K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 04. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 04. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ZPetr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.52.87
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 10:51:41    Odkaz na tento příspěvek  

Asi tak, Hejle: Dělám u ČD v pěšácké pozici (např. si nekoupím za hotové bez šéfova dovolení (ponížená prosba, její bytelné zdůvodnění /proč jste si ji DOPŘEDU nevyfasoval/ a blahosklonné svolení) ani baterii do světla) a beru tak 23 čistého. Pravda, se sl. navíc. Mimo to podnikám a odtamtud si přinesu cca 20. Čistého. Má pro mě v danou chvíli cenu usilovat býti zaměstnancem SA? Protože dělat možná za totéž (ale spíše za méně), ovšem s násobkem hod. navíc neměl bych čas na tu druhou práci. Zatím u "hnusných" čédé dodržují zákoník, tak časové možnosti přivýdělku (zaměstnavatelem povoleného) jsou.
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2013
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 11:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Sůra, proč necháváte v dskuzích pod svými články mazat komentáře které se nikterak nerozporují s pravidly portálu iDNES? Zmizelo tam ukázkové zadlužení DB Německo, ÖBB Rakousko, PKP Polsko, SNCF Francie, MÁV Maďarsko aj. vše díky masivním obnovám vozidlového parku, lokomotiv včetně. Pokud chcete neustále tvrdit že vaše psaní není tendenční, měl by na to někdo upozornit vašeho zaměstnavatele.
Friedrich.S
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2013
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 11:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, vy tomu zase rozumíte. Ty studenty musí vyúčtovat, ale takové dotace na studenou zimu, mokré jaro či horké léto ČD asi průkazně vyúčtovaly jen těžko. Popř. jiné nedoložitelné položky. Copak původně státního prodal Jančura zpátky státu za 12 miliard s tím, že ty peníze vloží do investic, a pak to prožral ve výplatách?
A taky se někam podívejte, jaký má Radim zisk. Těch -50 milionů je jedna z firem, kterou má pro svou zábavu. Zbytek impéria mu vydělává, tak si to může dovolit.
Radeček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.152
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 12:50:10    Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: A když si představíte, že v některých zemích dokonce územní celky ta vozidla vlastní, a dopravci s nimi jen jezdí, to už je úplný škandál!

Ona se Morava (kde leží Svazek obcí údolí Desné) odtrhla od Čech?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3910
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 13:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý blbec: Nekopejte do pana Sůry, von nemá možnost ovlivnit ani titulek, natož diskuze...asi nějaký RJ friendly editor, korekor nebo cenzor v MFD...
Friedrich S.: Opět řečeno slovy Raquace zpřednedávna, jistě sem můžete dát nějaký link plný fakt o dotacích na jaro, léto, zimu a podobné hovadiny. Podotýkám, že Radimovy bláboly za fakta nepočítám.
A pokud chcete operovat tím, že Radim má zisk jinde než na dráze, pak vězte, že tady se diskutuje o dráze a relevantní informace je, kolik komu vydělává nebo prodělává ta dráha. Zisk z letenek, autobusů a pobytů z tohoto pohledu mají vypovídací hodnotu smrkové šišky ((R) D-Fens). Nebo Vy fakt věříte, že Radim provozuje dráhu pro zábavu a tu charitu, o které furt mluví? Nedejte se vysmát. Když něco provozuju pro zábavu, minimálně u toho nejsem hysterickej. A nedefinuju u toho konkurenta jako nepřítele.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 13:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zvídavý blbec: nic v diskusích jsem nemazal. jestli je tam něco smazaného, asi tam bylo něco vulgárního...
slim: mlčeti zlato, pane anonyme.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 13:43:41    Odkaz na tento příspěvek  

Radečku, měl jsem na mysli třeba UK:-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3913
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 13:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Opakuju to, co v Autobusech - jděte už do hajzlu s tou Vaší mánií ohledně anonymity.

