K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 07. 10. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 07. 10. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 11-2013

Odesláno Pátek, 26. září 2014 - 19:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do vozu 803 byla dána signalizace zavírání dveří z nějakého Citybusu. Ale zatím jen k prostředním dveřím a ještě jsem jí neviděl svítit.

Karosa B741 ev. č. 373: Navždy v našich srdcích[andel].
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 27. září 2014 - 09:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta už tam je snad rok
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.177
Odesláno Sobota, 27. září 2014 - 11:33:07    Odkaz na tento příspěvek  

Tak teda další dvě novinky pod ústeckými dráty 611 a 613. A které exponáty z našeho trolejbusového skanzenu jejich příchodem skončí. Ví nebo tuší někdo, které 15Tr už zanedlouho nevyjedou?
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 11:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý odkaz k problematice "výhodné" krajské dopravy: Stávková pohotovost v Teplicích
Jsem upřímně rád, že DP tuhle část dopravní obslužnosti přestane plnit, protože je to evidentně zlatý důl [nene]
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.177
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 13:11:26    Odkaz na tento příspěvek  

Žhavá novinka:

a tohle se tu snad taky ještě neobjevilo:
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 13:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta modrá na linkovou orientaci mi nepřijde jako nejšťastnější, bílá byla asi výraznější. Nebo nejlépe bílou v modrém pozadí, ať to je jako u patnáctek. [happy] Ale předpokládám, že to se ještě bude ladit.

Slovan!
mufiklo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 2-2014

Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 16:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co jezdí??

SWAGER
info
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.245.130
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 20:58:07    Odkaz na tento příspěvek  

kim007: A ještě je to přesně naopak. 200 má nahradit 270 na plavání a zájezdech pro děti. Takže to s volností 270 nemá nic společného.
Kolja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 21:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Výhodnost krajské zakázky je jednoznačně v tom, že máš 10 let zajištěný přiměřený zisk. O tom se zdá nejednomu podnikateli.
Problém Teplic, je v tom, že mateřská základna Arrivy si zvykla na slušnej vejvárek ze současné smlouvy a když nyní v konkurenčním boji musela Teplická Arriva ubrat na zisku, což její Matku v zahraničí vůbec nezajímá, je nejefektivnější šáhnout zaměstnancům na prachy.
Co dobrého čeká ústecký DP v novém roce?
1.propouštění - turnusová potřeba řidičů autobusu bude minimálně o 15 menší(možná to vyrovnají přirozené odchody do důchodu)
2. rozpočet DP bude ještě více závislý na rozpočtu města, takže když nebudou prachy v městským rozpočtu odnese ještě znatelněji DP, a to nikdo neví co mohou udělat volby. (Již nyní město neplatí přesně podle výkonu, ale podle toho kolik může dát a DP si pak musí poradit).
3. Výše platů u sousední Arrivy nebo Buslinu se může taky projevit u zdejších řidičů. Protože když
se někdo z mocipánů dozví, že se vedle bere třeba 20 000, nebude přeci ústeckého řidiče přeplácet, když mu za lepším utéct nemůže...

Mě jako cestujícímu přinesla větší spolupráce DP s krajem nové autobusy, lepší JŘ, lepší služby. Od nového roku se může DP zase zahrabávat na vlastním městském písečku. Jsem zvědav kam se za 5 let posune krajská a kam ústecká MHD.
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 30. září 2014 - 08:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolja: ano, firma má deset let stálý příjem, ale všechno ostatní jde stranou, protože jinak to zvládnout nejde.
1. Propouštění. To je bohužel pravda, ale nebudou náhodou tihle řidiči potřeba u Buslinu, když se jim pro změnu ten rozsah o dost zvětšil a to nejen o dnešní linky 1,4,6,12?
2. Vysoutěžená úhrada za km 24,72 Kč je opravdu terno, bez kterého se DP neobejde!?!? Zvlášť, když většina linek bude hned po výjezdu z centra pěkně stoupat do kopce. K tomu nutný nákup nových busů (které zase nebudou jezdit kde?). Takže potřebujem ušetřit a kam půjdem pro peníze? Prostě samá pozitiva.
3. Tvá představa o platech řidičů autobusů je zajímavá!! (ale 5% z 20000 je 1000 a to je podle mě dost peněz!!)

Kam se má krajská do pěti let posunout? Dopravci nakoupí (nebo už nakoupili) nové vozy, kterými od ledna vyjedou, a za pět let to budou ty samé vozy jen o pět let starší. Nic zásadního se určitě nezmění, když jsou ty smlouvy na 10 let!?!?!

