K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 28. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 28. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3042
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 20:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.F.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2013
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 20:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 20:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tý fotce u odkazu Zzz se křižují i trolejová vedení nebo špatně vidím?
Vanous
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.31.76
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 20:52:56    Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne trať na Domažlice není elektrifikovana.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 21:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Že je řidič MHD debil co neumí řídit budiž, ale že se tím ještě veřejně chlubí? [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 21:33:46    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si připomenout, že trakční vedení trolejbusu v Plzni na přejezdu Domažlické ulice je dost neobvyklé konstrukce. Je to vlastně jakási trolejbusová řetězovka s laníčky a pochopitelně i s izolačními rozpěrkami mezi polaritami. No a ta trolejbusová stopa je ,,dvojkolejná", tudíž je tam těch trolejí a různých lan docela dost.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 21:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz a ostatní znalí situace v Plzni:
Zajímala by mě rychlost drážních vozidel na zminovaném přejezdu. Předem děkuji za odpověd.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 22:17:16    Odkaz na tento příspěvek  

Podle tab.6 TPP trati 712 je to 90 km/h (traťová rychlost). TPP, které mám k dispozici, jsou z r.2008, možná je to už změněné, ale o moc asi ne. Při poruše PZZ na rozkaz Op pochopitelně 10 km/h.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 23:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk:
Právě kvůli OP jsem se ptal na tu rychlost. Protože pokud vlak jel se zvýšenou opatrností, tak nikde nevidím problém, kvůli kterému vzniklo takové haló.

Ostatně dneska v Krnsku (070 PHA-TUR) bylo OP taky a nikdo nestřežil, nikdo se nad tím nepozastavoval. Prostě se zvýšenou opatrností. Někdy jsou ty články opravdu k....
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4582
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 01:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Pročpa debil? Včas zareagoval. Kdyby to valil před a přes přejezd nějak rychle, tak by tu asi byl druhý Březhrad. (Dodnes vzbuzující pochybnosti nad uzavřeným vyšetřováním, alespoň ve mně.)

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 08:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pročpa debil?
Je-li PZZ "zhasnuté", má se řidič chovat jako na přejezdu opatřeném jen výstražnými kříži, neboť PZZ může být mimo provoz (což zde i tak bylo). Včasné zareagování, zastavení není žádné hrdinství pohotové reakce, nýbrž povinnost. Ale to, Ml636, jako řidič profesionál určitě víte, ne? Připomnělo mi to ne tak dávný případ jiného autobusáka.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Bublifucus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.12.42.85
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 09:12:23    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Tak se běž do Parsu podívat. Garantuju Ti, že neuvěříš vlastním očím...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 10:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: debil proto, že ze své povinnosti udělal divadlo!
Na korytu v Táboře je nepřehledný dvoukolejný přejezd (okolo jsou PHS). Protože bílá neblikala, jel jsem opatrně, což velmi nelibě nesl řidič BUSu za mnou - SPZ bych kdesi i našel.
Kampaň debilních sdělovacích prostředků proti dráze nese ovoce - naposledy nefunkční přejezd kdesi na Beroun. Reportáž TV NOHA z toho místa byla odstrašujícím příkladem co jeden debil v mediích dokáže vypotit. Namísto důrazného připomenutí povinností řidičů z nich dělají chudáky za volantem.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 10:37:40    Odkaz na tento příspěvek  

V Tachově je železniční přejezd, opatřený pozitivkou a také dopravní značkou Stůj, dej přednost v jízdě. Když přes něj jedu, zastavuji a ještě se mi nestalo, že by za mnou jedoucí řidič aspoň neblikal, pokud už přímou nepoužije klakson. Také u každého přejezdu stahuji okénko a vypínám rádio, a pokud vezu někoho, kdo se mnou jede poprvé, tak se tomu hrozně diví. Dokonce se divil i profesionál, řidič linkového autobusu.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 2-2013

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 11:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz Doktorův odkaz z prostějovska- sice to tam neznám, ale dotyčný řidič výslovně zmiňoval lokomotivu (předpokládám že ji rozezná od vagonu), tedy zřejmě nešlo o sunutý vlak. A lokomotiva ta by měla být skutečně osvětlena předepsanými návěstmi za každých okolností....

