K-report
 

Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 26. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Zahraniční SPZ » Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 26. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8650
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 12:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 13:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedočkavý...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 15:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sedmička se sice ve dvoulitru nedělá, ale jinak pěkná "nedočkavá" fotka.
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 18:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TOmcat díky za upřesnění...

A ještě bych tu měl jednu nejasnost, dva dny stála v Husitské... Barva písma je tmavě zelená...


A něco málo ostatních zahraničních

Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8653
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 19:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Gapa (840)
A ještě bych tu měl jednu nejasnost, dva dny stála v Husitské... Barva písma je tmavě zelená...
Je to Japonsko, verze tabulky pro cestu do zahraničí. [wink]

高崎 GMT = prefektura Gunma (Takasaki)
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 21:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat Cožeee??? [crazy] To by mě zajímalo zda se sem opravdu nějak dostal, nebo je to nějaký Čech co to má jako raritu... Díky za info, pokud opravdu přijel, tak to je má nej SPZ co jsem nafotil

Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5796
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 00:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem potkal maďarský tahač (s nizozemským návěsem), na jehož novotou zářící žluté tabulce poznávací značky se skvěla kombinace NWH-032. Zdá se, že žluté maďarské značky po vyčerpání kombinací začínajících písmenem F poskočily někam hluboko do N. Nejvyšší spatřenou bílou můžu uvést MMB-978 ze silnice č. 3 severně od Miškovce (Miskolc).

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 09:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle asi každý poznáte, ale sháněl jsem ji řadu roků a až teď jsem ji získal na aukru...))
Emem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 17:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sorry za kvalitu
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4166
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 18:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malé povídání o RZ v Číně z pohledu návštěvníka provincie Hunan.

Dost info je na anglické Wiki, ale zjevně tam není vše a asi by to sneslo trošku aktualizovat.

Obecně jsou zde tyto druhy RZ :

- osobní automobily (tj. 4 a více kol) do 3,5t modrý podklad, bílé písmo, jednořádek vpředu i vzadu
- motocykly (vč. tříkolek) malá žlutá vzadu a ještě menší vpředu; pravděpodobně do 125ccm se RZ nedává, např. cca 80% skútrů jezdí bez RZ.
- vozidla nad 3,5t žlutá jednořádková / dvouřádková vpředu a dvouřádková vzadu + musí být RZ nastříkaná sprejem přes noviny i na zadku korby / autobusu.
- návěsy žlutý dvouřádek vzadu (+ nástřik)
- přívěsy neexistují (ani za osobáky ani za náklaďáky)
- zemědělské udělátory zelený dvouřádek
- stavební stroje nic.

Při rozboru formátů použiji klíč :
§ = čínský znak
p = písmeno (latinka); používá se vše vč. E, F, L, Q, W; nepoužívá se akorát I (protože 1) a O (protože 0)
č = číslice; číslovka 1 se píše "po americku", tj. bez "zobáčku"
x = písmeno nebo číslice


Vítejte v Číně. Spousty lidí, spousty vozidel, žádná pravidla [happy]


Klasický vzhled RZ pro osobní automobily. Formát RZ je §p.xxxxx a dá se rozšifrovat takto :
§ = čínský znak pro provincii, rozpis např. zde
p = písmeno pro okres. Protože Čína je velká tak jsou stejná písmena používána pro více okresů v různých provinciích, rozlišit se to tak musí dle znaku provincie (viz odkaz výše). Na druhou stranu je vzhledem k velikosti země dost vzácné potkat stejné "okresní" písmeno z jiné provincie.
xxxxx = náhodný alfanumerický kód, i když ne tak úplně náhodný, jistá pravidla má. Existují tyto varianty :
ččččč
pčččč
ččpčč (asi poslední zavedená, dost vzácná, jen na funglovkách)
ččččp
ppččč
čppčč
Když jdete přihlásit auto vylosuje vám úředník z počítače náhodnou kombinaci, takže není žádná vazba mezi stářím vozidla a obsahem tabulky. Jako značky extra se ale prodávají (draží?) některé kombinace, hlavně různé variace typu 11111 nebo splantaniny číslic 6 a 8 (čínská šťastná čísla). Docela by mne zajímalo, zda za značku §B.0SS78 co jsem viděl na jednom Porsche Cayenne šla obálke hore alebo dole pultíkom, ale tady je lepší se někdy neptat [happy]


Další výjimka jsou taxíky, např. v Xiangtangu (odkud je foto) mají striktně §C.Xčččč, kde čččč je evidentně náhodně generované. O kousek dál ve Zhuzhou mají zase §B.Yčččč. V Pekingu mají tuším dokonce své "okresní" písmeno. (K osobnímu autu se žlutou RZ v pozadí se ještě dostaneme.)


