K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 07. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 07. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2013
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 22:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chodím se sem skutečně zasmát, stejně jako je tomu v článcích u diskuzí od pana Sůry na iDNES. Slim to napsal celkem srozumitelně
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 22:54:08    Odkaz na tento příspěvek  

Slim:Tak zrovna vy by jste z tendenčního psaní mohl dávat v pohodě kondice.Poslední příspěvek to jenom potvrzuje.Jo a mimochodem,co máte pořád s tou samohanou,že ji tu pravidelně zmiňujete.Oblíbená činnost?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 00:35:10    Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: stejně mám pocit, že T.H. jen tak nezmizel a pod jiným nickem se teď tiše usmívá:-)
"T.H." tu najdete jen pod nickem "T.H. mimořádně", žádný jiný nick nepoužívá.
Je škoda, že přestal diskutovat, protože to byl vynikající diskutér na úrovní, kterému většina diskutijících nesahá ani po kotníky
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 08:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chodíval sem dokonce provozní ředitel
Což už nemůže, neboť je jinde. A tam, kde jsou jen víceméně postřehy z provozu a sem tam reakce na něco v médiích, taky nepíše.
Nedávno tu ještě psal i nějaký píárista žlutých.
Otázka je, zda se zaměstnanci vůbec smí vyjadřovat o firmě, jakkoliv.

Jinak kdo chce vidět fotky z provozu, je jich plno v sekci 162,16x...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 09:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpt. Hejl: byl by příklad? Ideálně z toho posledního příspěvku, jak píšete? Malinko mám pocit, že máte problém s definicí tendenčního psaní, když jste ho dokázal odhalit i v něm...
Tupoun: do té většiny počítáte jistě i sebe...?
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2013
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 10:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Provozní ředitel, to byl tuším Jan Parouberk. Ten se rychle v té firmě rozkoukal a raději odešel ne? Dnes se na modroužlutém Facebooku vyjadřuje zase nějaké sele "kontrolor kvality". Ten se vyjadřuje dost sebekriticky, doufám že už nedostal výpověď
Mark6000
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 10:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žeby RJ koupil další vagóny od OBB? nebo to byli 2 WRmz

z FB:
Dnes ráno byly v Bludově spatřeny 2 rakouské vagony a lokomotiva RegioJET, předpokládám že jeli do PARS NOVA Šumperk, protože cestou domů jsem ty 2 vagony znovu zahlédl v Parsce...
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 10-2012
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 11:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun:
Je škoda, že přestal diskutovat, protože to byl vynikající diskutér na úrovní, kterému většina diskutijících nesahá ani po kotníky

