K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 12. 01. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 12. 01. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 11-2013
Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 17:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co je s kloubovým Citybusem č.702? Proč je odstaven? A vyjede ještě? Předem děkuji.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5662
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 01. ledna 2014 - 17:55:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urbi_DP: díky za upřesnění informací.

Plzeňští strojvůdci "rady-popisy-pomůcky-zajímavosti" vše nejen o českých lokomotivách
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2013

Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 15:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jaká je aktuální maximální vypravenost T-busů a busů v pracovní dny / víkendy? vim že existuje stránka, kde byla vypravenost rozdělena snad i po linkách, ale nějak se ji nemohu dopátrat.
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 11-2013
Odesláno Čtvrtek, 02. ledna 2014 - 18:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska už vyjel Renault ev. č. 14 na lince 9. Viděl jsem ho, když jsem byl na procházce se psem. Ale neměl jsem čím fotit a mobilem se mi fotit nechtělo.
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 08:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sb87 : To byl nejspíš vlčoun, nebo si mohl při troše štěstí narazit na čnds ... Tam to ale není řadu let aktuální.
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2013

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 10:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič: no to mě napadlo taky to čnds, ale vím, že tyto stránky už moc aktualizované nejsou. Potřeboval bych aktuální vypravenost.
vlcoun.cz to nebyla. Vybavuji si jak vypadala graficky ale za boha název nenajdu [bomba]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 12:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SB87 - vypravenost z loňska je na www.sht.cz/?page_id=657

(Příspěvek byl editován uživatelem JpvV.)
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 10-2013

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 14:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jpvv: to je ono. Díky[ok]
BileKT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.146.71
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 18:18:25    Odkaz na tento příspěvek  

To je skoda ze tu posledni B741 vyradily chtel jsem si ji o velkych prazninach vyfotit a uz je konec tak aspoň ty vaše 15Tr v kremovém nátěru [happy]
Laer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 18:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič + SB87 -> stránky čnds jsou aktualizovány pravidelně, alespoň ty tramvajové ... [happy]
http://tramvaje.cnds.cz/

Ústecké tramvaje

Tradom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 03. ledna 2014 - 23:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Vlčouna se píše,že za mrazů vydrží uhlíky na sběračích 1,5 kola. Ví někdo kolik vydrží za normálních okolností?? Je to sice spotřební zboží, ale to jedno a půl kolo mě dost překvapilo...
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1962
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 10:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uhlík vydrží při dobrém počasí i přes týden. Extrémní spotřeba nepřichází za mrazů, ale za námrazy. Pak to někdy může jít opravdu rychle. No a svou roli hraje i styl jízdy. Před lety stála jedna sada tuším 90 korun, pokud si dobře pamatuju. Tak snad mě například Zbynďa upřesní a přidá třeba i praktické zkušenosti z provozu.

Slovan!
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 11:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to plácám, samozřejmě ne sada, ale kus...

Slovan!
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4349
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 16:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: doplním jen to, že se v ČR používají minimálně 3 výrobci, CZ Carbon, někdo, Elektrokarbon (SK).
Dle materiálů, ze kterých je uhlík vyroben má i životnost.
Dříve byly i takové, kterým stačil déšť, namokly a po 1 kole (ano, stačilo jedno kolo) a byl pryč. Ty jsou značně levné, proběh je za suchého, hezkého počasí, prostě ideální podmínky, cca 300km, ale i méně.
Za námrazy byl řidič rád, že vydržel dojet mezi konečnýma.
Cena je asi 30-40Kč (odhad dle starých cen)

Pak máme uhlíky, které můžeme nazvat luxusním zbožím. Stojí více jak 100Kč JEDEN a pokud řidič není lenoch, tak se na něj dá najet běžně 2 500 - 3 000km, při jednom z testů bylo naměřeno, že vydržel cca 5 000km. Stav po výměne byl takový, že uhlík měl spodní hranu necelý 1mm vysokou. Nebudu tvrdit, že se to dobře vyndavá.
Ale toto platí za ideálních podmínek, stačí jiná vlhkost a vše je jinak.

Prostě dokud není trolej ničena hoblováním vaničkou/opalovacím růžkem je vše OK
Za námrazy ale i tyto uhlíky mohou rychle ubývat a to i dříve jak po 1,5kole.

