K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 20. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 20. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3601
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 13:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže si shrňme průběh diskuze:

Je tu tvrzení, že ČD jsou horší než RJ, protože nemají oficiální FB profil a na tom neoficiálním se o mimořádnostech neinformuje.

Byl tu dán odkaz na jiný neofiko ČD profil, který se zaměřuje výhradně na mimořádnosti v provozu. K tomu tady Pepa Petrák dá odkaz na Twitter.

Na to je tu argument, že sociální sítě jsou stejně na ho*no, že to má málo lidí a lidi to potřebujou na cestách. A ještě to plno lidem nejede díky nastavení FW v práci, což je zcela určitě chyba těch profilových stránek.

Je tady zmínka o oficiální optimalizované webové stránce ČD určené právě na cesty, kde jsou i info o mimořádnostech.

Na to se dozvídáme, že to je nahovno, protože to jede jednomu pomalu.

Je tu protiargument, že to jede celkem normálně.

Načež tu je argument, že to je stejně nah*vno, protože cestující (automaticky někdo předpokládá, že jsou všichni blbci - nevím jestli soudí dle sebe nebo jak) stejně neví číslo vlaku...

Takže: O čem se tady vlastně bavíme?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 13:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Vasim pristupem to mohlo klidne zacit a zaroven skoncit na urovni, kde to dlouho bylo - zadejte cislo vlaku, opiste kod a hned budete vedet. K cemu mapy interaktivni mapy, vzdyt by to kastani jeste vyuzivali a nedej boze by z toho bylo na prvni pohled videt, ze je pruser i nekde jinde, nez covek potrebuje zjistovat.

A te´d se vraťe k tématu vláka a jakže to funguje u RJ? ČD už jsme strhali...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 13:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby si jen kvuli zjistovani mimoradnosti zaridil vykonnejsi telefon/tablet

Zajímavé, že to zvládné i jakási stará Nokia, tuším 6220 či tak nějak.

Grapp nerozjedu

A proč GRAPP? Pohled šotouše, který doporučuje někomu výkonější mobil, tablet? Já žádný GRAPP vyžadující SilverLight nikomu necpal. Byla tu jen zmínka o m.cd.cz - obyčejném webu, který zvládne kdeco.

Závěr: Je dobře, že RJ neinformuje o mimořádnostech na FB (bo by si lidi museli založit FB profil a stejně jim to v práci nepojede) a ani nemá žádnou appku, či mobilní web, protože by pohledem šotouše doporučovali někoho, kdo jede jednou za čas, aby si jen kvůli zjišťování mimořádností zařídil výkonnější mobil/tablet a k němu připojení.

A vůbec, cestující vůbec neznají čísla svého vlaku, tak by jim ty informace byly stejně k ničemu.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3603
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 14:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasim pristupem to mohlo klidne zacit a zaroven skoncit na urovni, kde to dlouho bylo - zadejte cislo vlaku, opiste kod a hned budete vedet. K cemu mapy interaktivni mapy, vzdyt by to kastani jeste vyuzivali a nedej boze by z toho bylo na prvni pohled videt, ze je pruser i nekde jinde, nez covek potrebuje zjistovat.

??

1. Vím číslo vlaku, otevřu cd.cz v mobilu, zadám jedno číslo vlaku (žádný kód se nikde nezadává - proč by tam měl být? To tu cpeš jen ty), vyjede mi info, druhým kliknutím zobrazím interaktivní mapu (btw k čemu by mi v tomto případě měla být mapa se všemi vlaky? Jo, určitě to bude tím, aby se skrývaly problémy jinde a ne proto, aby to jelo i na těch nejlevnějších zařízeních s malými displeji, že? Přece nebudeme nutit lidi kupovat "drahé" mobily (když i blbé Androidy s LCD 480x320 stojí dnes od 1800 Kč.)

2. Nevím číslo vlaku, ale vím odkuď kam chci jet - kliknu na mimořádnosti a mrknu jestli ve výčtu není moje trasa (kupodivu nemusím znát číslo, je vypsána i textově...)

3. Netuším, že exituje cosi jako mobilní web čd, ale drtivá většina lidí zná idos, nebo jizdnirady CZ. Dám odkud, kam, čas...a hle mám tam i polohu vlaku na jedno kliknutí.