To vlevo je údajně armádní RZ, ale písmena na RZ nesedí do seznamu na Wiki. Nicméně tlumočník mi tvrdil, že jen armáda má RZ bez čínských znaků, jinak co má bílý podklad tak to je policie, hasiči, celní správa apod, ale musí tam být čínský znak. Tak snad to armáda je.


A začínají lahůdky mimo systém. Tohle zvěrstvo designově inspirované asi Twingem slouží jako okružní doprava "hop on - hop off" po tržnici ve Zhuzhou. A tady se čísla evidentně nelosovala a někdo to očísloval pěkně popořadě. Navíc RZ vůbec neodpovídá celostátnímu systému. Podobné RZ (byť evidentně samodomo nebo jiného formátu) jsem viděl i v několika fabrikách co jsem navštívil. Vkrádá se tedy myšlenka, že pro nějakou vnitrozávodovou dopravu je možné vydávat si vlastní (asi nějak schválené) RZ pokud vozidla neopustí prostor závodu. A s tím prostorem závodu je to v Číně ošidné - dost často je to tak, že prostě kus města = fabrika (typicky u textilek), závory jsou zvednuté nebo nejsou vůbec, tranzitující vesele jezdí durch, akorát nějaká cedule a popř. ochranka u závory upozorňují, že tenhle čtverec na mapě není město, ale fabrika Ťang-Dong a platí tady naše pravidla. Takže na RZ může být napsáno něco jako Ťang-Dong Textile Manufacturing Company B-017. Kdo ví.


Další záhada jsou osobáky s žlutou tabulkou ve formátu §p.ppčč§. Začátek (provincie + okres) asi souhlasí s "klasikou". Asi to bude nějaká státní instituce, ale čert ví, jaká. Pár těchhle aut jsem viděl, ale žádné extra kočáry, takže KSČ ani vláda to nebude. Napadl mě ČEZ nebo plynárna, ale nikdy jsem neviděl náklaďák s takovou RZ. Ty auta jsou většinou dost popsané, ale nikdy ne v latince. Bohužel nikdy jsem neměl po ruce tlumočníka když jsem takový vůz potkal, takže prostě vůbec netuším co to je zač.


Plynule přejdeme k motorkám. Tahle je policejní, RZ pro policejní osobní auta jsou obdobné, akorát jednořádek. Bohužel nemám foto.


Není to moc vidět, ale zadní motocyklový dvouřádek má formát §p.xxxxx, v tomto případě §p.čččpč. Zajímavější je co tenhle motocyklista dělá - je to černý taxikář. Funguje to tak, že přijdete zezadu, naskočíte, do helmy před vámi zahulákáte kam chcete jet a je to. Nikdy jsem neměl odvahu to vyzkoušet. Jinak používání plastových přileb "Bořek stavitel" na motocyklech je tu běžné, sem tam někdo má na hlavě armádní plechový blembák (hodně podobný Wehrmacht blembáku), ale drtivá většina motocyklistů nemá na hlavě nic. Motocyklové přilby civilizovaného provedení neexistují.


Co na zdejších motocyklových RZ miluju je to, že jsou dvojtabulkové. Kromě zadního dvouřádku se fasuje i přední jednořádek, který obsahuje pouze posledních 5 znaků. Většina velkých motorek ho má upevněný tímto sladkým "retro" způsobem, trojkolky jej mívají vpředu na kapotě čelně, skútry na vidlici nebo vůbec (což nevím jestli je legální). Pokud je tato tabulka upevněná metodou "retro" nebo na vidlici musí být otočená tak, aby šla přečíst zprava ve směru jízdy.


