K-report
 

Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 29. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava ve Zlínském kraji » Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 29. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9836
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 15:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano a docela to jde. Vyzkoušeno osobně.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7938
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Robert nevím pokud ti jde o něco za 50,- tak nevím.
Ale já chodím vždy se najíst do restaurace u AN Housacar hned vedle je bankomat na rohu.
Jen nevím zda je ještě otevřená.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 10-2012

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1 : Ano, restaurace FLIP je stále otevřená

Konkurence na železnici je potřeba!
RegioJet i LEO Express jsou velcí konkurenti Českým drahám!
odkaz fotografie železničních osobních vozů, autobusů a trolejbusů.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4955
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:53:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde mi o to, že na celý proces mám max. 30 minut, takže se mi moc daleko nechce. Je to stihnutelné?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Adameichler
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 6-2009
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022 : na gyros se to stihnout dá ale spletl jsem se, je to na jih od nádraží: http://www.mapy.cz/s/6LmW
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7939
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 20:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 409 děkuji nemohl jsem si vzpomenout na ten název. Tak to si tam v létě opět zajdu.
Když se nebudeš loudat tak stihneš.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 10-2012

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 22:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak ukazuje Adameichler, tak tam jsou vedle sebe 3 prodejny (stánky) s gyrosem, nejvíce doporučuji ten prostřední, tam je nejlepší gyros z celého Zlína a navíc Česká obsluha, a z nádraží je to max. 5 minut, než ti to dají 5 minut takže do 20 minut jsi zpět na nádraží

Konkurence na železnici je potřeba!
RegioJet i LEO Express jsou velcí konkurenti Českým drahám!
odkaz fotografie železničních osobních vozů, autobusů a trolejbusů.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4959
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 08:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji, snad mi to příště vyjde.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 11:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnnyx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 12:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na webu seznam-autobusu.cz je uvedeno, že u Krodosu přibyl Evadys H. A přímo na webu Krodosu je psáno i něco i Magelysu (zatím bez podrobnějších informací). Nevíte někdo, na kterou provozovnu tyhle Irisbusy přijdou (abych věděl, na který spoj do Prahy a z Prahy si mám případně počkat)? Díky za odpověď.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4972
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 12:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš počítej, že půjdou na zájezdy.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Std
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 17:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče problematiky MHD v Kroměříži, neznám současné ekonomické poměry, ale znám dobře situaci jak MHD fungovala v roce 2002. Čísla uvádím orientačně. Tržby z jízdného 5 mil. Kč, dotace města 1 mil. Kč, tato příjmová stránka pokryla provoz MHD ikdyž bez obnovy vozového parku. Co se týče nákladů na provoz činily 30 Kč/km u starších B731 a 32 Kč/km u novějších B 731.
Při těchto číslech mi nejde na rozum, jak při obdobných nákladech na kilometr je provoz nerentabilní se sedmimilonovou dotací? Z toho mi vychází:
a)někde je chyba v mých propočtech
b)je chyba ve vedení KTS
c)a i b je správně
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirdas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On jezdí výluku za vlaky, tady cca od času 1:00. Takže podle všeho asi C 935.
Seznam autobusu
web dopravce
Ivecoing
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 6-2011

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnnyx: Dnes Evadys Praha-Zlín. Z ÚAN Florenc odjíždí v 18:00. Jinak je zaparkován na parkovišti dost vepředu. Z parkoviště odjíždějí okolo 17:40.
Johnnyx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 18:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivecoing: Díky za info. Tzn. že Evadys H bude zřejmě garážovat na provozovně v Holešově.
Ivecoing
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 6-2011

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 20:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáš zač. Ano je z Holešova to jsem řešil v diskuzi Ares, Arway, Crossway a Evadys. Má totiž ještě skibox. Ale jak je vypravován pravidelně to nevím. Před rokem jsem je začal fotit akorát kvůli vozu Crossway. Střídaly se tam 4 vozy a z toho 3 Crossway. Jezdily většinou v pátek, ale nemohl jsem najít systém, proč zrovna ten pátek přijel on a další zas ten. Jediné co bylo stejné a je, jsou řidiči.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 01:14:08    Odkaz na tento příspěvek  

Std: osobně si myslím, že poklesly tržby za jízdné i při zvýšení cen. V KM už pokrachovalo co mohlo od té doby, spojů ubývá a hodně lidí už jezdí autem třeba do těch zbylých firem "za Moravu".... když jsem teď listoval posledním jízdním řádem, tak jsem se jen hleděl, že na některých linkách je to snad 1-2 spoje.