Zmizelo tam ukázkové zadlužení DB Německo, ÖBB Rakousko, PKP Polsko, SNCF Francie, MÁV Maďarsko aj. vše díky masivním obnovám vozidlového parku, lokomotiv včetně.
Chápu a stavím se za Vás. Takový prasárny a sprosťárny do diskuze o ztrátě ČD nepatří.
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 14:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jděte už do hajzlu s tou Vaší mánií ohledně anonymity.

Prostě pochopte, že příspěvek od Anonyma má v očích mnohých (včetně mne) jaksi nižší hodnotu, obzvláště pak proložený, květnatým výrazivem, na které jste tu v poslední době odborníkem právě Vy. Pan Sůra má, jako jeden z mála, koule na to být neanonymní. Vy ty koule evidentně postrádáte (myslím ty obrazné koule, nikolivěk ty důmyslně ukryté v šourku), je to Vaše volba a server to umožňuje, ale holt rikujete, že Vám to občas někdo vyčte. Nehledě na to, že kdybyste se choval slušně, nikdby se o to ani neotřel.

Panu Sůrovi se divím, že si tu nechá od některých anonymních hrdinů nadávat, ale je to rovněž riziko jeho volby.

Pokud chcete neustále tvrdit že vaše psaní není tendenční, měl by na to někdo upozornit vašeho zaměstnavatele.
Pane Zvídavý blbče, slouží Vám ke cti alespoň to, že jako anonym nevystupujete. Ale na bonzáka máte nakročeno slušně.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 14:49:10    Odkaz na tento příspěvek  

Swariner: tak hlavní je, že takovej nick "Swariner" anonymní není. Všichní vědí, že je to Karel Vomáčka z Horní Dolní, jenom Slim a já asi máme blbý věštecký koule:-)
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2714
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 14:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raquac:
Nevím, proč z ideologické tendenčnosti sklouzávající až do lží, neprofesionality a "vytí z davem" děláte paranoiu a nějaké spiknutí. Uvažujete často tímhle způsobem?

A jsou mi celkem volné nějaké pseudoomluvy, co panu Honzejkovi uniká. Jednou píše do čehosi jako celostátní deník a podepisuje se jako komentátor HN, ne jako nějaký nezávislý blábolivý bloger, tak by měl laskavě ověřovat své "informace", ze kterých ostatní budou dál a dál vycházet. Vždyť se to natvrdo psalo v HN.
A vy jste pochybovačně chtěl citaci, a přitom jste ji měl celou dobu před očima.

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)

Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 14:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zb: Pokud chcete neustále tvrdit že vaše psaní není tendenční, měl by na to někdo upozornit vašeho zaměstnavatele.

To je víc než trapné. Jednak to do diskuzí nepatří, jednak jeho zaměstnavatel je jistě první, komu to takhle vyhovuje.

Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 3-2013
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 15:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swariner: vy jste zase absolutně mimo, zkuste více přemýšlet.

Tommasel: netušil jsem jak velký jste věštec a znalec poměrů v redakci Mafra Media. Asi tam uklízíte záchody
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 15:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZPetr:
Věř tomu, že nemá cenu usilovat o práci u SA, doporučuji zůstaň kde jsi, nebo si najdi jinného soukromníka co se zabývá železnicí.... Jestli chceš víc info, tak jedině po mailu...
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 16:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Co to slimtate - copak autora nejak omlouvam? Akorat pisu, ze je to sice neferovy, ale ojedinely vykrik. Proc jsou CD-fans porad tak ublizeni? Vzdyt vychazi i spousta pozitivne ladenych clanku o zmenach u CD (vcetne HN).

Ohl: Clanek nic moc a o konce tam nic nevidim.
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 16:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane neregistrovaný hmmm, kdybyste byl registrován, bylo by Vám umožněno nahlédnouti do seznamu uživatelů, kde se skví celé mé pravé jméno. Takto si můžete jen donekonečna nabíhat na vidle. Například pro pana Slima anonymem být nemusím. Omlouvá Vás, pokud jste to nevěděl. Samozřejmě mi nemusíte věřit ani jméno tam uvedené, ale s tím už nic nenadělám.

