K-report
 

Archiv diskuse Podorlické tratě do 22. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 22. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 13:43:31    Odkaz na tento příspěvek  

http://svitavsky.denik.cz/z-regionu/na-regionalnich-tratich-by-se -pry-mela-zkratit-jizdni-doba-20130116-s2e2.html

„V letošním roce je pro nás prioritní zrychlení jízdní doby na regionálních tratích. Stav některých přejezdů způsobil, že v minulosti muselo dojít k omezení rychlosti a tím prodloužení jízdní doby," prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Mezi mnoha mohu jmenovat přejezd v Lanškrouně nebo na trati Vysoké Mýto – Litomyšl. Železnice bude konkurenceschopná pouze za předpokladu, že její infrastruktura bude v dobrém stavu. Využití evropských peněz na zrychlení tratí vítáme a chceme vyjít SŽDC vstříc," podotkl hejtman.
Rekonstrukci železničních přejezdů bude Správa železniční a dopravní cesty financovat prostřednictvím fondů Evropské unie, Operačního programu Doprava.
Lukáš123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 14:32:59    Odkaz na tento příspěvek  

DS, Rosťa: úspora 44 km. Pravda, v HK je automat, kde lze koupit Včasnou jízdenku bez nutnosti den předem, pak se možná cena přes Zábřeh vyrovná ceně jízdenky přes Červený Potok.
PS: Za 160,- Kč můžu dojet z Trutnova až do Hanušovic a zpět na síťovku IREDO ..
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 15:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš123: Jen takový drobný dotaz:

Kolikrát jste tuhle trasu (Hradec - Jeseník) jel a kolik jste přitom měl v tom vlaku spolucestujících, kteří celou tu trasu absolvovali?
On ji totiž jezdí přímý dálkový autobus, který odstraní čtyři Vámi naznačené přestupy mezi vlaky.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 15:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tuhle trasu jezdil poměrně často, a jestli celou cestu se mnou jelo 5 lidí, je to moc... Nejhorší byl úsek Letohrad-Hanušovice, tam ten vlak byl vesměs z 95% prázdnej
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 3-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 15:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Já vím, že jezdí i autobus, ale to by zde diskutující (většinově) asi nepochopili...
Pravda je, že první bus jede z HK kolem osmé ráno, což může být pro některé pozdě. Vlak přes Zábřeh to ale doplňuje dostatečně.
Lukáš 123, úspora 44km: To je sice pravda, ovšem to je problém tarifní, nikoliv jízdního řádu. Tedy toto lze vyřešit čistě tarifní změnou.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2670
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 15:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zase, kdyby to jezdila 854+954 na přímém Sp (například) tak by odpadly přestupy, nutnost přepřahu v Hanušovicích..
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 15:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťav: Ale no tak: chci si zalyžovat, tak vstanu kolem 4,00 hod, poběžím na nádraží, čtyřikrát přestoupím a stanu na sjezdovce. A nebo pojedu 8,25 autobusem? A navíc, ten autobus je komerční linka, takže nedostatek peněz na krajském úřadě ji neohrozí.

Někteří diskutující nás mají za voly.

Adalbertinum: No jo. Dušek z Pardubic bude shánět cestující v Hradci. Tak jo. Hlavně, aby si obstaral budíka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: Jen říkám svůj názor, že oproti 5 vozové soupravě, co jezdila dřív by tohle byla značná úspora a možná by to jezdilo i plnější, protože modernější vozidla..
A i kdyby to bylo jen o víkendech, bylo by to plus, než jet s přestupem v Pardubkách a Zábřehu (Ranní R nepočítám)

Bohužel nevýhodou je malá rychlost v některých traťových úsecích, a čas..
Lukáš123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:24:02    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo nechce jezdit vlakem, ať jede přímým busem Praha - Jeseník.
Možná mě máte za blázna, ale celkem jsem se naučil jezdit o sobotách do této oblasti, zvlášť teď v zimě na běžky, vždy mám celosíťovku IREDO za 160,- Kč (vlak + bus + zavazadlo). Vlakem z Jičína 4:33 nebo 5:33, v Lichkově buďto v 8 nebo v 9, a návazným busem jsem za další půlhodinu na Dolní Moravě.
Když jsou dobré podmínky, dá se dojet až na Kralický Sněžník.

Abych jen neplácal, v odkazu níže jsem vloni popsal svoji akci na Sněžník na běžkách (Dolní Morava - KS - Staré Město pod Sněžníkem). Jsou tam i nějaké fotky.

http://kctjicin.cz/fotogalerie/category/56-na-kralicky-snnik.html

Za den se tam i zpět dá dojet i z relativně odlehlých oblastí
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalberinum: Jó ten čas. Nějak tak je třeba uvážit, zda je pro mě přednější lyžovat, nebo jezdit dost nesmyslně vlakem...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2674
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: A taky obsazenost, že ano... V souvislosti s únorovým zavedením víkendových vlaků do Hanušovic.. Oč by stálo víc tam protáhnout jeden pár Sp vlaků z Hradce? Myslím si, že pokud by to jezdilo z místa, kde je větší osídlení, mělo by to vyšší efekt než prostá lokálka Dolní Lipka-Hanušovice.. To by taky chtělo vzít do úvahy..

