K-report
 

Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 12. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Zahraniční SPZ » Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 12. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
M6564xp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 16:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedna relativně nová Francie

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8088
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 18:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: M6564xp (33)

CR 731 BX je registrace opravdu čerstvá, z 22.2.2013.
A když jsme u té Francie, co je na následujících fotečkách špatně ?

mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 18:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcate,rado moudrých,je to fakt jenom obyčejné GR?
M6564xp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 19:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tomcat : oči bych si vykoukal, u těch prvních dvou nevím, u toho třetího bych řekl že je prohozené GC a CG, protože zatím serie začínající G není ve výdeji
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8089
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 20:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: mardob (63)

Je to přímo neobyčejné GR ...
DeltaSigma = Diplomatikó Sóma; 35 = Česko.
-----
Ad: M6564xp (34)

U toho třetího máš naprostou pravdu , u první a druhé značky je vždy jedno z písmen nesprávné (nepoužívá se I, U).
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. března 2013 - 21:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by Vor v prvé řadě označuje "vora v zakoně", tedy šéfa mafiánů.

Vor označuje v ruštině v první řadě obyčejného zloděje / gaunera / lumpa. Mafiána nebo dokonce šéfa mafie to označuje až v druhé řadě.
To, žes někde v novinách četl o "voru v zakoně" v souvislostí s "mafií", je neznalost asi taková, jako kdyby se cizinci domnívali, že "kmotr" v češtině znamená podnikatele napojeného na politiky. Přičemž "kmotr" znamená v češtině v první řadě příbuzenský vztah.
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 11:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat:Díky ke GR. Ke GBM se nikdo nevyjádřil tak jsem se podíval plateplanet a tenhle tam vůbec není.
Byl i docela zaprášený. Skoro bych řekl ,že majitel neměl na zaplacení a tak mu někdy před 10 i více lety zabavili auto až to přijde srovnat-což už se nikdy nestalo. Takže dnes se GBM více podobá IRL. Pokud cokoli o této značce(rok apod.)zajímavého víš-děkuji předem.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8091
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 12:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: mardob (64)

Původní manská 9000 MN (bílá nebo stříbřitá na černém podkladě) z intervalu 1 MN - 9999 MN byla vydána v období květen 1959 - květen 1964, spíše však počátkem roku 1964.
Manské značky současného provedení jsou vydávány od listopadu 1994 (na obrázku dvouřádková verze).

Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4144
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 12:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže na tom Manu je to stejné jako v Británii v tom, že si můžu koupit starou značku a přenést ji na své (novější) vozidlo?
Dávalo by to smysl, že si majitel Saabu 9000 zaplatil za 9000 MN...
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8092
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 13:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Jef (4144)
Takže na tom Manu je to stejné jako v Británii v tom, že si můžu koupit starou značku a přenést ji na své (novější) vozidlo?
Dávalo by to smysl, že si majitel Saabu 9000 zaplatil za 9000 MN...


Ano, vypadá to tak ...
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 13:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky,to jsou skvělý info.Takže tahle značka byla vydána už minimálně podruhé. Tipnul bych to podle auta atd. 1980?
Jinak jsem napsal na švédskou ambasádu ohledně tý CD a poslali mi kontakt do S na /kontakt@transportstyrelsen.se/ a odsud (jestli jsem to správně přečetl),že to není S.Dnes ne,to je jasný,ale v roce 1970?
Já mám pořád v hlavě ,že jako malí jsme tu značku párkrát viděli a byli zklamaný,že to je jen S. Pošli mi prosím,jak vypadala S CD značka v dobách ,kdy byly S značky AB11111. Jak vypadala CD v té době?
Jinak samozřejmě tahle konkrétní,kór s tím TR hologramem je paskvil. Zřejmě nějakej bejvalej občan S,co už ho tam nechtějí.Díky
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3783
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 16:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Co je prosím za stát Ukrajinský diplomat D 348 005? Mám pocit, že je to ČR, ale nejsem v těch kódech Ua diplomatů až zas tak zběhlý...

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8094
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 18:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 363eso (3783)
Co je prosím za stát Ukrajinský diplomat D 348 005? Mám pocit, že je to ČR ...

Máš správný pocit ... 3 = konzulát, 48 = Česko.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 09:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobné střípky: Kód PT na rakouských tabulkách značí Rakouskou poštu. Vídávám ho mnohokrát na autobusech a žlutých rozvážkových dodávkách Pošty a vyfotit jej není nic mimořádného.


