, zlínské a bratislavské 15Tr08 mají jak je toho u českých 15Tr zvykem 3 stropní fukary a jedno stropní okno. Proč jsou brněnské 15Tr08 z roku 1991 nevím, ale ničím se neliší od ostatních.

Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 20:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gravity lens: V HK žádný Ráby už nejezdí a stojí to za hovno, takže nový vozy nemusí znamenat kvalitativní změnu, starý dobrý udržovaný 15Tr s dobrym odpružením, a kvalitní koženou sedačkou kde není cítit každej "šutr" na vozovce.
Srovnávat Švýcarsko s touto zemí fakt nejde, tam jde hlavně o údržbu těch vozů. A stejně debilní jako špatná údržba je přístup koupit najednou všechny nový vozy, protože za x let se bude nárazově řešit výměna vozovýho parku.


(Příspěvek byl editován uživatelem Philip.)

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 20:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gravitační čočka: Zalezte někam do díry... Stylem, jakým píšete se nedá vést, relevantní diskuse, opírající se o skutečná fakta. To jestli je zrovna vysokopodlažnost, otázkou nějaké zastaralosti... o tom by se dala vést diskuse. Na jednu stranu, vám vadí bolševické trolejbusy, ale na druhou stranu, vás ani nenapadne, že nízkopodlažnost, jako pojem. Je mnohem víc zpolitizovaná záležitost, než nějaká Škoda 15tr 02/6, rok výroby 1988, ČSSR. Ach jo, takových věcí které by se o tom dali napsat. (4x jsem smazal kus textu, protože to byla myšlenka, která nenavazovala na něco před tím)... je jednodužší váš způsob, prostě řvát. Prostě, u nového autobusu/trolejbusu s plošinou, pro vozíčkáře a nálepkou "kryplkáry", se fotí politici mnohem lépe, než u standardního autobusu/trolejbusu s vysokou podlahou. Určitě vám teď do mozku dorazila myšlenka, že jsem nějaký kinderšotouš - vůl, který je nepřítelem nízkopodlažních vozidel. Ne, to opravdu nejsem, jenom je úplně na kel, když se jde z jednoho extrému do druhého. btw. Zahrnujete vůbec do svého myšlení to, že konkrétně Škoda 15tr, je pro běžného, nějak nehendikepovaného člověka, vcelku pohodlný (co se týče, vnitřního uspořádání - prostoru), dopravní prostředek? Stačí vyjít dva né moc velké schody a potom, po celém trolejbusu není v podstatě ani jeden! Nehledě na to, že je to řekl bych o něco víc odolné, oproti vandalům a dopravním nehodám, než soudobé busy. atd. atd. atd.
Pumpkin756
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 5-2012

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 21:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zajímavé že v Hradci vyřadili většinu 21Tr a mají tam samý sorky , a v Ústí nebo Brně máte trolejbusy které pamatují československo... Doufám že vám tam 15TR ještě dlouhou dobu zůstanou protože vše lepší než sor. Ps - nevíte co budou ty nové vozy

http://pumpkin756-models1.webnode.cz/
Sominus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 21:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak brněnské 15Tr02 jsou z roku 1990.

Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 21:58:25    Odkaz na tento příspěvek  