Ono když třeba o víkendu jede spoj jedním směrem za odpoledne snad jen 3x tak si člověk rozmyslí, zda má být takto vázán na odjezd MHD a radši to vezme tím autem nebo v hezkém počasí pěšky pokud to nemá zrovna z Oskola někam k nemocnici...

PS: Nevíte někdo jaký byl zájem o jízdy s ŠL11 dneska v KM? Já se bohužel nedostal, krachl mi odvoz do KM, ale jestli to lidi zaujalo. Cena byla za jízdu luxusní, levnější než MHD ;-)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7866
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 11:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo jaký byl zájem o jízdy s ŠL11 dneska v KM?
Takový, že se byl operativně zařazen i spoj ve 12:00 mimo JŘ a krom prvního spoje v 8:35 se bralo i na stání. Ten poslední expres nevím, tím jsem už nejel. Zájem byl údajně i o jízdu do Prostějova, na kterou se lidi ptali už od 11:00. Ovšem rýpnu si - myslím si, že by to chtělo příště pořešit, resp. optimalizovat trasu.

P.S.: Změna MHD KM je možná blíže, než si myslíme.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 12:54:23    Odkaz na tento příspěvek  

Dík za info. Změna MHD jako provozovatele nebo změna v současném systému /trasy atd./?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7867
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 15:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mluví se (už delší dobu) o té první variantě, kterou by město samozřejmě velmi rádo uvítalo. Zda se to ale vyvíjí nějak dále, to netuším.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 23:46:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jj, to vím, o tom se už mluví déle. Pochopil jsem to tak, že je něco aktuálního na spadnutí.
---
Náhodou někdo nevyfotil aktuální busy SA na Zlínsku, jak jsem se před nějakou dobou ptal? Díky.
409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 10-2012

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 06:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox - reg : Já jsem ze Zlína, pár fotek mám, můžu ještě nafotit, pokud potřebujete

Konkurence na železnici je potřeba!
RegioJet i LEO Express jsou velcí konkurenti Českým drahám!
odkaz fotografie železničních osobních vozů, autobusů a trolejbusů.
Mirdas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 15:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo náhodou fotky zastávek MHD VS pred vlakovým nádražím? Kolem roku 2000 se přesunuly na autobusové nádraží. Díky.
Mirdas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 02:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle fb stránek ČSAD VS by se měly nové Yutongy zařadit do konce dubna. Provozovny: VS 2ks, VM 1ks, RpR 2ks, ZL 2ks, SLA 2ks. Druhá várka přijde v srpnu a rozdělení bude: VS 3ks, VM 1ks, RpR 2ks, ZL 1ks, SLA 1ks. Celkové skóre tedy: VS 5ks, VM 2ks, RpR 4ks, ZL 3ks, SLA 3ks. Až jej někdo uvidi, pokuste se vyfotit a hodit sem, diky.
Zdeněk Handl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.163.239
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 18:00:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ty Yutongy, už jsem viděl asi před 14ti dnama v Hradišti .. neviděl sem cedule, ale asi neco na Brno/Prahu.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7959
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 19:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdendo, obávám se, že by tam(Praha, Brno) ty ....... ani nedojeli. To po nich nechtějte chlapi mějte rozum. Ten autobus musí absolovat i cestu zpět.
Ale končí tam pár linek ČSAD Vsetín tak to bude spíš toto. Asi chtěli Hradišťákům (řidičům) jaké že to oře zakoupili. Doufám, že další odvážlivci se již u nás nenajdou...
Zprovoznit autobus po skoro půl roce to už chce fištrona.
Jsou firmy kdy Sorka, Iris přijede ve 4 odpoledne a ráno ve 4 je na lince.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 18:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám dva mercedesky ze dneška od nás...


Ty Nikdy Label!! TNKD LBL je už teď klasika jak Mila!!


Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2955
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 18:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Doporučuji si fotky "srovnat", takhle se zbytečně z pěkného snímku stává nepěkný...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 20:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to myslíš, srovnat?

Ty Nikdy Label!! TNKD LBL je už teď klasika jak Mila!!


Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7872
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 20:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba takto, s dovolením použiji. Srovnáno dle oken žlutých budov na pravé straně.



(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 21:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Zjednodušeně - takto (pomiňme nutný ořez)



EDIT: Mazat už to nebudu, když už jsem se s tím dělal...

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7873
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 21:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš to ještě o něco rovnější než já.

Základem je najít nějakou rovnou hranu ideálně uprostřed fotky (na kraji je to vlivem optiky foťáku zkresleno), která je ale zaručeně rovná (tedy například barák, nikoliv sloup nebo cokoliv, co se pohybuje - autobus, člověk apod.) a podle toho pomocí nějakého editoru srovnat podle svislé osy (která prochází nějakým vybraným objektem, podle kterého srovnávám) o nějaký určitý úhel (nebo co to je) tak, aby to bylo rovné - s tím je ovšem pak nutnost fotku ořezat, aby se zlikvidovaly černé hrany vzniklé rovnáním.

Ultras šotouši, kteří rozumí fotografování, by to zajisté popsali lépe, já to lépe neumím, takže bude muset stačit takto

http://atmosferaci.wbs.cz/
Mirdas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 12:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poprvné jsem se svezl Youtongem - 12m. Trochu to klepe, hlavně plasty v interiéru, motor poměrně živý, převodovka řadí plynule, informační systém je značky BUSTEC, vnitřní displej dvouřádkový. Co mě ale zklamalo, jsou sedadla s velmi krátkým sedákem a kolmými opěradly, jinak by byly pohodlné. Na příměstskou dopravu však postačující. Seděl jsem hned za předními dveřmi a bylo tam málo místa na nohy - měřím 176 cm. Jsou tam však místa, kde si člověk může sednout pohodlně.



Interiér

Fotky opět dokumentační.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7874
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 10:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné, zrovna včera jsem se o tom bavil na pivu s jedním kolegou, zda to už jezdí a že by mohl někdo napsat nějaké zkušenosti. Víceméně jsi napsal to, co jsem asi nejen já čekal.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 21:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dneska narazil na obě dvě nové Tourisma. 8810 je Luhačovské, to mám jen dokumentačně, jelo za Intourem 4133 a ta jsem nestihl odzoomovat, proto to vypadá jak vypadá.




A tady Slavičínské Tourismo 8809 před odjezdem do Slavičína. Jezdí často na lince Luhačovice - Ostrava



A poslední Vsetíňák - Sorka 2Z5 3156 na zastávce Luhačovice,pošta při odjezdu do Zlína z Nitry.



Tourbus na Lince Brno - Zlín



A protože bylo otvírání pramenů, tak se v Luhačovicích ukázaly i jiné vozy, než ty, co tam mají pravidelné linky.
BODOS:



A na závěr Jiří Štefek z Frenštátu pod Radhoštěm


Ty Nikdy Label!! TNKD LBL je už teď klasika jak Mila!!


Karel9
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.127.221.42
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 19:32:28    Odkaz na tento příspěvek  

Taky už jsem jel Yutongem ZK6126HGA čsad Vsetín. Nevím jak se s tím řadí, jsem jen cestující :-) , ale seděl jsem v zadní části nad koly a musím říct, dost nepohodlná jízda. Podvozek mi přišel dost tvrdý, a hlučnost nadměrná. Vím, seděl jsem přímo nad motorem, ale i tak. Na tiché povídání to nebylo. Jinak uspořádání interiéru se mi líbilo, mám rád ten styl, alá městská doprava (sedadla dopředu, dozadu, doprava...) Sedadla pohodlná a příjemně potěšila široká ulička mezi sedadly.

Vzhled z venku i vevnitř líbivý, tónovaná skla příjemná, doufám zůstanou bez nalepených reklam.
Ale ten podvozek a hlučnost, ojoj..

Jaké jsou dojmy od ostatních?
Adameichler
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 17:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4Z9 1414
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3545
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 07:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek bus: Tou poslední fotkou jsi mi udělal velkou radost

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 21:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Ty Nikdy Label!! TNKD LBL je už teď klasika jak Mila!!


409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 10-2012

Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 21:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes (7.6.2013) jel na lince v 19:55 ze Zlína do Uherské Hradiště (z Prahy) nový autobus společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště, a to MAN lions coach - jízda byla vynikající, mírně tvrdé sedadla na můj vkus, ale autobus měl LCD obrazovky, a je to automat.
Přikládám pár dokumentačních fotek, omlouvám se za kvalitu - foceny mobilem narychlo.