Ale PT kód na zcela normálním "civilním" osobním voze navíc v nefiremní žluté barvě - budete se asi divit, ale já ho viděl poprvé a to jsem v Rakousku furt...


...trocha nostalgie...potkat původní A sérii, to je taky už vzácnost. Díky recyklacím je mnohem pravděpodobnější potkat tuto počáteční sérii s EU pruhem. Taky je vidět, jak se měnil výzor značek a font.
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 17:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TEST ZRAKU (znalostí?).
Z jakého levelu poznáte o jaký stát se jedná?
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3786
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 17:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mardob: Tohle je další z věcí, která mi u tebe vadí, proč prostě nenapíšeš dnes jsem zachytil Washington a tady je fotka? Proč ty fotky musíš dávat takovým obloukem?

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 17:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A víš ,že já mám různé kvízy a soutěže rád. A docela bych se účastnil,kdybys něco připravil. A docela by mě třeba zajímalo jak to vypadá na D1. Kdyby mi někdo napsal kolik kamionu z kolika zemí se dá potkat třeba z Prahy do Brna.
A i kdyby ten den nic nejezdilo a poslals fotku prázdné dálnice,tak bych se rád podíval. Nevím,já jsem se tady jenom podělil o radost,když jsem nakoukl do boční ulice a na jejím konci stálo něco ,co slibovalo,že bude nejméně USA. A taky bylo,ale z těch asi 15m to vypadalo,že by přece jenom něco lepšího?..
Jinak s USA se až tak chlubit nutné není,jen letos má 10 čárek. Ale Seattle z Washingtonu je mi sympatické město ,už kvůli REM a Microsoftu.
Klidně pošli ke značce i foto posádky(nejlépe ženské) a nebo nějakou story já si to rád přečtu.
Fakt je nutné nejlépe začernit pozadí a nevidět nic než tu plechovou tabulku?
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mardob: Já ti nevím, ale dávat sem useklé značky a různé hádanky tvého stylu je z mé strany docela zbytečné...

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3714
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: je vidět, jak se měnil výzor značek a font
Font se trochu zdrcl ne? Odhaduji z původních 45 mm na 40 mm.. Aby bylo místo na europroužek..
Jo jo Rakouské značky, radost pohledět:-)


Mardob: Z jakého levelu poznáte o jaký stát se jedná?
Si mi teď připoměl.. Já ve čtvrtek šel po chodníku a kolem mě profrčela motorka, pod světlem měla nějakou minipidi značičku, co jsem stačil zaznamenat byla jen šedá nebo možná tmavě zelená čmouha uprostřed značky.. Že_by Florida?
Já sice hned skočil do auta a dal se do pronásledování, ale sledovat motorku v městském provozu bylo nemožné..

S tímto pohledem mě napadla úplně stejná otázka Z jakého levelu poznáte o jaký stát se jedná? A co měl vůbec za číslo

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3715
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: A na to nejdůležitějsí jsem zapoměl:-)
Ta žlutá dodávka s pz PT je fakt poštovní auto? A kde má nějaké označení, nebo trubka nejde na fotce vidět?

Tohle je jen můj názor, ale auta České pošty mi ze sousedních států příjdou stejně nejpěknější, hlavně ten novej dizajn kdy je trubka přes celé auto. Polská pošta má znak nevýraznej jen na bočních dveřích, stejně jako slovenská pošta..

U Němců nemůžu soudit, neuvědomuji si že bych Deutschepost viděl..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mardobe, já ti teda nevím ...ty tvoje příspěvky...nic ve zlém, ale docela to vystihli Feudal s 363eso...snahu máš, ale kvízy tohoto typu zde asi tak úplně vhodné nebudou. Ty se specializuješ na zahraniční značky odchycené v Praze. To je chvályhodná činnost, to nikdo nepopírá. Kdybys odchytil něco super, klidně to sem dej, ale jen jednu fotku a jen s věcným komentářem. Jinak samozřejmě v pohodě
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5: ty mě jdeš do rány . Poštovní dodávky jsou žluté a mají i tu trubku co Česká pošta, příště ti to lépe vyfotím. Co se týče rozdílu starých a nových A tabulek, písmenka se sice zúžila, ale to takhle nemůžu napsat (v odborné diskusi) . Od toho tady jsou FONTmajstři, kteří jistě budou vědět přesně.
Posílám něco na pokoukání.


