K-report
 

Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích « Předcházející Další »

Informační systémy na železnici

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 28. 02. 2013Vlak60 28-02-13  09:14
Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 29. 04. 2013Jirka_m60 29-04-13  00:44
Archiv diskuse Znělky a gongy na nádražích a ve... do 28. 06. 2013Penik60 28-06-13  17:19
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 03. července 2013 - 09:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, máte někdo nahranou znělku z O.-Vítkovic? Taková zvláštní, nikdy jsem ji nikde neslyšel a navíc ji tam pouští velmi často (tak 3 krát do roka).
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 03. července 2013 - 19:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To tam ještě něco funguje?

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 03. července 2013 - 21:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak ten úplný základ tam ještě funguje (pár zákaldních výhybek, réleovka, hodinové zařízení, rozhlas, informační tabule, pokladna...). Ta znělka mě zajímá .
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 19:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na https://www.facebook.com/hlaseni naleznete dvě nahrávky z Prahy hl.n., týkající se výluky v brněnském uzlu. Chlapi z Chapsu to mají zpracované pěkně.

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5586
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 20:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A něco z vlaku by nebylo?
ElefoRIS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 24. července 2013 - 12:13:10    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem si v kupéčku cestou vyslechl debatu o označování nástupišť, že již se nebudou používat cedulky jako Nástupiště 1A, kolej 13, ale jen čísla stanovišť, jako u autobusů (např. Stanovitě 27). Dotkne se to i hlášení nebo to je jen záležitost tabulí?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 24. července 2013 - 14:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ElefoRIS: To akože si myslíte, že na tabuli bude stanovište 15 a hlásiť sa bude nástupište 3 koľaj 4?
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 12-2008

Odesláno Středa, 24. července 2013 - 16:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak číslování nástupišť by se mělo zrušit už dávno, více bych uvítal německý styl..

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 24. července 2013 - 16:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baresm: Hlavne unifikovať, ja som po ČR napočítal snáď 6 alebo 7 spôsobov označovania nástupíšť.
PSoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.126.48
Odesláno Středa, 24. července 2013 - 20:33:45    Odkaz na tento příspěvek  

... tak to aby na každé nádraží dali i orientační plánek :D ...

Asdf: no v našem českém Kocourkově bych se nedivil ničemu. A to se liší jen podle systému, nebo i co zastávka to jinak?

Baresm: Něměcký styl - v čem to spočívá?
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 10:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PSoun: V Německu se nečíslují nástupiště, ale pouze koleje.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Psoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.126.48
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 15:05:23    Odkaz na tento příspěvek  

Aha, a jak rozlišují Severní a Jižní část, třeba jako v Plzni?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 15:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PSoun: Čo zastávka to inak.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 23:30:03    Odkaz na tento příspěvek  

Největší pakárna je v Šumperku..
Dříve (po rekonstrukci a elektrizaci) to bylo klasicky vpravo a vlevo (to pochopil snad každý hned) a v již nějaký čas je to A a B
A Postler hlásí [blé] místo [bé]..
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 14:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě teď v Hulíně, Andula: "Služební hlášení, informace pro vlak 809, vlak čeká na zpožděný přípojný vlak." Celkem by mě zajímalo proč je taková informace uvdená jako služební, cestující snad nemají potřebu vědět, proč vlak stojí a nejede?

http://www.youtube.com/paul2no
ElefoRIS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 10:09:24    Odkaz na tento příspěvek  

Psoun: To je dobrá otázka, jak když bude vlak přes obě části, třeba by se ta čísla mohla sčítat v hlášení 25 a na tabuli 12+13.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.17
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 13:36:55    Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: To zřejmě mají, ale je to informace určená výhradně pro vlakovou četu..
Daniel z Teplic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.12.210
Odesláno Pátek, 02. srpna 2013 - 17:07:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, hledám gongy z nádražních hlášení, nevíte někdo, kde by šli stáhnout? Díky za pomoc...Prosím, kdyžtak odpověď na mail
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 02. srpna 2013 - 23:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych jedno nahrané hlášení z výluky v Brně, EN 477 Metropol v Modřicích happy http://www.youtube.com/watch?v=RrgFBYq9veQ&feature=c4-overview&li st=UUnpCMEOzr9_JpuRPyPIHqpQ