Makrelu neumeješ.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 19:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Ústí se používají kvalitnější uhlíky značky Schunk a ty se dělí i na typy - BH26C a BH26Z4F5, první je myslím "letní" a druhý je "zimní". Zimní není jen grafit, ale má v sobě i trochu kovu, je při bližším pohledu tmavší, jinak se nijak neliší. A ano, naposled jsem slyšel cenu 110 Kč. [uhoh]
Jeho výdrž je strašně složitá otázka. Lepší je skutečně uvádět kilometrový údaj jako kolega 9 Tr, protože časový je hrozně variabilní, je třeba si uvědomit, že tu máme kurzy, na kterých je denní km výkon třeba bezmála 300 km, ale i pořadí, na kterých je to jen něco málo přes 100 km a většina vozů samozřejmě má každý den linky a pořadí jiné. Taky tu máme vozy, které po odježdění dělených směn jdou vzápětí na noční linku a takhle den za dnem pořád dokola (517, 541, 553). Takže za normálních teplot za naprostého sucha je klidně možné, že na voze bez extrémních přítlaků vydrží i přes dva týdny. Ale jak říkám, je nesmysl dávat časové údaje.
Navíc přítlaky jsou úplně jiné vůz od vozu a ty hrají velmi podstatnou roli. Uhlík se v botce vyklepává zezadu a pokud už není dostatečná tloušťka, musí se v botce rozsekat, což je pěkně nepříjemné, takže málokdo si hraje na šetrnost a vyjíždí ho až na prach, ale vyklepe si ho hezky když je tam ještě pár mm šířky. Taky důležitý faktor je průběh sjíždění. U velmi vysokých přítlaků se uhlík sjíždí zejména na začátku botky a velmi rád se tam také odlamuje. Občas je to kousek, občas víc, je třeba sledovat, jestli už často nelítají jiskry (=kontakt vedení s botkou). U menších přítlaků se zase sjíždí hlavně vzadu, takže zpředu může vypadat ještě tlustý a vzadu už může trolej skoro níčit meděný opalovací "jazýček". Vzhledem k tomu, že máme hodně armatur ve městě a hodně serpentýn, uhlík se taky může dříve, než ojezdit, zdeformovat. Může to být taky kvůli křivé botce atd. Prostě se mu mohou odlámat hrany a pak je placatý a rychle se špatně sjede, nebo vlivem špatné botky se prostě začne vyjíždět nakřivo, mimo drážku, takže často botka líže úchyty či armatury a lítají jiskry, nebo dokonce občas zaviní výpadek sběrače. Ale stává se, že se špatně občas sjede i v dobré botce, to se prostě stane.
Hodně záleží na konkrétním řidiči, co jeden vymění, po tom by druhý ještě klidně jezdil několik dní, mám na mysli právě odlámané začátky nebo konce, nebo jsou zlomené uprostřed s vydrolenou škvírou. Někdo si prostě hlídá co to dělá, někdo okamžitě vymění za nový.
Slyšel jsem i názory, že je dobré, když se nový uhlík trochu oblýská, pak prý déle vydrží, ale nevím, řekl bych, že to může vypozorovat tak akorát řidič, který jezdí s vozem sám třeba na noční...
To jsme měli ideální podmínky... Pak jsou ale ty horší. Začíná to hned mokrýma trolejema, to občas stačí sešlápnout pedál na podlahu a už uhlík trochu zasvítí a zakouří - třeba 25 Tr to dělají, to je panečku odběr když se na to při rozjezdu šlápne a ještě běží bojlery atd. [lol] Navíc ten uhlík tu vodu na troleji rozráží, vzniká větší tření, vznikají větší a silnější výboje, začíná se topit, to výbojům taky pomáhá i mimo izolace... No a pak příjde námraza a to je konec no... Obzvláště na těch letních uhlíkách. Ale i to je silně individuální, záleží na tom, jaká námraza je, jaká je linka, jaká je hustota provozu... Např. určitě budou v jeden den následky menší třeba na 53, která jezdí ve frekventovaných úsecích, než na 57, která má koncové úseky sama a o úseky za centrem se dělí třeba jen s jednou linkou. Navíc tam je planina mezi Mojžířem a Neštěmicemi a tam je to vždy síla oproti ulicím mezi baráky. Takže někdo ve stejné ráno při námraze mění uhlíky po třech kolech, někdo vyjede z vozovny a pak je mění u ZPA (to se jednomu v prosinci stalo [lol] ). Nemusím snad říkat, že to taky ovlivňuje mezičlánek mezi sedačkou a volantem. Někdo při námraze jede prostě jak je zvyklý, někdo přískokem vpřed, někdo zapíná topení jen když neakceleruje... A teď mi řekněte, jak z těch všech faktorů chcete vykalkulovat časový údaj... [happy]

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 21:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa- přítlak kolem 10kg a sjiždí se vzadu.