Ale jo, problém se musí najít za každou cenu.

(Příspěvek byl editován uživatelem George Couser.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4341
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 14:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George Crouser:
Ale jo, problém se musí najít za každou cenu

Doplním - u ČD.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 14:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4340 > jakže to funguje u RJ?
Netusim. Informace sosam z grappu (pokud jsem na palube nebo doma u kompu. Pred odjezdem je to me osobne stejne k prdu, bo se tam vlak objevi az kdyz vyjede - to je ten zasadni rozdil oproti modrovlaku, bo s modrymi jezdim malokdy z vychozi stanice vlaku, takze pokud napr. 355 jeste v pul jedne neni na uzemi nasi republiky, muzu na to nejak reagovat - obvykle volam na nadrazi, zda bude do Prahy vypravena z Plzne nahradni souprava (= jedu v jinem voze v puvodnim case), nebo se bude cekat, az vlak dorazi (= odlozim odjezd na nadrazi a cas jeste venuju praci). Na Pragotronu v tu chvili obvykle jeste info o zpozdeni nevisi, prestoze je 100% jasne, ze 355 nema sanci dorazit do Plzne vcas.
Ze u zlutych informovani cestujicich nekdy funguje dobre, jindy vubec (a tedy se na nej neda spolehnout), jsem uz psal, stejne jako fakt, ze se mi to pranic nelibi.

George_couser#3602 > A proč GRAPP?
Bo babitron nema vsechny vlaky, zna jen aktualni polohu a zcervena az ve chvili, kdyz se vlak pohne z mista pruseru.

Byla tu jen zmínka o m.cd.cz
Nikoliv, daval jste odkaz na modrou ksichtoknihu

A vůbec, cestující vůbec neznají čísla svého vlaku, tak by jim ty informace byly stejně k ničemu.
Bohuzel pomerne casty pripad, kdy nektere Pragotrony zobrazuji vyhradne cislo vlaku (a zataji nazev), jine pro zmenu maji vyhradne nazev vlaku (a zataji cislo).

George_couser#3603 > žádný kód se nikde nezadává - proč by tam měl být? To tu cpeš jen ty

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 14:45:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

babitron zcervena az ve chvili, kdyz se vlak pohne z mista pruseru
Grapp zčervená, i když vlak stojí na místě? Nevím, ptám se. Já jsem nic takového nezpozoroval.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4920
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 15:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé, že to zvládné i jakási stará Nokia, tuším 6220 či tak nějak

Tak to nebyl žádný z křápů za pár stovek které tady nevím proč doporučujete a troufám si tvrdit, že s těmi mapovými animacemi mobilního webu ČD si už neporadí (protože tomu chybí výkon procesoru i velikost RAM).
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 15:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon#1983 > mam pocit, ze ano. Odsud to nevyzkousim, jiste to nevim, jen si pamatuju, ze tam je neco trochu jinak. U vas je to delany na zaklade projetych prujezdnich bodu, takze v pripade, ze vlak nekde hodinu vykysne, je porad zeleny a jedine porovnanim predpokladaneho prujezdu s aktualnim casem lze zjistit, zda je informace skutecne aktualni (neberu to jako chybu, ale jako vlastnost daneho reseni ;-)). Jak je to presne reseny u grappu nevim, muze to zjistovat, jestli vlak uz nema byt davno nekde jinde, nebo to porovnavat s realnym casem a na zaklade toho to vyhodnocovat ... a nebo si to pamatuju blbe, bo sem uz pres mesic na to nekoukal.

Kazdopadne, rozdil je minimalne v tom, ze na grappu je mozne vyjet aktualni jizdu daneho vlaku (resp. jeji zaznam), kdezto u vas jde minimalne tridenni statistika (= na stejnou uroven, jako u grappu, se to dostava jen u vlaku, co jedou jednou tydne - patecni posilaky, klopidlo do Plzne atd). Ze toto omezeni neni z vasi hlavy (= je to dano modrou paranoiou na nabrezi, ze by to nekdo mohl vykoukat), je mi jasny ... nicmene, dal by se babitron vylepsit o algoritmus, ktery by hlidal, zda vlak nezustal viset na miste? Samosebou, i tak by bylo riziko, ze to bude spatne vyhodnoceno, napr. diky nahradni souprave jedouci pod stejnym cislem (coz by mozna nadelalo vic skody, nez uzitku)...