Pane Zvídavý blbče, děkuji za inspiraci, pokusím se.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 16:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swariner:
Jo, pro mne anonym být nemusíte, ale když si přečtu Vaše jméno, jste pro mne Franta Vomáčka, nicméně stále anonymní. Analogicky pan Sůra si mé jméno může přečíst taky, tak proč mě furt napadá
za anonymitu?
Anonymní je tady každý, pod jehož jménem si nepředstavím konkrétní osobu, z tohoto pohledu má nick stejnou vypovídací hodnotu jako pravé jméno. Pan Sůra je tady za sebe, pod ním si někoho představím, ale je to jeho volba a naprosto nemá právo kohokoli kritizovat za to, že tak neučinil. Já neriskuju, že mi to někdo vyčte, to on riskuje, že mu někdo vyčte to, co produkuje mimo K-rep, protože si to s ním umí spojit.

Samozřejmě mi nemusíte věřit ani jméno tam uvedené
I tohle je v této souvislosti podstatná věc.

Nehledě na to, že kdybyste se choval slušně, nikdby se o to ani neotřel.
Přesněji - otírá se o to furt jen pan Sůra, který mne častuje výroky typu "vy jste také velkej...kdo, to si tu jistě dosadí každý sám..." Jistě sem dáte link na nějaký můj neslušný výrok vůči němu (kritika a ironie do toho spadá taky?)
Ostatně - všiml jste si, že na mé výhrady k jeho článku o ztrátě ČD nevynesl ani jeden jediný konkrétní argument, pouze výpady proti mé osobě? Pro zajímavost si to projděte, já jsem to udělal teď, když jsem hledal své údajné neslušné výroky vůči němu...

Jinak pro hlubší diskuzi o anonymitě s panem Sůrou doporučuju vlákno Student Agency v Autobusech.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 18:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a o jakém jiném dosypu mluvíte teď u ČD? O tahanicích o Stadlery pro kraj Vysočina.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1888
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 20:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde se skví celé mé pravé jméno
Čím se liší František Vomáčka od Swarinera nebo od hmmmmm? Já žádný velký rozdíl nevidím. Neanonymním se člověk stává tím, že o sobě něco prozradí, ne tím, že se zaregistruje.
Ale jestli chcete řešit osoby místo obsahu příspěvků, tak je to holt vaše volba.
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 3-2013
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 20:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on to zde neustále řeší pan Sůra. Kdyby na to neustále nepoukazoval, nikdo by to nyní neřešil. Ono kdyby pan Sůra se spíše zaměřil také na věcný obsah svých textů a neřešil registrovaného a neregistrovaného uživatele, byla by diskuze nyní ve zcela jiném duchu že?
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 20:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uznávám, že bazírování na (ne)anonymitě je principiální ptákovina. Přesto jemnou, blíže nedefinovanou nuanci tam stále cítím. Jak jsem již vícekrát napsal, systém umožňuje cokoli a jsme tu všichni dobrovolně, což je asi princip nejvyšší.

Omluva všem za off topic.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 23:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swariner: takto podepisuji.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4866
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 08:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel:-o panu Honzejkovi uniká. Jednou píše do čehosi jako celostátní deník a podepisuje se jako komentátor HN, ne jako nějaký nezávislý blábolivý bloger,

No spíš Vám uniká podstatný rozdíl mezi informací (reportáží) o něčem a komentářem k něčemu. Zatímco to první říká nějaké skutečnosti (třeba spadlo letadlo..), to druhý vyjadřuje osobní postoj komentátora (myslí si, že letadla..).

ak by měl laskavě ověřovat své "informace",

To si jako pan Honzejk má u sebe ověřovat to co si on sám myslí ?

ze kterých ostatní budou dál a dál vycházet.