Gravitační čočka: můžete se přiznat kolik je vám let? Podle toho jak píšete to vypadá jako kdyby jste se narodil sotva rok nebo dva před "plyšovovou" revolucí, ale i tak jste trpěl celá léta pod útlakem dělnické třídy [lol].
Dle mého názoru jsou nejstarší 15Tr už přeci jen dost přestárlé a měly být už nahrazeny něčím soudobějším. Zároveň ale čím jsem starší a setkávám se s více a více stroji a zařízeními, začínám mít úctu před lidmi (a jejich výtvory), kteří dokázali vytvořit/sestrojit něco co překonalo očekávání - třeba v délce životnosti. Nevím jakou životnost 15Trkám uváděl výrobce, ale čtvrt století to asi nebylo! Dnes žijeme v době, kdy se nosí věc pořídit co nejlevněji, užívat jí a až vyprší leasing tak koupit novou, protože krátce na to se rozsype. Ať jde o mixér, mobilní telefon nebo služební auto, vše je vyrobené tak aby to spolehlivě sloužilo jen po dobu záruky. O delší životnost výrobce nemá zájem - nepotřebuje aby jeho výrobek sloužil zákazníkovi celý život, potřebuje aby si zákazník běžel koupit zase další výrobek.
15Tr jsou právě takovým výrobkem, který sice není v některých ohledech nic moc, ale dokázal sloužit spolehlivě a dnes když mám nastoupit třeba do některých nízkopodlažních "novinek" kde si sednu na tvrdou lavici třetí třídy, do kolena mě tlačí prapodivné zbytečné madlo na spodní hraně okna a nemám místo na nohy a šlapu si na špičky s tím kdo sedí proti mě, tak vzpomínám na mnohem pohodlnější posezení ve staré rozvrzané "hajtře". Od trolejbusu očekávám, že mě pohodlně a včas odveze tam kam potřebuju - jeho stáří/modernost a "politická příslušnost" je už o dost méně důležitá.
No a abych jen neplácal, tak přidám něco z dnešního dne:


Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 22:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gravitační čočka: Když se svezete, trolejbusem evč. 607 (viz. foto, nad tímto příspěvkem), který je pro vás "OK", protože nepochází z dob "bolševismu". Stoupnete si na točnu, na kraj plechu(podlaha), tak zjistíte, že je to zkonstruováno (u tohoto se pozastavte, Zkonstruováno!)tak, že se ten plech ohne, tak o dva až tři centrimetry, pod úroveň podlahy!!! Tím, jak je to low-costově konstruováno, se může bez problémů stát, že v létě(to se nosí sandály, žabky...), a nebo v podstatě kdykoliv... stačí nešťastná náhoda a whemo... pár prstů na noze je amputováno, tzn. zcela v prdeli! Trolejbus Škoda 15tr, mám prozkoumaný, dá se říct zkrz naskrz a nic tak nebezpečného v něm není! Mála co mě už dokáže šokovat, když jsem onehdá ale toto zjistil, hodně mě to šokovalo. Je na tom krásně vidět, že normy můžou bejt na cokoliv, může se to schvalovat skrz na skrz, ale stejně tím projdou takovéto zmetky, které jsou pak určitou skupinou lidí "oslavovány".

(Příspěvek byl editován uživatelem karbanátek99.)

(Příspěvek byl editován uživatelem karbanátek99.)
Husák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 22:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... pár prstů na noze je amputováno, tzn. zcela v prdeli!
Vy mě dneska bavíte. [biggrin]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 06:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa, Mk2: té 601 snad uvěřím, až bude stát na dílně po návratu z Acieru (předpokládám, že případně pojede tam).
Mk2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 10:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Možná pro ty, kdo to tak nesledují, odstavením 564 a 565 na VO na podzim nám zbyl poslední trolejbus v nátěru Kotas - vůz 560. Tento nátěr se ještě skrývá pod CVR na voze 22 Tr č. 603, ale pochybuji, že vzhledem k celkovému stavu toho vozu ještě někdy vyjede s tímto lakem bez reklamy.

Kotasovské barevné schema vám jezdí skryté také pod ex. plzeňskými vozy 569 a 571. Sice v zelené, ale také to je jedna z variant návrhů arch. Kotase. Viz. zadní strana prospektu 15 TrM z roku 1994.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5677
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 12:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gravitační čočka: Zalezte někam do díry... Stylem, jakým píšete se nedá vést, relevantní diskuse, opírající se o skutečná fakta. To jestli je zrovna vysokopodlažnost, otázkou nějaké zastaralosti... o tom by se dala vést diskuse. Na jednu stranu, vám vadí bolševické trolejbusy, ale na druhou stranu, vás ani nenapadne, že nízkopodlažnost, jako pojem. Je mnohem víc zpolitizovaná záležitost, než nějaká Škoda 15tr 02/6, rok výroby 1988, ČSSR. Ach jo, takových věcí které by se o tom dali napsat. (4x jsem smazal kus textu, protože to byla myšlenka, která nenavazovala na něco před tím)... je jednodužší váš způsob, prostě řvát. Prostě, u nového autobusu/trolejbusu s plošinou, pro vozíčkáře a nálepkou "kryplkáry", se fotí politici mnohem lépe, než u standardního autobusu/trolejbusu s vysokou podlahou. Určitě vám teď do mozku dorazila myšlenka, že jsem nějaký kinderšotouš - vůl, který je nepřítelem nízkopodlažních vozidel. Ne, to opravdu nejsem, jenom je úplně na kel, když se jde z jednoho extrému do druhého. btw. Zahrnujete vůbec do svého myšlení to, že konkrétně Škoda 15tr, je pro běžného, nějak nehendikepovaného člověka, vcelku pohodlný (co se týče, vnitřního uspořádání - prostoru), dopravní prostředek? Stačí vyjít dva né moc velké schody a potom, po celém trolejbusu není v podstatě ani jeden! Nehledě na to, že je to řekl bych o něco víc odolné, oproti vandalům a dopravním nehodám, než soudobé busy. atd. atd. atd.