Máte pravdu, protože T.H. je supersofistikovaný demagog. Je totiž velmi těžké odhalit jeho nepravdivé a lživé argumenty, pokud se uchýlí k jejich použití, což občas činí. A v tom mu opravdu většina diskutujících po ty kotníky nesahá, protože na to nepřijdou.
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 12:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mark6000 žeby RJ koupil další vagóny od OBB? nebo to byli 2 WRmz
Stojí tam ty SBB 1.třídy
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 14:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Jan Paroubek to tu zabalil dřív než v RegioJetu. :-) Rozdílem 1-2 měsíců.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 15:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Takže co kdybyste nás tady nechali, chytili se za ruce s Ondrůjem a panem Sůrou a založili si vlákno "Onanujeme nad každým Jančurovým prdem až do úplného výstřiku?"
I když zrovna Vy jste z těch soudnějších, tak sorry, že jsem to zformuloval zrovna v reakci na Vás."
Pane slime myslím že jste to shrnul, a na svém příkladě vyjádřil daleko lépe než já. Nezlobte se, ale mě hulvátské a křupanské kecy a vzájemné osočování "diskutujících" fakt nezajímá.
Je zvláštní, že v diskusích o 163 se řeší ty konkrétní lokomotivy, v diskusích o tratích ta konkrétní trať, jenom tady a ve vláknu LEO se dokolečka řeší všechno od tarifní politiky, přes sociálněpolitické přesvědčení zúčastněných až po síťový efekt kohosi na cosi.
Mě by prostě stačilo si občas přečíst ty provozní věci, než se prohrabávat tím ostatním balastem. Od čeho teda jsou témata diskusí, když všechno souvisí se vším? To může být jedna diskuse a dá se tam řešit úplně vše, ne?
Případně kdyby KR umožňoval dát si některé uživatele do ignore - například příspěvky takového Ing. "vymýšlím si co chci" Jirásko-Bevela už přeskakuju, ale kdybych je vůbec neviděl, bylo by to daleko komfortnější...
PS - panu Paroubkovi se nedivím. Chvilinku se tu snad měl vyskytovat i přímo Ing. Jančura a i on brzo pochopil, že se to nedá. Taky bych na sebe nechtěl nechat takhle štěkat od bandy frustrátů bez ekonomického vzdělání a špetky odvahy...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 16:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb:
Chvilinku se tu snad měl vyskytovat i přímo Ing. Jančura a i on brzo pochopil, že se to nedá. Taky bych na sebe nechtěl nechat takhle štěkat od bandy frustrátů bez ekonomického vzdělání a špetky odvahy...
...ale mě hulvátské a křupanské kecy a vzájemné osočování "diskutujících" fakt nezajímá.
Tak proč se ho sám dopouštíte? Jen potvrzujete můj výrok Problém jisté časti diskutujících je, že se tady občas píše o Jančurovi kriticky.
Jinak je dojemné, že tento drsoň neváhající kydat denně nestydaté lži do médií, neměl žaludek na diskuzi na K-Repu. A pokud sem fakt chodil, proč to ten neohrožený hrdina dělal anonymně? A co na to pan Sůra, spravedlivě se rozhořčující nad anonymitou kdekoho tady? Ostatně obrat snad sem měl chodit naznačuje, že tomu nevěříte sám, tak proč se tím zaštiťujete?
Začíná mě bavit, že prakticky nejvíc kydů mimo mísu tady poslední dobou produkují největší zastánci pročištění tohoto vlákna od kydů mimo mísu.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 16:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Hrách na zeď.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 17:11:51    Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý_blbec : pan provozní ředitel potřeboval novou výzvu a šel "vytvářet" dalšího dopravce ... Poté, co odešel z funkce "žlutého ředitele" ještě nějaký čas dělal "žlutého strojvedoucího"
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 17:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"...že se tady občas píše o Jančurovi kriticky. "
Vy tomu říkáte "píše se kriticky", já tomu říkám, že se tu mlátí prázdná sláma a řeší se tu věci které nejsou spjaté s dopravou. A ne občas, ale minimálně v 95% případů. Ale jo, asi to potřebujete pro zvýšení ega nebo Vám to prostě dělá dobře, tak kydejte špínu na koho chcete, já Vám to přeju. Ale mně tyhle kecy nezajímají, ve vlákně o lokomotivách si taky nepotřebuji číst o církevních restitucích - proto bych byl pro dvě vlákna a každý bude mít to své - Vy svoje potěšení a já zas to svoje.
" A pokud sem fakt chodil, proč to ten neohrožený hrdina dělal anonymně?" Ten neohrožený hrdina se tu verifikoval svým mailem, takže to zřejmě byl on. Ale možná jste jeho příspěvky v "občasné kritice" tak nějak přehlédl... A proč jsem ve větě použil kondicionál? Protože 100% jistotu nemá člověk v ničem.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 18:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by bylo nejlepší, kdyby se tu jen chválilo koho sakra zajímá nějaká kritika, na to tu máme ČD přeci... tam si plivnem, kdepak tady
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 19:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb:

No ještě by to šlo neofiko udělat tak, že tady si budou zdejší pacienti mládit poslední zbytky prázdné slámy a provozní věcí okolo Regiojetu by se řešily v Soukromí dopravci v osobní dopravě
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 19:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pershink Můžeme to zkusit,ale obávám se že zdejší pánové "máme hentu demokracii, mám právo oběžovat druhé" tam vlezou za náma...
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 20:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb:

