K-report
 

Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 11. 10. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Zahraniční SPZ » Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 11. 10. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 23:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letos tady toho o Řecku příliš nebylo, tak přidám svou troškou do mlýna z letošní dovolené:
Řecké značky netřeba dlouze představovat, už to tu bylo mnohokrát a i když jsem si říkal, že budu převážně dovolenkovat, nedalo mi to a pustil jsem se zlehka do focení a analyzování.

KÓS/KΩΣ



Řecký ostrov Kos, nazývaný také Hippokratův ostrov, se nachází v jihovýchodní části Egejského moře v souostroví Dodekanés. Ostrov se rozkládá na 287,2 kilometrech čtverečních, je dlouhý přibližně 45 km a jeho šířka se pohybuje mezi 2-12 km. Žije zde 33,388 (údaj z roku 2011) stálých obyvatel.

Kos má přidělenou zkratku KX a díky poměrně malému množství obyvatel před nedávnem začal teprve s výdejem série KXZ. Nejvyšší mnou spatřená byla KXZ 2119.

Registrace KXA
3x KXE u místní půjčovny. Dovolím si tvrdit, že dvě třetiny nově registrovaných aut na Kosu patří půjčovnám.
Jedno čtyřčíslo, které se mi podařilo vyfotit.

Značky s místním kódem se ovšem vydávají i na několika sousedních ostrovech, jako Pserimos, Kalymnos a Nisyros. Pserimos je malý skalnatý ostrov se zhruba 130 trvale žijícími obyvateli. Na Nisyrosu, který je vulkanického původu a můžete se zde projít po dně vyhaslé sopky žije cca 1000 obyvatel. Kalymnos je ze všech tří největší a jeho populace čítá okolo 16000 lidí. Zajímalo by mě tedy, jestli na Kalymnosu, který je co do počtu obyvatel poloviční mají svoje vlastní výdejny, jelikož u nově začínající série KXZ jsem nespatřil nic nižšího než KXZ 2xxx a nechce se mi zdát, že by při takto malém počtu registrací měli v zásobě tolik atypů a přívěsů.
Navíc jsem nikde nedohledal, jestli jsou to jenom tyto tři ostrovy, které pod Kos spadají, nebo jestli jich je ještě víc, jako napříkal nepříliš vzdáleny Leros.

Před současným systémem a to mezi lety 1972 - 1983 se vydávali dvoupísmené značky. Kos měl registraci AY a i dnes není problém na tyto vozidla narazit v běžném provozu, byť jich jezdí už pomálu. U hotelu nám parkovala i jedna hodně nízká YM. Nikde jsem ovšem nedohledal, kde se tento kód vydával.


Motocykly aktuálně dostávají sérii EA na kterou se přešlo po dokončení KX. V současnosti EAZ xxx Číselní řada je od 1 - 999.
Moto do 50ccm dostává malé motocyklové formáty ve formátu TZN, přičemž nejvyšší spatřené byly okolo 85xx. Předchozí série byla zřejmě TT


Nejen u motocyklů se spousta starších značek poměrně opotřebuje a jejich čitelnost se stává špatná, ne-li žádná. Poté buďto nastupuje řecká lidová tvořivost a nebo se vše ponechá tak jak je. Nikdo a asi ani policisté to moc neřeší. Stejné je to se ztracenými, nebo poškozenými značkami. Nikdo si s tím hlavu příliš neláme.
Na silnicích nebyl problém potkat ani vozy bez registračních značek v různých stádiích rozkladu.


V Kosu se mi podařilo odlovit i tuto poměrně starou motocyklovou registraci vydávanou mezi lety 1972 - 1983.


Přívěsy. Za celou dobu pobytu jsem viděl jediný přívěs, který měl nějakou registarci, viz. první foto. Registrace navíc nebyla místní a nahrazená plastovou napodobeninou. Dále pak ještě jeden návěs s registrací KXE 9757. Tuhle problematiku řeší Řekové opět po svém a své přívěsy za osobní automobily (nevím jak jinde, ale na Kosu tomu tak bylo) neregistrují. Mnohdy po silnicích jezdí i přívěsy, které nemají ani světla viz. druhé foto s člunem.


Atypy. V Řecku snad neexistují. Tolik vozidel, jako např Nissan Patrol, Hyundai Galloper, Land Rover Defrender, apod. s jednořádky jsem snad neviděl. Jejich majitelé řeší umístění všelijak:

Jedinou výjimkou byl modrý Jeep na třetí fotce, jehož majitel si vyrobil plastovou tabulku, která z dálky vypadá skoro jako originál, který vlastně nevím ani jak vypadá.