Já dál vycházím z toho, že pan Honzejk si k tomu myslí to a to. Nic víc z komentáře ostatně dovodit nelze a noviny nejsou úřední věstník, kde si lidi dočtou jedinou správnou pravdu.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 09:31:38    Odkaz na tento příspěvek  

Další dosyp pro ČD: iDNES.cz - České dráhy mohou za nádraží dostat miliardy, Kalousek je však proti
(To zase bude ve zdejší diskuzi nablito...)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4349
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 09:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pan Honzejk si k tomu myslí to a to. Nic víc z komentáře ostatně dovodit nelze...noviny nejsou úřední věstník, kde si lidi dočtou jedinou správnou pravdu.
Jinými slovy, Pepa Géblsů stále mezi námi.
123hell
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.243.111
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 09:46:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Šup, šup zpátky do základní školy. Rozdíl mezi reportáží, zprávou a komentářem se probírá v 6. třídě.
dopravní sonda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.66
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 09:55:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4350
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 10:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je v tom, že pokud takto smýšlí novinář, nikoliv běžný blogger, je velká pravděpodobnost, že v podobném duchu bude psát i zprávy a reportáže.Ostatně kousek výš fotka článku z HN to dokazuje.

A o to jde. Nikdo tu nekomentuje bláboly běžných psáčů či diskuze pod články.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 10:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Jinými slovy, Pepa Géblsů stále mezi námi.
A hlupáci používající primitivní "výkřiky" také, že?

Slohové útvary a jejich rozdílnosti se vyučují v českém jazyce už na základní škole a podrobněji na škole střední. Jedinec, který není mdlého rozumu, dokáže od sebe jednotlivé formy odlišit a pozná, kdy se jedná o názor autora či redakce (občas to bývá pod textem uvedeno) a kdy se jedná o popis skutečnosti na základě konkrétních faktů.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Slohov%C3%BD_%C3%BAtvar
http://cs.wikipedia.org/wiki/Koment%C3%A1%C5%99
http://cs.wikipedia.org/wiki/Report%C3%A1%C5%BE

Mimochodem, jakou souvislost má Goebbels s Honzejkem?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 10:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mediální masáže RegioJetu Radima Jančury jsou tendenční a mnohdy lživé


Článeček vyšlý v Techmagazínu ve středu 23.5.2012.

".... Radim Jančura by si měl zaměstnat mediálního poradce, protože mnohdy má ve svém prohlášení velké nesrovnalosti a nedůvěryhodná tvrzení......"

Důvod nejásání nad osobou páně Jančury. Platí dodnes.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4070
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 11:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vláda 749, jen se divím, že Student Agency vybudoval Jančura a ne Vy. Když tak čtu Vaše příspěvky, tak jste schopen řídit veškerou dopravu od Pyrenejí k Uralu minimálně. Proč na místo toho diskutujete na k-reportu?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 11:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jakou souvislost má Goebbels s Honzejkem
Ne, nejsou oba Němci.
Ale to, že lež se stává po opakování pravdou, ano.
Hlavně ovšem toto konstatování mířilo na tvrzení, že v novinách nemusí být pravda, protože nejsou úřední věstník.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 11:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Protože mi k tomu chybíte vy.
Ale jen tak pro zajímavost, ten článek jsem opravdu nepsal já.
Proč tu diskutujete vy? Nejsme náhodou na tom stejně? Oba všemu rozumíme, a vybudovali jsme Jančurovu firmu? Určitě nikoli, že. Každý z nás buduje něco jiného. Diskuze. Rozumíte tomu slovu. Nenutím vás číst mé příspěvky, taktéž nenutíte vy mne. Buď chceme, či nikoli. Tož aspoň tak.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 11:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: v příspěvku 4350 jste mimoděk dokonale vystihl důvod mých výhrad k panu Sůrovi.
Jinak se pro tentokrát musím přiklonit k Vašim oponentům, v komentáři si holt novinář vyleje srdce podle toho, na které straně mu tluče a bez ohledu na to, kde je objektivní pravda. Pan Sůra ale komentáře nepíše...