Lukáš: vlak je určitě v některejch věcech lepší, než bus, to souhlasím, ale přímý spoj by možná tuhle situaci taky lepšil..
Lukáš123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:37:52    Odkaz na tento příspěvek  

Přímé vlaky PCE - Lichkov - Hanušovice by zase zbrzdil přepřah v Lichově. Kdo jede z Padrubic, tak ho snad 2 přestupy (Lichkov, Hanušovice) nezabijí.
mmch. ještě v roce 2008 jezdil přímý spěšňák PCE - Hanušovice. Jak se dodělala elektrika do Lichkova (-Polska) tak tento vlak skončil.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6066
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ale no tak: chci si zalyžovat, tak vstanu kolem 4,00 hod, poběžím na nádraží, čtyřikrát přestoupím a stanu na sjezdovce. A nebo pojedu 8,25 autobusem?"

Tak nevím jak dalece se liší Králičí Sněžník a Jeseníky od Krkonoš - tam ale vidět lyžaře v dálkovým busu je dnes spíš rarita (taky už vše krom Prahy umřelo a i ta má namále) a když tak je to jednotlivec. Proti tomu odveze šukafon na 042 (o zubačce nemluvě) s přestupy lyžařů - a to i ve skupinách - násobky.

No ale tady je to asi jiný a lidi toužej sedět jak skrčenci a někde mít pohozený lyže a bágly, za které budou v komerčním buse zkasírováni natolik že to bude stát jak obyčejný ČD.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:59:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "-ds-" = 17.01.2013 - 00:13:36 a 00:25:47:
Díky za doplnění - Vaše "topografické" údaje dokládají, že moje tvrzení byla v principu správná: chybí tam snad jen docházková vzdálenost od autobusových zastávek linky Letohrad - Žamberk do těch "firmiček u vlakáče" (v nichž jsou dnes v Žamberku asi hlavní zdroje pracovních příležitostí mimo obchod a služby), a ta není malá. A také bych ještě dodal, že i v Žamberku je nová obytná zástavba aktuálně orientována spíše směrem k nádraží než jinam.
Skladba vozového parku dopravců musí pochopitelně vycházet z potřeby nasazení adekvátní kapacity ve špičkách - tím spíše by ovšem měly být pro snížená potřeby jindy nevyužívaných autobusů zapojovány do pokrývání potřebné špičkové kapacity i vlaky, nabízející stále dostatek nevyužité kapacity. Konkrétní situaci tady teď zjevně nevyřešíme, tak jen uvedu, že mě těší, že se už "v terénu" konečně projevují snahy o lepší přizpůsobení (a tedy levnější fungování) nabídky poptávce i v autobusové dopravě.
K té "perličce": nemám teď čas to hledat, ale pokud ve Vámi zmíněné minulé době neměl ten vlak v Žamberku přípoj autobusem do města, pak o něj pochopitelně velký zájem být nemohl - přímý autobusový spoj musí v takovém případě být pro potenciální uživatele samozřejmě "řádově" lákavější. Znovu opakuji, že je třeba zásadně rozlišovat mezi zájmy (a tedy vlastně potřebami) stávajícíh i potenciálních dalších uživatelů VHD v jednotlivých obdobích týdne a tomu VHD přizpůsobovat: pro dopravu do / ze zaměstnání a škol (= cestujících převážně jen s malými ručními zavazadly typu "aktovka" či "baťůžek" autobusy jezdící "od baráku (ve vsi) k vrátnici (fabriky či úřadu)" a zpět bezesporu výborně vyhovují, ale o víkendech "venkovské" obyvatelstvo potřebuje veřejnou dopravu podstatně méně a žádaná je naopak možnost dostat se po ránu na venkov a večer zpět - čemuž nejen nezřídka nevyhovuje současný stav VHD, ale nerespektují to ve svých aktuálních výrocích ani Dušek s hejtmanem ...
A co takový Čihák? Copak Čihák - on v podstatě úplně stačí třeba i jen Kunvald nebo Klášterec nad Orlicí ...
Pokud ten přípoj funguje teď (ačkoli je deklarován jako "neexistující"), tak jsem přesvědčen, že bude fungovat i nadále - jde jen o to, aby se na tom včas dohodli Štěpán s Moravčíkem a s vedením žst. HK hlavní nádraží. A propos: docela by mě zajímalo, kdo s tím požadavkem na zastavování Sp 1949 vlastně přišel a komu to zastavování má vlastně sloužit: v Duškově hlavě to podle mě určitě nevzniklo ...
"Slovíčkařit" skutečně nemá smysl - v Opatovicích n/L. v tomto případě podle mě určitě nebude potřebný pobyt delší než 0,5 minuty ...
Na nebezpečí zmíněného vzniku "nepřípoje" v Hlinsku už někde upozornění bylo (asi někde jinde na Internetu) - to ale snad lze řešit pozdějším odjezdem toho autobusu ...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:59:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "-ds-" = 17.01.2013 - 00:32:23:
Já jsem na "mezikrajské" lince viděl vždycky jen velké "hebedo" - ale je pravda, že to bylo o víkendu (a tedy přímé spoje do / ze Žamberku), takže v pracovní dny to může být jiné.
Váš názor, že je "škoda, že není lépe napojena Červená Voda na Hanušovice", je určitě zajímavý - jaké "lepší napojení" si představujete = čím a kudy? Musím přiznat, že některé (možná dokonce použitelné) silniční trasy v té obnlasti vůbec neznám ...

