K-report
 

Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 07. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě na jihozápadní Moravě » Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 07. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4226
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 19:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chybí ti tam bod 4a)Koudsk zase reaguje rýpnutím
Jinak si mě tituluj jak chceš, můžeš i přitvrdit, borče. Na to není potřeba ani tolik odvahy
Takže ještě jednou, dovolil jsem si vyslovit svůj názor. Skutečně už mi nářky koudska jak celý svět ubližuje Znojmu vadí. Netušil jsem, že se tu nic takového nemůže napsat. Proto jsem pochválil Bočeliho fotku. Že Koudsk vyjede po každém kdo má jiný názor je věc jiná, viz jeho nekonečné hádky s 750371..Od toho ale je diskuze .
Ještě k bodu 1-to, že tu píše o nákladní dopravě vítám, ale ty nářky už mi prostě lezou krkem. Chápeme?

(Příspěvek byl editován uživatelem hyvrysák.)
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 20:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: to že jsi vyslovil svůj názor nezpochybňuji, nebo jsem to snad někde napsal? Jen jsem upozornil na tvoje: já nic, to on začal....

A jestli můžu vyslovit svůj osobní názor na věc:
To že je kargo neschopné, je snad na nejvíš jasné! Být já šéfem těch manažerů, kteří o tom rozhodují, tak už dávno letí, ale protože je to zatuchlý komunistický podnik, tak to vypadá tak, jak to vypadá.

Ale pro šotouše jenom dobře, na kolejích máme pojízdné muzeum a až kargo krachne, tak je nahradí soukromníci, kde pro změnu jezdí....pojízdné muzeum

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4227
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 20:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neschopnost Carga nehodlám zpochybňovat, stačí se podívat an Humpolačku, kde teď chodí více vozů s plechem,ale Cargo se chová tak jak se chová. Ale pomůžu tomu tím, že tdy budu denně naříkat?..
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 20:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šak od toho je to diskuse, ne? Co je na tom, že poukazuje na chyby? Neustále se říká, že to tu čtou fšelijasí papaláši, tak třeba je to kopne..... Mně třeba celkem zajímá, kolik nákladů kam jede a jak sou vytížené, takže na jeho příspěvcích nic špatného nevidím. Pokud tě to nezajímá, tak si to nečti a přeskoč to...

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
350014
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 11-2008

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 21:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

230.100: To neřeš,to je tu bohužel normální...
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3943
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 22:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě třeba leze krkem Hyvrysák (ne jako osoba, ale ty jeho rýpance do ostatních), ale nemám potřebu tu o tom každého přesvědčovat. Prostě v každé diskusi je x témat, které mě momentálně vůbec nezajímají, tak je přeskočím. Stejně tak jak přeskočím i celé vlákna. Ale začít ironicky vyžadovat, co kdo kam může a nemůže psát (aniž by to bylo zcela off topic), to je už trochu síla. Jedinou léčbou zůstává založit si H-report. Nebo HB-report, aby nebyl nařčen z kopírování ve stylu Adidos.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 22:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:

Než jsem zase budeš něco psát, tak by si to chtělo zjistit základní info. ŽST Tetčice je přes JOPku řízena ze Zastávky u Brna a mezi nima je Automatické hradlo. Tak proč by si sám sobě dával odhlášku + nabídku a přijetí?
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 05:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls: nezklamal jsi
Ck_eram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 06:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska se ve Znojme sjedou vlak z Brna s 275+333 i zatez z Breclavi s 0.103 a 742.345.

lokomotivy.net
DEMANUFACTURE
Blackaut
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 07:32:54    Odkaz na tento příspěvek  

Copak Koudsk, ten by z fleku mohl řídit Cargo. Taková kapacita. Jen ten důvod stání dřeva mu stále uniká a neschopnost carga to fakt není.
Václavs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 07:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka zní nakolik stíhá Maresch v Retzu vykládat dřevo. Neplatí se v Rakousku za obsazení kolejí?