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 10:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta směrnice 100 SŽDC o hlášeních už zas pozbyla platnosti, nevíte někdo?
Včera jsem cestoval z K. Varů do Prahy:

*Ve Varech se žádný mezistátní vlak nehlásil jinak než česky (a nejen tam).
*"společnosti GW Train Regio" se hlásilo, "společnosti České dráhy" nikoliv.
*V Teplicích v Čechách hlásil Postler "společnosti Českých drah", v Ústí u rychlíku do Děčína "společnosti České dráhy, a.s." a u rychlíku do Prahy dopravce zamlčel. Jako by se to u R 607 Ohře snad snažili všichni zatajit.
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 10:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
existuje nějaká zcela legální možnost, jak si nechat na odjezdovou tabuli vyvěsit fiktivní vlak a regulérně ho vyhlásit (přistavení, nastupujte, ukončete nástup) a v čase odjezdu nechat zmizet? Nemám problém s tím domluvit to třeba měsíc dopředu, jenom chci, aby to bylo naprosto legální a nikdo z toho neměl průser.
Ideálně na nějakém větším nádraží, třeba pražská Masaryčka nebo hlavák?
Díky všem, kdo mi pomůžou.

The access to this webpage is paid. Please insert a coin.
http://mq.ucw.cz/
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5643
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 20:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peníze hýbou světem a lze zařídit vše. proud

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 18:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, předpokládám, že filmaři Mission Impossible také ten vlak do Székesfehérváru nezadávali na hlavním nádraží do INISSu potají. Dokonce i ta souprava u nástupiště asi nebyla ukradená.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 21:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, děkuju, tož prostě ulovím nějakou kompetentní osobu, třeba výpravčího, až budu mít cestu kolem.

The access to this webpage is paid. Please insert a coin.
http://mq.ucw.cz/
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 08:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 21:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Cestující jsou na to upozorňováni i hlášením ve stanicích metra, a to nejen na trase B. Třeba někdo dodá nahrávku...
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 15:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera se mi povedlo nahrát znělku z Ostravy-Vítkovic, jak jsem se na ní před měsícem ptal. Po jakési domluvě ji pouštěli celé odpoledne. Chci se zeptat, je tahle znělka ještě někde a co je to vlastně za píseň? Jinak hlášení začíná po 15. sekundách, nenahrával jsem to já, pouze kamarád na mobil - tzn. mizerná kvalita. Mám toho více, ještě z nástupišť...Chtěl jsem to opravit, nicméně jsem přeinstalovával počítač a nemám tu žádné programové vybavení, navíc to nefunguje zcela správně...
audio/mpeg
Hlaseni-znelka-Vitkovice-cekani na edit.mp3 (466.3 k)
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 18:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpievanky odpoví http://www.youtube.com/watch?v=V0XfFObQHGU
tato skladba patřila v době knopovské Hranicím n.M., dříve jí bylo možno také slýchat ve Svinově.
Arašídek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 19:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milujte mě [rofl]
audio/x-ms-wmaGong_Vítkovice_Kůnčice
Ostrava - Kuncice.wma (86.1 k)

Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 6-2009

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 11:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arašídek: díky. Akorát v Kunčicích je znělka z hlaváku, tohle je pouze ve Vítkovicích.
Arašídek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 18:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Banan151: no já si teda z Kůnčic pamatuju tuhle...

Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 6-2009

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 21:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to už musí být sakra dlouho. Ještě před reko Kunčic tam hrály pilky. Doposud. [wink].
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 8-2010
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 23:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[new]V Praze-Ruzyňi nově ČD Speaker [pozor]
Sysel sysel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.23.59
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 13:06:12    Odkaz na tento příspěvek  

V čem, prosím, spočívala rekonstrukce zastávkových rozhlasů na 090(1)?
Zmizela legendární "znělka" připomínající neexistující telefon a hlášení je divně tiché a nehučí. Také se hlásí podstatně méně než dříve.

