K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 30. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 30. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 21:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec.; To buď chudák, a nebo blb.. Každopádně pořádnej bekovec by mu třeba pomohl...[wink]
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5724
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 22:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bekovec nebo bejkovec ?

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5907
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 23:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám pocit,že nejen u cestující veřejnosti se vytrácí jakási přirozená inteligence a rozum..snad je to dnešní dobou nevím..Příklad..Zastavím po ránu se zánovní 841 na zastávce..skupinky cestujících u dveří,stisk tlačítka..vteřina,schůdek se vysouvá,má následovat otevření dveří(uvnitř je skupina lidí co vystupuje..) a venku se najde DEBIL co do dveří začne kopat neb se asi dle jeho otevírají pomalu...to prostě nechápu..Pro dobytek tohoto typu koženku..a může si kopat jak chce..[kladivo][nene]

..pořádná mašina má kotel a komín..
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 2-2012

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 00:13:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..Pro dobytek tohoto typu koženku..
Co koženku - ale dřevo!

ŽELEZNIČNÍ VIDEA - Videokanál o železnici
850.021, 850.015, 850.030, 742.047, 742.014, 749.051, 749.100, 749.252, 230.066 [andel] Requiescant in pace.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 11-2012
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 19:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf:
souhlas, ale lepsi mam zazitky z vakuovych WC na reginach a RV 954.

Protoze obvykle neco vezu, tak sedim ve velkoprostoru a nejvic se smeji kdyz si nekdo otevre dvere a kouka kde se to tlacitem zavira. Kdyz to trva dlouho, upozornim ze za zady, pricemz nasleduje prehled hlavou v uhlu 90 stupnu smerem k mise (tlacitka na zavreni jsou stale za zady). Potom to vezme hezky 270 stupnu po nejdelsi otacce hlavy.

A druha cast, opet upozornim na zlute blikaci tlacitko (zamek) a dostanu otazku, co stim mam delat? Vysvetlim, ale nestihnu bo se zaviraji dvere. Samozrejme je dotycny prekvapen kdyz nekdo jde na WC a nevi o tom.

Naposledy se takhle rozciloval jeden pan, nadaval na CD (to tu psat nebudu, to zname vsichni). Kdyz prestal, tak jsem se ho zeptal jestli to uz je vsechno. Bylo to vsechno, vyvztekal se hezky. Pak jsem mu vysvetlil obsluhu WC a nejak se mu prodlouzil oblicej, jak jednoduche to je.

Ovsem ma to i pozitivni stranky.

Jeden mladik se takto seznamil se slecnou. Slecna otevrela v nejlepsim okamziku, mladik se pochlubil vybavou a potkavam je uz 2 roky a podle toho co vim tak planuji rodinu a klape jim to.
Martin123
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 09:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054:[biggrin]
To si pamatuju u nás v Regíně jeli již mírně podnapilí cestující s rodinou.Ženské s děckama šli si sednout nahoru a chlapi zůstali v té nízkopodlažní části a pořád řvali že jsou tam a nábízeli všem slivovicu.Poté jednen šel na záchod,zavřel za sebou ale nezaml.Potom ten druhý chtěl jít taky,otevřel dveře ale potkal tam kolegu,který to a nechal mu otevřené.Srandy jsme měli dost.

Omluvte mi prosím chyby ve větách-neumím psát na klávesnici .
Můj kanál na You Tube: Klikni
Mé stránky o trati 281 Klikni
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 13:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, na rožnovce bylo vždycky veselo. Hlavně po nástupu regín, které zvláště v pátky praskaly ve švech. Já jsem tam dostal facku od cestujíci která se nezamkla a nějaký vtipálek jí otevřel. Holt sem byl v tom davu studentů první na ráně :-D

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice

Holport - T466.0007
martin321?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.38.211
Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 15:24:54    Odkaz na tento příspěvek  

Martin123, źenské šli si sednout? Do debaty o hovnech opravdu patříš, přinejmenším dokud nedochodíš základní školu.
Drn, ani koźenku ani dřevo! Takovým cápkům špagát na krku uvázat u stropu a hezky na stojáka.
Martin123
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 17:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martin321?:Tak pardón,příště se lépe vyjádřím,Čeština mi moc nešla...

