K-report
 

Archiv diskuse Doprava v Karlovarském kraji do 01. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Karlovarském kraji » Archiv diskuse Doprava v Karlovarském kraji do 01. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 20:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo přehled vozů dopravce KV TRANS? Co jsem měl možnost vidět, tak vlastní Neoplany New Starliner (2x), Cityliner a patrovou Setru 431, což je celkem luxusní vozový park.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8771
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 20:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě mají Travego.

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 14:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, potřeboval bych pomoc těch, kteří se vyznají v Sokolově. Mám trochu problém se schématem, jízdními řády a zastávkami na mapách IDOS. Mezi nimi je spousta rozdílů, kolikrát si myslím, že jde o jiné město.

- Nenašel jsem v JŘ zastávku "Telecom", na schématu je,
- na schématu není zastávka "Citice, Hlavno",
- nedaří se mi najít zastávku "Dolní Rychnov, VISHAY" (pokud je to zkratka, tuší někdo, co znamená?),
- schéma obsahuje zastávky z oblasti SJF, v JŘ nic takového neexistuje,
- kde na najdu zastávku "Parkoviště ČD"?
- na mapách IDOSu není vyznačena zastávka "Nádraží ČD" oproti schématu, v JŘ taktéž o ní není ani zmínka,
- na schématu není zastávka "Účko",
- na schématu není zastávka "Sportovní hala",
- na schématu není zastávka "U hřbitova"... a mnoho dalších.

Ptal jsem se na sokolovské divizi AKV, schéma na jejich stránkách by prý mělo být aktuální, ale nevěřím tomu. O tom, že na IDOSu jsou některé zastávky umístěné absolutně špatně, se raději bavit nebudu. Ale poprosil bych znalé o ověření dat, protože nevím, čím se mám řídit.

www.bronislavice.blog.cz
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. března 2013 - 15:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chce to trošku zaktualizovat.
Telecom => U hřbitova
Parkoviště ČD/Nádraží ČD => U Terminálu/Terminál
SJF škola => Účko
SJF dopravní hřiště => Křižíkova
SJF Hornická => Hornická
aut. nádr. (bývalé) => sportovní hala
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8781
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 12:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aktuálnost plánku není důležitá...

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Phd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 20:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Proč? Existuje nějaké rozumné vysvětlení?

www.bronislavice.blog.cz
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8783
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 02:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ironie. Zastávky se přejmenovávaly už v roce 2010.

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8488
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 21:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na lince Aš - Plzeň zelené Tourismo O350. V téhle relaci jsem ho ještě neviděl.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Davča_xxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 18:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevěděl by někdo složení vozového parku bývalého (?) dopravce Věry Havlovičové?

Na mě se nemusí křičet, mě to stačí říct desetkrát!

Karlovarské dopravní muzeum
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8800
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 19:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

při pohlcení AKV 4x SOR C9,5, 1x SOR C10,5, 1x Renault Master, viz http://seznam-autobusu.cz/dopravce/Milos_Havlovic__Frantiskovy_La zne

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 10:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší hasičské cvičení na Božím Daru, kterého se učatsnila vyřazená sedmička CH 75-10.
Davča_xxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 10:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co bude s těmi sedmičkami Lignety, odstavenými na vrakplácku pod Čankovem? Ty jsou na prodej, nebo se s nimi zatopí?

Na mě se nemusí křičet, mě to stačí říct desetkrát!

Karlovarské dopravní muzeum
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15518
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 12:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odstavenými na vrakplácku pod Čankovem

Co to je, kde to je? Je to volně přístupné?

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Davča_xxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 17:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinj: vlastne je to oploceny pozemek Lignety, parkuje na nem i stavebni technika Lignety a jeji tahace. Verejnosti nepristupne. Je to ve smeru z Cankova ne pres Rosnice, ale rovne dolu na Cankovskou/ do Rybar.

Na mě se nemusí křičet, mě to stačí říct desetkrát!