V roce 1981 projelo uzlem Ústím nad Labem průměrně 240 vlaků za 24 hodin a dalších 60 bylo rozřazeno v uzlu. S řazením místní zátěže pomáhaly stanice Střekov a Sever.
V éře ČD Carga se v Ústí nad Labem neřadí vlaky ani v jedné stanici.
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 08:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blackaut, Václavs: a nejezdí některé dřevo ještě dál za Retz?

Pokud by to dřevo nestíhaly vykládat, tak by ho v takové míře snad neobjednávali, ne? Jen spekuluji, ale pokud potřebují naplnit zásoby (třeba se vyskytla po zimě výhodná nabídka) tak nakoupím hromady dřeva, v takovém případě však zaměstnám nějáké kořeně na vykládku navíc a pokud jedou ve směnném provozu, tak není problém vyložit 3 vlaky za den.

Ck eram: nevíš náhodou, v kolik má plánovaný odjezd ten z Břeclavi?

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
častý čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.50.115
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 09:29:29    Odkaz na tento příspěvek  

Blackaut: Ve všech případech to možná opravdu asi vina Carga nebude, ale dle mích informací by ÖBB v době zvýšených přeprav vzalo i třetí vlak. Jejich podmínka je poslat tento vlak co nejdříve(7-8h) a to je jen o schopnosti tuto podmínku zajistit(ve Znojmě stojí většinou zátěž z předchozího dne). Vše je jen o domluvě, bohužel pro Cargo je priorita při domlouvání pps Břeclav. Jinak ke skladbě zátěže přes Šatov píše na svých stránkách Koudsk. Je to nárazové, ale není to zdaleka jen zátěž pro Retz(např. Ybbs,Krems,Felixdorf atd.) Pro ÖBB je důležité, aby věděli tuto transitní zátěž v předstihu(večer před), protože také pro ni musí zajistit náležitosti. Poskytnout tyto informace by pro Cargo taky nemusel být problém.
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 10:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ta přetěž z Břeclavi jede včele se 742 a na postrku 750 277 fotku bohužel nemám, bo mě zradila technika, takže mám jen video z mobilu

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 11:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady to je:
http://www.youtube.com/watch?v=ARcT6WjV-4o&feature=youtu.be
sorry za kvalitu, je to mobilem...

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Koudsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 11:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blackaut: Dříve toho dřeva jezdilo ještě víc, a šlo do Rakouska poslat i 6 vlaků za den. Všechno zdaleka nejezdí jen do Retzu. Myslím, že do toho vidím dost na to, abych mohl říct, že to nepostává kvůli přepravcům. Mimochodem v roce 2003, kdy do Retzu na pilu jezdil obdobný počet vozů, měla pila poloviční délku vlečkových kolejí než dnes.
Jinak netvrdím, že u RCA je všechno v nejlepším pořádku. Taky to tam jde od 10 k 5, a dříve normální věci začínají být problém. Například v sobotu jezdí do Rakouska jen 1 vlak právě kvůli tomu, že v Rakousku už v sobotu odpoledne není posun.

771068: Dobré video

Hyvrysák: Jestli máš něco věcného k mým příspěvkům nebo k tématu této diskuze, tak si to rád přečtu. Jestli máš něco osobního proti mně, tak mi napiš mail, a neplevel to tady. Psal jsi mi mail už kvůli větší kravině. Mimochodem, vůbec mě to nezajímá a nemám na to čas. Kdyby tady nebylo tolik reakcí kolem toho, tak už ani nevím, že jsi mi něco psal. Víš, já tě respektuji, protože na jednu stranu máš kuráž, a nebojíš se něco říct, i když z toho můžeš mít průser. Ale když se na to podívám z druhé stránky, tak jsi opravdu vocas, co si zvedá ego tím, že tady neustále vrtá do lidí, kteří si občas jen něco vyfotí a mají zde sem tam nějaký banální dotaz. No když je to tvoje životní poslání, tak si to dělej. Ale mě s tím neotravuj.