Ad "Adalbertinum" = 2674 + "Lukáš123" = 17.01.2013 - 16:37:52:
Pánové, jste normální? Uvědomte si laskavě, že i to, co teď prosadil Dušek, je už tak dost velký zásah do funkčního GVD: ty Vaše utopie mají možná naději k zapracování do nového GVD pro příští rok, pokud je ovšem bude tehdy někdo ochoten platit. Ty vlaky samozřejmě nejsou určeny pro ranní dálkové cesty ze středu Čech do Jeseníku na jednodenní výlet a pochopitelně těžko mohou vyhovovat obyvatelům Hradce Králové, který leží stranou hlavní rychlé železniční trati - a pro obyvatele Pardubicka přípoje v Lichkově vyhoví. Pro časný večerní návrat bude poslední vlak z Hanušovic (pokračující z Lichkova přímo až do Letohradu) naopak dokonce lepší pro okolí Hradce Králové než pro občany Pardubicka. Nejhorší tak bude asi především ranní (dopolední) "nepřípoj" od Hanušovic směrem na západ, protože v Lichkově "Nysa" (do východočeského "vnitrození") prvnímu vlaku o čtvrthodinu ujede ...

Ad "Petr_vlček" = 6066:
Pokud je kde zaparkovat (pro což se správci areálů snaží vytvářet podmínky), lyžaři teď už stejně využívají především IAD ...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2675
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 17:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Projížděč: Já neříkám, aby se tak jezdilo pořád, ale o víkendech by to teoreticky fungovat mohlo.. Vycházím z toho,že vlaky Praha-Letohrad bývaly oblíbené, pak se usekly, a vznikla situace, jaká je tady teď.. Říkám pouze svůj návrh, co by se mohlo udělat, ne aby se to hned dělalo...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6069
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 18:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby moh hradeckej Sp iotočit Hanušovice muselo by bejt o soupravu víc. Zaq hodinu v Letohradu by se stihnul tak akorát otočit v Lichkově. A i se třema soupravama by to bylo na krev.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2676
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 18:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď tam ale taky jsou tři, nebo nee? Nějak v tom mám zmatek.. Nebo ta Sv z Os 15204 na Letohradu nejezdí?
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 19:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souprava na 15204 dojede do Letohradu z Náchoda jako 15201 a ty v so a ne nejezdí.

(Příspěvek byl editován uživatelem halbstadt.)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 19:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jakej je její denní oběh? Tedy jsou celkem potřeba celkem 4 soupravy, 3 v řazení 854+...+954, a jeden rychlík
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 19:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tj 854 + 054 v X 15201/15204/pk 1953/5144/15205/15208/5107/5108
v 6 a 7 5145/15224/5144/15205/15208/5107/5108
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 19:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuju moc
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 02:38:13    Odkaz na tento příspěvek  

tam ale vidět lyžaře v dálkovým busu je dnes spíš rarita (taky už vše krom Prahy umřelo a i ta má namále) a když tak je to jednotlivec

jeden z nás dvou bude muset na oční…

chybí tam snad jen docházková vzdálenost od autobusových zastávek linky Letohrad - Žamberk do těch "firmiček u vlakáče"

ta je nulová, téměř, na trase jsou 4 zastávky nasekané jak v MHD. Samozřejmě, je tam u busu o dost delší jízdní vzdálenost než vlak a potom záleží, kde v Letohradu, či Lukavici bydlíte, zda pošlapete 15 minut na vlak, abyste byl za 10 minut v žamberku a 5 minut šel do práce, anebo 5 minut na bus, abyste byl za 20 minut na příslušné zastávce a 2 minutky do práce

ale o víkendech "venkovské" obyvatelstvo potřebuje veřejnou dopravu podstatně méně a žádaná je naopak možnost dostat se po ránu na venkov a večer zpět - čemuž nejen nezřídka nevyhovuje současný stav VHD, ale nerespektují to ve svých aktuálních výrocích ani Dušek s hejtmanem ...

ano souhlasím s Vámi
Jinak on má pan Dušek 2 poradce z řad bus dopravců (bývalé zaměstnance), tam se takové názory určitě pěstovat nebudou. Od nich uslyšíte max večer a o víkendu nemá veřejná doprava smysl. Už mi to zní v uších

aby se na tom včas dohodli Štěpán s Moravčíkem a s vedením žst. HK hlavní nádraží

myslím, že poslední slovo bude mít ten kdo sestavuje JŘ, tedy SŽDC. Snad tomu může pomoct to, že Sp do TU je už teď rušící na kříži ve Skalici

to ale snad lze řešit pozdějším odjezdem toho autobusu ...

možná lze, možná nelze, neznám oběhové dispozice příslušných náležitostí

jaké "lepší napojení" si představujete = čím a kudy?

