K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4002
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 08:55:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>konečně se od Vás dočkáme i konstruktivního příspěvku,

Tak ono platí zákon äkce a reakce. Když někomu ujede vlak a brečí tady nad ošklivými ČD a fňuká, že už příště jenom s Leeem a Jančurou (který v noci nejezdí a na přípoje nečeká vůbec), tak ať se nediví odpovědi v jeho úrovni.
Tady to přece není zákaznická linka ČD a Vláďa 749 nějaká osoba povinná vyřizovat reklamaci každého utřinosa, co místo aby jel o něco dřív, tak riskuje celonoční pobyt v hale a čumí jako puk ?

Tady je to poslední dobou jak v mateřské školce, opravdu.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 09:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: Tak tedy jinak. Myslím si, že situaci nevyřeším zde ani já, ani vy. A oč šlo. Dobře napsal Ohl i Mladějov. Pokud se mi něco nelíbí jako cestujícímu, stěžuji si tam, kde to má nějakou šanci na řešení. A pokud se podělím s nepříjemným zážitkem, tož rovno napíšu co, kdo. Nikoli, že on je vlastně chudák, protože v noci nejede RJ a Leo. To musí jít békat k těmto. A ať nám rovno napíše co mu tito odpověděli. Celkem by mne zajímalo.
K otravujícím bezďákům. Nějaký problém zvednout telefon, vytočit 156, ti jsou ve Svinově hned naproti. Jistě, lepší, když budu kopat do všech kolem, než bych něco podnikl sám. A proto to u nás vypadá, jak vypadá.
Nás učili se starat o sebe, ale dnes? Mechová peřinka, umést cestičku, co kdybych zakopl a musel se znovu postavit.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4004
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 09:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Líná huba holé neštěstí a fakt nevím, proč by měl Excel při své dlouhé cestě čekat deset minut na každý Os, i když nikdo nepřestupuje.
Holt se pán neozval, tak si poseděl v hale.
Lhostejno, kdo to vozí.

A znova- z Havířova je tak straašně daleko do Ostravy, že nešlo jet o vlak dřív, nebo třeba do Těšína ?
Já bych to při vidině noci na lavičce prostě takto natěsno neriskoval, nebo se aspoň nedivil jako divizna proud

Nic, nemá cenu to dál řešit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 11:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená
Tak proč čumíš celou noc na nádraží a nejedeš s Jančurou nebo Paštikářem? Jo, aha, oni v noci nejezdí, protože se to nerentuje. No tak to máš smůlu...
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 11:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, zde těžko něco vyřešíme. To máte všichni plnou pravdu a tak je mnohem lepší do této diskuze přispívat následujícími příspěvky (už toho klidně můžete nechat jsem dosti poučen):

Zelená
Tak proč čumíš celou noc na nádraží a nejedeš s Jančurou nebo Paštikářem? Jo, aha, oni v noci nejezdí, protože se to nerentuje. No tak to máš smůlu...

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 12:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: Zdá se vám to drsné? Bohužel je v tom skrytá pravda. Žáden z těch "zachránců" železnice v Česku v noci jezdit prostě nechce. Důvod byl uveden.
Jackub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 12:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vlada749:

A ČD jezdí proto, že je jim líto cestujících? Já se domnívám, že proto, že tak zní objednávky ministerstva/krajů. Jinými slovy - ČD jde o zisk úplně stejně, jako soukromníkům. Žádný altruismus v jejich chování nevidím.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5554
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 13:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ja bych (coby soukromnik) taky v noci nejezdil: V noci je vetsi pravdepodobnost vyskytu cernejch pasazeru, zeblityho a zesranyho vlaku atd., takze se mi navysujou naklady na takovej flamendrak. To se na to radeji vyprdnu a usetreny tkm muzu investovat do neceho jinyho.

A pokud ano, tak... Nastup pouze urcenymi dvermi a to jen po predlozeni/zakoupeni jizdenky tamtez. Uz vidim to remcani kvuli pobytum nad deset minut v kazdy stanici.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 13:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Asi nepíši česky. Je mi líto, ale já nikdy polemizoval nad tím proč soukromník v noci nejezdí. Mě zajímá pouze příčina nedodržení přípoje. Nic víc, nic míň. Jste ochoten tuto premisu připustit a ba dokonce to, že nejsem zavilým nepřítelem ČD?

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 17:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: Myslím, že také píši dostatečně česky. Prvotní chybou jest to, že někdo si udělá plán cesty tak, že mu to vychází tip ťop, tudíž jakákoli chyba se projeví. Navíc dotyčný neuvádí, zda vůbec kontaktoval průvodčího vlaku, který by mohl udělati příslušné kroky, zde pouze uvádí, že onen zlý výpravčí "ČD" byl potrestán. Jak to nevím, možná jej tam zlynčoval wink. Reakce byla na jeho poznámku o RJ a Leu, tudíž by měl jako člověk rozumný jet o pár hodin dříve, čímž by dosáhl sebou kýženého výsledku a nemusel se obtěžovat špinit ty zlé ČD, nebo použít vlak o 49 minut dříve a nemusel se obtěžovat s bezdomáky na nádraží Svinov. Osobně pokud jedu někde s přestupem na fous, tzn.cca do 15 minut, tak při zpoždění vyvíjím trochu iniciativu já sám za pomocí odpovědných, nebo v opačném případě sedím na nádraží i déle než mi je příjemné. Příčinu nespoje zde nezjistíme, dotyčný by mohl uvést odpověď míst, která rozhodla o potrestání výpravčího, pokud to nebyl jen "kop" do prázdna.
Jinak nikde vás konkrétně neuvádím jako nepřítele ČD.