www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 11:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068 to je ojeb , já kukám doma a čučím, až tu někdo napíše jak to jede a oni pošlou nasvícené brjele na postrk , to by mně ani ve snu nenapadlo, takový ojeb, eštěže jsem zůstal doma

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Petr6043
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2011

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 12:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám taky video + kousek záběru Lv směrem na Hrušovany http://www.youtube.com/watch?v=pdbasnclmlM
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 13:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krokodýl: mně to povídej, dovalím na flek, už je v dáli slyším jak duní, vytáhnu foťák, tam eror, říkám si já k....t nechal kartu doma, rychle to točím na mobil, jedu dom a doma zjistím, že karta ve foťáku byla, jen měla špatný kontakt....

Po XXX letech byla možnost na tom místě chytit nasvícený náklad a mám z toho prd.

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Ck_eram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 13:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.277 se chystá co nevidět s 25 prázdnými kusy zpět ze Znojma do Břeclavi.

lokomotivy.net
DEMANUFACTURE
Feedy_speedy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 15:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém "postávání zátěže" ve Znojmě není nic jiného, než neochota dopravce operativně řešit nárůst zátěže. A stačilo by, operativně nasadit 1-2 zaměstnance na 2-3 směny v týdnu. Nevěřím že by se to finančně nevyplatilo víc než nechat stát ložený vozy ve stanici. OeBB nemá problém vzít 3 vlaky denně, ale v časovém rozmezí 08.00-15.00, což by při troše dobré vůle našeho dopravce šlo. Škoda, že ve zmíněné firmě neplatí už střední managment a výš od reálných výsledků dané firmy. To by fungovala do půl roku tak jak má...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4229
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 16:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty vole,jak u blbejch na dvorečku. Poslední příspěvek na toto téma, myslím, že by mohl naběhnout moderátor, který to tu včera zbytečně rozvířil a pořádně by promazal ty sračky.
Koudsku, na to že tě vůbec nezajímám mi tu věnuješ dost prosoturu. Díky za to .
No když je to tvoje životní poslání, tak si to dělej. Ale mě s tím neotravuj.
Já tě otravuju? Tím, že pochválím Bočeliho fotku s tím, že je to pro mě něco jiného než maxly pořád dokola? To musíš mít otrávenej celej život
Omlouvám se za vyslovení hloupého názoru, holt jsem jen hloupej H-Hyvrsák z H-H.Brodu..
771068: však nepopírám diskuzi, ale tohle už je podle mého občas monolog a la David..A tím nemyslím údje o zátěži, ale pořád dokola se opakující komentáře k tomu. Ale budiž, beru. Koudsk i ty máte jiný názor a můžem si to vyříkat. Proč sem ale vleze jeden nejmenovaný pán, který se tu jinak neukáže jak je rok dlouhej. Jenom proto,že mu Hyvrysák leze krkem, jak píše, a využije každé přříležitosti si do něj kopnout? Patří to do téhle diskuze? Posouzení nechám na Vás..

Pershink: chvíli jsem si tak myslel, že David poukazuje na to, že je špatně, že se okamžitě rozsvítí návěst dovolující jízdu. Ale pozor, on poukazuje na výkonné zab.zařízení. Proč, to ale netuším

Mějte se tu fajn, Váš vocas
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12226
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 17:56:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysak:

Já jsem to tu nerozvířil. Já jen napsal, abys přestal rýpat. První nástřel byl ...konečně něco jiného než maxly... Koudsk ti zcela slušně odpověděl, a ty ho začneš trapně oslovovat ..uplakánu... Tak nevím, co si o tom mám myslet

Tím, že pochválím Bočeliho fotku s tím, že je to pro mě něco jiného než maxly pořád dokola
Takže tady chceš mít příspevky typu: Krásná foto. Hezké. Luxusní brejle. Nádherný krokodýl. místo aktuálního popisu dění v nkl či os dopravě? Dobře. Ostatně diskuzi si vytváří přispívající, takže je to je na vás, zda si tu budete chtít číst nesmysly nebo zajímavé poznatky. Ale pak si nestěžujte, že to stojí za .