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 11:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: Najděte SPZ, jsem zvědavý za čí stáj kope ten dotyčný nervóza.
Já určitě s tím přístupem řidiče trolejbusu souhlasím. Pokud bych neviděl, že je přejezd střežený, případně vlak nehoukal a nejel přes přejezd cca 10 km/h, musel bych se domnívat, že je někde problém.
Že se to potom dostalo do médií, co to dokážou podat způsobem svým vlastním, je věc jiná. Každopádně "hlásit se to musí."
Minimálně proto, že by se mohlo opravdu jednat o poruchu o které by z nějakého důvodu skutečně někdo nevěděl, případně nechtěl vědět. Možné je přece všechno, o tom se nemusím snad s nikým dohadovat.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 11:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V polovině října tu byly poptávány fotky z nehody 2.10.1993 ve Starém Plzenci, vjezd na obsazenou.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 11:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad novotny: Ten odkaz na Doktora. Nebyla to náhodou vlečka, na kterou dnes jezdí dopravce "Hanzalík" s "Mattoni expresem" ???
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 11:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jeřáb
neznalý
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.230.250
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 13:47:18    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel reiser : Ty dvě fotky z nehody ve Starém Plzenci ve větším asi nemáte ??
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 15:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co ti v Parsu udělali tak hrozného?
Nejveselejším příběhem je zřejmě první přistavené Eso Macechy do PRASu. Chlapci jej začali, po vzoru Cargo Peršingů, předělávat na Reso[biggrin][rofl] A zřejmě tušíte, co se v PRASU na Resech dělalo za "řezničinu"[lol]
Jinak to jsou samé smutné skazky. Už delší dobu chápu, proč soukromníci šilhají po zahraničních strojích. Tam totiž nehrozí srážka s českým opravárenstvím.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 16:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novotny, budu citovat profesionálního řidiče Kudličku: Na poslední chvíli jsem zahlédl, že na onom přejezdu pravě jede zcela neosvětlená vlaková souprava, lokomotiva byla už daleko a já i když jsem jel skoro předpisovou rychlostí, strhul jsem vůz do prava a havaroval. Tedy, na přejezdu se v okamžiku Kudličkova prozření nacházely vozy jedoucího vlaku, které byly dle Kudličky trestuhodně neosvětlené. (Ne)osvětlení lokomotivy na tuto událost nemělo žádný vliv. Profesionál Kudlička zkrátka jel "po paměti", nedbal povinností řidiče, svojí blbostí boural, musí se s tím svěřit světu a ještě si postěžovat, jak mu bylo ublíženo. Jen by mě zajímalo, když píše, že jel skoro předpisovou rychlostí, zda to bylo předpisových 30 km/h.

Výpravčíxy, ano, je to ona vlečka.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
pajonk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.233.236.165
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 19:51:15    Odkaz na tento příspěvek  

novotny Číslo příspěvku: 505
„A lokomotiva ta by měla být skutečně osvětlena předepsanými návěstmi za každých okolností....”
( Nicméně se jedná o vlečku a ta může mít vlastní ustanovení odlišné od SŽDC a schválené DU.)

Mi vychází, že lokomotiva osvětlena byla předepsaným způsobem, akorát to trouba na čele vidět nemohl, když píše: „lokomotiva byla už daleko a já i když jsem jel skoro předpisovou rychlostí, strhul jsem vůz do prava a havaroval.”
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6575
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 21:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://youtu.be/koARSYrzhEU?t=4m56s

Takhle vypadá řidič jedoucí po paměti předpisovou rychlostí přes přejezd [happy].
Ale i jinak celé to video stojí stejně jako mnoho jiných z PL úzkýchza zhlédnutí.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 10:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže ta loko byla už za přejezdem a náš řidič se lekl vozů které táhla za sebou a které podle něj měly být osvětleny? V tom případě není co řešit, je to trouba. A já taky, poněvadž jsem to nějak blbě přečetl a ještě hůř pochopil.....[uhoh]