Jinak teda to číslování nástupišť, to bude zase bordel, nevím co je nepochopitelného na například "na nástupišti 2 nastupujte do vlaku xy...."
Jo něco jiného je to na poloperonizovaných stanicích, kde někde mají jako první nástupiště celou tu úrovňovou část a jako druhé tu ostrovní a jinde mají každý perónek jako jedno nástupiště.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 26. října 2013 - 12:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sysel sysel: Spôsobov číslovania nástupíšť a k nim priľahých koľají som v ČR identifikoval impozantných 9. Sú stanice, kde sa používajú aj 2 zaráz (napr. Brno hl.n.), kde sú prejazdné koľaje číslované 1-n, kdežto šturce naboku lichými číslami a písmenom k, pričím o.i. existujú koľaje 5 a 5k, ktoré sa nachádzajú v iných častiach stanice)
Filip_Lebeda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2013
Odesláno Sobota, 26. října 2013 - 13:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně způsob číslování nástupišť přijde celkem přehledný, ale jen někde. Kdyby byla unifikace, tak bych byl určitě pro klasický způsob "Vlak xy přijede ke třetímu nástupišti na první kolej (severní/jižní část, vlevo...). Ale pokud má vlak pobyt kratší než 5 minut, tak bych nehlásil pravidelný příjezd - zbytečné. Potom hlášení "vlak odjede od třetího nástupiště z první koleje" mi přijde zmatečné, protože na cestující to působí, že vlak každou chvíli odjede. Alespoň mě by to mátlo. Lepší by bylo "na třetím nástupišti koleji první" nebo na severní části třetího nástupiště, první koleji" apod. Mám toho na srdci více, ale to je na dlouho. [happy]
ElefoRIS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 12:13:04    Odkaz na tento příspěvek  

Filip_Lebeda: jen povídejte - pište [happy]
Třeba to tu někdo odpovědný z ČD/SŽDC čte a může dojít i na realizaci Vašich nápadů
A my ostatní se dozvíme další, nebo i stejné, náhledy na danou problematiku.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 13:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ElefoRIS: Značným skrátením hlásenia by bolo keby sa v prípade, že v nejakom uzle zastavuje nejaký vlak len 1x prestali hlásiť názvy nádraží, a v prípade že zastavuje viackrát, sa raz povie názov uzlu a za ním sa vymenujú stanice. V prípade nejakých echt mýliek (ale tie už dnes viacmenej nie sú, leda pri výlukách) potom výnimka.
Marekw
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.229.92.22
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 16:26:42    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Nebo kdyby se hlásily jen nejdůležitější stanice z celého uzlu. Vadí mi např. hlášení vlaků Sp v Č.Těšíně:
,,Na nástupišti 3 kolej 5 nastupujte do vlaku ... ve směru Havířov OSTRAVA-KUNČICE OSTRAVA STŘED OSTRAVA STODOLNÍ OSTRAVA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ OSTRAVA SVINOV a Opava východ..."

úplně by stačilo: ,,Havířov - Ostrava hl.n. - Opava východ...", v tomto směru jiná varianta jízdy není
Raduz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2013

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:16:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

audio/mp3Zpozdeni
Vlaky a prazce-orez.mp3 (214.4 k)