Konkurence na železnici je potřeba!
RegioJet i LEO Express jsou velcí konkurenti Českým drahám!
Konkurence na české železnici
Můj železniční YouTube kanál
Zdeněk Handl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.163.239
Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 07:30:40    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, je to náš autobus, objevil se někdy před měsícem, ale ještě sem nevychytal nějaké turnusy. Axery začaly jezdit na běžných linkách, takže logicky by měl jezdit Prahu. A do konce roku počítáme s dodávkou alespoň 10 busů v souvislosti s Euro6...
409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 10-2012

Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 08:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk Handl : Tento autobuse dojel z Prahy, a ještě měl ceduli "UH - Brno" a tu "Praha - Brno - Zlín"

Konkurence na železnici je potřeba!
RegioJet i LEO Express jsou velcí konkurenti Českým drahám!
Konkurence na české železnici
Můj železniční YouTube kanál
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8011
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 12:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Housa car si pořídí ještě jedno LE z programu ROP.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8014
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 21:45:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem slíbil tak musím dodržet.
Svezl jsem se tím Čínským zázrakem.
Pocity? Už nikdy více!
Tak prvně nelze se vejít mezi sedačky a to mám pouze 187 cm což nic není. Prostě se tam nedostanu. Byl jsem rád, že jelo podvečerním spojem minimum lidí, jinak bych si raději šel stoupnout.
Sedačky snad i pohodlné, ale naprosto nevhodné do autobusu bez klimatizace. Připadalo mi to jak sedačky kožené, které bytostně nesnáším.
Vnitřní hluk. - Ikarus před 35 lety. Zaručené vedení nejhlučnější bus u nás. Co vše vrže a klepe se to ani Citelisy neumí.
Některé sedačky v NP části vyžadují horolezeckou průpravu.
Celkový dojem bída nad bídu. Chraň nás bůh, aby se šířili i jinam. Když přičtu, že byli dodány hned v lednu a uvedeny v dubnu.
Sorky, Iveca se dají zprovoznit během jednoho dne.
Kdo nadává na Sorky a Iveca neví co říká.
Osobně bych toho kdo rozhodl o nákupu takového vozu rozhodl posadil do toho a nechal ho s tím vozit třeba týden.
Proto varuji před těmito vozy = čínská pomsta.
Ale věřte nevěřte a vyzkoušejte sami. A uvidíte zda jsem byl reálný nebo to přehnal.
Když jsem pak šel okolo Sor CN 12 ČSAD Uherské Hradiště nebo Crossway Le Housa Car chtělo se mi vzpomínat na kvalitní české vozy. Bylo mi smutno když jsem je viděl.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2441
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Zrovna se na Vsetínsko (nejen na Číňany) v příštích dnech chystám, tak uvidím. Taky od nich nečekám žádný zázrak, spíš to beru jako určitou exotiku a také doufám, že v ČR raritou i nadále zůstanou.

www.fotodoprava.com
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8015
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Gromit v tom případě budu rád, pokud se svezeš, když sdělíš i ty svoje dojmy. Moje mohou být ovlivněné. A velmi doporučuji vyhledat Crossway LE od Housy, moc pěkný kousek.
ad jejich šíření. Tady se obávám, že se mýlíš. Ještě 8 jich dorazí do konce zakázky. A já se obávám že se objeví i jiném kraji. tj Ústeckém.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že se s tím svezu. Mám toho v plánu během čtyřdenní cesty víc a vrátím se asi až ve čtvrtek v noci ale během víkendu určitě se pochlubím. Pokud jde o to potencionální další šíření, zrovna v Ústeckém kraji by mě nepotěšily. Aspoň doufám ne na Litoměřicku a okolí.

www.fotodoprava.com
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8016
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no já tam byl teď 5 dní a velmi spokojen. Je to pěkný kraj. A jsou tam i dobří lidé!
ee Litoměřice zatím ne výše výše severněji.:-)

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Mirdas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 11:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gromit: Kdybys měl zájem, můžu ti říct, na kterých linkách/spojích tyto vozy jezdí na Vsetíně. Ozvi se mi na mirekfusek @ seznam.cz
Zdeněk Handl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.163.239
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 11:37:16    Odkaz na tento příspěvek  

