K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 26. 09. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 26. 09. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
LiborVav
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.77.68
Odesláno Středa, 10. září 2014 - 14:53:22    Odkaz na tento příspěvek  

Přijde mi to výběrko na CNG busy ušité na míru Ivecu. Jakoby někdo zadávací podmínky opsal podle katalogu tohoto výrobce. Možná, že se někdo kdo se ani nepřihlásí (nebo bude vyřazen) obrátí na soud nebo ÚOHS... Který by mohl výběrko zrušit
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 10. září 2014 - 15:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, co Mercedesy?

Slovan!
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 5-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 08:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle toho co je uvedeno tady nemá ani Citaro požadované vlastnosti (např. podlaha 370 mm, objem nádrží jen 950l, výška 3400mm).
kim007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2014
Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 20:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá zprava 566 už vyjela na lince 54
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 12. září 2014 - 08:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké foto 566? Případně výše zmíněné 611 z Plzně?

EDIT:
Už se zřejmě ozval SOR s dotazy k zadávacím podmínkám, viz tento odkaz.


(Příspěvek byl editován uživatelem JpvV.)
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 12. září 2014 - 10:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: 611 jsem zatím viděl na jediné fotce, kterou uveřejnili na facebooku Plzeňských trolejbusů.

Jinak dle dotazů k zadávacím podmínkám se určitě ozval SOR, to je jasné. A zároveň je z odpovědí jasné, že SOR se ani tentokrát do Ústí neprobojuje.

Slovan!
Kolja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 20:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Kima007: Rozbitá vana u 59 je již spravená, 59 viděna v sobotu na l.č.11. Zastak dlouho to netrvalo....
kim007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2014
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 20:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za info
host007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 3-2014
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 21:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno foto 566-novinkou u 15tr jsou zadní horní světla --omlouvám se za kvalitu
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 05:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá zpráva DPmÚL na tuto sobotu.
kim007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2014
Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 08:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 602 na lince 57 a tedom ev.č.59 na lince 6/1
kim007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2014
Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 10:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevite co se delej s irisbus crossway ev.č.56
kim007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2014
Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 12:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá zprava crossway už vyjel
ULičník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.111.73.141
Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 13:25:52    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si všiml, že ty Solarisy mají velká otevírací okénka než Iveco, což hodnotím jako plus pro cestující. A na střeše větrací otvory, které nejsou zastavěny elektrovýzbrojí.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2014 - 10:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 06:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jsou tu další dodatečné informace:
info č. 2,
o které asi požádal Solaris a mění některé technické parametry.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 10:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hned ty Solarisy vypadají reálně... [happy]

Slovan!
Kuban
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 11-2013

Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 11:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulý týden vyjela z kopřiv 37. A na obou trojkách byly o 1/2 maratonu klouby. 1/3 jezdila 705 a 2/3 803.

Karosa B741 ev. č. 373: Navždy v našich srdcích[andel].
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 14:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak dnes by měla dorazit 611, kdyby ji někdo stihl vyfotit a podívat se, zdali se dočkala oproti prototypu některých změn, nebyl bych asi sám, kdo by to tu ocenil. [happy]

Slovan!
kim007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2014
Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 17:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vůz 610 už má jméno ale neřeku
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 17:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jméno Ale Neřeku je poněkud zvláštní (ano vím jak se jmenuje)
kim007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2014
Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 17:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan Čaloun
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 10-2013

Odesláno Pátek, 19. září 2014 - 18:59:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kim007: už si na ban [kladivo]
Jirka_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 6-2003

Odesláno Sobota, 20. září 2014 - 12:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera ve večerních hodinách byl v Plzni - Doudlevcích spatřen kamion firmy Rádl, který vezl něco červeno-bílého, kloubového, s jezevčíkem na čele [happy]
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 20. září 2014 - 20:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakožto přespolní dosud téměř nepolíbený ústeckou dopravou, zlákaný dožívajícími cedulovými 15Tr, se zde podělím o zážitky z jednoho šotodne a vnější pohled na věc.