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 15:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: "otevřu cd.cz v mobilu, zadám jedno číslo vlaku (žádný kód se nikde nezadává)"

Utúlien aurë...
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 15:36:32    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Grapp to má úplně stejně. Např. odjede vlak z Krasíkova, stojí na trati a je zelenej. pak přijede do Rudoltic s +96 a zčervená. Náhodný příklad z posledních dnů, ale už jsem to pozoroval víckrát.

Dotaz do pléna: už nejméně 10x jsem pozoroval, že některý vlak RJ Grapp neviděl - prostě nebyl, nejel. U jiného dopravce jsem to nezaznemenal, ale to může být náhoda. Původně jsem si myslel, že je vlak odřeknut, ale podle tabulí ve stanicích byl normálně dohledatelný včetně případného zpoždění, a to po celé trase. Vlak chybějící v Grappu pak nebyl pochopitelně ani na čísi soukromé sledovačce RJ, na kterou tu už vícekrát byly odkazy.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2745
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 15:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia#730 > "Vasim pristupem to mohlo klidne zacit a zaroven skoncit na urovni, kde to dlouho bylo"

Krivi > tohle jsem nezaregistroval, pokud jsem neco nemohl najit, po chvili jsem to tam nasel pod jinym cislem (= cast trasy to jelo pravdepodobne jinudy, tak to precislovali).

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 17:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to presne reseny u grappu nevim, muze to zjistovat, jestli vlak uz nema byt davno nekde jinde, nebo to porovnavat s realnym casem a na zaklade toho to vyhodnocovat
Obojí. Nejčastěji to dává projeté body, ale občas se to přepne do módu, kdy to dává předvídané odjezdy. Pamatuji např. LE, který dle ikonky na mapě právě projížděl Chocní, ale na kameře pusto prázdno a podle GPS teprve odjížděl z Pardubic. Z nějakého důvodu to tam psalo čas průjezdu 16 minut do budoucnosti. Vlak pak Chocní projel podle předpovědi ± 1 minuta. Všiml jsem si tohoto módu u zpožděných vlaků; zajímavostí je, že pak dává (vypočítané) odjezdy i ze zastávek (i u nezastavujících vlaků).


Dotaz do pléna: už nejméně 10x jsem pozoroval, že některý vlak RJ Grapp neviděl - prostě nebyl, nejel. U jiného dopravce jsem to nezaznemenal, ale to může být náhoda.
Takto tam od červnové změny trvale chybí třeba 1015. Často tam nejsou různé odklony a nebo vlaky se změněnou trasu. Například D1Expressy odkloněné přes Vysočinu (nejsou vidět ani mezi Prahou a Kolínem) a nebo nyní některé vlaky ovlivněné výlukou v Brně.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 17:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bo babitron nema vsechny vlaky, zna jen aktualni polohu a zcervena az ve chvili, kdyz se vlak pohne z mista pruseru.

My jsme se ale tak nějak bavili o informovanosti vlaků ČD. Pamatujeme? Ale máme tady další dějství uhýbání. Už jsme u m.cd.cz, tak hned odskočíme na Babitron.

Nikoliv, daval jste odkaz na modrou ksichtoknihu

Doporučuji číst celou diskuzi (nejen mé příspěvky) pořádně a né každé druhé slovo.

Ad Obrázek: Tohle je mobilní verze m.cd.cz, o které se tu celý týden bavím (pamatuješ, byla tady diskuze o cestujících, co už jsou na cestě v terénu a využívají mobilní verzi. Pokud ty používáš na cestě plnohodnotný web a nechceš si nainstalit SilverLight kvůli GRAPPu, tak ale jistě znáš aplikaci na webu SŽDC, která umí krásně odjezdové tabule, takže Tě chybějící číslo vlaku nijak nerozhodí.

Tak to nebyl žádný z křápů za pár stovek které tady nevím proč doporučujete a troufám si tvrdit, že s těmi mapovými animacemi mobilního webu ČD si už neporadí (protože tomu chybí výkon procesoru i velikost RAM).