...a ještě něco-drobnost na sobotní podvečer, ty jseš zatížený na tzv. "sjetí". Tady jedno máš, auta stála v podstatě vedle sebe. Sice to byly auta jedné firmy, ale moment, odchytil jsem je 200 km od Vídně, kde jsou zřejmě doma a na obyčejném veřejném parkovišti.


(Příspěvek byl editován uživatelem voy.)
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy-děkuji za radu a za povolení jednoho obrázku. Doufám,že se tím budeš řídit i sám.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3788
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: Pěkný Lvov
Mardob: Proč mám stále pocit, že za tvými příspěvky stojí nějaký malý děcko co se hned uráží?

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 18:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mardob: nemusíš se hned čertit. Jistě víš, jak jsem to myslel. Pokud ne, vysvětlím: tvůj příspěvek č. 66. Jedna značka, tři fotky. Už chápeš ? Nebo jinak: nafotím pět zajímavých značek, do diskuse dám pět fotek těchto značek.
Ale jinak tě upozorňuji, že počet fotek je omezen a to maximálním počtem na den. Jenže jsem to neurčil já, ale administrátoři K-reportu.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8095
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 19:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: mardob (68)

Nebuď hned podrážděný - Voy měl zřejmě na mysli fakt, že první i druhá fotka byla ve tvém příspěvku 66 zbytečná a že podle ní by nikdo nebyl schopen poznat, o jakou značku se jedná.
Jinak - díky za každou fotku zahraniční značky ...
K Washingtonu 483-YQZ -> tento typ alfanumeru byl vydáván v letech 1989-2010, uvedená značka nejspíš v letech 2009-10.
Od roku 2011 se vydává alfanumer v podobě PPPčččč (viz obrázek).
K tvému dotazu na švédské diplomatické (příspěvek 65) odpovím zítra.



(Příspěvek byl editován uživatelem tomcat.)
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5405
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 22:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: příště ti to lépe vyfotím.

Netřeba, nějaký archiv poštovních aut v různých zemích Evropy mám k dispozici.
Österreichische Post AG

PZ: Série PT a číslo nezačínající nulou, u vozidel v činné službě zpravidla pěticiferné.

Deutsche Post AG

PZ: Běžné poznávací značky z celé republiky, žádné vyhrazené série.

Pošta Slovenije

PZ: Běžné poznávací značky, všechna vozidla registrována v Mariboru (MB), kde je centrála společnosti.

Hrvatska pošta

PZ: Běžné poznávací značky z celé republiky, žádné vyhrazené série, žádné značky na přání.

Poste italiane

PZ: Běžné poznávací značky z celé republiky, žádné vyhrazené série.

Poste vaticane

PZ: Poněkud překvapivě nikoli vatikánské, ale běžné italské poznávací značky římské provincie (ROMA).

2z5_0409: Tohle je jen můj názor, ale auta České pošty mi ze sousedních států příjdou stejně nejpěknější, hlavně ten novej dizajn kdy je trubka přes celé auto.

Máš pravdu, v tomto směru jsme va evropské špičce. Předpokládám, že už jsi zaznamenal, že na nových autech se barvy obrátily, tedy modrá trumpeta přes žluté auto, což je ještě výraznější než doposud.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5408
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 23:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo má registrační značku 1-KBB-00?
[zdroj: NOS.nl]

Nizozemské úřady začaly 5. března s přidělováním poznávacích značek ve formátu 1-KBB-00. Prvním vozidlem je služební auto organizace Save the children, která jej obdržela jako sponzorský dar.

Značky v tomto formátu se budou vydávat jen asi 2 roky. Lze totiž použít pouze série začínající písmeny K, S, T, X a Z. Ostatní se již používají na vývozních značkách a značkách pro mopedy.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 08:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednoduchá hádanka ??