Krásně napsáno [ok] k tomu není moc co dodávat. On se vždycky najde někdo, kdo třeba ani dobu bolševika nezažil, ale protože někde slyšel, že to bylo špatně a vše stálo za howno tak s tím žije. Existuje spousta náctiletých, kteří i na trolejbusy nadávají, na vlaky, na různá zařízení, s kterým přijdou do styku, sice o tom ví totální kulový, ale poznají, že to pochází z dob komunismu a to je jejich mndrák, tak na to začnou veřejně nadávat, jak je to špatně a jak je to obtěžuje. Nemluvím o případech skupin, kteří to třeba i poškozují (vandalové) schválně.

Víme všichni jaká situace je, ale je blbost se zastavovat nad tim, že to je z dob bolševika a už to tu nemá dávno co dělat. O to tu vůbec nejde. Diskutovat se má nad tím, jaká vozidla nejlépe začnou nahrazovat tyto vysloužilce a co se nejlépe hodí do provozu (třeba konkrétně do Ú.L.) to že se zde trochu zaspalo, to je zbytečný znova otvírat, to je politika.
Patnáctky i jiná vozidla, sedmičky, můžeme jít i do provozu železničních vozidel, kde třeba staré dobré dvaašedesátky odvedly velký kus práce. Žádné z těchto vozidel nebyly plánovány na tolik let poctivého provozu.

Proto můj názor je takový, že obnova ano, být musí, ovšem vybírat z nabídky a trochu diskutovat o nejvhodnějším vozidle a ne vzít co nejlevnější sráč a pak se divit. Diskutovat o tom s řidiči, s personálem na dílně, možná i trochu vyslyšet názory cestujících atd. Já vim že to vždy takhle nejde, ale aspoň nějaká snaha by měla být.

A co hlavně? Nenadávat a neustále tady neřvat, jak to bylo za komunistu špatný a že bolševik nám sem dával vozy, který už tu nemají dávno co dělat a pdoobný výlevy. Jsou to opravdu jen výlevy, žádný normální argumenty o kterých lze diskutovat. [happy]

Plzeňští strojvůdci "rady-popisy-pomůcky-zajímavosti" vše nejen o českých lokomotivách
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 15:21:06    Odkaz na tento příspěvek  

Za sebe se pokusím bodovitě, protože takovéto diskuze vrcholně nesnáším:

- kdo si myslí, že VŠE co bylo před rokem 1989 (chápej "17. 11. 1989") je u mě (vyjadřuji svůj názor) totální idiot
- jak říká jeden můj kamarád: je snad 100 % imobilních osob + maminek + důchodců?
- kdo pracoval s takovýmito lidmi (imobilní na vozíku například), tak ví (stejně jako já), že pro ně není 10 minut žádný čas. Takže pokud by byla 1/3 (= 33,33333 %) nízkopodlažních vozů, nebo vyjádřeno intervalově, klidně 30-60 minut, pro tyto lidi to je i tak pohodlné. Oni "chodí" včas na zastávku, 5 minut počkají, nenadávají.