Makrelu neumeješ.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1964
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 13:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Velice zajímavý elaborát. To je radost číst podobné zkušenosti z provozu. V souvislosti s uhlíky jsem se chtěl zeptat, jak jsou na tom nezmíněné 22Tr. Ale velice bych, a myslím, že nejen já, ocenil i širší zkušenosti s tímto typem, pro mě zdaleka nejoblíbenějším.

Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 05. ledna 2014 - 14:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší výlet s Karosou C734 č. 270 a s 22Tr č. 602.

Byl jsem docela překvapenej, že 602 jezdila na 56.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 16:38:18    Odkaz na tento příspěvek  

Minule se tu líbila fotka 503 s Vysokým Ostrým, tak snad se bude líbit i dnešní 504 s Bukovkou a jedna trochu méně povedená už podvečerní s oblíbenou 602 a Větruší:
ner., OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 18:35:35    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa - vidím že s 25Tr podobné zkušenosti. Žrout botek. První, co se nám vrací do vozovny v případě, že je venku námraza, jsou 25Tr s půlkou botky, zatímco venku jezdí 15/22Tr s ojiskřeným hrotem nebo maximálně úpáleným dracounkem.

Ta 602 je po nějaké reklamě (viz ten vršek nad okny)? To je hnus [happy] Ale mám radost, že vám to tam furt jezdí [happy]
Naopak mě mrzí "mrtvej" stav 22TrS. Nebijte mě, nechce se mi to prolýzat; ona je furt v tym Zlineru, nebo kde? Hergot, buďtě tam co k čemu a navalte to sem, my si to dáme dokupy, čím dřív tím líp, protože momentálně se u nás generálkuje poslední 22Tr, 3607, a další kolotoč generálek bude když dobře tak za pět let.
Čus OndraS Brno
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 11-2013
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 19:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ner., OndraS: Skutečně je po reklamě. Jukněte na seznam autobusů. 22TrS je v Ústí ve Všebořicích a čeká. Podle mě se s ní ještě počítá. Jinak už by tu nebyla ne? Krom toho jsem od řidičů i nadšenců slyšel, že se něco chystá už letos. Vidím to kladně.[happy]
host007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.138.100.113
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 20:08:08    Odkaz na tento příspěvek  

byl bych hodně rád kdyby se 601 vrátila do provozu letos-můžu jen doufat... [lol]
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2013
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 20:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host007: No letos by jen měla projít dílnama. Slyšel jsem to od řidičů a od jednoho nadšence. Já to vidím nadějně. Uvidíme, ale podle mě vyjede, jinak už by se jí zbavili.
host007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.138.100.113
Odesláno Pondělí, 06. ledna 2014 - 21:38:26    Odkaz na tento příspěvek  

doufám že se někdy dočkám[happy]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 11:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, závidím váš optimismus... Kolikrát už se tu řešilo, že se s 601 hne. A skutečně se hlo, odjela do Zlína a zpět. Taky se mluvilo o Szegedu, o Acieru, místo toho stojí na dešti a dle posledních fotek už vypadá celkem dost bídně. Pořád je to atyp, pořád stojí několik let, já vám prostě nevím. Dokud ji neuvidím jet pod trolejí vlastní silou, tak se mi tomu nějak nechce věřit. Obzvlášť v době, kdy se zdá, že nové vozy časem snad vskutku budou, i když zřejmě s více jak polovinou nepoužitelných krámů.

ü: Ta 504 se mi hrozně líbí. Tohle je přesně ten styl fotek, co bude i do budoucna hodně cenný. Neukazuje jen vozidlo, ale i atmosféru a vzhled místa v určité době. Takových není nikdy dost.

Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2013
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 16:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Neříkejte, že nikomu krom mě a hosta007 se po 601 ani trochu nestýská. Já věřím, že bude dobře. Ale někdy si sám pro sebe říkám, že mi všichni ti řidiči lžou.
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 11-2013
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 16:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Neříkejte, že nikomu krom mě a hosta007 se po 601 ani trochu nestýská. Já věřím, že bude dobře. Ale někdy si sám pro sebe říkám, že mi všichni ti řidiči lžou.
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 19:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuban: Nemyslíte si, že by informace, byly více věrohodné... třeba od vedoucího na dílně?
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2013
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 20:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karbanátek99: No jo, ale já u DP nikoho moc neznám a na dílně teprv ne. Ale ty řidiče, který znám, jsou v poho.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 21:11:27    Odkaz na tento příspěvek  

Když už je tu delší řeč o oživení 601, může někdo neznalým přiblížit důvody jeho úmrtí? Byla to celková sešlost nebo vážná závada nebo něco jiného souvisejícího s jeho atypičností?
(omlouvám se jestli to tu už někdy v dávnější minulosti nezaznělo - nechce se mi procházet dávné debaty)
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 22:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü - Tento vůz měl velmi časté závady po všech stránkách. Řekl bych, že se přistoupilo na plánování GO na tomto voze až po několikaměsíčním odstavení kvůli stavu karoserie.
Subjektivně pokládám GO na 601 za lití peněz do kanálu. První prototyp to není, sériový vůz taky ne. Proto, aby vůz prošel plnohodnotnou opravou by se musely vynaložit daleko větší prostředky na to, aby vykonal následující léta to, co od něj očekáváme. Z pozice ekonoma je to sebevražda, kord když se vůz nechal dojít do stavu, kdy je lepší zlikvidovat, než zrekonstruovat.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 22:54:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: i mě se líbí víc trochu "jiné" fotky, kde trolejbusy a autobusy jsou součástí historie města. Právě ta historie města Ústí mě zajímá. Klasických šototechnických a šotodokumentárních fotek vozidel z posledních let (od rozšíření digitálních foťáků) je většinou dost. Já chci fotit trolejbusy spíš jako součást města které má velké množství zajímavých míst a dominant. Nejsem žádný fotograf profesionál, a tak některé moje výtvory za moc nestojí a jsou dobré třeba jen jako námět pro další pokus, až zase někdy bude trochu času, bude hezky a pojede něco zajímavého.

nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 07:03:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to s nasazováním autobusů na trol. linky? Existuje nějaké pravidlo, tj. například, že na šejdry (58,59) se dávají přednostně, nebo až prostě dojde poslední provozní trolejbus v ranní výpravě, tak prostě saháme po autobusu?
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1966
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 10:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: Přesně tak. Když jsem dříve fotil, také jsem se o to pokoušel. A i když se (hrozně rád) koukám na nové přírůstky na Ústeckých tramvajích, pozoruju, že zatímco klasická fotka tramvajového vleku opravdu v detailu mě nějak extrémně nezaujme, na fotkách trochu více z dálky je toho najednou hrozně moc k vidění, protože nezachycují jen vůz, ale celkový stav a atmosféru místa i města. Takže jsem rád, že "trochu jiné" fotky vznikají i nadále.

Slovan!
Mk2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 18:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K otázce bytí, či nebytí 22TrS:
Koncem roku 2013 oslovil kolega provozního náměstka DP pana Ing. Šlejtra s dotazem, jak to s vozem vypadá do budoucna a zda by nebylo možné jeho získání do soukromé sbírky. Po delším čekání přišla odpověď, že na voze bude v roce 2014 provedena rekonstrukce a následně dále provozován.
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 11-2013
Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 19:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

561 dnes poprvé po VO na lince 56.[happy]
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 23:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji informace Mk2 o 601, mám stejné zprávy...

Kuban: 561 byla nasazena na dělenou směnu 1/59 a tento kurz má odpoledne přejezd na l. 56, kde jsi ji asi viděl. Poprvé se podívala ven už 8.1. na zkušebních jízdách. Konečně se při rekonstrukci použila klimatizace kabiny řidiče. Snad bude řádně fungovat. Škoda jen, že doháníme civilizaci s takovým zpožděním, kdy většina 15 Tr již VO/GO prošla... [sad] Ale i tak, aspoň něco, konečně!

