K-report
 

Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 12. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Aktuální informace z provozu » Archiv diskuse Aktuální informace z provozu do 12. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zlinskyexpres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 09:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na CDP Přerov se dnes asi vážně sešla směna umělců, jinak si nedokážu vysvětlit další infozmetek na infopanelu v Hulíně ve formě uvedení cílové stanice u R 735 jako Olomouc hl.n. To tam snad nikdo u práce nepřemýší, když zadává data do PC?
Zlinskyexpres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 09:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k infopanelu v Hulíně: na www stránkách Sždc je na příjezdovém panelu uveden R 734 ze směru Bohumín hl.n. přes Valašské Meziříčí, R 735 ze směru Brno hl.n. přes Otrokovice. Co k tomu dodat ...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci omlouvat obsluhu rozhlasu na CDP Přerov. Ale operativně měnit data v "plechové hubě" není žádná sranda. Za prve to chvilku trvá a mezi tím se musí dál obsluhovat hlášení v dalších stanicích. Za druhé mám osobní zkušenost s tím, že když se to už člověk naučí a začne to dělat tak nějak "automaticky", tak se změní program a může se to učit znova. A na tu změnu člověk většinou přijde, když to potřebuje při nějaké mimořádnosti rychle vyhlásit, až když to chce udělat a ono ejhle : "Ono je to zase nějaký jiný, Někdo to přeprogramoval a nedal nic vědět." A to sloužím jen v nácestné stanici a rozhlas obsluhuji jen pro svoji stanici + dvě zastávky. Ale času na to, abych něco přenastavoval mám hodně málo, neb musím při tom dělat další úkony s řízením provozu....... On systém CDP je dobrá věc, ale má to jednu vadu. Musí to všechnio jezdit přesně podle GVD a nesmí být žádné výluky a mimořádnosti. Pak to začíná drhnout. A někdy hodně ......
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jenže chytráci typu Wien a ZlinskyExpres nemají ponětí, jak se INIS obsluhuje. Ti umí jen sedět na netu u tabulí SŽDC a hlásit tady kraviny. To už některé ZŠ vyhlásily chřipkové prázdniny?

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 11-2012

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou plechovou hubou i "automatizací vlastních procesů" souhlas.
Včera nám v Nezamyslicích mimořádně zastavoval R 734, tak jsem ho vyhlásil hubou, protože patlat se v nastavení a přidat ho do seznamu vlaků kvůli jedne sadě hlášení by byl porod.

Vyhlásím "Před příjezdem", "Přijíždí vlak!" a jak si tak hlásím "Stanice Nezamyslice, R číslo 734 společnosti ČD ze směru Bohumín mimořádně zastavil na koleji č. 3 od staniční budovy. Vlak dále pokračuje ve směru Vyškov na Moravě a Brno hl.n." *Teď jsem neklesl s hlasem, protože normálně se tam hlásí čas, ale já žádný čas neměl, tak jsem se nachvilu zasekl* "ehm, ukončete nástup, vlak je připraven k odjezdu."

Jo rutina je sviňa, jinak s tím CDP též souhlas, tak málo lidí na tři tratě je prostě málo, musí to fungovat podle šablony, jinak je průser.
Jinak nevím jak na CDP, ale kromě obsluhy informačních systémů má operátor na starosti velké množství úkonů v zákulisí, které obyčejný cestující nevidí, hlavně tyto úkony spolehlivě odvádí pozornost, takže nejednou se mi takhle podařilo nezashlásit posun nebo mi přijel vlak a já teprve začal zjišťovat co je zač...

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.183.196
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:58:32    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Večeřa: Veřím, že operátor toho má na práci v CDP hodně, ale není trochu moc aby v 10:52 blikal odjezd v 12:12 (z Hulína, vlak 737, s chybně uvedenou cílovkou a to Olomouc hl.n. prý)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66949
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 11:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec:
A ani je to zajímat nemusí. Jestli tam má SŽDC málo lidí, nebo je používaný systém na hovno, je čistě boj SŽDC (hlavně že máme nové hlášení, které je lepší a kratší tak leda v prezentacích). Výluku si taktéž nevymyslel dopravce/cestující, ale SŽDC. Bohužel, nadávky a stížnosti za to schytá dopravce. To si snad mají dopravci (zde ČD) na nádraží nainstalovat vlastní rozhlas a tabule, aby bylo informování k něčemu dobré?