Já osobně jsem měl pocit, že DP poslední dobou řešil jen a pouze (co se autobusového provozu týká) způsoby zajištění krajských linek a na město prostě nebyl dech. V průběhu příštího roku dojde k zásadní obnově vozového parku, začali se rekonstruovat zastávky, atd.

Takže úplně nerozumím tvému tvrzení.

Nicméně v obou případech dojde ke zlepšení pro cestující a to je dobře!! Moje výtka vůči krajským linkám byla čistě z ekonomického hlediska. Proč provozovat za každou cenu dopravu, která je sice garantovaná na 10 let, ale není pro mě ziskem?!?!
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5823
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2014 - 18:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kim007: Člověče, udělej něco s tím svým stylem psaní, tohle se opravdu nedá číst [uhoh] Dávám ti možnost napsat ten příspěvek znovu a srozumitelněji - a doporučuji začít psát věty a oddělovat je čárkami a tečkami. Hned to bude lepší.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 30. září 2014 - 18:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předvolební vejšplecht:
Martin Hausenblas (PRO! Ústí)
"Například provoz CNG autobusů by byl v kopcovitém terénu až třikrát levnější než trolejbusy."

Slovan!
Kolja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 30. září 2014 - 20:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv:
1.Držím řidičům z DP palce, ale obavám se, že práci u Buslinu jich sežene minimum už jen kvůli tomu, že kraj nastavil velmi efektivní oběhy vozidel, tudíž bude zapotřebí celkově menší počet řidičů. A pak tu máme propuštěné řidiče z Arrivy, DPmD...
2.Je jasný, že DP by se svými náklady neměl šanci vyhrát, jenom jsem chtěl řici, že je vždy lepší mít zajištěné financování z více zdrojů než pouze jednoho. Navíc nevyzpytatelného rozpočtu města.
3. 1000Kč? To je 1 přesčasová šichta...(teď mě řidiči ušlapou[happy]

Nemyslím si, že by krajská doprava nějak zatížila rozpočet DP. Jedinou linku, kterou DP vysoutěžil byla l.č.4 a řekněme l.č.1(což je o 1 resp.3 busy navíc). Ostatní linky DP provozoval již předtím. Z ekonomického pohledu je žádoucí, aby DP průběžně obnovoval svůj vozový park. Takže kdyby nové CITARA, TEDOMY atd.jezdili na l.č.5 nebo 17 a mimo město Citybusy nikdo by neremcal. Možná bychom jenom měli o 2 nové busy míň a o 2 trolíky víc.

Nebýt dotací z EU, DP by se nikam neposunul. Jak dlouho se čekalo na nové trolejbusy? Nákup nových 30 ks 12-ti metrů. Potřebuje jich DP tolik? Nebude za rok-dva muset kupovat další kapacitní busy?
Ty posun v krajské dopravě do budoucna nevidíš, na dalších 10 let jenom stejné busy. A posun v MHD UL?!? Dalších 15 let stejné trolejbusy(to mezitím ještě shnijí modernizované 15TR) a min 10 let taky stejné autobusy. Jinak ano, nové zastávky[ok], nový odbavovací systém, který nezamezí jízdám na černo[ko] .
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 3-2014
Odesláno Úterý, 30. září 2014 - 20:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem se svezl v 613,nádherha. signalizace nad dveřmi není vystrčená,atd [happy]
Jak to vypadá s 611? A kdy se začne makat na 601?
děkuji[happy] FOTO DODÁM[happy]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 01. října 2014 - 05:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Hausenblas [coze] [ko]

Kolja: [masinka] [tramvaj] ...... [happy]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 01. října 2014 - 10:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Tak jsem se přeptal, zdali to myslí vážně, a už přišel jasný příslib, že omezování trolejbusové dopravy rozhodně ne. Navíc se toho chytil Daduč, který je očividně pro podporu trolejbusů, tak mě to trochu uklidnilo. Ale každopádně si tohle vyjádření pamatuju. [happy]

A zatím se objevila informace, že "Magistrát Ústí nad Labem požádal centrální obvod, aby se vyjádřil k návrhu na změnu jména autobusové zastávky Hraničář? Požádal o to ředitel muzea Mgr. Král s tím, že Dopravní podnik s návrhem souhlasí. Zastávka Hraničář by se tedy měla jmenovat MUZEUM".

Zatím tato informace není potvrzená, nicméně přesně to dokresluje poměry v Ústí. Souvislost s Činoherákem je, předpokládám, všem jasná. Zároveň školy dostávají befel k návštěvě představení nově vzniklého "divadla" Amulet, kam musí třídy v podstatě povinně, aby si soudružka Müllerová, t.č. v jasném střetu zájmů, mohla odškrtnout vyprodaná představení. Autobusy jsou už u DP objednané.