Tedy suma sumárům:
- "chudé" město, které nemá na "kdoví" co má být spokojeno s krásnými generálkami (opět propaguji Zliner) + přirozená obnova + dosažení "přiměřeného" stavu nízkopodlažnosti
- vozy 15Tr jsou spolehlivé, dílny je znají a jejich využitelnost z hlediska procentuálnosti z evidenčního stavu může být mnohem vyšší, na rozdíl od příliš přeelektrizované techniky. Umím podložit čísly, ale je to zcela zbytečné.
Gravitační Vlna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:22:40    Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec nejlepší by bylo začít vyrábět 02/6 znovu,jsou pohodlné,spolehlivéjednoduché a dílňáci o nich vědí vše podstatné.Objednal bych hnací nápravy RÁBA a v Ostrově bych rozjel výrobu,lidi by měli zaměstnání a vy byste byli spokojeni že do Ústí přijdou nové kloubové trolebusy ty které tam patří.Už žádná připomínka bolševíků ani reálného socialsmusu ale 02/6 z roku 2014[biggrin].Tím je vše vyřešeno Boudou nové kloubové trolejbusy,budou mít hnané 2 nápravy a bude prokázáno že sem patří[biggrin]
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a proč ne, když by stály, třeba o 1/2 méně. [happy]
btw. Prosba na admina, nelze dát banána této ip "85.70.29.194"? To co sem, daný člověk postuje, je spam.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já fakt nechápu, proč na něj stále reagujete. Jak je vidět, cíl v podobě rozesrání diskuse plní opravdu poctivě. Podívejte se, kam celé vlákno sklouzlo. Tahle debata opravdu nemá smysl. (Už to, že je neregistrovaný, mohlo trknout.)

ü: Opět moc hezké. Jak se dá na tak krátkém úseku jediné linky nafotit vůz jednou s dominantním Vysokým Ostrým jakožto zástupcem Středohoří, aby hned o kus vedle fotku orámoval reliéf Krušných hor. To se neokouká. [ok]

Slovan!
Gravitační Vlna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 16:31:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ty voe jak za bolševíka[biggrin] člověk ani namůže říct valstní názor,vše je trollování nebo spam[biggrin]
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 18:22:54    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďo, dal jsem na tvé doporučení. Využil jednodenního volna a vyrazil fotit. S 501 jsem se potkal ale až odpoledne. Buďto jsem se s ní míjel nebo byla nasazena až na špičku. Jak jsem slíbil, tak se podělím o pár fotek:

ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Pondělí, 13. ledna 2014 - 18:46:34    Odkaz na tento příspěvek  

Tou 501 jsem se i svezl, ale na první pohled to podle mého nevypadá, že by to právě ona musela mít "už spočítané", vypadá naopak jako jedna z nejzachovalejších! Jsem laik a pod podlahu samozřejmě nevidím, ale mám pocit, že jsou tu o mnoho horší střepy. Například 506, ta snad musela podplatit vrátného, aby jí pustil z vozovny [biggrin] :

Ale třeba i taková 541 je dost zoufalá - trhliny nad dveřmi jsou dobře patrné i na tomto nekvalitním výřezu fotky:
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 08:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes vuz 501 na X/52. Klise lazne odj. 7:55, takze X si doplnte sami.

xx
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2372
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 10:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude pátá. Teď stojí na Severní Terase.
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2013

Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 15:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: ano, zrovna tu 506 sem dneska taky potkal na Pražačce a chtěl jsem o tom napsat. Teda jak tohle může DP vypustit do provozu a nechat tím přepravovat tisíce cestujících denně, opravdu nechápu. [cunik] to už radši než tenhle šrot, nasadit kloubovou NAD! stav našich trolejbusů v krátké době překonal už i tu pověstnou Ukrajinu a větší šrot se snad najde někde v Arménii! diletantismus na entou od vedení tohoto města v posledních 5-10 letech.
Ale i od vedení DP! to je problém ty nejvíce bijící věci exteriéru trochu opravit. Přes víkend v dílně něco provizorně zamáznout přeci nezabere více jak ty dva dny, než takovou hrůzu vyslat do provozu.
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 17:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nechápu, proč se třeba konkrétně do 506tky, nemůže zainvestovat pár tisícovek. Pořádně to umýt a pár sprejema, to všechno zamáznout... Moc dlouho by to nevydrželo, ale tak pár měsíců, snad jo. A nebo vlastně, aby se ušetřilo na práci s vymaskováváním atd. atd., tak lze přeci použít štětka. viz.
Počátek "štětkování"
"Kompletně přeštětkováno"
"Vzhled po roce provozu, po "přeštětkování" + lehký tunning...
"Vzhled po roce provozu, po "přeštětkování" + lehký tunning... 2.
"Konec"
A to prosím, mám vážné obavy, že se "štětkování", provádělo za provozu, někde o přestávkách na konečných! [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem karbanátek99.)
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 21:14:41    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se dneska svezl i 506kou. A věřte nebo ne, tak jak vypadá z venku, vypadá i vevnitř. Ta "501 co to má už spočítané" vypadá z pohledu cestujícího o dost líp.
Přemýšlel jsem proč DP nezruší jako první 506. Nic smysluplného mě nenapadlo, ... snad jen jestli si jí DP nevydržuje v rozpadlém stavu schválně a neukazuje jí úředníkům jako argument pro navýšení rozpočtu na opravy [lol].
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 14. ledna 2014 - 21:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, co my víme. Vizuálně je ta 506 sice daleko horší, ale do vnitřností nevidíme. A ty rozhodujou, třeba je to ve skutečnosti naopak.

Slovan!
Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 6-2011
Odesláno Středa, 15. ledna 2014 - 15:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, můžu se zeptat, kdo v neděli zhruba kolem 15 hodiny fotil trolejbusy mezi železničním pojdezdem u OMV a novým mostem?
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 19. ledna 2014 - 22:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

506 skutečně vypadá katastrofálně už hodně dlouho, ale jezdila dobře. Do doby, než začala vibrovat náprava. Aby se při 30 klepaly i stěrače tak, že běžným okem se jeví jako rozmazané... No co dodat. [happy] Ale tak otřesně snad nevypadal nikdy žádný ÚL trolejbus, aspoň to nepamatuji.
Tu 501 a její brzký konec berte zatím s rezervou, mluvilo se o tom sice dost seriózně, ale důvěřovat se dá jen tomu, co se stalo. [proud] Nicméně zítra by se měla vyskytovat na 4/53 a když jí někdo [fotic] po 12:07, má u mě... bod. [happy]

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.80
Odesláno Neděle, 19. ledna 2014 - 23:39:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dík za info o 501, ale zrovna zítra nemám šanci jít fotit. Do Ústí se dostanu až někdy za tmy. No snad ještě pár dní bude jezdit - když už asi nevydrží pro příští generace jako muzejní vozidlo [sad], bylo by fajn kdyby vydržela alespoň do lepšího počasí [fotic].
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.160.184.180
Odesláno Pondělí, 20. ledna 2014 - 09:09:11    Odkaz na tento příspěvek  

Minulý týden se 501 dala fotit naprosto výborně. Je až překvapivé, že na to počasí, co je byla v podstatě až do pátku, včetně, téměř čistá [happy]
Sliks
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 8-2009
Odesláno Pondělí, 20. ledna 2014 - 14:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na lince 53 dnes vozy 501,503,504,507 [biggrin] a 532
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 20. ledna 2014 - 15:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si pamatuju, že největším vrakem, co jsem v Ústí kdy potkal, byla, blahé paměti, 502 v reklamě na Alcatel. Do toho má ta 506 ještě kousek. Ale to byla divočina před prvními generálkami, kdy jsem zažil i chybějící skleněnou výplň dveří, v podlahách Karos díry, kterými byla vidět silnice, a člověku mnohdy zůstávaly různé části interiéru v ruce, když se jich chtěl přidržet. 506 je takový krásný návrat o 10 - 15 let zpět.

Mimochodem, jel jsem dnes 549 a byla už od pohledu překvapivě jetá. Nastupoval jsem druhými dveřmi a zdálo se mi, že se pod okny začíná cosi klubat.