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 11-2012

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 11:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já neznám náplň práce operátorů na CDP. Já to beru podle našich šichet v Nezamyslicích. Ale podle toho, co popisujete Vy a další, musela kulhat příprava na dnešní výluku. Ty depeše totiž přišly už před týdnem ve středu. Takže vlastně souhlas s M.Z.
Jinak když už Pan Výpravčíxy nakousl ty změny v nastavení čekoholiv: U nás je zvykem, pokud další den přijde jiný operátor, nechat na stole papírek na kterém je napsáno:
Zpravování fírů a čety, výluky, pomalé jízdy, změny v řazení a další nepravidelnosti. Prostě vždy to ten předchozí připraví tomu dalšímu dopředu a dá vědět. Někdy se objeví i legrácky typu: Pomalá jízda Tokio - Osaka 360 km/h a podobně...xD

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
Lukssek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 12:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 300 | Brno - Přerov (- Bohumín) (a zpět)
Úsek: Vyškov na Moravě - Přerov Kraj: Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
Počátek: 10.01.2013 10:37 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 10.01.2013 12:37 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 4049 Nezamyslice - Přerov nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

Vlak Os 4051 v úseku Vyškov na Moravě - Nezamyslice nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

Vlak Os 4036 v úseku Nezamyslice - Vyškov na Moravě nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

Vlak Os 4038 Přerov - Nezamyslice nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

Poznámka:
porucha vozidla
-----------------------------------------
Trať 238 | Pardubice - Havlíčkův Brod (a zpět)
Úsek: Pardubice-Rosice nad Labem - Hlinsko v Čechách Kraj: Pardubický kraj
Počátek: 10.01.2013 11:17 Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 10.01.2013 13:00 Stav: probíhající

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Vlak Os 5335 nejede v trati Pardubice-Rosice nad Labem - Hlinsko v Čechách. Náhradou zastavuje vlak Sp 1985 v úseku Pardubice-Rosice nad Labem - Hlinsko v Čechách jako Os vlak.

Odřeknuté spoje:Os 5335

Poznámka:
Náhradou zastavuje vlak Sp 1985.

Poznámka:
Porucha motorové jednotky na vlaku Os 5335.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 12:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavle Večeřo,
proto jsem vůbec reagoval na Vaši hlášku, že vlak Os 4041 byl zrušen pro nepřítomnost vlak. čety. Garnitura vlaku nedovoluje vůbec vedení vlaku bez vlak. čety. A je jedno, jak je to v oblouku nebo není. Kdyby všude vypravoval výpravčí, tak tento dá rozkaz k odjezdu výpravkou na návěst "pohotovi k odjezdu". A tuto návěst by mu neměl kdo dát. Proto by byl trubka, kdyby zvedl přední nohu s výpravkou. Občas se něco takového stane, že se někdo nedostaví. Nebude to asi levné, řekl bych. Nedávno se takto nedostavil strojvedoucí na pracoviště jedné moravské lokálky. Cestou do služby (někdy ve tři ráno) mu chcíplo auto. Za toto dostal podmínečné propuštění, o penězích nemluvě. P.
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 12:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hulín: Souhlasím s Pavlem, evidentně se na to někdo o noční vybodl nebo zapomněl a teď to tam musí operátorka házet pod tlakem za provozu. Problém skutečně nejspíš vzniká díky kopírování vlaků. V INISSu se totiž edituje zvlášť trasa a údaje pro hlášení a zvlášť výstup na tabule. Hlášení proto asi bude v pohodě, operátorka v ovládacím okně také vidí trasu atd. v pořádku, "jen" nepřepsala údaje na tabulích.

Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 13:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, editace mimořádností do INNISU je nechutně zprasená. Nejen, že plno věcí nejde udělat dřív než 24 hodin před mimořádností, ale navíc se jakákoliv změna musí editovat pro každou stanici/zastávku zvlášť. Takže editace jednoho vlaku může vyžadovat klidně přes 10 minut práce i zručnému člověku a to ho během toho nesmí zaměstnávat jiné činnosti.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 13:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garnitura vlaku nedovoluje vůbec vedení vlaku bez vlak. čety

Ne? Ale jezdíme bez čety na na spoustě lokálek, nebo třeba i na koridorové trati Bohumín - Petrovice u Karviné


Kdyby všude vypravoval výpravčí, tak tento dá rozkaz k odjezdu výpravkou na návěst "pohotovi k odjezdu". A tuto návěst by mu neměl kdo dát.