Jo to mi dřív na zahradě přistanou marťani a nabídnou mi borůvkový koláč, než některé zdejší existence pochopí, že je nám jejich názor na Jančiho u
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 23:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: tohle už jste hodně přehnal. Pominu všechny blbosti, které jste napsal předtím (kritika Jančury je mlácením prázdné slámy), a dám Vám úplně jednoduchou radu: jestli Vás někteří diskutující nebo některá témata diskuze obtěžují, prostě sem nelezte. Ochrání Vás to daleko líp než zakládání libovolného počtu dalších vláken, kde Vás může prudit zase někdo jiný.
Neberete to tak, že Vás vyhazují, jak to zde s oblibou činí lidem s kritickým názorem na RJ někteří žlutí, ale pokud to ohrožuje Váš duśevní stav, prostě si to ušetřete.
A jen tak mimochodem - zbytečným žvaněním o tomto problému, který nemá s tématem vlákna pranic společného, jste tady Vy a Vám podobní zakydali diskuzi daleko víc než kdo jiný.
A jedna technická nakonec - kdybyste si mohl zvolit "ignore" na příspěvky Vám nepohodlných, jak byste držel nit diskuze? Hovadina na kvadrát. Na jednoho ignoranta Bevela nebo Slima tady reaguje deset Vašich soukmenovců...
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 00:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

Priapos: Máte pravdu, protože T.H. je supersofistikovaný demagog. Je totiž velmi těžké odhalit jeho nepravdivé a lživé argumenty, pokud se uchýlí k jejich použití, což občas činí. A v tom mu opravdu většina diskutujících po ty kotníky nesahá, protože na to nepřijdou.
Vy jste objevil nějaký jeho lživý argument? Sem s ním, třeba změním názor
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 00:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Slime těší mne Vaše starost, že bych neudržel nit diskuse. Ještě že existují lidé jako Vy, kteří vědí co je pro druhé lepší než oni samotní, že?
Bane, svatá prostoto! Nevybavuji si, že by Bevelo či třeba Vy pane Slime jste někdy přispěli nějakým provozním údajem či postřehem. Takže ignorováním takovýhlech "dobrodinců" bych o nic nepřišel. Ale chápu, že pokud by tu takováhle možnost ignorování byla, tak Vy budete bojovat za to, aby se nepoužívala. Vy si totiž nemyslíte, že máte jen prááávo prudit dokolečka, Vy si myslíte, že máte práááávo aby to ostatní museli taky dokolečka číst!
A neobtěžují mne ani tak nějaká témata, jako někteří lidé - témata za nic nemohou, podobně jako auto nejezdí samo a zbraň sama nestřílí...
Pershink JJ, ale jak píšu - některé existence si nedovedou představit prožít den, aniž by uplatnili možnost denně sdělit, komu co a jak závidí. Proto budou o tuto svoji možnost bojovat ;-)
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 07:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sakra už! Postřeh pasivního čtenáře vlákna:
Tohle vlákno čtu tak nějak, protože mne zajímá dění kolem soukromých dopravců na české železniční síti. Nejsem žádný šotouš, kterého uspokojí (notabene pořád stejná) souprava jezdící po jedné trati, ale zase mne nezajímají ani nějaká napadání a hádky, které tady mnozí vedou (a nejsou jedni andělé a druzí ďáblové, jak se tady asi snažíte vzájemně přesvědčit). T.H. prostě byl demagog, problémy jsem s ním měl i já, v archivu ale neumím vyhledávat a našel jsem jen jeden jeho příspěvek, kde chce někomu nacpat cukr do řiti... to samo o sobě je asi ukázka kvalitní argumentace. Jestli si chcete udělat vlákno "provoz", tak si ho pro mne za mne udělejte, já vám do něj lézt nebudu (protože narozdíl od provozu třeba na šumavských lokálkách mne opravdu jedna souprava jezdící tam a zpět nějak nenaplňuje), ale přimlouvám se za nějaké zachování vlákna "soukromí osobní dopravci na české železnici", nebo něco na ten způsob.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 10:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Vy jste tak moc mimo mísu, že je asi plevelením samo o sobě s Vámi na tohle téma diskutovat. Skoro bych řekl, že problém, který tady podsouváte, že mají někteří s Jančurou, máte Vy s těmi některými.
Ale Kotec mě přivedl na jinou myšlenku co se týká zakládání vláken: když už tady má vlákno Jančura a Leoš, co takhle založit vlákno České dráhy? Odfiltrovalo by to z tohohle vlákna druhou polovinu, jak Vy říkáte, bandy frustrátů bez ekonomického vzdělání a špetky odvahy... a nastal by tady konečně ráj na zemi...
A úplně na závěr - ano, myslím si, že zde mám právo prudit dokolečka a jediný kdo mi v tom mu že zabránit, je admin. Ovšem na rozdíl od Vás já zastávám názor, že totéž právo máte i Vy, který tak hezky umí rozhodovat, co je a co není pruzení. A pokud se nám oběma zdá, že tady někdo jiný nemá co pindat, můžeme si s tím přesvědčením svorně namazat prsa.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 11:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kotec: s jednou výhradou:
a nejsou jedni andělé a druzí ďáblové, jak se tady asi snažíte vzájemně přesvědčit
Ta výhradách se týká užití slova vzájemně
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 11:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy, nikdo se mě neptal, ale vlákno bych v žádném případě nedělil. Neexistuje jediná záruka, že kterékoli nové "jakože slušné" vlákno se vzápětí nezanese novou vrstvou balastu. Obzvláště v případě zdejšího stylu moderování.