U předunijních značek jsem začal nabývat stejného dojmu do okamžiku, než jsem v Kardameně jeden spatřil a hned ho utíkal vyfotit. Jedná se o poměrně dost starou registraci, takže by mě zajímalo, kolik jich bylo vůbec vydáno. Byl to první a poslední atyp na který jsem narazil.


A dál už jen ve zkratce:
Policejní motocykl.
Značka pobřežní stráže.
Vozidlo osvobozené od silniční daně. Platí pro rodiny s více jak čtyřmi dětmi.


Relativně nová taxikářská série
Značka pro vozidla převážející zboží
Škopkův nikdy neviděný BON


Exportní značka. Jeep má ve předu cosi ve tvaru US formátu, kde má tvar ostrova Kos. Standartní věc, nebo kreativita majitele??

Tabulka relativních rekordů jihomoravského kraje
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 23:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na závěr vojenská značka

Díky blízkosti Turecké hranice je ostrov posetý vojenskými základnami a množství vojenských vozidel, které potkáváte na cestách je opravdu velké. Projížděl jsem kolem několika základen a při pohledu na techniku a jejich značky mě svrběla ruka. [happy]
Co mě ale nejvíc mrzí a to si vyčítám ze všeho nejvíc, když kolem mě projela modrá Octavia II, ve které seděl muž v maskáčích a na vozidle byla značka s rudě červeným pole a uprostřed něj byla jakási zlatá a plastická hvězda. Na internetu jsem o něčem podobném nenašel žádnou zmínku, takže netuším, co jsem to vlastně spatřil. Možná vozidlo sloužící k přepravě nejvyšších vojenských pohlavárů. Auto kolem mě prosvištělo a na tasení a [fotic] bylo příliš málo času.

Tabulka relativních rekordů jihomoravského kraje
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 09:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny: To umiestovanie jednoriadkov na vozidlach, kde by pasoval atyp je rovnake snad po celom Grecku.
Original dvoriadok vyzera takto.
Stale vsak nerozumiem tomu, preco 99% majitelov aut typu Land Rover Freelander, Defender, Nissan Patrol, atd nepoziada pri registracii o stvorcovu znacku?

Ten Jeep rozhodne prisiel z USA. Znacka je vsak exportka.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 14:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5+1 kontinent za 1 hodinu (Amerika Sever i Jih)

www.neofolk.blogosphere.cz - platespotterský magazín
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 18:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustračně starší Itálie na zajímavém Porsche 944 [fotic]
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8692
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 18:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Zdeny (2216)
... na vozidle byla značka s rudě červeným pole a uprostřed něj byla jakási zlatá a plastická hvězda. Na internetu jsem o něčem podobném nenašel žádnou zmínku, takže netuším, co jsem to vlastně spatřil. Možná vozidlo sloužící k přepravě nejvyšších vojenských pohlavárů.

Tipuješ správně [ok] - jedná se o označování vozidel generálů.
Počet hvězd určuje příslušnou generálskou hodnost, pozemní armáda používá zlatavé hvězdy na červené tabulce, letectvo a námořnictvo stříbřité hvězdy na světle modré tabulce (viz obrázek).

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8693
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 19:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Francie zahájila od 27.9. výdej nové série CZ.

Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 09:43:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: 8692
Ano, přesně takhle ta hvězda vypadala. Tak nyní mě to mrzí dvakrát tolik, když vím co to přesně bylo. Kloubouk dolů, před tvou znalostí. [ok]

Tabulka relativních rekordů jihomoravského kraje
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 09:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnesne rano osviezil slovensky diplomat posobiaci vo Francuzku.
Medzi nasimi bielymi ECV "svietila" tato farebna kombinacia uz z dialky.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 09:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní rozšíření sbírky aneb i u známých se lecos najde [happy]

mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 14:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Tyhle slečny už tady jednou byly. Teď už ovšem svým autem. Podrobnosti jako vždycky

www.neofolk.blogosphere.cz | platespotterský magazín
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3985
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 09:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, mám pro vás hádanku..[happy]

Nacházím se nyní mimo hranice CZ.. Chtěl jsem napsat rovnou kde jsem, ale trochu vás potrápím[biggrin]

Jezdím nyní s autem které má poznávací značku BRE725.. Pz je tak jak píši, bez pomlček bez mezery mezi písmeny a čísly..
Vím že je to širokej pojem, když asi 100 zemí z celého světa používá takové složení pz, ale i tak můžete zkusit hodit váš tip.. Kdyžtak pak ještě něco napovím..