Ale do komentářů lze dle stejných měřítek zařadit třeba i toto:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-podnikatelsky-bahnoto k-d61-/p_spolecnost.asp?c=A120424_145921_p_spolecnost_wag
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 11:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: jak říkával T.H. blahé paměti, když nemáme nic ad rem, napadáme ad personam, že?
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 3-2013
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 11:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: děkuji za odkaz! Krásný článek o skutečné povaze a nátuře Radima Jančury. Myslím si, že to autor textu lépe vystihnout už nemohl.
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 4-2012
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 11:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim 3910:
..., pak vězte, že tady se diskutuje o dráze...

vzpomeňme si, prosím, všichni na tato slova, až tu budema zase číst o kvalitě žurnalistiky, řidíčích autibusu ve Skandinávii a podobných s dráhou blízce souvisejících věcech.

Vznik nového vlákna dosud podpořili pánové Budulinek4, jregent, Trupak, Janson a Nostalgia. Dále pánové že_by a Milanklewar podpořili nějaké "umravnění" zdejší diskuze.
Pokud tedy už nikdo další pro vznik vlákna "Provoz, vozy, aktuality" není, napíšu tento soupis redakci, a dál se v tom nebudu nijak angažovat, protože jak se zdá, jsme patrně v menšině, a většině stav zdejší diskuze vyhovuje.

Těm, kteří se vyjádřili (ať už pro můj návrh, nebo proti němu) děkuji.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4352
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

do komentářů lze dle stejných měřítek zařadit i tento odkazovaný článek nějakého prokuristy.
Samozřejmě a nic proti tomu nemám. Ten je jen zblblý právě zprávami a komentáři novinářů a jeho článek nemá stejný vliv, jako novinářský.
Novinář sice má právo mít svoji politickou orientaci či nenávist k něčemu, ale podobně jako např.tiskový mluvčí nemůže (neměl by) ji ventilovat veřejně. Ztrácí tím na věrohodnosti a jeho zprávy budou brány předem jako ozvěna jeho komentářů.
Nebo jinak - pokud takový novinář v každé zprávě (nebo komentáři) přidá to staré a stále užívané "Ceterum (autem) censeo Carthaginem esse delendam", pak se to pro spotřebitele médií stává pravdou.
Proto vzpomínka na Pepu G.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:06:41    Odkaz na tento příspěvek  

čitatel: sdělte mi, prosím, do jakého vlákna se přesunuli Vámi uvedení Budulínek4, jregent, Trupak, Janson a Nostalgia. Vítám, že se tu pročistí vzduch, ale rád bych je občas navštívil. Bude se mi po nich stýskat. (To Vaše "podpořili" určitě nemysleli tak, že odsud někoho vyhodí ani jako mlácení prázdné slámy, nýbrž tak, že sami vybudují vlákno, jež bude vzorem všem.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čítatel
Jenže taková diskuze vždy vznikne na podnět z provozu či zprávy o RJ.
Čistě z provozu by zde bylo prázdno. Fádnost ve stylu "kolem mě projel žlutý se čtyřmi" s přiloženou fotkou a jednou za měsíc, že se pokazila mašina či klima...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za text odkazovaný dopravní sondou. U odhadu za 2013 se bavím. Jak to může mít stoupající tendenci, když se už začátkem února změnila metodika kompenzace žákovského jízdného, díky které dopravci dostanou sotva polovinu toho, co by dostali za původní? :D
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: třeba začne skupina SA přepravovat jen cestující s žákovským průkazem :D Pak by to asi šlo
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Při téhle teorii by nikdy nevznikl literární útvar komentář. Není to jen česká naivní připosraná představa, že novinář musí všechno, jen ne psát něco z vlastní hlavy? :-)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:28:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Tak určitě!
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 4-2012
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 12:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi:
koukněte do archivu do 21.4. (je to tam asi od poloviny té stránky) nadhodil jsem tam vznik vlákna, kde by se řešili provozní věci. Ti které jsem uvedl vznik tohoto vlákna podpořili, jsou tam jejich příspěvky, kde to zmiňují.

Ohl:
Jsou tu i vlákna, kde se objevují příspěvky jen jednou za čas, nečekám že by se v tom novém objevilo 10 novinek a 5 mimořádností týdně, ale mě třeba by stačilo si dvakrát týdně přečíst aktualitu z provozu, popřípadě chystané novinky. Číst každodenně 60 příspěvků o něčem co mě nezajímá a nesouvisí to s tím proč to tu čtu, mě moc nebaví a proto jsem napsal ten svůj příspěvěk, kde jsem se ptal, jestli je to ještě někdo další kdo to vidí podobně jako já. Pár dalších se přidalo, pár bylo proti, většina se nevyjádřila.