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin123.)

Omluvte mi prosím chyby ve větách-neumím psát na klávesnici .
Můj kanál na You Tube: Klikni
Mé stránky o trati 281 Klikni
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 00:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Na toho (bez odpusteni) debila kasli. Ten se navazi do kdekoho uz ve tretim nahodnem tematu, ktere mam dnes otevreno. A prej je fira, metrolog a ted i profesor cestiny. :-)

Utúlien aurë...
arcitroubovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.38.211
Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 00:52:30    Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak jsi viděl toho metrologa, debílku?! Číst uż zjevně umìš, tak ještě udělej něco pro svou hlavu, abys i chápal, co čteš a nesplývaly ti jednotlivé hlášky do jednoho zmatku.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 13:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze by v Otazkach, kde resis bary? To je blby, kdyz uz si nepamatujes, kde vsude ostatni urazis. Senilita je svinstvo, co? (Kdyz ses ten majitel vnoucat.)

Utúlien aurë...
4 arcti
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.88.164.253
Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 15:48:08    Odkaz na tento příspěvek  

pokud mne zrak neklame za metrologa se tam prohlasuje k6s310dr a to je jiny psavec
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 10:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud řešíte bary, doporučuji na odreagování bláznivou sci-fi "Bill, galaktický hrdina - na planetě tisíce barů".
Viz např.: http://www.legie.info/kniha/1165-na-planete-tisice-baru
Také jsem se původně domníval, že na té planetě je vysoký atmosférický tlak ve smyslu "hustý vzduch" - ale opravdu jde o bary. [lol]
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 11:36:09    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že už tam byl a tisíc barů prolezl když tady tak blije.....[crazy]
uchechtanej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.22
Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 18:41:34    Odkaz na tento příspěvek  

nevšední zážitek jsem zažil před 3 roky v žilině, když jsem v noci čekal na šíravu... Byly tam 2 nachcaný týpci a jeden co měl brejle a červenej baťoh, si na tu chvíli ustlal na schodech a spal tam, :-D Druhej si ho fotil škodolibě a motal se. Člověka fascinuje kde všude se dá spát :-D
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 23. září 2013 - 20:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes s R 888 za Lysou n.L. si to dvě báby mašírují přes zavřené závory.A tak následovalo houkání a nic,potom rychlobrzda a bábě s kolem jsem se skoro otřel o zadek.Vůbec to s ní nehlo a já byl zase nastvaný nad liskou blbostí.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3633
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 09:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaozai:následovalo houkání a nic

Byla slušně vychovaná.Nebude se otáčet na nějakým pískáním[lol]
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 13:16:41    Odkaz na tento příspěvek  

A co my víme, možná chtěla, aby se ji o ten zadek někdo konečně otřel, když se k tomu chlapi z jejího okolí nemají...[lol]
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 19:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aspoň,že to berete s humorem.Mě do smíchu nebylo,hned jsem měl zbytek směny po náladě.Teď už se tomu taky směju.
Jariss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 11:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polepené Stadlery: za ta odpudivě zohyzděná vozidla, naposled na Vysočině, by měl být někdo řádně ztrestán, a ne se tím ještě mediálně chlubit. Je to hnus jako svrab a neštovice. V tomto státě umímě zprznit i krásnou věc..
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 14:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://blog.fg.cz/clanky/53/loser-experience-s-ceskymi-drahami

Článek má pozitivní ladění, ale první příspěvek v diskuzi pod článkem je docela masakr...