Tak v takovémto městě, prosím pěkně, žijeme.

Slovan!
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 10:57:53    Odkaz na tento příspěvek  

A v jiných městech je to jiné? [happy] Ve kterých? Rád bych se tam přestěhoval [happy] [happy] Když jsem viděl například fotky z "ukončení výluky tram" ze strany vedení DP bylo mi opravdu do smíchu [happy]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 01. října 2014 - 10:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stran Hraničáře je to tedy dle pana řídícího takto:
"O přejmenování zastávky se uvažuje už poměrně dlouho – již od dokončení rekonstrukce Muzeaa. V současné době je přejmenování zastávky je ve fázi úvah, kdy proběhla diskuze s Muzeem, které by chtělo podtrhnout význam muzea i takto pojmenovanou zastávkou.
Přejmenování by se týkalo pouze jedné zastávky, a to té u Clarionu, tzn. že
zastávka Hraničář by nezanikla.
Změnu názvu musí například schválit zastupitelstvo příslušného městského obvodu, příslušný dopravní úřad a není to
tak jednoduchý krok. Ale jak říkám, je to zatím pouze ve formě diskuze a úvahy.
Za nás se určitě přikláníme k přejmenování, které bude spojeno s pravidelnou změnou jízdních řádů, tak aby s tím nebyly spojeny žádné další náklady."

Nicméně nemyslím si, že by to bylo jakkoliv prospěšné.

Slovan!
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 01. října 2014 - 11:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nereg.: Postěžování si míří spíše za tou situací kolem Činoheráku a "pozvánkami" do škol. To se, troufám si říct, jinde opravdu neděje.

Slovan!
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 11:03:54    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě to chápu [happy]. Nemám sice rád "frfňání", ale já bych takový "optimista" nebyl, že to nikde jinde není. Já myslím, že je to všude [happy]
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 01. října 2014 - 11:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu, já už teď pět let žiju v Praze, snažím se sledovat i dění v jiných městech podobných Ústí, kam se občas dostanu, a troufám si říct, že taková směs buranství, nadutosti a bohorovnosti, jako se teď sešla na radnici, tu ještě nebyla. Samozřejmě, každé město má své, špačkovat, co se mi nelíbí v Praze bych mohl opravdu dlouho, od metra D přes prodloužení A, vopičáren ROPIDu kolem městských vlakových linek, trasování některých autobusů, po Hudečka, kterej by vydal na sálodlouhej elaborát. Nicméně stále z toho mám pocit, že se to v Ústí přesto dostalo ještě o kus dál. Tyhle volby budou hodně důležitý.

Slovan!
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.96.73
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 11:16:17    Odkaz na tento příspěvek  

No jo, je to tak, já souhlasím [happy]. ROPID, Áčko, Déčko, pan primátor a spol. to je také něco [happy]. Já myslím, že každé volby jsou důležité a jak říká kolega, jen aby nebylo ještě hůř [happy] [happy] [happy]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 01. října 2014 - 11:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden sobotní "vetřelec" pod ústeckými dráty: 9Tr e. č. 105 - 4.10.2014

Ústečák: už jen vyřčení takového názoru je minimálně zarážející!

Dotaz na Zbynďu: v tvém posledním albu je vyfocen decentně rozebraný interiér vozu 406, netušíš, co je za problém tam? Nebo to jen souvisí s tím proč je odstaven?
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 3-2014
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 14:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urbi_DP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 7-2013
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 14:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro informaci,dnes byla instalována do vozu s ev.č. 12 WIFI zdarma.Zatím je to už tuším 3 vůz s wifi.
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 15:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó ta Wi-Fi je super, jen by to chtělo nějak lépe zvýraznit i venku.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. října 2014 - 17:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Tvůj dotaz nedokáži zodpovědět, protože nevím víc, než co je v článku, na který odkazuje host007. Nějak se totiž nezajímám proč to nejezdí, nýbrž jsem rád, že to nejezdí! [lol] Předat to Brnu, to by bylo řešení, po kterém by asi byli všichni spokojeni...

Urbi_DP: To se divím, že zrovna do 12, do takového krámu, který bych nechal vypravovat pouze v případě nouze nejvyšší. Navíc je to vůz v podstatě bez perspektivy, protože očekávám a doufám, že po příchodu nových vozů bude mezi prvními na ráně...