Slovan!
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.160.184.180
Odesláno Pondělí, 20. ledna 2014 - 17:08:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to byla luxusní "nadílka" na lince 53 [happy]. Člověk by až řekl, že to nemůže být taková náhoda :D.
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2013
Odesláno Pondělí, 20. ledna 2014 - 17:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte prosím někdo, co je s 25tr č. 605? Už to bude půl roku, co jsem ho neviděl. Ne, že by mi na něm záleželo víc než na 22tr, ale je to už dlouho, co jsem ho viděl. Možná jsem jen nedával tak dobrý pozor, když jezdil. Předem děkuji.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 20. ledna 2014 - 21:07:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: Aby ti to nebylo líto, tak jsem 501 dnes trochu profotil. Ale počasí bylo opravdu humus. Co se týče výpravy, tak 501 byla volná pro 53 asi proto, že její řidič měl šichtu, kde je přidělený nastálo jiný vůz, nebo svačiny, 507 kvůli tomu, že umřela 560. 503 a 504 jsou momentálně nepřidělené, takže jezdí 53 často a 532 jezdí jen tři kurzy, z toho jeden je 5/53 a vyšel na dnešek. [happy]

normál exteriér:


interiér:


jen tak:

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.164
Odesláno Pondělí, 20. ledna 2014 - 22:14:13    Odkaz na tento příspěvek  

"Zbynďo" nádhera. [ok]

Všiml jsem si toho už minulý týden a tvoje fotky to potvrzují, z interiéru 501 zmizely veškeré reklamy - není to potvrzení tvé zvěsti o brzkém zrušení? Že už přestala být využitelnou reklamní plochou.

Myslíš, že bude jezdit ještě i příští týden?
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 08:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu z jiného soudku. Postrádám v provozu Solaris 805, je s ním něco, nebo jen nemám oči všude?

Jinak se chci zeptat, jak se hodnotí provoz plyňáků 801 - 805? Téměř se dá říct, co kousek to originál, tak se ptám, jestli nějaký z nich výrazně vystupuje z řady, na jednu či druhou stranu.

Mimochodem, když se zařazovaly vozy 803 a 804, byly hlavní prioritou linky 1 a 12, nicméně dnes a denně jsou k vidění na 11 (což je dobře). Musím přiznat, že jsem si ty vozy docela oblíbil. Předpokládám, že takhle to vydrží až do konce roku a z 11 slezou jen výjimečně.

PS: Zbynďo [ok] Jinak vizuálně je na tom 501 o pořádný kus lépe než 506. Jak je to s ním ,když se dá pohybu Zbynďo?
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.164
Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 09:43:43    Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Postrádáš Solaris 805? Já ne, alespoň jezdí něco jiného s normálníma sedačkama. Když tenhle skvost přijede na zastávku a zrovna moc nepospíchám, tak ho raději nechám ujet a počkám na trolejbus a pak ten kousek od trolejbusu domu dojdu pěšky!
805 a 62, 63, 557, 559 a asi i další nejsou ničím jiným, než postupným zaváděním třetí třídy. I tak často kritizované železnice třetí třídu zrušily v roce 1956!!!
Kdyby DP alespoň odpovídajícím způsobem ve vozech třetí třídy zlevnil jízdné.
Urbi_DP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2013
Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 10:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: vůz 805 je prozatím odstaven z důvodu dopravní nehody a prostředek vozu je dost poškozen.
Snad se co nevidět vrátí opět do provozu.
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 13:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urbi: Díky za odpověď.

ü: postrádám ho z kapacitních důvodů, protože v rámci MHD využívám zejména linku 11, když mi pak od Chlumce i mimo špičku přijede plný 12m (bylo to, jestli si dobře pamatuju Conecto 53), tak moc spokojený nejsem [sad]. 704 od ledna už na krajské nesmí, takže ty klouby jsou tak akorát do počtu.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.164
Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 17:13:12    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 501 ještě v provozu, ale počasí mizerné, k focení zcela nezpůsobilé - tak alespoň technicky ne příliš podařený pokus:
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 17:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Praze celý den sněží a je bílo, tak jsem doufal, že se konečně objeví nějaké fotky ze zasněženého Ústí - a ono očividně pršelo, škoda.

