K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 22. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 22. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 20:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

:-) Článek není potřeba zpochybnit, protože ani není věrohodný.

A oprav si tam ty chybějící písmenka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 20:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si přerušit vaši diskuzi o ho*nech snímkem z Ostravy-Kunčice. Bylo to 13.7.2013

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
851.028-1
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2924
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 21:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrák: u vás jsem si už na znevěrohodnění všeho - tak nějak zvykl. Ostatně, je mi to zcela volné Mirku Dušíne

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 21:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: mohu se zeptat, podle jakého bodu stanov ČD odvolává generální ředitel ČD členy dozorčí rady? A ještě bych se rád zeptal, co je za společnost Správce kolejí a jací členové správní rady SŽDC byli odvoláni.
Který bod Ústavy mluví o tom, že působnost ministra je podmíněna vyjádřením důvěry Sněmovnou?
Co znamená "Vláda" - myslím tím tedy ty uvozovky.
RJ se v minulosti sešel dokonce s ministrem dopravy Stanjurou - to se v ČR nesmí sejít se s ministrem resortu, v kterém někdo podniká?
Jak se rodí potravinářskému gigantu syn?
Jelikož vím, že všechno víte nejlépe a všemu rozumíte, těším se na odpovědi.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blábelo: Vláda jsou ministři s předsedou sněmovny.

Odkdy tomu tak je? Ona se dnes měnila ústava? Ty fakt nezklameš. To jsou zase vycucaný srance, ale třeba tě Slim pochválí, žes do toho dokázal zamontovat i Jančuru. Běž se raději proskočit do Švábenské sporovní haly, oběd v Krkonoších ti evidentně moc nesednul.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2013
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topiči, až zase budete provádět posun na hradle, rád se toho chci zůčastnit.

Hradelník Topič: Posun na hradle se provádí i v případě D2
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2925
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sůro, s vámi budu diskutovat až si přestanete motat: mě, mne, mně..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: chápu, to bude ten čistý horský vzduch:-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2926
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vanilkový classic Topič: jelikož jste tady ze sebe udělal také hlupáka, tak pro vás: O vládě pojednává třetí hlava Ústavy v článcích 67 až 80. Vláda se skládá z předsedy vlády (premiéra), místopředsedů vlády (vicepremiérů) a ministrů. K tomu patří i mnou zmíněný předseda sněmovny, což může být dle Ústavy i jakýkoliv poslanec nebo nezařazený poslanec.

Takže až zase budete chtít být Vanilko se Sůrou opět moudří ohledně toho co je Vláda České republiky, zkuste si o tom něco zjistit. Takhle jste Vanilko zase za idi*ta! Ale můžete se Sůrou prodebatit polemiku v rozdílu oblouk / zatáčka, přápadně i Váš názor na posun v prostoru hradla dle předpisu D2

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: máte jedinečnou šanci mě poučit a vy ji tak propásnete. škoda.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:45:41    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: s vámi budu diskutovat až si přestanete motat: mě, mne, mně..
Hlavně, že vy ten pravopis umíte na jedničku s hvězdičkou
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Sůro, stačí mi, když už nelezete na náš portál semenit své žluté teorie třesku

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:47:56    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: O vládě pojednává třetí hlava Ústavy v článcích 67 až 80. Vláda se skládá z předsedy vlády (premiéra), místopředsedů vlády (vicepremiérů) a ministrů. K tomu patří i mnou zmíněný předseda sněmovny, což může být dle Ústavy i jakýkoliv poslanec nebo nezařazený poslanec.
Souvislost s tím, co tu napsat Topič, mi uniká
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Mně by zajímalo, na čí objednávku jsi to psal. :-) Bendla něco žere? Žaluda má nahnáno, že mu někdo vyklidí po 4 letech krabice z kanceláře před barák?