Když ještě vypravovali červení výpravčí, tak tento "souhlas k odjezdu" dával strojvedoucí

K momořádné jízdě vlaku bez vlakové čety jsou jasně dané podmínky, kromě těch, které už byly ve výše uvedených příspěvcích uvedeny, je ještě jedna, že strojvedoucí musí s takovou jízdou souhlasit.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 11-2012

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 14:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V INISSu se totiž edituje zvlášť trasa a údaje pro hlášení a zvlášť výstup na tabule.
Nedělá se to úplně stejně i v HAVISu včetně onoho 24 hodinového limitu?
Tam mi to hlásí automaticky podle zadané trasy, kterou upravím, ale výstupy na panely musím editovat zvlášť.
I tak souhlasím, že je to neskutečný porod.
Minule jsme se tak bavili já, výpravčí a dozorce výhybek celé minuty, než jsme z alternativy vlaku vyrobili BUS a donutili plechovou hubu to zahlásit. Pak už jen stačilo kopírovat a měnit čísla BUSu.
Ale ze všeho nejvíc mě mrzí to, že po přechodu na nový grafikon nám vymazali hlášku "Vlak je opožděn z důvodu ztráty lopatky na uhlí." :-( xD

A když jsme u toho, existuje ještě něco lepšího, než je INISS a HAVIS?

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 16:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak jsem nepobral sobotní výluku mezi Hr.Králové a Opatovicemi.

Vlaky mají být vedeny odklonem - kudy mají dojet do Pardubic?

A jak s tím souvisí, že na trati 040 nepojede jednička a zvedací plošina (=954).
Snad kromě toho, že Sp Trutnov - Pce jezdí jako HV 854?
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2644
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 16:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Nejsem si zcela jist, ale myslím, že se bude jezdit úvraťově přes Praskačku, tím by se do Opatovic přijelo z druhé strany, a dál by se jelo do Pardubic normálně
Btw, nebudou 854+954 použity na vlaky Trutnov-HK-Pardubice? A na Chlumec půjde to co jezdí normálně na Pardubicích??

(Příspěvek byl editován uživatelem Adalbertinum.)
win666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 11-2011
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 16:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 171 | Souhrnná doprava Praha - Beroun (a zpět)
Úsek: Řevnice - Praha-Radotín
Kraj: Středočeský kraj, Hlavní město Praha
Počátek: 10.01.2013 15:00
Příčina: následky srážky vlaku s osobou
Plánovaný konec: 10.01.2013 17:30

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz přes stanici Dobřichovice je veden po jedné staniční koleji , lze očekávat zpoždění do 5 minut.

Vlak R 1251 je ze stanice Beroun do stanice Praha-Smíchov veden odklonem přes Rudnou u Prahy , očekávané zpoždění za místem odklonu 10 - 15 minut.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz přes stanici Dobřichovice je veden po jedné staniční koleji , lze očekávat zpoždění do 5 minut.

Poznámka:
Srážka osoby se služebním vlakem ve stanici Dobřichovice. Provoz veden po jedné staniční koleji. Probíhá vyšetřování nehody.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.52
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 16:45:18    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7619
Trať 180 | Plzeň - Domažlice - Furth im Wald (a zpět)
Úsek: Plzeň hlavní nádraží - Furth i Wald
Kraj: Plzeňský kraj

Počátek: 10.01.2013 15:54
Příčina: nepravidelnosti v dopravě
Plánovaný konec: 10.01.2013 17:54
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Ze stanice Plzeň hl.n. bude vystavena náhradní souprava v odlišném řazení s odjezdem v 17:08 hod. (včas) - nečeká na dojezd zpožděné části z Německa.
Cestující ze zpožděného vlaku Ex 353 si ve stanici Plzeň hl.n. mimořádně přestoupí do vlaku
R 763.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Bez opatření.