Po trase přes Králíky, prostě lepší vazby v Králíkách. Teď to je nic moc. Jinudy to tam nepůjde, možná tak s rogalem

Aby moh hradeckej Sp iotočit Hanušovice muselo by bejt o soupravu víc.

Tak to si myslím, že 2 soupravy navíc, protože „otočení“ trvá dobrých 7 minut u trilobitu. A jízdní doba Let - Lich, pokud se bude všude stavět, bude tak 29 minut. Přece jenom hydra s dvěma nebude v kopcích tak živá. Projíždět zastávky je tady sprosté slovo a i já se domnívám, že krom Jamného by se mělo všude stavět. Dokonce bych si uměl představit zastávku v Celném. A taky v Mladkově na příznivějším místě

Takže X:32 Letohrad, X:01 Lichkov příj X:08 Lichkov odj., Letohrad X:36 příjezd a X:34 už se odjíždí na HK. Chybí tam tak 3 minuty. Leda tak nestavět Lukavici. Stojí zastavení tam za soupravu navíc? Anebo zab zař Potštejn na lepší úrovni, než z dob monarchie
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 02:39:33    Odkaz na tento příspěvek  

Možná mě máte za blázna, ale celkem jsem se naučil jezdit o sobotách do této oblasti, zvlášť teď v zimě na běžky, vždy mám celosíťovku IREDO za 160,- Kč (vlak + bus + zavazadlo). Vlakem z Jičína 4:33 nebo 5:33, v Lichkově buďto v 8 nebo v 9, a návazným busem jsem za další půlhodinu na Dolní Moravě.

Ne, nemám Vás za blázna, ba naopak obdivuji Vaše nadšení. Když mě bylo o 15 let méně, než je dnes, taky byl můj oblíbený vlak o víkendu ve 4:30  Otázka, jak ta Dolní Morava vydrží, zda nebudete šlapat z Potoku pěšky a „blahořečit“ pány Duška a Netolického

Oč by stálo víc tam protáhnout jeden pár Sp vlaků z Hradce

Stále tady padají návrhy odkud a kam mají vlaky po 025 jezdit. Ale co se stane třeba s vlakem Jeseník – Šumperk, to si lidi budou v Hanušovicích přesedat, aneb těch je hodně, tam nevadí ztratit cestující, hlavně že jich seženeme 5 z Lipky do Hanušek?
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2546
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 09:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo zab zař Potštejn na lepší úrovni, než z dob monarchie

Kdyby jste jen neteoretizoval a občas Potštejn navštívil (a nebo se podíval do pomůcek GVD), tak by jste věděl že v Potštejně je ještě skoro „zánovní” (2008) elektrické stavědlo TEST se závislými stavědly.
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 10:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa: Ono je celkem jedno, z jakého roku to je, když tam křižování trvá tak dlouho.
Tedy přeloženo: Kdyby tam bylo rozumné zabzař, aby se dalo křižovat jako v 21.století.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2548
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 10:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťav: Kdybych chtěl chytat za slovo, tak se mluvilo o úrovni SZZ nikoli o staničních intervalech. Ovšem o tom že se mělo vybudovat rovnou elektronické stavědlo se tady diskutovalo už několikrát. Pak už by to mělo (zvlášť s elektromotorama) i „úroveň z dob mocnářství”. Jenže to by se tenkrát r. 2008 muselo přemejšlet.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 10:29:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "-ds-" = 18. ledna 2013 - 02:38:13 a 02:39:33:
Poznámky jen k něčemu:
= abyste byl za 20 minut na příslušné zastávce a 2 minutky do práce
Zkoumal jsem to sice jen povrchně, ale ta Zárubova vize o přímých spojích z Letohradu až k nádraží v Žamberku v současnosti příliš nefunguje a přestupy na žamberském "Florenci" na spoje jiných linek jedoucích okolo nádraží také nejsou podle jízdního řádu ani zdaleka ideální: vidím to aktuálně spíše tak, že v mnoha případech by pěší přesun ze zastávky u sídliště byl časově rovnocenný s cestou autobusem přes "Florenc" - a v tom případě by asi pro cestující z centra Lukavice mohla být rychlejší i protisměrná cesta autobusem k železniční zastávce a pokračování do Žamberku vlakem ...
= on má pan Dušek 2 poradce z řad bus dopravců (bývalé zaměstnance)
To asi těžko někdo z nás změní - jediná cesta tak asi vede přes starosty a jejich schopnost a ochotu "prudit" tak dlouho, až to objednatele dopravy otráví tak, že nakonec aspoň nějak vyhoví: to ovšem řeší převážně jen zájmy občanů místních a nikoli "cizinců" (= potenciálních návštěvníků), takže záleží i na tom, jak prozíravě ti místní (a jejich starostové) chápou přínos návštěv jejich obcí "zvenku" pro ty jejich obce ...
= poslední slovo bude mít ten kdo sestavuje JŘ, tedy SŽDC
Ani Houskovcům "nerostou stromy do nebe": v tom současném drážním "grósbordelu" rozhoduje o přípojích v operativním řízení dispečerský aparát ČD, a tak to lze řešit i touto cestu - uzávám samozřejmě, že řešit to "operativou" každou sobotu a neděli je absurdní, ale srážka s blbcem je nejstrašnější věc na světě (a že jich "u dráhy" vždycky bylo a je ...), a tak někdy nezbývá než použít nějakou "z nouze ctnost" ...
= Po trase přes Králíky, prostě lepší vazby v Králíkách.
V tom případě by možná bylo vhodné zavést přímou autobusovou linku Hanušovice - Králíky - Červená Voda - Moravský Karlov - Písařov - Bukovice - Březná - Štíty (= jako "proklad" k vlakům o víkendech - a do Dolní Moravy udělat jen přípojné "pendly" z Červeného Potoka), s tím, že obce ležící na železnici obslouží Duškovské vlaky (přímou autobusovou linku Žamberk - Lichkov - Hanušovice "nebrat") - ale to bych teď asi neřešil, protože zatím asi nikdo nevíme, co bude po aktuálně vyhlášeném "bodu obratu" = termínu "7. duben 2013" ...
(dokončení v dalším příspěvku)
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 10:30:11    Odkaz na tento příspěvek  