Detail umístění RZ na skútru. Všimněte si, že okolní skútry RZ nemají. Co asi není vidět je to, že nejméně 50% z toho jsou elektroskútry. To je dobrá vražda, protože ty mrchy nejsou vůbec slyšet a jejich řidiči s nimi jezdí velmi asijsky, tj. červená, zelená, chodník, protisměr, nic není problém, stačí troubit [happy]


A teď půjdeme na "velký auta". Zajímavé je, že velmi oblíbeným uspořádáním pojezdu zde jsou 2 řiditelné nápravy pod budkou + jedna hnací vzadu. Vůbec nevím co to jako je a proč.
S nákladními vozidly se zachází velmi asijsky, tj. neexistuje nic jako maximální únosnost a maximální výška nebo šířka vozidla - prostě co se vejde to se vejde, hlavně pořádně svázat ať to neuletí a hurá vpřed. Jediná výjimka je přesah směrem dozadu, kdy hrozí, že se nám vozidlo obulí na prdelku. V takovém případě se pod přečnívající konec nákladu implantuje přebytečná náprava z čehokoliv co leží někde v okolí a jede se. Na vlastní oči jsem takhle viděl jet nějaký asi 18m dlouhý svařenec, bohužel jsem nestihl vyhrabat foťák [sad]


MHD ve městě Xiangtang. Čísla linek jsou sice latinkou, ale zbytek jen rozsypaným čajem. Plán sítě neexistuje. Cizinče, trhni si!


Detail přední a zadní RZ na tahači návěsů.


RZ na návěsu. Všechny návěsy co jsem viděl měly RZ končící tím samým čínským znakem, takže už asi tušíte, jak se čínsky píše "návěs".


Tohle je rozkošná drobnost. Všechno co má nákladový prostor musí mít tento prostor oblepený reflexními páskami. Zvlášť hezky to vypadá na luxusních SUV (které taky musí mít na zadních dveřích korby nasprejovanou RZ a na dveřích u řidiče nasprejovanou nosnost, stejně jako velké náklaďáky). Tyhle reflexní pásky jsou dobrá věc v noci, protože v Asii platí, že svícení je jen pro debily, já přece vidím i po tmě. Výrobcem pásek podle toho co na nich píšou je buďto známá globální firma 3M, nebo nějaké čínské firmy (rozsypaný čaj). A moc se mi líbily pásky od firem 2M a 3N [crazy]


A na závěr jeden zemědělský samohyb, který právě přivezl do luxusní restaurace bednu s kdákajícím obsahem. Zvukový, čichový a vizuální dojem z tohoto samohybu jsou naprosto nepopsatelné [proud]
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8656
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 19:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Jenki (4166)

Skvělá reportáž i fotky ! [ok] [jidlo] Dovolím si pár drobností:

To vlevo je údajně armádní RZ ...
Je to opravdu armádní RZ, tento typ byl zaveden v dubnu 2013.
Informace z Europlate:
Since April 2013 military vehicles have had white plates with two western letters, a dot and five black numerals. On front plates both letters and dot are in red but on rear plates only the first letter is red. The first letter is believed to denote the military region, but no details are known. These plates are usually on civilian style vehicles, active service vehicles having no plates at all.

Další záhada jsou osobáky s žlutou tabulkou ve formátu §p.ppčč§....
Jsou to vozidla autoškol, což udává ideogram na konci tabulky.

Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7852
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 19:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki (4166):

Dobrý report, Čína je jedna se zemí, kde bych se očividně "značkově vyřádil". [happy]

A jak to bylo s focením? Fotilo se ti dobře nebo měl někdo prupovídky?

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.8.2013
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4169
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 11:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat : dík za doplnění, autoškola mě nenapadla. Ohledně těch vojenských vozidel potvrzuji, že v předu je pp červeně, zatímco vzadu červená + černá. BTW mají ty vojenské RZ trošku jiný font, připomíná mi to Švýcarsko.