YouTube Picasa
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 16:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EuroCity 101 Jóže Plečnik směr Linz, Graz a Ljubajna přijede na třetí kolej.
To by možná stačilo :-)
Filip_Lebeda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2013
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 19:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak třeba v Praze by stačilo kupříkladu "Mezistátní vlak EuroCity číslo 143 Odra společnosti České Dráhy ve směru Pardubice hl. n., Olomouc hl. n., Ostrava-Svinov, Český Těšín, Čadca a Žilina bude přistaven..." Jinak trocha hlášení z Havlíčkova Brodu zde: http://www.youtube.com/watch?v=6BdFddESbGU
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 21:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I to mezistátní je u EC nadbytečné, vnitrostátní EC by být neměla (proto Euro…)
Filip_Lebeda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2013
Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 16:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje řeč, ale u osobáků, expresů a rychlíků bych to mezistátní nechal.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 14:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela mě velmi překvapilo, když ve Vilsnici se najednou z rozhlasu ozvala typická Knopová znělka a řekl "Vážení cestující,......"
Bude výhledově plechová huba na včech zastávkách 090 (091)
Bohužel to typické telefonní zapískání při hlášení naživo už je asi definitivně pryč.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3376
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 19:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl by někdo prosím hlášení z HK? Jde mi o přímý rychlík, který jezdil do Brna.... Díky předem [vypravci]

} 163 + Bdmtee + Bdmtee + Bdmtee jsou mé nejoblíbenější, s kterými je pro mě radost cestovat

[vypravci] Osobní vlaky na trati 020 [vypravci]
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 23:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jak je to dlouho, ale ve stanici Ústí nad Labem-Střekov se objevily malé tabule s odjezdy a spolu s nimi také Václav Knop [new]... myslel jsem si, že mám při pátečním večeru halucinace.. Opilý jsem nebyl!
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 18:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novinky z nádraží

Společnost Chaps se v poslední době činila a svým zákazníkům připravila k novému GVD velkou aktualizaci zvukové banky. Na co se při pobytu na nádraží můžete těšit?

V první řadě je nutno vyzdvihnout přemluvení frází Amsterdam Centraal Station a København Hovedbanegård. První zmiňovaná sice byla v posledních letech nevyužitá, s oficiálním prodloužením EN 456 Phoenix se však opět line nádražním éterem, tentokrát již v téměř nizozemské výslovnosti. Podobně je na tom i København H, dříve vyhlašované jako Copenhagen.
V souvislosti s EN 456 zaujme i společnost Starmon, která v minulosti v německé verzi hlásila „aus Amsterdam hlavní nádraží“ a letos na odjezdové tabule v Ústí nad Labem hl. n. vypisuje – pro změnu – cílovou stanici „AMSTERDAM HL.N.“.

Anglická fráze „of Czech Rail company“ byla loni v Praze hl. n. nahrazena „of Czech Railways company“ a letos byla ještě jednou doladěna na asi nejpřesnější „of the company České dráhy“. Zároveň došlo k úpravě výslovnosti vlaku Detvan, který je nyní správně vyslovován měkce. Mimo to byla stanice Zürich v české verzi obohacena o přídomek „Hauptbahnhof“. Nejde však o zcela novou nahrávku, ale pravděpodobně o slepeninu původního Zürichu a Erfurt Hbf.

Nových frází v anglickém jazyce se dočkaly i další stanice, mj. Praha hlavní nádraží, Pardubice hlavní nádraží, Česká Třebová, Olomouc hlavní nádraží, Valašské Meziříčí, Banská Bystrica a Zvolen osobná stanica.

Na změnách uvedených v předchozím odstavci zaujme, že díky nim některé nahrávky, např. „Banská Bystrica“, hlasem Philipa Bělohlávka existují již nejméně ve třetí verzi. Jde o stávající verzi, verzi používanou do 14. 12. 2013 a verzi určenou pro Železnice Slovenskej republiky. Snad to obě státní organizace nestojí moc peněz…

Za zmínku rozhodně stojí i comeback německého hlášení do Prahy hl.n., byť zatím zřejmě jen u komerčního vlaku EN 405 Vltava společnosti ФПК z Prahy do Moskvy. Ruský dopravce zde nejspíš využil možnosti připlatit si za nestandardní jazykovou mutaci. Je ovšem otázkou, proč si zvolil právě němčinu, když většinu cestujících vlaku tvoří rusky hovořící klientela.