Já Vás pane Jbb chápu, ale aplikací Vašich nástrojů by to už nebylo diskusní vlákno. Prostě RJ (v obou možných výkladech této zkratky) bude vždy v části diskutérů vyvolávat jisté nutkavé potřeby - v případě RegioJetu např. jen pouhá existence a činnost této společnosti, v případě R. Jančury třeba pak jeho domnělé charakterové vlastnosti (píši domnělé, neboť předpokládám, že osobně, či profesně jej zná jen málo zde přítomných). Berte to tak, že na RJ se kdekdo odkope a způsob, kterým to provede je jen a pouze vizitkou diskutéra samotného. A ignorovat můžete i sám, bez SW nástroje - také to dělám u jednoho nejmenovaného jedince - a opravdu to pomáhá. Shrnuto, vlákno tvoří diskutéři a jakákoli filtrace ve smyslu zeslušnění je, z principu věci, utopie. Občasný "chlív" považuju za stále přijatelnou daň za svobodu vyjadřování.

A že se tu řeší zhusta marginality? No, sláva - berte to tak, že třeba nic jiného k řešení není. Svým způsobem je to také pozitivní vzkaz.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 12:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swariner: přestože počítám, že jste se o mne otřel, aniž byste mne jmenoval.. a hlavně jste velmi správně oddělil Jančurovu firmu od jeho osoby...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 12:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Na jednoho ignoranta Bevela nebo Slima...
Jak trefně se nám "jedinečný diskutér" (alias Brouk Pytlík) tohoto vlákna zařadil.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4867
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 13:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

<i>T.H. je supersofistikovaný demagog. Je totiž velmi těžké odhalit jeho nepravdivé a lživé argumenty, </i>

Chudák diskutující.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
scannerx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.15.64
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 14:31:10    Odkaz na tento příspěvek  

odkaz

rozhovor
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 3-2013
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 15:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověka až překvapuje co jsou žlutofilové schopni nakydat do vlákna za cance jen aby se mohla rozdělit diskuze na Jančurova nekonečná pozitiva, na Jančurova negativa, ale také Jančurovo lživé pojetí v zájmu veřejné služby v kydání hnoje na všechny světové strany že?

Jbb: na jedné straně se ohrazujete tvrzením že to zde někdo plevelí, ale už asi pátým postem tady plevelíte vy sám, nebo jste jen člověk který má rád poslední slovo? Vy musíte mít asi hodně jednoduché myšlení.
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 16:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, pane Zvídavý blbče, ještěže tu máme Vás. Muže košatých myšlenek, víceplánového uvažování a, nebojím se říci, až osvícenecky negeneralizujícího přístupu.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4868
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 16:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OHl: ovšem toto konstatování mířilo na tvrzení, že v novinách nemusí být pravda, protože nejsou úřední věstník.