Poznámka:
Zpoždění vlaku Ex 353 cca 60 minut vzniklé na území Německa.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 16:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Takže zřejmě zajímavá možnost projet si spojku Praskačka - Plačice - Opatovice.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 17:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Neříkám, že to tak nabeton bude, ale jiná varianta mě nenapadá.. Každopádně, by se daly zajímavé obrázky
sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.255.9.2
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 18:07:41    Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum :Pokud to pojede úvratí přes Praskačku,do Opatovic to přijede stejně jako od Hradce a ne z druhé strany.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 18:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sekal: no to sice ano, ale kvůli úvrati v Praskačce napřed.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 18:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sekal: Ale v opačném řazení, pokud se nepletu
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 18:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Rumek,
fčíl jste bacil hřeba po lebeni! To je ono! Když to smrdí, nikdo si to nechce vzít na hrb. Garnituru jsem myslel coby sestavu vlaku. Na zmiňované trati, kde se jezdí osiřele bez čety, určitě nejede 163 plus tři Bt. Strojvůdce pak dává pohotovi. A ještě k tomu se jedná o pravidelné jízdy. Nikoli o mimořádnost. A v tom je taky rozdíl. Zdravím na severu. P.
sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.255.9.2
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 18:53:25    Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum napsal : tím by se do Opatovic přijelo z druhé strany, a dál by se jelo do Pardubic normálně

Pokud se někde ( v tomto případě v Praskačce) dělá úvrať,lze předpokládat ,že se sled vozidel otočí. Pokud píše ,že by se přijelo z druhé strany , tak je to z elektrárny.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 19:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sekal: Omlouvám se za nepřesnost, tou druhou stranou myslím směr od Praskačky, normálně se jezdí zprava, teď to bude zleva, tedy z druhé strany..
Zlinskyexpres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 20:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro POSPEC: neobhajuj něco čemu nerozumíš. Na rozdíl od Tebe nesedím nonstop u
železničních webů, tak se uklidni. Pokud SŽDC, respektive její pověření zaměstnanci zcela zmastí nějakou mimořádnost po informační stránce, tak něco není v pořádku a je jedno, jestli na to mají málo času nebo je na směně v CDP málo lidí. Když už někdo něco změní, tak to má udělat pořádně a tak, aby z toho cestující nebyli zmatení. Tobě by se taky nelíbilo, kdyby např. probíhala nepřetržitá výluka obou traťových kolejí v úseku Dluhonice - Prosenice /DLUHONICKÁ SPOJKA/ a ve všech stanicích na trase Praha - Olomouc byly k vlakům SC, EC, Ex zkopírovány údaje z databáze od vlaků 801-816 a na infopanelech se zobrazoval jen správný čas odjezdu daného vlaku, ale cílovou stanici u všech odklonů by byla stanice Brno hl.n. přes Břeclav. Je to úplně stejný příklad jako tomu bylo v Hulíně, kdy odklony směr Brno hl.n. dostaly data od Sp vlaku 1646 a R 804, a odklony směr Bohumín dostaly data od R 8xx směr Olomouc hl.n.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1865
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 22:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Podroužek: Na zmiňované trati, kde se jezdí osiřele bez čety, určitě nejede 163 plus tři Bt

Tak tady není o čem diskutovat, v podmínkách takové jízdy jasně bylo, že souprava musí mít centrálně ovládané dveře a kontrolu uzavření dveří strojvedoucím, ale to už jen opakuju, co už bylo výše popsané.....
E2P
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.7.232
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 23:10:11    Odkaz na tento příspěvek  

A prosímvás, pan Expres má jakou kvalifikaci?
sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.255.9.2
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 00:23:37    Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Pořád nechápu Tvoji druhou stranu. Myslím,že druhá strana Opatovic je elektrárna a Pardubice. Jedno z mála míst,kde budeš mít pravdu na 66% je Velký Osek směrem na Chlumec. Tam to může být druhá strana.V Opatovicích asi ne. Až to pochopíš ,tak se vrhneme na druhou stranu Staré Paky. Dobrou
Fanda76
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 00:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduchý dotaz: Jezdí se dnes až do Praskačky, nebo se veksluje směr hned pod nadjezdem v Plačicích jako za "starých" časů?
Ládik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 05:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jezdit se bude jen na Plačice....
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 06:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se, že Ex 143 má dnes trable. Na babitronu pořád není a kolínská tabule ukazuje +45. Ví někdo víc?