Číslo přesně nevím, proto jsem to zdůraznil, zas tolik všechny Typy Nokií zhlavy neznám, leč byl to tel za max 1300 Kč. A když jsme u toho - jeden tu nadává, že ta mobilní verze mapy nezobrazuje VŠECHNY vlaky na síti a druhý si zas stěžuje, že musí mít "VÝKONNÝ" mobil. Tak už se mezi sebou dohodněte, co vlastně chcete, ať to není špatně. Nebylo by nejlepší, kdyby ČD dávaly k jízdenkám rovnou i nějaké mobily s datovým připojením (v dnešní době to stojí už naprosté minimum, kromě totálního low-endu to umí zobrazit dnes už kde co, nehledě na podíl smartphonů mezi obyvatelstvem), ať si na to můžete podívat? Si představte ten škandál, v Tescu prodávají žárovky, jenže k tomu musíte mít doma zavedenu elektřinu! Silně mi to připomíná, jak si ten Židovský Rabín stěžuje Bohu, že ačkoliv je jeho víra pevná a neustále se modlí, tak nikdy nevyhrál Sportku, načež mu Bůh odpoví, že by mu tu výhru i zařídil, ale ať si napřed vsadí tiket... to samé tady. Každý si tady přeje hory dolly, ale pak si stěžuje že by pro to musel něco udělat.

No nic, venku je pěkně, víkend před námi a já nemám čas tu neustále odpovídat pár jedincům, co někde hledají chybu a když je jim vyvrácena, tak to musí neustále posouvat dál a dál a najít ji alespoň někde jinde, jen aby nemuseli přiznat, že se spletli.

Ukončil bych to tím, že dnes byl na Radiožurnálu neurochirurg Vladimír Beneš, který celkem poutavě mluvil o neurochirurgii. Mluvil mimojiné o tom, i jak se dá žít s polovinou mozku a také o tom, že se oproti původním předpokladům ukázalo, že i mozek, podobně jako játra dokáže regenerovat své postižení. Problém je v tom, že u mozku je tato schopnost na rozdíl od játry přirozeně potlačovat a tuto regeneraci je třeba nějak stimulovat. Ukazoval to na příkladu nádoru u řečového centra a o stimulaci během operací, kdy nutí pacienty při vědomí během operace třeba vyslovovat věci co vidí na obrázku apod, načež si povzdechl, že lidstvo zlenivělo a degeneruje tím, že se čím dál míň spoléhá na vlastní úsudek a své myšlení a jen se mění v konzumenta informací, které si v hlavě ani nepřebere a neuvažuje nad nimi. (Příklad - 11x13 si radši spočtu na kalkulačce, než zhlavy).

A proč to píšu? Když někdo, kdo jede vlakem a je nějak schopný si koupit lístek, tak by mohl taky být schopen třeba vědět to číslo vlaku, nebo podobné další drobnosti. Bez toho je to marné a i kdyby mu na nádraží dávali informace na stříbrném podnose, tak by to bylo stejně k ničemu. Ale jasně, pohodlnější je si stěžovat na Káčku, že kde že co je blbě a on nebude namáhat svoji mozkovou kůru, že to má za něj udělat někdo jiný. On je třeba takový velký problém otevřít hubu na pokladně a na to číslo vlaku se zeptat. Pohodlnější je přece pak nadávat u píva.

No nic, já mizím na to pívo a věřím, že na další výmluvy proč to NEJDE, tu zodpoví někdo, kdo ten mozek umí v dnešní době ještě použít, protože ví, že platí to, co je v daném odkaze: Život patří těm, co se neposerou.

Přeji pěkný víkend všem, nejen těm, co neustále vymýšlí důvod, PROČ TO NEJDE.