Upozorňuji ty kdo to ví kde jsem ať nic neříkají..


Za pár dnů se můžete těšit na pořádnej nášup krásných značek které u nás jen tak k vidění nejsou, taky nějaké psaní k nim co jsem zjistil atd..
Bohužel skrz čas budu muset dát fotky na rajče a tady hodím nějaké psaní k fotkám a odkaz.. Nic jiného mi teď nezbývá a o fotky se s vámi chci podělit..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4241
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 12:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vítej na velkém výletě![ok]
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 13:56:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novej Zéland?

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4196
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 16:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miro, užívejte si to tam s Peťou. [wink]
Těším se na fotky. [ok] Hádání necháme na konkurenci. [happy]

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
miso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2013
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 23:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám jednu takúto značku v svojej zbierke je to správny typ?
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3986
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 10:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knuudl: Dostal jsi mě[rofl] A já naivně čekal že to nikdo neuhodne.. Další nápověda měla být že se tady jezdí po levé straně..

Je to Nový Zéland, jezdím teď s dodávkou Mitsubishi kterou mám na tři měsíce půjčenou od svého zaměstnavatele..[happy] O řízení na levo se později rozepíšu.. Dá se na to docela rychle zvyknout[rofl]

Miso: Tvoje pz je aktuální NZ typ
Já jsem si tyto tabulky pracovně pojmenoval "Fe schrift" protože se podobají mírně německému typu písma.. Starší tabulky používají jinej tvar písma, ty jsme si pracovně pojmenoval "DIN", opět písmo se podobá mírně německému DINu.. Moje tabulka co mám teď na autě je DINová..

Jak budu mít stálé připojení na net, tak vám hned pisnu nějaké zajímavosti co tady potkávám a taky jak funguje systém NZ tabulek atd..
Rekord co jsme zaznamenal včera byl HBL473..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3987
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 10:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulej příspěvek jsem měl rozepsanej z rána..

Teď večer jsem potkal aktuální NZ rekord HCE661..

U starých sérií jsem na nějakou logiku nedokázal přijít, tak jsem se zaměřil na nové série Hxx, jestli budu stejné série potkávat na stejných místech a zase nic.. Tady kde teď bydlíme jsem potkal série HAH, HBL, HBQ a nyní HCE.. Jenže vždy jen jedno číslo ze série.. Začínám si myslet že NZ jede stejně jako Německo, na úřadě člověk dostane vygenerované číslo z počítače a číslo mu až následně vyrobí, buď na úřadě nebo kdoví kde.. Takovej i trochu francouzskej systém.. Ikdyž zatím nevím, zatím na to stále nemůžu přijít..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 14:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2Z5 0409
Jediný štát čo poznám že ma pppččč. Rád by som časom vlastnil PZ odtiaľ. Ináč do NZ sa dovážala nejaká terénna úprava škody octávie, na princípe Land Roveru. Montovala sa len tam, a má fanušikovskú základňu. Predávala sa taktiež aj škoda 100 a 1000mb ale pod názvom Sable či niečo také. Ak budeš obozretný možno nejakú stretneš a snáď aj vyfotíš. Veľ štastia a veľa PZ do zbierky!

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4533
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 16:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně jak píše Knuudl, jezdila tam Škoda Trekka i běžné typy. Navíc jak tak tuším, na NZ zůstávají v provozu i starší vozy déle než třeba v Evropě, takže by se tam nějaká ta stovečka mohla s notnou dávkou štěstí objevit... jako třeba tahle[wink]

A celkově něco třeba tady, tam je i další Š100 - http://www.truetravel.cz/en/czech-nz-connections/skoda-in-new-zea land/
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7892
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 17:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já věřím, že za tu dobu, co tam Mira bude, tak určitě nafotí spoustu zajímavých aut a hlavně se dostane ke spoustě suvenýrů v podobě NZ značek.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.9.2013
miso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2013
Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 17:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Nového Zélandu mám ešte jednu značku je z Porsche 911
garazmajster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 19:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neviete niekto, či aj v Maďarsku sú možné RZ na želanie? Videl som teraz cez týždeň značku, ale nevšimol som na nej označenie štátu (určite tam ale bolo). Značka bola žltá, na nej čierne písmená a nápis bol CPMGC-1. Nad a pod pomlčkou boli okrúhle nálepky...
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4198
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 21:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, v maďarsku jsou značky i na přání.