Karlovarské dopravní muzeum
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8510
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 23:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový rychlý postřeh z linky Plz-Vary/Sok:
Ze Sokolova 13:00 jela C954E lux, ve 13:00 z Plzně do Varů jel Evadys H, DPKV vyslalo svoji C955, páteční AKV na 232 jel tříosý Man.
A jen tak dvě dodávky DPKV:

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
moctohonevymyslel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.176.183
Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 20:06:45    Odkaz na tento příspěvek  

outoforder
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.167.205.249
Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 20:59:02    Odkaz na tento příspěvek  

jo, to se to podniká, když vlastní neschopnost zacáluje někdo jinej...
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 22:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MAN NL202, včetně pohledu do interiéru, v Chebu:

www.fotodoprava.com
Sokolov
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.237.231
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:47:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě je jeden Man v Sokolově, jezdí ze Sokolova do Kynšperka... :-)

W
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 08:55:51    Odkaz na tento příspěvek  

outoforder: Přesně tak. Dtto novej sokolovskej autobusák - rodina mi přišla naproti 3 minuty po płanovem odjazdu SA. Ten byl 7 minut opožděn a v čase plánovaného odjezdu se řádek spoje na digitronu vymaže, takže cestující ví howno kam přijde. Skvělá práce.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15592
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 19:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak by to mělo fungovat jinak? Digitální odjezdové panely schopné regagovat na zpoždění jsou třeba na některých zastávkách MHD v Plzni, ovšem tam jsou vozidla sledovaná přes GPS a data se přenáší do panelů včetně onoho zpoždění. V Sokolově je nejspíš zjednodušená verze, která "zná" odjezdy podle jízdního řádu a pokud je nějaká mimořádnost, neumí si s tím poradit.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Tom_1194
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2013

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 23:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní 411450/8:
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 13:27:20    Odkaz na tento příspěvek  

MJ: Tak železnice tohle umí až asi víc než jednu lidskou generaci, zvládala to v době předdigitální. Tak snad by místní autobusová mafie mohla vkročit do 21. století. Nemluvě o horších prasárnách jako:
- na panelu jsou dohromady vizuálně nerozlišený spoje MHD a autobusů, vlaky chybí
- zato jsou tam navíc naprosto nezajímavý čísla spojů/linek (který 99 % cestujících vůbec nezajímá)
- reklama na nějakej kafeautomat nás uvádí snad ani ne na Balkán, ale rovnou do Střední Asie
- že na člověka chčije a sněží je standart, holt TERMINÁL...! (totéž v Chebu)
- bariérovej, antizákaznickej přechod k 3. SK (to snad nepochopil ani zadavatel, proč není úrovňový přechod k vnějšímu nástupišti SŽDC...). Zajímavý, že v takový řiti světa jako Landsberg a.d. Lech to umí a asi na tisíci jiných nádražích na západ od nás.
Tarifní a informační dezintegrace vlaků a busů, oddělené odbavovací prostory atd...

Mám pokračovat? Prostě banánovej kraj.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8903
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 13:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prioritou bylo prostavět (finanční prostředky), ne postavit (funkční prostor), natož reagovat a zapracovat připomínky (diletantů bez politického pokrytí)... Mmch. dotace EU na všechny tři terminální zhovadilosti se taky nejspíš bude muset vracet, protože ROP SZ.

Infosystém 21. století? To by někdo musel chtít zaměstnat a zaplatit fungujícího dispečera, kterej bude mít zájem se o provoz na tzv. terminálu nejen v Sokolově postarat. (V Chebu údajně už zavedli "plovoucí" přidělení odjezdových stání!) Ale důležitější pro vyblitězelené modrosoudruhy je spořit na naftě (proto i intoura, která mají formálně po záruce, jezdí na FAME sračku - až to zjistí v MB, bude legrace) a rušit "ztrátové výkony".

A zobrazovat na AUTOBUSOVÉM terminálu odjezdy VLAKŮ? Konkurence, fuj!

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 14:13:57    Odkaz na tento příspěvek  

S vícenáklady na lidskou sílu na funkční dispečerský řízení nemám problém.
ROP SZ - jo, to máš pravdu, divil bych se, kdyby to dopadlo jinak...
A zobrazovat na AUTOBUSOVÉM terminálu odjezdy VLAKŮ? Konkurence, fuj!
V civilizaci to tak občas bejvá... :-)

A zapomněl jsem na údržbu: naprosto standartní v zimě bylo, že v pátek napadlo odpoledne a sníh se uklízel až v pondělí ráno. To vím naprosto bezpečně, jelikož jsem zrovna dojížděl do práce a tím sněhem se brodil. To je určitě zase další ošklivá pomluva provozovatele TERMINÁLU... :-)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15598
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 20:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: Tak železnice tohle umí až asi víc než jednu lidskou generaci, zvládala to v době předdigitální. Tak snad by místní autobusová mafie mohla vkročit do 21. století. Nemluvě o horších prasárnách jako:

Až bude na každé autobusové zastávce sedět výpravčí, který oznámí na sousední zastávku a že je třeba oznámit cestujícím, že autobus má zpoždění, tak to taky bude možné. Zatím jsem viděl výpravčího jen na dráze a na tramvajové zastávce.