Trolejbusy. Překvapilo mě, kolik patnáctek v originálním provedení, na první pohled bez jakýchkoli modernizací, a to i ze starších sérií, se v provozu drží. Skutečný skanzen, trochu nedoceněný. Pro Pražáka hotový ráj, škoda že se o něm víc nemluví. Tuší se jak dlouho ještě?
Pestrost vozového parku soutěží se skvadrou brněnských šalin. Typů je snad víc než vozů. Od ceduláčů různých sérií, přes rekonstrukce různé hloubky (a rovněž z různých sérií), po kusovky nízkopodlažních kousků. Nejvíce zastoupené jsou ty rekonstrukce, někdy jen dosazením BUSE, jindy natřené tyče a citybusoidní sedačky, jednou repasované origo sedačky a jednou plasťáky, někdy i nové lino a interiér, pozalepovaná tlačítka poptávky na dveře, velké celistvé zadní sklo... to vše v Rábě i NHčku. Do toho jsou tu ještě eMka. Viděl jsem 2x22Tr, 1x25Tr, 1xTrolino15, 1xTrolino18. Navíc je tu doslova pár sól, zahlédl jsem 1x21Tr a svezl se exkluzivní 14Tr rané série, o níž bych tipnul že jde o nejstarší provozovaný tykadláč v ČR.

22Tr. V provozu byly dva, jeden na 54 - na něj jsem měl ze začátku smůlu ale nakonec jsem ho ulovil a svezl se, druhý na 56, který jsem ráno zahlédl na garantovaném pořadí, ale odpoledne mě tam vyšplouchl náhradní autobus - zklamání. Lovený kus jsem pak zahlédl na jiném pořadí 56 v protisměru, ale vzápětí si to manipulačně valil do vozovny. Asi se netěší dobrému zdraví. Ve vozovně je dále odstaven třetí exemplář, který už se asi do provozu nechystá.

Nástup předními dveřmi. Nedokázal jsem přesně určit, jakými zákonitostmi se řídí. Na všech vozidlech jsou a dveřích nálepky značek "zákaz vjezdu do jednosměrné ulice" a "přikázaný směr jízdy", nicméně do trolejbusů se nastupuje všemi dveřmi. Do autobusů jen předními. A to i v případě, že jede autobus jako náhrada na trolejbusové lince (asi je to vynucené jeho fyzikálními vlastnostmi?). Někteří autobusáci jízdenky nekontrolují, jiní na tom lpějí, což je blbé, když dobíháte a nevíte jestli máte ve spěchu lovit peněženku z batohu nebo ne.

Konečné. Nemálo konečných trolejbusů je buď objezdem kruháče nebo nějakého plácku a zažitá praxe je, že někteří cestující nastoupí už na výstupní zastávce a objedou si čestné kolečko. Ničemu to nevadí, jen je to nezvyklé. Kruháč na Střekově má dokonce jen tu jakoby výstupní zastávku a trolejbusy tam nemají žádný prostoj. Naopak Severní terasa a Mírová disponují velkou odstavnou plochou, kde snad vozidla i nocují, na Mírové se dá dost trolejbusů nafotit. Pěkná je také smyčka na Skalce.

Detašované zastávky. Například zastávka Poliklinika ve směru z centra je před křižovatkou kde odbočují linky ke kampusu, ale staví tam jen ty odbočující. Linky pokračující rovně mají stejnojmenou zastávku přímo u polikliniky a předsunutou zastávku projíždějí. Je to sice účelné, ale velice matoucí, neznalý pak sprintuje do neznáma za vozem linky, na níž chtěl přestoupit na poslední společné zastávce... Poliklinika v tom není jediná.