dokončení:
= Otázka, jak ta Dolní Morava vydrží, zda nebudete šlapat z Potoku pěšky a „blahořečit“ pány Duška a Netolického
Podobné obavy presentoval velmi oprávněně (a nejen) tady "-aa-" už před mnohem více než rokem (tedy ještě dávno předtím, než se Dušek dostal do vlivné pozice) - i já se spíše divím, že to docela luxusní spojení (o víkendech) vydrželo až dosud: nezbývá nic, než se modlit ...
= Stále tady padají návrhy odkud a kam mají vlaky po 025 jezdit.
Obnovovat přímé vlaky z Čech do Jeseníku nikdo soudný nemůže, protože Jeseníky jsou "moravské Krkonoše", tedy hory pro návštěvníky především ze střední a jižní Moravy (čemuž odpovídá i frekvence ve VHD), takže pokud pro cestu do / z Jeseníků chce někdo z Čech použít VHD, musí se přizpůsobit dopravě vyhovující potřebám té většinouvé moravské frekvence. Možná by sice stálo za úvahu aspoň prověření možnosti zavést o víkendech pro "rekreační" frekvenci nějaký ranní vlak v relaci Hradec Králové - Týniště n/O. - Doudleby n/O. - Letohrad v trase stávajících vlaků Os 20202 / Os 15203 (možná by stačila i nějaká "regioscheisse") a večer něco třeba i zrychleného zpět do HK (možná i až po 20. hodině z Letohradu = od posledního vlaku z Polska) - ale při takových úvahách okamžitě přichází i ta podstatná otázka = "kdo to zaplatí?" ...

Ad "Rosťav" = 245 + "Pepa_lů = 2548:
V současné podobě té trati by v Potštejně možná bohatě stačily i samovratné přestavníky - stejně tam nic rychle projíždět nemusí (a určitě ještě dlouho muset rychle projíždět nebude) ...
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 11:30:37    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby jste jen neteoretizoval a občas Potštejn navštívil

naposledy toto úterý jsem tam byl a křižování jak za dob monarchie zažil.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 11:57:34    Odkaz na tento příspěvek  

i já se spíše divím, že to docela luxusní spojení (o víkendech) vydrželo až dosud: nezbývá nic, než se modlit ...

ono je celkem dost využívané, už někdy v roce 2005 jsem psal na PK, co chtěj dělat s prudce se rozvíjející Dolní Moravou, coby turistickým centrem. Odpověď byla nic a 6 let ještě pak růženka spala. Ale obsazení tam je solidní, samozřejmě záleží, zda je sezóna či ne. Docela dost se přestupuje i na Hanušovice, o tom si asi budou moct napříště lidi zdát...

To asi těžko někdo z nás změní
to asi ano, jenom že budou přiživovat teorie, jak je spojení večer a o víkendech zbytečné. Mnoho takových, i velmi solidně využitých spojů po jejich rukama padlo

V tom případě by možná bylo vhodné zavést přímou autobusovou linku Hanušovice - Králíky - Červená Voda - Moravský Karlov - Písařov - Bukovice - Březná - Štíty (= jako "proklad" k vlakům o víkendech
Moravský Karlov - Písařov, tam Vás vyhodí SUSka a dopravní policista z UnO.
Opět jedna perlička, k té tranzitní frekvenci:
jel jsem loni myslím že 3.11. z Hanušovic v 10 hodin do Králík a bylo z Hanušovic nějakých 25 lidí, z toho 3 výstup v Malé Moravě, jinak vše do PK. Drtivá většina výstup v Králíkách, ty si fakt hodně pomůžou vlakem.
Já jsem přesvědčen, že vlak zde nic moc dobrého nepřinese z pohledu kvality dopravní obslužnosti
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 12:43:16    Odkaz na tento příspěvek  