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 16:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus NB nechala ve vlaku HK-Pce a ten se najde u Kolína.Nějak si nemohu vybavit co to bude za spoj,který má tuto trasu.Ono si mnoho lidí myslí,že na dráze je hromada času někomu hledat ztracené věci.Za blbost se platí.Kolikrát cestující neví ani jestli seděl vpředu či na konci,zda to bylo kupé či velkoprostor.Můj názor je,že paní pro svoji blbost málem lříjde o NB,ale mohou za to zlé ČD.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 17:48:10    Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: To věřím, že ti do smíchu vůbec nebylo..
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 18:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hejk: Taky jsem to zažil, když jsem "hledal" zapomenutý mobil asi desetiletého dítěte, který ho zratil/zapoměl v rychlíku při jízdě z Prahy do Brna při přestupu v Pardubicích. Na "zákaznických linkách", kam se rodiče obrátili, nepomohli, neb tam ani neví kam volat.[crazy] ..... Po několika telefonátech průvodčímu rychlíku, výpravčímu v Brně se telefon nenašel. Ale po hodině se rodiče na mne znovu obrátili (když chtěli telefon zablokovat), že jim operátor oznámil, že mobil je stále aktivní a je někde v oblasti Břeclav. .... Poté opět několik telefonátů výpravčím v Brně, Břeclavi a nakonec vozmistrům v Břeclavi, kteří asi za hodinu volali zpět, že mobil se našel v odstavené soupravě zapadlej za sedačkou v kupé.Navíc s vypnuým zvoněním, takže vozmisr si ho musel "prozvánět" a poslouchat, kde "vybruje" ...[lol][vypravci] ....... Celkem jsem volal asi desetkrát, nesledoval jízdu asi osmi vlaků [crazy], ale nakonec se to podařilo.[vypravci]...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 19:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hejk: Nevím, který je to vlak, ale u jednoho odpoledního syslího spoje z HK jsem párkrát zažil, že jsme přijeli do Pardubic a na nástupišti už stáli lidi a vlak měnil cílovou stanici na Kolín. Takže věřím, že se jí to skutečně stalo.
BTW, mně přijde, že ten článek je spíš pochvalný. Sice na webu nenašla to, co hledala, ale nakonec jí jednak pomohl někdo ze zaměstnanců a druhak ten ntb nikdo neukradl.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 21:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu baví o spoji HK-PCE, přidám dvě historky. První je asi 3 měsíce stará. Soustavně se zde probírá případ Regiojet a černý pasažér v Brandýse, takže podobná historka v ranním vlaku z HK do Pardubic. Vlak právě brzdí a zastavuje ve Stéblové (čeká na protijedoucí vlak, zastávku tam nemá), pravděpodobně na třetí koleji, v tom do Sysla přibíhá průvodčí, jde za fírou s tím, že vyhazuje černého pasažéra. Po necelé minutě (po vyhození černého pasažéra) projíždí plnou rychlostí po první koleji rychlík na Liberec...

Druhá historka je z minulého týdne. Vyjíždíme z Pardubic, jako první jde průvodčí k mladíkovi v chodbičce, který říká, že nemá peníze a ať mu napíše pokutu, že se potřebuje dostat do Hradce a nemá peníze. Slečna průvodčí mu začně vypisovat pokutu, mezitím vypravuje vlak z Rosic a Semtína za kterým už to nevydrží paní, která vstane z první třídy a začne se tázat průvodčí: "Vám se ten pán líbí, že? Proto se s ním 15 minut bavíte a přitom nekonáte svojí práci za kterou já vás platím z mých daní... Já toho pána pozorovala 30 minut na nástupišti a přesně znám tyhle typy, ty nemají ani korunu, jsou na ně exekuce a Vy s nimi ztrácíte čas a nikdy z nich nedostanete ani korunu, místo toto abyste pracovala...". Přitom mladík (ačkoliv byl až moc asertivní) nevypadal jako bezdomovec. Vtip byl v tom, že paní, která kritizovala, že se "z jejích daní" průvodčí vybavuje měla prý "drážní jízdenku", kterou navíc měla pouze do druhé třídy...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7227
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 22:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pasažér: JJ, nejvíc křičí režijkáři a důchodci. To je statisticky dokázaný.
Kdyby to průvodčí nesepsala a dotyčného vyhodila, tak ta ženská bude první co bude řvát, že takhle se k zákazníkům nechová, nedej bože, kdyby náhodou zdržela vlak. Prostě skot.