Napsat o Zdeňkovi Žákovi, že je neschopný, bez uvedení zdroje/důkazu, to je hodně dobrý vtip.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 23:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petráku, při té vaší žluté mantře v otvírání šampaňského bych ještě počkal. Žák je pouhá karikatura na první místa ve sběru funkcí a možnosti ovlivňovat dění na dráze. Kritika nákupů Railjetů tím nekončí. Sám byl proti transformaci Českých drah. Vy prostě budete plácat to své přesvědčení stále dokola, že to je hodný Mirek Dušín, co příšel do ČD a ČD Cargo udělat pořádek že? Díky takovým jako je Zdeňěk Žák, může klidně v klidu Jančura onanovat. Postupně se zjišťuje to jediné, že někteří jedinci přes své obsáhlé vlastní zájmy chtějí urvat něco pod sebe. Netřeba chodit daleko: AWT, RegioJet, Arriva.. atd. Hlavně to myslí všichni dobře s tou liberalizací a předáváním jendotlivých tratí soukromníkům

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 23:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Petráku, chápu že chcete obsah článku zpochybnit

Takovej marnej článek plnej polopravd, nesmyslů a fabulací by ti zpochybnil kdejakej profesionální novinář (a nemuí bejt ani z mladý fronty). Ohledně politiky opravdu radši nepiš, když tomu nerozumíš.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 23:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: vysvětlil jsem to zcela jasně - co je to Vláda. Vy, místo aby jste hodil nějakou pochybnot o vysvětlení tohoto pojmu, tak plácáte, jen aby bylo co napsat. Zkuste nám Sipi vysvětlit co je to Vláda, resp. kdo je pod tímto označením schován. Třeba se rád něco přiučím.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2359
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 00:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ajtak: Platforma GRAPPu je daná maximálne tak tým, s čím v Oltise robiť vedia, a tým čo v SŽDC (ne)požadovali. Každopádne prístup verejnosti bol v pláne odzačiatku a to primárne. Pre interné účely sa dokonca používa úplne iná mapa (ktorú možno časom GRAPP nahradí).

Jspetrak: Pokiaľ viem, dopravca má nárok na dáta o všetkých verejných osobných vlakoch a všetkých svojich vlakoch bezplatne, resp. zaplatené to má v cene za dopravnú cestu.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 00:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf) A co vím já, SŽDC si za to řekla u jednoho z dopravců o částku ještě o něco větší než chtěla po tvůrcích NaVlak a po těch chtěli za roční přístup z nekomerční aplikace něco lehce nad 100 tisíc. :-) Asi se snaží uplatnit 121/2000 Sb., Hlava III: Zvláštní právo pořizovatele databáze, a maximálně monetizovat investici do aplikace.

Bevelo) Tak určitě...
Podle téhle dikce to s námi myslí dobře všichni do jednoho, ČD, RJ, ... :D Všichni tu jsou od toho, aby někomu vydělali. Je okaté, že se snažíš na firenetu vybudovat mediální obraz křišťálově zlých soukromníků. Nežereme ti to. :P

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9266
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 00:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo:

Jen tak pro zajímavost: ministr + předseda úřednické vlády z let 2009 - 2010 (Slamečka a Ficher) podle vašeho názoru měli/neměli dostatečný mandát k tomu, aby podepsali smlouvu na rychlíky s ČD, a. s. na 10 let dopředu + podepsali memorandum zavazující vlády (i ty budoucí) po dobu 10 let poskytovat příspěvky na regionální železniční dopravu?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 00:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: No, je možné, že sa veci zmenili, holt peniaze hýbu svetom Ešte je otázka, o čo u toho dopravcu žiadali, či o prístup do API GRAPP, alebo o prístup cez ISOŘ-EVAL.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 00:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste nám Sipi vysvětlit co je to Vláda, resp. kdo je pod tímto označením schován. Třeba se rád něco přiučím.

Bevelo,tobě budu něco vysvětlovat až přestaneš semenit své modré teorie třesku na to vašem portále.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 00:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Ruku do ohně za to nedám, ale podle mě to bylo API GRAPPu.