12:35hod. na nadrazi Slezske predmesti je vlak AWT. Loko 181 (AWT)+2x Eas+ vozy Wap. Vlak smeruje do Tyniste nad Orlici
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 12:45:56    Odkaz na tento příspěvek  

http://olomouc.idnes.cz/obnovene-spoje-mezi-kraji-0y8-/olomouc-zp ravy.aspx?c=A130118_1878573_olomouc-zpravy_kol

"Optimalizace dopravy v Pardubickém kraji byla velmi nevyvážená a citelně zasáhla i část našeho kraje. S kolegou Duškem jednáme, jak tyto nedostatky napravit," uvedl náměstek olomouckého hejtmana Alois Mačák.

Podle něj chtějí náměstci jednat o obnovení zrušené trati Hanušovice na Šumpersku - Dolní Lipka a o obnovení provozu mezi Dzbelem na Prostějovsku a Chornicemi v Pardubickém kraji. Vlak z Prostějova teď končí už ve Dzbelu.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 12:50:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "-ds-" = 11:57:34:
= ono je celkem dost využívané
To si klidně dovedu představit: na "hebedo" to (možná na nějaké extrémní výjimky) určitě není, ale minimálně "malý soráč" se tam musí dobře uplatnit.
= Docela dost se přestupuje i na Hanušovice, o tom si asi budou moct napříště lidi zdát...
Tomu věřím - vždyť je to logicky spíše "moravská záležitost": klidně bych si tam dovedl přestavit i přímé autobusové spojení právě z Hanušovic.
Ó, jak užitečný by mohl být "terminálek" v Červeném Potoku někde mezi kostelem a nadjezdem přes trať = se železniční zastávkou a maximálně třemi stáními pro autobusy ...
= jenom že budou přiživovat teorie, jak je spojení večer a o víkendech zbytečné
To je samozřejmě smutné a nepříjemné, ale jak tomu účinně čelit, nevím, protože i můj hlas je jen "psí", a ten, jak známo, "do nebe nedojde" ...
= Moravský Karlov - Písařov, tam Vás vyhodí SUSka a dopravní policista z UnO
Už dříve jsem napsal, že některé (asi většinu) silniček v té oblasti v podstatě vůbec neznám ...
Pokud tudy takovou stálou autobusovou linku nelze zavést, pak nemá smysl ji vést až do Štítů a stačilo by skutečně ukončit ji v Červené Vodě - možná se zimním sezónním prodloužením až k a od těch nových lyžařských areálů u Bílé Vody ...
= Drtivá většina výstup v Králíkách, ty si fakt hodně pomůžou vlakem.
Čímž potvrzujete moje konstatování, že "čistě tranzitní" frekvence je (a bude) tam minimální (frekvenci končící nebo začínající v Králíkách nepovažuji za "tranzitní"): jinak samozřejmě souhlasím, že pro relaci Hanušovice - Králíky (v obou směrech) není vlak vůbec optimální - kdyby ovšem byl ten "terminálek" v Červeném Potoku ...

Ještě připomínka k víkendové dopravě (obecně): velkým problémem je i nerozlišování roční doby, když jízdní řády jsou téměř vždy celoročně jednotné - zájem frekvence je přitom zásadně rozdílný v zimě a v létě a ten rozdíl je ještě zvýrazněn od doby zavedení používání "letního" času, kdy slunce po několik měsíců zapadá v ČR až mezi 20. a 22. hodinou. I proto bych si třeba dovedl klidně představit variantní trasy v mém předchozím příspěvku "návratového" vlaku pro rekreační frekvenci - v období platnosti "zimního" času (= "regulérního" SEČ) v té (dřívější) poloze, jakou jsem naznačil, v období platnosti "letního SEČ" by klidně mohly ty náležitosti vyjet v trase vlaku Sp 1655 do Lichkova, dál až v 19:07 hodin (od vlaku Sp 1919) do Hanušovic k vlaku Sp 1634 a na ostrý obrat od něho zpět do trasy vlaku Os 20054 a dále z Letohradu přes Doudleby n/O. a Týniště n/O. v asi už skutečně rychlé trase (i když by to sice byla - bohužel - už jen skoro "čára do tmy" = jediné přípoje do Rychnova n/Kn. v sobotu a do Pardubic po oba dny) ...
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5677
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 14:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěl jsem psát do téhle vřavy..ale..Trilobit 854-054-954 je do Lichkova lemra líná,to je fakt..Před rokem se objevil jiný nápad,vyžadující jeden(?) vůz 854 navíc.Ten by tvořil křídlo od některého Sp. HK-Let.do Hanušovic (v Letohradě by se odpojil a pokračoval dál).Prostě byl to jeden z nápadů..(můj ne)Jen si ještě dovolím obecnou připomínku k busům linky Let - Ža. jak zde psal kolega -ds-.Spoje vcelku využívané(i já osobně),obecně přesnost +/-5min,řidiče zjevně nevzrušuje,přestup na vlak v Let.či bus i v Ža. je občas trochu loterie..tepelná pohoda většinou nicmoc,ale těch 10min průměrné cesty to člověk neřeší..A perlička nakonec,člověk by si myslel že po nějaké té době už řidiči budou mít odbavení v IDS najeté..není to tak..Dnes tím jela přítelkyně do Klášterce n.O. přestup na bus.nádraží v Žamb.dle jízdních řádů 5min na přestup.Jízdenku přímo jí řidič neprodal s tím že neví číslo zóny..(tohle ve vlaku prodá i strojvedoucí z pop..)a "návazný" bus v Žamb.taky v klidu odjel..bus od Letohradu přijel právě o těch 5min později..ale co, život jde dál..
Ad.ZFJ - dobrý příspěvek ,kdy už se potentáti a novináři naučí rozlišovat zrušenou trať a trať se zastavenou osobní dopravou..
Ad.projížděč ano,zimní a letní jízdní řády měly něco do sebe,hlavně v turisticky exponovaných měsících..musíme doufat.