Pokud vím, tak ČD to snad odprodávají "vymahačům", takže by to snad měly dostat zaplaceno vždy.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čučil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 20:39:10    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Přesně tak, víc k tomu není co dodat...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4195
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 23:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>nejvíc křičí režijkáři a důchodci.

Potvrzuji.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 00:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co teprv důchodce režijkář. S jednou starou bábou jsem musel jet, a ona furt jaké to má zpoždění a kdesi cosi. Zpoždění bylo 5 minut.
Jela z Ostravy do Hlučína přes Opavu [crazy]
ventil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.216.6
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 08:20:15    Odkaz na tento příspěvek  

jsou to jen problémy s cestošema
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 09:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intel: takový pani bych "důvěrně" sdělil (ale že to nesmí nikde říkat, že je to zatím tajný), že od příštího GVD tu bude jezdit Žlutej (Fialovej, Hnědej s růžovýma puntíčkama,...) a režijky už platit nebudou.
To by bylo o zábavu postaráno [rofl]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4196
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 09:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>S jednou starou bábou jsem musel jet, a ona furt jaké to má zpoždění a kdesi cosi. Zpoždění bylo 5 minut.

Jj, jednou jsem čekal na osobák a vyhlásili těch 5 minut, prudivá baba totéž furt jaké to má zpoždění a kdesi cosi.
Tak jsem se k ní naklonil a povídám důvěrně (ale dosti hlasitě): Paní, pět minut, to je bordel..když jdete k doktorovi, tak tam čekáte dvě hodiny a ještě mu přinesete bonboniéru ![biggrin]

Lidi se chechtali a baba mohla prasknout.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3950
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 16:50:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co teprv důchodce režijkář. S jednou starou bábou jsem musel jet, a ona furt jaké to má zpoždění a kdesi cosi. Zpoždění bylo 5 minut.
Jela z Ostravy do Hlučína přes Opavu