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
Filip_Lebeda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2013
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 18:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já dodám, že u vlaků SuperCity bylo v češtině i v angličtině doplněno hlášení o tom, že vlak je povinně místenkový. Vlak je také hlášen jako "vlak SuperCity číslo 515 eSCé Pendolino" - viz. nahrávka:
audio/x-ms-wma
SC 515 prij - Praha hl. n..wma (125.9 k)

Potom, jak už psal uživatel přede mnou je v angličtině změněno hlášení vlaku na "of the company České Dráhy" (zní to hrozně) posuďte sami:
audio/x-ms-wma
EC 177 prij - Praha hl. n..wma (92.8 k)
No a na konec si poslechneme pár hlášek, kde uslyšíme třeba i nový název vlaku R 763:
audio/x-ms-wma
Nove hlaseni_ 21.12.2013.wma (475.6 k)
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 19:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže nově je i Brno, Břeclav a Bratislava… To se snad rozbily všechny disky s původními nahrávkami :-)

Opravdu mě ale překvapuje, že zejména za Dalibora Zeleného České dráhy uvolnily prostředky na anglické hlášení Pendolina. Hurá.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 10:33:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakonec bude Zvolen os. st. asi původní.
Jen tak pro zajímavost jsem vzal starší a novější nahrávku a porovnal.
audio/mp3Amerikanovy novinky
Amerikan nove fraze 2013-2014.mp3 (891.6 k)
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 13:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něměl by prosím někdo staniční hlášení o rychlíku Alois Nebel ke stažení? díky moc!

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 14:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úpa: Zde oficiální odkaz od tvůrců filmu: https://www.facebook.com/AloisNebel/posts/10151901339304958

(Příspěvek byl editován uživatelem chovanecm.)
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.162.46
Odesláno Úterý, 24. prosince 2013 - 10:13:52    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Nevíte prosím někdo, kde skončily Pragotrony z Holešovic? Nedávno jsem tam byl po dlouhé době a nemohl jsem věřit tomu, že tam jsou místo nich, ty nečitelný panely Elektročas.
Chovanecm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 25. prosince 2013 - 18:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rongi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 5-2013
Odesláno Čtvrtek, 26. prosince 2013 - 18:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neměl by někdo hlášení z Havlíčkova Brodu, Přibyslavi, Žďáru nad Sázavou,Tišnova a Brna Králova pole? Mohou být i z minulého GVD děkuji
Filip_Lebeda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 10-2013
Odesláno Sobota, 28. prosince 2013 - 13:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=6BdFddESbGU Havlíčkův Brod, stačilo se kouknout o pár příspěvků výš.
kubaII
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.162.46
Odesláno Sobota, 28. prosince 2013 - 15:06:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak pro zajímavost:
ICON 30 (překlápěcí - listové hodiny)
http://www.youtube.com/watch?v=_ge296UKXT4
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.206
Odesláno Sobota, 28. prosince 2013 - 16:50:43    Odkaz na tento příspěvek  

V Olomouci hl.n. jsem dnes slyšel hlášení vlaku R 911 (Brno - Šumperk) s přímými vozy do Jeseníku (R 1411)..
Na tablech (=Pragotronech) uvedeny dvě cílové stanice: Šumperk, Jeseník. Na nových tablech Pragotron (2x nové odjezdové tabule v a u nového podchodu + nové podchodové panely taktéž v novém podchodu) se zobrazovala cílovka Jeseník.. [crazy].. A teď k hlášení.
Do začátku toho grafikonu se přímé vozy (do Šumperka) hlásily na konci jako doplněk, nyní se však hlásí, tako by se souprava nedělila a celá jela přes jmenované stanice.. [ko][nene] ,,... ve směru Mohelnice, Zábřeh na Moravě, Postřelmov, Šumperk a Jeseník ..."[uhoh]
Ten kdo bude věřit hlášení, tak skončí místo v Jeseníku v Šumperku.. [angry] Zlatá původní verze hlášení..