K tym číňanom, v UH máme chvilku novou sorku C12. Zatím jsem nejel v lepším meziměstském buse... Klima silná, motor tichý, sedačky pohodlné, svižná jízda, je to nízké (sice ne nízkopodlažní, ale jeden schod člověka nezabije) a co vím z garáží, tak spotřeba až podezřele nízká...
Nevim sice, jestli ty Yutongy byly ještě levnější jak sorky, ale tak oni zjistí krajští kolegové, že se to začne za 3 roky hromadně kazit, a další nákupy si třeba rozmyslí.
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2444
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 21. června 2013 - 16:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se vrátil z čtyřdenního fotovýletu a mám před sebou hromadu fotek na zpracování (třídění, popisování, zadávání do své databáze a tak). Pokud jde o Yutongy, mám nějaké nafocené, ale vzhledem k nabitému programu v rozmezí od Prostějova po Žilinu, jsem se s Yutongem nestačil svézt, ale aspoň jsem si o něm popovídal s řidičem a udělal jsem pár záběrů i v interiéru. Sedačky vypadají slušně na pohled i na pozezení, (byť v mém případě jen tak na malou chvilku) ale zkušenosti řidiče nebyly příliš pozitivní. Dílenské zpracování je slabota, za některé šroubované díly bych se styděl i já, téměř kutilský antitalent :-) Řidič měl ve spárách v obložení interiéru různé vycpávky, protože to mnohde vibrovalo a klepalo. Už se v rámci ČSAD Vsetín vyskytly údajně i nějaké ty poruchy, vyžadující servis.
Na fotkách je kratší verze RZ 4Z8 9140. Vsetín byl mojí poslední zastávkou, interiér Yutongu jsem fotil po poledni 20.6.2013 když přijel na AN, další výjezd měl řidič myslím v 14:40, ale já už měl Vsetín od rána v podstatě nafocený a chtěl jsem vypadnout "Košičanem" v 14:58.




Ráno 20.6.2013 jsem přijel z Val. Meziříčí, kde jsem nocoval, Setrou S 315 NF. Tyhle nízkopodlažní autobusy jezdí ve VM jak na meziměstě, tak poměrně dost i na MHD, a jsou to držáky, podobně jako Mercedesy. Jízda je pohodlná akorát nevím jestli by rozteče mezi sedadly stačily vzrostlejším cestujícím. Obsaditelnost dle piktogramů je 45 sedících a 35 stojících cestujících. Sedačky jsou tam ve vozech (minimálně) dvojího typu, obojí vypadají pohodlně, ten druhý, než ten na fotce, se zdá ještě lepší. Vzor látky je také různý, tento měl vzor, používaný na Karosách, tak odhaduju, že byly přečalouněné tady, látka vypadala zachovalá. Bohužel jsem si před cestou ani po ní zvenčí autobus nevyfotil, ale snad by to mohl být 4Z6 3825. Jinak jich mám, hlavně z VM vyfocených několik, přidávám foto 4Z6 3792 z 19.6.2013.



www.fotodoprava.com
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5370
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 09:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem, že mám halucinace z vedra, když jsem ve čtvrtek viděl, co přijelo ze Vsetína do Zlína.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9908
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 10:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Troje dveře lépe větrají.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 10:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo generální ředitel.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 22:51:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je zase za tah nasadit Karosu C954E na spoje, kde jezdí málo lidí a místo ní na spoje, kde jezdí nejvíc lidí poslat rozvrzanou C934?

Ty Nikdy Label!! TNKD LBL je už teď klasika jak Mila!!


Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8033
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 00:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zdeněk Handl Sorka již zařazena do evidence.
4Z7 6581

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 10-2012

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 21:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví prosím někdo, kam ta SORka pravidelně jezdí? To bych se jel i projet, vypadá dobře - děkuji

Konkurence na železnici je potřeba!
RegioJet i LEO Express jsou velcí konkurenti Českým drahám!
Konkurence na české železnici
Můj železniční YouTube kanál
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8035
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. června 2013 - 22:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

409 mluvíš o té z ČSAD UH?

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Zdeněk Handl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.163.239
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 19:17:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ta sorka je Brodská, takže přesné turnusy neví ani chlapi v UH, ale ráno ji vidívám v UH tak od 6:30 do 8 hodin, a pak jede do brodu...Takže skus v Brodu