Pozn.: Já si teda radči přečtu něco o nákladní dopravě v lokalitě, která je mi blízká a zároveň vdálená než rozsáhlý článek s videom o nevysunutém schůdku na štrůdlu...

lokomotivy.net
FZF
Koudsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 18:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám sem fotky dnešních nákladů od kolegy:

www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 18:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: myslím, že každý normální inteligentní člověk pochopil, jak se věci mají a kdo tu je za blba, takže to můžeme ukončit, how!

A abych se zase vrátil k tématu, tak jsem si odpoledne spravil chuť

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 18:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068: Díky za info, celkem dobré , ale v zataženu nefotím . Jen tak pro zajímavost. Kdy mi to projíždělo za barákem ?

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 19:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krokodýl: já zas nefotím, když je to nasvícené, viz dnes dopoledne
Jelo to kolem 15.00.

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 19:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počasí si nevybírám. Nepohody se nebojím.


... a díky za avízo....
Eržika
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 19:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hoši ještě že ten brejlák má okýnka z obou stran, to by bylo diskuze z jaký strany to kdo fotil :-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8786
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 00:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozn. Samozřejmě mi je známo, že žst. Tetčice je řízena dálkově ze žst. Zastávka u Brna a i díky tomu v obou stanicích velmi příznivé intervaly křižování.
Koneckonců, počítá s tím i současný jízdní řád, kdy posilový Os od Zastávky přijíždí v odpolední špičce v X:06:30 h, a ve stejný čas (tzn. interval křižování = 0 min.) má stanoven odjezd protijedoucí (v sudém směru) Os do Jihlavy/Náměště nad Oslavou. Se stejným intervalem křižování jsem počítal v tabulce, kterou jsem zde zveřejnil pod názvem "240 - nové spoje v odpolední špičce GVD 2012 - 2013" a ve které jsem přidával posilový Os s odjezdem z Brna hl. n. v X:22 (14:22 - 18:22), který by ze žst. Tetčice odjížděl v X:48:30 h, tzn. ve stejný čas, kdy do této stanice přijíždí protijedoucí Os-240 (od Jihlavy/Náměště).

Však jsem zde již před časem takříkajíc "nahlas politoval", že je škoda, že ke zdvoukolejnění úseku Zastávka u Brna - Tetčice + zřízení AHr. Omice nedošlo už v tom roce 2003, kdy by se udělalo "obojí naráz" a z hlediska "co největšího množství muziky při pouze dílčí investici" by bylo učiněno (co se týče úseku Brno - Zastávka) vše potřebné.

Takto to dopadlo jinak a podle dřívějších plánů se už po 7 letech, tzn. v roce 2010, mělo do zabezpečovacího zařízení znovu zasahovat, a to z důvodu jisté "investice" s rozpočtem přes 4 mld. Kč. Původní termín totiž zněl "2010 - 2012". Kdyby k dokončení celé stavby mezi Brnem a Zastávkou došlo např. na podzim 2012, bylo by zajímavé sledovat, co by tam od nového JŘ 2012/2013 jezdilo za vozidla.

Také by bylo zajímavé sledovat, jak by byly o víkendech v době do 7 h ráno vyřešeny návaznosti "vlak - MHD" v "terminálu IDS" Starý Lískovec. I do 12/2012 platilo, že trolejbusová linka č. 25 (která by právě měla v tom "terminálu IDS" navazovat na vlaky) zahajovala víkendový provoz až před 7. hodinou, takže pro zajištění návazností "vlak - MHD" v časně ranních víkendových hodinách by bylo potřeba zajistit dřívější zahájení provozu linky č. 25. Od 1. 1. 2013 tomu je ještě jinak - linka č. 25 zahajuje provoz až před 7. hodinou ranní, stejně jako (do 31. 12. 2012 tomu bylo jinak) i tangenciální autobusová linka č. 50 (která by ovšem k "terminálu IDS" musela jezdit závlekem), tudíž do té 7. hodiny by se lidé ani nedostali od vlaku ze zastávky Starý Lískovec ani k nemocnici Bohunice, ani na Kamenný vrch, do Kohoutovic atd. V současné době se nelze o víkendech před 7. hodinou ranní rozumně dostat např. ani na/z nádraží v Králově Poli.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Ck_eram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 06:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes z Brna 103+277, z Břeclavi 731.003 a 002 asi vzadu. Včera odjeli po dojezdu 4507.