Tímto prosím pány Tomcata, Rula a Martina_l, aby se tohoto kvízu neúčastnili, protože pro ně je to moc snadné a chci dát přednost "nováčkům" nebo méně znalým

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: 2B0 7B8 8B3 8B5 8B6 8B7 8B8 9B0 9B1 9B2
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: BZ BME BMP BMV BZC BZK
(¯`·.¸¸. > MCLXXXIX <.¸¸.·`¯ )
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 08:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no zprvu to vypadá na anglii,ale tato určitě není takže zkusím Francii asi?
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 09:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

španielska diplomatická, TA - technický a administratívny personál

(Příspěvek byl editován uživatelem Eross.)
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 10:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BMC: No máš to moc jednoduchý...

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 12:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslíš? Je to hlavně snadno poznatelné podle fontu ...
A dle reakce Johnyho_TDI, tak to pro začátečníky moc jednoduché nebylo

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: 2B0 7B8 8B3 8B5 8B6 8B7 8B8 9B0 9B1 9B2
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: BZ BME BMP BMV BZC BZK
(¯`·.¸¸. > MCLXXXIX <.¸¸.·`¯ )
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3791
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 12:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BMC: Pro úplné začátečníky je to dobrá hádanka, pro mě to byla třeba brnkačka, poznal jsem to hned z miniatury.

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 12:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no já bohužel jsem jaksi začátečník
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4026
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 14:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Voy (901)
"Ale PT kód na zcela normálním "civilním" osobním voze navíc v nefiremní žluté barvě - budete se asi divit, ale já ho viděl poprvé a to jsem v Rakousku furt..."

Špeky ze staré vlasti už sem moc nedávám - viz SMS.
Vloni jsem se nachomýtnul k pěkné akci v NAŠEM hlavním městě a na Kahlenbergu jsem při té příležitosti cvaknul PT 11, PT 12 a PT 15. Jak už z těchto značek vyplývá, to nejsou kódy pro žluté dodávky.
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 15:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat 8095- tak si tam, k tomu S přidej další úkol viděný z tramvaje a z další zastávky už k pumpě včas nedoběhnuvší.
Klasická velikost,zelený podklad,stříbrná písmena
S135K15.
Dále jsem dal tomu chlápkovi co má GRO na značce,lístek za stěrač a odepsal mi ,že má DK občanství,které si teď bude měnit za GRO .Ta má značku prý nyní GRN a od roku 2009 je nezávislá na DK,je tam senzačně a snad pošle fotku.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8098
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 18:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: mardob (65)
Pošli mi prosím,jak vypadala S CD značka v dobách ,kdy byly S značky AB11111. Jak vypadala CD v té době?

Máš zřejmě na mysli období 1906-1972; v tomto období nebyly vydávány speciální dipomatické značky, rovněž v době současného systému v období 1972 - 30.9.1988. Pro diplomatická vozidla byly používány běžné poznávací značky doplněné písmeny CD nebo CC v oválné nebo obdélníkové tabulce.

McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21539
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 18:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dubajec dnes v Praze na Matějské :


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8099
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 18:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro začátečníky a mírně pokročilé ...

Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7397
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 18:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB (21539):

Dubajec dnes v Praze

Jelikož jsem tuhle značku přesně před rokem v Praze fotil, tak bych spíše řekl, že to je další český koumák, který se maskuje za dubajskou značkou a zneužívá nevědomosti českých orgánů.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2013
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7398
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 18:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat (8099):

Vidím, že sis přes víkend odskočil na Malvíny.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2013
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7401
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 19:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaká černota z polskiego Cieszyna:



A velmi vzdálený štětínský "powiat":

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2013
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 21:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: to první natom Jeepu je anglie,ale to druhé netuším
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8100
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 21:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: JohnyTDI (53)

Na prvním obrázku jsou Falklandy (nikoli "Malvíny"), řešení druhého obrázku nechám zatím otevřené ...

Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7403
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 22:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro mě budou Falklandy Malvíny a basta.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2013
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3793
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 22:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Z prvu nenápadný záběr těch Falklend, ale není to záběr vytažený z televize? Podobný záběry byly na nově ve večerních zprávách.

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5409
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 22:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: Podobný záběry byly na nově ve večerních zprávách.

Ačkoli jsem Televizní noviny neviděl (už je nějakou dobu nezařazuju do programu), tak si troufnu tvrdit, že ten záběr nebyl podobný, ale úplně stejný. Záběry doprovázející tamní referendum o setrvání ve Velké Británii se v rámci agenturní výměny šíří po celém světě.

Rul: Pro mě budou Falklandy Malvíny a basta.