Linkové vedení. Je poměrně dobré a podivuhodně neměnné. Při přípravách mě naštvalo, že na webu je schéma z roku 2011, ale ono platí, dokonce i v případě autobusů (alespoň co jsem zaznamenal). V centrálních zastávkách se prakticky všichni cestující vymění, a to dokonce i u linek které jedou smysluplně skrz (narozdíl třeba od 53), takže je vlastně jedno, která půllinka je sloučená s kterou. Až na výjimky jezdí všechny linky ve špičce po 15, v sedle po 20 minutách, přičemž obsazenost je přiměřená.

Cikáni. Na tuto kapitolu prosím nereagujte, jde o osobní pohled na věc. Tématu se sice trochu týká a proto ji uvádím, ale případný flame už by byl OT. Romů je ve městě i v MHD vidět hodně, ale jsou v drtivé většině bezproblémoví. Mají chrakteristockou svéráznou náturu, ale nikdy jsem necítil nebezpečí nebo diskomfort. Některé jimi obývané čtvrti pravda trpí, domy jsou neudržované. Jediný incident jsem zažil na lince 57, kde se poměrně hezky vypadající mladý muž dostal do hádky s řidičem (docela ostrý chlápek). Chvíli si vyhrožovali, spoj nabral zpoždění a nakonec to dořešovala PČR. Legrační byla Romova stížnost "všichni nastoupí jen tak a jak přijde černá huba, hned chceš jízdenku" v kontextu slušně zaplněného trolejbusu, kde byly bledé tváře ve výrazné menšině.

Šotosprint. Akce mi zabrala asi 7 hodin, z toho kolem hodiny byly nevynucené prostoje. Za tuto dobu jsem zvládl projezdit celou síť plus se kus projet s ulovenou 22Tr. Na začátku jsem projížděl sídliště Severní terasy a myslel si, že mi v tom pomůže autobus linky 23. Hrozně jsem se divil, když byl na označnících jen v jednom směru, než jsem zjistil, že jde o jediný spoj někdy ve 4:30. Z Žežické jsem sprintoval zpátky na Prior, kde jsem chtěl chytit 56, jedoucí z města 7 minut za mou 55. Kupodivu se to dá seběhnout asi za 2 minuty, jenom ta 56 byla stejně zpožděná a hlavně místo očekávané 22Tr přijel citybus. Z Pod vyhlídkou jsem chtěl sejít na OD Květ, ale cesta vede na Opletalovu. Tam mi sice všechno moudré ujelo ale 19 jsem si pomohl na Sibiřská sídliště, odkud je to kousek na Skalku, kde jsem se vítal s vysledovanou 14Tr. Jediné co jsem minul byl zajímavě vyhlížející a hlavně vřeštící kloubový Tedom.

Kdybych si na něco vzpomněl později, tak ještě připíšu, nebo se ptejte [happy]






Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 20. září 2014 - 21:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře sepsaný výlet, hezky se to čte díky!
Nicméně, jak jste to mohl za 7 hodin stihnout? [coze] [ok]
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 10-2013

Odesláno Sobota, 20. září 2014 - 22:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: [ok] po dlouhé době plnohodnotný report a defakto i příspěvek co se dá číst [happy]
Jinak pokud dobře všechno dopadne tak za rok nových 26 kusů trolíků už ty ceduláky významně omezí v provozu
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 5-2011

Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 09:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha [ok][jidlo], zajímavý pohled přespolního.
Okomentuju jen pár drobností.

Trolejbusy:
Ceduláky po výše zmíněné dodávce zmizí, je jich už míň než nově dodaných, jestli se nepletu tak 23. Ty trolina mají škodováckou výzbroj, takže Š 27Tr resp. Š 28Tr, ale je to vlastně jedno. Stáří té naší 14tky se tu někde řešilo, myslím, že výsledek byl, že bez úprav je nejstarší, jinak je nejstarší provozní v Opavě, ale ta je modernizovaná.

22 Tr:
Ten třetí, jak většina z nás doufá, je stále v plánu opravit, ale říkalo se letos a zatím se nic neděje.

Linkové vedení:
Je stejné už opravdu dlouho, v pravidelných intervalech se tady řeší jeho úpravy. DP dělal i nějaké průzkumy, ale jestli konečně přijde smysluplná změna??