(Příspěvek byl editován uživatelem George Couser.)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 17:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když někdo, kdo jede vlakem a je nějak schopný si koupit lístek, tak by mohl taky být schopen třeba vědět to číslo vlaku
To nevím často ani já, proč by to měl vědět obyčejný cestující?
Bez toho je to marné a i kdyby mu na nádraží dávali informace na stříbrném podnose
Typický přístup společnosti, kterou platí někdo jiný než zákazník. Cestující je povinen znát číslo vlaku, číslo tratí, tarif, atd. a když není ochoten na tuto naši hru přistoupit, ať si jede s někým jiným.
Pro neschopné debily
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.221.212.34
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 18:14:15    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon, a víte alespoň odkud kam a kdy jedete? (To byste mohl tak nějak vědět, když už cestujete.) Už to tu bylo vše popsáno, že i bez čísla máte víc možností. Třeba idos (ať už na PC, nebo mobilu), tabuli nebo jak tu poznamenal G_C, máte hubu a použít ji u okýnka umíte ne? "Prosímvás, jak jede ten vlak do Budějic?" Nebo máte ještě nějaké jiné řešení?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 18:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon, a víte alespoň odkud kam a kdy jedete?
Jistě, že to vím a když přijdu k pokladně pro jízdenku nebo k odjezdové tabuli, abych zjistil nástupiště, bohatě mi to stačí. Číslo vlaku, ne kterém tady GC bazíruje, nepotřebuji.
Pro neschopné debily
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.221.212.34
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 19:36:21    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon -přečtěte si tu diskuzi pořádně

G_C:

Jaký pohled šotouše? Rozkliknul jsem, vidím "info o vlaku", kliknu, napíšu číslo vlaku

To ale píšete o jiný záložce a jako představa že běžná populace zná nějaký číslo vlaku není moc z reálnýho světa.

RadekŠ:


To ale píšete o jiný záložce a jako představa že běžná populace zná nějaký číslo vlaku není moc z reálnýho světa.


G_C:

1. Vím číslo vlaku, otevřu cd.cz v mobilu, zadám jedno číslo vlaku (žádný kód se nikde nezadává - proč by tam měl být? To tu cpeš jen ty), vyjede mi info, druhým kliknutím zobrazím interaktivní mapu (btw k čemu by mi v tomto případě měla být mapa se všemi vlaky? Jo, určitě to bude tím, aby se skrývaly problémy jinde a ne proto, aby to jelo i na těch nejlevnějších zařízeních s malými displeji, že? Přece nebudeme nutit lidi kupovat "drahé" mobily (když i blbé Androidy s LCD 480x320 stojí dnes od 1800 Kč.)

2. Nevím číslo vlaku, ale vím odkuď kam chci jet - kliknu na mimořádnosti a mrknu jestli ve výčtu není moje trasa (kupodivu nemusím znát číslo, je vypsána i textově...)

3. Netuším, že exituje cosi jako mobilní web čd, ale drtivá většina lidí zná idos, nebo jizdnirady CZ. Dám odkud, kam, čas...a hle mám tam i polohu vlaku na jedno kliknutí.


Nějak nevidím, že by zrovna G_C bazíroval na čísle vlaku. Spíš se tady kolem něj neustále motá někdo jiný...
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 19:41:08    Odkaz na tento příspěvek  

GRAPP
Sim 2745: odklony jsem neměl na mysli. Ty si dohledám.
Nick: Ano, to by mohlo být ono. Ani dnes vlak 1015 na Grappu vůbec není. Podle tabulí před chvílí normálně přijel a odjel v Zábřehu a má vyhozenou kolej v Olomouci. Grapp ani ta RJ odvozenina ho neznají. Nevím, u kterých vlaků jsem to pozoroval v minulosti.
Toho "modu budoucnosti" (předvídaných odjezdů?) jsem si taky už všiml a napoprvé mne to notně vyděsilo, posun času byl až bermudský. Vždy jsem to pozoroval v oblasti Zábřeh až Ostrava, v Čechách v tutéž dobu byly časy normální. Nevím, zda podstata jevu tkví v IT, v provozu, v teorii relativity nebo v teologii
Filďa_0270
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 19:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistebník IC1014
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 20:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Grapp napsali v bazmeku Microsoft Silverlight, který nikdy v mobilu nerozjedete - super aplikace s mobilní přístupností a nadto GRAPP zveřejnili ve chvíli, kdy Microsoft celý vývoj Silverlightu zastavil a vykašlal se na něj, takže se to časem bude muset předělat do něčeho normálního. :-) Skvěle vyhozené miliony z rozpočtu SŽDC a z OPD.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci vypadat jako provokatér, ale jak je to s těmi vozy z Aradu? Nějaká kastle by snad už měla být hotova..., nějaké foto by nebylo?
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:13:55    Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: Stejne jako vzdycky......
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nenidulezite se zeptat, kolik asi vyzrazení-chtivých Rumunů píše na k-report? :D
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyl jsi dnes nějak dlouho na sluníčku......
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dýmák: Poslední 3 dny celý den, ale nic to nemění nic na otázce, kdo by to asi měl potřebu z Aradu vynášet? Lidi z RJ nejsou magoři, protože pokud tam náhodou jedou, stejně o tom ví zbytek firmy a zveřejněním by si jen zavařili.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Já taky nečekám nějaké úniky od rumunů..., ale tak pokud je pravda co se o tom psalo, tak snad nějaké ofiko informace, ne?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: Jančura ofiko řekl pro E15, že objednali kvůli DB a zbytek drží pod pokličkou. Co víc?
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes jsem se na odstavnym motal,takže info z první ruky-RJ na ONJ nesmí protože prý dluží hodně moc
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dýmák: Já zas slyšel, že to mytí je nějaké drahé a Radim se na to může vysr** :D Teď otázka, která první ruka je věrohodnější.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Aha, takže vlastně nic...
Je zvláštní, že jinak se výrobci pochlubí, když mají nový kontrakt...jsem myslel, že je to vážně, ale asi další šprým
Hele, nezlob se na mě, ale ty tajnosti, to zase smrdí akorát tak odpadem z tohoto