lokomotivy.net
DEMANUFACTURE
Koudsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 17:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám sem aktální statistiku a informace o nákladní dopravě na PPS Znojmo.
Uplynulý týden byl na výstupu nejsilnějším týdnem od 26. týdne roku 2004 (mimo týdny, kdy jezdily povodňové odklony). Na výstupu jelo 318 vozů. Na vstupu jelo 213 vozů. Celý týden jezdily 2 plně vytížené páry vlaků. Navíc jelo cca několik desítek vozů provozním odklonem přes PPS Břeclav, takže uvedené číslo mohlo být ještě vyšší. Jenže těch 318 vozů je přibližně maximum, kolik je možné za týden odvézt 12 vlaky do Rakouska. Pokud by takový provoz na PPS Znojmo vydržel celý rok, přepravilo by se během jednoho roku celkem 700 000 tun zboží. To by při dvou párech vlaků byla snad nejvyšší efektivita na síti. Takže nechápu, proč je problém operativně poslat do Rakouska 3. vlak. Ale zase musím vyzdvihnout, že v sobotu jely do Rakouska konečně také 2 vlaky. První jel už v 8:30 ze Znojma.
Za první čtvrtletí roku 2013 je na výstupu nárůst o 88 % v porovnání se stejným obdobím roku 2012 . Viz graf:


Příští týden doprava značně zeslábne. V Retzu se bude dělat silniční podjezd, budou výluky, a přes Znojmo bude jezdit jen zátěž do Retzu. Ostatní zátěž bude až do 6.4. odkloněna provozním odklonem přes PPS Břeclav. Navíc začátkem dubna a po svátcích doprava tak jako tak vždy zeslábne.

www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 20:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde budou dělat podjezd? Na té silnici na znojemském zhlaví?

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 21:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prozatím jen zpráva z doslechu. Až budu vědět víc, dám vědět, teda pokud mě někdo nepředběhne.

Zhruba od půli dubna do půli května ( minimálně však do konce dubna ) bude probíhat nepřetržitá výluka Valtice-Břeclav. Mělo by dojít ke zvýšení nástupiště ve Valticích a výstavbě nového nástupiště ve Valticích-městě, údajně snad už 550 mm nad TK.

Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3524
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 11:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Z Králova Pole jezdí ráno o víkendu tramvaj, takže od vlaku se dostat do města dá. A na druhou stranu z města k nádraží to není tak nutné.
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 18:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Prdík: Uvidíme, zda náklady budou hnát do Rakouska přes Břeclav nebo na Znojmo přes Brno.

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Thomas11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 20:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Prdík: Běžky budou jezdit přes Brno - Hrušovany nad Jev. V ROV píšou o opravě příkopu na trati, co se týká nástupišť, tak není žádná zmínka. Datum 14. 4. - 30. 4. 2013.
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 11:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thomas11: pravost nezaručuju, však píšu z doslechu, přesněji mi to říkala pokladní v Mikulově a té to říkal výpravčí.

Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Thomas11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 13:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prdík: Jasný chápu, taky pravost nezaručuju. Jisté to je až kopnou do zěme
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 15:05:35    Odkaz na tento příspěvek  

No jisté je, že od července do záři nebudou náklady jezdit přes Bránice...
Má se něco dělat s Radostickým tunelem a bude tam 3 měsíční nickolejný provoz...
To zas bude mít David o čem psát do konce dalšího roku...
Sapér_vodička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 17:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výraz "nickolejný provoz" mě dokáže rozesmát k slzám. Zdravý rozum měl zas jednou dovolenou...