Fotka 21Tr:
smyčka je kousek za tebou - Uhlozbyt, zatím jediná v centru města
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 11:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle všeho byl včera v Liberci, Leyland z ústí! Je dobré že ten autobus žije.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 12:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za komentáře, odpovědi a pochvalu [happy]

Nicméně, jak jste to mohl za 7 hodin stihnout?
Zkušenost, systematický přístup, přiměřená (i když ne maximální) dávka štěstí...

Jinak pokud dobře všechno dopadne tak za rok nových 26 kusů trolíků už ty ceduláky významně omezí v provozu
To zní jako lákadlo se zjara vypravit ještě jednou na pořádnou rozlučku

Leyland z ústí!
Tenhle? [proud] Sice brutální protisvětlo, ale alespoň dokumentačně.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 18:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemám teď čas se jakkoliv rozepisovat, nicméně chtěl bych v rychlosti poděkovat za velice zajímavý pohled přespolního. Hezky se to četlo, pěkný dokument. A ano, v Ústí momentálně dožívá celá jedna éra. Každá podobná dokumentace je velice důležitá, díky za ni.

Slovan!
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 20:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lehce off-topic: Jakou je možno navolit linkovou orientaci na Leylandu?
mufiklo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 2-2014

Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 20:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JAKOU CHXEŠ

SWAGER
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 21. září 2014 - 21:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mulfiklo: Na Tvou nejlepší odpověď všech dob na k-reportu, bych odpověděl takto: Vzhledem k tomu, že se Leyland v Ústí objevil v roce 1999, tak bych prosil jakoukoliv linkovou orientaci, kterou v letech 1994 - 1999, použili pro cestování po Liverpoolu(právě tímto autobusem), použili Helen Marnie, Mira Aroyo, Daniel Hunt & Reuben Wu... Třeba právě tenhle konkrétní bus, byl součástí "změti času a prostoru" a byl malou měrou, při vytvoření "the best of English pop music". [proud]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 22. září 2014 - 12:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska vyjela v ca 11:45 z areálu v Hrbovicích Karosa B 952 ev. č. 10 v kompletně obnoveném bílo-červeném nátěru.
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 12-2010
Odesláno Pondělí, 22. září 2014 - 14:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

611 a 612 jsou již ve Všebořicích [jidlo]
ULičník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.111.73.141
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 07:18:26    Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Teda to bylo počteníčko. Moc pěkné [happy]
Nicméně, jako denní uživatel ústeckých trolejbusů moc nadšení nad starými vraky nesdílím. Některé kusy jsou už za horizontem...
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 09:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda 15Tr: a foto by nebylo?
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 13:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se kolem víkendu po delší době opět povozil ústeckou MHD. A v podstatě při každé cestě se našla nějaká věc, která mě dokázala vytočit. Jednak sleduju stále rostoucí počet vozidel s celovozovou reklamou přes okna. To je skutečně na pár facek, ve voze šero, člověku se při pokusech o pohled skrz dělá blbě, bolí z toho hlava, stejně téměř nic není vidět, což se mění po dešti, kdy není vidět zhola nic. Trávit v tom dvacet minut je opravdu otřesné, zlaté metro a čumění na kabely.

Velice nepříjemně mě překvapil stav 602. Při laickém pohledu kvete téměř všude - dveře, okenní sloupky, mřížky, okolo schrán... Všude zašlá špína, letitý bordel, jak tu kdosi trefně před časem poznamenal, opravdu vypadá, jak kdyby za sebou měla deset let na Balkáně. Docela by mě zajímalo, jak vypadá uvnitř, jak je na tom kastle a jestli se v dohledné době dočká GO. (A to vůbec nemluvím o tom "nátěru". Na druhou stranu: Hlavně že jezdí. Alespoň tak.

