K-report
 

Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 28. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích » Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 28. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 19:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá prosím někdo nahrávku kde p. Knop přeje cestujícím do Nového roku vše nejlepší, popř. i ostatní IS? díky
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 09:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kgg: Nahrávku možná někde mám, když najdu, pošlu. Snad nebude vadit, když zde uveřejním přání od Mikrovoxu.

Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 14:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomhle vlákně se moc nepohybuju, tak to možná už někde zaznělo, ale v pondělí odpoledne jsem v Brně - hlavním poprvé zaslechl v hlášení o zpoždění větu "vlak je opožděn z důvodu PŘETÍŽENÍ TRATI".
Jednalo se o nějaký OS od Břeclavi, asi bylo na koridoru "husto"
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 19:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všem, kterým se tak stýská po "plechové hubě" rád vyhovím - mohu jim umožnit exkurzi či je ubytovat. 100% záruka užití si dosytosti

4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
140.let Dráhy císaře Fr. Josefa (KFJB 1871 - 2011)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 20:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes okolo 7:00 v Ústí hl.n. se hlásilo naživo. Informační systém mimo provoz.

Vlast tě volá!
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 16:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děčín hl.n.
Informace o řazení najdete na vývěskách... Na 2. nástupišti kam jezdí vlaky Ec a některé R (Děčín-Praha) nenajdeme jedinou informaci. Zato na posledním nástupišti kde jezdí Regionovy a Desira do D. Poustevny jsou řazení vypsána
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 18:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan_g: Hold čtvrté nástupiště je nejlepší a na ostatní se vy... :D

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 11:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro porovnání z Ústí n/L hlavního nádraží:
Který z hlasů/ systémů se tam podle Vás více hodí(il), nebo lépe vyslovuje název stanice. V nahrávce jako první Havis, jako druhý HIS. Postler název přečte na jeden nádech, Knop ho vysloví s důrazem:

audio/x-ms-wmaporovnání hlasù s názvem stanice
usti n.L. HL.N..wma (273.8 k)


(Příspěvek byl editován uživatelem kgg.)
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 2-2012

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 01:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyšel jsem, že pan Knopp přestane hlásit v Brně. Je to pravda?

ŽELEZNIČNÍ VIDEA - Videokanál o železnici
850.021, 850.015, 850.030, 749.051
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 13:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015: pak Knopp v Brně nikdy nehlásil... Ale pan Knop ano .
O tom, že by se měl v Brně měnit IS, se na internetu občas psalo, ale nikde jsem neviděl nic konkrétního. Snad jen to, že SŽDC se chystá v budoucnu sjednotit IS v celé republice.
Karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 11-2003

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 19:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HIS je nově v Letovicích (od poloviny prosince) a v Čáslavi (od tohoto týdne).
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2013 - 19:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_fiala: Ja som to pochopil onehdá tak, že v Brne sa budu meniť len panely. Tzn. HIS ako taký zostane, ale listové jednotky Solari pôjdu "ta het" a namiesto nich sa namontuje niečo kikitálne (zrejme LEDkovej povahy).
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 08:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, v Brně - Židenicích jsem včera odpoledne poslouchal - tedy aspoň pro mně - zvláštnosti...
Os č ??? směr Slatina, Nemotice s odjezdem 14:56 byl po češtině nečekaně a komletně odhlášen včetně zastávek - i v angličtině..
A vzápětí OS ??? od Blanska na hlavní byl hlášen klasicky, akorát po "pravidelný odjezd" se neozval čas, ale následovalo: "ihned po ukončení výstupu cestujících"
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 10:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_krapas: To je na stížnost na SŽDC! To přeci nejde, aby se osobní vlaky hlásily anglicky, ještě by nám nimi jezdili cizáci!!! (Jak jinak si tu vyhlášku SŽDC vysvětlit)
850.015 Já jsem slyšel, že se s celým nádražím bude posunovat. Dbejte osobní bezpečnosti. :-)
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 23. ledna 2013 - 11:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem byl po delší době na hlavním nádraží v Praze. Andula opět pálila. Mimo již známé výkřiky - kdy do ticha začne něco mektat, to už mě nepřekvapí. Ale nevím proč hlásila příjezd nějakého rychlíku a to i přes to že na nádraží v tu dobu vůbec žádný vlak nepřijížděl(nepřijel) a ani delší dobu před tím nepřijel. A potom nejmíň 4x po sobě hlásila: ,,hlásím změnu nástupiště,, to stačila vyjmenovat i s celou trasou zmíněného osobáku který staví v každý
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 23. ledna 2013 - 21:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kgg S tou změnou nástupiště jste mi připomněl mou příhodu po změně GVD.
Byl jsem se podívat do Vršovic na F. A. Gerstnera. Venku byla zima, byl jsem tedy zalezlý v čekárně. V tom začal Václav Knop: „Hlásím změnu koleje. Opakuji: Hlásím změnu koleje. Prosím věnujte zvýšenou pozornost opravnému hlášení.“ A hned znovu.