Zbynďa: Když jsem tak koukal na komentář k interiéru 501, schraňuje ještě někdo šablony na nástřik původních čísel, loga DP, jsou ještě někde původní samolepky, co byly v interiéru? Ne že by to teď bylo nějak aktuální, zajímá mě, jestli je z čeho vycházet, kdyby se situace stran historických vozů v budoucnu zlepšila.

Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 11-2013
Odesláno Úterý, 21. ledna 2014 - 19:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak co je stou 605? Neví to někdo, co je s touhle 25tr? Už půl roku jsem jí neviděl.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 22. ledna 2014 - 10:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak které trolejbusy zůstaly kde viset? Slyšel jsem cosi o Sociální péči, což je taková klasika... Předpokládám, že to zase bude výjezd ze zastávky.

Slovan!
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.160.184.180
Odesláno Pátek, 24. ledna 2014 - 09:27:40    Odkaz na tento příspěvek  

Má někdo zprávy, co je s 501? Dojezdila již?
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.18.101
Odesláno Pátek, 24. ledna 2014 - 17:15:04    Odkaz na tento příspěvek  

Připojuju se k dotazu: číslo 501 žije?
Zároveň už jsem dost dlouho nepostřehl 508. Naopak dnes byla v provozu po hodně dlouhé době 511!
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 11:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: Z jakého místa jste, prosím, pořídil záběry vozu č. 501 v příspěvku z 21.1.? Jako občasného návštěvníka Ústí by mě to zajímalo. Díky.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 12:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pus: Dovolím si odpovědět, je to výjezd z Důlců u zastávky Stříbrnické nivy.

Slovan!
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.18.101
Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 19:24:22    Odkaz na tento příspěvek  

Pus: jo, je to tak, jak píše Ústečák. A tady je to v reálném pohledu:

Až bude lepší počasí, určitě se tam ještě vrátím, jen nevím, jestli se tam ještě stihnu potkat s pět set jedničkou.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 19:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu 501 v úterý jsi vyfotil na její poslední šichtě. Ale asi jen zatím poslední. Poté se odstavila a po nějakém čase šla na dílnu. Nyní by tam měla být a slyšel jsem přímo z dílny, že se asi její život na nějaký čas prodlouží, i když to bude náročné. Jenže tady se vše řeší za pochodu, takže těžko to brát jako definitivní info. 540 se taky hodila do šrotu po započetí opravy.
508 skutečně delší dobu nevyjela. Nevím její další osud, u některých vozů prostě těžko říct, který den bude osudový. [proud]
Ta 511 vyjela už ve středu na zkušební jízdu a v pátek poprvé po více jak půl roce na linku (5/54). Asi se do ní nevrazilo víc než bylo nezbytně nutné, vypadá opravdu jako kočkopes, má totiž nově nalakovaný jen předek, jenže vyměněno má jen pár plechů, takže má například přetřené záplaty na dveřích i na střeše, zatímco na vleku mají záplaty stále šedou barvu, střecha je tam skoro černá od špíny atd. Rovněž byl zaplechován zadní transparent jako u 554, kdysi 512 a u generálek. V souvislosti s novým lakem na předku přišla o stará ev.č. a má ty ještě miniaturnější a uprostřed. [uhoh] A stejně jako 561 už nemá loga na předních oblinách, ale loga včetně nápisů u bočních směrovek - další absurdita, když se konečně všechno sjednotí, zas je potřeba to začít dělat jinak... Strůjci těchto pitomých nápadů už by se mohli na delší dobu uklidnit a nechat si poradit od někoho, kdo má VKUS.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 20:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli ony jim, nechybějí nálepky těch log. [biggrin] [uhoh]
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 21:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochybuju, buď si opět někdo dělá pomník, nebo se zase nějaký veledůležitý úřad buzeruje s označením dopravce, kdo ví... Každopádně bych se nedivil ani tomu pomníku. 524 aktuálně prodělává podobnou opravu jako 511 a už je asi na laku, tak se modlete, ať nevyjede jen s jedním červeným pruhem dole, protože další generálky co ještě nejsou po laku už tak vyjedou... Holt už není rozvrácená jen morálka v celém DP, ale i úcta k tradicím a smysl pro design a respektování logiky toho nátěru. Ať žije opavský nátěr a ukrajinská evidenční čísla.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zbynďa.)