Jackub: Ano jezdí v objednávce. A co vadí oním soukromníkům, aby toto dělali také? Už čekám vaši odpověď. Jsem zvědav, zda bude taková, jakou očekávám. (MZTČD).
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 20:48:20    Odkaz na tento příspěvek  

Nestačím se divit. Zelená(ý) si, myslím oprávněně postěžuje, že přípoj nepočkal na zpožděný vlak a toto (výše uvedené) se mu vrátilo. Předpokládám, že Zelená NENÍ železničář a tudíž jako laik bere jízdní řád jako železný zákon. Možná ani neví, že vlaky tak nespolehlivě jezdí. Nezodpovězenou otázkou je proč měl osobák zpoždění - kdo to zavinil. Jinak si také myslím, že není povinnost jezdit o vlak dříve, když přípoj garantuje JŘ, protože takto cestující, kteří se o železnici vůbec nezajímají, jednoduše přemýšlejí. To, že si povzdechl, že soukromníci nejezdí v noci, to bych mu nejméně vyčítal, protože - a teď se třebe zblázněte - má na tento povzdech, jako laik, legitimní právo. Vůbec se nedivím, že se vylidňují vlaky a musí se kvůli tomu rušit. Docela bych se divil, kdyby po takovémto hromadném útoku měl tento cestující ještě chuť použít služeb železnice. Úmyslně uvádím slovo železnice, protože laikovi je jedno, kdo kam patří, pro něho i ostatní drtivou část veřejnosti, je to souhrnně železnice, kterou většina lidí stále jen vnímá jako ČD. Ostatně i neznalost že výpravčí přešli k SŽDC mu bylo jako laikovi také vyčítáno. Schválně: kolik neželezničářů (laiků-cestujících) právě o tomto přelití zaměstnanců řízení provozu ví? A kolik jich vůbec ví, že existuje jakési SŽDC a co ta zkratka znamená...?
Tom954
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.183.39
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 21:25:13    Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevim, ale drtivá většina železničních laiků si stěžuje jinde, než na káčku, protože o existenci této stránky tak nějak jako laikové většinou nemají tušení. A zrovna Zelená je koukám registrovaná už dlouho, tak bych to moc na laika nesváděl.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 22:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom
Však právě proto jsem tomu zelené(mu) odpověděl od srdce. Jen provokuje a možná i kecá.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 08:02:14    Odkaz na tento příspěvek  

tak jestli tady někdo fňuká tímhle způsobem: "Zlatý Jančura a fandím i Leovi" (ano, u těch by se to jistě nestalo, bo čekárny ani přípoje neprovozují), potom myslím, že odpovědi byly ještě velice mírné. Až mu totiž ujede Jančura, bude tu noc trávit a) venku, b) v čekárně konkurence?
Jackub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 11:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vlada749:

Ano jezdí v objednávce. A co vadí oním soukromníkům, aby toto dělali také? Už čekám vaši odpověď. Jsem zvědav, zda bude taková, jakou očekávám. (MZTČD).

Podle mého soukromníci nejezdí v závazku veřejné služby proto, že se nechce. A tipuji, že se nechce na straně státu/krajů, jinak nevidím důvod, proč by do toho neměli soukromníci jít, když jde o garantované peníze.

Nevím, co je MZTČD, tak netuším, jestli jsem odpověděl dle Vašeho očekávání, či nikoliv. :-D
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 11:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jackub: Odpověděl jste zcela v rámci očekávání. Děkuji. (Můžou za to ČD - nechce se na straně krajů/státu).
Jackub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 12:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vlada749:

Já neříkám, že za to můžou ČD ;-) Mimochodem - Vaše vysvětlení/názor je jaké? Opravdu mě zajímá! Díky!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4807
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 11:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená, včerejší příspěvky fb RJ - za to může kod?wink

Dnešná neskutočne zlá (až neľudská) skúsenosť so spoločnosťou RegioJet: cestujem z konca Slovenska od 7.33 cez BA domov, pohoda veď bude 20 minút na prestup do vlaku RegioJet (BA-KN). Lenže rýchlik z Košíc má cca 20 minút meškanie. Stále som pokojný aj s 5-ročnou dcérou, ktorá sa už teší domov, veď rýchlo prebehneme do druhého vlaku a bude... Lenže po otvorení dverí na rýchliku vidím ako RegioJet odchádza zo stanice. Žiaľ načas - 13.22. To fakt počkať 1 minútu niekoho zabije????

nebo
Dobrý den, mám dotaz, dnes mi kvůli zpozděnému rychlíku ČD Bruntál- Olomouc (12 minut) ujel Regio Jet z Olomouc do Prahy v 11:02. Nestihla jsem zrušit rezervaci. Je možné někde zažádat o kompenzaci?
...
1008 odjel pouhou minutu před příjezdem R 1124 (takže se vlaky míjely na zhlaví), např. vlak do Břeclavi a Brna čekal.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 12:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: to by mě opravdu zajímalo, kdo za to může. To si jako mám myslet, že ten flák do Břeclavi měl postavíno a odjezd zdržoval jeho vlak/strojvedoucí o své vlastní vůli? Nebo mu to čekání jeho (ČD) dispečer přikázal, ale nepředal (ten disp. ČD) už informaci o zpoždění R1124 dispečerovi RJ?