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 10:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

novotny: Ano, tak to bylo. A následně se v diskuzi vymýšlela různá zvěrstva ozdobit vozy ve stylu blikátek na Vánoce.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 10:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi něco takového jak je ten kamion v reklamě na Coca-colu. To by nepřehlédl ani slepý....[coze]

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11680
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 11:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by nepřehlédl ani slepý.... - aby ses nedivil

kolisti = piráti chodník?
neosv?tlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolist?m není bezpe?no
http://www.stopkoureni.cz/
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 13:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně na té neosvětlenosti vlaku na přejezdu něco je. Nákladní vozy neoplývají pestrými nátěry a zespoda jsou špinavé do černa. A bezpečnostní předpisy obvykle vznikají na základě nehod, kdy se překvapivě přijde na to, že tu bylo riziko, kterého si doposud nikdo nevšiml, nebo ho bagatelizoval.
Podle mě by bylo vhodné mít na boku vozů aspoň odrazky. Zanedbatelné náklady, efekt dostatečný.
přejezd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 13:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

Co tu řešíte nějaký osvětlení vagonu z boku. Ten řidič tam jel po paměti a byl zvyklej, že je to jen vlečka a asi s dobrou výdřevou na přejezdu, která se dá přejet bez toho, že by si zničil tlumiče. Tak to tam "fikal" plnou rychlostí ( asi 90 Km/h). Kdyby jel tak, kam mu svítila světla, tak by se to nestalo. Co by dělal, kdyby tam ležel spadlej strom, to by taky chtěl po lesácíh, aby na každý strom, co by mohl spadnout do silnice, dávali oranžové světýlko, nebo drazku ????
123456789
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.90.198
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 13:28:38    Odkaz na tento příspěvek  

To je zase debata:-)))
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 13:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

anonymní přejezd: No a to je ta bagatelizace. Vlastně se nic nestalo, může za to ten kdo potmě neviděl neviditelný vlak, a ještě přihodíme hloupý příklad něčeho, co se děje neplánovaně samo od sebe. Proč asi mají autobusy a kamiony boční oranžová světla, a to jsou podstatně viditelnější i bez světel.

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
přejezd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 13:39:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ale na ten vlak upozorňují 240 m před přejezdem dopravní značky a pak to ještě 16O m a znova 80 m před přejezdem opakují. Na ten autobus žádná značka neupozorňuje. Kdyby ten řidič zpomalil na těch přikázaných 30 km/h, tak ten vlak nemohl přehlédnout. Pokud tedy měl v pořádku světla a nejel "bez světel" po paměti ....[lol] Pokud měl světla v pořádku, tak těch cca 150 m musel vidět a bezpečně zatavit .....[lol] Když se nedodržují základní pravidla, tak je to těžké ......
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7226
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 14:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_v: Proč asi mají autobusy a kamiony boční oranžová světla
Protože čtvrt kilometru před nima a za nima neběhá smečka maníků s pruhovanejma značkama, jak už psal "přejezd".
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 15:07:21    Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu jsem jel přes Újezd u Brna. Předem mnou jela modrá Octavie II. Blížili jsme se k přejezdu, na kterém začala blikat výstraha. Já si vyřadil, abych dojel výběhem. Za modrou Ochcávkou se zakouřilo, červená přeci není zeď...
Projel Os na Brno, šraňky šly hore, výstraha skončila a já se rozjel, Ochcávku jsem ještě viděl před sebou, cca 1km.

Dokud se bude na přejezdech jezdit takhle, budou se stávat i různé kuriózní nehody...
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 16:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: S tímto přístupem můžu taky říct, že dostačujícím varováním před kamionem je samotný fakt, že jedu po silnici, kde se občas kamiony vyskytují. Tak k čemu dodatečné osvětlení.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 17:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase jeden jouda na přejezdu a opět nekonečná debata,co se musí udělat apod.Autoškolou každej prošel(snad),vyhláška stále platí,dopravní značení taky,tak proč neustále vymýšlet věci,který těm joudům budou stejně u [zadnice].
Jeřábník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 20:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel reiser:ten jeřáb je plzeňský EDK 750,záběr na druhý jeřáb EDK 300 lok. depa Č.Budějovice nemáte?