Aktualizace: +70. To nevypadá dobře, spíš nějakej průser.

Aktu 2: tak dle webu ČD porucha vozidla.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pilatus.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pilatus.)

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 07:41:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať 330 | Přerov - Břeclav (a zpět)
Úsek: Otrokovice - Napajedla Kraj: Zlínský kraj
Počátek: 11.01.2013 05:45 Příčina: následky srážky vlaku s osobou
Plánovaný konec: 11.01.2013 07:54 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků Zobrazit na mapě


Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
V 6:30 hod. provoz obnoven po jedné ze dvou traťových kolejí se sníženou rychlostí a zvýšenou opatrností.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
V 6:30 hod. provoz obnoven po jedné ze dvou traťových kolejí se sníženou rychlostí a zvýšenou opatrností.

EC 106 Comenius, Ex 530 Helfštýn, Ex 560 Šohaj, R 713 Olšava, R 802, Os 4230 /4231, Os 4211, Os 4213

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Nález přejeté osoby v kolejišti.
Domin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 7-2008

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 10:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: zde


Tabulka sledování strojů řady 363 na trati 220/1
Tabulka sledování strojů řady 754 a 854 na trati 200

Fanda76
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:35:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ládik: Děkuji.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9830
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 13:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Trať 240 | Brno - Jihlava (a zpět)
Úsek: Tetčice - Střelice Kraj: Jihomoravský kraj
Počátek: 11.01.2013 11:55 Příčina: překážka na trati
Plánovaný konec: 11.01.2013 14:00 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků Zobrazit na mapě


Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
R 666 (BRNO HL.N. - PLZEŇ HL.N.):
Vlak R 666 je v úseku Brno hl.n. - Zastávka u Brna veden náhradní soupravou (není dodrženo pravidelné řazení vlaku). Ve stanici Zastávka u Brna si cestující přestoupí do jiné soupravy.

R 669 (PLZEŇ HL.N. - BRNO HL.N.):
Vlak R 669 čeká ve stanici Zastávka u Brna na obnovení provozu v úseku Tetčice - Střelice. Dále bude vlak v úseku Zastávka u Brna - Brno hl.n. veden náhradní soupravou (není dodrženo pravidelné řazení vlaku) od R 666. Cestujícím do Brna hl.n. doporučujeme použít vlak Os 4811.




R 669 Bezdrev, R 666 Petr Vok

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Na žádost POLICIE ČR a HZS je zasteven provoz v úseku Střelice - Tetčice ( překážka na trati - uvázlé auto na přejezdu).

Ve 13:20 hod. obnoven provoz.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.52
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 16:51:29    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7631
Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice (a zpět)
Úsek: Benešov u Prahy - Olbramovice
Kraj: Středočeský kraj

Počátek: 11.01.2013 16:05
Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 11.01.2013 17:15
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak R 647 bude na svém příjezdu do stanice Olbramovice asi o 35 - 50 min opožděn.

R 649 Nežárka, R 648 Nežárka, Os 8276, Os 8279, Os 8280
Vlaky budou z důvodu mimořádnosti opožděny o cca 15 min.

Poznámka:
Závada na trakčním vedení nad jednou traťovou kolejí v úseku Benešov u Prahy - Olbramovice.
Provoz v úseku Benešov u Prahy - Olbramovice veden po jedné ze dvou traťových kolejí, mohou vznikat zpoždění 10 - 20 min.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.52
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 16:58:44    Odkaz na tento příspěvek  

Krátce: Nejdek - Stará Role (142) -> srážka vlaku s autem -> dnes cca 14:00 - 16:00
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66956
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 23:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jkl:
Pokud jsem dobře slyšel, tak nešlo o závadu TV, ale nedokončenou výluku, která byla ukončena. No a esu se pak samozřejmě dál jet nechtělo...

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 07:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.2013 05:54 Příčina: technická závada na trati
Plánovaný konec: 12.01.2013 09:00 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků Zobrazit na mapě


Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven.

V úseku Praha Ruzyně - Hostivice a zpět je zavedena náhradní autobusová doprava.