Ostatně na vypsání tabulky "aktuální poloha vlaků" je výstup z ISOŘ EVAL, jak se dívám, zbytečně podrobný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 01:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak tady je důkaz o tom, jaký je pan Bevelo pisálek. Ten článek je jen zkopírovaný z jiných článků, převážně z čtk a dokonce ponechal i celé odstavce a dokonce se možná inspiroval i z idnesu, kde korektně autora (čtk) uvádějí.

http://www.financninoviny.cz/zpravy/ministr-zak-zahajuje-kontrolu -ceskych-drah/962808
http://www.financninoviny.cz/zpravy/ministr-dopravy-prosadil-vyme nu-vetsiny-dozorci-rady-cd/963479
http://ekonomika.idnes.cz/kontrola-ceskych-drah-zacina-di0-/eko-d oprava.aspx?c=A130717_174132_eko-doprava_fih

Navíc přidal jen nějaké hámotiny o Jančurovi a Leošovi a u zbytku přeházel nějaké věty, aby to nebylo tak okaté. Otázka tedy zní, kolik vlastních slov (informační hodnoty) si do toho svého superčlánku vložil?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 02:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Vláda se skládá z předsedy vlády (premiéra), místopředsedů vlády (vicepremiérů) a ministrů. K tomu patří i mnou zmíněný předseda sněmovny, což může být dle Ústavy i jakýkoliv poslanec nebo nezařazený poslanec.

Ty seš opravdu trouba k pohledání. Když ses už obtěžoval číst ústavu, jak tvrdíš, tak jsi to měl udělat pořádně.

S funkcí poslance je neslučitelná funkce senátora, prezidenta republiky a soudce. Poslanec tedy může být např. členem vlády, v takovém případě však nemůže být členem vedení Poslanecké sněmovny, ani jejích výborů či komisí. Z toho jasně vyplývá že předseda sněmovny nemůže být nikdy členem vlády ani jakýmkoliv způsobem k vládě patřit.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 02:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: už umíte lhát jako Jančura. V článku je pouze jediný odstavec o jménech nových členů dozorčí rady. Ani z jednoho portálu nic nepochází. Snažíte se sice výborně, ale nedostatečně. Takže výsledek nula, vy kuchtíku z KFC

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4344
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 08:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: asi zklamu Topiče, tenhle článek se Vám fakt nepovedl...nicméně Jančuru jste tam zamontoval podobným zpusobem, jakým ho montuje Sůra do svých výpadkům o ČD, novináři zde jednají vzácně ve shodě...

David: jen tak pro zajímavost - tandem Fischer /Slamečka měl na rozdíl od tandemu Fischer / Žák důvěru parlamentu. O tom Bevelo píše a v tom teda pravdu má.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 09:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Dovolil bych si nesouhlasit s označením Bevela za novináře. Kašpar je přiléhavějším označením. Bláboly splácané z rozličných zdrojů, plné gramatických, syntaktických a věcných chyb se dají označit za žurnalistickou práci jen v nepříčetném stavu.

Jediným cílem většiny Bevelových textů je "zúčtovat" s nenáviděným Jančurou nebo aspoň na něj flusnout, což u Bevela vypuklo poté, co se z Jančury posral strachy a stáhnul ze své Ohňosítě lživý článek, o kterém tvrdil, že ho zrediguje a za dva týdny "vylepí" zpět. Dva týdny se mezitím protáhly na téměř či více než rok (přesné datum Bevelovy posranosti z RJ hledat nebudu).

Ohňosíť není žádný informační portál a na rozdíl od Bevelem často dehonestovasné ŽP, kterou z fandovství provozuje několik desítek lidí, to je pouze jeden z mnoha blogů, který si zakládají psychopatičtí grafomani, kteří se tak vypořádavají s "příkořími" okolního světa a napadají každého, kdo s nimi nesouhlasí. Člověk, který má všech pět pohromadě, bere tyhle slovní průjmy s nadhledem a musí se jim akorát smát, stejně jako pitomostem, co Bevelo píše sem na káčko pod svým i dalšími nicky.