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7567
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 25. ledna 2014 - 21:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, už i ukrajinští dopravci mají více estetického cítění, co se evidenčních čísel týče...
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. ledna 2014 - 01:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já bych řekl, že je celosvětovým trendem se v korporátním designu zlepšovat a více se hlásit k tradicím a mít svou osobitost, ale DPmÚL má prostě vlastní směr - směr vzad. [lol] No jo, tak poté, co se zrušila tradiční čísla, která tu s mírnou obměnou byla od počátku, tak je třeba rozvrátit i nátěr no. Když už se odvrátila bílá nemoc, je potřeba ho aspoň ******* tak, aby už ani tu vlajku města nepřipomínal. Když už si někdo ten pomník musel změnou nátěru vytvořit, mohl aspoň tu šanci využít k jeho zlepšení, ale to by asi nekorespondovalo s tím výše naznačeným směrem, kam se svorně DP ubírá... Jedinou světlou výjimkou je pro mě dlouhodobě středisko PTZ. Přibývají kvalitnější izolátory, diodové děliče, rychloprůjezdné a spolehlivější výhybky, lepší se oblouky a brzy proběhne první osazení nových označníků na Mírák, tak snad budou odolnější proti ústecké lůze, když jsou inspirovány Švýcarskem. [ok] Ale bohužel z toho ostatního svinstva, co se rodí nejen z DP, ale hlavně města a kraje je mi opravdu velmi nevolno. A nějaké dotace můj názor nezmění, že je to tu unikátní tragédie.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 26. ledna 2014 - 10:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: ha ha, ty jseš dobrej srandista[biggrin]
"více se hlásit k tradicím" tak to neplatí jen v Ústí, třeba v hradeckém podniku předvedli dost, že minulost a tradice jsou jim šumák.
Naopak třeba zlepšení je po letech vidět v Českých Budějovicích kde zavedli městský lak vozů.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Neděle, 26. ledna 2014 - 11:52:59    Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba ještě vyjede :-)
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4377
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 26. ledna 2014 - 12:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Phillip: nevím, ale u ČB mě více seděl "Teherán", Měla to většina 15Tr a stal se svým způsobem městským lakem. Pokud, tak měli využít měst. barev v podobném rozložení. Vzít t/a-bus, vykoupat ho v červené lázni, místo bílé, umí skoro všude. Pak místo městského laku je víceméně nerozeznatelný od Znojma a Bratislavy.
A nejen v Hradci předvádí, že je jim minulost lhostejná...

Makrelu neumeješ.
Dopravní_dispečer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 26. ledna 2014 - 16:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zbynďa : Nechci tady sejčkovat, ale mezi námi, my jsme někdy měli svůj nátěr! Pokud si vzpomínám, tak trolejbusy řady 14Tr a 15Tr měly unifikovaný pruhovaný nátěr dodávaný tehdy do všech provozů s trolejbusovou dopravou. Změny v nátěrech nastaly až po převratu, kde řada měst si zvolila svůj městský nátěr, kromě Ústí, které tvrdilo, že to jsou barvy města! Autobusy a později dodané trolejbusy měly vždy nátěr určený jako běžný pro příslušnou řadu vozidel, který se běžně vyskytoval i v jiných městech. Tak jaká pak tradice, prostě jsme nikdy nebyli schopni vymyslet svůj nátěr a to bohužel platí i v současné době. A co se týče toho pruhovanýho městského praporu, ten také není původní, tohle zase vymysleli představitelé města na počátku 90-tých let. Původní ústecká městská vlajka vypadala jako polská, nahoře bílá, dole červená. Bylo to tak po staletí, až nastupující vládci města rozhodli jinak, od té doby to v Ústí vypadá, jakoby se sušily dresy Viktorie Žižkov!
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 26. ledna 2014 - 18:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9Tr: jo to je fakt že lak "Teherán" byl lepší, ale nejsou to oficiální městské barvy, tak se dá říci že městský lak tam byl bílá. To je zajímavej nápad využít schéma "Teheránu" pro městské barvy. Ale zas na druhou stranu furt lepší ta červená co tam mají teď než ta bílá.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...