Já to kdysi střihnul pěšky mezi Kozmicema a Jilešovicema. Ale jinak uznávám, že autobusem je to rychlejší.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 20:16:29    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk: Kéž by se to stalo v našem regionu (na Vysočině) a kéž by to ale byla taky skutečně pravda!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4986
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 20:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pěšky mezi Kozmicema a Jilešovicema
Nejezdí(val) tam někdo na kole? Ono to může směr Poruba být časově zajímavé.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3952
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 27. září 2013 - 23:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Jako s kolem jet vlakem Hlučín - Kozmice, pak na kole do Jilešovic, pak naložit kolo do vlaku a dojet na Svinov?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4988
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 01:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím obyvatele Kozmic, co nechají kolo v Jilešovicích.
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 21:38:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsme dnes vyrazili do Boleslavi na Klubovou výstavu špiců.Poučen z Idosu i z Káčka, že mezi Turnovem a Mnichovým Hradištěm je výluka, jsem si trochu zanadával v předtuše jednoho přestupu navíc. Co následovalo, bylo neuvěřitelné. Dojedeme do Turnova, přestup na pražský rychlík, označeno v pohodě, ČD průvodka podal informaci i o tom, že náklaďák posunul most, proto výluka. Pořád OK. Nasáčkujeme se do busníku, po dálnici hupneme do Mnichova Hradiště, vylezeme na peron a vlak nikde [coze]Rozhlédneme se ještě jednou a on odstavený na druhé koleji někde u nákladového skladiště, kus od nádraží. Hrneme se tam, asi takovejch 80-100 lidí (byly nás tři skoro plný autobusy), berem za dveře, mačkáme tlačítka a nic. Vlak zavřenej.[coze] Takhle tam stojíme asi pět minut, když vidíme jak se někam fofrem žene průvodčí. Přivalil se čtvrtej autobus, vyklopil jednoho človíčka a toho průvodčí popohání od nádražní budovy k mašině. To byl fíra od mašiny, kterej byl nevím proč někde v čudu. [coze][coze] Po chvíli se volným krokem přivalil maník v triku ČD a suše sdělil P.T. klientům, že se pojede nejdřív za půl hodiny. A vypařil se. Já s dalšíma deseti, který jsme měli někde být, jsme naběhli do přepravní kanceláře, jako co to má znamenat. No a [vypravci] na to, že on nic neví, mašina že je ČD a až pojede tak pojede. Mezitím fíra nahodil mašinu, ale objevil se zase průvodčí, že do vlaku tedy můžeme, ale pojedeme až fíra nafouká brzdy [kladivo] To už jsem si myslel cosi o [zadnice], ale šel jsem radši sednout ,neboť teplo vypadá jinak. Jenže další zádrhel, vlak studenej. Nebudu to už prodlužovat, 45 minut běhali okolo soupravy jak fíra tak průvodčí, kterej i pod vagóny vlezl a brzdy kontroloval. Do Boleslavi jsme dojeli s 58 minutami zpoždění. Jedinej, kdo se za něco omluvil, byl průvodčí, kterej vůbec za nic nemohl, navíc byl ještě iniciativní. Je s podivem, že dráhy dokážou takovej lapsus vytvořit třetí den výluky, když dobře vědí, že maj někde vlak, kterej musí v nějakým čase odjet. No a oni si klidně nepošlou na mašinu fíru... [nene]
Pro detailisty: šlo o ranní pražský rychlík R 1139 s odjezdem z Turnova v 8:44.[kecal]
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 22:24:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dodatek: chvíli jsem hrabal v jízdních řádech, a R 1139 je první pražský rychlík z Turnova v sobotu a v neděli. To je pro Čekej Dlouho tak obrovský problém dopravit jednoho člověka 14 km jinak než po kolejích ??? Aby nemusel fíra jet k vlaku až s lidma a potom 45 minut oživovat mašinu ??? Prostě ušetříme ať to stojí co to stojí [andel]
Inu [auto]stojí, [masinka] jedou...
jojo....
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.156
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 23:45:53    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli se tento případ dá zcela prezentovat jako "nejotřesnější zážitek na železnici". Sice to není všední, ale do zmiňované sekce bych to já osobně asi nedal...

Nebyl jsem u toho a tak nemohu posoudit jak to správně mělo být či na čí straně bylo pochybení (ač to zde vypadá na ujetí autobusů strojvedoucímu v Turnově) ale osobně bych si myslel, že třetí den této mimořádnosti by to mohlo být alespoň trochu propracovanější... Za poslední tři dny této mimořádnosti není toto jediný případ, kdy si strojvedoucí ať už na jedné či na druhé straně musel soupravu sám oživit (dokonce nejednou i vyvěsit,objet,přivěsit a samozřejmě již po čase pravidelného odjezdu). Mluvím o pražských rychlících.

Co mě ale zamrzelo, onen postoj výpravčího v Mnichově Hradišti. Sleduji to již delší dobu, že se chovají hrozně. Ale takto vyloženě házet špínu na dopravce, notabene když problém je na jejich straně (byť nepřímo zaviněno). Neříkám že jsou tací všichni, ale jejich chování je čím dál horší. Už se těším až mě někde zbytečně zdrží či zastaví jak jim dám najevo nesouhlas...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 01:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pro Čekej Dlouho tak obrovský problém dopravit jednoho člověka 14 km jinak než po kolejích ???

Každý občan ví,že "nádražáci" nic nedělají,je jich tam plno,berou strašně moc peněz.Proto ČD šetří,jeden fíra jede před i za výlukou,takže musí vlak odstavit(zajistit)po příjezdu,pak jede posledním autobusem a po dojezdu musí oživit novou soupravu, vykonat zkoušku brzdy a další úkony potřebné pro jízdu vlaku.
Netrvá to 2 minuty.

S rozdělením železnice je dopravce v roli podřízeného,který může psát elaboráty,ale nikdo to neřeší.
Poslední zkušenost.V rozkaze pomalá jízda 30 km/h přes výhybky 2 a 3 v odb.Chomutov město.Ve skutečnosti terč pomalé jízdy i začátek pom.jízdy osazen v 1. i 2. T.K.