Rul : problémy s focením nebyly žádné, možná na mne někdo divně civěl, ale to tu je furt, protože tady doslova vyčnívám z davu (v mém případě dokonce ve 3D [rofl]). Každopádně když fotím něco "neturistického" snažím se být maximálně nenápadný, holt zkušenosti z ČSSR se někdy hodí. Něco o focení vláčků jsem už psal zde.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 17:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: pěkná reportáž, není nad to, vyfotit si tabulky přímo u zdroje.... [ok] [jidlo]
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8814
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 17:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase něco z USA:

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8658
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 19:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Martin_l (5796)

Z maďarského zdroje jsou hlášeny vyšší, ale i tak jsi odlovil docela vysokou ... [wink]

Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7853
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 20:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260 (8814):

Hned ta první SDG5 má rakouský font, že jo? [kecal]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.8.2013
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8815
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 20:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: no je mu podobný, ale stejný není.

A jinak u těch USA snímků si můžete vyzkoušet funkci „Obrázek na mapě“, kterou teď K-report spustil [happy]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5798
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 23:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Z maďarského zdroje jsou hlášeny vyšší, ale i tak jsi odlovil docela vysokou ...

Lokální sledovači budou mít určitě přesnější informace, o tom nepochybuji [wink]. Já jsem se ocitl v Maďarsku jen na jeden půlden a nanejvýš 80 kilometrů do vnitrozemí v samém severovýchodním koutu země, takže svůj "rekord" považuji za úspěch. Žluté rekordy se nesledují?[happy]
Značka MMX-001 na Mazdě MX-5 bude určitě značka na přání.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
M.A.N.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.74.253.149
Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 12:24:33    Odkaz na tento příspěvek  

V severovýchodním nebo severozápadním?
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5801
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 12:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V severovýchodním. Oblast župy Borsod-Abaúj-Zemplén okolo města Miškovec.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8660
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 19:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Rul (7853)
Hned ta první SDG5 má rakouský font, že jo ?

Podívej se SEM ... [wink]
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 20:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak na pokoukání Honker a MB z PL a D.

Emem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 21:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ilustračne
M.A.N.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.74.253.207
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 11:05:05    Odkaz na tento příspěvek  

Emem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 6-2012

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2x USA ze včerejší Bratislavy [fotic]


a dnes ráno tamtéž nějaký asi diplomat (omlouvám se za kvalitu, foceno v koloně na dálnici, zoomem a v dešti..) [fotic]
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán (809)
Ta Kia Ceed na dolním obrázku by měla mít britskou diplomatickou značku, patřící slovenskému velvyslanectví (307).
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5809
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán: a dnes ráno tamtéž nějaký asi diplomat

Slovenský (307) diplomat (D) působící ve Velké Británii.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8664
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Emem (1502)

Zajímavé fotečky ! [jidlo]
CHB-čččč jsou značky SHAPE (Vrchního velitelství spojeneckých sil v Evropě) se sídlem v Belgii.
Emem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: tie G-čka boli dokonca 3! Možno išli na http://www.siaf.sk/ nakoľko som to fotil asi 40km od letiska Sliač
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 15:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  




Pro nepravidelne návštěvníky pozvánka na
www.neofolk.blogosphere.cz
Emem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 21:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

il.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8668
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 19:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izraelská policie ...


šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3044
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 09:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Ta posledna znacka/znacky, je vychytavka insprirovana Jamesom Bondom a jeho meniacou sa SPZ. [happy]

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 18:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 11:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokusím se rozluštit Mardobovy fotky: Ta poslední motorka - Indie?
Auta - černé BMW 320 diesel - Alžírsko?
Renault Trafic - připomíná mi to srbskou provincii Kosovo. Podle barvy asi vojenská značka.
Jinde se nechytám.

(Příspěvek byl editován uživatelem James Bond.)
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8673
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 12:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: James Bond (610)

Pokusím se rozluštit Mardobovy fotky: Ta poslední motorka - Indie?
Správně [ok] - je to Indie; DL = stát Dilli, 3 = okres Seikh Sarai

Auta - černé BMW 320 diesel - Alžírsko?
Opět správně [ok] - 51151 je evid. číslo, 1 = druh vozidla (soukromé), 12 = rok výroby (2012), 16 = provincie El Djezair /Alžír/.