..pořádná mašina má kotel a komín..
ATB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 14:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle něj chtějí náměstci jednat o obnovení zrušené trati Hanušovice na Šumpersku - Dolní Lipka a o obnovení provozu mezi Dzbelem na Prostějovsku a Chornicemi v Pardubickém kraji. Vlak z Prostějova teď končí už ve Dzbelu.

předpokládám, že z Chornice na MT a ČT bude i nadále mrtvo..
Lukáš123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 14:15:51    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby byly přímé vlaky HK - Hanušovice, tak by byly na úkor toho zrušeny přímé vlaky PCE - Polsko.
Snažme se teď od února do dubna trať 025 využívat. Já vyrážím hned 2.2.2013 s běžkama na Podlesí.

Jako před zrušením očekávám k prasknutí narvané vlaky z Lichkova po deváté a z Hanušovic ve čtyři.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 14:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Pn 44230 se ST 43-115 a jedním vozem

Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 15:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš123 - doporučuji si vzít kompresor, aby tam ten vzduch docílil praskání

po deváté má smysl vyrážet pouze pro ospalce, kteří jsou v oblasti ubytovaní - ti však budou mít spíše . Na návrat je 16. hodina brzy.
vozka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.239.72
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 15:17:22    Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: Neznám všechny detaily v okolí Králíků a Hanušovic tak jako Vy, ale o autobusové dopravě s dovolením něco vím. Vím naprosto jistě, že autobusy zajišťující výkony na lince Králíky-Hanušovice přejíždějí i na jiné linky. Zřejmě tak jak píše -ds-. Jezdí tam jiná firma ve všední den a jiná o víkendu. Je velmi snadné kritizovat že není na každém spoji nasazený autobus přesně podle vytížení. Ve skutečnosti musíte nasadit autobus podle nejvytíženějšího spoje v týdenním oběhu. V jednom oběhu nemůžete mít jiný autobus v 7 hodin a jiný v 10, ani jiný v úterý a jiný v pátek. To by bylo ještě dražší, než stav který kritizujete. Většinou nepomůže ani proházení oběhů mezi linkami, protože všude jezdí víc lidí v 7 než v 10. V trase jako Králíky-Hanušovice taky musíte mít rezervu na návaly. Jinak by se mohlo stát, že necháte v sezóně skupinu 15 turistů na zastávce, protože jste před chvílí nabral dvě podobné.

Nevím, jestli mám obdivovat lidi, kteří si přivstanou o dvě hodiny jen proto, aby jeli vlakem, nebo se jim smát. Osobně buď mám vyhovující spojení, pak ho použiju, nebo jedu autem. Pro dva lidi má veřejná doprava jen dvě výhody, že si můžou oba dát pivo, víno nebo grog, a že můžou skončit výlet jinde než začali. Jak je doprava autobusem nebo vlakem moc kostrbatá nebo dlouhá, tak ani jmenované výhody nezaberou a jede se autem.

Obnovený vlak na trati 025 toho pro lidi asi moc nepřinese, spíš naopak. Je mi divné, že obec Malá Morava před rokem tak bojovala za vlak, přitom ani nemá nádraží, vlak obcí projíždí. Autobusy jsou pro místní asi daleko lepší než vlak. Vysvětluju si to tím, že politici jezdí autem, vlak ani autobus je samotné nezajímá, ale chtějí být zvoleni i v přístích volbách. Tak se dívají, kdo víc křičí. A když hlasitěji křičí ti kdo chtějí vlak, tak jsou pro navrácení vlaku a zrušení autobusu, i kdyby to většině lidí komplikovalo cesty.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 16:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: V autobusech se pro vydání jízdenky IDS musí naťukat číslo cílové zóny, zatímco v POP/Unipoku je uvedena "středisková" obec zóny a až v závorce její číslo.
Kdyby u sebe aspoň všichni řidiči měli tarifní mapu, příp. seznam VŠECH obcí v IDS...