No a, prosím pěkně, co ty točny v patnáctkách? Jel jsem od soboty do pondělí snad pěti, a to od 15Tr02/6 po 15TrM těsně po GO, a ve všech dělaly točny na nerovnostech naprosto neuvěřitelný kravál. Několikrát jsem si vzpomněl na nadávky směrem ku tramvaji 14T a přirovnávání k pojízdnému železářství - avšak kam se na naše klouby hrabe. Nechápu, jak mohou čerstvě modernizované vozy vyluzovat podobné zvuky. Taky jsem si všimnul, že se do modernizací vrážely sedáky dost nazdařbůh, což je krásně poznat na první dvojsedačce za jednosedačkami vpředu. Někdy si se 180 centimetry nesednu, někdy tam má člověk Václavák. Jo a ten jeden červený pruh vypadá fakt bídně.

27Tr jsem opět nechytl, snad příště. Dělalo se u 611 a 612 konečně něco s interiérem? A co informační a odbavovací systém?

Slovan!
Pepino Ulbus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.33.235
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 15:03:58    Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo kde budou v sobotu jezdit 403, 504 a 566?
Pepino Ulbus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.33.235
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 15:06:25    Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Nástup předními dveřmi :
Trolejbusy od 20 hod.
Autobusy celodenně
Škoda_15tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 16:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

403 o víkendu nejezdí
Pepino_Ulbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2014
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 17:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík za info, a nevíte zbytek?
Pepino_Ulbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2014
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 17:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno jsem měl to "štěstí" a jel jsem Škodou 15Tr 02/6 evidenční číslo 533, a v Důlcích se přední polovina točny prohýbala dosti pod úroveň spoje obou 1/2 točny. Po výstupu jsem byl rád, že nedošlo k odtržení zadního článku vozu. Nevíte někdo jestli je tento vůz ještě v provozu?

[tramvaj]Tramvaje pro Ústí nad Labem![tramvaj]
info
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.56.66
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 18:00:17    Odkaz na tento příspěvek  

Není. Potom, co jsi vystoupil, se totiž zadní článek utrhnul a doteď se hledá... [lame]
Pepino_Ulbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2014
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 18:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak vtipné a nápadité. Tu část s utržením jsem samozřejmě nemyslel úplně vážně.

[tramvaj]Tramvaje pro Ústí nad Labem![tramvaj]
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 19:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepino_Ulbus: Tak prostě byla uvolněná točna(jsou tam takové zámky), to se stává. Bohužel by se to stávat nemělo, ale stává. Oproti Škodě 25tr, je točna u 15tr bezpečná. Jednou jsem zažil, když byla v provozu jedna 25tr, které na podlaze v točně, chyběla taková černá lišta(má rádius). Ten plech se pod váhou 85 kg, prohýbal tak o 3-4 cm, když jsem stál na kraji toho plechu [pozor]
Navíc to bylo v létě, takže spousta lidí měla sandály, žabky... a tam doslova stačilo v nevhodnou chvíli špatně posunout nohu a člověk byl bez prstů.
Kolja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 20:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Vlčounových stránkách mě opět pobavila zpráva jak z pera tiskového oddělení DPMUL o perfektním zásahu revizorů při noční akci.

http://www.vlcoun.cz/index.php/ustecka-doprava/aktuality/1006-rev izori-pristihli-bez-listku-stovku-cestujicich

Příspěvek by se však měl jmenovat jinak: "Neefektivní kontrola JD obtěžuje pouze poctivé cestující". Opravdu by mě zajímalo o kolik % klesl počet černých pasažérů po zavedení NPD, když nyní jsme průměrně na 10% černochu v každém spoji...
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 23. září 2014 - 21:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale to jsme tu řešili kolikrát, že je nástup předem naprostá hovadina, obzvláště za současného stavu. Řidiči stačí mávnout před nosem v podstatě čímkoliv a jede se, nemluvě o nastupování zadem během vystupování ostatních cestujících. Řidič to nemá šanci podchytit, a i kdyby chtěl, musel by být blázen, aby kupříkladu v Předlicích opouštěl kabinu (a na nočních v podstatě kdekoliv). Ovšem co s tím, to netuším.