Takový tvrzení tady nepadlo.

A uvědomte si jednu věc. Zatímco panu Honzejkovi za jeho názory někdo platí, páč je to čtenářsky zajímavé, tak Vás by nikdo neotisk.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 18:24:01    Odkaz na tento příspěvek  

Už dlouho mám pocit,že ač se tu diskutuje česky,tak se tu potkaly dva vzájemně si nerozumějící národy,mě by třeba hrozně zajímalo,co to je to "Jančurovo lživé pojetí v zájmu veřejné služby".Jednotlivým slovům teda rozumím,ale jaký to má význam a co to označuje,to si tedy nedovedu představit.Mohl by mi to autor nějak objasnit,aby to pochopil i pouhý maturant?Prosil bych bez onanie a stříkání,děkuji.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 18:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kpt.Hejl: Jsem zvědav, co se dozvíš. V podstatě asi jediné, že ZDO umí jen ČD a nikdo jiný, což ovšem pochopitelně není pravda.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 20:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dopravní sonda: Ministerstvo dopravy zveřejnilo kompenzace státem nařízených slev z jízdného firmě Student Agency

Firenet má ten článek poněkud zatemněný. Ta tabulka vypadá, jako by těch cca 40 mil. Kč kompenzace (za 2012) z veřejných prostředků dostává Student Agency společně s RegioJetem. To ale dostala jen Student Agency. Regiojet dostává další peníze - 33,3 mil. Kč za 2012.

Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 20:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/drahy-zlepsily-obsazenost-vlaku-na-25-d sn-/eko-doprava.aspx?c=A130504_234731_eko-doprava_suj

Ještě by se hodilo vlákno "Tendenčnost článků pana Sůry." Fajnšmekrům doporučuju porovnání s tištěnou verzí dnešní MFD.
Za poslední větou o tom, že Česko má jednu z nejmenších obsazeností, je ještě toto:
Švýcarské státní dráhy SBB jezdily loni zaplněné z 27,5%, ukazuje výroční zpráva. Země má přitom jednu z nejvyspělejších železnic na světě.
Nesmyslné srovnání s letadly pomíjím.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 21:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně tam nerajcují letadla jako spíš už roky kroutím hlavou, proč se někdo baví se Svazem cestujících v osobní dopravě a cituje ho v médiích, když žádné cestující nesdružuje. :D
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 21:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem tam poukaz na tenhle zdroj informací jako poslední větu, ale pak jsem to smazal..;-)
Sigmund Freud
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.44.179
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 00:10:15    Odkaz na tento příspěvek  

Já tohle vlákno otevřu, když se nudím - chci se pobavit a nebo zapřemýšlet nad tím, jaký Slim je v reálném životě. Ten čas strávený tady v boji proti Jančurovi musí někde chybět.... 4000 příspěvků není jen tak =)

Normálně smýšlející: Smiřte se, že na K-reportu nemáte šanci se dozvědět o Regiojetu nic. Přitom já bych rád věděl o švýcarech, o dalších tendrech, viděl rád fotky jak vypadají např zastávky co Regiojet vybudoval za svoje po roce - jestli je udržují nebo ne atd. Mám šanci to tu najít v rekordním počtu archivu? Ne a hodiny to hledat nebudu, tak jsem se smířil s tím, že se člověk může přijít max pobavit...
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 00:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že nám nikdo od ČD neprozradí, kolik lidí jelo za akční jízdné, kolik za včasné jízdné a kolik za obyčejné na nejlukrativnější české trati
Koreň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 03:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Sůrův článek je zase jen mlácením prázdné slámy, ukazatel % obsazenost vlaku je nesmyslý údaj k ničemu. Proč je cenzurována internetová verze o zajímavý údaj ze Švajcu, ví asi jen on sám.