PZ
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 22:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není všem dnům konec. Fotek bylo víc. Searching.... [happy]
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 01:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, tady už jen chybí názor, že by se mělo dávat na přejezdech přednost autobusům a kamionům. I když na vleku za auto mám na stranách také oranžové odrazky, takže i mně. Pak je to v pořádku.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 02:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ES499.0009: tak ten přejezd znám velmi dobře, něco jsem se přes něj najezdil. Jako jeden z hodně mála jsem zpomalil vždy a trotlíci za mnou na mě ještě troubili jako na exota. Jelikož je pán řidičem autobusu, tak je to o to horší. Nicméně s českou infrastrukturou by pár odrazek po stranách na škodu nebylo (i kdyby to zachránilo jedinej život).
Stejně tak je na tom vlečka ke Starorežné, jenže tam vždycky pobíhal pro jistotu někdo s praporkem.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 03:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Patrne sis nevsiml jisteho drobneho rozdilu, ze kamion se nastorc muze objevit na silnici prekticky KDEKOLIV. Vlak pouze na pevne danych a predem dost dobre oznacenych mistech.

Nevim proc se porad musi hledat nejake dalsi a dalsi polehcujici okolnosti pro blbce. Docela me zajima, co se bude extra vymyslet kvuli tomu debilovi, co si rozbil tlamu na Mustku. :-)

Utúlien aurë...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 09:54:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Glory: Pár odrazek? Ale kolik je těch v úvahu přicházejících vozů? Ale hlavně na co-všude jinde stačí, když je přejezd označen a předpis na úrovni zákona nařizuje řidičům, co mají v takovém místě dělat.
Jeřábník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 09:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel reiser:Dík za odpověď a doufám že něco najdete!Kdysi v depu v Č.Budějovicích mi ukazoval strovedoucí s toho nabouraného plecháče který zázrakem přežil asi deset otištěných fotek,kde jsu záběry na oba jeřáby jak zvedají mašinu.Ty fotky měl od někoho z plzeňského depa,nemá je od vás?

PZ
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 10:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přirozenou vlastností samoučících algoritmů (např. mozek) je postupná fixace na obvyklý stav věci a vznik automatického jednání. Z toho důvodu je účinnější upozorňovat na nebezpečí ve chvíli když existuje, a ne jenom preventivně, co kdyby tam jednou za 10 let jel vlak. Proto se třeba na přejezdech zřizují výstražníky, a proto také účinnost výstražníku klesá tam, kde výstraha trvá příliš dlouho (např. zastávka v přibližovacím úseku). A kde není výstražník, tam se mašina ohlašuje návěstí Pozor a svícením, no a vagony by mohly mít aspoň ty odrazky.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7228
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 10:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_v: A kde není výstražník, tam se mašina ohlašuje návěstí Pozor a svícením, no a vagony by mohly mít aspoň ty odrazky.
Ty jsi fakt jak umanutej...
Mašina se ohlašuje svícením a houkáním proto, že předpis explicitně ukládá nějaké povinnosti pro případ, kdy se vlak teprve blíží. Proto musí bejt vidět už v týhle době.
Naopak vlak z boku být vidět nemusí, protože se (oproti kamionu) vyskytuje na očekávatelném místě, na které je řidič čtyřikrát upozorněn čtvrt kilometru předem.

Děsím se situace, kdy si jeda na kole přes přejezd ustelu (čímž přestanou bejt vidět odrazky) a nějaký vemeno mě zamete, protože přece neblikaly červený. A ještě víc mě děsej lidi (nebo užiteční idioti?), který ty vemena v tomhle jejich postoji podporujou.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6029
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 10:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no a vagony by mohly mít aspoň ty odrazky.