Totéž ta Blava: strojvedoucí RJ má mít v hlavě časy příjezdů všech ostatních vlaků, aby věděl, jestli má čekat nebo ne? Není to náhodou záležitost pro dispečery, resp. ve spolupráci s výpravčími?

Já bych si to (naivně) představoval asi takhle: disp. ČD (ZSSK) zjistí, že krychlík má X minut zpoždění, tak se s dostatečným předstihem (dle mého 5 minut stačí) spojí s disp. RJ a požádá ho, aby zajistil čekání přípojných vlaků RJ. Sám si pak obvolá "své" přípojné vlaky a sdělí to výpravčímu.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 13:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V odpovědích pod těmi příspěvky se objevilo, že dotyčný měl kontaktovat RJ, že již takovéto případy běžně řeší.

Já bych to viděl asi z obou stran. Strojvůdce/vlakové čety RJ by asi měly mít pomůcku, kde by se dočetli, jako jsou v té a té stanici přípoje (možná by jim ten jejich tablet mohl i rovnou sdělit zpoždění), ale zase uznávám, že RJ nemlže mít v hlavě všechny vlaky a hlavně jak jsou požděné. Taky by mě zajímalo jak bude lítat někdo od RJ po hl.n. a hlídat, zda už všehny vlaky přijely.

Z druhé strany by se mohly starat ČD, jejich vlak byl oopožděn a v rámci péče o své zákazníky by jim měly zajistit, aby přípoje čekaly, aniž by byly jejich, protože v době zpoždění jsou jejich zákázníci Takže pokud dispečer pozdržel rychlíky do všech stran, tak se o to samé měl pokusit i u vlaku RJ.

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2538
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 13:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk a Iaya:
Proc by se měli dopravci starat o zpoždění jiných vlaků (dopravců)????
Ano možná to funguje na základě něčí dobrosrdečnosti... jenže pak z toho může nest i následky.
V první řadě se musí domluvit na vzájemné spolupráci a měla by být někde písemně zakotvena... To bohužel chybí.
Kromě stažení neschopného vlaku z tratě... tam bude spolupráce a rozhodovat o tom bude dispečer SŽDC.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 13:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proc by se měli dopravci starat o zpoždění jiných vlaků (dopravců)????

A co třeba proto, aby v tu chvíli jejich zákazník s tímto dopravcem opět jel, když bude mít jistotu, že kvůli tomuto dopravci mu další dopravce neujede? Nepojede příště třeba autobusem? autem?

Jde o to, jak bude cestující uvažovat ČD jelo se zpožděním, RJ na čas. Jak to udělám příště? Pojedu celý úsek raději s ČD, nebo s ena RJ dopravím jinak než s ČD? nestálo by za to se i o tyto zákazníky postarat?

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7225
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 13:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Z druhé strany by se mohly starat ČD, jejich vlak byl oopožděn a v rámci péče o své zákazníky by jim měly zajistit, aby přípoje čekaly, aniž by byly jejich, protože v době zpoždění jsou jejich zákázníci"

Ovšem:
a) jsou jejich zákazník jen do místa přestupu. Dál jízdenku od nich nemaj.
b) dovedeno do dokonalosti by se podobně měli starat i busdopravci nebo ČD u přestupujících na busy.

Z čehož plyne že trh to jaksi nevyřeší ale musí a může to řešit systém s "celostátním" dispečerským aparátem. Neboli nejspíš to nebude fungovat v režimu "tvrdá soutěž bez pravidel". Ostatně - od toho Krnova na Prahu může cestující klidně využít služeb ČD pro celou štreku a pak se o přípoj budou starat. Když jejich služeb využije jen do Olomouce tak proč by proboha se ČD měly starat o další cestu? Když bude na dálnici bouračka tak už vidím jak řidič busu od nějakýho dopravce zajišťuje v Olomouci přípoje na vlaky.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2539
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 13:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya:
Jenže takto to v realu nefunguje....
Až tady přestane ta válka a ti nahoře si přestanou hrát na ješitný a přistoupí na spolupráci mezi sebou, která bude jasně formulovaná a daná tak tomu tak bude.Všichni cestující budou spokojeni.