Říkám si: Ne, nepůjdu to nahrávat, neměl bych to od začátku. Jenže to začal hlásit potřetí. A pak počtvrté. „No dobře, tak to jdu nahrát“. Stojím, začne to hlásit popáté, nahrávám a konec. Pošesté už nehlásil. Jakoby vážně čekali, až tam někdo nakluše a zaznamená to. No a teprve asi po pěti minutách zas „Hlásím změnu koleje“ a konečně i prozradili, který vlak to přijede na jinou kolej.
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 17:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A další lednové překvapení:
audio/mpegLE 1368 - Praha hl.n.
LE 1358.mp3 (369.9 k)

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 19:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D-laik: taky jsem se tomu dneska v Pardubicích divil, co to je...

Jinak jsem si říkal, jestli by mělo smysl vytvořit nové hlášení, a to o tom že souprava vlaku co přijede obrací na další spoj:
"Vážení cestující, vlak XX ze stanice YY přijede k prvnímu nástupišti, vlak zde obrací na vlak číslo XY do stanice YY(YZ) s pravidelným odejezdem v NN:NN."
Přišlo by mi to vhodnější, než u vlaku co takto obrací (a cestující to stejně vědí) hlásit: "Vlak zde jízdu končí."

http://www.youtube.com/paul2no
hlášení
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.246.111.65
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 17:26:10    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, taky přidám jednu do mlýna, co došla se změnou nového gvd. Jde o stanici M.Bránice a z ní ovládané dálkově žst. M.Krumlov a Ivančice..za starých dobrých časů se hlásilo: osobní vlak č.44xx společnosti České dráhy linky S41 ve směru...no někdo moudrý usoudil, že je hlášení potřeba zkrátit, a proto hlášení po novu vypadá takhle: osobní vlak č.44xx41, společnosti České dráhy ve směru..no když to člověk slyší, je v tom dobrý guláš a o tom, že z těch repráků leze navíc eště mizerná kvalita zvukové ústředny rači pomlčím
Disp_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 21:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 09:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že toho Sůru za takové články, pro drtivou většinu čtenářů iDNES.cz nezajímavé, platí :-)
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 14:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no:
V Brně hl.n. v hlášení něco podobného jako přechod soupravy na jiný vlak funguje běžně, hlásí se: " na nást.xx příjede R č.xxx(tuším že od Bohumína), přijezd v xx.xx," a poté následuje:
"vlak dále pokračuje jako R č.xxx směr Praha, prav. odjezd xx.xx"
A to stejné i obráceným směrem, soupravy mají stejné obraty i s mašinou, mění se jen čety.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 18:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Kolíně to je také. Os 9325 pokračuje ze stanice Kolín jako Sp xxxx Hedeč do Pardubic a pak jako Sp do Lichkova. Už z Prahy má na displeji S1 => Lichkov.
V Kolíně u 9325 zprávu o pokračování do Pardubic hlásí.
Co se ale nehlásí, je obrat na vlak opačného směru.
Do Prahy-Libně přijede Os linky S 41 z Roztok u Prahy a ozve se "Prosíme vystupte." Aspoň, že ne "Do vlaku nenastupujte". Ovšem hned na to se obvykle hlásí "Na prvním nástupišti nastupujte...", takže ten požadovaný efekt tam nakonec je.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Jan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 19:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Ústí n.L.-západ je nově nainstalována malá informační tabule
EC271Avala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 22:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan g: V ŽST Ústí n.L.-Západ už ta tabule je tak měsíc, jestli ne víc.
EC271Avala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 22:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ŽST Česká Třebová ode dneška hlásí nově, že informace o řazení naleznete na vývěsce v odbavovací hale.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5225
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 03. února 2013 - 08:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Už z Prahy má na displeji S1 => Lichkov.
Jj, ale jen za určitých okolností.
egelebege
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.10.228
Odesláno Úterý, 05. února 2013 - 00:00:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj lidi, v loni v červenci jsme byli s kamarády na dovolené v jižních Čechách a teď dávám dohromady materiál na vytvoření videa. Potřeboval bych k tomu záznam hlášení odjezdu vlaku ze stanice Praha hl.n. směr České budějovice. Odjížděli jsme tušim v 9.15. Nemáte ho někdo v archivu? A pokud ano, mohl bych ho použít? Díky
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 15:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Praze Masarykově nádraží zajímavé hlášení:
„Vážení cestující, omlouváme se za zpoždění vlaku. Vlak InterCity číslo 1009, linky S1, společnosti RegioJet, směr Ostrava hlavní nádraží, pravidelný odjezd ve 13 hodin 12 minut, bude na svém odjezdu asi 15 minut opožděn. Upozorňujeme cestující, že ohlášená doba zpoždění se může změnit. Zpoždění vlaku je zapříčiněno provozními důvody Českých drah. Cestujícím se omlouváme.“