(Příspěvek byl editován uživatelem petr47.)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:00:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: Pochlubí... Kdy Stadler Rail zveřejnil, že LE objednal Flirty InterCity? Podepisovali to přitom na InnoTransu 2010...
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jasan ono ušmudlání dveří na společnym je levnější..........ale pokud jsi pamatuju tak zrovna Radim řval na to,že ho zlý moloch ČD nechce na myčku pouštět.....
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Tak O.K. Já si rád počkám...,chápu že 80 vagonů schovají do kůlny, aby je nikdo neviděl..., ale nebudu jízlivý, přece Jančura co řekl, tak splnil...
Ale prostě si myslím, že je normální vůz předvést..., ikdyž, pokud ne, tak chápu nadřazenost rumunského světového vývoje a že nechtějí svůj hi-tech vývoj ukázat, přeci jen, krade se a v Rumunsku je co...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dýmák: No a pak řekl, že se to vyřešilo. Pak se tam jezdilo... A už se jezdí méně. :-)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: Typově ty vozy jezdí u CFR a používala je Arenaways, takže tam nejde o žádnou novinku. Je to jen platforma, do které si RJ nadiktoval výbavu a interiér.
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak-asi tvoje ta ruka je určitě lepší bo já jsem jen blbej dráteník SŽDC
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: No a já bych rád něco viděl, ne jen řeči žlutého fandy, to se nezlobte...Ikdyž, jste očividně informován...
Jsem s to pochopit, že pokud je objednáno,objednala DB, asi proto ty tajnosti..., a asi víme o co DB jde...
PS: "Stejně mě zaráží, že nejsou nikde k náhledu vizualizace, proč se nepochlubí...DB zakázalo?

(Příspěvek byl editován uživatelem petr47.)
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a jelikož mam společný v rajonu,tak jsem na ty vagony taky moc zvědavej-určitě to bude nádhera,jenom už teď mě moc mrzí,že po jejich střeše nikdy nebudu moc se projít(kdyby nedej bože ten nej o třídu lapší strhnul TV)
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo neprojel výlukou že
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ona firma RJ je stejnak samý tajemství-mam mezi jejíma zaměstnancema pár kámošů a ti o nových vagonech nic nevědí
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:35:24    Odkaz na tento příspěvek  

nenidulezite se zeptat, kolik asi vyzrazení-chtivých Rumunů píše na k-report? :D

Kdovi jestli ti rumuni vubec vi ze si u nich radim nejake vagony objednal. On asi pocet rumunu sledujich kacko a sledujicich ceska media bude podobny.
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

skoro bych mohl řvát-Budulajs kde jsi.......nebo už taky žlutobohu nevěříš
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ani BEVELO neni
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi prázdniny na VŠ
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak koukám,že děti co rozumí RJ už asi spinkaj.......
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 01:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dýmák: DB si informace hlídá už 2 roky. :-)
Honzové Sůra a Šindelář můžou připomenout, jak museli úvodní info, že RegioJet je "preferred bidder" pro Praha - Hamburk, dolovat přímo z DB.