Teď to někdy funguje jen na něčí dobré slovo a s tím že nese osobní následek za své jednání. Když bude za svoje jednání potrestán i třeba několikrát, vykašle se na to a nic čekat nebude.
Vy to z pohledu cestujícího vidíte jednoduše, ale ono to tak jednoduché není....
Je dobré se o zákazníky postarat, ale musí tomu být jasná pravidla. Je to prostě boj a smutný boj...protože to odnáší ten nejcennější a to je zákazník.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 14:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček

Jistě máte úplnou pravdu, po vystoupení z jejich posledního vlaku už není zákazníkem dopravce. V tom souhlasím. Já psal jen o to, zda by se dopravce mohl postarat o to, aby tentýž zákazník se stal zákaznbíkem i příště

Jinak samozřejmě máte ve všem pravdu.

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 14:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z čehož plyne že trh to jaksi nevyřeší ale musí a může to řešit systém s "celostátním" dispečerským aparátem. Neboli nejspíš to nebude fungovat v režimu "tvrdá soutěž bez pravidel". Ostatně - od toho Krnova na Prahu může cestující klidně využít služeb ČD pro celou štreku a pak se o přípoj budou starat. Když jejich služeb využije jen do Olomouce tak proč by proboha se ČD měly starat o další cestu? Když bude na dálnici bouračka tak už vidím jak řidič busu od nějakýho dopravce zajišťuje v Olomouci přípoje na vlaky.

Což by teoreticky mohla být pravda, kdyby si vesele neujížděly i přípoje jednoho dopravce - například je na to specializovaná stanice ve Valašském Meziříčí.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4811
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 14:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya
Jinými slvy si myslíte, že za jakékoliv průsery na štrece může ČD a nikdo vám to asi nevymluví.

Dokud to nebude tayk jak píše o11, tak to jiné nebude. Podobné lze např.vidět u časových přípojů od RJ či Lea na vlaky ČD. Když mají zpoždění, taky se většinou nečeká. On ani zelený či růzový personál nemá tušení, zde ten, co jede např.do Ostravy, nechce pokračovat modrým dál.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 14:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinými slvy si myslíte, že za jakékoliv průsery na štrece může ČD a nikdo vám to asi nevymluví.

Ja si myslím, že pro spoludiskutující OHl a Vlada, ať napíšu cokoliv, budu odhalen jako největší nepřítel ČD. Já, který s tímto dopravcem najezdím pravidelně cca 2800 km měsíčně (bez výletů a občasných mimořádných jízd)

NIKDY V ŽÁDNÉM PŘÍSPĚVKU JSEM NENAPSAL, ŽE ZA UJETÍ RJ MŮŽE ČD, TAK VÁS VELICE PROSÍM O VĚTŠÍ OBJEKTIVITU, PŘI HODNOCENÍ MÉ OSOBY, DĚKUJI.

Naopak ve svých příspěvcích jsem vždy používal krycí jméno "dopravce", protože bych rád, aby to fungovalo oboustraně. Což jsem také v jednom příspěvku uvedl (na tabletech RJ by se mohlo zobrazit zpoždění vlaků ČD atd...)

Mě jde jen o služby zákazníkům nic víc. Pokud ani modří, ani žlutí, ani černí nechtějí pro zákazníka zařídit neujetí přípoje jiného dopravce, a jsou s tímto stavem spokojeni, prosím, ať to tedy funguje tak nadále. Pro mě za mě.

(Příspěvek byl editován uživatelem iaya.)

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 14:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T(r)upak:
Rozlišujte laskavě řízené a neřízené nepřípoje, jsteli toho schopen!
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 16:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznámý pán:
Rozlišovat můžu jak chci, ale moje zkušenosti s cestováním s jedinýmsprávnýmdopravcem jsou tristní v tom i jiném případě. rofl
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7226
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 21:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zkratka a dobre-az budete mit prepravni smlouvu na celou trasu tak pude tezit z podminek jednoho systemu. Treba v podobe "zajisteni posledniho pripoje" a pod. Dokud to bude boj s vymezovanim kdo je lepsi tak to bude "autobusovej" system "co spoj to prepravni smlouva" (bohuzel i v kartovejci ids) a to se vsema vyhodama i nevyhodama. Nekomu se to ale libi a vidi v tom pokrok...
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 21:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před třeni dny sem přispivatel "Zelená" vložil tento příspěvek:

Nádraží Ostrava-Svinov (podobně jak Český Těšín) už přímo nenávidím. Z úterý 16.7. na středu jsem tam byl donucen strávit celou noc obtěžován bezdomovci, žebráky, nepřizpůsobivými, ale i ochrankou nádraží a to vše jen proto, že rychlík 440 Escelsior nebyl schopem počkat nějakých 10 minut na vlak 2846 od Havířova. Údajně za to potrestali nezodpovědného výpravčího, ale mé velmi špatné zkušenosti ze služeb ČD to nijak nepoopravilo. Pokud to bude možné, tak se tomuto nádraží zcela v budoucnu vyhnu a raději pojedu přes hlavní. Zlatý Jančura a fandím i Leovi, i když jsem zatím jeho "tramvají" nejel. Jen škoda, že oba nejezdí i v noci.

Je vidět, že mu jeden dopravce i výhody "přepravní smlouvy na celou trasu" byly prd platné.