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 15:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Keď začal Regiojet jazdiť, tak som si vravel, že či sa na túto hlášku nezabudne. Očividne sa zabudlo. Linka S1 je tam kvôli spôsobu, ktorý volí väčšina výpravcov na vkladanie mimoriadneho vlaku. A potom občas niečo zabudne prestaviť.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 18:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaky nejezdily na pražskéhlavní nádraží, tabule mátly cestující, na informačních tabulích na byly uvedeny všechny vlaky, řada lidí se o tom, že jedou odjinud, nedozvěděla.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/214130-vlaky-nejezdily-n a-prazske-hlavni-nadrazi-tabule-matly-cestujici/

Andula to opět (NE)zvládla
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 18:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo taková pěkná hlášení nahraná?

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 19:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lukas1 Dnes jsem tři hodiny tajtrlikoval po třech pražských nádražích, je z toho pětiminutové video doplněné o některá hlášení. To s důvody Českých drah bohužel není publikovatelné, protože jsem se do toho začal příšerně smát :-)

Video bude k dispozici tak za hodinu.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 20:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, video asi až za další hodinu a kousek. Musím ho vyexportovat znovu, zkoušel jsem použít akceleraci renderování videa na grafické kartě a nedopadlo to vůbec dobře.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 21:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy zde slíbený sestřih následků stržení trolejí vč. hlášení:
http://www.youtube.com/watch?v=BWVa3WSgNng
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.108
Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 16:50:03    Odkaz na tento příspěvek  

Na velkých informačních tabulích na hlavním nádraží totiž zůstaly veškeré vlaky uvedeny, ačkoli u nich byla poznámka, že odjíždějí z jiné stanice. Toho si ale někteří nevšimli. "Informační tabule mají omezené množství znaků," hájil postup správy železnic Ptačinský. Na přesunutí výchozí stanice podle něj upozorňoval i staniční rozhlas, kompletní informace potom byly k dispozici v informačním centru.

Co se komu nelíbí..? To, že si informace nevšimnou je jejich problém, když tam uvedena je.
Ale je pravda, že ozvučení stanice rozhlasem (hlavně nástupišť pod halou) není nejlepší.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.108
Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 16:56:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem jak se dívám na video na tabule.. tak mohli ty výchozí stanice sepsat lépe..
Např. přeblikávaně, aby název výchozí stanice byl kompletní ("výchozí Praha Ma" je fakt málo).
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 18:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem někde videoreportáž, kde zaměstnanec RegioJetu megafonem svolával lidi na přesun.
Ideálně, kdyby je tam i hromadně dovedli, jako to bylo při přestupu do NAD v Bystřici (nad Olší).

Když byl před pár dny uzavřen prostřední podchod, tak tam stála paní (nejspíš) z ČD a říkala lidem, že mají jít jižním nebo severním podchodem (na což by asi přišli sami).
Proč tam nikdo nebyl teď?
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 08. února 2013 - 19:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Super , kdybych nebyl nemocen, tak bych se taky vydal podívat na nádraží a něco natočit...no bohužel mě dostala nemoc, takže to nebylo možné

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
Karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 21:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HIS na zastávkách Čebín a Hradčany, takže v úseku Brno hl.n. - Tišnov hlásí pan Knop ve všech stanicích a zastávkách.
Malard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 15:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno hlášení z Pardubic vlaku "El-é" společně s reklamním hlášením. :-) http://youtu.be/3LMUM2dKu38
Karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 11-2003

Odesláno Neděle, 24. února 2013 - 20:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

INISS ve stanicích a zastávkách Praha-Zbraslav, Jarov, Vrané nad Vltavou a Skochovice. Společně s dálkovým ovládáním zabezpečovacího zařízení z Vraného.
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 3-2012
Odesláno Neděle, 24. února 2013 - 20:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ceske Velenice, vlak od Rakouska: "... vlak spolecnosti Ceske Drahy..." a prijede kompletni souprava OBB i s taurusem, pruvodcim i strojvedoucim, ktera na nasem uzemi jede poslednich 400m. A pak to, pro jistotu, ohlasime jeste anglicky... Pro Nemce a Cechy...