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 23:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409: jsem zvědavej, kdy Mira najde nebo dostane první značku na Novém Zélandu [wink]

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: 7B8 8B3 8B5 8B7 8B8 9B0 9B1 9B2 9B3 9B4
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: BZ BME BMP BMV BZC BZK
(¯`·.¸¸. > MCCCLXXI <.¸¸.·`¯ )
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3988
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 04. října 2013 - 12:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná se mi fakt něco povede získat a možná za krátkou chvíli..[happy]
Dnes sme se nastěhovali do velkého domu, mmch už na třetí místo za těch cca 14 dní co jsme tady, k jedné paní co má koně. Má postaršího teréňáka s běžnou registrací (AMN422) a pak takovej ten vozík na koně a tam má pz na přání, nějaké dívčí jméno, zřejmě jméno koně.. Když paní otevřela garaž tak jsem se hned pousmál, na okně měla opřené 3 značky. Jednu vozíkovou PČČČP, jednu na přání zase s dívčím jménem a californskou motorkovou modrou, takovou mini značičku. Myslím si že ty dvě NZ pz jsou z toho vozíku, že měl původně běžnou registraci, pak první pz na přání a pak druhou pz na přání, vždy podle koně kterého vozil.. Zkusím zjistit a hlavně ty značky vyptat..[happy]

Během té doby co tady budu, chci nasbírat co nejvíc pz to půjde a průběžně je posílat do evropy (asi za těžkej peníz). Možná bych pak dal nějaké na výměnu, ale neslibuji, zatím ještě nevím..

Auta na NZ samozřejmě sleduji.. Drtivě tady dominují asíjské značky aut. A ten zbytek co tady jezdí je podobnej našemu vozovému parku. Škodovky tady moc nevidívám. Potkal jsem asi 3x Octavii kombi, dvakrát Superba a jednou new Fabii.. Jinak nic a to mi věřtě že zrovna na Škodovky si dávám bacha..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 04. října 2013 - 18:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, dnešné prírastky do rodinky:


2z5 0409: Všetci tu prítomný dúfame že niečo sa nájde aj na výmenu! Cheers to New Zeland!

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8707
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 04. října 2013 - 21:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 2z5 0409 (3987)
U starých sérií jsem na nějakou logiku nedokázal přijít ...

Ahoj Miro, aby se Ti lépe bádalo, posílám něco o novozélandských značkách - současnost i něco z historie. Měj se tam krásně a těším se na nějaké zajímavé fotečky. [wink]


Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 04. října 2013 - 22:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mírovi přeji hodně nových zážitků nejen v souvislosti s tabulkami, užij si to u protinožců!

Ještě dotaz: Francouzská tabulka aktuální série ve tvaru W-138-BA je obdoba manipulačky?
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5835
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 05. října 2013 - 00:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: Francouzská tabulka aktuální série ve tvaru W-138-BA je obdoba manipulačky?

Ano, je to tak.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3989
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 05. října 2013 - 13:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečně mám čas něco napsat o naší cestě na NZ..

Naše cesta na Nový Zéland začala 17. záři, nějak si nemůžu pomoct, ale pro mě je ten den teď ve vzpomínce dost depresivní. Od rána bylo hnusně a pršelo, pak loučení s rodinou a s domovem..
Cesta do Prahy, tam přespání u kámošky a ve 4 ráno raním busem cesta na letiště. V 7 odlet směr Frankfurt. Do FRA let s jakýmsi šrotem s ČSA.. Ve FRA přesedání na Boeing 747 China Airlines kterej byl plnej lidí východoasijského typu, evropanu bylo v celém letadle tak 10 možná 20.. Z FRA 12 hodinovej let nad východní Evropou, Kavkazem, Indií a jihovýchodní Asií na Taiwan..

Taiwan - Taipei
Asi to nej, nej, nej co jsem v životě viděl[kladivo] To město mě totálně dostalo, pro mě to byl životní zážitek. Už cesta z letiště byla zajímavá, jelo se venkovem kde byla vidět rýžová pole a domečky poházené různě v krajině. Před vjezdem do Taipei jsme projížděli kolem totálně hustého lesa, něco jako prales, exotické stromy a keře a vše dohromady tak prorostlé že by tam člověk neprošel..