Jestli jste to tehdy nečetli, koukněte prosím do archivu zas tolik toho tam k tomutu není.
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2013
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 13:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čitatel: proč považujete za potřebné rozdělit jedno vlákno na více podvláken stejného tématu? Na to je přece diskuze aby se diskutovalo. Nebo si snad myslíte něco jiného? Je tady všeobecná diskuze. O nasazování vozidel u firmy s osmi vlaky potřebujete mít samostatné místo? Něco jiného je to v případě kdy plzeňská 363 je viděna v pondělí v Břeclavi a za dva dny zase v Děčíne. To beru. Ale RegioJet bych tak zcela neštěpil.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 13:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý_blbec: Protože tohle cirkus a ne diskuse. :-) Vzhledem k tomu, že ji v září 2011 s veřejným oznámením opustil i tehdejší provozní ředitel RJ, protože se tu jen hádalo namísto diskuse o firmě, divím se, že to někomu vyhovuje...
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 13:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý blbec: Není třeba vytvářet nové vlákno, stačí jen aby se to tu vykydalo do všeobecné, případně všeobecné neželezniční. Tohle co tu je, je povětšinou hádka o čemkoli, co začalo o RJ, ale teď už to s ním nemá nic společného...

Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622 ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a vlastní názor.
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 4-2012
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 13:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý blbec:
proč považujete za potřebné rozdělit jedno vlákno na více podvláken stejného tématu?

Já nové vlákno nepotřebuju, mě by úplně stačilo, kdyby se tu neřešilo kde co, ale jen to co aspoň vzdáleně souvisí s provozem žlutých vlaků.

Jinak ano, diskuze je k tomu aby se diskutovalo, ale pokud se tu dikutuje o novinařině, režijkách, politice a o kde čem dalším (což nesouvisí s tématem vlákna ani vzdáleně), chtěl jsem vědět jestli jsem jediný komu to vadí. Jediný nejsem.

Jsou tu i vlákna kde se příspěvěk objeví jednou týdně. Navrhl jsem vznik takového vlákna, kde by se řešil provoz, pár lidí se přidalo. Pokud jde o mě, vznikem takovéhoto vlákna bych odsud ihned utekl, ale ve zdejší diskuzi nikomu nebráním pokračovat.
Jen nechápu proč zcela všeobecná diskuze na všechna možná témata probíhá právě ve zdejším vláknu.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4354
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 15:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chcete diskutovat jen o provozu, tak sežeňte někoho od žlutých, kdo sem bude dávat nějaké novinky, zkušenosti z provozu. Nějací fíři nebo stewardi snad umí psát?

Zkušenosti šotoušů z jedné jízdy typu "dnes nešel WC, ale stewardka se na mne usmála, až mi ztvrd a čůrat už se mi nechtělo" možná budou stačit budulínkům, budou sice z provozu, ale řekl bych, že většině diskutujících to nestačí.
Jestliže zde jsou dávány odkazy na zmínky o RJ v médiích, je snad normální o nich diskutovat, potažmo i o jejich autorech.

Jinak by se téma dalo i ztrojit:Provoz, Oslavné tirády, Hanobení. Totéž ve všech jiných tématech.
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2012
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 15:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:
Jak připomněl Jspetrak o 5 příspěvků výše, chodíval jsem dokonce provozní ředitel... Že v současném stavu "diskuze" sem nikdo takový nechodí se vůbec nedivím.