Sí claro, colega Rul. Sino nombre oficial es Falkland Islands.

Tomcat: řešení druhého obrázku nechám zatím otevřené ...

Já cítím severní vítr, skoro bych řekl až norský...

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 22:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_L: Dění okolo Falklend nesleduju, takže mi ten záběr od Tomcata přišel stejný jako z televize a stejný taky byl...

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 23:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul:
A velmi vzdálený štětínský "powiat"

Ale no tak, u tak zkušeného cestovatele napříč PL bych takový "úlet" nečekal Pokud jsi tedy neměl na mysli "velmi vzdálený powiat z województwa Zachodniopomorskiego" s tím, ať si každý domyslí, co že to je zač. Tož abychom nemátli případné zájemce o polské kódy:

ZST - powiat stargardzki (Stargard Szczeciński)

Ovšem nutno dodat, že je to takový malý chyták, protože Szczecin jako hlavní město vojvodství nemá "powiatowy numer". Geograficky pro něj není prostor, podobně jako u Katowic a tak trochu i Łodzi (i když tam mají powiat łódzki-wschodni). Spíš jsem si ale kdysi myslel, že "powiat szczeciński" má ZSZ - nyní po návštěvě města Szczecinek už vím, že tomu tak není..
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7404
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 00:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpt (467):

No jo, z hlavy jsem to nevěděl a byl jsem příliš líný googlit odkud že to auto je.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2013
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2013

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 13:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Ještě jsem se šel po fotbale projít a přibyla ještě jedna ,ze stejného ranku. Já jenom,že jednou v nich byl zamíchaný Senegal
Eso- já přece od samého počátku říkám,že jsem loni vlétě navázal po pár desetiletí na klukovskou zálibu.Přesně tak, jak jsem skončil.A jsem rád,že díky Tomcatovi a spol. se okruh neidentifikovaných značek proti kdysi značně snížil.Jediná moje zásluha je,že jsem u nás viděl na vlastní oči 91 států.Takže tvůj pocit,že se za mými příspěvky skrývá děcko,je naprosto správný.Přesto bych si nedovolil hodnotit veřejně,jaký pocit mám z tvých příspěvků. I timing je skvělý. Do útoku proti mě ses pustil,hned po příspěvku o běloruském kamionu. Kdybys aspoň chvíli počkal...

(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)

(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)
Hardboy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 16:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hádanka z 10. března 2013 - 18:38:00

NORSKO ?
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3796
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 16:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hardboy: Ano, na 99% je to Norsko. Vidíš Tomcate, na tu druhou jsem zapomněl. Mohla by se vydávat od roku 1962...

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8104
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 18:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Hardboy (307), 363eso (3796)

Ano , je to Norsko, starší systém, používaný před 1.4.1971. Tyto značky jsou stále platné na vozidlech vyrobených v roce 1970 a starších ; A = Oslo.
Emem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

internet
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8106
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 22:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: mardob (70)

Fotka 117 K 182 -> 117 = Venezuela; K = konzulární sbor

S kresleným obrázkem S135K15 to bude horší, tady bych raději uvítal fotku. Vysvětlení bude trochu zamotané:
a) Pokud písmeno S vynecháme, zůstává konzulární značka; 135 = Džibutsko. To je však velmi málo pravděpodobné.
b) Pokud jsi opravdu viděl písmeno S, pak S = Rada Evropy, ale v takovém případě musí kódové trojčíslí začínat číslicí 2 nebo 3.


Z toho vyplývá, že je někde chyba, nejspíš jsi něco lehce přehlédl.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 22:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy nějaká hádanka pro začátačníky :

Je to sen...

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 01:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: Tak som troška gúglil a našiel som takmer všetko okrem jednej.
1.Turkmenistan - vydávané od roku 1994. Asi cudzinecká.
2.Uzbekistan - 01 - Toshkent City, vydávané od roku 2008. Asi pre štátne vozidlá.
3.Uzbekistan - 14 - Qaraqalpaqstan respublikasi, výdaj od 1996.
4.Kyrgyzstan - B,E - Bishkek, výdaj od 1994.
5.Neviem.
6.Čečensko - nie som si s tým moc istý.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 08:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puro: Není to špatné, ještě zkus zapátrat u 5 a 6 značky. Dal jsem to tu spíš na takové podívání co je mezi sběrateli "hard to get" :D.

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/