Zbylé připomínky vyvracet nebudu, neb k tomu nemám důvod.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15607
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. dubna 2013 - 18:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Léto 1957:


Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 15. dubna 2013 - 18:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Sokolově je nejspíš zjednodušená verze, která "zná" odjezdy podle jízdního řádu a pokud je nějaká mimořádnost, neumí si s tím poradit. - takhle to funguje na všech autobusácích - i v ČB, pokud nezasáhne dispečer a nepodrží to svítit...
Jak by jste chtěli přenášet data citzích dopravců do Vašeho systému - je možný, že to bude chodit u spoojů dopravce, který autobusák provozuje, ale cizí dopravce ti ani nenahlásí zpoždění...., natož, aby ti dal data o spoji z GPS...

Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 14:26:44    Odkaz na tento příspěvek  

Jak by jste chtěli přenášet data cizích dopravců do Vašeho systému -
V Chebu na nádraží (vlakovým, ovšem) se potkávaj pravidelně náležitosti 3 různých dopravců osobních + iks nákladních a fuguje to. Ale chápu, že silniční doprava je jinej svět, asi sto let za vopicema :-)))
Mimochodem přenos tý informace je v zájmu dopravce.


Až bude na každé autobusové zastávce sedět výpravčí, který oznámí na sousední zastávku a že je třeba oznámit cestujícím, že autobus má zpoždění, tak to taky bude možné. Zatím jsem viděl výpravčího jen na dráze

Jo? A tys snad viděl výpravčího na každé vlakové zastávce? A ty stovky dálkově řízených oblastí, kde umíme přenášet informace i na zcela opuštěné staničky typu Hazlov - to je asi sen ne?
Těžká demagogie, těžká...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 15:38:36    Odkaz na tento příspěvek  

pardon, má tam být ...stovky km dálkově...
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 15:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatujete někdo, kde bývaly garáže ČSAD v Toužimi? Ukrývají se někde ve hvozdech Severního Plzeňska či jižního Karlovarska bývalé či ještě používané garáže, krom těch ve Žlutici a Kralovicích? Díky.

www.realmadridcf.cz
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15611
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 15:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo? A tys snad viděl výpravčího na každé vlakové zastávce? A ty stovky dálkově řízených oblastí, kde umíme přenášet informace i na zcela opuštěné staničky typu Hazlov - to je asi sen ne?

No to ne. Ale pořád je někde v okolí nějaká stanice, kde sedí nějaký výpravčí, kdo má o pohybu a zpoždění vlaků přehled a může ovládat i ty sousední stanice (třeba ten Hazlov). A i když je celá trať z Chebu do Plzně řízená dálkově, pořád je tu někdo, kdo má o těch vlacích na trati přehled. Kdežto u autobusů tohle neexistuje, pokud autobus nemá GPS, takže jediný, kdo ví přesně, kde se autobus nachází, je jeho řidič.

Malá ukázka: http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa2#mapa

Jak by tohle mělo vypadat u autobusů?

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8907
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 16:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ - W. má pravdu, přenos informace o poloze vraku je v zájmu každého dopravce. Průšvih je v §1 - nikdy se to tak nedělalo, což ovšem není omluva, ale obstrukce, technologie jsou všeobecně známé, provozu- a životaschopné. V zájmu organizátorů dopravy je tuto ideu všem dopravcům vnutit, prosadit, zpracovat a vyhodnotit jako 100% přínos, taxe snaž, abyste to PrOVEDli.

Kuzl - ČSAD v Toužimi byl tuším tento areál. Ještě někdy před 5 lety byly na plotě reklamy Zemek-gruppe, ale dlouho jsem tam okolo neměl potřebu jezdit.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15613
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 18:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsme tu smíchali dvě věci. První věc - za stávajícího stavu využívané techniky a technologií a všeho to na Karlovarsku prostě NEJDE.