Renault Trafic - připomíná mi to srbskou provincii Kosovo. Podle barvy asi vojenská značka.
Vojenská značka to je, ale slovinská; SV = Slovenska Vojska.

Z ostatních Ti odkryju podle mne tu nejzajímavější - motocyklovou značku Saúdské Arábie. Arabské číslice a písmena udávají 384 JN, neurčují místo registrace. Ilustrační obrázek podobné značky připojuji.

mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 17:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

James Bond: Takže ještě ta nádherně modrá je FIN a napravo i nalevo od KSA moto je B. Ostatní se dočteš na www.neofolk.blogosphere.cz.
Přijde velká pecka-jdu teprve hledat ,co to je.
Zatím aspoň soba.
James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 18:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Díky. Koukám že s původem vojenského auta jsem se pěkně seknul.
Saudská Arábie - podobných značek jsem viděl dost v Dubaji před 11 lety. Avšak je nešlo nikam přiřadit, protože arabské písmo neovládám a mezinárodní značky jsem tam neviděl. Nejvzdálenější auto v Dubaji jsem tehdy viděl z Kuvajtu, pokud můžu věřit nápisu KUWAIT na podložce SPZ.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 22:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dal jsem na web aktuální stav svých německých značek viz. tady

Časem doplním i alespoň základní popis.

Moje Cabrio za tohle léto nemůže. Chyba je někde jinde.
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 09:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět k nám vstoupila noha německého vojáka [happy]
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 10:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsou doplněny i ostatní země kromě Franie a Španělska. Výhrady sem.

Moje Cabrio za tohle léto nemůže. Chyba je někde jinde.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4189
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 10:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na výměnu:

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
svetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2013
Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 11:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tomcat 8635 - ze zdroje přímo od pramene, v Gruzii jsem v dipl službách pracoval. Měl jsem přímo seznam označení jednotlivých států či organizací, tak alespoň co si pamatuji - 001 Německo, 002 USA, 003 Turci, 004 Izrael, 005 Čína, 010 Vatikán, 011 Arménie, 012 Francouzi, 013 %Červený kříž, 014 Ukrajina, 018 Řecko, 019 Azerbajdžán, 021 Rumunsko, 026 Bulharsko, 031 Ninozemci, 032 Česko, 033 Švédsko, , 035 Kazachstán, 044 Španělsko, 045 Ma%darsko, 046 monitorovací mise EU, 050 Japonsko. Zbytek si nepamatuji, viděl jsem i 055 ale to nevím co je, seznam v té době byl jen do 050 [happy])
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 13:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná už jsem se kdysi ptal, ale už jsem to zapomněl. Když Švýcar prodá auto, tak na značku dostane jen nálepku o platnosti a je z ní exportka? Anebo existuje speciální číselná řada pro exportní tabulky, kterou přidělí úřad (jako třeba u nás)? A pokud platí první případ (jen nálepka), je pak dané číslo navždy vyřazeno z evidence?
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 22:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akce Jízda do vrchu a výstava historických vozidel Brno - Soběšíce. Pár foto veteránů s zahraničními tabulkami.




Marek304
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 8-2013

Odesláno Pondělí, 23. září 2013 - 19:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návšteva z Írska... [happy]

fotené a videné dnes v Ružomberku pri Vojenskej nemocnici
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 11:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano,Tomcat to říká přesně,zde potvrzení. Čísla z arabštiny jsme už jako děti znaly,písmena ne.

Ale tenkrát žádné vzácné moto,na rozdíl od aut, nejezdily. To je pro mě absolutní novum.


Jinak je na mém webu ta avizovaná hádanka.Nemohu,ale uvádět na jakém. Na vzkazech redakci...
Tak nevím, ale nějak mi poslední mardobovy příspěvky zavánějí spamem [uhoh]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 13:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mardob
Tak nevím, ale nějak mi poslední mardobovy příspěvky zavánějí spamem [uhoh]

Máte na mysli tohle?:

Tak nevím, ale nějak mi poslední mardobovy příspěvky zavánějí spamem
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2906201
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2907696
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2907995

s opakujícími se odkazy na bloggerské stránky
Podepsán Feudal

Ubohé, ale u něj nic nového. Dotyčný se snaží neopodstatněným bonzováním
vystrnadit konkurenci, tak to dělal odjakživa...
Nedocvaklo mu, že totéž, co děláte vy, dělají jeho milci docela běžně. Oni ovšem můžou.
Musíte mu začít lézt do [zadnice] a pak dá možná pokoj [lol]
Zavání mu holt čím dál víc...[uhoh]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 14:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jéje,díky, já jsem Vaše stránky czechplates.cz vůbec neznal.Tak to pořádně prostuduju.Aspoň vidíte jak je důležité takové upozornění. Myslím,že od toho tyhle stránky jsou především.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 9-2012

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 19:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mardobe, dej si ten odkaz na tvůj blog (mimochodem moc hezkej) v nastavení aby byl pod každým tvým příspěvkem, jako mám já tu omluvu pro místní rejpaly [wink]
(konec OT)

V Každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvtewink Děkuji jakub
(IQ+LOVE= ŠKODA AUTO)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7871
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 21:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco zahraničního ze Dnů NATO 2013:




Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.8.2013
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 11:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Testu jestli rada Mr.Transita funguje může posloužit pokračování téma Arabské motorky. Včera večer dorazila výprava z Dubaje jehož značky se mi až tak nelíbí. Ovšem Abu Dhabí před časem posunulo UAE z 20. místa někam k 10. Vůbec k tomu UAE se Dubai moc nehlásí,zjišťuju. Jaké jsou tam vztahy ? Sleduje to někdo?

www.neofolk.blogosphere.cz-platespotterský magazín
James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 11:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice se toho za 11 let v Emirátech mohlo dost změnit, ale pokusím se odpovědět na Mardobovo otázku. Abú Dhabí v roce 2002 tyhle značky nemělo. Ale přišlo mi, že každá část Emirátů má zcela jiné SPZ, font písma apod. Dubaj tehdy měla "plachetnici hotelu" nebo jak to nazvat a písmeno plus pětimístná čísla. Starší značky plachetnici neměly. Emirát Sharjah měl SHJ. Ras al Khaimah R.A.K. Na ostatní jsem v Dubaji během týdne nenarazil. Aut z ostatních zemí arabského poloostrova bylo dost, ale značky zásadně v arabském písmu a mezinárodní značku neměl nikdo.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8682
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 12:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: mardob (137), James Bond (612)
Vůbec k tomu UAE se Dubai moc nehlásí,zjišťuju.
Je to tak alespoň podle vzhledu značek, neboť Dubai jako jediný emirát na nich nepoužívá zkratku UAE.
Ukázka motocyklových značek: první je starší, používána do prosince 2007, druhá je současná, používaná od roku 2004.



... Ale přišlo mi, že každá část Emirátů má zcela jiné SPZ, font písma apod. Dubaj tehdy měla "plachetnici hotelu" nebo jak to nazvat a písmeno plus pětimístná čísla.
Tento typ byl i v provedení jednořádek a používán od roku 2001 ...

Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 12:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mardobe, chceš-li, aby byl odkaz ve tvém podpisu funkční na kliknutí, musíš ho zapsat minimálně takhle, nebo standardně takhle (vzor 1 a 2 dole) [wink] KONEC OT

P.S. E-maily občas čteš?


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 15:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže ještě jednou zaberu místo pro test.Za info rozhodně děkuju. Já jen jestli třeba se něco neříká,že by se Dubai chtěl osamostatnit nebo tak o celkovém postavení občanů jednotlivých emirátů.
.

http://www.neofolk.blogosphere.cz | platespotterský magazín
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 15:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak snad napodruhé...

www.neofolk.blogosphere.cz | platespotterský magazín
James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 11:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emirátům vyhovuje že jsou spolu. Jen v těch značkách se jaksi liší. Původně se s nima měl spojit asi i Katar a Bahrajn, ale couvly a jsou samostatné.
V Dubaji jsem za ten týden žádnou motorku neviděl, zato tam byly 2 škody felicie (z toho 1x jako pickup). Vůbec tam nejezdí kamiony. Největší náklaďák, který jsem viděl, byl starý unimog na odvoz stavební suti.