Možná pro ty, kdo to tak nesledují, odstavením 564 a 565 na VO na podzim nám zbyl poslední trolejbus v nátěru Kotas - vůz 560. Tento nátěr se ještě skrývá pod CVR na voze 22 Tr č. 603, ale pochybuji, že vzhledem k celkovému stavu toho vozu ještě někdy vyjede s tímto lakem bez reklamy.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 17:38:34    Odkaz na tento příspěvek  

Dodávám fotky nádherné 561, je opravdu krásná!! [ok]. Radost na ni pohledět. Kdo ji dělal? Dle letmého pohledu mi to připadá jako Zliner???? Nebo se snad v ACIERu naučili pořádně udělat plechy? [happy]
Dále pak akční poslední Kotas a pozdrav od 563 [happy]
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 18:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nereg.pozorovatel: ACIER + DPmÚL... No při bližším pohledu je vidět, že má taky trochu vlnité plechy, ale není to tak hrozné jako na 545, ale co se zaplatí, to je... [happy] Že není ze Zlineru je poznat podle klasicky celočerveného 1. deklu na levé straně, který rušivě zasahuje do bílého pruhu, ve Zlíně ho umí nalakovat správně. [happy] A trochu rušivé mi přijde i to logo. Při poslední změně designmanuálu se horlivě z 15 TrM a autobusů sundavaly, teď zase změna. Když už všechny vozy mají logo na předních oblinách, tak se to zase musí udělat jinak, no prostě ÚL, klasika. Já už se tomu jen směji. Další trolejbusy co příště vyjedou po opravě budou asi 21 TrAC ev.č. 407 a 15 Tr02/6 ev.č. 511.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 18:23:43    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Díky [happy]. A rozsah opravy na té 511 je jaký? A "příště" je jaký horizont? A jak je na tom 524, hnula se trochu? [happy]
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 18:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nereg.pozorovatel: Pouze udržovací oprava, už se dělá od léta. Teď se musí nalakovat nové plechy. Jsem zvědavý, jestli se po opravě vrátí na 3/53, kde byla před opravou přidělena.
524 nevím a časový horizont také ne. Mimochodem, vypadá to, že se snaží vzkřísit 537... Zato 505 už je hodně rozebíraná. A závěrem doporučení: snažte se hodně fotit 501. Ze všech stran slýchám, že už to má spočítané. Zatím je ale stále k vidění na courákách. Díky přiděleným vozům se tak dá vymezit zejména na 6/56, 5/57, 1/58, 1/59, popř. v omezeném množství i na 2/58 a 2/59 nebo 5/54 či jinde.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 18:40:54    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: A co té 501 má být? Doufám, že to není rám [sad]
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2013
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 19:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nevím, proč zrovna 501. Já bych vyřadil spíš 506. Ne, že bych jí to přál, ale už je na tom hodně špatně. Já jsem rád za každou provozní 02/6, ale u téhle už ani zvuk ráby není co býval.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.16.168
Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 22:36:19    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa - 501: ono se to řekne fotit, ale času je málo, dny jsou ještě krátké. I když půjdu z práce brzo, tak je sotva hodina na focení než se bude šeřit a pokud člověk neví odkud a kam zrovna (a pokud vůbec) ta 501 jede, tak z toho moc dobrá fotka nebude. Kdyby byla třeba večer informace typu: zítra bude jezdit na 58, tak už by se fotilo o mnoho lépe.
Nebude jezdit třeba zítra nebo v pondělí? (o fotky bych se tu podělil)
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. ledna 2014 - 23:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: pokud ještě vyjede a pokud na ní v Po nebo Út na ranní části dělené směny narazím, napíšu sem, kde je.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
GRAVITAČNÍ ČOČKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 11:00:58    Odkaz na tento příspěvek  

Socialistické vozy s nápravou RÁBA od soudruhů z Maďarska ještě dob RVHP tedy v Ústí brzy skončí?Nebo se jim podaří přežít rok 2015?
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 11:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a teď máme kapitalistické vozy, z dob evropské unie, ovlivněné spoustou jak evropských, tak i mezinárodních norem, které jsou občas mnohem víc političtější, než celé RVHP dohromady... Gravitační čočko, proč píšete, tak jak píšete?
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 11:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GRAVITAČNÍ ČOČKA: No všechny snad ne. Já bych řekl, že to vydrží tyto vozy: 511, 516, 521, 524, 532, 533, 535, 542, 544, 545, 546, 549, a všechy 15TrM s nápravou rába, tudíž vozy 561-566 + 573 a 574.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 12:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě si zapomněl na 567 a 568.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
GRAVITAČNÍ ČOČKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 12:22:29    Odkaz na tento příspěvek  

Moje návštěva Ústí před 9 lety,byla poznamenána právě provozem vozů z dob totality.Tehdy mi přišlo na mysl jestli by už vážně nebylo načase aby tyto poctivé bolševické stroje pomalu ustupily.V současnosti je jich ještě docela dost v provozu a přitom budování reálného socialismu je dávnou minulostí.Nedovedu si představit že by tenkrát jezdily vozy s rokem výroby 1979 v takřka nezměněném provedení sic nebyla krize.
Pesimista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 12:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Socialistické vozy s nápravou RÁBA od soudruhů z Maďarska ještě dob RVHP tedy v Ústí brzy skončí?Nebo se jim podaří přežít rok 2015?