(Příspěvek byl editován uživatelem trupak.)
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 22:03:14    Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: Máte velmi rozumné názory. Za všech okolností by neměl být postižen cestující tím, že některý vlak má zpoždění (některého dopravce). Bohužel pro některé železničáře je velkým problémem toto pochopit a je jim jedno, že zákazníci takto z vlaků odcházejí na silnici (kromě i jiných negativ). Zajímavé je, že si často neuvědomují, že nebude-li zákazník, nebudou mít práci.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 23:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Za všech okolností by neměl být postižen cestující tím, že některý vlak má zpoždění"

To je hezke, ale jak to chces zaridit?
Na cekani doplaci zase dalsi cestujici a dalsi a dalsi ve vsech vlacich, ktere cekanim a tim vzniklym zpozdenim ovlivnis. Tedy mnohem vetsi pocet, nez jede ve zpozdenem vlaku a kterym konkretne muzes duvod s vetsim ci mensim uspechem objasnit.

Nejde vubec o to, jestli neco nechteji pochopit zeleznicari. (Ti to chapou, obavam se, velice dobre.)
CESTUJICI o 50 km dal to nepochopi!
Jeho absolutne nezajima, ze nejaky OS nekde v jinem kraji mel zpozdeni a budou nadavat o to vic na neschopnost drahy. Bez si to nekdy poslechnout po ohlaseni "cekani na pripojny vlak"...

Aby jezdily vlaky i v noci po hodine, nebo stala nastartovana nahradni souprava v kazde vetsi stanici, nikdo penize neda. (A kdyby dal, to by bylo revu!) Takze to nema jine reseni, nez kompromis.
A ani soukromici (a nejen na kolejich) s tim vubec nic nebudou z uplne stejneho duvodu delat.

Utúlien aurë...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7227
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 06:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mimochodem z ty Olomouce mel dotycny pripoj dalsim vlakem za celych predlouhych 9 (slovy DEVET) minut. Fakt desnej pruser. Takze v zemi dopravne civilizovane by na nej taky necekali. MHD ve spicce na sebe taky neceka... Na nasem Balkane ma ovsem ten problem ze musi blbnout s ruznejma jizdenkama a rezervacema. Predpokladam ze mu rj samozrejme vratilo obratem cenu za jizdenku stejne jako by to bylo u CD za mistenku + neprojetou trat. A jestli dotycny nutne potreboval kafe zdarma tak ho jiste radi prebukovali a ty 2 hodky pockal...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 09:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z ty Olomouce mel dotycny pripoj dalsim vlakem za celych predlouhych 9 (slovy DEVET) minut. Fakt desnej pruser.
Von ale né každej má InGolda, takže nemusí (skoro) nic řešit a do větiny vlaků "prostě nastoupí" (nicméně ani ten InGold neplatí v každým vlaku, že?)

Tak si to zhruba projeďme: paní (zřejmě nešotouška) přijede v 11.03 do Olomouce (jo jen tak mmch, "za 9 minut" na Prahu nic neodjíždí). Vypadne z Krychlíku (předpokládejme, že je první u dveří a že krychlík neobsadil staniční kolej v 11:03:59), sejde do podchodu, možná vyběhne na 2. peron (odkud to na Prahu obvykle odjíždí) a tam nic není. Sejde zpět do podchodu, projde do haly a chvíli hledá na Olmützotronu, jestli RJ už odjel nebo ještě ne.
To jsou přinejmenším 3 minuty (paní asi není Zuzana Hejnová). Když na O-tronu RJ nenajde, asi se jde zeptat do pokladny RJ, jestli je RJ už fp, tam jí řeknou, že jo, a tak se ptá na možnost storna. Minutky běží. Když zjistí, že tady jí asi nepomůžou, tak se jde opět podívat na O-tron, kdy něco jede (to už je tak 11:08), tam vidí, že v 11:11 jede Ex, tudíž začne hledat POKLADNU ČD (protože nemá IG), tam je fronta - suma sumárum, pro člověka, který vypadl z plánu své cesty a ocitl se nepředpokládaně na cizím nádraží, kde musí řešit pokračování, je to docela krátká doba.

Jinak ale věřím, že kdyby se něco podobného mělo stát vám (přijíždíte zpožděný do přípojné stanice, na přestup máte reálně -1 minutu a v dalším vlaku InGold neplatí), tak ten přípojný vlak stihnete...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7229
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 10:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

milej zlatej, to ze ji neplati listek a musi kolem toho litat u dvou kas je problem debilniho systemu. Nad kterym ale kdekdo jasa protoze "to je preci ta spravna konkurence".

Jinak kdyby dotycna do toho ex vlezla tak si to koupi jako pokracovani listku do olomouce bez pisnyho.

Proste-kdyz chce lamat mezi dopravce tak s tim pri mimoradnosti muze mit problem. Zeptejte se na ministeriu proc to takto kdo chce.

Ps1:vlak kde ig neplati neberu na vedomi. Stejne jako vlak kde plati ale je povinna rezervace, tedy tis. Stejne tak pani nikdo nebranil pockat na dalsi rj pokud jinym jet neumi.