Vy pacholci, my vám dáme láňok!
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 20:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi: a aby toho nebylo málo, tak v Brně budou souběžně opravovat i viadukt na Křenové, takže výlukové busy směr trať 244 budou jezdit od Železářství Fiala-vedle Tesca a vlaky od Břeclavi, Přerova a Jihlavy budou tak nějak nastřídačku jezdit do kusých na 5. a 6. nástupišti a na zbytek kolejí, co zbyde na 1. - 4. nástupišti. Průjezd bude jen přes Brno dolní, kde budou stavět i EC, bude se tam kvůli tomu budovat peron. Z opačné strany vlaky budou končit od Tišnova v Krpoli a od Blanska v Židenicích. Už se na to fakt těším . To bude blázinec...

Jo a ten tunel. Má se tam prý dělat jakási dodatečná izolace v tloušťce od 5 do 30 centimetrů-podle síly průsaku.
Dříve tam byl led jen na odvodňovací rouře v tunelu a občas to zasahovalo i do kolejí a traťovka to pak odstraňovala. Říkalo se tomu Bílá paní. Pak se v tunelu prováděly nějaké sondy kvůli vodě a ta se začala rozlívat skoro přes třetinu délky klenby. Rampouchy jsou tam sice o poznání menší, ale zato jeden vedle druhýho, jako v krápníkový jeskyni.

(Příspěvek byl editován uživatelem Prdík83.)

Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 21:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

714.222 Okříšky 9.2.2011


www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 01:04:34    Odkaz na tento příspěvek  

Sapér_vodička:
Asi by tě rozesmálo daleko více běžně užívaných železničářských termínů...
Samozřejmě že naprostý správný výraz je úplně jiný, ale proč si z toho neuděla občal legraci???
Vždyť jen oblíbené slovo Sazomet taky není to správné označení... Ale je pravdivé???
Tak se hold nediv, že tu občas někteří hovoří tou železničářskou hantirkou...
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 04:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Onen směšný výraz "nickolejný provoz" a podobné jazykové zrůdnosti nemají s železničářským hantecem pocházejícím převážně z dob Rakousko-Uherska a tudíž z němčiny nic společného. Pochází z novodobé dílny chorých mozků nad jejichž výtvory zůstává často rozum stát...

Pirát
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 09:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Os4808 jede 754.018 s IDS soupravou

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 11:39:09    Odkaz na tento příspěvek  

Hmm... tak si říkám jaké názvy to teda mají vlastně s Rakouskem-Uherskem společné... Už nejsme v době parního provozu a Rakousko-Uhersko už taky 95 let neexistuje.
Takovej klacek, nebo richard či další již dávno zaběhnuté a běžně používané výrazy z tohoto období moc nepocházejí... K tomu ještě různé přezdívky pro různé hnací vozidla v různých depech, která jsou někdy třeba jen 6 kilometrů od sebe. Kdybych ti Novotny řekl, že dneska jsem jel na zábradlí a pak na vysavači a táhl jsem zdechlého hučáka, tak z toho taky nebudeš moc moudrej. Ale přitom pokud toto řeknu v jistém depu, tak tomu bude každej rozumět a zeptá se na konkrétní čísla a proč ten hučák zdechl...
A pokud tuto rozpravu zaslechne nějákej Novotnej z káčka (správně z K-reportu) tak z toho bude naprosto v prdeli, protože se nepoužili ty výrazi, které jsou přece správné a jediné a které označují zmíněná hnací vozidla a která byly přece použita již za Rakouska-Uherska, byť výrobní datum těchto strojů není ve století 19. nýbrž 20. a 21.
Takže ty jediné a naprosto správné výrazi si můžete strčit třeba na nástěnku a mít to tam jako modlu...
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 11:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi - Tak za prvé uber plyn hochu,prasata jsme spolu nepásli,mám už na dráze nějaké to desetiletí odkrouceno a nemíním se nechat urážet někým kdo se neumí ani řádně podepsat a za druhé,než vlezeš se svými výpotky na veřejnou diskuzi tak by jsi si měl promrskat zásady pravopisu,konkrétně tvrdého a měkkého i (y),ať neděláš ostudu své třídní učitelce ty nickolejný provoze.