Jinak jsem chtěl vyzvat fotografy, aby pokud možno fotili přesunuté zastávky v oblasti K. Března, protože mi to přijde celkem škoda, že to nikdo nefotí... A zajímavé fotky by mohla poskytnout i křižovatka Sadová x Palachova, kde díky dlouhodobému kopání stavbaři neustálým přeskupováním kuželů, zábran a vystrkováním přenosných značek co nejdál od výkopu snad testují, jak daleko může jet trolejbus od troleje, navíc vnitřními oblouky... [crazy]

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 3-2014
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2014 - 21:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ALE DO NOVÝCH VOZŮ WIFI NEDAJÍ...... [sad]
DNES JSEM JEL 611 NA L.54(NÁDHERA),NEBYL TO GARANTOVANÝ SPOJ,NA GAR. SPOJI JELA 608......
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 3-2014
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2014 - 21:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jedno foto z pokřtění 610:
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 3-2014
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2014 - 21:42:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 05:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musíš to psát velkým písmem ??
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 3-2014
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 06:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemusím....

(Příspěvek byl editován uživatelem host007.)
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 08:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při představení projektu ZeEUS v Plzni to vypadá, že škodovácký elektrobus má stejně vyřešenou plošinu pro kočárky a vozíky jako ústecké 27Tr, tedy za "rohem", viz Projekt ZeEUS.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 09:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Rozdíl mezi ZeEZSEen a 27Tr je však v tom, že v baterkoidu to jinak ani nejde, zatímco u 27Tr se jednoduché a praktické řešení přímo nabízí...

Slovan!
ULičník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.111.73.140
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 09:49:23    Odkaz na tento příspěvek  

Není to modré číslování linek na nových trolejbusech špatně vidět ? Nebo je chyba někde jinde u mne ? [happy]
Rovněž kvičení alarmu při zavírání dveří je příšerné. Dnes v 5:30 jsem měl tu čest se zaposlouchat...
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 12:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ULičník: Já to také špatně vidím, a to mám oči dobré. Chybí tomu, bílé pozadí.

(Příspěvek byl editován uživatelem karbanátek99.)
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 12:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Já to dával pro informaci, že v tom jak se říká "nejsme sami". To, že u nás (tedy u dlouhého vozu) existuje jiné a nejspíš i lepší řešení, samozřejmě vím.

Modrá čísla jsem taky viděl, ze předu i z boku mi přišla viditelnost slušná. Pak 613 zatočila na Střekově na kruháku a zezadu se číslo dost ztrácelo. Ale předpokládám, že to zkouší, takže bych neházel vidle do žita.
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 15:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Barva čísla: Já to taky dobu ladím do oka, než to číslo poznám.
Jestli ono to nebude tím, že lidské oko vnímá různé barvy různě - barvocitlivost, což souvisí i s vlnovou délkou světla. Nejlépe viditelná je červená, proto ji dávají na semafory jako STŮJ. Modrá je na opačném konci spektra a DP chce zřejmě v praxi vyzkoušet, že je to pravda. Ještě by mohli zkusit fialovou, ultrafialovou už to (doufám) neumí...

xx
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 16:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původní záměr byl, mít čísla jako na cedulích, tedy bílá linka a modré pozadí, ale neprošlo to.
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.69.147
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 17:59:22    Odkaz na tento příspěvek  

To modré vypadá ještě "dobře". Horší je, když je to modré ještě "obtažené" červeně, alá na 56. To je opravdu naprostá hrůza [sad] [sad] [sad]. Takže když už modré, tak SNAD s tím bílým písmem projde, protože takto je to opravdu naprosto nečitelné [sad]
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 19:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

611 už má od včera světle modrou a 613 od dnešního odpoledne taky, to už je čitelné si myslím hodně dobře. Ta tmavě modrá byla opravdu špatná, zejména v kombinaci s ostrým sluncem, nebo naopak ve tmě. Teď už to snad bude většině vyhovovat, za mě [ok]

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
pepin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.5.253
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 20:05:19    Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že tady nikdo nezaznamenal vůz 403 na lince 51. Viděn minulý týden na odjezdu z Neštěmic cca v 8.30. Předpokládám, že jela po ukončení linky 58 na Skalce za nějaký porouchaný kloubák.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 20:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak oprava, 613 bude mít světle modrá čísla asi až zítra, dnes odpoledne měla taky ještě tmavá.