Vjzed do Taipei, bylo jako vjet do jiného světa, v tu chvíli jsem si uvědomil že jsem v Asii..[happy] První čeho si asi každej všimne je obrovské množství různých reklam a poutačů psané rozsypaným čajem.. Pak taky hodně vysokých budov různého stáři, čím blíž centru tím modernější a vyšší. Taky obrovskej počet skůtrů zaparkovaných na každé ulici. Docela mě překvapil i hodně moderní vozovej park, ikdyž možná to bylo tím že jsme byli celou dobu v centru města.
Na ulici, hlavně na hlavních bulvárech a pak taky na veřejných prostranstvích, v parcích atd. byl neuvěřitelnej pořádek, nikde žvýkačky polepené po zemi, papírky, špačky, nic.. Sice košů nikde moc nebylo, ale i tak najít pohozenej papírek bylo nemožné..

Systém metra byl pro mě taky dokonalej, když člověk ví kam jede, tak nemá šanci zabloudit, vše skvěle značené, navíc některé linky jsou nadzemky tak bylo super během jízdy sledovat město a jeho části. Co mě taky dostalo, na nástupišti jsou nakreslené čáry jak se řadit při nastupování do vlaku, všichni spořádaně přišli a stoupli do řady, žádné předbíhání. My si toho první jízdu nevšimli a nastoupili sme jak se nám chtělo.. Až druhé nastupování mě to trklo proč se všichni tak řadí a nastoupili jsme už správně popořadě..[happy] Dodám takovou perličku, v metru se nejí a nežvýká, já žvýkal a zaměstnankyně metra mě slušně upozornila že je to neslušné a nabídla mi papírovej kapesník na odložení žvýkačky..[happy]

Co mě taky dostalo tak každej Taiwanec vlastnil pořádnej mobil, pořádný dělo 10x15 cm. Jak starší lidé tak i mladí, nejvíc to bylo vidět v metru.. Já svůj Samsung Galaxy Ace ani nevytahoval, takovej mini mobil by byl na ostudu..[happy]
Super byly i ceny. Platí se Taiwanským dolarem a cenovky u zboží byly v podobných nominálních hodnotách jako u nás, jen s tím rozdílem že když se to přepočítalo do korun tak to dělalo 66% ceny. Takže když jídlo stálo 100TWD bylo to ve skutečnosti 66KČ.. V supermarketu jsem se cítil báječně, cenovky skoro jako u nás, balení sušenek 30TWD, velká tabulka čokolady 40TWD.. Nakupovalo se mi skvěle[happy]
V Sushi restauraci, kde jezdí na stole talířky se Sushi sme se totálně přejedli, bylo tam na výběr tolik kousků že sme neodolali a ochutnali snad každej druh, já jsem od nich odcházel jako slon a přitom sme za dva totálně přejedené lidi platili pouze 800TWD.. [happy]
Co mi ještě na Taiwanu přišlo skvělé, bylo to bezpečí. Ani jednouj sem se necitíl nějak divně, lidi se na ulici usmívají a když vidí cizince usmějí se ještě dvakrát tolik. Třeba v Praze když sem táhl 30kg kufr a batoh, u sebe foťak, kameru, mobil a peněženku plnou amerických dolarů cítil jsem se divně, každou chvíli jsem čekal že mě někdo obere. V Taipei jsem se za každé situace cítil fajn, ikdyž bylo všude okolo spusta lidí.

Co bych k Taipei vytkl jsou ty jejich uličky kde se v různých restauracích připravuje jídlo, kolikrát ty jídelný dost smrděly a nevypadalo to tam zrovna lákavě když třeba nádobí umívali na zemi, ale je to jejich zvyk jíst a vařit na ulici tak jsem to tak bral. My jedli jen v čistých restauracích, které pěkně voněly, v uličkách sem neměl odvahu něco jíst.
A taky co mi přišlo divné, Taipei zvláštně smrděl jakoby močí.. Ikdyž věřím že se tam na ulici na malou nechodí. Bylo to určitě tou vlhkostí a tím že tam 8x denně prší a pak zase svítí slunko. Voda různě v potrubí při tom horku hnije a tim to semtam tak zapáchalo.