Pirát
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:19:01    Odkaz na tento příspěvek  

ááá...
Docházejí argumenty...
Začíná se tu mávat dlouholetou prací na železnici
A pak pravopisem...
Teď jsmě to teda nandal... Stáhnu vocas a jdu brečet mamince na ramínko...
Jskrdla
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 15:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prdik83: Peron na Dolnim pro zastavovani EC? To znamena, ze se investice 20 miliard za ODSunute nadrazi smrskla na par korun a dojde k realizaci uz toto leto? Je-li tomu skutecne tak, potom to je
davies
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.8.118
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 23:18:49    Odkaz na tento příspěvek  

Panové, dovolím si malý dotaz ke včasnosti Junáka a přestupu v Brně: Hodlám jet v pondělí ČB - Hodonín. R927 Junák má dorazit do Brna v 8:36, ve stejných 8:36 pak z Brna vyjíždí R 805 na Břeclav a Olomouc právě přes Hodonín. Vím, že na nic nečeká, přesto - nemáte někdo zkušenost, jestli existuje alespoň hypotetická možnost jej stihnout? Mám matnou vzpomínku, že to jezdí v Brně na kusou u Nových sadů, tak mám asi smůlu - jen se mi nechce jet to 7 hodin, když by to šlo za 5 a něco, tak bych uvítal nějakou radu (zrychlit brejlovce asi teda nedokážu).. Moc díky.
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 23:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jskrdla: peron na Dolním má být jen provizorka, kvůli projíždějícím vlakům přes Brno, protože přes Brno hlavní se neprojede a je potřeba někde vysadit lidi, viz výše.

Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8815
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 02:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik fotek z loňského roku.

Troubsko 22. 9. 2012. Zvláštní parní vlak jedoucí v trase Brno - Zastávka u Brna dostal od SŽDC přidělenu trasu v takové časové poloze, která vinou té stejné SŽDC a jejího rozhodnutí o krátkodobých (několik hodin 22. 9. a několik hodin 23. 9. 2012) výlukách jedné z traťových kolejí v úseku Střelice - Brno-Horní Heršpice Zhlaví Státní silnice nebyla splnitelná a parní vlak hned v Brně chytil zpoždění vlivem čekání na křižování s protijedoucím Os 4805.
http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/674-den-drahy-v-zastavce-u- brna



Provoz v Troubsku (včetně dvou mladých žen přebíhajících přejezd, aby stihly blžící se vlak, který odjížděl z opačného nástupiště, než bývá zvykem, ale nikde se o tom nemohly dozvědět) z toho dne jsem zdokumentoval zde: http://www.youtube.com/watch?v=uIBQ2Osz8n0

Cárem papíru se vlivem výluky SŽDC, s. o. staly i časové polohy odpoledního parního vlaku, vracejícího se ze Zastávky zpět do Brna. Ze žst. Střelice tehdy odjel se 17 minutami zpoždění (vlivem výluky to nebylo možné udělat lépe). Dokumentace parního vlaku a zmíněné situace v žst. Střelice - viz zde: http://www.youtube.com/watch?v=nvNyWiJEszQ

Jedna nepříliš neobvyklá situace (R 665 s více než 20 minutami zpoždění) a dnes již nespatřitelná barevná kombinace v zastávce Střelice dolní:

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Jskrdla
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 06:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prdik83: Jasne, je mi naprosto zrejme, ze jde o provizorni reseni v ramci vyluky, avsak ma mnoho historickych aspektu a milniku. Kdy naposledy zastavovaly pravidelne osobni vlaky na Dolnim? Dle nekterych pramenu pred vice nez 100 lety, uvitam, pokud toto nekdo znaly uvede na pravou miru. Dalsi aspekt je, ze si budou moci cestujici a to rovnou v dalkove doprave v praxi vyzkouset pouzivani nadrazi v ODSunute poloze. I kdyz si predstavim misto plochy za ohradou Aupark a misto autobusu tramvaj, bude tato prakticka ukazka jiste velmi inspirujici a presvedci mnohe o vyhodnosti stehovani nadrazi do nove polohy :-) Az se mi chce verit, ze je v tom didakticky zamer. V minulosti prece pri podobnych vylukach zastavovaly EC v Modricich a na Hl. pendloval sukafon nebo neco podobneho. Rozhodne tedy mame co fotit, mame o cem diskutovat.
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 12:12:58    Odkaz na tento příspěvek  

davies:
To záleží na tom, jak s tím ten fíra pojede.
Dá se to stihnou s -5 a to dokonce i pokud odjížďíš z náměště s mírným zpožděním (2 - 3 minuty). Ale záleží na fírovy, jestli pojede alespoň trochu svižněji (bude dodržovat rychlost a nebude se kochat výhledem na krajinu), pak taky na výpravčích jak mu to postaví (vlakovou cestu) a na dalších vlacích, které by na jeho jízdu měli vliv v důvodů křižování
Triba1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.25.38
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 14:42:44    Odkaz na tento příspěvek  

davies:

http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/cgi-bin/zpvlaku.cgi?v=927&d=5

tady vyplývá průměrné zpoždění na příjezdu 1-2 minuty; na předčasný příjezd to nevypadá
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 16:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 240 | Brno - Jihlava (a zpět)
Úsek: Náměšť nad Oslavou - Rapotice Kraj: Jihomoravský kraj
Počátek: 04.04.2013 15:24 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 04.04.2013 17:00
Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 4841 bude v úseku Náměšť nad Oslavou- Rapotice nahrazen autobusem náhradní dopravy.

Poznámka:
Porucha motorového vozu.
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 13:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

,,já si něco udělám, udělám si kyj a ..."

Prosím Vás ten všechnospasitel opět nemá ani trochu objektivity a zase jenom kydá špínu na práci obyčejných lidí. Jednak pokud to david neví tak strojvedoucí a vlakvedoucí bývají někdy lidé natolik inteligentní, že když vidí lidi u druhé koleje tak na ně počkají, a jednak máme na sždc: Přepis SŽDC D2/2 - Vzory písemných rozkazů a řešení některých dopravních situací, kapitola II , článek 16, 19tý řádek: ,,Cestující v zastávkách nelze informovat o jízdě vlaku proti správnému směru (po nesprávné koleji)" vzor textu ,,Cestující na zastávkách Čebín a Hradčany nejsou upozorněni na vaši jízdu proti správnému směru (po nesprávné koleji). Umožněte jejich nástup do vlaku "

kdyby to vědátora nenapadlo tak ten Čebín se dá vyměnit za Troubsko
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 15:41:16    Odkaz na tento příspěvek  

Martin Ben:
Ten Čebín je blbej příklad... Tam je oproti Troubsku Nástupiště mezi traťovími koleji...
Stejně jako v Řečkovicích...
Nicméně o tom, že vlak jede po jiné koleji se v ostatních zastávkách dál od Brna většinou dozví, až ten vlak dojede...
Takže bych z toho takovou jako tady píše David tragédii nedělal...
Jskrdla
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem se dnes s fotakem kouknout na nadrazi Brno-Dolni, dokud se zde nekonaji zasadni zmeny. Pokud ma nekdo pocit, ze toto nadrazi patri do jine rubriky, dovolim si podotknout, ze bylo vybudovano puvodne jako brnenska konecna Rosicke uhelne drahy, tedy dnesni trati 240. Nachazi se na ulici Rosicka, ktera nevede do Rosic, ale k byvalemu Rosickemu nadrazi