Druhá věc - dnešní technika a technologie umožňují, že to JDE, příklady najdeme všude možně (DP Plzeň, jih Moravy, Praha a podobně), je hodně pravděpodobné, že něco podobného bude i na linkových autobusech v Plzeňském kraji.

Diskuze o tom, co by pro to měl dělat dopravce, co obce a co kraj a hlavně - kdo to zaplatí a proč, to je zas něco úplně jiného a o těchto diskuzích je lepší radši nic nevědět.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.W: "Ale chápu, že silniční doprava je jinej svět, asi sto let za vopicema :-)))" - proč je tedy procento přepravených lidí a věcí na tak technologicky dokonalém systému jako je železnice tak malé? Že by dokonalý systém předběhl vopice?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:24:47    Odkaz na tento příspěvek  

Synergy: Tak to byla pochopitelně ironie, proto tam byl smejlík. Jinak ovšem množství přepravených osob na železnici roste, zatímco na silnici stagnuje. Ovšem s IS to moc nesouvisí.

MJ: My víme, že to zde z mnoha různých důvodů tzv. "nejde" (=nechce se).

Ale pokud chcete trochu víc přežít a neživořit, tak se budete musít o dost víc snažit.
Podívej se třeba na dráhu: Za silného lobby se dosáhlo toho, že do tak marginální lokálky jako je trať do Lubů se narve přes 100 mega. Teď úmyslně pomíjím fakt, že bych sám dokázal ty prachy utratit efektivněji, ale prostě to jde.
A ty "terminály" jsou názorná ukázka toho, jak jsme to fachidiotismem dokázali zprasit a dojebat. Myšlenka správná, provedení úděsný.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2718
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W. Z čeho jsou brány ty výsledky o stagnaci silniční a nárůstu železniční os. dopravy ve tvém případě, můžuli se zeptat?
Protože třeba v některých oblastech Pardub. Ústec. nebo Jmk byl nárůst v bus dopravě.
Na takové Vysočině asi moc nebyl, odhaduji.

Dále byl nárůst třeba na MHD u 3ČSAD(to se počítá taky ,né?nebo né?).
Anebo u SA, tam to zveřejnila firma i s % na jednotlivý linky.

Na druhou stranu někde bylo, že u vlakové šel nahoru koridor od prahy na východ a některý zaintegrovaný linky...

Neuvádím zdroje, je to jen takové zamyšlení, z toho, co jsem si momen. vzpoměl.

Jednou dokonce vyšlo během týdne různě na netu nárůst přepravy busové celkově 1-2% co si vybavuju a pokles u žel.
A jinej článek psal o několika procentech nárůstu u vlaku a propadu busové.
To bylo snad během jednoho týdne.

PS:přitom namátkou v JMK se kPŘESN7M číslům dostat ani nelze, zdůvodu přestupních a předplatních jízdenek a možnosti použít doklad např. v po na vlak a v ut na bus v té samé relaci.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 19:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zzz: ve své úvaze ber v potaz,že v KV kraji nemusíš uvažovat nad předplatnými,dlouhodobými,kombinovanými (vlak,bus) jízdenkama.
On svým způsobem je KV kraj hoodně specifickéj :-)
Tom_1194
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2013

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 15:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Varech na dolňáku stál před hodinou (a možná ještě teď stojí) krásnej Ikarus 256, kterej přijel jako zájezd z Maďarska Bohužel jsem si ho všiml až když jsem z Terminálu odjížděl, takže foto není

(Příspěvek byl editován uživatelem Tom_1194.)
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 16:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom_1194: Já ho taky viděl, ale jen z 6ky a to ještě přes reklamní polep :-( Ale i tak zářil v dál
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8542
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 17:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco takového?

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15621
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 00:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo, nebylo...


Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8557
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 22:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Varská devítka v Plzni:

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15628
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 22:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro srovnání: odkaz

Linka stejná, řidič stejný, autobus jiný. Květen 2007.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_j.)

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8558
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 11:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linka stejná, řidič stejný, autobus jiný. Květen 2007.
Jsem rád, že jezdím nyní, byť si na té lince dokžáe představit i pohodlnější bus než 954.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8939
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nelan byl v té době záložní auto, oběma nápravama v kovošrotu... to, že jezdí dodnes, je spíš náhoda (jako ostatně celé fungování AKV).