Mimochodem, Bevelo také tvrdil, že vláda jsou ministři s předsedou sněmovny a že je to napsáno v ústavě. Souhlasíš s ním?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2931
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 10:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Classic Topič: děkuji za věcný a obsáhlý rozbor. Chápu vaše nadšení pro liberalizaci železnice, nicméně kdybych byl z Jančury podělaný, jak ostatně sám opět tvrdíte, tak by se o něm žádný jiný článek na portále nevyskytoval. Jelikož opět žvaníte, vy odborníku na posun u hradla dle předpisu D2. Tak bych vás rád ujistil, že z Jančury, stejně jako ze zkorumpovaného Sůry jsem podělaný nikdy nebyl. S nikým zůčtovat nepotřebuji Bečko, ba naopak. V mnoha souvislostech se dají sestavit zajímavé texty dřívějších sranců do médií právě z huby Jančury. My se za informační portál nepovažujeme, nikde jsem to ani netvrdil, proto nechápu proč vám tak leží v žaludku. Nemáte problémy se zažíváním? Doposud jsem nevěděl, že Želpage založilo několik psychopatiských grafomanů, jak jste je tu hezky označil. Bečko Topiči, vy nemůžete opravdu snad ani tušit, co je to Ústava. Citoval jsem z ní pouze hlavu článku 67 a 80 kde se přímo vysvětluje, co je to Vláda. Pokud jste stejný tupec a hlupák jako vaši přívrženci žlutého džihádu, nelze už nic jiného, než vás politovat..

Pusťte si Jazz, to pomáhá..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 10:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady bude dneska veselo.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 10:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citoval jsem z ní pouze hlavu článku 67 a 80 kde se přímo vysvětluje, co je to Vláda.

Ty bambulo, o vládě informuje třetí hlava ústavy v článcích 67 80. Ty jen tupě něco zkopíruješ z wiki nebo odkud a nemáš o tom ani anung Snad znáš rozdíl mezi a/až
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 11:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Ide o to, že to čo mi bolo povedané o tom prístupe sa týkalo práve prístupu cez ISOŘ-EVAL.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3608
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 12:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: George_couser: Tak tých 10 vozňov uživí (ale ktovie či za súčasných podmienok aj zaplatí) aj na Ostrave.

Taky jsem si říkal, že těch 10 se vyrobí a kdyby smlouva neklapla, tak se nasadí na OV.

Známy, čo s tým (občas) jazdí, konštatoval, že sa zasa obmedzovali posiláky.

Ale pokud se omezují posily, tak to taky může znamenat, že by se neuživily. Tedy uživily, ale ne jako další vozy navíc, spíš jako náhrady za největší šroty, které se neustále serou (klima apod...)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4922
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 12:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GRAPP je 100% verejná aplikácia. To, že SŽDC neinvestuje do jej marketingu (prečo by to mala robiť?

No nemala - penězovod z našich peněz už úspěšně proběhl. Vůbec nedomejšlím kolik to stálo.

Fakt nemáte pocit, že web SŽDC by měl vypadat úplně jinak a že by GRAPP měl trůnit někde v popředí...pokud ne, tak prostě žijeme každý na jiné planetě.

SŽDC si platia (a dáta majú dostávať) primárne dopravcovia. A tí sa k nim bez problémov (dátovou cestou) dostanú. To, že RJ ani LE ich, na rozdiel od ČD, k verejnosti vlastnými cestami nepropagujú, rozhodne NIE JE problém SŽDC.

To máte nějaký popletený. Většinu vlaků osobní dopravy platíme MY - z jízdného, daní a dotací z našich daní do SŽDC.

Microsoft garantuje plnou podporu Silverlightu minimalne do roku 2021.

Jenže pro danou úlohu se nehodí, páč není fukční pod mobilníma platformama, což je do budoucna klíčové.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 13:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestlipak si RJ spravilo tu klimatizaci..., pokud ještě ne, tak by měli začít, ať se pak nevymlouvají, já je varoval Příští týden až 35 stupňů...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 13:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:

No nemala - penězovod z našich peněz už úspěšně proběhl. Vůbec nedomejšlím kolik to stálo.
A vy k tomu chcete ešte ďalší peňazovod na marketing? OK.