Jako omluvenku přidávám obrázky, jak teď opět vypadají typická ústecká rána na podzim. To zas budou svítit troleje, až přituhne. [tramvaj]

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
pepin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.5.253
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 20:37:54    Odkaz na tento příspěvek  

A k Vaší diskuzi, jaký posun bude na krajských linkách a jaký na městě? Jestli myslíte, že na městě to teď bude lepší, jste blázen. Již 2 roky je vypracována studie, zda se má či nemá DP přihlásit do výběrka a výsledek? Nikdo by je za současných 65,- Kč na 1 km nevybral, neblázněte. To, že si dopravci na krajských linkách navzájem k...í cenu, je věc jiná.
Ale k věci, dopravci na krajských linkách toho jezdí více, myšleno více krajů, tudíž jiné výdělky, doplatky ztrát a podobně. Takže po pěti letech může ten či tamten vůz vyměnit za nový.
DP nakoupí houfem ovečky, nakoupíme všecky a 15 let nebude mít ani na záplaty a pak co? Dalších 5 až 10 let tady budeme všichni brečet, jakým šrotem jezdíme, pochlubíme se i v televizi a pro úplnou představu do kamery vrazíme největšího řiťopicha Vavřince. Pak se bude neekonomicky řešit obnova celého vozového parku. A to Vám přijde lepší? Proč se vyhazovali prachy za studie, jak čerpat prachy, jak rychle a efektivně obnovit vozový park a tím mít možnost přihlásit se do výběrka a do budoucna nezatěžovat rozpočet DP a nedostat se do stejné situace rychle řešit komplet zastaralý vozový park? Součástí byl i odbavovací systém, který by odpovídal krajským linkám a dopravcům. K velkýmu hovnu, za to se peníze vyhodili a nevzalo se z toho ani prd, tak tomuhle DP já fandim, zahrabávají se sami a cestující? Jsme jen rukojmí...
mufiklo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 2-2014

Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 13:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo teda vlastně dodá ty cng busy??

SWAGER
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7625
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 17:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Perfektní fotky!

Přihodím něco z dnešních jízd devítky:
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 18:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky jsou z dnešního mlhavého rána, aneb Škoda 9Tr v ústí.
Solaris_Urbino_7777
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 10-2013
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 20:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do kdy budou trolejbusy vézt ty červené cedule?
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 21:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaké cedule?
Pepino_Ulbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2014
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 09:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Solaris_Urbino_7777 asi myslí vnitřní buse u vozů 27Tr.
Solaris_Urbino_7777
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 10-2013
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 13:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne,myslím cedule na čelech vozů 15TR. Myslím že tam byly dány k výročí nějaké války viz: obrázek
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 14:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Solaris_Urbino_7777: "nějaká válka: [biggrin] asi si moc, neuvědomuješ důležitost konfliktu a bitvy, která se u Chlumce před 200 lety, udála. [kladivo]
http://www.napoleonskeslavnosti.cz/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Napoleonsk%C3%A9_v%C3%A1lky
Zatím ty nálepky mizí, tak jak mizi trolejbusy do šrotu. Jsem rád za to, že jsou nálepky na těch trolejbusech a autobusech i teď a budu velice rád, když se tu budou objevovat co nejdéle.
Mimochodem byl jsi/jste se minulý rok, v muzeu na výstavě o bitvě o Chlumce?
Pepino_Ulbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2014
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 15:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rekonstrukce události také stála za to, stejně tak výprava autobusů ten den.[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepino Ulbus.)
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 17:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuji si, jak jsem se se spoustou dalších lidí dělil o trochu místa v konzervě sardinek(rozuměj autobus) a následně hledal místo mezi lidmi, kudy bych mohl vidět na probíhající rekonstrukci bitvy. [biggrin] Muzeum nepředpokládalo takový zájem lidí.
Husák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 20:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A právě proto se portál Vlčoun.cz zmínil o možnosti využití nádraží v Chabařovicích ...[biggrin]
TheMartin542
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2012

Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 15:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny zde přispívající.
Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, na jakých linkách by se mohl tento týden objevovat vůz ev.č. 501. Chtěl bych si udělat nějaké foto.
Předem děkuji [wink]
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 3-2014
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 17:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na 53 ,jinak nevím..
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 07. října 2014 - 16:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpráva dne [happy]: jedu si takhle kolem vozovny a koukám, že se nám někam ze svého dlouhodobého stání ztratila 601ka! Nějaké info?
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 07. října 2014 - 17:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, tak to jsem taky zvědav. [happy] Snad nemíří do Brna, nebo ještě hůře, do šrotu.. Rád bych se s ní po Ústí ještě někdy svezl, tak snad konečně.

Slovan!
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 07. října 2014 - 17:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kéž by v dohledné době došlo na GO 602 a 603, pěkné, kdyby se nám to zkompletovalo. Jelikož vypadají zcela úděsně. Naopak obě 21Tr bych s klidným svědomím poslal jako soudružský pozdrav sběratelům do jihomoravské metropole. [happy]

Slovan!