Orientace ve městě je docela jednoduchá, ulice jsou vystavěné do tvaru mřížky, tak pro mě nebyl problém někam trefit, navíc jsem měl Taipei nastudovanej z domu, což se ukázalo jako výhoda[happy]
Počasí bylo příjemné až vlhké, kolem 30°C s tím že svítilo slunce a do toho několikrát pršelo. Já byl během dne celej mokrej jak z vlhka tak z deště.
V Taipei jsme byli dvě noci. První den svítilo slunce a druhej den dopoledne taky. Odpoledne už bylo pod mrakem a chvílemi docela hustě pršelo až do večera ikdyž bylo stále dost horko. Mě to mírně narušilo můj denní plán, protože jsem chtěl západ slunce strávit na Elephant Mountain, kde je vidět západ slunce nad Taipei.. Bohužel déšť mi můj plán zkazil. Později jsme se dozvěděli že se k Taiwanu blíží tajfun.
Třetí den nás na ulici upozornilo několik lidí že se blíží tajfun. Tak se můj další plán úplně zhroutil a museli sme těsně po poledni odjet busem na letiště. Prej když to propukne tak se celé město zastaví a na letiště se už nedostanem.
Tajfunu sme se na Taiwanu nedočkali a náš let před půlncí vpohodě odstartoval..


Rozepsal bych se ještě víc co tam bylo super, ale skočím už na značky..
Taiwanské značky mi mírně svým stylem připomínají ex kubánské a to z jednoduchého důvodu, us rozměr tabulky a evropskej rozměr písma.
Běžné tabulky jsou bílé s černým písmem vždy složení 4+2 a 2+4. Taxi používají červené písmo 3+2 nebo 2+3. Autobusy červené tabulky a firemní auta zelené s bílím písmem a počet 3+2 nebo 2+3. Motorky mají menší tabulky a formát stejnej jako běžné tabulky pro auta.
Vyznat se v chronologii výdeje je nemožné, alespoň pro mě. Logiku jsem v číslech žádnou nenašel. Používá se různej shluk čísel a písmen 12-3456, A1-2345, 1A-2345, AB-1234 nebo zase 1234-56, 1234-A5, 1234-5A, 1234-AB.. S tím že stáří auta a podoba rozložení znaků nehraje roly, alespoň mě to tak přišlo.
Moc se mi jejich tabulky nelíbí. Font celkem pěknej, ale rozložení znaků na tabulce s mini mezerami mezi znaky a pak různé mixování formátu složení znaků se mi moc nelíbilo.
O to víc mě překvapilo když jsem viděl tabulku o něco větší než původní us rozměr a se složením ABC-1234 a u taxíků TAB-123.. Hned jsem usoudil že Taiwan má new tabulky. Ty se mi líbili víc než ty ex, z důvodu logiky. Co se mi zase naopak nelíbilo, byl font kterej mi připomíná Ukrajinskej..
Systém výdeje bude asi podle měst a jejich výdejen, protože některé série jsem viděl jen jednou a některé zase až moc často. Pak taky některé tabulky začínají od série RAA-0001.. Tipuji že to jsou nějaké speciální tabulky, ale nevím jaké, viděl jsem je na různých autech.
Úspěch pro mě byl skůtr s číslem AAA-0020..[happy]

Přihazuji odkaz na Rajče, kde jsem udělal složku z Taiwanu. Jsou tam fotky značek, ale taky různě ulic a třeba i dálnice.
Taiwan byl fakt super, východní Asii jsem si po téhle návštěvě zamiloval..


http://2z50409.rajce.idnes.cz/Taiwan_-_auta_a_znacky/


Omluvte případné chyby, na NZ už máme 1 hodinu v noci, tak to sepisuji na rychlo.. Je možné že jsem se někde upsal..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8841
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 07:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miro: nádhera [ok]

Jak dlouho tam budeš?

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8710
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 11:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: svetr1 (2)

Děkuji [ok] za informace v příspěvku z 22.9., které rozšířily mé znalosti o gruzínských diplomatických kódech, obsažených v materiálu Europlate(připojuji). V některých údajích se sice liší a existují zřejmě i další kódy, ale to není podstatné.
Kód 046 už asi nebude patřit monitorovací misi EU, protože ta od roku 2008 používá odlišný typ bílo/modrých značek s označením EUMM.



Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5006
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 10:17:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moldavský vozík jsem v Praze snad viděl poprvé...


Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Vše o historii značek v Česku najdete v knize:
Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 11:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409:

[ok][ok] (kouknul jsem i na to rajče)
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3990
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 12:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny: Díky za report z Řecka
S atypy jsem byl na tom stejně jako ty a šmolko, minulé léto se mi povedli dva dvouřádky, jeden starej úplně stejnej jako ten tvůj a jeden novej o jedno číslo vyšší než šmolkův dvouřádek, KNM-5971..
Myslím si že v GR atypy byly, ale asi nebyl zvyk je nějak vydávat, nebo nevím.. V GR je fakt zázrak vidět atyp[kladivo] ..a přitom je to škoda, aktuální atyp s eu pruhem je pěkně vystředěnej a pro mě třeba povedenej..

Příjde mi vtipné jak každej z nás co jede na dovolenou do nových končin, hned, nebo i postupem času analyzuje místní systém pz..[lol] Třeba míň intenzivně než doma, ale stejně nám to nedá nenahlédnout do místních poměrů..[happy]
Něco takové jsem od prvního dne zažíval v Taipei, jedním okem jsem pz neustále sledoval.. Teď něco podobného sleduji i tady.. Taková bezpečná nemoc z povolání[rofl]


3260: Víza máme na 1 rok.. Tak se uvidí podle práce jak dlouho tady zůstaneme.. Nyní je sezóna a práce je dost až zhruba do dubna, pak tady pomalu začíná mrtvé období.. Když práce nebude frčíme domů..


Všem ostatním díky za Vaší podporu..[happy] Budu se snažit sehnat něco pro sebe a pak i pro Vás na případné výměny..

Jinak nenápadně jsem paní majitelce u které teď bydlíme obhlídl vozík na koně s ZNP. A zjistil jsem: na vozíku má značku na přání se jménem FUDGIE, ale na štítku WOF (warrant of fitness, něco jako naše technická) má pz F134J, kterou má opřenou v garáži na okně a vedle ní má ještě jednu tu ZNP opět FUDGIE.
Moc to nechápu, na WOFce by měla být ta správná pz.. Tak kdoví jak to má, jestli ta párová ZNP není na něco úplně jiného.. Chtěl jsem ty pz od majitelky odkoupit, ale asi to nepůjde.. Ptát se jí zatím nechci, moje angličtina není tak dobrá abych jí to dokázal vysvětlit..


Dal jsem na své Rajče další složku, tentokrát z NZ.. Tak kukněte, mám tam i fotky těch pz od paní majitelky.
Pak je tam vyfocená dálnice a každodenní situace okolo Aucklandu když jedou lidé z práce domů.
Spousta značek na přání atd.. Podrobněji se k obrázkům a ke značkám co teď potkávám každodenně vyjádřím později..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 12:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409
Díky moc za krásné fotky na rajčeti (hlavně ten světle modrý Peugeot 504 mě neobyčejně potěšil [ok]).
Přeji hodně podobně dobrých úlovků a co nejvíc zážitků z NZ!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8847
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 14:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu OT ale pod příspěvkem Mr pPeugeota mám reklamu na testovací jízdy Peugeot. To maji ti roboti zmakle

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Jakub2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 22:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poradí mi niekto čo som dnes vyfotil? Farba a tvar písma mi pripomína Japonské značky ale inak vôbec netuším čo by to mohlo byť.
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 22:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jakub2: Odkaz
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 11:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dal jsem na Rajče složku Černé značky z Nového Zélandu, protože bych nerad aby taková pěkná auta zapadla v neutrální NZ složce.. Tak trochu mi tyhle značky připomínají naše O53, ale ani né tak vzhledem, spíše jako tím na čem se vozí a kdo snimi jezdí..

Toho Kingswaye jsem potkal včera a tu Sigmu dnes, pro mě totální exotika..
Semtam se dá v provozu potkat něco takového, když potkám bude to právě v této složce

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4552
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 12:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak často se ty černé NZ značky dají potkat, asi jako ty O53 u nás? A stejně jako u nás záleží i na regionu a místě?
Co jsem kdy četl, tak mám představu, že na novozélandském venkově je starších aut v různém stavu spousta, ale možná čas kvapí i tam...

Jinak to Mitsubishi Galant/Sigma u nás k vidění bývalo a občas se pořád potká, viz Mr. Peugeot, ale Holdeny teda fakt ani náhodou[wink]
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 15:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud někoho zajímá jak jsou jsou označena vojska AČR v Afghanistánu, pak s velkou pravděpodobností nalezne odpověď na neofolku

www.neofolk.blogosphere.cz | platespotterský magazín
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 17:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mne docela zajímalo, ale nějak se na tvých stránkách vůbec nedokážu orientovat [lame].