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15633
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srdečný pozdrav z Plzně posílá...


Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 00:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nelan přežil výluku na 170, přežije všechno (dřív ho dřív sežere koroze, než dorazí závada).
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 10:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná to počítám všechno blbě, ale vychází mi, že pokud by si AKV nebo DPKV koupili v základu za tu hezkou cenu toto
http://scania.cz/buses-coaches/turist/scaniatouring/index.aspx
dali do toho WiFi, bez kterýho by to dnes asi nešlo, a otočili se s tím 2x denně v Praze, tak by mohlo stačit jezdit za 80 - 90 korun v základu, což by bylo potřeba jako sůl kvůli SA :-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8567
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 12:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ha, ha.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 12:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Glory: osobně nespatřuji v takto "podbízivé" ceně vidinu zázraku zpětného získání cestujících...

Myslím si,že cena 130,-Kč by byla odpovídající a rozumná pro všechny.
Jde spíše však o změnu přístupu, propagace atd...

Což, a to si přiznejme je věc, kterou mají žlutí zmáknutou na jedničku. Teda alespoň na českém kolbišti. :-)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8947
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 19:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednak 190.000 € není nijak ultra výhodná cena za autokar, zvlášť autokar čínskýho původu... druhak by bylo nutné překonat §1 (nikdy se to tak nedělalo). A průlom s jedním autem dvakrát za den KV-Pha je oproti intervalovýmu a síťovýmu efektu SA dost utopie.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 20:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: o 50 korun levnější jízdné a dost nasraných lidí na politiku SA co se vozového parku týče by mohla být plusovým bodem. A přeci jen to vypadá líp jak to co se posílá teď
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 21:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Glory: spočítal jste,pane kolego při ceně jízdného 80-90,-Kč rentabilitu spoje?

To je při nákupu nového vozu přímo sebevražedná mise :-)

Nicméně si přiznejme,že je pozdě "bycha" honit u AKV.
Vždyť už dávno se na Praze mohlo jezdit linkovýma verzema Tourisma II. :-)

Apropo ono i to linkové Intouro II. se sklopnýma seslema je v pohodě. A WiFi má.

A DPKV...? To je skoro utajená linka,nebo se snad za ní firma stydí? :-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8568
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 21:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Ale no tak. Tourisma, Domino, pročpa to tam nejezdí? Pročpa se s konkurencí bojuje tak, že se ruší spoje místo toho, aby se nějak reagovalo? Stačí porovnat JŘ linky 420 před rokem a nyní. Jsem rád za ČSAD Plzeň, kde alespoň drží stabilní spoje na Praze.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 00:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MMM: neznám linku 420 - používej prosím celé šestimístné kódy linek.

Jsou tak uvedená v CIS a zejména jsou pod tímto ÚPLNÝM označením i licencována.

Děkuji ("slang" prosím mezi kolegy v zaměstnání)

Jinak nic ve zlém. Dík
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8570
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 09:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za přednášku, ale není zas tak složité si najít v CISu u AKV linku 420, tedy pardon, 411420...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 11:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MMM: zrovna u Tebe nechápu proč jsi tak chytlavej. :-)
Jaká přednáška?

Jednou je to linka 411420.
Když napíšu patřičnému úředníkovi,tak musím napsat celé číslo linky dle licence,jinak se se mnou nebaví.:-)
Ale asi jsem detailista.

A opravdu jsem to nemyslel nijak špatně. Jestli se Tě to dotklo,tak se Ti hluboce omlouvám.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8571
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 11:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednou je to linka 411420.
Když napíšu patřičnému úředníkovi,tak musím napsat celé číslo linky dle licence,jinak se se mnou nebaví.:-)
Ale asi jsem detailista.
Ale já to tady nepíšu úředníkovi, ale více či méně odborníkům, kteří to pochopí. A taková cestující veřejnost si lépe zapamatuje 420, než celý šestimístný číslo :-)

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5092
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 12:07:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Já taky v místní debatě použív¨ám zkrácenou variantu čísla, ale nezapomeň, že to tu čtou i lidé z druhého konce republiky a pro ně může číslo 420 znamenat taky tuhle linku.
Mimochodem, spoje Zastávka-Stanoviště mají své kouzlo. :-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)