A o dve hodiny pozdeji - "duvodem zpozdeni vlaku je cekani na pripoj v ramci integrovaneho dopravniho systemu"!!! To kdyz souprava OBB, spolecnosti Ceske Drahy, cekala na zpozdeny vlak od CB...
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 08:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tomu s nadsázkou říkám drážní feudalismus. Ať žijí pohraniční přechodové body!
V Děčíně, ale i v Liberci jsem si všiml, že na předpisy SŽDC se kašle, ale zcela oprávněně. Osobní vlaky do Německa hlásí německy. Ovšem EuroCity bylo jen česky a anglicky, protože tam je ta angličtina povinná a asi by to s němčinou už trvalo moc dlouho.
Aspoň tak mi to bylo vysvětleno v Pardubicích.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 16:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó kéž by tohle platilo i v palubních systémech. Tam si to dáváme 3x u vlaků jedoucích do německy mluvících zemí.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 20:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik V pátek jsem jel Bmztem na panu Brahmsovi směr Deutschland. Doufal jsem, že něco bude, ale bylo jen živé hlášení. A ta vlaková četa tu němčinu, jak je zvykem, mumlala "pod vousy".

Naopak musím ocenit snahu pana Inga Ruffa, který hlásí ve spojích DB (i ČD). Ač je sám odněkud z Bavorska, s češtinou se poslední dobou pere docela dobře. Až jsme si se spolucestujícími říkali, že mu tam to ř do textu dávali snad schválně :-)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 16:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: a odkud kam?
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 18:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: z Prahy hlavního do Děčína. Ingo Ruff byl pak v Desiru do Bad Schandau a v S1 z Bad Schandau do Meißen, doplněný o živé vstupy od vlakové čety s aktuálními přípoji.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 18:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dnešní novinka z Prahy hl.n.:
Již se nehlásí dopravce. Alespoň ne u spojů Českých drah. Víc nevím.
Davidlego
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 18:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, nemáte někdo nahrané nějaké hlášení z Prahy-Libně linky S41? (Mimo hlaseni.webnode.cz)Děkuju
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5277
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 18:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: přesně tohle jsem si myslel. Ať čumím do dat jak chci, tak nevidím jediný vůz, který by uměl hlásit automaticky. Asi proto to nehlásilo.

Na 176 by to mohlo hlásit maximálně v úseku Brno - Praha a to ještě za určitých okolností.

Takže si myslím: šupky-dupky zpátky se postavit na nožičky a nesnažit se mě "vyprudit".
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 19:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Já to sem nepsal jako závadu :-) Nejsem šotouš, ani se železnicí nezabývám nad rámec všímavějšího cestujícího, tak mi prosím odpusťte, že nemám přehled o nasazení IS ve vozidlech.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5278
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 19:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to tak ani nebral, protože ten vůz s IS je na tomto vlaku řazen jen hodně málo a jen v úseku BNO - PHA. Byly tam ksichtíky.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 20:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Pan Ingo Ruff hlásí kromě Desir Děčín - Bad Schandau i v pronajatých Desirech DB na trati 081 a 083 Děčín - Rumburk - Dolní Poustevna, musím říct že se mi hlášení líbí
Ještě odkaz na video, není tam moc slyšet, ale alespoň něco...do budoucna chci udělat něco lepšího http://www.youtube.com/watch?v=vmdjYKNBk_A

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 22:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Herr Ruff je frajer :-)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QTBcf3Ch 72M#t=242s

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Sukafon534
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 23:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo nahrané hlášení ze žst. Černý Kříž ?
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 23:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při dnešním čekání na zpožděný vlak EC 270 Petrov v Břeclavi jsem si všiml, že EC 79 byl ohlášen kromě češtiny i německy...hu a pak že němčina vymizela :-)

Sanakvo
LambdaCZ
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 19:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Můžu se zeptat jak jste docílil toho že to bylo tak dobře slyšet? Chci něco nahrát z linky U8 Děčín - Rumburk - Dolní Poustevna, ale maj to tam docela potichu :-(...
Pan Ruff má takovou smůlu, že musí hlásit názvy které mají samá neobvyklá písmena pro němce , ale jinak mu to celkem jde a člověk se občas i usměje
Tady jsem našel pana Ruffa na Desiru Chomutov - Chemnitz, možná to tu už bylo, pak se tedy omlouvám... http://www.youtube.com/watch?v=bOl_-rCA1d0

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 22:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lukas1: Ano, to video už tu asi bylo. Psal jsem tam do komentáře, že je to pan Ruff, tak to autor doplnil i do názvu.

Jak jsem docílil toho, že to je dobře slyšet? Zkrátka jsem zvuk nahrával blízko reproduktoru, podobně jako zde:
audio/mp3Vyluka Praha-Gymnasijni
Vyluka Gymnasijni.mp3 (327.8 k)
Vlak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 09:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chovanecm: Já mám pocit, že to pan Ruff musel v poslední době nějak vyladit, protože si pamatuju, že když jsem jel do Dolního Žlebu, že jsem se (nejen já) bavil na jeho výslovnosti "Přyšty stanyce" a "Dětšyn Pržyperž", a mnoho dalších hlášek bylo rovněž úsměvných