Fakt nemáte pocit, že web SŽDC by měl vypadat úplně jinak a že by GRAPP měl trůnit někde v popředí...pokud ne, tak prostě žijeme každý na jiné planetě.
Nie, taký pocit nemám. SŽDC má mať web primárne určený pre dopravcov. Zákazníkmi SŽDC sú dopravcovia. Paralela s napr. ŘSD nie je na mieste, pretože zákazníkom ŘSD je prakticky každý vodič v tejto republike.

To máte nějaký popletený. Většinu vlaků osobní dopravy platíme MY - z jízdného, daní a dotací z našich daní do SŽDC.
Popletené to máte Vy. Cestujúci cestuje s dopravcom, naše dane plynú vo forme ZVS dopravcom, nie SŽDC. Dotácia SŽDC na prevádzkovanie DC s týmto nič nemá, tá je tu z iných dôvodov.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4923
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 13:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vy k tomu chcete ešte ďalší peňazovod na marketing? OK.

Patrně netušíte, co to marketing je.

SŽDC má mať web primárne určený pre dopravcov.

Ten web je blbý pro kohokoliv a spíš ukazuje, jaký je asi v baráku binec.

No nic, jsme už dost mimo téma.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3609
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 13:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Známy, čo s tým (občas) jazdí, konštatoval, že sa zasa obmedzovali posiláky.

Kolikavozové to v neděli obvykle jezdilo? Koukám a odpolení RJ na prahu jezdí 4 max 5 vozové. Přitom všechny SC od 11:30 do večera vyprodány na 100%, v LE zbývá posledních pár míst v P a B třídě. Economy totálně vyprodána i za 395 Kč.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 14:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Ale víme, kolik celý ten TIS-TAF systém stál. :-)
http://www.szdc.cz/modernizace-drahy/prehled-staveb/op-doprava/ts i-taf.html

Asdf: ISOŘ-EVAL, co jsem se dočetl, poskytuje updaty každých 6 minut. To není moc pružné pro tabulku "aktální poloha", ale mohli by to místo GRAPPu použít.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 15:11:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:
Čo je to marketing, tuším len veľmi matne, ale nejak jeho účel tuná postrádam. V prípade, že dá RegioJet k tej často naprosto neaktuálnej tabuľke odkaz na GRAPP, tak sa ten marketing zvládne s minimálnymi nákladmi. A ten web minimálne z môjho pohľadu (zamestnanec dodávateľa technológii) blbý nie je, väčšinu vecí dohľadám rýchlo, výhradu tam mám len k jednej jedinej veci. Porovnajte si to s webom napr. ŘLP.

Jspetrak: Mali by ste sa tam dočítať o tom, že ISOŘ (a aj rozhranie na EVAL) má 2 režimy updatu - jeden okamžitý formou udalostí a inak hromadne každých 6 minút s kvitanciou (ten sa využíva len na určité veci a v určitých situáciách, slúži to viacmenej ako "spoľahlivý doručovací kanál").

George_couser: 5 vozové a 2 šesťvozové (Žilina a jeden). Teraz jazdí 6 vozňová len Žilina aj to nie vždy a 5 vozňovú aby človek pomaly pohľadal.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 15:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Díky, takže se zřejmě opravdu zkracovalo.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 19:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asdf: Procházel jsem tu dokumentaci jen zběžně a nejvíc mou pozornost upoutalo to XSD schéma vložené přímo v PDF. :-) Pak by to mělo umět vše, co je potřeba. Díky!
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 22:30:21    Odkaz na tento příspěvek  

čumim, kolik je tady "novinářů" a lidí, kteří vědí o všem absolutně vše...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 00:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Niet zač. Potom dajte vedieť, ako ste dopadli po stránke finančných a iných podmienok. Rád by som vedel, nakoľko sú moje informácie v tomto smere aktuálne. Môžete tak urobiť súkromne na mail pod nickom.