Slovan!
SBotwin87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 10-2013

Odesláno Středa, 24. září 2014 - 10:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano... ten článek je opravdu jak PR dopravního podniku, ale zmínka o absolutním systémovém propadáku NPD nic.
jinak 403 dnes se prohání na 51 [crazy] viděno teď v cca 10:20 u Divadla. Operativn záloha nebo se tam prohání od rána?
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 24. září 2014 - 10:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SBotwin87: Já viděl tu 403 v 8:50 směrem na Terasu na Pražačce.
Ono je dneska vůbec zajímavá výprava. Na 11 se zas prohání 2 krátké Tedomy (57 a ?).
Asi se někde ztratili cestující, nebo šli radši pěšky :-)


(Příspěvek byl editován uživatelem JpvV.)
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 24. září 2014 - 11:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že 3/58, kde je 403 přidělená, tráví přestávku mezi špičkami na Skalce, může se stát, že občas vyjede za porouchaný trolejbus na l. 51 ze Skalky, když to zrovna tak vyjde a záloha není po ruce...
Jo a 612 zatím nedorazila, dorazily 611 a 613.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2014 - 12:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyly by, prosím, nějaké obrázky nových vozů? [happy] Co odlišnosti? A co ten zmršenej prostor pro kočárky?

Slovan!
info
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.245.130
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2014 - 12:51:00    Odkaz na tento příspěvek  

V pondělí to má vyjet, tak tu budou mraky [fotic]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 5-2011

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2014 - 13:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Koukal jsem na fotku 613 ve tvém albu a mám dotaz, teda pokud znáš odpověď. Ten čelní panel umí dvě barvy nebo je v místě čísla linky pouze "bílý"? A ještě podotázka, má stejný panel i 610? Díky

EDIT: A připojuju se k dotazu Ústečáka (třeba nějaká interiérová?) [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem JpvV.)
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2014 - 15:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: Čelní panel umí 256 barev, i když jednotlivé odstíny od sebe půjdou asi těžko rozeznat. [wink] Ovšem pouze pole pro zobrazení linky. Cíl bude klasicky oranžový. 610 tyto panely zatím nemá, ale dostane je.
Co se týče interiéru, žádné podstatné změny. Prostor pro kočárky je zmršen stále stejně, tak to bylo objednáno a schváleno. [sad] Akorát to už na schodech nemá tu hnusnou šedou drážkovanou gumovou podlahu jako 610 nebo pardubické Solarisy, ale normální. Ještě se decentně změnil naddveřní prostor uvnitř, loga Solarisu ve voze... A k mému překvapení mají stále staré stropy, jen v těch krytech po zářivkách jsou umístěny LEDky, studeně bílé. Takže žádné výrazné rozdíly, zkusím udělat více fotek v neděli.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2014 - 16:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to bylo asi poněkud naivní, doufat ve změnu umístění prostoru pro kočárky. Přitom by stačilo tak hrozně málo. Je to v tomhle směru pěknej zmetek, kterej tu teď bude votravovat život cestujícím pěkně dlouho. Ach jo.

Jinak co vnitřní informační systém a strojky?

Slovan!
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2014 - 16:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojky a vnitřní panely jsou stejné jako v 610, tj. na přechodnou dobu původní, použité. Samozřejmě + boční LCD.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Kolja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2014 - 20:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná v reakci na Vlčounův článek o noční akci revizorů vyšel podobný článek v ÚD, ale bez PR nádechu.
http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/kontroly-ridicu-v-mhd-v-noc i-nestaci-20140925.html
Direktor Chobot mě však nepotěšil, neboť i u nového odbavovacího systému se počítá s papírovými jízdenkami. Takže blbý poctivý cestující vymění legitku za čipovku a kdo chce jet načerno použije jízdenku nebo mobil. To se i nadále kontrolovat nebude. Je toto možné[crazy]
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 26. září 2014 - 09:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár záběrů vozů 611 a 613 z webu DP: odkaz