A na kazdej vagon osveetlenej napis "TOHLE JE VLAK !!!"

Vazne, vetsi blbosti tady resit nemuzete ?

Nedavno jsem autem prejizdel nejakej prejezd na Prbramsku (mel jen krizek) a doprava neni vubec nic videt (pokud mate auto s neproslenou zadni casti, typicky nakladak, dodavka.) No co myslite, ze jsem asi delal ? Zastavil jsem, hodil rucku, sundal pasa a naklonil jsem se doprava co nejvic to slo. Pak jsem jak raketa preletel pres ten prejezd...

Ze jsou lidi debilove, to tady nevyresime. Prejezd neni radno podcenovat. Nikdy.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 10:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_v: ano, potkávám takových exotů spousty, jsou fixováni na to, že v této zatáčce ještě nikdy nikoho nepotkali, že na této křižovatce po hlavní ještě nikdy nic nepřijíždělo,...

Odrazky na vagonech nejsou řešením, řešením je, aby takový člověk neřídil.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7233
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 11:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TK: Odrazky na vagonech nejsou řešením, řešením je, aby takový člověk neřídil.
Přesně tak.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 2-2013

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 11:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomášk - [ok] Podepisuju.[ok]

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6031
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 11:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano, potkávám takových exotů spousty, jsou fixováni na to, že v této zatáčce ještě nikdy nikoho nepotkali, že na této křižovatce po hlavní ještě nikdy nic nepřijíždělo,...

Odrazky na vagonech nejsou řešením, řešením je, aby takový člověk neřídil.


Kde se to da podepsat ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 12:21:11    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, dynamické sterotypy jsou svinstvo... Zejména na vícekolejných přejezdech.
Jinak na existenci přejezdu je řidič upozorněn podle vyhlášky s tím, že vegetace nebere vyhlášku na vědomí a příslušné dopravní značky někde občas schová. Našinec to ví, cizinec ne...
Řečeno pomocí upraveného vietnamského úsloví - čím méně úrovňových přejezdů, tím více ADIDAS!
Valis88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 13:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Výtopna Zlíchov
VENDA
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 5-2013
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 14:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 14:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jako v příštích dnech žádný počasí nebude, že Meteopress řeší dopravní nehody? [crazy]
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 15:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Valis88: Co to bylo za "speciální vozidlo" ? Nemá někdo jiné fotky z běžného "provozu" tohoto typu SHV ? Myslím používaného na kolejích, ne normální kamion ....[happy] ... A k čemu ho používají ?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2458
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 15:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy, klikni!

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 16:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: na každý vagon 2 z každé strany. Proč se na ostrůvky na zastávkách MHD dává zábradlí, který stojí daleko víc než nějaký odrazky, když je taky jasný jak se má kdo chovat a být by tam vůbec nemuselo?
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 16:35:33    Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Tak odrazky, hm... Pekna kokotina. Co mate doma na dverich? Taky odrazky? Nebo sluhu? Mate uz bouli na cele?

To uz snad radeji rusky system s dirou pred prejezdem.

V souvislosti s tim by mne docela zajimalo porovnani nehod na srovnatelnych prejezdech u nas a v zahranici. Vubec bych se nedivil, kdyby pro nas nevyslo priznive. Problemem je neucta k jakymkoliv pravidlum, = vsichni jste pitomci, jen ja jsem letadlo.

prdlajs odrazky - myslet, kefalin, myslet!
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 16:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valis88: možná totéž vozidlo se převrátilo před Voticemi na 1.TK nové přeložky těsně před jejím zprovozněním.
Něco tam bude problematického s těžištěm.

Glory: zábradlí tam zřejmě bude proto, aby čekající kaštanstvo nevlezlo/nespadlo pod projíždějící auto. Příklad poněkud pokulhávající s rychlostmi na přejezdu.
To je takový problém jet max. 30 km/hod. a dávat pozor? Chodí vůbec někdo do autoškol nebo to dávají za úplatu každému trdlu?