Až se divím, že tohle byli ochotní zveřejnit tak jednoduše, ale taky RJ bylo ticho a přišel s tím člověk od DB.
http://www.zelpage.cz/zpravy/8334
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 02:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Tak ako prasaťu sa len o žite sníva, tak aj ja som tam kdesi videl príponu .php. Asi som sa špatne díval

Nezabúdajte na to, ako funguje pokrytie všetkých operátorov pozdĺž koridorov. Aj v prípade vozňov s nepokovenými sklami je to často dosť trága.

Znalosť čísla vlakov je medzi cestujúcimi prekvapivo veľká, a ešte prekvapivejšie u ľudí, ktorí naopak cestujú jednorazovo. Zdrojov je navyše v každej fáze dosť. IDOS, babitron, tabule, papierové cestovné poriadky, vozidlový IS, papierové cedule, miestenky, vytlačené spojenie z pokladne, poznámky cestujúceho, informácia od vlakovej čaty.

Babilon: Čo som pochopil, robí sa všetko preto aby sa už onedlho červenal GRAPP (a vlastne aj babitron) už pred pohnutím sa vlaku.

Ad. predpovedný režim: Tu do určitej miery závisí od toho, čo do ISOŘa zadáva dáta.

Jspetrak: Kombinácia GRAPP a Silverlight sa Oltisu naozaj nevydarila. Ale na druhej strane, keď sa do GRAPPu koplo, bola situácia ohľadom Silverlight úplne iná. Skoré prekopanie GRAPP so niečoho použiteľnejšieho si prajem aj ja, každopádne za "vyhodené" peniaze to nepovažujem.

Ad vozy z Aradu: Už som tu písal, že v poslednom ŽM píšu o tom, že už o vozňoch pre RJ vedia aj v Arade, a dokonca chystajú prvých 10ks.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 08:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Jančurovo hračkářství RegioJet je vůbec první dopravce, který něco musí neustále tajit. Prostě ten marketing a kvalitní píár z pera úplatného novináře Sůry musí fungovat. Vše má z podivných důvodů nějaký podnět a příčinut. Vozům z Rumunska věří snad jen Petrák ze zkostnatělého Želpádla

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4921
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 09:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jsme u toho - jeden tu nadává, že ta mobilní verze mapy nezobrazuje VŠECHNY vlaky na síti a druhý si zas stěžuje, že musí mít "VÝKONNÝ" mobil. Tak už se mezi sebou dohodněte, co vlastně chcete, ať to není špatně. Nebylo by nejlepší, kdyby ČD dávaly k jízdenkám rovnou i nějaké mobily s datovým připojením (v dnešní době to stojí už naprosté minimum, kromě totálního low-endu to umí zobrazit dnes už kde co, nehledě na podíl smartphonů mezi obyvatelstvem), ať si na to můžete podívat?

1] Mobilní web ČD funguje v lecems dobře, v něčem je ale nedotažený a se spoustou nesmyslného balastu. V těch mapách jsou chyby (včera fakticky neukazovaly třeba výluku Bakov-Hradiště, pokud jí aktivně nehledám a nezoomuju jak blázen, tak to není vidět). Opravdová killer aplikace to není.

2) Doporučovat někomu ultralevný zařízení a v podstatě čtvrt či polofunkční zařízení oblasti elektroniky je prostě hloupá rada. To lepší nemít nic a ušetříte si nervy.

3) GRAPP je není veřejná aplikace, cestující veřejnost o ní nemá ani ponětí a je z řady důvodů nepoužitelná pro mobilní zařízení.

4) Já žiju v bludu, že data nám má dávat primárně SŽDC, kterou platíme ze svých daní.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 09:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek4 má poslední přístup 15.7. Takže to možná tady sleduje.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 11:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučovat někomu ultralevný zařízení a v podstatě čtvrt či polofunkční zařízení oblasti elektroniky je prostě hloupá rada.

Já někomu doporučoval "ultralevné zařízení"? RadkuŠ, skleróza je svinstvo, co? S tím jsi tady začal ty, že m.cd.cz je na houby, protože potřebuješ výkonné železo. Já jsem ti jen oponoval, že to jede vpohodě i na těch levných. Nevím jak jsi z toho vyvodil, že někomu vnucuju nějaké levné řešení. Přání otcem myšlenky?