A áno, zmysel tých vizualizácii (vyskytuje sa to aj v iných dokumentoch) mi tiež trochu uniká. Keby to bolo aspoň priamo XSD.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 00:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ten "nejlepší" z novinářů už radši někam zalezl, vyloženě se tu ztrapnil třeba v diskusi o vládě a ústavě, kde ani neuměl rozličit Hlavu ústavy a její články, tak radši vzal zpátečku. Tak snad i jeho přisluhovači tady zjistili co to je za "pisálka".
Jenom snad ani nechci vědět jak pan ing. psal diplomovou práci, asi měl štěstí, ž ještě neexistoval "theses" (aplikace proti plagiátorství)
Tomes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 00:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo psal (příspěvek 2925) : "Sůro, s vámi budu diskutovat až si přestanete motat: mě, mne, mně..." A teď jeho vlastní příspěvek z fb : "Honza Jirásek von Altonaburg mě se líbí, jak mají u RJ nastavený proces řízení a selekce průserů... když něco nefunguje, napište majiteli, tohle se nikde jen tak nevidí." S poslední větou jeho souvětí naprosto souhlasím
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4346
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 08:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Slim: Dovolil bych si nesouhlasit s označením Bevela za novináře.
Líbí se mi, že po létech hledání se naše konverzace konečně dostala do stylu Gutha - Jarkovského..;-)

Ohňosíť není žádný informační portál
Souhlas, tím spíš nechápu zde často používané (nikoliv Vámi) srovnávání akivit Bevela a Sůry. Já nečtu Ohňosíť ani ŽP výjimkou zde ovas vložených linků, netroufám si porovnávabč a hodnoit, ale oba mají společné to, že na rozdíl od MFD a Idnes jsou to stánky soukromých osob, které si mohou psát v podstatě co chtějí.

Mimochodem, Bevelo také tvrdil, že vláda jsou ministři s předsedou sněmovny a že je to napsáno v ústavě. Souhlasíš s ním?
Jsou blbosti, které se nedají s čistým svědomím obhajovat bez ohledu na barvu vyznání...dělá to tady akorát jeden z Barrandova, ale je třeba k tomu mít VŠ...

Bevelo:
Řekl bych, že se pomalu blížíš k užití Topičova jména a tím finálně k poklesu na úroveň Sůry, který tady minulý týden něco podobného zkusil na mne...bacha na to. Von ten džihád fakt musí mít své meze...
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 11:27:00    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ....noo,to je dosti diskutabilní, páč MFD a Idnes, pokud mám správné informace patří též v praxi soukromé osobě
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4350
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 11:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karel z karlína: Jistě, ale deklarují se jako nezávislá a objektivní média...vono v podstatě skoro každé médium patří v praxi soukromé osobě...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 13:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestující nafotil špínu ve vlaku do Olomouce

Uvádím zde, protože se to týká RJ :-)

Slim alias P.H.:
Koho myslíš tím z Barrandova? Já v panelákovém Barrandově opravdu nebydlím.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4352
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, ty tam máš vilu po Milošovi Havlovi u filmových ateliérů. Ale potrefená se holt ozvala.

A co ten tvůj věk a co nějaké vyjádření k nefunkční klimatizaci? je tady zvykem připomínat nezodpovězené dotazy...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek4: Už jsme si mysleli, že jsi odešel...

To samozřejmě, co jsi poslal, je hrozné. A na ČD občas taky za takovéto věci nadávám.

U mě na severu Čech mám štěstí na RegioPantery na U1. Když chci ale jet do Prahy, tak si musím vybrat buď mezi věčně zpožděnými EC (skvělé vozy, ale mezistátní vlaky a z toho plynoucí zpoždění) a chebskými R, které sice jedou vždy včas, ale modernizované B v Najbrtu (moje nejoblíbenější vozy) se objevují jen někdy...