Vlak R 1285 je:

- v úseku Praha-Ruzyně - Praha Masarykovo nádraží odřeknut
- v úseku Praha-Ruzyně - Praha Masarykovo nádraží nahrazen regionálními vlaky


Vlak R 1284 je v úseku Praha Masarykovo nádraží - Hostivice odřeknut.
* ze stanice Hostivice bude vypraven včas dle jízdního řádu.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven.

V úseku Praha Ruzyně - Hostivice a zpět je zavedena náhradní autobusová doprava.

Vlak Sp 1883 nejede v trati Hostivice - Praha Masarykovo nádraží.

Náhradní autobusová dopravaR 1284, R 1287, Os 9855, Sp 1878, Os 9849, Os 9810, Os 9846, Os 9853

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi: Praha-Ruzyně - Hostivice

Sp 1883, Os 6903, Os 9630, Os 9632, Sp 1711, Sp 1712

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Lom koleje mezi stanicemi Praha Ruzyně - Hostivice.



Trať 130 | Ústí nad Labem - Chomutov (a zpět)
Úsek: Chomutov - Kyjice Kraj: Ústecký kraj
Počátek: 12.01.2013 05:45 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 12.01.2013 08:30 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků Zobrazit na mapě


Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz omezen.

Dálkové vlaky jedoucí přes stanici Chomutov můžou nabírat zpoždění cca 5 minut.

Vlak R 619 byl v úseku Chomutov - Praha hl.n. odřeknut.

Cestující budou přepraveni:

- v úseku Chomutov - Ústí nad Labem hl.n. vlakem Os 6807; v úseku Ústí nad Labem hl.n. - Praha hl.n. vlakem EN 457 .

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz omezen.

Regionální vlaky jedoucí přes stanici Chomutov můžou nabírat zpoždění cca 5 minut.

R 611 Karlex, R 1191, R 1188, R 440 Excelsior, Os 17679, Os 7001, Os 7050, Os 6804, Sp 1675, Os 6806, Os 6807, Os 6809

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Porucha trakčního vedení v části stanice Chomutov.



Trať 0ML | Městská linka Praha-Hostivař - Roztoky u Prahy (a zpět)
Úsek: Praha-Libeň - Praha-Hostivař Kraj: Hlavní město Praha
Počátek: 12.01.2013 06:02 Příčina: porucha trakčního vedení
Plánovaný konec: 12.01.2013 08:02 Stav: probíhající

Zjistit polohu vlaků Zobrazit na mapě


Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven, náhradní autobusová doprava není zavedena.

Vlak Os 12105 nejede v trati Praha Libeň - Praha Hostivař.

Vlak Os 12110 nejede v trati Praha Hostivař - Praha Libeň.

Os 12105, Os 12109, Os 12110

Blíže neurčené omezení provozu pro vlaky .

Poznámka:
Zatím bez opatření

Poznámka:
Porucha trakčního vedení mezi stanicemi Praha Malešice - Praha Hostivař.
Ládik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 10:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

955 úsek Převýšov - Chlumec ¨n.C. střet vlaku s osobou
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.52
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:09:05    Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji..
http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7636
Trať 020 | (Praha -) Velký Osek - Hradec Králové - Choceň (a zpět)
Úsek: Převýšov - Chlumec nad Cidlinou
Kraj: Královéhradecký kraj

Počátek: 12.01.2013 10:25
Příčina: následky srážky vlaku s osobou
Plánovaný konec: 12.01.2013 12:25
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven.

Vlak R 955 bude v úseku Chlumec nad Cidlinou - Hradec Králové hl.n. cca 120 minut opožděn.,

Vlak R 848 bude:
- v úseku Chlumec nad Cidlinou - Převýšov nahrazen náhradní autobusovou dopravou.
- za stanicí Převýšov cca 50 - 60 minut opožděn
* příjezd autobusu náhradní autobusové dopravy je odhadován cca v 11:00

Vlak R 853 bude:
- v úseku Převýšov - Chlumec nad Cidlinou nahrazen náhradní autobusovou dopravou
- za stanicí Chlumec nad Cidlinou cca 20 - 30 minut opožděn

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven.
Probíhá objednávání náhradní autobusové dopravy.