Kontrolní otázka: Je plnější vlak tvořený šesti vozy "plesnivá B" s obsazením 50 %, nebo vlak tvořený šesti vozy "Bmz" s obsazením 60 %?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 08:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koreň: Ten Sůrův článek je zase jen mlácením prázdné slámy,

Kdežto tvoje bláboly o tom, že RJ nepřežije zimu a na jaře 2012 zkrachuje, které jsi vydával za "ekonomické analýzy" a sám se pasoval na jediného, kdo zde vidí skutečnosti v ekonomických souvislostech, mlácením prázdné slámy rozhodně nebyly.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5102
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 12:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, tohle je vlakno je kvalitni zumpa ve vsech ohledech. Se asi hodne nudite, co ?

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 5-2012
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 12:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví prosím někdo, jaká je vytíženost spojů tohoto dopravce? Vídám jeho soupravy v Klánovicích a nijak extra plné nejsou nebo v té rychlosti mi to nepřijde
nenídůležité
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 12:59:59    Odkaz na tento příspěvek  

81-71: Zajděte si k očnímu, Jančurovy vlaky mají vždy 100 % obsazenost, která stále stoupá.
okolojdouci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.80.252
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 13:03:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: vzdejte to. Tak jako vy nikdy nepochopite, ze kriticke rozebirani kazdeho Jancurova psouku a podrobna analyza jeho charakterovych vlastnosti je ta prava esence vyvazene nestranne a objektivni diskuze o Regiojetu, tak slimtove nikdy nepochopi, ze vas zadny Jancura a ani Sura nezajima. Je nad jejich chapani, ze i jedna kratka hola veta zminujici okrajove a nebo jen naznakem Jancuru na konci dlouheho clanku ve vas nevyvolava prudky vyron negativnich emoci, ktere musi uvolnit napsanim "objektivniho" prispevku do zdejsiho vlakna. At uz na adresu Jancury a nebo Sury, idealne obou zaroven. A tak vas budou posuzovat dle sveho jednoducheho chapani sveta: nechces cist kritiku na Jancuru -> chces cist pochvaly na Jancuru a budou z vas delat zluteho debila. Vskutku prudka slimtovska logika. Toto vlakno navrhuji zachovat frustratum napospas (coz je vlastne soucasny stav) a vecne prispevky k provozu presunout do Soukromych dopravcu v os. doprave.
Koreň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 13:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Idiote, jenže já mlácení prázdné slámy nešířím do celorepublikových médií a neoblbuju jím prostý lid, ale jen pár úchylů tady na K-R
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4359
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 13:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

věděl o švýcarech, o dalších tendrech, viděl rád fotky jak vypadají např zastávky co Regiojet vybudoval za svoje po roce
Logicky je všechno v pořádku, stejně jako stále stoupajíci 100% obsazenost. Tím pádem není třeba, aby něco takového topiči, budulínci atd sdělovali.?
Tímto je vyzývám, aby něco k provozu napsali, ať se debata netočí jen o tom, co napsal/pokroutil js či jiný novinář.

Jestliže smím něco napsat k provozu, tak.
obsazenost přes hranice je kolem 10-20 lidí.
Výchozí z Třince kolem 5, v Havířově a Stodolní se doplní na asi 30.
Podobně i zpět. Pátky samozřejmě lidnatější.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 14:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koreň: Copak, šlápnul jsem ti na kuří oko, že se snižuješ k nadávkám? Ono je jedno, kam nějakou blbost napíšeš. Myslíš, že bude tím menší, čím menší bude "médium"? Chyba lávky. Akorát ostudy je o něco méně zde než v nějakém deníku.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 14:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obsazenost je sice 80%, jenže je to doopravdy obsazenost? Pokud pojede někdo z Prahy do Pardubic a dál zůstane sedadlo prázdné, obsazenost sedadla je dle RJ 100%. Takže 80% znamená, že na 8 z 10 sedadel v tom spoji někdo seděl, ale odkud a kam se neřeší. A pokud by někdo zaplnil 2 vagony do Olomouce a další z Olomouce, tak i když budou další 2 zcela prázdné celou cestu, obsazenost je 100%. U toho těch 80% až tak extra zázrak není a šance to číslo zvyšovat je pořád hodně velká.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 15:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není ten způsob výpočtu blbost? To by pak RJ mohl mít teoreticky obsazenost nad 100 %, když se část lidí po cestě vymění.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 3-2013
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 16:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No srovnávání obsazenosti letadel a vlaků osobní dopravy na železnici je z ruky pana Sůry už docela extrém. Ačkoliv jej tady někteří vydáváte za experta přes železnici. Tak právě v tomto zmíněném porovnání je to skutečně jen další zhovadilost. Pokud jde o cenzuru na iDNES. Stále mi pan Sůra nebyl schopen vysvětlit kam se ztrácejí slušné a věcné komentáře pod jeho články, tedy v případě, kdy pisatel uvádí porovnání v zadluženosti jednotlivých železničních správ kolem naší země: Rakousko, Polsko, Německo, Maďarsko a Slovensko. Tento komentář byl v článku pojednávajícím o zadluženosti Českých drah během 10 minut vymazán. Nezlobte se prosím, ale takto si skutečně kvalitní a objektivní periodikum nepředstavuji. Pan Sůra to nicméně vidí asi jinak.