Ps2: tak se rozmyslete jestli to za 9 minut jede nebo ne. Pisete ze ne a vzapeti rj v 11.02 a ex 11.11.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 12:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je problem debilniho systemu
Je, ale v současnosti to tak prostě je.

jako pokracovani listku do olomouce bez pisnyho
Paní není šotouška a ČD dělají vše proto, aby se cestující bez platného lístku cítil jako černej pasažér. Takže se celkem oprávněně domnívala, že by mohla platit pokutu, že nemá lístek.

Ad Ps2: paní dojela minutu po odjezdu RJ. Další vlak jí teda jel za 8 minut. Kdyby měla zpoždění o 10 minut víc, tak by taky platilo, že "další vlak jí jede za 9 minut"? (platilo by to částečně - za 9 minut vlak jede, ale "jí" už ne :-))
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 12:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě řečeno, cestující je málo inteligentní, musíme je voditi za ručičku a pod., kafe zdarma, utírat zadel po použití WC a bůhví co ještě. Zlatý starý časy, kdy si lidé uměli poradit svým myšlením a jednoduchými postupy, kdy museli používat logické myšlení. Dnes by nejraději vše na zlatém podnose bez toho, aby za něco nesli svůj podíl své odpovědnosti (alespoň za sebe).
AL: Nechápu, kde berete vaše tvrzení o "..cítil jako černej pasažér." Pokud je člověk - cestující normální, a nehraje kinga stylem "vy za to můžete, byť zrovna ten dotyčný je v tom totál mimo", tak nikdo nebude z takové cestující dělat toho "čp". Nikoli nadarmo není pořekadlo: "Jak se do, tak se z."
Ale spoustě lidí prostě vyhovuje mít prostě někoho, o koho je si možno otírat "doplň sám dle sebe".
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 12-2003
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 13:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Von ale né každej má InGolda, takže nemusí (skoro) nic řešit a do větiny vlaků "prostě nastoupí" (nicméně ani ten InGold neplatí v každým vlaku, že?)

Jenže pan Vlček právě kritizoval ten systém, kdy jízdenka (a je lhostejno zda ingold nebo jednoduchá Krnov-Praha) již neplatí v každém vlaku na trase.

Ačkoliv tomu tak ještě před dvěma roky bylo.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 14:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada: je nemálo článků, kdy bylo s normálním pasažerem nakládáno jako s černým, protože neznal všechna drážní "cestující je povinen" (naposledy celkem nedávno jakási nepříjemnost starší paní při Specifickém způsobu odbavování). Tak z toho já čerpám (a mám i pár osobních zkušeností - někteří průvodčí mají "lidštější" přístup, jiní jdou tvrdě podle předpisu: nemáš lístek - já jsem se stačil zeptat dřív než ty ses ozval - bum pokuta).

Turista: to je sice pravda (s drobnými výjimkami, jako že do pindi samotný IG-farben taky nestačil, o "vlacích co nemají smysl" ani nemluvě happy), ale a) prostě to tak v současnosti je (a to kdo za to může si obě (tři) strany sporu přehazují navzájem) a b) je více pravděpodobné, že by v případě uznávaných jízdenek možná toho Hukwalda stihla, ale možná taky ne (věděla by dopředu, že se jízdenky uznávají navzájem? Věděla by, že do Hukwalda nepotřebuje místenku, zatímco do RJ ano, atd.)
Kříž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 11-2005
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 15:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia - jen dodám konkrétní příklad; čekání "Hradečáků" na "Rumburaky" v žst. Nymburk hl.n.

"Hradečák" přijede obvykle včas, "Rumburak" však mívá (především v letním období) se včasností dost velké problémy (10-15 min navíc). Navíc "Rumburak" musí jed první >> "Hradečák" dalších +5 min.
Tedy přestupující v Nymburce mají radost z přípoje, přestupující v Chlumci (a někdy i v HK) jsou "na trní", zda přípoje počkají. Občas se stane, že mají smůlu!
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 16:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No největší zábava je číst příspěvky o ježdění vlakem za peníze od lidí, kteří vlakem nejezdí za peníze wink

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7230
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 17:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinaj potvrzuju to ze pri vystupovani cestujiciho "nastal mi problem, poradte prosim" je az na vyjimky jednano velmi vstricne. Pri "draha stoji za hovno, zas ste to zkurvili" to logicky je jinak.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 18:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749:Prostě řečeno, cestující je málo inteligentní, musíme je voditi za ručičku a pod., kafe zdarma, utírat zadel po použití WC a bůhví co ještě. Zlatý starý časy, kdy si lidé uměli poradit svým myšlením a jednoduchými postupy, kdy museli používat logické myšlení. Dnes by nejraději vše na zlatém podnose bez toho, aby za něco nesli svůj podíl své odpovědnosti (alespoň za sebe).
Ale ale už zase trousíte moudra o tom,že je každej cestující blbec? Myslíte že každej než vleze do vlaku,tak si přečte K-report,koukne na Idos,řazení vozů,Babitron? Aleš Liesk. měl na mysli,že ne každý má zmáknutý všechny nádraží,co,kde,jak. Já jsem dnes kupříkladu byl poprvý v Brně na nádru (to jsem ostuda co?),na přestup 12min,u pokladen fronta jak na banány a kdyby to nemělo 5min zpoždění,ani jsem si nestačil koupit pití. Takže plně souhlas s Alešem,než se člověk zorientuje,koupí,atd tak ty minuty zatraceně rychle letí.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 2-2013

Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 18:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420- Žádná ostuda,z toho si nic nedělej,na brněnské roli se dokážou pěkně zamotat i ti kteří to tam znají....wink

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Cekajici
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.227.138
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 22:24:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ad cekani na pripoj: Prave nyni Sp1859 v HK cekal 5 minut na par lidi z pripoje. Takze pripoje MHD v PA ujedou. Skvely.
Posláno z mobilu.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 22:25:35    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420: Přesně tak!!! Díky takovým Vladům749 již od železniční dopravy odešlo hodně cestujících. A pokud takovíto Vladové 749 nezmění názor, že cestující-laikové (nikoli režijkáři co jsou v obraze - i když teď přeháním, protože kolikrát ani při prodeji jízdenky není ochota nebo dokonce i "znalost" poradit co je výhodnější pro cestujícího), musí mít nastudováno o železniční přepravě vše v hlavě jako oni coby zaměstnanci, pak budou od železnice odcházet dál.

Pospec: To tedy jo!
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4076
Registrován: 5-2003
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 22:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Erwin: ti lidé neodešli kvůli Vláďovi749, ale kvůli tomu, že tarif je tak složitý, že mu nerozumí už ani leckdy pokladní, zaměstnanci a natož cestující. Tak složitý, že se oplatí provozovat stránky s vychytávkami jak na to (Oto). Srovnejte to s "načepuj do auta a jeď". Různé IDS, akční jízdné, relační slevy, časová pásma, zákaznické karty, to je takový chlívek, že cestující musí mít nutně pocit, že je vždy nějak oškubán.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 23:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si teda ne neochotu u pokladny stěžovat nemůžu,posledně mi paní v Olmiku povídá,nekupujte líste direkt do Plzně,ale do Prahy a z Prahy do Plzně,bude to asi o stovku levnější. Dneska v Břeclavi taky,jed'te do Brna na IDS jízdenku a tam si kupte akční jízdenku do Prahy a je to lepší. Nemám žádnou slevu,cesty platí firma,takže to nějak nemusím řešit,ale vždy mi paní na pokladnách poradily jak na to.vypravci
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 5-2003
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 00:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono ani tak nejde o neochotu, ale o to, že prostě to neví. Hlavně v menších místech, kde není taková praxe. Další kapitolou jsou slevy-neslevy, co se nesmí nabízet a musí si je cestující vyžádat. Prostě tohle se na benzince nestane, a kdo nemusí, prokousávat se tím nebude. A z praxe mobilních operátorů, distributorů energií apod. přímo kape snaha udělat finanční stránku věci tak nepřehlednou, až se v tom zákazník utopí. A bohužel k tomu směřuje i jízdné ve VHD.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 04:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420:
Pokud vím, tak vám nesmí nabídnout tzv. lomení jízdného (nařízení). Zde může nastat kolize se zákonem neboť pokud se zeptáte: "Jak se lze co nejlevněji dostat do Plzně?", tak by vás měla seznámit s ceníkem a poradit nejlevnější možnost.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4820
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 06:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srovnejte to s "načepuj do auta a jeď".
Ono ptát se na benzince, jak načepovat co nejlevněji, (třeba koupit benzin na internetu se slevou ) je dost divné.:-)
Jinak není problém podobně jako na benzince koupit základní cenu a nestarat se o blbosti.wink
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.106.10
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 14:10:11    Odkaz na tento příspěvek  

Na jednu stranu se mnohé zlepšilo, to zas ano. Dneska není problém jízdenku objednat přes internet i s nějakou bonifikací. Co mě osobně chybí jsou automaty (německo, rakousko, švýcarsko), které tomu cestujícímu taky dokážou pomoci. Nicméně komplikované to pořád je. A to s těmi menšími městy je taky pravda. Poslední zkušenost: Jízdenka pro celou trasu na IN50 s dílčím úsekem v první třídě, reakce pokladní nejdřív taková, jestli si to nechci rozmyslet, že to je moc složité :-),tak jsem naznačil, že se sockovat nehodlám. (bylo to prozíravé, ta dvojka byla napráskaná až po střechu)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 14:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže když samotný cestující dobrovolně pojede tím nejpozdějším vlakem, protože "to nejde" jet z toho Havířova Os2844 a bejt na Svinově ve 22:42, tak to bude komplikovaný furt.ko Že se pak diskuse stočila někam jinam je věc jiná.uhoh
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 14:38:37    Odkaz na tento příspěvek  

michawel: Doplatit 1. tř. lze i ve vlaku bez přirážky, pokud zjistíte, že je např. dvojka našvihlá nebo jinak nepoužitelná.
Jinak i u PHM se vyplatí přemýšlet (zda budu tankovat v A, D, Lux, I nebo F je rozdíl), akce taky jsou, akorát při plný nádrži za 60 - 80 eur moc lidí nemá důvod řešit řádově třeba desetikoruny.
Tom954
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.108.150
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 21:40:04    Odkaz na tento příspěvek  