"dnes nešel WC, ale stewardka se na mne usmála, až mi ztvrd a čůrat už se mi nechtělo"
ne tohle tu číst nechci, na druhou stranu rozebírání slohových útvarů taky ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
xox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 16:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před 1011 se žene : Traxx snad AWT+ Metrans + 2 nebo 3 žluté vozy
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 16:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prosím adminy o přesun příspěvku do nového "RJ provoz"

Cca o půl třetí jel E186 Metransu přes Výtoň na Smíchov, 14.54 zpět s cca pěti žlutými vagony.
V 15 hod za ním Lv RJ k IC 1011 odj. 15:12 z HN.
Nějaké info/spekulace k Metransu?

xox mě předběhl

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
Isidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 16:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4 vozy :-)
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 17:04:12    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: "jak říkával T.H. blahé paměti, když nemáme nic ad rem, napadáme ad personam, že?

stejně mám pocit, že T.H. jen tak nezmizel a pod jiným nickem se teď tiše usmívá:-)
Na druhou stranu je pravda, že měl aspoň argumenty a uměl dobře česky:-)

čítatel: "kde by se řešili provozní věci"

číst každodenně 60 příspěvků o vzniku nového vlákna, k tomu s hrubkama a napůl bez interpunkce, to teda taky nic moc.

My prostě toho Radima máme rádi tak, že ho probereme ve všech souvislostech, tak proč nám to nepřejete?;-)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 17:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Třeba proto, že Radim je natolik velká osobnost, že mu přejeme samostatné vlákno. :D
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 21:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čítatel Já už to tu taky navrhoval dávno - i mě by se líbilo rozdělení na "RJ - provoz" a "Nemáme rádi RJ". Přečetl bych si jen to první a těch 99% balastu ponechám těm, co v tom vidí smysl a náplň života... Ale redakce se do ničeho takového asi moc pouštět nechce...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3921
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 22:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čítatel:
Slim 3910:
..., pak vězte, že tady se diskutuje o dráze...
vzpomeňme si, prosím, všichni na tato slova, až tu budema zase číst o kvalitě žurnalistiky, řidíčích autibusu ve Skandinávii a podobných s dráhou blízce souvisejících věcech.


Nevytrženo z kontextu to bylo takto:
A pokud chcete operovat tím, že Radim má zisk jinde než na dráze, pak vězte, že tady se diskutuje o dráze a relevantní informace je, kolik komu vydělává nebo prodělává ta dráha.

Takže pro Fkama (také bez ironie): pokud chcete vidět, jak vypadá tendenční psaní, tady máte krásnou ukázku

A ještě k Čítatelovi:
Vznik nového vlákna dosud podpořili pánové Budulinek4

ale pokud se tu dikutuje o novinařině, režijkách, politice a o kde čem dalším (což nesouvisí s tématem vlákna ani vzdáleně), chtěl jsem vědět jestli jsem jediný komu to vadí. Jediný nejsem.

Nevím jak často sem chodíte, ale vskutku jediný, kdo tady vždy až do ejakulace vytahuje téma režijek, je Budulínek. Co se týká politiky, platí totéž třeba o jeho soudruzích a odborářich. Je to hezký, že Vás podpořil ve věci pročištění diskuze právě on.

A když jsme u toho čištění, tak právě už docela dlouho probíhající diskuze o diskuzi, kterou jste zahájil, nemá s tématem místnosti společného zhola nic. Taky mě nebaví se prokousávat debilní debatou, kdo kam co má právo psát a kdo s čím má jít jinam, nejlépe do hajzlu. Nechcete si založit vlákno na tohle? Kdo mě podpoří?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 22:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JBB: Až se mi tu žlutou provozní diskusi chce otevřít jinde... :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 22:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb:
"Nemáme rádi RJ"
Mezitím, co jsem psal, jste to mimoděk nádherně shrnul. Problém téhle diskuze není, že se nepíše o Jančurovi, protože cokoliv se tady píše mimo téma, vždy u něj začalo. Problém jisté časti diskutujících je, že se tady občas píše o Jančurovi kriticky.
Takže co kdybyste nás tady nechali, chytili se za ruce s Ondrůjem a panem Sůrou a založili si vlákno "Onanujeme nad každým Jančurovým prdem až do úplného výstřiku?"
I když zrovna Vy jste z těch soudnějších, tak sorry, že jsem to zformuloval zrovna v reakci na Vás.