Btw. když nebydlíš v Barrandově, proč máš na obrázku dopravní značku s nápisem Praha-Barrandov?

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime, když se tady naposled vytahovala jména a věk, utržil sis tady pořádnou ostudu a spousta stránek musela být smazána. Sice všichni víme, jak se jmenuješ, kolik ti je i kde bydlíš, proto tě přede všemi naposled žádám, aby ses nedotazoval na věci nesouvisející s železnicí. Když jsem minulý týden psal, že v 51 letech je lepší se věnovat třeba vnoučatům, byl můj příspěvek smazán. Proto i já budu žádat admina o mazání příspěvků, kde se řeší věk.

Taky jsem psal že nejsem tiskové oddělení žlutých a k nefunkční klimě u žlutých i modrých jsem se jasně vyjářil. Speciálně pro tebe to tedy zopakuji:
Spoléhat pouze a jedině na své a na VHD tak akorát . Blíží se nám tropický víkend, takže to všem doporučuji, včetně případným cestujícím žlutých.

Nostalgia:
Není to jedno co mám v avataru? Ta značka je ze září 2010, kdy tam přibyl symbol zákazu nad 12t :-) To jako když si tam dám obrázek Potěmkina, tak si budete myslet, že bydlím v Potěmkinu nebo co?

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:19:56    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: no v tom si v naší republice můžeš demokraticky vybrat. Je to půl na půl. Jedna patří Babišovi, druhá Bakalovi
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karel z Karlína: ještě nám bývá koupit ten Ringier a zavřít hubu tomu Šáfrovi...;-)))

Budulínek: hele, ty debile, jestli jsem si já "utržil ostudu" (vole, ostuda se utrží???), proč teda byly mazány Tvoje příspěvky? A jen tak mezi námi - svůj věk jsem tady pozradil sám a nestydím se za něj ani za své jméno, jen si nepřeju, aby ho sem tahal kdejaký sráč, jak jsem uvedl. To platí pro ty iniciály, nad kterýma sis ustříkl v příspěvku 1068 - to pro ty, co by mi případně zase vyčetli vulgaritu.
Ale OK, evidentně je Tvůj věk hodnota, kterou kdybys proflákl, "utržil" by sis ostudu Ty, tak si ho nech pro sebe do avataru si napiš třeba "Ať žije kretenismus."

Spoléhat pouze a jedině na své a na VHD tak akorát
Hezká odpověď odborníka na RJ...jen si tam místo VHD dosaď RJ, jestli na to máš koule...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2934
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: kdybych byl evidován na Úřadu práce jako vy, také bych tady mohl smrdět na diskuzi 18 hodin denně. Bohužéél...

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se to týká RJ
Jak?
Zmínkou o konkurenci?
Nebo tím, že má umyté jen dveře, nefunkční dveře či klimu, zamlžená špinavá okna,...To vše se tam taky dá najít.
Jen není jisté, zda by takové fotky byly zveřejněny, s podobným komentářem..

Jinak je samozřejmé, že šroty tohoto typu by už na trať neměly. Bude to vůz z dom.st.Brno.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2746
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno, fascinuje mne, jak JiriKuv klon se pustil zrovna do Roberta se slovy: Babilon, a víte alespoň odkud kam a kdy jedete?
Krasny priklad toho, kdyz si nekdo nevidi do huby