Michawel: Nedostatek automatů i na menších stanicích a zastávkách mi taky docela vadí. Aspoň u nás na nádraží (trať 280) totiž stačí chtít po paní pokladní Včasnou nebo Promo z Hranic do Prahy (neb díky cenové politice ČD mě přímá nedělená zákaznická od nás stojí skoro o 100 kč víc než zákaznická do Hranic a včasná z Hranic do Prahy), a pokud jí neporadíte, co má na tom PC naklikat, tak Vám ji prostě neprodá :-D. Pokud se teda na paní před odjezdem vlaku u okýnka vůbec doklepete, protože ačkoliv tam jedou 2 vlaky za hodinu, tak tam stejně drtivou většinu času nesedí. S automatem je to pro mě pohodlnější. Chápu, že do každé díry to kupovat nemá smysl, ale ve stanicích velikosti např. Hranic, ValMezu a podobně už měly být dávno... Ale hlavně, že kousek dál v Olomouci mají hned dva :-D Loni jsem psal na ČD, kde mi odepsali, že masivní rozšíření automatů plánují na r. 2013, ale jak vidím zatím, tak to spadá do kategorie ČD slibů "dokud neuvidím, neuvěřím." Loni u nás na nádraží zase bratrovi přelepila předchozí paní pokladní novou čtvrtletní jízdenku na tom termopapíře nebo co to je místo těch starých lístků fólií, jak byla zvyklá, přičemž asi díky tomu ta jízdenka už za 14 dní vybledla téměř do běla. Pak mu v Hranicích na hlavním vypsali ručně náhradní papírovej doklad, kterej jsem viděl poprvé v životě a schoval jsem si ho na památku :-). I pro průvodčí to taky musela být vzácnost, protože tak masivně orazítkovanou čtvrtletní jízdenku asi ještě nikdo z vás neviděl a každý si ji prý tak zvláštně podezřívavě prohlížel :-D. Tady má alespoň člověk na nádraží pořád nějaké zážitky :-)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 23:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420: Že je cestující blbec? No občas se nějakej najde. Ale jinak veleváženej pane, ten bordel do předpisů jsem nezanesl já, takže ... . On totiž je i v zákonech, kterými si řídíme své životy, a ty stoj ještě více za víte co. Navíc rozptýlenost cestujících mezi ČD, RJ a Leo, a v budoucnu bůhví ještě do čeho, tím také nejsem vinen. To, že nějaký inteligentní cestující počítá s tím, že pojede někde z hor nějakým rychlíkem ČD a v Olmiku přesedne do RJ, a nechá si na přestup minimum času, nezlobte se, ale vůl je on, nikoli zaměstnanec dráhy. Protože i trochu znalý ví, že zde na jednokolejné trati dochází právě díky čekáním na přípojné vlaky ke zpožděním, a tudíž je dosti pravděpodobné, že vlak konkurenční nebude z jistých důvodů vyčkávat nějakýho zlotřilce ČD.
Pokud ale cestující vlastní jízdenku pro celou trať od jednoho dopravce, nemusí běhat po nádraží, pracně se domáhat návratku za nevyužitou jízdnku od RJ či Lea v pokladně ČD, nedej bůh, pokud si vystoj frontičku a na konci se doví, prosím toto musíte uplatnit naproti. Toto totiž nikdo z pokladních ČD nemůže nijak za konkurenční firmy vyřídit. To je právě ona slavná všeléčicí rozprcanost velebnosti.

Erwin: No až ti změní názor. Kdyby jste znal, tak nenapíšete, co jste napsal. Vysvětlovat vám ovšem nic nebudu, neb nevěřil byste.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4823
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 06:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S automatem je to pro mě pohodlnější
A s kartou samozřejmě. Jinak by na neobsazené stanici byl brzo zlikvidován.
Ono to není jako někde jinde, že se až tak moc nevandalí a interiér kromě pár nápisů vydrží.

Jinak je někde psáno, že když potřebuju rychle koupit lístek na jiný vlak, bude automat volný a nebude tam někdo, kdo bude číst návod a lístek se mu podaří koupit na 5 pokus?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14814
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 07:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten ujetej přípoj v Olomouci je nějakej slavnej případ, ta osoba to dala i na FB a tam bylo stejně chytrejch jako tady - i názorové rozložení přibližně stejný biggrin. No osoba chtěla vyjebávat s dopravci a vyzobávala rozinky z nabídky každého a nevyšlo jí to. Normálnímu kaštanovi nepřijde nutný měnit dopravce uprostřed cesty a tudíž veme zavděk Hukwaldou. A nebude mít problém. Inu, kdo chce moc, nemá nic

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA(P6,Kladenská ul.7, kon.st.131 a 216 Bořislavka)v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00.pozor POZOR!!!Z OKNA VÝHLED NA MÍSTO, KDE KONČÍVALA LINKA 23!!!tramvajpozor