Co by mohlo být ale mnohem nepříjemnější, tak je skutečnost uvedená nenápadně úplně dole na této stránce
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 16:54:31    Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám tři internetové odkazy na články v regionálních denících, které dokumentujím jaký ohlas sklidil Duškův návrh na návrat do "prehistorie" míso úprav současného stavu (kupodivu i až na samém východu Čech):
http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/krouna-prisla-o-vlaky-ny ni-hrozi-jejim-skolakum-hlad-20130118.html
http://pardubicky.denik.cz/z-regionu/dalsi-zmeny-se-nelibi-nekter e-obce-proti-nim-chteji-vystoupit-20130118.html
http://pardubicky.denik.cz/nazory_region/z-cestujicich-se-stali-p okusni-kralici-20130118.html
- a dodávám, že ke mně pronikla informace, že například ani vedení města Česká Třebová a jeho obyvatelé nejsou s návrhem na návrat do stavu před prosincem roku 2011 spokojeno a považují jej za nesmyslný a v praxi (zejména v tak krátkém termínu) asi i zcela neproveditelný (a to je právě Česká Třebová považována mnohými za extrémně proželezniční baštu).
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 17:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby u sebe aspoň všichni řidiči měli tarifní mapu, příp. seznam VŠECH obcí v IDS...

mají obojí

www.realmadridcf.cz
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 17:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mají obojí

Tak to je dobře
petr maly
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.19
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 14:21:37    Odkaz na tento příspěvek  

krasne totu mluvite. Ja podporuji navrat vlaku, jenze ti pani asi donici , co jde. Vlak pojede, kdy to nikdo nebude potrebovat, autobusy zlikviduji. LIDI NEKECEJTE A KUPUJTE AUTA, SKODA CASU, PANI NA NAS SER... A do revoluce daleko
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 20:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sag: To vypadá na návrat prázdné cisterny z Hrabačova do Brzegu Dolneho.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 21:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200 : díky za info

vy asi máte víc přehled, nevíte jestli sem ještě pojede vlak LOTOSu ? díky za odpověd
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 22:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sag: Ne, to bohužel nemám přehled. Musel bych zavolat na Lotos Kolej, ale nechci je otravovat.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2622
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 00:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sag: Příští týden pojedou přes Lichkov dva páry vlaků do Strzelina, zajímavé bude nasazené lokomotivy řady EU07E dopravce Majkoltrans v úseku Międzylesie - Strzelin - Międzylesie + postrky na státní hranici. Ale pokud se něco neopozdí, tak se asi vše bude odehrávat v noci. První bude v noci ne/po Vn/TNS/TNE 47289/662016.
petr_97
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 08:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: A u nás na tom pojede co?Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_97.)
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2623
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 08:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

petr_97: To, co bude zrovna k dispozici. Dnes 740.
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 09:17:33    Odkaz na tento příspěvek  

09:00 Odjezd obilne ucelenky z HK Hl.n.smer Tyniste. 2x 730.6 (KDS Radek Sauer)+ obilne vagony
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 11:07:48    Odkaz na tento příspěvek  

10:50 hod. odjezd uhelne ucelenky AWT z HK Hl.n. smer Tyniste. Loko 181+Falls
Johnny13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 9-2009

Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 11:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen bych doplnil, že je to 181.040.

****www.TrainWeb.cz****

http://www.flickr.com/photos/j_motycka/
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 13:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Ty EU07E by měly být jen pronajaté od PHU, nebo je už Majkoltrans vlastníkem?
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 16:20:38    Odkaz na tento příspěvek  

16:18 hod. odjezd obilne ucelenky LTE z HK Slezske predmesti smer hlavni nadrazi. Herkules+Hektor ?+Herkules+obilne sypaky
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 18:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls: Lokomotivy už jsou majetkem Majkoltransu, který je odkoupil od Bronka Platy. Ale zřejmě nejsou bůhvíjak využívané, když na pravidelných kontejnrácích PCC Intermodal už nejezdí.
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 21. ledna 2013 - 14:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Pn 44230 se ST 43-115 + 13 vozů


projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 13:19:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Sag" = 2498:
Díky za další hezké obrázky (že se Vám chce se v té "čině" brodit ve sněhu okolo tratí ...) - já zase pro změnu přidám odkaz na aktuální informace o Duškovských aktivitách zveřejněné v dnešním tisku a citované v "autobusové" sekci tohoto DF (byť jsou z "těžkého bulváru"):
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2710304 + následná další dvě pokračování toho příspěvku.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5680
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 16:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k debatě..Ext.dopravci v Ústí.2016.909 a včera 740.711+541.V Ústí probíhá kácení vegetace na svahu nad nádražím na letohradské straně..



K poslední fotce mám prosbu.Včera po poledni ucelenka dříví do UO.Mašině nějaký šmejd ukradl číslo na čele..neví někdo co je to za číslo lok.?

..pořádná mašina má kotel a komín..