Často používané segmenty a součástky od soudruhů z Číny,Vám u mnoha "kapitalistických"výrobků v dobách EU nevadí?
Jste naprosto mimo a vkládáte sem věci jež sem nepatří.

Pesimista
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7563
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 12:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je trochu smutné, že je vůbec potřeba to ještě připomínat, ale "bolševická" technika neexistuje. Stroje nemají politické postoje.
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 12:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GRAVITAČNÍ ČOČKA: Všechny nejsou z předrevoluční doby. 15Tr 03/6 jsou z roku 1991, 07/7 jsou nějak nastejno, 08/6 jsou z let 1992-1994, 10/7 a 11/7 jsou asi z 1994-1995, 12/6 jsou z roku 1995 a 15TrM jsou z let 1995-2004. Takže se zamyslete, než něco řeknete o bolševických strojích[pozor]
GRAVITAČNÍ ČOČKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 13:00:00    Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě je tedy podle vás normální aby MHD téměř v polovině desátých let 21 stol. zajišťovaly trolejbusy z roku 1988-89 které by se správně ve městě měly objevovat jen coby historické trolejbusy,pamatující začátky provozu.
GRAVITAČNÍ ČOČKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 13:07:17    Odkaz na tento příspěvek  

Kuban:Však také ve Škodě Ostrov to fungovalo až do konce jak za bolševíka-žádná prezentace,propagace jen se čekalo kdo si co objedná,ta fabrika to nemohla s tímto přístupem přežít.Jinak i 15TrM je koncepčně zastaralý vůz vycházející z konstrukce jež byla navržena kdesi na počátku 70.let coby TR14. HOWGH!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 13:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GRAVITAČNÍ ČOČKA: Jestli se vám 15tr nelíbí, tak s nimi nejezděte a čekejte si až přijede to, co vám voní. Já osobně mám radši 22tr, ale 15tr jsou taky stroje, které si mojí pozornost zaslouží.
GRAVITAČNÍ ČOČKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 13:35:56    Odkaz na tento příspěvek  

"bolševická technika neexistuje"Ano existovalo jen bolševické diktování co a jak bude protože jen strana měla pravdu a nikdo jiný.Ti kokoti nadiktovali že nápravy se budou dovážet od soudruhů z Maďarska.Mohli jsme si je vyrobit sami a nemuseli jsme poslouchat to leckdy protivné hučení náprav RÁBA.Ale RÁBÁČE tady mnozí z vás milují víc než cokoli jného takže fak že je trolejbus starý 26 jde v tu chvíli stranou hlavně že to ještě jezdí a já se můžu kochat jak ti soudruzi vyráběli pořádný stroje,který přece nemůže nic předčít že?A teď už vážně HOWGH!
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3222
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 13:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GRAVITAČNÍ ČOČKA: v některých švýcarských městech jezdí trolejbusy z let 1982-89 (odkaz1, odkaz2), čili některé jsou staré přes 30 let... Kromě vysokopodlažnosti, v čem jsou 15Tr(M) koncepčně tak zastaralé? Takové NH2 nápravy co se dávaly na 15Tr08/6 a eMka nejsou o moc lepší (aspoň co se týče zvuku).

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
GRAVITAČNÍ ČOČKA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.29.194
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 14:00:38    Odkaz na tento příspěvek  

Srovnávat Švýcary s touhle banánovou republikou to snad nelze,navíc výroba jejich trolejbusů nepodléhala centrálnímu plánování a RVHP a zakořeněným bolševismem.A TR14/15 už mají své odježděno a měly by se vyskytovat jen ve sbírkách hist.vozidel.Ale kdo miluje RÁBÁČE nechť se vozí-řídí tyto skvosty,které už v pravidelném provozu působí archaicky
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 14:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekrmte Trolly.

Slovan!