Poznámka:
Srážka vlaku R 955 s osobou.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v Poděbradech nechali ujet vlak 5818 5 minut před pravidelným odjezdem R 848, až po odjezdu osobního vlaku naskočilu u 848 +60
Pav455
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.39
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:41:31    Odkaz na tento příspěvek  

Porušit zásadu jedu prvním vlakem v daném směru se někdy nevyplatí,bohužel.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66962
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

848 v tu chvíli ještě neměla ani +15. Fakt je, že mimořádnost byla na webu vyvěšena ještě před zastavením R 848, takže se u něj aspoň něco objevit mohlo.
Jenže to by obsluha hlášení/tabulí musela mít do systému mimořádností přístup (ten je ale ČD, takže o mimořádnosti nejspíš v tu chvíli věděla akorát pokladní, pokud informace v UNIPOKu neignorovala...). Výpravčí sám od sebe nemá důvod se o vlak zajímat víc než pár minut před příjezdem, takže když mu to nikdo dříve nezavolá...

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1264
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:49:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Sipi: Chyba dispečerského aparátu a dispozičních stanic ( a výpravčích ), že nedali tzv. "zpoždění na trať"!!! Dneska se to vůbec moc nenosí, aby se takové věci předávaly dál dalším stanicím. Jen se čeká, až něco pojede. .... Dotaz: "Kde máš rychlík?" odpověď: "Ještě nejede.".... " A kde je ?" ..."Co já vím, mne to nezajímá. A jestli to chceš vědět, tak si tam zavolej" ......I taková komunikace je běžná ..... A výpravčí, co se stará, je často pro smích u těch, co se nestaraj ............I když konkrétně v tomto případě na to moc času nebylo a když se zpětně dívám, tak událost se mohla stát cca v 10,27 hod. Než se výpravčí v Chlumci rozkoukal a zařídil potřebné, tak teprve v cca 10,40 mohl dávat informace dál. Takže v těch Poděbradech za to moc nemohou ....Dříve to už asi nešlo. ........

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: A výpravčí, co se stará, je často pro smích u těch, co se nestaraj
Pod to se bohužel musím podepsat...
Ale je fakt, že tentokrát to i při aktivních lidech asi jinak nešlo. Obzvlášť, když výpravčímu v Poděbradech dopravní deník a poloha vlaku ukazovaly, že ten rychlík jede včas.

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Michal Novotný: Teď jsem editoval poslední odstavec
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.52
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:11:22    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7637
Trať 010 | (Praha -) Kolín - Česká Třebová (a zpět)
Úsek: Pardubice hlavní nádraží - Pardubice hlavní nádraží
Kraj: Pardubický kraj

Počátek: 12.01.2013 11:17
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 12.01.2013 12:00
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak Ex 147 bude ze stanice Pardubice hl.n. cca 30 - 45 minut opožděn.
Důvodem zpoždění vlaku je porucha vozu a jeho následné odstavení ze soupravy vlaku.

Poznámka:
Porucha vozidla.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nechci ani nebudu nikoho vinit, jen ta situace byla už delší dobu jasná - vlak R 955 střet s osobou na jednokolejném úseku mezi Převýšovem a Chlumcem, vlak R 848 stojí v Chlumci. Neni šance MU objet po několika minutách po vedlejší koleji, tzn. čekání na NAD a zpoždění v řádu desetiminut.

Na druhou stranu musím říct, že dnešní kiks je opravdu výjimečný, protože třeba v těch Poděbradech to funguje dost často, tak že osobní vlak počká (7 min)do času odjezdu R, který má větší zpoždění, bohužel dnes to nebyl ten případ.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 11-2012

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono dosti i záleží na tom, zda se do dopravní kanceláře příslušné stanice ozve vlakvedoucí zpožděného vlaku či provozní dispečer. V takových situacích se snažíme vyjít maximálně vstříc. Horší je situace, když se nikdo neozve nebo to provozní dispečer zatrhne, pak z vlaku vystoupí jeden či více cestujících a hned řvou, že jsme jim nechali ujet vlak, ačkoliv my jednali na 100% v souladu s předpisy a staničním řádem. Ale aby oni otevřeli hubu a řekli vlakvedoucímu něco jako "Hele spěchám, nemůžete zařídit, aby ten vlak počkal?", tak to prostě neexistuje. Nejen, že četa ten vlak prochází po každé projeté zastávce, ale většinou se i ptá. Alespoň tak to vypadá na 300+301.