Po urgenci na výpravčího SŽDC,že jimi vydaný rozkaz neodpovídá skutečnosti bylo konstatováno"my to máme podle rozkazu o výluce".To asi traťák špatně osadil. Za dva dny byla situace stejná.Dopravce bude asi těžko řešit problém s "traťákem",když na něj nemá kontakt.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 10:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to jste ještě nedostali informaci, že vlak je zpožděn z důvodu opožděného obratu soupravy dopravcem - nikoliv přiznáním závady na dopravní cestě, která byla skutečnou příčinou zpoždění.
Slyšeno v Benešově u Prahy a Ostravě hl.n.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 16:51:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brněnská noční pokladna dává zabrat. Dala zabrat i jedné těhotné paní, co dobíhala na poslední vlak. S omluvou u průvodčí, že by to boužel nestihla koupit byla láskyplně oškubána o 40 Kč. Normální průvodčí by ji to vydal třeba z Heršpic nebo Židenic, aby nemusela doplácet 40, ale třeba jen 10 Kč. Takto mi jiní průvodčí 2x pomohli. Chtěl jsem průvodčí odchytnout a morálně ji pokárat, ale než znova přišla, tak jsem už trochu vychladl.

Ta [cunik] (průvodčí) asi neví, jak se s takovým nákladem v břiše blbě běhá [uhoh] Skvělý prozákaznický přístup modráci [ok] Co třeba udělat občas něco pro lidi, kromě zdražování?
karagavrilidis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.120.177
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 18:13:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Intelpetře, ta průvodčí, které jste dal takový krásný smajlík, by v případě, že by někde poblíž byl nějaký revizor či její nadřízený nebo nějaký dobrák, co by hned naspal bonz na GŘ (věřte, že i takový jsou), tak by, při Vámi navrhovaném řešení, z fleku mohla vyfasovat žlutou kartu. Považujete toho, kdo dělá práci tak, jak je po něm žádáno, za nenormálního?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 18:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: "... ČD průvodka podal informaci i o tom, že náklaďák posunul most, proto výluka. Pořád OK. Nasáčkujeme se do busníku, po dálnici hupneme do Mnichova Hradiště, vylezeme na peron a vlak nikde [coze]Rozhlédneme se ještě jednou a on odstavený na druhé koleji někde u nákladového skladiště, kus od nádraží. Hrneme se tam, asi takovejch 80-100 lidí ..."

Přečtěte si pořádně, co jste napsal, a pak si jděte dát facana. V tomto případě není nikdo s ČD viníkem. Poněvadž přerušení dopravy zavinil někdo jiný, nikdo s ČD , ba v tuto chvíli ani ze SŽDC. To že sv na váš vlak stála někde ..., to nebyla původně sv pro váš vlak, a tak asi těžko při "operativním použití" nemohla býti připravena, neb nebyl člověk. Ten přijel tím posledním busem, zkuste uhodnout proč? Možná vám to znalče dojde.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 20:55:40    Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: A proto, aby se předešlo vymýšlení na koho sekeru hodit se často důvody zpoždění raději obecenstvu nesdělují.
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 22:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomto případě není nikdo s ČD viníkem. Poněvadž přerušení dopravy zavinil někdo jiný, nikdo s ČD , ba v tuto chvíli ani ze SŽDC. To že sv na váš vlak stála někde ..., to nebyla původně sv pro váš vlak, a tak asi těžko při "operativním použití" nemohla býti připravena, neb nebyl člověk. Ten přijel tím posledním busem, zkuste uhodnout proč? Možná vám to znalče dojde.


Znalče, kdyby jsi pořádně přečetl, co napsal, tak bys zjistil, že ta výluka je již třetí den, takže by rozhodně problém být nemusel, kdyby to někdo z ČDSŽDC řešil...

Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst. (W. Churchill)
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 23:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ačkoliv mám náladu pod psa, tak nemohu nepřidat svůj zážitek z výluky Ražice/Protivín-Číčenice, která byla v první polovině září. Jezdil jsem R1240 a pokaždé nás po příjezdu do Číčenic čekala souprava, jenže nebyla připravená dokumentace a udělaná zkouška brzdy...(zkrátka všechny ty věci, co se zadávají do POPky). 4 dny po sobě jsem to měřil a v závislosti na rychlosti čety došlo ke průměrnému zpoždění asi 6 minut! O tom, že byl nejméně 3 dny (ale nejspíše celý týden) řazen vůz Bdt (357/358 - už si nejsem jistý) se ZCELA nefunkčním topení asi nemá smysl hovořit.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9776
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 00:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S omluvou u průvodčí, že by to boužel nestihla koupit byla láskyplně oškubána o 40 Kč. Normální průvodčí by ji to vydal třeba z Heršpic nebo Židenic, aby nemusela doplácet 40, ale třeba jen 10 Kč.

A jestli/až v budoucnu pojede s kočárkem z jedné nejmenované zastávky nedaleko Brna a rozhodne se kočárek naložit tam, kde je pro něj více místa, tzn. nikoliv do motorového (obvykle 1. vůz v soupravě), ale do přípojného vozu, tak ten 40-tikorunový flastr (plně v souladu s předpisy dopravce ČD, a. s.) nafasuje taky (a udělením této přirážky bude průvodčí ČD, a. s. pouze a jen plnit své povinnosti [crazy]). [kladivo]

A jestli se náhodou nepřihlásí o jízdenku bezodkladně po nástupu, nejpozději však při vyzvání pověřeným pracovníkem, tak dostane flastr 1000-tikorunový. [kladivo]

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 00:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad David: Múžete to blíže vysvětlit ? Co jsme SŽDC, tak začínám být trochu mimo, co se týká předpisů ČD ...[andel]
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 7-2003

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 07:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naráží na Omice, kde není označovač IDS a máš nastoupit do prvního vozu.
Někdo to zvládne, někteří jedinci v tom mají obrovský problém.
karagavrilidis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.164.120.177
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 09:48:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Davida

Jestli-že je předpis / vyhláška / nařízení špatné, nadávejte na toho, kdo takovou věc vymyslel / schválil. A ne na toho, kdo v souladu s ním musí jednat. Nadávat průvodčímu do [cunik] je ubohé a sprosté. Místo toho můžete napsat na příslušná místa a pokusit se zjednat nápravu nevyhovujícího stavu.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 12:33:58    Odkaz na tento příspěvek  

Mám taky jeden takový zajímavý zážitek.
Byly-nebyly, v jedné jihomoravské vesnici měli tento víkend hody. A když jsem se tam dnes ráno dostavil na vlak, koho jsem neuviděl- banda nachcaných stárků stála na peronu, jeden brýlatý klučina jim hrál na kytaru a o kandelábr měli opřenou májku, bratru asi 3 metry.
Hned mě bylo jasné, že bude zážitek- napřed jeden z nich slezl do kolejiště a s uchem na temeni kolejnice oznamoval ostatním, že to ještě nejede. Potom si onen kytarista sedl na okraj nástupiště a nohama hongal v rytmu své hry. Do toho začal májonosič mávat tou májkou, samozřejmě do profilu kolejiště. Protože jsem už slyšel vlak, šel jsem je upozornit, že takhle tedy ne. Sice remcali, na poznámku "Strojvedoucí neví kdo z vás tam může panout" mi odpověděli "Ať si nasere!!!", ale podařilo se mě odehnat kus od kolejí.
Potom dojel vlak, už to vypadalo že ce budou snažit dostat do vagonu i tu májku, ale nakonec nastopil jen ten mladý kytarista a ostatní se s ním hlasitě loučili. Tento virtuos měl asi odpito víc, než jeho netrénované tělo zvládalo, tak se chvíli vlnil v chodbičce. Do toho došla průvodčí a chtěla po něm jízdenku. On si poručil kam chce a vytáhl ze saka peněženku (trochu mě zarazilo že byla s motivem Hallo kitty) a jal se hledat peníze. Asi jich tam moc neměl, podle výrazu v tváři, ale nakonec něco našel. Potom si uložil kytaru a notebook na horní polici, batoh dal vedle sebe a usnul...
Protože jsem zřetelně slyšel (stejně jako všichni ostatní ve vagonu) kam vlastně cestuje, tak jsem s ním po příjezdu do cíle zatřepal, že už je doma. No- místo děkuji jsem si ještě něco vyslechl.
Ale co s ním? Kdybych ho propleskl, tak by si stejně nic nepamatoval a ještě bych mu mohl něco udělat. Tak jsem jej nechal být. Možná tam ještě teď někde spí na lavce...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 14:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