Chápu zde zastánce Jančury, ale zkuste se někdy zamyslet jaké hlouposti odborník přes železnici (ne-li rovnou expert) pan Jan Sůra šíří do médií, což je ve výsledku z mnoha procent účelově zmanipulovaná skutečnost převrácená do novinářských čísel, případně zcela neporovnatelné příklady obsazenosti sedadel v letadlech a na železnici?! To si pan Sůra dělá z lidí legraci a nebo je jn takový hlupák? Ale nic ve zlém.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 16:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý_blbec: to porovnání je stejně neobjektivní, protože DBi když bude dlužit podle všech ukazatelů víc než ČD, stejně díky velikosti a ekonomice země, návyků lidí a dalších aspektů ten dluh pravděpodobně zaplatí snadněji než ČD.
To je jako když česká prodavačka bude dlužit 100 000 a Německá 10 000 €. Bude ta Německá víc zadlužená? Jasně že bude, ale možná se jí ten dluh bude splácet líp než té české.
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 3-2013
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 16:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: šlo mi spíše o tu cenzuru která zafungovala v diskuzi pod článkem. Poslední dobou se to tam stává dost často a je to chyba.
Koreň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 16:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topiči, vůbec nikam jsi mi nešlápl, ale myslím, že to označení bylo použito věcně správně .
Mlátíš prázdnou slámu taky, protože kopnout si, kdykoliv se tu objevím, nic jiného prostě není
Je sice pravdou, že RJ stále jezdí, nicméně fakt, že na tom prodělává kalhoty, se potvrdil. Moje kecpertské ekonomické úvahy byly prostě správné, bolí Tě to tolik?
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 17:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun:
Máte pravdu, protože T.H. je supersofistikovaný demagog. Je totiž velmi těžké odhalit jeho nepravdivé a lživé argumenty, pokud se uchýlí k jejich použití, což občas činí. A v tom mu opravdu většina diskutujících po ty kotníky nesahá, protože na to nepřijdou.

Vy jste objevil nějaký jeho lživý argument? Sem s ním, třeba změním názor


Najít zpětně starší příspěvky neregistrovaného uživatele je prakticky nemožné. A že mu na tu jeho "supersofistikovanou demagogii" někdo skočí, svědčí o jeho diskuzních kvalitách, které nezpochybňuji.
IL62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 17:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Titulek z MF DNES:
Po žlutých autobusech a vlacích chce Jančura ovládnout i trh s taxíky
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/radim-jancura-chce-taxisluzbu-dke-/ekon omika.aspx?c=A130429_143010_ekonomika_hro

Muze mi někdo vysvětlit, jaky trh s vlaky (autobusy) )a kde Jancura ovladl?
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 17:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IL62: Je to jednoduché - propaganda. Za toto by se ani Kim Čong-un či Joseph Goebbels nemusel stydět.

Vlast tě volá!
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.91.210
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 18:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: dalkove autobusy, jste si nevsiml nebo nechcete videt? (ze to neni koser titulek (clanek cist nebudu), v tom mate samozrejme pravdu)