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66963
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Večeřa:
Zrovna tady dle přílohy k zavedení GVD platí, že v případě zpoždění R má do jeho odjezdu vyčkat. Z hlavy ale nevím, zda o tom musí rozhodnout dispečer dopravce, nebo je to automatické (stačí povel provozního nebo dokonce i jen rozhodnutí výpravčího/traťového dispečera).
Jenže tady, ať už to leží na komkoliv, na získání takové informace a rozhodnutí nebylo ani 10 minut.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66964
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, zda jde o konečnou verzi, ale dle PN k D7 platí pro 502 toto:

ŽST Kolín:
· V případě ztráty (rozvázání) přípoje na Os ve směru Čáslav (osobní vlak se nedočkal přípoje) je možné po souhlasu SD zastavení následného rychlíku ve stanicích a zastávkách, do kterých byli případní cestující, na které přípoj nevyčkal (platí i pro trať 324). Toto opatření neplatí tehdy, jede-li do 90 minut po odjezdu tohoto rychlíku další osobní vlak.

ŽST Poděbrady:
· Při zpoždění rychlíku směr Praha větším jak 20 minut vyčká před ním jedoucí osobní vlak do času pravidelného odjezdu rychlíku (X:54 hod.). Výpravčí před odjezdem tohoto zpožděného Os upozorní cestující na zpoždění vlaku R.

ŽST Kostomlaty nad Labem:
· V úseku Kostomlaty nad Labem – Nymburk hl. n. dodržujte z Kostomlat nad Labem při zpoždění Os vlaků z Kostomlat nad Labem do 5 minut pravidelný sled vlaků. Odchylně od předpisu SŽDC D2, čl. 187, tolerujte zpoždění (navýšení zpoždění) vlaků vyšší kategorie.

ŽST Lysá nad Labem:
· Jede-li R ze směru Hradec Králové zpožděný ve sledu až za Os vlakem vyčká Os vlak ve směru Ústí nad Labem na přípoj od Os vlaku ze směru Nymburk. Netýká se Os 6402.


U Poděbrad nutnost souhlasu/příkazu dispečera dopravce nevidím, ale to nechť doplní někdo z místních, jak to tam je.
Rychlík zde ale 20 minut opožděn nebyl (byť to šlo očekávat na základě informace, kterou ale nejspíš výpravčí ještě k dispozici neměl).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66965
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 13:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za následující rychlík (R 850) již Os 5822 v Poděbradech čeká, odjel v čase jeho odjezdu (+7).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 13:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem chtěl napsat stejný příspěvek, ale zajímavé je, že se to stalo i když má v Chlumci R 850 zatím "jen" +16
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 11-2012

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 13:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás je to tak, že pokud chceme čekat s vlakem nad rámec povolené čekací doby, tak musíme volat provoznímu, jinak nás čeká oddůvodnění, proč je vlak zdržen, nemluvě o totálně rozladěném křižování.

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.52
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 14:21:10    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7639
Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice (a zpět)
Úsek: Ševětín - Ševětín
Kraj: Jihočeský kraj

Počátek: 12.01.2013 13:32
Příčina: porucha vozidla
Plánovaný konec: 12.01.2013 15:00
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak R 641 bude na svém příjezdu do stanice České Budějovice cca 60 minut opožděn.
* čeká se na příjezd jiné lokomotivy

Poznámka:
Porucha lokomotivy u vlaku R 641.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2453
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 17:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na železnici je ta komunikace horší a horší...

Zatímco techniku máme k dispozici lepší a lepší. Ovšem železnici se ta technika včetně přístupu na internet nějak vyhýbá, a to je špatně.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.52
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 21:48:43    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=7640
Trať 250 | (Praha -) Havlíčkův Brod - Brno - Kúty (a zpět)
Úsek: Lanžhot - Brno hlavní nádraží
Kraj: Jihomoravský kraj ´

Počátek: 12.01.2013 20:33
Příčina: nepravidelnosti v dopravě
Plánovaný konec: 12.01.2013 22:40
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Vlak EC 270 ,,Petrov,, (Budapest-Keleti pu. - Brno hl.n.) bude při vstupu na naše území ze Slovenska asi o 100 - 110 min opožděn.

Poznámka:
Zpoždění vlaku EC 270.