karagavrilidis: Kdyz na to je potreba mit koule. Jednodussi je nadavat (na) pruvodci...

Utúlien aurë...
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 16:32:32    Odkaz na tento příspěvek  

No, ono se to s tou přirážkou vzhledem ke skutečnosti ( paní byla v požehnaném stavu ) tak řešit nemuselo, ale dle předpisu to bylo v pořádku. Jinak na ČD si každej s radostí plivne, to je národní sport. Ovšem kdyby fungovalo v naší milé zemi vše jako ČD, tak nebude zrovna nejhůř. Jo a přirážku má účtovat i spása železnice v podobě Švýcarské kvality z Polska [lame].
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 19:24:24    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada 749: ráčejí si pročíst Tratě okolo Mladé Boleslavi, ano ?? Řeší se to, že jak ČD tak SŽDC na cestující veřejnost [zadnice] zvysoka. Kdyby to byl první vlak výluky, nekušním a čekám. Ale TŘETÍ den výluky taková minela, to je na pováženou víme ??? Obzvláště když to je podle dalších reportů věc nikoliv ojedinělá, ale běžná. Jestli náhodou nejste ten co má konat a nekoná...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9778
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 21:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nadávat průvodčímu do [cunik] je ubohé a sprosté.
Zřejmě jste si spletl adresáta svého příspěvku. Já jsem žádného [cunik] neuváděl. Naopak jsem zcela pravdivě uvedl, co MUSÍ (jinak může hrozit zmíněná "žlutá karta") průvodčí ČD, a. s. provézt s provinilcem, který měl tu drzost nastoupit do jiného než prvního vozu ve směru jízdy (neměl-li již při nástupu platnou jízdenku).

Naráží na Omice, kde není označovač IDS a máš nastoupit do prvního vozu.
Kde byl označovač do 12/2012, avšak následně byl demontován + současně s tím bylo přijato pravidlo, které se netýká pouze IDSkových jízdenek, ale i jízdenek ČD. http://www.youtube.com/watch?v=CNaWS_xu-yQ

V létě tohoto roku měly ČD, a. s. dokonce problém s tím, aby sdělení o tzv. usměrněném nástupu bylo viditelné, neboť nějaký pracovník ČD, a. s. jej přelepil výlukovými jízdními řády. http://www.youtube.com/watch?v=f-sto1Yoflo

Někdo to zvládne, někteří jedinci v tom mají obrovský problém.
Například osoby s kočárky, kterou v předchozím příspěvku zmiňuji.

Rozepisovat se o tom, že když jsem cestovával s jední blízkým rodinným příslušníkem, tak jsme vždy nastupovali do vozů, které mají 3 (a tím pádem méně strmé) schody a nenastupovali do vozů, které mají jen 2 (a tím pádem dost vysoké) schody (například řada 854, která na části Os-240 jezdí a pochopitelně bývá na většině těch vlaků "prvním vozem"), je asi zbytečné. Kdo nezažije sám, nepochopí.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 23:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
Kde byl označovač do 12/2012, avšak následně byl demontován


No jen napište všechno, milý Davide. Hlavně důvod, proč ty zlé ČD ten označovač v Omicích demontovaly. Jistě ho velmi dobře víte.