No a prispevek profiloveho JiriKa jsem cely necetl a ani to cist nebudu. Reagoval jsem na jeden konkretni vyrok a nijak nerozporuju, ze dnes na mobilnim modrowebu je informaci hafo. Jenze u Sima se vzdy musi nejaka chyba najit, tak se ted budeme tocit na tom, jaka byla predchozi diskuse, jak ktery telefon co zvlada atd... a pointu ve smyslu "pokud nabizim sluzbu zakaznikum, mel bych to byt ja, kdo chce dostat potrebne informace k cestujicim" radeji zaslapeme do zeme, protoze se chovame presne podle hesla ve spodni casti meho prispevku 2742.
Tenkrat ty informace taky byly k dispozici. Jenze, pokud clovek chtel jet aspon trochu kulturne, znamenalo to:
- otevrit Idos, najit si v nem vlak
- otevrit ZelPage, najit si planovane razeni
- otevrit K-rep, zjistit od spoludiskutujicich, nakolik se tomu razeni da verit
- otevrit Vagonweb, podivat se, jak ktery vagon vypada zevnitr
- pokud je v case odjezdu v nabidce jen kozenkova zloutenka nebo zablesene Acko, posunout cas odjezdu a zkusit vyse uvedene s jinym vlakem
- koupit si listek a mistenku, napsat si cislo vlaku
- v case pred odjezdem otevrit Babitron a sledovat, jesli je vse OK
- pokud to je vlak ze SK nebo z nejakeho duvodu neni k nalezeni na Babitronu, otevrit Poloha.vlaku.info a zkusit ho najit tam
- projet mimoradnosti na webu CD
- projet aktualni info z provozu na K-repu
- v pripade nejasnosti volat na infolinku

Ano, dnes je situace mnohem snazsi, mimo jine diky mobilni verzi modrowebu, Grappi a treba upozorneni na mimoradnosti primo v Idosu; bohuzel, furt tomu k dokonalosti (myslim informacni, nikoliv fakticke, za kterou by se dal oznacit provoz bez zpozdeni) tomu furt neco chybi. Pritom par veci se vylozene nabizi:
- urceni polohy vlaku na nemobilnim modrowebu bez kodu, kdyz uz to obilni verze zvlada
- pristup ke svemu uctu i pres mobilni verzi (je snazsi se prihlasit, nez prepisovat cisla dokladu)
- aspon ocesana verze grappu ve verzi pro mobil (informacni tabule mobil zvladne)
- zacleneni "neoficialni" stranky zpozdeni do zluteho webu
- user-friendly vyhledavani mimoradnosti, ne podle cisla trate, ale podle vlaku (= k cemu mi je, ze si muzu objednat majlem info o mimoradnostech, kdyz si musim napred zjistovat, po kterych trasach to jede, aby mi pak chodily info i o vecech, ktere jsou mimo trasu meho vlaku; pritom trasu vlaku i lokaci mimoradnosti system zna)
- moznost defaultniho nastaveni formulare na modrowebu

Neco z toho je slozitejsi technicky, u jineho staci jen chtit... uvidime, ceho se dockame. Eshopovy modrolistek bez vazby na konkretni vlak uz taky mame, prestoze to dlouha leta (a zimy, panove, hlavne ty zimy byly dlouhe) neslo ;-)

Nostalgia#1186 > prestoze v Esmeralde nebydlim, mam ji v profilu ... mel bych si to zmenit?

Slim#4353 > hele, ty debile
Dekuji za krasny priklad pondelniho duchaobohacujiciho uvitani
svůj věk jsem tady pozradil sám a nestydím se za něj ani za své jméno, jen si nepřeju, aby ho sem tahal kdejaký sráč, jak jsem uvedl.
Ja bych se za jmeno Abcabc asi stydel, vzdyt je strasne slozity z toho poznat, kde konci jmeno a zacina prijmeni. To vam musi delat na uradech docela problemy

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 14:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime, s tebou opravdu není slušná diskuze. Opět vulgarity, neustále mě cituješ ve svých komentářích, zřejmě kvůli mne nemůžeš spát. Hlásím tě adminovi, aby ti dal konečně ban, když se neumíš ve svém věku chovat slušně. Po mém věku nikomu nic není.

Ještě jednou pro ostatní (pomalejší):
V extrémních vedrech je lepší se vyhýbat VHD (dosaďte si co chcete ČD, RJ, Leo, DPP...) a spolehát pouze a jen na sebe. Chápu, že někteří budou raději stát nejlépe s nataženou rukou a řvát: "státe, postarej se!".

Ohl:
Souvisí to RJ, protože na Ostravu takový vagón určitě nepotkáte.

ČD jsou problémem, nikoli řešením