Asdf: No v tom ŽM je ale i info, že DB s RJ dosud žádnou smlouvu nepodepsalo. Vzhledem k tomu, o jak velký projekt se jedná a start má být už příští rok je nějaké divné.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 12:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím žlutou úderku tentokrát z Krkonoš. S plným žaludkem chutného oběda se to lépe píše. Tak stejně jako minulý týden, máme tady REFLEXI v souhrnu událostí posledního týdne. Ačkoliv se to žlutého hračkářství na kolejích moc netýká, tak ve šlépějích Jeníka Sůry jsem se snažil malou vsuvku jako jistou souvislost - do článku též propašovat.

Přeji hezký den z Krakonošova

Čistky ve státních firmách. Žák s nedostatečným mandátem mění lidi v dozorčích radách

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 12:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:
1) Treba chybu nahlásiť. Na vývoji toho mobilného webu pracujú pomerne rozumní ľudia, ktorí spätnú väzbu nezahadzujú.

3) GRAPP je 100% verejná aplikácia. To, že SŽDC neinvestuje do jej marketingu (prečo by to mala robiť? To majú robiť dopravcovia, cestujúci je zákazník dopravcu, nie SŽDC) je vec druhá. Tu môže nastúpiť napr. honzalb a spísať nejaký ten novinový článok.

4) SŽDC si platia (a dáta majú dostávať) primárne dopravcovia. A tí sa k nim bez problémov (dátovou cestou) dostanú. To, že RJ ani LE ich, na rozdiel od ČD, k verejnosti vlastnými cestami nepropagujú, rozhodne NIE JE problém SŽDC.
Ajtak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.49
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 14:05:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tady je zase odborniku. Mimochodem, Microsoft garantuje plnou podporu Silverlightu minimalne do roku 2021.
Posláno z mobilu.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4710
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 14:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nastúpiť napr. honzalb a spísať nejaký ten novinový článok.
Řekl bych, že napsáno ve stylu - "jen díky RJ je možné nahlédnout do utajovaných zpoždění ČD" a s fialovokošiláčem na fotce by to mohlo mít velký úspěch a sledovanost GRAPPu by stoupla o desítky procent.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 14:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ajtak: To je síce pekné, ale nič to nemení na tom, že výhľad použitia súčasnej verzie GRAPPu na čomkoľvek inom než desktopové Windows (Windows Phone, Android, iOS, Linux, čokoľvek) je viacmenej hodne čierny až nereálny.

Ohl: RJ osobne tiež moc nemusím (a z mojich príspevkov je to možno aj vidieť), každopádne skúste diskutovať vecne. Vďaka.

George_couser: Tak tých 10 vozňov uživí (ale ktovie či za súčasných podmienok aj zaplatí) aj na Ostrave. Známy, čo s tým (občas) jazdí, konštatoval, že sa zasa obmedzovali posiláky.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Ajtak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.49
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 20:12:34    Odkaz na tento příspěvek  

Otazka zni: Je GRAPP urcen komukoli, nebo je primarne interni a pro partnery, kde lze direktivne prikazat platformu?
Posláno z mobilu.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 20:15:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ASDF) Proč by to dopravci pro SŽDC dělali, když za přístup do API by po nich chtěla nekřesťanskou částku. Zadarmo jim je SŽDC fakt nenabízí. :-)

Bevelo) Ty jsi se začal specializovat na ústavní právo? :-) Ministr má přesně takový mandát, jaký by měl v parlamentní demokracii mít.
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/vlada-bez-duvery-jako-po sun-k-parlamentni-demokracii
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 20:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Petráku, chápu že chcete obsah článku zpochybnit. Ovšem parlamentní demokracie funguje pouze za předpokladu, že má Vláda důvěru Poslanecké sněmovny! Nepleťe si Vládu s poslanci. Vláda jsou ministři s předsedou sněmovny. Ale to vy jistě moc dobře víte. Žák rozhodně koná v době, kdy vůbec nebylo o důvěře ve Vládu hlasováno, navíc tam v srpnu (kdy hlasování bude probíhat) nemusí už nějaký Žák vůbec existovat.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)