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5011
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 08:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se to zobrazuje normálně

Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Vše o historii značek v Česku najdete v knize:
Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 09:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal: Zde je na vinně prehistorická verze Internet Exploreru. Zkus novější verzi nebo alternativy (Firefox nebo Chrome)
duševní kreatura
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.19.235
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 10:21:34    Odkaz na tento příspěvek  

Feudal:
No a co takhle Mardoba znova prásknout redakci, pro změnu za to, že mu na Vašem PC ty jeho spamy nejdou prohlížet...to by mi k Nám dvěma sedělo nejlépe.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 13:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja síce Explorer nepoužívam, ale skúsil som a išlo mi to. Na Maxthone nemám žiaden problém.

(Příspěvek byl editován uživatelem Eross.)

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 19:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad mardob
Už půl roku marně čekám vaši odpověď na můj zdvořilý dotaz k identifikaci červené tabulky s bílými znaky
ve tvaru I : I Stačí mi obyčejné: vím (ale neřeknu) nebo nevím [wink] díky.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8718
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 19:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Minor (1984)

Ta červená tabulka s bílými znaky je obyčejná ptákovina - přetřená švédská značka GLO 805. [wink]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 20:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha....a jak se pozná že je to švédská tabulka ve tvaru GLO 805, když je přetřená...?

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8719
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Minor (1985)
Aha....a jak se pozná že je to švédská tabulka ve tvaru GLO 805, když je přetřená...?

O tom, že je přetřená a je na ní alfanumer GLO 805, snad nebudeme pochybovat. O tom, zda je to původně švédská tabulka můžeme vést spory, které by byly tak či onak k ničemu. Třeba se ozve pan mardob a objasní nám všem, co to vlastně vyfotil ...



(Příspěvek byl editován uživatelem tomcat.)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7910
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť to je sloupnutá belgická značka. [lol]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.9.2013
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8720
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Rul (7910)
Vždyť to je sloupnutá belgická značka.

Máš recht, na starší belgický typ jsem úplně zapomněl ... [biggrin] Na švédskou by tabulka byla příliš krátká.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5859
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 00:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: je na ní alfanumer GLO 805, snad nebudeme pochybovat

Není to spíše GLQ-805?[wink]

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 01:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také tam vidím Q na konci.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8721
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 09:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Martin l (5859), Mr. Peugeot (1429)
Není to spíše GLQ-805?
Také tam vidím Q na konci.


Máte lepší zrak, je to možné. [ok]
Už jsem kolem této "značky" nadělal dost chybných závěrů, tak radši něco na podívání:

Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 10:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Tomcat
To je v pohodě [wink], já tu tabulku zase opticky nepitval, je přeci putna na čem ten "záznam" je...
Mě prioritně zajímá jeho identifikace ať už je pravý, levý nebo vymyšlený.
Připomíná totiž označení necivilních vozidel...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3074
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 15:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohto srandistu behajuceho po Bratislave na znackach z New Jersey so konecne odchytil.


Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3997
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. října 2013 - 08:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: A jak často se ty černé NZ značky dají potkat, asi jako ty O53 u nás? A stejně jako u nás záleží i na regionu a místě?
V tomhle ta podoba není až tak stejná jako naše O53, potkat se dají fakt svátečně, počítám tak kolem 10 za týden a to možná přeháním.. Zrovna dnes ráno jsem jednu potkal, ale ani nevím na čem byla, ikdyž myslím že na ničem zajímavém, to bych si všiml..
Taky se dá ještě potkat pár vozíků a návěsů s černými pz.
A jestli záleží na regionu, zatím nedokážu soudit.. Pohybuji se stále v oblasti Aucklandu, jak ve městě tak v městečkách v okolí. Tento poznatek dopíšu později, kde bylo černých více

Mě ta podobnost přišla v tom, že to byly pěkně zachovalé káry které řídili lidé v důchodovém věku a vždy ta auta stála u nákupního centra (něco jako kauflandy v ČR), takové naše české prvoregistrace které celé roky stojí v garáži a jednou za čas jedou na nákup a k doktorovy..



Šmolko: Navyse po precitani Mirovho skveleho cestopisu, bude asi problem udrzat latku.
Jako mojeho cestopisu? [happy]


Pokud dnes moje milá brzo usne, sepíšu pokračování z NZ.. Už se na to nějaké dva dny chystám.. Taky už chci docela napsat o řízení vlevo, ač se to nezdá, je to brutálně návykové..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..